Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Megőrjít az anyós!!!

tigergirl*
Létrehozva: 2004. szeptember 20. 14:08
Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni tőletek, anyós ügyben(igaz még csak jelölt:)).
A gondom, állandóan elszedi a ruháimat, folyamatosan a nyakamon lóg, hogy mit vegyen fel(sajna 1 a méretünk, és nincs olyan ruhám{néha még a bugyit is beleértve}amit egyedül hordtam volna). Folyamatosan mondja mi történt vele, stb. Aranyos, jókat szoktam hallgatni, ha ő beszél, mert mellette nem lehet szóhoz jutni, mégis beszélgetésnek nevezi, ha összedugjuk a fejünket. Egyszerűen az agyamra megy, olyan mint a 100 forintos: kétszínű és semmit sem ér, mert lusta csak pattogtat mindenkit, a drága fiacskáját(a páromat) is csak kihasználja, de ő nem veszi észre, a másik picifiú az atyaúristen. Önmaga egyedűl egy hatalmas nagy nulla. Az az igazság, hogy nagyon kezd belőle elegem lenni!!!
  1. 2004. szeptember 21. 09:3126.
    Szia! Nem volt időm az összes hozzászólást elolvasni, de nagyon kiakadtam azon, hogy az anyósod elveszi a ruháidat. Hát ilyen nincs, hogy szó nélkül bármit is elvegyen a szekrényedből. Én biztos, hogy elég érthetően megmondanám neki a magamét, de gondolom, te a békesség fenntartása végett nem akarod. De akkor mondd meg a párodnak, hogy beszéljen az anyjával, mert ez így nem mehet tovább.
    Én már 9 éve próbálom elviselni az anyósomat, de már nagyon nehezen megy, pedig 40 km van a két helység között, ahol lakunk, de már ott tartok, hogy nem vagyok hajlandó elmenni hozzájuk. Soha nem törődött a gyerekeivel, most pedig úgy gondolja, hogy azzal rendben is vannak a dolgok, ha havonta odanyom nekik 10ezer forintot. Ráadásul buta és rettenetesen piszkos is. És ha nagy ritkán letévedek mást sem hallgathatok, csak hogy apukámnak mennyi pénze van (mintha lenne valami köze is hozzá).
    előzmény:
    tigergirl* (25)
     
  2. 2004. szeptember 21. 08:2125.
    Szia! Az én anyósom rendes meg minden csak lusta, önző, 2 színű, pattogtat mindenkit, de 4 év alatt még mondjuk felmosóvödröt nem láttam a kezébe. A mosogatása (ha lehet így nevezni) arról szól, hogy az egyik tányérról hogy jutassuk a másikra a szalmonella bacit:)). a főztje gusztustalan, de ha én főzök az isteni, csak állítólag kupis vagyok. Nem érdekli, hogy a ruhák megrohadnak a szekrényben, ha vizesen rakja el. . . Szóval számára minden lényegtelen csak Ő létezik(egoista). A párom tudja milyen a mama, de nem foglalkozik vele, de azért néha megmondja neki a magáét, csak az a gáz, hogy poénosan. . . anyós pajtás meg nem kapcsol. . .
    előzmény:
    b.r. (23)
     
  3. 2004. szeptember 21. 08:0924.
    Szia ! Én nem is adom neki kölcsön. . .
    Nem érdekli, hogy az másé. . . mit számít - szerinte.
    Kb jövő tavasszal fogunk elköltözni. . .
    előzmény:
    memori (22)
     
  4. 2004. szeptember 21. 07:4923.
    Szia!
    Te nem az én anyósomról írsz? Teljesen ezek voltak a problémáink addig míg kb. 1 évig együtt kellett laknunk. Amióta különélünk azóta ő a tökéletes mama, bármiről beszélgethetek vele és nincs semmi problémánk. Eleinte még próbálkozott rángatni a férjem, de elég hamar leszokott róla. SŐT! Mikor különköltöztünk ő a saját lányáékhoz költözött, de két hét után zokogva hívott fel, hogy nagyon hiányzom neki.
    előzmény:
    tigergirl* (1)
     
  5. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2004. szeptember 20. 21:5822.
    Azt hiszem két pofonnal, meg egy vödör vízzel intézném el! A legjobb barátnőmnek nem adnám kölcsön a fehérneműmet, nem az anyósnak! :-(((((((((((((((((
    előzmény:
    tigergirl* (7)
     
  6. 2004. szeptember 20. 16:5421.
    Cak annyi jó cucca van, amit tőlem nyúlt le, nem is olyan rég kigórattam a szekrényét , és átnéztük a ruháit. . .
    hagy ne részletezzem. . . siralmas a felhozatal.
    előzmény:
    toba (14)
     
  7. 2004. szeptember 20. 16:5120.
    Normális, de egyke, és nagyanyós (aki szerintem kicsit nem e világi nőszemély) túl sokat megenged neki, még mindíg. ha hallanátok ha az a két nő összedugja a fejét mi van. . . mindenki mondja a magáét , és hogy talán a másikra is figyelnének, az szóba sem jöhet.
    A párom. . . szerintem pont olyan csajt akart magának választani mint a mama. . .
    Náluk ez a divat, hogy mindenkin végig akarnak söpörni . (csak irigyelni tudom a fiukat, hogy mindegyiknek saját ruhája van:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_132451 (17)
     
  8. 2004. szeptember 20. 16:4419.
    De egyébként rendben van minden, azt leszámítva hogy önző, lusta és túl okosnak hiszi magát. . . Erre a multkor belekeveredett a rokonságomba (vidéki vagyok, hál'istennek sok rokonom van) a nagydumás-nagymenő meg sem mert szólalni. . .
    előzmény:
    toba (16)
     
  9. 2004. szeptember 20. 16:3918.
    Átlagos viccre, komolyan válaszoltam. . .
    előzmény:
    toba (16)
     
  10. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2004. szeptember 20. 16:0717.
    Hű, tigercsajszi, ez nagyon gáz! Anyóspajtás egyébként normális? Mi az, hogy szó nélkül benyúl a szekrényedbe? Most ezen úgy felhúztam magam, mintha velem történt volna. Én is jóban vagyok az enyémmel (még ő is csak jelölt) el sem tudnám képzelni, hogy így lenne képes viselkedni. . . De itt nem is az a kérdés, hogy miért hisztizik és hogyan, hanem az, hogy a párod mit szól mindehhez??? Szerinte normálisan viselkedik anyuci? Náluk ez divat??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. szeptember 20. 15:3216.
    Mennyire viccelt a párod?Egyébként köztetek minden rendben van?
    előzmény:
    toba (15)
     
  12. 2004. szeptember 20. 15:3015.
    Ha van jó cucca akkor ved ki te is nézzük ő mit szól?De megne vedd akkor a saját üzleted kútba ugrik még kitalálja a végén, hogy cseréljetek.
    előzmény:
    toba (11)
     
  13. 2004. szeptember 20. 15:3014.
    Ha van jó cucca akkor ved ki te is nézzük ő mit szól?De megne vedd akkor a saját üzleted kútba ugrik még kitalálja a végén, hogy cseréljetek.
    előzmény:
    toba (11)
     
  14. 2004. szeptember 20. 15:3013.
    Ez így van
    előzmény:
    toba (11)
     
  15. 2004. szeptember 20. 15:2912.
    Szia!
    Most készülök lakást venni, de a drága kikérte magánok hogy csak abban a hézban tehetem meg, ahol most lakunk(egyébként tényleg jó ház , csak túl közel van). A párom meg bejelentette(viccből), ő nem akar velem költözni, én is bejelentettem hogy nem szívesen látnám(viccből). Nem tudom, nektek nem az az érzésetek, hopgy ez a kapcsolat hamarosan megszakad?
    előzmény:
    foka (8)
     
  16. 2004. szeptember 20. 15:2811.
    Egyébként szerintem versenyezni próbál veled nemakarja elfogadni a saját korát.
    előzmény:
    toba (10)
     
  17. 2004. szeptember 20. 15:2510.
    Ha hisztizik had hisztizzen csak komolyan lesajnálóan kell rá nézni. Akkor se veszi észre magát?Akkor elég . . . lehet a lelkem.
    előzmény:
    tigergirl* (7)
     
  18. 2004. szeptember 20. 15:239.
    Szia!
    Mostanában azt csinálom, hogy egyszerűen eladom neki vmelyik ruhám ha megunom, vagy ha nem tetszik. . . Ő meg jó pénzért meg is veszi
    PL: Kosztümöt adtam el neki, az első pár kontaktlencsét vettem meg az árából.
    Vagy: Van egy tök jó "kommandós" gatyám, napi bérleti díja van ám!!! (De továbbra is undorítónak találom azt, hogy leveszi és nem mossa ki)
    Meg csak úgy kiveszi a szekrényből, kérés nélkül, ha meg elkéri, és nem adom hisztizik!!!
    Különben is egy szekrénysor tele van a cuccaival, mé nem hordja azokat?! Egy 55 éves nő ne akarjon 25 évesnek kinézni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_769765 (5)
     
  19. 2004. szeptember 20. 15:218.
    Együtt laktok anyóspajtival? Költözzetek külön, és ne kapjon hozzátok lakáskulcsot.
    előzmény:
    tigergirl* (1)
     
  20. 2004. szeptember 20. 15:147.
    Szió! Már kikértem magamnak, de sajna süket fülekre talált. A szekrénynek spéci baja van: nem zárható kulccsal, mert nincs rajta zár. Van 2 szép bugyim, amitől megőrűl, be is szerzet magának ugyanolyat, de nem tugja megkülönböztetni, hogy melyik kié. No meg aztán a francia bugyim is lenyúlta. . . ha meg nem adom oda vmelyik ruhám hisztizik mint egy hülyegyerek.
    előzmény:
    memori (3)
     
  21. 2004. szeptember 20. 14:536.
    Szedd össze magad és mond meg neki a véleményed azokról a dolgokról amik nem tetszenek vele kapcsolatban. Én 7évig nemszóltam csak nyeltem a volt anyósomnak aztán egyszerre kipakoltam minden gennyes dolgát. Ja és rá egy évre elváltunk valószinű az ő keze is benne volt. De a második házasságomat már ugy kezdtem hogy 1 hónap sem telt el és megmondtam a magamét az anyósnak. Azóta igaz nemvagyunk kebelbarátnők, de tudja mibe ne üsse bele az orrát és igaz a fejem fölött lakik de 5év alatt a lányom születésekor jött le, és azóta se. Nem vagyok anyósellenes, mert nekem is van fiam, de ez a mondás annyira igaz:"CSak a menyem és nem a lányom, csak az anyósom nem az anyám. "A férjünket mi választjuk, de az anyját már vele kapjuk. FEL A FEJJEL!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_769765
    Torolt_felhasznalo_769765
    2004. szeptember 20. 14:335.
    egyetértek !!
    Nagggyon gáz , hogy a menye rióuháit hordja !!
    De hogyan ??
    beéenyúlkál a szekrényébe ???
    Gyors és olcsó egoldás lehet egy kulcs a szekrényhez , hanem akar konfrontálódni anyóspajtással :-)
    De persze ez nem lehet végleges megoldás , mert mi lesz a nászéjszakán ???
    Bebújik közéjük a takaró alé ??
    Esetleg szoptatni akarja majd a leendő dedet ????
    Tigergirl !!!
    Sürgősen lépj , mert ez egészségtelen !!!
    előzmény:
    memori (3)
     
  23. Torolt_felhasznalo_246198
    Torolt_felhasznalo_246198
    2004. szeptember 20. 14:284.
    nagyon durva!! én senkinek nem adnám ill. adom oda a fehérneműimet. szedd össze magad, s mond meg neki, hogy már tele a hócipőd! sok sikert + bátorságot!
    előzmény:
    memori (3)
     
  24. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2004. szeptember 20. 14:253.
    Jól értettem? A te ruháidat hordja??? Beleértve a fehérneműket is?????????? Még ha egy méret lennék az anyóssal akkor is kikérném magamnak!!!
    előzmény:
    tigergirl* (1)
     
  25. 2004. szeptember 20. 14:222.
    Megértelek. Igaz, én az enyémmel csak ritkán találkozom, a ruháimat sem szedi el, mert én az övéibe 15-ször férnék bele, de a kihasználás stimmel (mindkét fiát maximálisan kihasználja, ő ugyanakkor semmilyen formában nem segíti őket). Magamban csak parazitának hívom. Épp őt várom egyébként mert kölcsönkérte az autót.
    Terveim szerint meginvitálom egy kávéra, és elmondom neki, hogy nem áll szándékomban a mostani után többet segíteni neki, ameddig részéről nem tapasztalok változást. Én az egyenes beszéd híve vagyok, úgyis látja rajtam, hogy nem kedvelem, úgyhogy most végre szeretnék tiszta vizet önteni a pohárba.

    Szerencsére van egy tündéri mostoha-anyósom, akivel kárpótol az élet! :-)
    előzmény:
    tigergirl* (1)
     

Címlap

top