Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Megőrjít az anyós!!!

tigergirl*
Létrehozva: 2004. szeptember 20. 14:08
Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni tőletek, anyós ügyben(igaz még csak jelölt:)).
A gondom, állandóan elszedi a ruháimat, folyamatosan a nyakamon lóg, hogy mit vegyen fel(sajna 1 a méretünk, és nincs olyan ruhám{néha még a bugyit is beleértve}amit egyedül hordtam volna). Folyamatosan mondja mi történt vele, stb. Aranyos, jókat szoktam hallgatni, ha ő beszél, mert mellette nem lehet szóhoz jutni, mégis beszélgetésnek nevezi, ha összedugjuk a fejünket. Egyszerűen az agyamra megy, olyan mint a 100 forintos: kétszínű és semmit sem ér, mert lusta csak pattogtat mindenkit, a drága fiacskáját(a páromat) is csak kihasználja, de ő nem veszi észre, a másik picifiú az atyaúristen. Önmaga egyedűl egy hatalmas nagy nulla. Az az igazság, hogy nagyon kezd belőle elegem lenni!!!
  1. 2004. szeptember 22. 16:2976.
    Eddig szent meggyőződésem volt, hogy az én anyósomnál nagyobb féreg nincs a föld színén, de elkeserítő, amit eddig olvastam.
    Az én férjem is már elvált volt, mikor megismerkedtünk, ráadásul majd 10 évvel fiatalabb vagyok nála.
    Anyósom mindenért ordított velem, ráncigált, társaságban leqrvázott, bejárt a házunkba és pár dolgot lenyúlt (fritőz, stb).
    Ikerházban lakunk a rohadékkal, reggel 6-tól este 10-ig félóránként átjárt ellenőrizni minket.
    Próbáltam vele jóban lenni, ajándékokkal kedveskedni, semmi sem jött be.
    Semmiben sem segített, egy új ház ára ráment a 80 éves putri felújítására, mindent csak leszólt.
    Aztán mikor már kínjában régebbi barátnőket szervezett be ebédre, míg én dolgoztam, kivágtam, mint a rongyot.
    Most lassan 1 éve nem beszélünk, csak bevásárolunk neki, fizetjük a villanyát, stb - de ugyanúgy átkoz, mint régen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_338119
    Torolt_felhasznalo_338119
    2004. szeptember 22. 14:4075.
    Néhány kedves kis jelenet:
    Második feleség lévén - szerinte miattam vált el pici fia, szerintem csak ő gondolja így - nem is számítottam túl szívélyes fogadtatásra, amikor másfél év után meghívtak magukhoz (addig levegő voltam). Ehhez képest egész tűrhetően elbeszélgettünk, amikoris a férjem javasolta, hogy nézzük meg a kertet. Erre az anyós megrángatta a karom, hogy mit képzelek én, ki ne menjek, meglátnak a szomszédok. Ezt még meg is érteném, szégyelli, hogy elvált a fia, de akkor mi a francnak hívtak meg magukhoz?
    Másik. Abban az időszakban elég stresszesen éltünk emiatt állandóan fájt a gyomrom. Férjem mindig adott ilyenkor egy korty unikumot. Mondanom sem kell, soha nem ittam le magam, szigorúan csak egy korty. Erre mondtam egyszer az anyóséknál - én balga, minek kellett megszólalnom - hogy amikor fáj a gyomrom, a férjem egy korty unikumot szokott itatni velem. Másnap felhívta a férjemet, hogy én miért nem megyek el dolgozni (otthon dolgoztam ugyanis, könyveltem, meg írtam mellette a szakdolimat), mert én napközben vedelem a piát otthon, látszik is rajtam, hogy alkoholista vagyok, stb, stb. Saját fülemmel hallottam, mert olyan hangosan ordított a férjem mobiljába.
    Azóta is folyamatosan megy ez a stílus, úgyhogy gondolhatjátok mekkora örömmel várom a találkozást. Dehát mégiscsak a férjem anyja, legfeljebb beveszek 2 nyugtatót mielőtt elmegyünk hozzájuk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_951329
    Torolt_felhasznalo_951329
    2004. szeptember 22. 14:2374.
    Hat ez nem igaz. Esetleg kedves mosollyal megkerdezheted, hogy beszallna-e anyagilag egy kacsalababon forgo villara, valahol a Rozsadomb kornyeken.
    De meg egyszerubb, ha kedvesen, de hatarozottan kijelented: nem a Mama fog itt lakni, amugy meg ugy tartja a mondas, sok jo ember kis helyen is elfer.

    Csak tudom, hogy az adott szituban nem mindig jonnek ilyen siman a frappans valaszok.

    Volt itt, akinek a ruhajat probalta fel anyosa. Na, az a masik eset, amikor meg lehet mondani: anyuka osszetevesztett engem a jelmezkolcsonzovel. Es higieniai okokbol kizarolag en szeretnem a fehernemumet hordani.

    Lenyeg szerintem a csipos ironia, amire nem tud mit valaszolni, hanem magaba szall.
    előzmény:
    gylillus (73)
     
  4. 2004. szeptember 22. 13:5473.
    Nem szóltam akkor rá semmit, csak egy nagyon kifejező arcot vágtam, amit ő is észrevett, mert egyből mondta, hogy hát jaaaj, ő ezt nem azért mondta, mert azt akarná, hogy elváljunk. Hát persze azt nem is, mert mekkora szégyen lenne, ha az ő fia elválna, ha azt a faluban megtudnák!!!! Csak valószínűleg jól esett neki valami kedveset beszólni. Mondjuk az a legnagyobb gáz, hogy ő ilyeneket legtöbbször nem direkt mond, hanem annyira sötét, hogy nem vágja, hogy ezzel engem bánt. Amikor apukám megvette a lakást, hogy legyen hol laknunk, feljöttek megnézni, és csak ennyit tudott mondani, hogy hát ebbe a kis szar fürdőszobába semmi nem fér és még kamra sincs. Ezeket nem tudtam szó nélkül hagyni, még az volt a szerencse, hogy ott volt anyukám és mentette a helyzetet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_951329 (70)
     
  5. Torolt_felhasznalo_951329
    Torolt_felhasznalo_951329
    2004. szeptember 22. 13:5272.
    Teged is tobbszor olvastalak. Komolyan, azt hittem, ilyen csak szappanoperakban van.
    Amugy kedvesem szulei elvaltak, anyuka kulfoldon el, ugyhogy en csak apost kapok, ha minden igaz, akivel nagyon birjuk egymast. :)
    előzmény:
    ezüstfenyő (71)
     
  6. 2004. szeptember 22. 13:4471.
    Az állkapocs összeszorulása azt hivatott jelezni, hogy a torkát harapnám el legszívesebben. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_951329 (70)
     
  7. Torolt_felhasznalo_951329
    Torolt_felhasznalo_951329
    2004. szeptember 22. 13:2470.
    Szia, nekem nincs anyosjeloltem, de ahogy olvastam a soraidat, ugy kiborultam. . . nem vagyok egy hangos ember, de en ugy megmondtam volna:
    Onnek hogyan esett volna, ha eskuvo utan 2 nappal ilyan kommentarokat hall? Az EN lakasomban maga nem fogja az adohivatalt jatszani. vagy vmi hasonlot. Tudom, talan lenyelted, mert adsz eselyt neki es nem akarod elmergesiteni a viszonyt, de nalam az ilyen harpia elvagta volna magat orokre.

    Nekem nem az allkapcsom, hanem az oklom szorult ossze. . .
    előzmény:
    gylillus (61)
     
  8. 2004. szeptember 22. 13:1969.
    59-re.

    Valahogy összeszorult az állkapcsom, ahogy olvastalak. . .
    előzmény:
    gylillus (59)
     
  9. 2004. szeptember 22. 13:1968.
    58-ra
    Ugyanabban a helyzetben vagyunk. :((((

    előzmény:
    diddo- (58)
     
  10. 2004. szeptember 22. 12:1667.
    Mi történt hogy ennyire megharagudtál rá?
    előzmény:
    bnoemi (66)
     
  11. 2004. szeptember 22. 12:1066.
    Sziasztok! Hát ha újra kezdeném, én is inkább az árvaházak környékére járnék pasit fogni:)))))
    Egyébként sorstársak vagyunk! Az én anyósom is idióta, gonosz. De mondjuk én már 1 éve nem beszélek vele. Ha a párom emgy hozzá, akkor nélkülem, Ö meg szintén nem jön hozzánk, de ha jönne is elmennék otthonról!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2004. szeptember 22. 11:5465.
    húsevő virág:) ez nagyon jó
    Majd csokorátadásnál megjegyezném anyósomnak, hogy húsevő virágot akartam neked venni. . . . . .

    maci01: az is valami ha messze lakik, legalább nem tud annyira beleszólni az életetekbe, mintha ott lenne pár utcával arrébb, dehát nem is kell ezt neked magyarázni ahogy olvastalak.

    Mi vidéki nagyvárosban lakunk, a párom szülei a város szélén élnek, a párommal a belvárosban lakunk, jó pár km-re tőlük. Anyós mondta a fiának, amikor eljött otthonról, hogy ne költözzön olyan messze!!! Utánna is hetekig hónapokig spekulált hogy tőlük a 3. -ik, meg a 10. ik házat el akarják adni, menjünk oda. Ilyenkor a párommal együtt felment bennünk a pumpa. Egy idő után abbamaradt ezzel, mert kitalált valami mást. Aztán akkor azzal cseszegetett minket.
    előzmény:
    Madrin (63)
     
  13. 2004. szeptember 22. 11:2864.
    Sziasztok!

    Elképedve olvastam végig a hozzászólásokat. Nekem ezekhez képest arany anyósjelöltem van. Bár volt hasonló rossz is. Az sajnos túl közel lakott hozzám és minden alkalmat megragadott, hogy szétválasszon a párommal. A mostani kedvesemme már együtt lakunk jövőre lesz az esküvő. Szerencsére az anyós jó messze lakik. Viszonylag jó a kapcsolatunk de nincs olyan alkalom, hogyha megyünk látogatóba, hogy ne jegyezné meg, hogy én elvettem tőle a kicsi fiát, meg , hogy milyen jó lett volna ha a fia a suli után helyben nyit egy üzletet és helyi lánykát vesz el stb. . . "Apró" dolgok de sziven ütnek. És mellette állítja velem semmi baja.
    Bocsi, hogy ilyen hosszú lett de jólesett kiírni magamból vikiknek akik hasonló cipőben járnak.
    Éva
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2004. szeptember 22. 10:5763.
    Vegyél neki húsevő virágot:)))
    előzmény:
    diddo- (62)
     
  15. 2004. szeptember 22. 10:1262.
    Össze kellene kötni az anyósunkat, sok közös témájuk lenne :)
    Most hétvégén lesz anyósom szülinapja, gondoltam nézek egy könyvet aminek a címe hogyan viselkedjünk helyesen a menyünkkel :) Már kínomban ilyenek járnak a fejemben. Persze majd valami szobanövényes könyvet kap majd, mert imádja a virágokat.
    előzmény:
    gylillus (61)
     
  16. 2004. szeptember 22. 09:5661.
    Vagyonilag nálunk is ez a helyzet, apukámnak sok pénze van, anyóséknak szinte semmi. És emiatt hallgathatom a hülye megjegyzéseit, hogy "bezzeg, ha nekem annyi pénzem lenne, mint apádnak, már úgy autótok lenne" stb. stb. Ilyenkor inkább már nem szólok semmit, csak az a bánatom, hogy a férjem viszont egyetért vele. Vele sose törődött az anyja, szinte a 7 évvel idősebb bátyja nevelte fel. Szerintem ezt akarja az anyós azzal jóvátenni, hogy minden hónapban odanyom neki egy kis pénzt, és a férjem emiatt úgy gondolja, hogy neki milyen rendes anyja van. Hogy lehetne az rendes anya, aki a négy éves kisfiát elküldi egyedül óvodába, ami ráadásul a község másik végén van?
    előzmény:
    diddo- (60)
     
  17. 2004. szeptember 22. 09:4860.
    Valószínű, hogy a világ összes lánya közül senki nem lenne jó anyóspajtinak. Gondolkodtam már ezen is régebben.
    Amit irtál ez a vagyon miatti beszólás anyósod részéről mindig felháborít. Nincs joga beleszólni, megszabni a fiatalok életét, mikor mit, hogy meddig csináljatok, tanácsot, útmutatást lehet adni de annak másképpen kell lejönnie.
    Nálunk az a helyzet, hogy anyagilag jobban áll az én családom mint az övék, ez persze csak anyósom lelkivilágát bántja, az én lakásomban lakunk a párommal, egy kanalat, egy nagy semmit adott a fiának útravalónak. (csak a ruháit hozta el)
    előzmény:
    gylillus (59)
     
  18. 2004. szeptember 22. 09:3159.
    Valaki írt korábban egy nagyon okosat, hogy az anyósa tulajdonképpen nem őt utálja konkrétan, hanem azt az embert, aki elvette tőle a kisfiát. Szerintem ez lehet nálad is. :(
    Amikor mi összeházasodtunk és összeköltöztünk, anyósom megjegyezte, hogy a férjem írja fel, hogy mit és mennyi értékben hozott a lakásba (a lakás teljesen az enyém), mert ha elválunk, akkor az majd őt illeti meg. Teljesen jól esett ezt hallani két nappal az esküvő után.
    előzmény:
    diddo- (58)
     
  19. 2004. szeptember 22. 09:1758.
    Sziasztok!

    Engem nagyon bánt a leendő anyósjelöltem viselkedése.
    A mozdulataiból, mondataiból, a viselkedéséből látszik hogy nem kedvel :( Nem adtam okot rá a viselkedésemmel, hogy ne kedveljen. Sose bocsátja meg nekem hogy elhoztam a fiát otthonról, ami a világ legtermészetesebb dolga lenne ugyebár. Akár fejre is állhatok akkor se fog szeretni sose, és egyszer elszólta magát, hogy örülne ha tönkremenne a kapcsolatom a fiával.
    Sose viselkedtem vele úgy hogy lenne mit megbánnom, ill. tiszta a lelkiismeretem, de anyósomnak lenne mit elszámolnia néhány dolgáról.
    Nem tudom mivel vivtam ki a sorsot, hogy ilyen büntetést érdemlek. Nagyon le tud küldeni lelkileg a padlóra anyósom, pedig életvidám vagyok, de őmiatta elég sokat sirok magamba, mivel magamba nyelő vagyok. (tudom nem egészséges dolog, de ez más téma lenne)
    Sose kaptam semmi támogatást tőle, se lelkileg, se emberileg se sehogy. Bezzeg én mindig "kinyaltam" a seggét hogy legalább kicsit jobb legyen a kapcsolatunk, és nagyon bánt hogy ő nem akar semmit változtatni.
    Anyósomnak a két fián, és a férjén kívül megáll a tudomány család terén, más nem létezik őrajtuk kívül, pedig van 2 unoka is a másik fiáék részéről.
    Beletörődtem hogy a párom anyukája olyan amilyen, de nagyon sokat szenvedek miatta, jah és nem mint anyóst utálom hanem mint embert.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2004. szeptember 22. 08:3557.
    Én még sosem ütöttem meg senkit. Szerintem már nem is fogok, el se tudok képzelni olyan helyzetet.
    Viszont anyósom ma megint kap tőlem egy adag nevelő célzatú leb. szást (nekem már úgyis mindegy). Ugyanis tegnap egyszerűen nem hozta vissza az autómat, eltűnt, mint szürke szamár a ködben. Nem lepődtem meg rajta, ezt már századszor játssza el. Remélem, ma megjelenik, mert már érik egy újabb szónoklat a tisztességről, szavahihetőségről és nemcsak a saját, hanem mások érdekeinek, életvitelének a tiszteletben tartásáról.
    előzmény:
    tigergirl* (55)
     
  21. 2004. szeptember 22. 08:2456.
    Szia!
    Hát ezt a pofátlanságot, ez már vérlázító, komolyan mondom. Nem is tudok rá mit mondani hirtelen. Fogalmam sincs, hogy milyen megoldást lehetne találni. Ezek szerint nem ért sem a szép, sem a csúnya szóból. Nem tudom, hogy írtad-e már, hogy el tudnátok-e tőle költözni, mert nem tudtam minden hozzászólást elolvasni, de szerintem az lenne a legjobb.
    előzmény:
    tigergirl* (54)
     
  22. 2004. szeptember 22. 08:1855.
    Nekem a saját anyám volt ilyen, akár hányszor megpróbáltam vele beszélni vmiről, ő mindíg üvöltött, volt egy olyan eset, hogy már annyira nem bírtam, hogy felpofoztam. . . Az anyósom hozzá képest, álom!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_281214 (28)
     
  23. 2004. szeptember 22. 08:1554.
    Szió!
    Tegnap végkép kiakadtam, amikor hazajött elkezdtem vele üvöltözni. . . A drága belevarrta az egyik gatyájába az Övemet. . . hogy el ne tudjon fordulni, mert képtelen megjegyezni, hogy kell állnia. . . erre kitéptem a nadrágból, este pedig megmondtam neki a magamét. . . nem érdekelte. . . ma reggel el akarta kérni az egyik blúzom. . . nem érdekelt. . .
    előzmény:
    gylillus (26)
     
  24. 2004. szeptember 21. 11:5853.
    A párom mondja is hogy mit foglalkozol vele, ez van szard le, lényeg hogy én szeretlek. De én ilyen vagyok , bánt hoyg nem szeret és megpróbálok mindent hogy megszeressen. Bejártam hozzá a kórházba, a hátamon cipeltem ki pisilni.
    Egyébként ami aztán nagyon bánt, hoyg a másik menyét imádja isteníti. Egy olyan nőt akit mellesleg mindenkiutál, se barátnője se senkije, a férjénél mindent elér, még azt is hogy a saját testvérével se beszéljen, a srác a saját legénybúcúsjára se mehetett el. A csaj lusta, múltkor véletlenóül hallottam, hogy nem hajlandó főzni mert bűdös lesz a konyhában, ha a férje vasalt inget akar akkor csinálja meg. Persze jó hozzáállás lenne ha mellette dolgozna, de nem, gyesen van és neki minden erejével a picire kell koncentrálnia. A kedves férje meg hazafelé beugrk a mekibe mert olyan éhes , persze csak az autós mekibe, mert 5-ig dolgozik akor 1/26-ra szigorúan meg kell érkeznie.
    Mert ha őt is utálná tiszta sor lenne, ő ilyen féltékeny anyuka.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_168927 (51)
     
  25. 2004. szeptember 21. 11:4952.
    Úgy látom, nektek ezerszer rosszabb lehet, mint nekem. :( Engem tulajdonképpen nem utál az anyósom, csak tudom, hogy sokminden nem tetszik neki, amit csinálok, de ez valószínűleg a másfajta életfelfogás miatt lehet. De nekem sem tetszik az, hogy buta és piszkos és beleszól a dolgokba, úgyhogy azt hiszem ezzel le is kellene tudni a dolgot.
    előzmény:
    Madrin (49)
     

Címlap

top