Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Vegetáriánusok ide!

Torolt_felhasznalo_229229
Torolt_felhasznalo_229229
Létrehozva: 2004. szeptember 13. 13:11
Szisztok!
Nincs itt több éve praktizáló vegetáriánus? Jó lenne egy kis tapasztalatcsere!
  1. 2004. szeptember 13. 15:2726.
    Csak arra kértem Girl-t, hogy egy kijelentését támassza alá. A fórumok nyilvános helyek, bárki véleményt formálhat, kérdezhet és érdeklődhet. Magánlevelezésbe természetesen nem szólnék bele. De miért nem olvashatok és kérdezhetek, ha vmit nem értek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229229 (24)
     
  2. 2004. szeptember 13. 15:2325.
    Hát igen. . . :)))
    nekem is volt olyan barátom, aki húsimádó volt, és mindig ha vmi bajom volt azzal jött, hogy " na ugye! ez azért van, mert nem eszel húst! több húst kellene enned! " ppfffff. . . . . . . . . Aztán valahogy beletörődött, a családja is elfogadta. Amikor mentem ebédre, nekem külön brokkolis tál volt, meg rántott sajt, krumplipürével. . . A sajtot én is imádom. a panír már kicsit húzós, de néha kibírom. utána mindig kiütéses leszek. vagy az olaj toxikusságától, amiben sült, vagy a tojástól, nem tudom.
    Az édességigényem megugrik, ha szerethiányom van. De aztán normalizálódik magától.
    Sztem, a szójapörkölt kicsit sokkoló lehet egy húsevőnek:)), csibálj neki olyat, amilyet szeret. Mondjuk a rántott hús mellé, csinálj neki rántott cukkinit, patiszont, padlizsánt, díszitsd fel a tányért, körbe ubi és paradicsomkarikák. . olyan gusztusos tud lenni! Esetleg reszelt sajt ráolvasztva. . hmm. . és ha bejön neki, akkor lehet, hogy máskor is fog kérni olyat. Már az is nagy eredmény, ha megszereti a zöldséges ételeket is, és vegyíti a húsevéssel!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_229229
    Torolt_felhasznalo_229229
    2004. szeptember 13. 15:2124.
    Háló foka,
    engedd meg, hogy megjegyezzem, h én nem azért indítottam ezt a topikot, hogy emberekkel vitatkozzak azon, JÓ-E, EGÉSZSÉGES-E a vegetarianizmus. Ezt megtehetjük mi, vegák igen sok fórumon a mai magyar társadalomban, tapasztalataim szerint többször is, mint azt szeretnénk.
    Ezt a topikot vegetáriánusoknak indítottam, beszélgetés, tapasztalatcsere céljából. Egy olyan mondathoz pl. , hogy : "a táplálékként szolgáló állatokat ezért tenyésztik" nekem is lenne természetesen hozzáfűznivalóm, hiszen a legkevésbé sem értek vele egyet, de ebbe most mégsem mennék bele tekintettel a fentiekre.
    Sok szerencsét, békés fórumozást!
    előzmény:
    foka (22)
     
  4. 2004. szeptember 13. 15:1823.
    Ez furi, mert nekem éppen nincs édességehetnékem. Igaz én előtte is odafigyeltem mit ettem. Vagyis én fruktózt használtam/használok, bár már csak nagyon ritkán. Fél kiló elég 3-4 hónapig is, persze ha nem sütök, akkor még tovább is. Gondolom emiatt a vércukorszintem beállt. Nekem ami mellékhatás, hogy elég sokat eszem igaz reggeltől úgy 1ig. . . De legalább van még alakítani való az étkezésemen. Én most a zabpehelybe 'estem' bele, meg a zabtejbe. . . . . Nagyon finom kását csinálok belőle, egy kis fahéjjal. . . nagyon finom!!!!
    De a kölest is szeretem, most nekem szerintem ez fog jönni. Melegítő hatása van így az én 'fázósságomnak' épp jól fog jönni szerintem :)

    Amúgy az álatok megölésével még nem is lenne akkora baj, a mikéntjévelk és a tartásuk botrányos állapota inkább elborzaszt. . . iszonyat. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229229 (19)
     
  5. 2004. szeptember 13. 15:1522.
    Hahó Girl!
    Az alábbi mondataidat nem nagyon nevezném a szellemi magasröptűség csúcsának:
    "Megmagyarázhatatlan, de a szellemileg-lelkileg fejlett, magas szintű emberek húsevése minimális, vagy semmilyen. És minél ostobább vki, annál több húst eszik. Nem figyeltétek ezt meg?"
    Ha lehetne példákkal is szolgálni, persze meggyőzőbb lennél. Nekem talán csak Gandhi (Mahatma) rémlik, de az indiaiak egyébként is főként vegások.
    Azonkívül, a táplálékként szolgáló állatokat ezért tenyésztik. Lehet, hogy kegyesebb volna őket élni hagyni, legfeljebb nem levágnák őket, hanem éhen halnának, mert haszon nélkül ki tenyésztené őket?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. szeptember 13. 15:0921.
    Na és akkor mi van, ha nagy az édességigényed? Miért lenne probléma? :-))) Nem hiszem, hogy összefügg a húshiánnyal, én azelőtt is + tudtam (volna) enni több tonna csokit. Lehet, hogy nem egészséges (a bőrre legalábbis), de én úgy fogom fel, hogy ennyi jár!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229229 (19)
     
  7. 2004. szeptember 13. 15:0720.
    Ó, hát örülök, hogy ezeket írtad :-) Örömmel látom, hogy szellemileg-lelkileg fejlett ember vagyok, v. legalábbis esélyem van rá :-D

    Én valójában lakto-ovo vegetáriánus vagyok, de a tojást utálom, 1xűen csak +eszem az olyan süteményt, aminek a tésztájában van, stb. A tejtermékekkel nincs bajom (a sajtot imádom, akármilyen kamu, ízfokozókkal telepakolt sajtról l1en is szó), azt + folyton elfelejtem, hogy létezik tej. (Sokan +szóltak már, hogy mit gondolok, a tyúknak nem fáj, amikor tojást tojik, v. a tehénnek, amikor fejik. . . ha annyira nagy állatvédő vagyok, akkor ezeket is el kéne felejtenem. Hát. . . van benne vmi. De úgy gondolom, ennyi, amit erőlködés nélkül + tudok tenni az állatokért, és az állatok életéért + is teszek mindent. És ha én képes vagyok rá, bárki az lenne, ha nem ragaszkodna csökönyösen a szokásaihoz. )

    Ja, amúgy én fokozatosan utáltam + a húst, azaz mertem felvállalni, hogy én tulajdonképpen utálom, és nem kötelező +ennem. Én sem eszem + olyasmit, ami hozzáért vmi húshoz, nem az íze miatt, hanem mert +gyilkolt állatból 1etlen sejtet sem akarok elfogyasztani.

    Tökjó neked, hogy a barátod szívesen eszi a vega cuccokat. Az enyém pont annyira undorodik a szójapörköltem látványától, mint én a húsétól. Sajnos nagyon mélyen benne van, hogy ha az én hülye agyamban +fordult ilyesmi, akkor abból jó nem származ6, és akkor ő csak azért sem. . . Nem tudom, mit lehet kezdeni ezzel a helyzettel.
    előzmény:
    girl27 (17)
     
  8. Torolt_felhasznalo_229229
    Torolt_felhasznalo_229229
    2004. szeptember 13. 15:0319.
    Hát igen, a bioboltokba én is belezuhantam:-) Most éppen köles-kattanásom van, de gyanítom, nemsokára vége lesz, mert többet már nem tud befogadni a szervezetem:-) Jó tippeket (=mit érdemes venni bioboltban) tehát szeretettel várok!
    Van még egy olyan problémám is, hogy mióta most, másodszor teljesen leálltam a hússal, iszonyatosan nagy az édességigényem, feltűnően. Nem tudom, hogy ennek csak lelki (pótcselekvés vagy bebeszélem magamnak, stb. ) vagy valós, biológiai-fiziológiai okai vannak-e?
    Ja, és amit a táplálkozás és a spiritualitás ill. a tudatosabb szellemi élet összefüggéseiről írtatok, abban nagy igazság van, bár én talán nem fogalmaznék ennyire sarkítva, mint Te, girl27:-)!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_470848 (14)
     
  9. 2004. szeptember 13. 14:5018.
    Létezik bizony :)))
    HA adtok emilcímet szívesen elküldöm nektek a doksit. Igaz még csúnyácska, még 'nyers', de én már sok jó receptet találtam benne :)))
    előzmény:
    sziccyca (15)
     
  10. 2004. szeptember 13. 14:4817.
    Sziasztok!
    Húúú:-) én regényeket tudnék erről a témáról írni!:)
    14éves korom óta, azaz 13éve nem eszem húst. Megundorodtam tőle, még a szagát sem bírom. Gyerekkoromban rengeteg disznótoron voltam és legalább 1000x láttam, ahogy a nagymamám elvágja egy baromfi nyakát, belezi, meg minden. Egyszer elémraktak 1 rántotthúst, fura íze volt. Amikor már a felét megettem, akkor mondták, hogy az nyuszi volt. Fúúújjj!!!!! Egy életre megundorodtam! Ugyanígy undorodom a tejtől, a tojástól. Bűzlik mind! :) Bizonyos tejtermékeket, túró, tejföl, joghurt, szeretek, és a palacsintába is beleütöm a 2 (de nem több!) tojást. De ha mondjuk, vki rátesz egy zsömlére szalámit, mert nem tudja, hogy nem eszem meg, aztán meg leveszi, már kár is odaadnia, mert a szalámi íze már rajta van a zsömlén. . :) Szóval én ilyen szélsőséges vagyok. Gyerekként nem is tudtam, hogy ez ilyen hasznos dolog, az ezoterika és szellemi feljődés útjára később tértem rá, de valahogy a kettő együtt jár. Megmagyarázhatatlan, de a szellemileg-lelkileg fejlett, magas szintű emberek húsevése minimális, vagy semmilyen. És minél ostobább vki, annál több húst eszik. Nem figyeltétek ezt meg? Egy intelligens ember tudja, hogy mi a jó a testének és aszerint táplálkozik. Sportolók közt is vannak vegák.
    A családom teljesen elfogadja ezt, anyukám szintén vega lett, a barátom meg szívesen eszi velem a cukkinis, vagy spenótos különlegességeim, egy idő után már nem is kívánta a húst, és minimálisra csökkent a húsigénye.
    Persze, nagyon sokszor kellett hallgatnom életem folyamán a "húsban van az erő" vagy " akkor mit eszel???" " akkor egyél füvet " szövegeket. :-)) De ez engem úgysem érdekelt. Nem érdekel a hús, nem is kívánom és semmi bajom nincs. Ja! és a növényevők széklete szagtalan, ellentétben, aki húst emészt és kijön a wc. ről, még órák múlva is ott marad a szag. . . hiába a spray. .
    Öhh. . mit hagytam még ki? asszem, most nem jut több az eszembe.
    Meséljetek ti is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. szeptember 13. 14:4616.
    Én is hasonlóan voltam a húsevéssel, mielőtt abbahagytam. Amiket ettem, azokban sokszor csak a fűszerek tették számomra kívánatossá a húsok ízét, és a színhúst rég nem ettem már. Vacakot nem akartam enni, ha már azt nem eszem, ami finomat elém tesznek. Nekem eléggé kifordult az ízlésem, a szüleim nem is értették, de egész jól tűrték. Eleinte anyu főzte a külön kaját, aztán felnőtt élet. . . De igazából kamu-vega vagyok, mert nem tartok rendes vega étrendet, csak a hús és a hal nem kerül bele, és mindig azt eszem, amit kívánok. Rendszeres véradó vagyok, a vas ugyan nem teng túl a szervezetemben, de köszöni jól van. :o)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229229 (11)
     
  12. 2004. szeptember 13. 14:4415.
    Szia!

    Tudásbázis? Arról beszélsz, aminek az 5letével nemrég indult 1 topic? Ezek szerint már létezik is?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_470848 (14)
     
  13. 2004. szeptember 13. 14:4114.
    Én kíváncsiságból kezdtem el. . . . Meg amúgysem voltam igazán 'húsos' soha. Viszont a főzelékek szerelmese vagyok, így nem nehéz az átállás. . . Gyüjtöttem recepteket is a fórumokról, vegánt és lakto-ovót is, fel van téve az nlc-s tudásbázisra. . .
    És amióta a 'bioboltok szele' megcsapott, azóta nem megy a régi életvitelem. :)))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229229 (11)
     
  14. Torolt_felhasznalo_260110
    Torolt_felhasznalo_260110
    2004. szeptember 13. 14:3913.
    18 évesen hagytam abba a húsevést. Nálam elsősorban az állatok iránti szeretet dominált, kutyusokkal nöttem fel, de volt benne mint Nálad is egészség kérdés is, sőt egy kis spirituális beütés is. A család persze lázadt, nem értették addig " normális" lánykájuk pálfordulását, de aztán elfogadták. Az külön csodás, hogy a férjem / 1 éve volt az esküvönk/, szintén régi vega, így a főzés sem gond. Olyan változatosan lehet főzni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229229 (11)
     
  15. 2004. szeptember 13. 14:3812.
    Ó, gyere te is! Én is újonc vagyok amásik fórumon, de eléggé elfoglalt mindenki és lassú az eszmecsere. . . Én pedig ki vagyok éhezve a tapasztalatokra, így az indexes fórumokat olvasom. . . Szóval gyere Te is nyugodtan :)))))))
    előzmény:
    sziccyca (10)
     
  16. Torolt_felhasznalo_229229
    Torolt_felhasznalo_229229
    2004. szeptember 13. 14:2411.
    Húúúú, de örülök, h ennyien lettetek!:-)
    A már meglévő vega topikkal nekem is az volt a bajom, hogy túlságosan bennfentes, oda már nem szerencsés befurakodni.
    Alycone, az okok szerintem nagyon érdekesek, nálam pl. összetettek, nem kizárólagosan az egészségem miatti aggodalom vagy az állatvédelem miatt hoztam meg ezt a döntést, hanem mindegyikből van benne egy kicsi. Az is hozzátartozik a dologhoz, hogy számomra nem nagy áldozat lemondani a húsról, hiszen nem igazán szeretem, sőt az utóbbi időben eljutottam oda, h undort érzek szinte már bármilyen hús láttán is, amiben persze megint csak benne van az, hogy tudom, ez egy valaha élő és lélegző állatnak, lénynek a lemészárolt teste.
    Egyszer már étkeztem teljesen húsmentesen kb. fél évig, de általában az volt a jellemző, h nagyon kevés húst ettem és csakis olyan formában, hogy a föltálalt ételben már nem lehetett fölfedezni az állat FORMÁJÁT, azaz ettem mondjuk Pick szalámit vagy Chicken Nuggetst, de nem ettem csirkecombot, vagy marhalábszárat, stb.
    Abbahagyom , mielőtt sok leszek:-), viszont mindezt azért írtam le, mert engem nagyon érdekelnek más emberek indítékai, hozzáállásuk a húshoz.
    Aztán persze a praktikus ötletek, receptek, stb. is, de tök jó lenne innen kezdeni!
    Írjatok, írjatok:S
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_260110 (9)
     
  17. 2004. szeptember 13. 14:0610.
    Sziasztok!

    +jöttem én is, bár még csak tavaly április óta nem eszem állatot. Láttam már a másik vega topicot, de ők már olyan jó, összeszokott kis csapatot alkotnak, hogy nem akarok ott "zavarni".

    Tökjó lenne, ha nem halna + ez a topic, igazából kíváncsi lennék, hogy mások hogyan fogadtatják el ezt az életmódot a környezetükkel, mivel pótolják a húst, stb.
    előzmény:
    judson (7)
     
  18. Torolt_felhasznalo_260110
    Torolt_felhasznalo_260110
    2004. szeptember 13. 13:559.
    Szia, én sem eszem már húst kb. 14 éve. Semmi bajom, sőt! Környezetemben több vega van, más más ok miatt választottuk ezt a életformát. Kérdezz, segítek ha tudok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229229 (1)
     
  19. 2004. szeptember 13. 13:498.
    hát mert amúgy is vashiányom van-volt akkor is, és amiért nem ettem egyáltalán húst, már annyira hiányzott a vas, meg egyéb, hogy nemegyszer majdnem összeestem, a hajam hullott, alig bírtam gyakran felállni és mászni egy-két lépést. . szóval azóta sem eszem húst heti 1-2 alkalomnál többször, de azért elhagyni teljesen nekem nem szabad.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229229 (6)
     
  20. 2004. szeptember 13. 13:477.
    Sziasztok!! Én már vagy 12 éve vagyok vegetáriánus. vashiányom soha nem volt még!
    igen van egy másik topik az már régóta megy nagyon jó csak sajnos alíg van időm beleolvasni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229229 (6)
     
  21. Torolt_felhasznalo_229229
    Torolt_felhasznalo_229229
    2004. szeptember 13. 13:416.
    Hogyhogy majdnem belebetegedtél? Konkrét szervi bajok? Én csak a vas+a B12 miatt aggódom folyamatosan. . . :-(
    előzmény:
    adelinus (5)
     
  22. 2004. szeptember 13. 13:275.
    Én már megpróbálkoztam egyszer vele, másfél évig bírtam. Aztán majdnem belebetegedtem, és akkor visszatértem a husihoz, de semmi disznó, marha meg ilyenek. Fúj, ki nem állhatom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229229 (1)
     
  23. Torolt_felhasznalo_229229
    Torolt_felhasznalo_229229
    2004. szeptember 13. 13:274.
    Köszikösziköszi!:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. szeptember 13. 13:253.
    A topik neve: Húst? Soha többet!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2004. szeptember 13. 13:222.
    Szia!

    Nézz szét az egészség és a szépüljünk rovatban, szerintem ott találsz prosperáló topikokat e témában.

    Jó a nickneved! :)))

    m.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229229 (1)
     

Címlap

top