Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Reménykedjek még?

Torolt_felhasznalo_377474
Torolt_felhasznalo_377474
Létrehozva: 2004. október 6. 07:55
Sziasztok. Segítsetek!!! A férjem 9 évi együtt élés után a napokban kijelentette, hogy küldön szeretné folytatni az éltetét. Normál anyagi körülmények között, szeretetben éltünk. Gyermekünk még nincs bár már fél éve ügyködünk rajta.
És most vége. Beszélgetünk persze, hogy hogya tovább, de nem tudom, mit tegyek.
Két hete jártam az orvosnál kisbaba ügyben, most pedig azt mondja a férjem, hogy VÉGE. Miért????? Nem tudok gondolkodni, nem tudok dolgozni, nem tudok semmit.
Akinek van már ilyen tapasztalata, segítsetek kérlek, hogy mi legyen most!
  1. Torolt_felhasznalo_395957
    Torolt_felhasznalo_395957
    2004. október 6. 15:35126.
    Szerintem az nagyobb "bántás", ha hazudik, én meg hülyét csinálok magamból azzal, hogy hiszek neki. De ennek igazából már nincs jelentősége, hálás vagyok neki azért, hogy felnyitotta a szemem, és most boldog vagyok az új párommal.
    előzmény:
    évő (124)
     
  2. 2004. október 6. 15:32125.
    a legtöbb férfi manapság 30 évesen még egy óriási elkényeztetett gyerek, aki vagy a mama szoknyáján ül, vagy egyik buliból/nő ágyából a másikba jár. Persze vannak kivételek, de én mostanában egyre inkább ezt látom, sajnos.
    előzmény:
    macskoszka (120)
     
  3. 2004. október 6. 15:31124.
    biztos, nem akart megbántani azzal, hogy elmondja, viszont Ő maga sem tudta, mit akar a nőtől, ezért nem is akarta nagy dobra verni. . .
    előzmény:
    SLaura (123)
     
  4. Torolt_felhasznalo_395957
    Torolt_felhasznalo_395957
    2004. október 6. 15:28123.
    Nálunk amikor a volt férjem elment "gondolkodni", mint utólag kiderült, egy másik nő volt a dodlogban. Én meg nagy naívan azt hittem, hogy ő tényleg kettőnkön gondolkodik. Azóta nem hiszek a férfiak "gondolkodásában", bár szerencsére a páromnak nincsenek iylen igényei.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2004. október 6. 15:28122.
    szerintem mi nők túlságosan be akarjuk biztosítani Magunkat. Amikor még kislány voltam, én is arról álmodoztam, hogy lesz egy kedves-szerető-hűséges férjem, egy gyönyörű házam, kutyám-macskám és legalább 3 csodálatos gyerekem. De ma már látom, hogy ez nem így működik. Attól még, hogy 10 évvel ezelőtt hatalmas szerelemből hozzámentél az álomférfihoz, és van két nagyszerű gyereked, senki nem garantálja, hogy két év/1 hónap stb. múlva nem leszel özvegy, elvált, esetleg a gyerekeiddel sem történik semmi.
    Pedig Te mindent megtettél a sikerért. Jó szerető, jó feleség, jó anya voltál, nem híztál el, a külsőd is mindig rendben van, nem vagy egy házisárkány, és mégis történhet bármi, ami a családi idillt szétdúlja. . .
    előzmény:
    Mazsi70 (121)
     
  6. 2004. október 6. 15:24121.
    Most valóban elég szörnyű ezt átélni, és egyedül biztos nagyobb az esélye egy nőnek az újrakezdéshez, de akkor is azt mondom, hogy azt akkor sem bántam meg, hogy megszülettek a gyerekek. Ennek ellenére én sem bíztatnám Katit, hogy most eesen teherbe!
    előzmény:
    évő (119)
     
  7. 2004. október 6. 15:19120.
    Egy 30 éves férfit biológiailag nem sürget az idő (a nőt már annál inkább), de miért jó pl. 40 évesen apává válni?
    Nem jobb fiatalon, erejebe teljében elkezdeni a gyereknevelést?
    előzmény:
    évő (116)
     
  8. 2004. október 6. 15:15119.
    Nagyon sajnállak, bár fogalmam sincs, min mész keresztül, mert nekem még nincs gyerekem, de az én párom sem akar apa lenni. Inkább nem is erőltetem. Viszont évente Neki is vannak ilyen fellángolásai, hogy időt kér, próbáljuk meg külön, stb.
    előzmény:
    Mazsi70 (117)
     
  9. 2004. október 6. 15:14118.
    Egyébként tavaly volt egy szívszorító ugyanebben a témában. Annyi különbséggel, hogy ott a fickó akart mindenáron gyereket, évekig próbálkoztak, és semmi. Aztán amikor a nő terhes lett, a férje elhagyta, és beadta a válópert. Én végigsírtam azt a topic-ot, hogy lehet ennyire szívtelen a férfi. A minap megnéztem, hogy alakult a sorsuk, és a kislány megszületett, a papája pedig minden nap ott van, és segít!!! Félre ne érts katalin, nem azt akartam ezzel sugallni, hogy gyorsan szülj egy gyereket, hátha a férjed visszajön, csak sajnos nem egyedi az esetetek.
    előzmény:
    macskoszka (115)
     
  10. 2004. október 6. 15:12117.
    Nálunk most pont ez történik, a férjem elmegy gondolkodni, csak épp nekünk van 2 gyerekünk. . .
    Bár legyen igazad az 1 hónappal kapcsolatban!
    előzmény:
    évő (112)
     
  11. 2004. október 6. 15:11116.
    egy 30 éves férfit még egyáltalán nem sürget az idő. És mivel eddig hajtottak, hogy mindenük meglegyen, lehet, Ő úgy képzelte, hogy pár évig pihiznek, élvezik a sok jót, amit eddig megteremtettek Maguknak. Természetes, hogy a nők gyereket akarnak, de nem minden férfi osztja ezt a nézetet.
    előzmény:
    macskoszka (115)
     
  12. 2004. október 6. 15:05115.
    Erőltetni 9 éves kapcsolatban és 30 évesen? Nem hiszem, h nem lett volna jogos az igény.
    Azt meg tudom érteni, h a férj nem áll készen erre az egészre. . . . . de állítólag ő is szerette volna.
    előzmény:
    évő (114)
     
  13. 2004. október 6. 15:02114.
    Katalin, ne haragudj, nem akarlak megbántani, de (lehet, hogy rosszul) én úgy látom, Te nem a férjedet szereted, nem Őhozzá ragaszkodsz, hanem a házassághoz és a gyerekhez. Miért kéne kikenve-kifenve elindulnod és megkeresned a leendő gyermeket apját? Ne csak ebben gondolkodj! Nem lehet, hogy annyira nagyon erőltetted ezt a gyerekdolgot, hogy ettől ijedt meg a férjed. Tárgyilagosan nézz Magadba, és ne sajnáld Magad!!! Fiatal vagy még ahhoz, hogy azt mondd, már nem érsz semmit. Mennyivel több esélye van a férjednek 30 évesen, mint Neked???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_377474 (95)
     
  14. 2004. október 6. 15:01113.
    Nem is neki írtam.
    Neki nem tudok mit írni, mert aki ilyen helyzetben gyerekszülésen töri a fejét, az az én szememben több, mint csalódott és több, mint önző.
    előzmény:
    macskoszka (110)
     
  15. 2004. október 6. 14:50112.
    macskosz, ha jól értettem, nem gond, hogy külön költözzenek, azt mondta, nem élnek rosszul, akkor keressen egy albérletet Magának a férje, és Ő egyedül tud lenni a gondolataival. De egyébként a férfiak az ilyen lázadásokat ált. 1 hónap után megunják. Rájönnek, hogy kell az életükben az állandóság, a szeretet, és a biztos háttér.
    előzmény:
    macskoszka (110)
     
  16. 2004. október 6. 14:49111.
    katalin a férfiakat másképp "találták ki", mint minket. Mi fészket rakunk, Ők viszont minél több nőt akarnak meghódítani. Mivel Te voltál Neki az első, ez természetes, hogy előbb-utóbb más nőket, helyzeteket is ki akar próbálni, hogy új élményeket szerezzen. Ez tudom, szörnyen hangzik, de sajnos a legtöbb fiatalon összekerült párnál ez a probléma. Nem Ti vagytok az első ilyen pár a világon, és sajnos talán nem is az utolsók. Tudom, hogy ez sovány vigasz, de most próbálj meg egy kicsit másra koncentrálni. Nem muszály rögtön beadni a válópert, és a családot sem kell megrémíteni a végső szakítás hírével. Adjatok egymásnak egy kis szabadságot. Tartsatok szünetet. Lehet, hogy újra egymásra találtok. És ha mégsem? Akkor legalább van egy tapasztalatod, és sok-sok kellemes emléked. Még mindig jobb, hogy most akar szabadságot, mint 40 évesen, 3 gyerek után. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_377474 (92)
     
  17. 2004. október 6. 14:36110.
    Ez mind szép és jó és igaz, de szegény Kati ezt még tuti nem így érzi. . .
    Kell a megfelelő távolság, h egyáltalán át tudja értékelni az egészet.
    Amíg egy fedél alatt élnek, sajnos ez csak egyre rosszabb lesz:(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_811454 (108)
     
  18. Torolt_felhasznalo_395957
    Torolt_felhasznalo_395957
    2004. október 6. 14:36109.
    Ez nagyon szomorú, de tipikus eset.
    Ha esetleg feldob elmondom, hogy én is 30 évesen váltam, ráadásul 1 gyerekkel, sok veszekedéssel, de rá egy évre lett párom (innen az nlc-ről!) és azóta is boldogan élünk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_377474 (5)
     
  19. 2004. október 6. 14:33108.
    Fogd fel úgy, hogy új lehetőséget kaptál a szabadságoddal arra, hogy újra szerethess valakit, és hogy téged is viszontszerethessenek.
    Ilyenkor ne magányosnak érezd magad, hanem érezd azt, hogy új lehetőségek nyílnak meg előtted, lehet olyanok, amikről álmodni sem mertél volna.
    Fogd fel úgy, hogy azért ment el a másik, mert jóllehet régen szeretett téged, de mind változunk, ő is megváltozott és mást szeretne már, mint amit te szeretnél. Ilyenkor a legtisztességesebb ha önmagától elmegy, aki megváltozott és el kell tudni engedni. A saját érdekedben, mert nem tudnátok már azt nyújtani egymásnak, amire szükségetek van. Neked sem tudná már ő az nyújtani, mert te is azt a régit szeretted. Az újat, az idegent már nem biztos, hogy szeretnéd.
    Én ilyenkor igyekeztem egy időt magamban tölteni, megélni a fájdalmat, mert annak is meg kell adni ma magáét, később pedig tisztázni, hogy mire is vágyom. Idő, ilyenkor csak idő kell. Ilyenkor azt kell tudni, hogy épp a leglémélyén vagy a gödörnek és onnan már csak felfelé út van.
    előzmény:
    Serita (102)
     
  20. 2004. október 6. 14:24107.
    Azért a te eseted merőben más volt nyuszi.
    előzmény:
    SalsaNyusz (99)
     
  21. 2004. október 6. 14:12106.
    Gyerekkel nem lehet pasit fogni.
    Ez zsarolás lenne és ha van esze, nem hagyja zsarolni magát. És gondolj a gyerekre is, ne csak magadra.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_377474 (24)
     
  22. 2004. október 6. 14:10105.
    Szerintem egyvalamit nem kéne, reménykedni. Mert csupa időpocsékolás. Ha az emebr lezárja az egészet, itt most azonnal, megmondja pléhpofával anyósnak apósnak külvilágnak, akkor el tud kezdeni egy új életet. És attól még, ha visszavárjuk a másikat, lehet, visszajön, de ez a reménykedés, ez mindenkit tönkretesz. Jobb előbb túllenni rajta, mint hogy reménykedéssel töltsek pár hónapot, és aztán kezdjek még el gyászolni. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Nik
    Nik
    2004. október 6. 14:07104.
    Szeresd magad és akarj magadnak jót.
    Elvégre senki máshoz nem élsz ennyire közel :-)
    előzmény:
    Serita (102)
     
  24. Nik
    Nik
    2004. október 6. 14:01103.
    Salsanyusz, olyan jókat írsz. . .
    előzmény:
    SalsaNyusz (99)
     
  25. 2004. október 6. 13:57102.
    SalsaNyusz, adj már valami tanácsot, én is pont abban a periódusban vagyok, mint Kati (közölte a nyolc éves kapcsolatom, hogy még más lányokba is szeretne szerelmes lenni).
    Itt vagyok, időm is lenne, nem is nézek ki rosszul, bátorságom is lenne: HOGYAN KELL ÚJRAKEZDENI AZ ÉLETET? Hova menjek, mit csináljak, hogy én is így érezhessem, mint te: majd túl leszek rajta?
    előzmény:
    SalsaNyusz (99)
     

Címlap

top