Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Reménykedjek még?

Torolt_felhasznalo_377474
Torolt_felhasznalo_377474
Létrehozva: 2004. október 6. 07:55
Sziasztok. Segítsetek!!! A férjem 9 évi együtt élés után a napokban kijelentette, hogy küldön szeretné folytatni az éltetét. Normál anyagi körülmények között, szeretetben éltünk. Gyermekünk még nincs bár már fél éve ügyködünk rajta.
És most vége. Beszélgetünk persze, hogy hogya tovább, de nem tudom, mit tegyek.
Két hete jártam az orvosnál kisbaba ügyben, most pedig azt mondja a férjem, hogy VÉGE. Miért????? Nem tudok gondolkodni, nem tudok dolgozni, nem tudok semmit.
Akinek van már ilyen tapasztalata, segítsetek kérlek, hogy mi legyen most!
  1. Torolt_felhasznalo_377358
    Torolt_felhasznalo_377358
    2004. október 6. 13:45101.
    Igen, ezzel egyetértek, hogy tudni kell elengedni!
    előzmény:
    SalsaNyusz (99)
     
  2. Torolt_felhasznalo_377358
    Torolt_felhasznalo_377358
    2004. október 6. 13:43100.
    Igazad van, Kati! Minden felborult, ezt értem. . . De egész biztos, hogy arra vágysz, hogy miután megfektetett pár ilyen pipit, Te még vissza akarod majd fogadni? Tudom, h fáj ezt hallani, de akkor is. . . és kérdezz rá mégis arra az időpontra. . . Fáj, de jobban fel tudsz rá készülni! és hagyd azt, hogy Te kikenve, fenve menj pasizni a bulikba. . . kivetett háló. . . ez nem jó! Jársz szórakozni, de ne pasit fogni, és csak önmagadat add. Aztán majd jön! Én teljesen rosszul vagyok ettől a mai felfogástól, hogy ha valaki már nem szerelmes a másikba, akkor le kell lécelni! A jó házasságok nem szerelmen alapszanak, és ha mindenki lelépne, ha tud jobbat, és már nem szerelmes, akkor alig lennének házasok a világon! Igazad van, hogy egy házasság a szereteten alapszik hosszú távon. Megesik, hogy a szerelem nem szeretetté alakul át. Nos, akkor tényleg lépni kell. Én csak azt nem értem, hogy hogyan lehet ezt ilyen hidegen-ridegen csinálni! Én egyszerűen rosszul vagyok ettől a modern világtól, hogy menj, pörögj, pasizz, élvezd az életet, és ráésrsz még családot alapítani, éld ki magad. . . Hát tény, hogy ráér az ember, de nem kell közben bemocskolni az embernek testét-lelkét, és szétégetnie magát. Tudom, mert én is éltem így. Bárcsak kitörölhetném az egészet. . . Hát nem lehet, de tanultam belőle. Miért kell mindenkivel összeállni, az emberek miért nem várják meg azt, aki tényleg megérdemli őket? Kati, ne hagyd, hogy elsodorjon ez a mocskos világ. Sokkal szebb volt a régi. Úgy érzem, Te "jó" vagy. Komolyan vetted azt, amit az oltár előtt mondtál. Ha rajtad múlna, meg is tartanád azt, amit ott ígértél. Nem rajtad múlott. . . De szerintem jön majd olyan ember az életedbe, aki úgyanúgy áll ehhez, mint Te, aki megérdemli ezeket a szavakat, és nem szegi meg, amit ígért. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_377474 (96)
     
  3. 2004. október 6. 13:2699.
    Lehet, hogy azért, mert nem is akarsz.

    Más.

    Aki nem tudja elengedni a férfit, aki menni akar (elengedés = lelki folyamat), az nem is szerette azt a férfit igazán. Az inkább önmagát szereti. Az igazi szeretet ugyanis olyan, hogy a másiknak akarunk jót és ha neki az a jó, hogy elmegy, akkor elengedjük és örülünk a boldogságának. Aki sokáig szenved, az igazából önmagát szereti, és a szerelme is csak egybirtoklás volt, nem pedig igazi érzelem.

    Ja, és mielőtt bárki megkövezne. Épp most vagyok beledögölve életem nagy szerelmének elvesztésébe. Tudom, hogy mit éreztek, miről beszéltek. Én is átélem. De mégis máshogy kezelem. És tudom, hogy túl leszek rajta. Hamarosan.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_358790 (98)
     
  4. Torolt_felhasznalo_358790
    Torolt_felhasznalo_358790
    2004. október 6. 13:1998.
    szia Katalin,

    rettenetesen szomorú lettem a topicodtól, ugyanezen mentem át én is, fiatalon jöttem össze az exszel, és néhány év házasság után ő is továbblépett. . . nagyon nehéz volt! a mai napig nagyon fáj, mert én komolyan gondoltam, hogy vele akarok megöregedni. . . tudod, teljesen egyetértek veled, attól, hogy a szerelem elmúlik, átalakul, még nem kellene elmennie - akkor gyakorlatilag mindenki elhagyná a párját pár év után!! Nem akarlak tovább szomorítani, de én a mai napig (három év telt el) nem találtam másik férfit, akivel megint össze tudnám kötni az életem :(((((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_377474 (95)
     
  5. 2004. október 6. 13:1597.
    Igenis mennie kell, ha elmúlt. Én sem maradnék. 30 évesen még túl fiatal ahhoz, hogy ne kezdhesse újra. És hidd el, te ugyanezt gondolnád, ha belőled múlt volna el. Én teljesen biztos vagyok abban, hogy jó a "légy önmagad" dolog. Ennél nincs jobb. Fontos, hogy másokat megérts és fontos, hogy sokat adj másoknak, de nem áldozhatod fel magad pusztán azért, mert amásik fél szerelmes. A férjed jól döntött. Én tiszteletre méltónak tartom ezért. Nem az ösztönei után ment, ez nem ösztön. Ez józan ész. És hidd el, nem az első gondolatra pattant meg. Jól átgondolta ő ezt. Ezért is ment még bele a baba-projektbe. Aztán megkönnyebbült, amikor kiderült, hogy nem vagy terhes, és időben lépett.

    Mindenkinek azt tanácsolom, hogy menjen, ha menni akar, ne áldozza fel a fiatal éveit azért, mert ezt "így illik". Ahogy ma már nem divat egy munkahelyen megöregedni, és az ember mer váltani, kilépni, újat kipróbálni, a kapcsolatokban is így van. Ha vége az érzésnek, tovább kell állni. Nem érdemes maradni. Főleg nem egy 30 éves pasinak. Előtte az élet. És előtted is.

    Jelen esetben Kati, itt nem a szerelem múlt el kizárólagosan. Itt minden elmúlt. Ez az az eset, amikor nem alakult át szeretetté, megbecsüléssé, tiszteletté. Vagy ha igen, ez a férjednek akkor is kevés ahhoz, hogy maradjon. Nekem is kevés lenne. Én sem maradnék.

    Hidd el, tisztességesen döntött, és nagyon jól. Sokkal jobb, mint ha álszent erkölcsi normák miatt maradt volna. Egy nagy hazugság lett volna az életetek és egyikőtök sem lett volna boldog. Jobb, hogy így történt, csak most még nehéz feldolgozni.

    Ne utáld őt azért, amit tett. Én nagyon tisztelem, hogy meg merte lépni.

    Neked pedig toll a füledbe Kati, hogy 30 évesen nem tartod magad elég jónak ahhoz, hogy megtaláld az igazit. Én is, a barátnőm is, mind 30 körül vagyunk és semmiről, SEMMIRŐL nem vagyunk lekésve. Élj! Élj végre egy kicsit, és megtalálod, amit keresel. Nem is olyan sokára!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_377474 (95)
     
  6. Torolt_felhasznalo_377474
    Torolt_felhasznalo_377474
    2004. október 6. 13:0596.
    A válókereset időpontjáról még nem esett konkrétan szó. Én pedig nem merem megkérdezni. Inkább homokba dugom a fejem és reménykedem.
    Elképzelhető, hogy megpróbáljuk néhány hónapig külön, aztán majd lesz valami. Bár ez az én ötletem volt, mégis nagyon félek tőle. Félek, hogy úgysem jön vissza. Pedig ez minden álmom. Az idő meg csak megy. Neki könnyű, egy 30 éves férfi még ereje teljében van. De egy 30 éves nő?! Mire ismét családot tudnék alapítani, Isten tudja hány éves leszek. Persze még a víz is kiver, hogy most el kell kezdeni keresni a leendő gyermekem apját.
    Indulhatok kikenve-kifenve az éjszakába, hogy megtaláljam az IGAZIT.

    Persze ő meg majd éli világát. Felszed egy fiatal kis pipit. Jönnek-mennek, aztán addigra ő is komolyabb lesz és családot alapít - mással.

    Szinte egy pillanat alatt hullott szét az egész életem.
    előzmény:
    womana (93)
     
  7. Torolt_felhasznalo_377474
    Torolt_felhasznalo_377474
    2004. október 6. 12:5795.
    Visszajöttem. Nem igazán megy a pihenés. Inkább csak a nyugatók ütnek ki, de aludni nem bírok.

    Érdekes, amit SalsaNyusz ír. Azt én sem állítom, hogy a férjem gerinctelen, de azért fura, hogy pont a gyerektervezés kellős közepén kell kilépnie. Nem?
    Vajon, ha mostanra már terhes vagyok akkor mit tesz?

    És azzal sem feltétlen értek egyet, hogy a szerelem elmúlásásával ki kell lépni egy kapcsolatból. Én még nem hallottam olyat, hogy vki 20-25 éven keresztül szerelmes. Néhány év után a szerelmet felváltja a szeretet, az összetartozás, a megbecsülés.
    Az tény, hogy valami elmúlt nála. Talán a szeretet. De el tud múlni a szeretet?

    SalsaNyusz! Nem tett rosszat, hogy őszintén megmondta? Bár a szó szoros értelmében tényleg jobb az őszinteség, de egy kapcsolatban nem mindig az ösztöneink után kell menni?
    Hol tartana a világ, ha mindenki az első gondolatra megpattanna? Ha mindenki csak önmagára gondolna? Persze ezt sugallja minden. "Légy önmagad. Élj a
    mának. " De biztos, hogy ez jó?
    előzmény:
    womana (93)
     
  8. 2004. október 6. 12:2994.
    Ha valakiből elmúlik a szerelem, és úgy érzi, hogy még fiatal (30 évesen bőven az) és szeretne új lehetőséget kapni az élettől, akkor egyáltalán nem gerinctelenség és nem érzéketlenség kilépni a számára már nem működő kapcsolatból. Hiába fáj Katinak, hiába sérti ez itt a legtöbb nő érzéseit, Kati férje nem tett semmi rosszat, csak őszintén megmondta, mit akar. Az meg, hogy eddif gyereket akart és stb. , csak arra vall, hogy ez a pasi adott a kapcsolatnak még utolsó utáni lehetőségeket, megpróbálta önmagában is helyreállítani a dolgokat. De nem ment neki. És ezért nem lehet haragudni rá. Ha nincs szerelem, ha nincs már meg a szikra, akkor lépni kell. És szerintem sokkal gerincesebb dolog ilyenkor lépni, mint benne maradni a hazugságban. Miért lett volna jó az Katinak, ha a férje mellette marad és boldogtalan Katival? Előbb-utóbb borult volna minden, és ha 40 évesen borul, az sokkal rosszabb, mint most.

    Kati! Engedd el. És gondolj rá szeretettel mindig. Ő a férjed volt. 9 éved minden napja. Soha ne felejtsd el. De engedd el, és lépj túl rajta. Később még barátok is lehettek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_377358
    Torolt_felhasznalo_377358
    2004. október 6. 12:0793.
    Pihenj, aztán majd gyere!
    Úgy látszik, eléggé megváltozott a férjed az együtt töltött évek során. Vagy csak az utóbbi időben? Talán tényleg megbolondította valaki:-( nem csodálom, hogy nem bírod felfogni ezt az egészet, egyelőre talán nem is fog sikerülni. De majd egy idő után feloocsúdasz a kábulatból, és addigra sok minden világosabb is lesz a számodra: hogy van/volt-e valakije a férjednek, hogy viselkedett a válás során. . . Azért ott is sok minden meg fog mutatkozni!

    megkérdezted már tőle, hogy mikor adja be a válókeresetet? Szerintem ezt még olvasni is nagyon rossz, de azért ez fontos! Mikor beszélsz a szülőkkel? Ne kerüld őket, inkább menj eléjük. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_377474 (92)
     
  10. Torolt_felhasznalo_377474
    Torolt_felhasznalo_377474
    2004. október 6. 11:5392.
    Sziasztok! Visszanéztem, de megyek, mert nagyon sz. rul érzem magam. Megpróbálok szunyókálni, mert éjjel is kb. 3 órát aludtam.

    Köszönöm az eddigi hozzászólásaitokat. Hát igen szerteágazóak. . . . De jó hallani (bocs. olvasni) a sokféle véleményt.

    Elgondolkodtató, hogy tényleg miért nem a házasság előtt gondolkodott a férjem. Talán, mert még tényleg nagyon fiatalok voltunk. A szomorú az egészben, hogy leginkább ő akarta ezt a házasságot. Persze azért én is akartam. És nagyon-nagyon boldog éveket töltöttünk együtt, ezt a férjem is tudja.

    Hogy most miért (vagy kiért) lép ki a kapcsolatunkból, nem tudom és nem is bírom felfogni.
    Az én életemben is számtalan lehetőség lett volna félrelépni, szórakozni.
    De én hiszek a házastársi esküben. Ez az én bajom. . . .
    előzmény:
    womana (90)
     
  11. Torolt_felhasznalo_133326
    Torolt_felhasznalo_133326
    2004. október 6. 11:4591.
    Hát igen, nekem is mindig ez a tudat ad erőt, h erős legyek, h legalább majd magamat nem fogom szembeköpni és én tudom, h megtettem mindent, Ő döntött így. Én tiszteletben tartom, de ehhez még nem tartozik egy májhízlaló keserves sírás is utána. Ezzel már bizkozzon meg az elhagyó!
    előzmény:
    womana (90)
     
  12. Torolt_felhasznalo_377358
    Torolt_felhasznalo_377358
    2004. október 6. 11:4090.
    Igen, igen, csak helyeselni tudok. Nagyon fontos az önbecsülés. Képzeljétek el, ha majd egyszer rendbe jön Kati lelke, akkor hogy fog a férje szemébe nézni, ha előtte megalázta magát, és elveszett az önbecsülése? Úgy még csak nem is találkozna vele szívesen később sem, amikor már minden elrendeződött, és csak beszélgetnének évek múlva. És a férje is jobban fogja tisztelni, ha nem egyfolytában a sarokban kucorogva, sírva találja otthon, hanem azt látja, hogy erős, talpraesett nő. Hogy Kati sír, amikor nem látja a férje, az más kérdés! De ha még az önbecsülését is ellveszíti, akkor sokkal nehezebb lesz talpra állnia. Tükörbe kell tudni nézni egy válás után is. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_133326 (89)
     
  13. Torolt_felhasznalo_133326
    Torolt_felhasznalo_133326
    2004. október 6. 11:2389.
    Én még csak nem is trükközésnek vagy színháznak nevezném. Mert nem feltétlenül azért takargatod az érzelmeidet, h visszaszerezd a mehetnékes palit, hanem azért is, h legalább az önbecsülésed megmaradjon. És ez nem trükközés, hanem önvédelem. Az exnek más SEMMI köze ahhoz, h az én lelki világom, h van, akár őmiatta, akár másmiatt! Egyszerűen nincs többé közünk egymáshoz semmilyen szinten. . . és ne is akarja látni vagy tudni!
    előzmény:
    womana (88)
     
  14. Torolt_felhasznalo_377358
    Torolt_felhasznalo_377358
    2004. október 6. 11:1488.
    Pindurid: abszolút egyetértünk!
    Plüssmackó, Te férfi vagy, és a másik oldalról látod, a magad oldalát véded. Ez természetes. Szerintem muszáj trükközni az életben. Hiába evezel a vad folyón, ha nem ismersz jó praktikákat, meghalhatsz. . . Ha meg ismersz, és fel is használod, akkor lehet, hogy eléred a célod, és talán még élvezted is az utat! Persze nem sazbad átesni a ló másik oldalára. Nem is hatalmas akciótrükkökre van szükség, hanem olyanra, ami hatásos. és amit írtam, az az, (nem is egy) tapasztalatból tudom.
    előzmény:
    plüssmackó (87)
     
  15. 2004. október 6. 10:5687.
    egyenlő pályák egyenlő esélyek. . nekem is mondták anno menjek a bíróságra neki megitélnek kb félmillát összesen és tartásdíjat ami kevesebb mint amit a kölcsönre fizetek. . de minek szívóztam volna neki így lett lakása -ami az én pénzemből van az a gyerek nevén - és megmaradt az enyém. . . igaz nem számolgattam csak azt néztem mi jó a gyereknek. . .

    szóval csak azért citáltam ide a saját történetem hogy nem biztos hogy az a jó amikor taktikázik az ember
    előzmény:
    plüssmackó (85)
     
  16. 2004. október 6. 10:5386.
    Szvsz ha a ferjed veglegesen ugy dontott hogy nem szeretne veled tovabb egyutt elni, jobb hogy ezt meg a gyerek elott (amig fuggetlen fiatal no vagy) es egy uj partnerrel valo kapcsolat elott tisztazta. Pesze talan jobb lett volna az eskuvo elott elhataroznia magat. . .

    Hidd el, Kati, az ido tenyleg sokmindent meggyogyit es elfelejttet, csakhat ezt nehez elhinni most meg Neked.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_377474 (1)
     
  17. 2004. október 6. 10:5285.
    nekem is anyagi csőd volt/van a válásom. . .
    de mi pl nem voltunk papíron házasok de majd 11 évet együttéltünk van egy tündér 10 éves gyermekünk. . . a lakás amiben éltünk csak részben volt az enyém. . Ő költözött oda. . . semmink sem volt akkor még. . .
    amikor elkeztük Ő főiskolás volt majd 4 évet éltünk csak az enyémből. . . amikor már jobban keresett akkor én nem láttam sok mindent az Ő fizetéséből. . . volt is neki takarékban szépen. . az én fizum elment a rezsire. . . amikor elváltunk Ő mehetett volna az apjának üresen álló lakásába de Ő nem akart szivességet kérni az apjától. . . Az apja pedig pl nem engedte hogy jelzálogot jegyezzenek be a 3. ingatlanja közül egyikre sem. . . így maradt az hogy önrészt kell állni. . .
    Amit ugye apucinak személyi kölcsönből kell kifizetni. . persze maradhatott volna nálam is a gyerek. . de azt aztán nem. . . (hiába így szólt az egyeszség anno) . . és nem rakhatom ki a gyereket az utcára. . . így a fizetésemből havonta 42 e mint "tartásdíj" ketyeg a személyi kölcsönre. . . hozzátenném hogy ő közel a félmillához keres. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_188222 (82)
     
  18. Nik
    Nik
    2004. október 6. 10:4384.
    Nem hiszem, hogy tévedett, mikor elvette, csak nagyon fiatal volt, és nem tudta felmérni a súlyát.
    És nem mondom, hogy Katinak nem fájhat és a pasast se magasztalom.
    Mindössze annyit írtam, hogy nem szemét. . .
    előzmény:
    Gitta404 (78)
     
  19. Torolt_felhasznalo_133326
    Torolt_felhasznalo_133326
    2004. október 6. 10:4383.
    Egyetértek! " Kezdő" koromban én is őszintén meghaltam egy-egy szakítás után és ezt nem is takargattam az ex előtt sem. Az eredmény pasi részről: biztonság, amit az a tudat adott, h én még ugyis hulla szerelmes vagyok, így bmikor visszajöhet, ha nem jönnek be az új perspektívák. Azóta "öregedtem" és ma már csak "belül" halok meg, kívül cool vagyok. Eredmény pasi részről: futnak vissza, h megbánták és h milyen hülye volt, stb. A hiúságuk belepisztul, ha nem azt látják, h a nő romokban hever és sokkal hamarabb el kezdenek gondolkozni, h én tényleg ezt akartam. És utána már a NŐ döntheti el, h "na jó, adok még egy esélyt". :) Kati, Neked is ezt kell tenned. Ha a férjeddel szemben esetleg nem is működne, akkor Neked lesz jó, mert hamarbb tudsz majd nyitni a világ felé újra. . .
    előzmény:
    womana (76)
     
  20. Torolt_felhasznalo_188222
    Torolt_felhasznalo_188222
    2004. október 6. 10:4282.
    Pedig ez igaz. És van mégegy mondás, szerintem ez a főnökömtől származik, legalábbis tőle hallom folyton: "Az egyenes út a leghosszabb, a legproblémásabb és a legdrágább. "

    És a mai világban sajna ez is nagyon igaz.
    előzmény:
    plüssmackó (80)
     
  21. 2004. október 6. 10:4181.
    és miért kellene az önbizalmát sérteni ?. . miért kellene bántani ? mert el akar menni ?
    ugyan már. . .
    előzmény:
    womana (76)
     
  22. 2004. október 6. 10:4080.
    jah de ezt nem mertem leírni mert megköveznek a nők :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_188222 (77)
     
  23. 2004. október 6. 10:4079.
    na ilyen nincs. . sajna a magyar bíróságok pedig nőcentrikusak. . hála a sok bírónőnek :)) viszont nincs gyerek így van esélye a pasinak rá hogy legalább a 40 %-át megkapja :))
    előzmény:
    womana (74)
     
  24. 2004. október 6. 10:3978.
    Akit elhagytak, ha szeret, akkor is kutyául tud szenvedni, meg ha nem szeret is kutyául, tud szenvedni!

    Természetesen más-más okból!

    Aki úgy el tud hagyni valakit, hogy kisemmizi, hogy egyik napról a másikra valaki vagy valami más kell neki, és nem foglalkozik azzal, akit 2-3 nappal ezelőtt még szeretett akkor az, hogy szeretett? Vagy ki tudja, mióta nem szeret, de akkor miért is akart gyereket?
    Akkor mióta hazudik egy kapcsolatban!?
    Nem szemét, de nem is fair!
    És borzasztóan fájhat, hogy egy ilyen emberbe bíztál 9 évig!

    Apu 28 Anyu 30 éves volt, amikor Anyu halálos beteg lett, évekig tartott még felgyógyult, és az elején nem volt biztos, hogy valaha rendbe jön 100%-osan most sem gyógyult!
    Apu fiatal volt és mégsem hagyta el anyut, nem biztos, hogy szerelemből maradt vele, lehet csak fair volt, lehet komolyan gondolta a házastársi esküt. Egy Biztos most 28 éve lesznek házasok, és boldogok, mert akkor, amikor probléma volt mindig 100%-osan számíthattak egymásra kitartottak egymás mellett, Kati férjére szerintem ez nem jellemző!

    Ha mindenki elválna, amikor egy kis szabadságra vagy másra vágyna akkor minden ember, legalább egyszer elválna!

    Természetesen joga van mást szeretni, persze joga van eldobni a feleségét egy másik, nőért, de attól még nem kell magasztalni… Tévedett elkövetett egy hibát, amikor feleségül vette és ennek most más, fizeti meg az árát!

    előzmény:
    Nik (65)
     
  25. Torolt_felhasznalo_188222
    Torolt_felhasznalo_188222
    2004. október 6. 10:3777.
    Igen :-)))))))))) Az utolsó mondatodról Sándor György jut eszembe: Egyenlő pályák, egyenlő esélyek - én biciklivel megyek.
    előzmény:
    plüssmackó (71)
     

Címlap

top