Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tampon vs. betét

Torolt_felhasznalo_770932
Torolt_felhasznalo_770932
Létrehozva: 2004. szeptember 27. 17:25
Sziasztok!
A véleményetek érdekelne. Lehet, hogy volt már ilyen topic, ha igen, akkor bocs, de én most vagyok itt és most érdekel :) A hozzászólásokat köszönöm!
  1. Torolt_felhasznalo_113189
    Torolt_felhasznalo_113189
    2005. augusztus 28. 19:27126.
    És amikor nyár van és meleg és belefülledsz?
    Vagy szoknyát szeretnél venni?
    Vagy gatyát, amiben eléggé meglátszik az atombugyi és az atombetét?
    előzmény:
    ayesha (125)
    2005-08-28  19:11
  2. 2005. augusztus 28. 19:11125.
    Kizarolag betet!!! Semmi mas.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2005. augusztus 28. 17:20124.
    nagyikám is mindig ezt mondja..valószínûleg igaza van. 
    előzmény:
    Brissy (121)
    2004-10-05  18:00
  4. 2004. október 6. 18:14123.
    Igen, tényleg.
    Mondjuk fél évente kibírja az ember, és érdemes is az egészségével ennyi törődnie.
    előzmény:
    dobolyka (122)
     
  5. 2004. október 6. 18:13122.
    De te legalább magadnak nem tehetsz szemrehányást azért, mert elhanyagoltad az egészségedet.
    Így nagyobb az esélyed hogy időben elkapnak mindenféle kis bacit.
    De sokan vannak akik évekig felé sem néznek a nőgyógyásznak.
    előzmény:
    rebusbaba (120)
     
  6. 2004. október 5. 18:00121.
    Aki gyakran "betegeskedik", az igyon rendszeresen cickafarkfűteát. Maria Treben szerint sok nőt sok mindentől megkímél.

    Szerintem érdemes kipróbálni. Főleg a téli hónapokban, amikor mindig jól jön egy csésze forró tea.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2004. október 5. 10:01120.
    Ha a fél évente nem rendszeres , már magam is meg vagyok kavarodva. :((( Persze, az a fő, hogy észrevegyék, akár a gyulladást, akár a sebet időben.
    előzmény:
    dobolyka (118)
     
  8. Torolt_felhasznalo_516084
    Torolt_felhasznalo_516084
    2004. október 5. 09:57119.
    ÁÁÁÁÁ, csajok kész vagyok! +jött és gyűlölöm ezt a pelusos dolgot!!! Kikészít a betét!! Az egyik nőgyógyász azt mondja, h. soha nem használhatok már tampit a sokk miatt, a másik meg, h. kb. fél évig ne használjak!! Most akkor mi van??? szerintetek???? cs.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2004. október 4. 07:51118.
    Plussz anno a vatta még egy csomóba össze is állt a bugyiban.
    A méhszájseb pedig bármilyen fertőzéstől kialakulhat, akár használ valaki tampont, akár nem.
    Nem csak a tampon használóknak lehetnek nőgyógyászati gondjai.
    Méhszájseb pedig leginkább azoknál alakul ki aki nem jár rendszeres orvosi ellenőrzésre ahol a doki időben észre veszi az esetleges gyulladásokat. Ha ezek nincsenek kezelve máris elkezdenek sebesedni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. október 4. 07:46117.
    Tulajdonképp bármi gyulladás lehet a kiváltó ok, az is, amit felfázással szerez az ember.
    Vesemedencegyulladást is lehet ám a haspólózással szerezni, télvíz idején nekem fáj ilyet látni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_342354 (116)
     
  11. Torolt_felhasznalo_342354
    Torolt_felhasznalo_342354
    2004. október 3. 23:20116.
    Hm most hallottam ismerőstől, hogy méhszájsebe lett, mert haspolókban járt hidegben és felfázott és. . lett uhh. . ez durván hangzott, akkor most a "sűrű partnerváltogatás" "tampon" hoz ezt az ok-ot is odategyük??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2004. október 3. 21:48115.
    Telihold, Rebusbaba: A jót könnyű megszokni, igaz? Már el is felejtettem ezeket a szörnyű élményeket. Tényleg úgy volt, csúszkált a vatta ide-oda, egszen az ember derekáig. Több centi vastag cucc volt az ember bugyijában, menni is alig tudtunk. Minden óra után úgy kellett felpattanni és kirohanni a vécére, hogy amikor "nekiindul", minél előbb cserélni lehessen és figyelni a szöszökre. És hányszor kellett az embernek farmergatyát mosnia! Ja, és utazáskor egy külön bőrönd kellett a vattának. Most meg az egész adag elfér a tenyeredben.

    Nekem bizony van, hogy egy napig is bent van a tampon, ha úgy adódik a helyzet. Még soha semmilyen fertőzésem nem volt, és az első alkalommal teherbe estem, amikor elhatároztam, hogy gyereket szeretnék.
    Az a véleményem, hogy alkati kérdés, hogy ki mennyire hajlamos a fertőzésekre. Aki igen, az csinálhat bármit, használhat bármit, nem nagyon tudja elkerülni sajnos. Legalábbis így gondolom. Nekem ezek szerint nagy mázlim van és ezt ezek után értékelni fogom.
    előzmény:
    rebusbaba (114)
     
  13. 2004. október 3. 19:46114.
    Képzeld el, én pl. vattával kezdtem. . . nem, nem is tudod már elképzelni se, az a vacak nem is szívott fel semmit, büdi volt, állandóan átázott, és nyilvános helyen lehetetlen volt cserélni, szalvétába csomagoltuk a suliban, hogy kimehessünk vele vécére. . brrr.
    előzmény:
    agee (113)
     
  14. 2004. október 3. 19:31113.
    Én kislány koromban betétet használtam. már akkor is utáltam, de anyu nem engedte meg, h tamponra váltsak:)). . . mikor kb 18 lettem, elkezdtem tampont használni. . . már a második alkalommal rájöttem, én nem bírok többé betétet használni. . . és nem is értettem, h addig hogy tudtam(ne sértődjön meg senki, ez az én szuverén véleményem. . nincs azzal semmi baj, ha vki betétet használ) szóval higénikusabbnak éreztem, (nyáron pl, szag, rátapadt a betét a lábamhoz, mellémegy a cucc, fehér ruha kizárva stb. . . ) ráadásul míg nem szedtem tablettát nagyon erős volt a mensesem. . . de most kb 4 napig tart. . . és csak pár darab tampont használok(gazdaságosabb) másrészt olyan, mintha nem is lenne meg, nem érzem, h van valami a "lábam között". . :)) nem úgy, mint a betéttel, amitől úgy éreztem magam, mint egy pelenkás. . . :)) nem mentem sehova, hosszabb útra, olyan rosssz volt a közérzetem amiatt, h olyan vastag volt a nadrágom. .
    szóval csak ajánlani tudom. . :))
    persze ott vannak azok a betegségek. . . ami sajnálatos. . . :((( de mindennek vannak kockázatai. mondjuk, lekopogom, nekem semmi bajom nem lett tőle. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. október 3. 15:52112.
    Én kombinálom a kettőt. napközben ha nem vagyok itthon, mindig tampont használok, de amikor itthon vagyok, mondjuk hétvégén, és éjszaka mindig csak betétet. valahogy úgy érzem én is, hogy nem szabad 1 hétig "eldugaszolni" a hüvelyt, hagyni kell egy kicsit, hogy távozzon, aminek távoznia kell. viszont munkában nem bírnám ki, hogy betéttel üljek egész nap, és különben is, az látszik a nadrágodon. kellemetlenül érezném magam.
    a tamponnal az a bajom viszont, hogy kiszámíthatatlan a menstruációm, igy én is néha gyakrabban cserélek tampont mint kéne, és ilyenkor fáj a cserélése. amúgy estére is használtam már párszor tampont, de ilyenkor egész éjjel az eltelt órákat számoltam, nehogy sokáig bennem legyen, és aztán rohantam a wcre. viszont ha már ilyenkor gyenge a menstruációm, akkor szintén macerás a tampon dolog, mert ugye fáj a kivétel. szóval nehéz. kényelmi okokból napközben tamponpárti, és esténként, és otthon töltött délutánonként betétpárti vagyok.

    De az lenne a legjobb ha nem kéne menstruálni. én nagyon utálom, mindig nehezen viselem, és sok gonddal jár, mindig ideges vagyok miatta, rohangálok a wcre egész nap.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_516084
    Torolt_felhasznalo_516084
    2004. október 3. 15:44111.
    VAN ITT VKI - RAJTAM KÍVÜL - , AKI ÁTÉLTE EZT A BETEGSÉGET???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_516084
    Torolt_felhasznalo_516084
    2004. október 3. 15:30110.
    A toxikus sokk szindrómát az váltja ki, hogy a hüvelyben lehetnek olyan baktériumok, melyek a tampon anyagával reakcióba lépve allergénekként szerepelnek és olyan súlyos allergiás reakciókat hoznak létre, mely az életet is veszélyezteti!!! A betegséget megelőzni csak a tampon használatának teljes kizárásával lehet!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_761018 (109)
     
  18. Torolt_felhasznalo_761018
    Torolt_felhasznalo_761018
    2004. október 3. 15:01109.
    Olvasgatom ezt e topikot, és jönnek a válaszok. Én megkérdeztem a nőgyógyászomat erről a toxikus sokk szindrómáról. Azt mondta nem a tampon"okozza", teljesen más, csak a nem tampont használók ha elkapják, akkor enyhébb a lefolyása és talán észre sem veszik, csak valami sima fertőzésnek gondolják. Mert a tamponhasználat valahogy felerősíti a dolgot, már nem emlékszem pontosan, valami ilyesmit mondott, már nagyon rég kérdeztem.
    Ha tényleg higiénikusan van felhelyezve, nem okoz gombás fertőzést és egyebeket, pontosan a levegővel való érintkezés hiányában. A betét ugyanilyen fertőzésveszélyes, mert alattad pang a bomló véred a levegővel érintkezve.
    Próbáltam betétet használni amikor még dolgoztam. Az orvosom ajánlotta, mert nekem is folyton fertőzésem volt. Hát a betét hatására még rosszabb lett, mert hiába vettem mindig más betétet, állandóan kisebesedtem a sok dzsuvától. Először azt hittem, a betét anyagával van gond. Mikor itthon voltam, óránként megmosakodtam, úgy jó volt. Aztán ugyanolyan fogékony maradtam a fertőzésekre. Úgyhogy visszatértem a jó öreg tamponhoz. Hetente kéthetente használok egy hüvelygolyót ami segít felépíteni a hüvelyflórát, h védettebb legyek. Sajnos ilyen a szervezetem, a bőröm is érzékeny, mindentől kisebesedik. Ezzel a módszerrel elértem, h elég régóta nem volt gombás fertőzésem, de nagyon kell vigyázni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_516084
    Torolt_felhasznalo_516084
    2004. október 3. 14:14108.
    Én vhogy soha nem tom kikerülni ezeket a fránya gondokat!!! Mindig elkapnak!!! :) Pozitív hozzáállás az viszont kell!!! :))
    előzmény:
    Milu (107)
     
  20. 2004. október 3. 14:05107.
    Elméletben nagyon sok minden fenyegeti az embert, de a gyakorlatban szerencsére nem jönnek a gondok. Engem legalábbis elkerültek mindig és nem hiszem, hogy azért, mert olyan nagyon szerencsés lennék.
    előzmény:
    katy27 (106)
     
  21. 2004. október 3. 13:39106.
    Szia!
    Én se betéttel gondoltam a pancsikolást, hanem olyankor sehogy. Egy csomó rémtörténetet hallottam már arról, hogy mi mindent lehet menszesz alatt összeszedni a strandokon, mert olyankor nyitva van a méhszáj, és minden baci könnyebben bejut oda, ahova nem kéne. Brrr :( Persze van, hogy nyáron én se tudok ellenállni, és tamponnal fürdök, de általában próbálom úgy alakítani a dolgokat, hogy erre ne kerüljön sor.
    előzmény:
    Milu (105)
     
  22. 2004. október 3. 13:19105.
    Természetesen tamponnal fürdünk, ha éppen aktuális. Hogy máshogy? Betéttel tényleg nem lehet azt sem. Túldramatizáljátok a helyzetet, semmi gyakorlati veszéllyel nem jár a tampon, akkor autóba se üljünk, mert bármikor bekövetkezhet egy baleset. Sőt, ki se menjünk az utcára. A toxikus sokk szindróma meg független attól, hogy mennyit használod a tampont, ha meg akarod kapni, akkor elég rá 5 perc is, szóval emiatt kár minden hónapban 5 napot megkeseríteni.
    előzmény:
    katy27 (91)
     
  23. Torolt_felhasznalo_516084
    Torolt_felhasznalo_516084
    2004. október 3. 12:07104.
    Esküszöm Csajok, h. a bnőm megtette! pedig nem igénytelen fajta, egyszerűen csak szétszórt (NAGGGYON) és így történt meg vele, h. 2 dugó volt benne!!! Esküszöm ez nem kamu!!!! cs.
    előzmény:
    Angel_fire (101)
     
  24. 2004. október 3. 11:31103.
    ld 31. és 75 azámú hozzászólás.
    Brrrr :-)
    inkább :-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_183610 (102)
     
  25. Torolt_felhasznalo_183610
    Torolt_felhasznalo_183610
    2004. október 3. 11:12102.
    tampon után másik tampon? ne már lányok, jobb nem akadt? :-)))
    előzmény:
    Angel_fire (101)
     

Címlap

top