Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Vegetáriánusok ide!

Torolt_felhasznalo_229229
Torolt_felhasznalo_229229
Létrehozva: 2004. szeptember 13. 13:11
Szisztok!
Nincs itt több éve praktizáló vegetáriánus? Jó lenne egy kis tapasztalatcsere!
  1. 2004. szeptember 14. 08:4451.
    Nem hagyjul, hogy kihaljon!!!!

    Tegnap annyira háziasszony voltam, hogy a köleskémre már nem maradt elég figyelem. . . odakozmált. . . :((( De majd ma :))))) Viszont csináltam finom sóskafőzit!

    szicccyca: A köles borzasztó hamar megfő, olyan 10 perc max. Kis zacsiba tudsz vásárolni belőle, szerintem még a tescoban is. Kis sárga apró golyócskák :)
    Én bioboltba járok vásárolni -imádok bent lenni, megnyugtató nekem-és épp tervezem, ha most szombaton sikerülne összeszerveznem, kimegyek aMarczibányi térre is. . . Volt már ott valaki? Merre van a piac?
    Én mivel egészségügyi szempontból váltottam életmódot így a nagyüzemoi pástétomok és konzervek száműzve vannak. Én megpróbálok arra figyelni hogy minél kevesebb adalékanyagot vigyek be a szervezetembe. Szerencsére eddig úgy veszem észre meghálálja, így azt hiszem folytatom ezt a törekvésemet.

    ((padlizsánkrémes tönkölykenyér a mai reggeli :) ))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229229 (49)
     
  2. 2004. szeptember 14. 08:0550.
    Jó reggelt!

    Rajtam nem múlik! :-) Tegnap annyit írtatok, hogy alig győzöm visszaolvasni! (Kéretik 16:00 után már nem sokat írni, mert addig dolgozom :-D)

    Úgyhogy visszamenőleg kérdések: Tescoban és Auchanban szoktatok biocuccokat venni, v. csak bioboltban vásároltok? (Bevallom, én még soha nem voltam olyan helyen, mivel valójában nem váltottam életmódot, csak elhagytam az állatevést, de szóján kívül nem nagyon újítottam be mást. Na, mondjuk lenmagot, de ennyi. De hát említettem is tegnap, hogy az egészségem nem nagyon érdekel, kizárólag az állatok védelme. ) Tehát bíztok az ottani bioételekben, v. kizárólag a bioboltok kínálatában? Szívesen +kóstolnék 1 csomó biokaját (pl. említettétek a bulátát is), mert gondolom, hogy finom, de valójában ha bemennék 1 bioboltba, azt sem tudnám elmondani, mit akarok.

    Érdekelne még, hogy mondjuk a köleskásához mennyi köles kell, + milyen kiszerelésben kap6ó, meddig kell főzni. . . hát igen, eléggé kezdetleges kérdések ezek számotokra, akik nem vagytok ilyen "kezdők", mint én, de nekem tényleg fog. sincs ezekről.

    Ja, és próbáltátok már a Globus vegetáriánus szendvicskrémet? (Isteni. )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229229 (49)
     
  3. Torolt_felhasznalo_229229
    Torolt_felhasznalo_229229
    2004. szeptember 13. 17:0049.
    Kedves Ti,
    én mint topikindító háláimat és köszöneteimet küldöm Felétek, amiért beindult a dolog. Mi lenne, ha nem hagynánk kihalni? Én azon leszek, most azonban le kell lépnem. Finom, húsmentes vacsorát (én étterembe megyek;-) és kellemes estét mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_229229
    Torolt_felhasznalo_229229
    2004. szeptember 13. 16:3748.
    Igen, ezt én is ismerem. De bízzunk benne, hogy a kiegyensúlyozott étrend a lelki kiegyensúlyozottságot is segíti vagy a 2dolog legalábbis támogatja egymást.
    A barna rizs tuti jó
    előzmény:
    girl27 (47)
     
  5. 2004. szeptember 13. 16:3047.
    aha. ez igaz.
    mondjuk, nekem a saját tapasztalatom az, hogy ha tészta, meg krumpli, és 3x szedek egymás után:)) akkor pár kilóval több leszek. Ha ez rendszeres, hogy hányásig jól lakom. . :) de ez lelki okokból szokott lenni. aztán jön a másik véglet, hetekig nem kívánok semmilyen ételt.
    Mindenkinek más jön be. Ki kell kísérletezgetni.
    a barna rizs is fogyis étel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229229 (44)
     
  6. 2004. szeptember 13. 16:2446.
    :-) remélem, ízlik majd.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_470848 (45)
     
  7. 2004. szeptember 13. 16:2145.
    No ezt kipróbálom, holnap ez lesz az én reggelim is :)
    előzmény:
    aszamóca (43)
     
  8. Torolt_felhasznalo_229229
    Torolt_felhasznalo_229229
    2004. szeptember 13. 16:2044.
    Szerintem azért ez nem ennyire egyszerű. Az egyik, hogy a Testkontroll csak egy elmélet+módszer a súlycsökkentő teóriák sorában, bár én is szeretem, sőt, talán a legszimpatikusabb nekem (csak ez a tej-tiltás ne lenne benne:-) én szeretem a tejet, joghurtot, stb. )
    A pékárukból, ahogy mojito is mondja csak a fehérkenyér a veszélyes, a teljes kiőrlésű lisztből készültek viszont -szerintem- elengedhetetlenek egy kiegyensúlyozott étrendhez.
    Abban pedig határozottan nem hiszek, h a tészta és a krumpli hízlalna. Tésztából durmtésztát kell venni, amúgy pedig mindkettőnél az a lényeg, hogy mivel kombinálod őket, azaz attól függően hízlal ill. nem.
    A tésztát ha nem hús és sajtmártással eszed, akkor nem hízlal! Krumpli hússal hízlal, krumpli zöldséggel nem.
    előzmény:
    girl27 (40)
     
  9. 2004. szeptember 13. 16:1543.
    Én sok gabonát eszem. Mostanában a kedvencem a köleskása. Úgy csinálom, hogy megfőzöm, teszek bele mézet, szezámmagot, lenmagot és mostanában sok-sok szőlőt. Ez a reggeli! Isteni finom. :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. szeptember 13. 16:1042.
    No én 4 hónapja hagytam el a fehérkenyeret, tésztákat, rizst, pékárúkat, krumplit . . . 3 hete eszem teljes kenyeret. . . .
    De nagyon sok gabonát ettem helyette :)
    előzmény:
    girl27 (40)
     
  11. 2004. szeptember 13. 16:0941.
    :-)) ok! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229229 (34)
     
  12. 2004. szeptember 13. 16:0840.
    Én úgy tudom a szervezet beállítja magának a számára ideális testsúlyt, ha a testkontroll szerint élünk. Ha vki hízni szeretne, egyen sok-sok szénhidrátot, krumplikat, tésztákat, pékárukat. Ha fogyni, akkor meg hagyja el.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2004. szeptember 13. 16:0339.
    Nem csodálom, mert tényleg fini :))) Tegnap a barátom majdnem az egészet elette előlem, persze nagy szemeket meresztett, hogy nem mondod, hogy ez bio??????
    előzmény:
    aszamóca (32)
     
  14. 2004. szeptember 13. 16:0138.
    Reinsinger Orsolya: Mérlegen a vegetáriánusság
    Nyers Csaba: Gabonakonyha
    Ferencsik István összes könyvei
    Ezeket a konyveket ajánlom, valamint a fehérjekomplettálást. Ha vega szeretnél maradni kismamaság alatt is akkor nagyon tudományosan kell enned ám, amíg meg nem szokod, hogy mindent bevigyél, amire szükségetek van. Én amióta vega vagyok, majd kicsattanok az energiától. De nagyon figyelek, mit eszek. . . rengeteg gyümölcs, zöldség-mindennap más- és magok, valamilyen formában elkészítve. :)
    előzmény:
    bab3 (36)
     
  15. 2004. szeptember 13. 16:0037.
    Azt jelenti, hogy 57ről indultam, most 52 vagyok. . . . Voltam 54 mikor tornáztam keményebben, de most megint lementem 52re- kényszerű pépes tápláslkozás miatt sajna. . . . :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229229 (35)
     
  16. 2004. szeptember 13. 15:5736.
    sziasztok!

    Én 4 éve vagyok vega, csak sajnos nem táplálkozom nagyon sokrétűen. Szóval elég egyoldalúan, és lehet hogy ezért, de elég fáradékony vagyok ti nem?Erre nem tudtok valami megoldást?
    Más:Tudtok valami jó receptet gombából?
    A férjemmel tervezünk babát az év vége felé, van valakinek tapasztalata, mint vega kismama?Mert már hallottam rémtörténeteket. . . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_229229
    Torolt_felhasznalo_229229
    2004. szeptember 13. 15:5735.
    mojito,
    és az mit jelent, h 5kilót fogytál? Úgy értem, nem volt előtte sem súlyfelesleged és azért ad ez most okot aggodalomra? Milyen súlyban vagy most?
    Csak mert engem is ijesztgetnek ilyesmikkel, h el fogok fogyni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_470848 (31)
     
  18. Torolt_felhasznalo_229229
    Torolt_felhasznalo_229229
    2004. szeptember 13. 15:5434.
    Igen, a színezett fehércukorról és kenyérről én is tudok:-(, ilyeneknek már nem dőlök be. De a nádcukorban volt minden bizodalmam. . . .
    Köszönöm a felvilágosítást mindenesetre és veszek fruktózt! Kösz a tippet!
    Értjük, GIRL27, értjük:-), én előszörre is így értelmeztem
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_470848 (29)
     
  19. 2004. szeptember 13. 15:4833.
    Azt hiszem sokan félreértelmezték a szavaim.
    Most mindenki azt hiszi, komlpett idiótának tartom azt, aki húst-hússal. . :)) Én az ostobaságot nem úgy értettem, hogy 8 osztáya van, 2x az első és 6x a másodikat. . A szellemi szint ez esetben nem a tárgyi tudást, ill. az IQ-t jelenti. Mert nagyon sok éleszeszú húsevőt ismerek magam is, több diplomás intelligens emberek. Ahogy értettem ezt: a SPIRITUÁLIS SZINT!
    Teljesen másról van szó! Nagyon sok értelmes ember a szellemi úton, nem tudom másként kifejezni! , sehol nincs! Pl. ilyeneket mondanak, hogy az érzelem a mai világban nem számít, nem nyerő, nem lehet belőle megélni. . . vagy: a nő csak arra való, hogy vezesse a háztartást, a kedves szavak meg arra való, hogy hazudjuk őket. . . stb. Ezeket több olyan embertől hallottam, akik dr. ok, vagy magasan iskolázott emberek. A tárgyi tudás nincs összefüggésben a lelki, érzelmi, szellemi, spirituális, ezoterikus szinttel. Hogy mondjam még, hogy tiszta legyen??
    példák kellenek?? ebben a topicban? :-))) kit kellene meggyőznöm? senkit sem szeretnék semmiről. mindenkinek a maga ügye eldönteni, mit csinál. Fejlett ember gondolkodik olyan dolgokon, amik felett a többiek elsiklanak, mert nem tartják fontosnak a szellemi-lelki fejlődést. de ne kelljen már ezt is részleteznem. olvassatok könyveket a témáról.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2004. szeptember 13. 15:4632.
    Én a fehércsokisat imádom. Megveszem és mire hazaérek, el is fogy. :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_470848 (30)
     
  21. 2004. szeptember 13. 15:4131.
    Nekem is nagyon nehéz a barátomat jobb belátásra téríteni. . . vagyis az általam jobbnak tartott irányba terelni. . . Legalább addig eljutottunk, hogy már elfogadja, sőt ejön a bioboltba és nyugodtan nézelődik. . . és megkóstolja dolgokat!!!! Nálunk már ez is nagy előrelépés és nagyon örülök neki :)
    Attól fél hogy teljesen elfogyok már, mert mióta életmódot váltottam 5 kilót fogytam, és most a vega életmóddal mégint elkezdtem lejjebb menni.
    előzmény:
    girl27 (25)
     
  22. 2004. szeptember 13. 15:3830.
    Én tegnap egy zacsi csokis bulátát ettem :))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229229 (27)
     
  23. 2004. szeptember 13. 15:3729.
    Háááááát. . . . nem tudlak megnyugtatni. . A répa és a nádcukor ugyanúgy szívódik fel. Gyorsan. És gyorsan megemeli a vércukrot, ami gyorsan leesik. . . és fenemód kívánod a gyors cukorpótlást, ezért kívánod az édességet. . . Ráadásul, ha valaki nem bioboltos barna cukrot vesz, akkor nagy a valószínűsége, hogy csak szinezett fehércukrot vesz. . . tudod a normál bolti barnakenyerek is a pótkávétól barnák általában spórolós kishazánkban :((((
    Én javaslom a fruktózt. 1-2 hét és rendbejön a vércukorszinted.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229229 (27)
     
  24. Torolt_felhasznalo_229229
    Torolt_felhasznalo_229229
    2004. szeptember 13. 15:3428.
    Természetes, hogy kérdezhetsz és elmondhatod a véleményedet azon az internetes fórumon, amelyiken csak akarod. Egy szabad társadalomban ehhez jogod van, ahogy pl. ahhoz is, hogy mondjuk tiroli népviseletben, jódlizva ugrálj az Oktogonon. A kérdés nem az tehát, hogy megteheted-e, hanem hogy van-e értelme, ha érted a logikámat.
    Azaz érvelhetünk és ellenérvelhetünk, csakhogy ennek a fórumnak nem ez a célja, hogy bárki győzködje a másikat:"egyél húst, mert . . . " vagy éppen :"ne egyél húst, mert. . . "
    előzmény:
    foka (26)
     
  25. Torolt_felhasznalo_229229
    Torolt_felhasznalo_229229
    2004. szeptember 13. 15:2827.
    ÉS szerinted az ér valamit, hogy barnacukrot, kandiscukrot használok a fehér, finomított helyett vagy ez csak a lelkiismeret megnyugtatására jó:-)?
    Én is odafigyelek arra már régen, h mit eszem a hús-nemevésen kívül is és működik is a dolog, kivéve ezt az édességőrületet mostanában. Tegnap sikerült elpusztítani egy fél DOBOZ Carte d'or jégkrémet. . . óóóóó:-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_470848 (23)
     

Címlap

top