Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

T-effektus

parázs19
Létrehozva: 2004. szeptember 7. 10:17
Valamikor régen olvastam erről. Olyan emberekről szólt a cikk, akiket egyszerűen nem vesznek észre a többiek.
Azért írok erről, mert lehet, hogy a férjem is ilyen. Nem néz ki rosszul a korához képest, de van benne valami, ami "láthatalanná" teszi. Társaságban alig tud hozzászólni a témákhoz, mert egyszerűen nem figyel rá senki. Jó ötletei vannak a munkájával kapcsolatban, de egyszerűen félresöprik. Ha valahogy mégis elmondja őket, akkor valaki lenyúlja, mert egyszerűen nem emlékeznek rá, hogy ki is mondta először.
De ennél rosszabb is van: az emberi kapcsolatai. Mindenhol lekezelik. Pl. a munkahelyein a nők zsigerből letegezik. Csakhogy allergiás rá, mert úgy érzi, hogy valóban LE-tegezik! A jelenlegi munkahelyén pl. egy lány az irodában, aki egyébként a lányunkkal egyidős, a belépésekor rögtön letegezte. A férjem nem tegezte vissza, de a liba csak nem vette észre magát, tegezte továbbra is. Pár hét múlva telefonon beszéltek, amikor mondta a férjemnek, hogy szerinte tegeződjenek, mert úgy könnyebb. A férjem annyit mondott, hogy talán várjunk még azzal. A liba továbbra is tegezte. Megint pár hét múlva a férjem megkérdezte, hogy nem tartja-e zavarónak ezt a helyzetet, mégiscsak furcsa, hogy tegezi, amikor ő nem. Azt válaszolta a csaj, hogy zavarónak tartja, de ő mindenkit tegez és ezen nem is akar változtatni, egyébként sem illik visszautasítani egy nőt, ha tegeződni akar...
A férjemet viszont zavarja ez a hozzáállás és le akar számolni a munkahelyéről, ahol még épp csak 3 hónapja dolgozik.
Van valakinek tapasztalata ezzel a témával kapcsolatban?
  1. Torolt_felhasznalo_635120
    Torolt_felhasznalo_635120
    2004. szeptember 8. 11:1876.
    Ja, és még egy: a férjednek el kell döntenie, hogy akar-e változtatni a helyzeten. Ha nagyon zavarja ez, akkor nyilvánvalóan akar rajta változtatni. De amíg nincs meg a motiváció, addig biztosan "kényelmesebb" várni a környezettől, hogy majd az megváltozik. Nem mondom, hogy álljon be bégető birkának- nem kell úgy viselkedni mint mindenki más. De van egy bölcs mondás, miszerint, ha a világot meg akarod változtatni, akkor előbb magadon változtass egy kicsit, erre a világ is hatalmasat fog változni. Persze ez a korral egyre nehezebb, de a megoldás csak a saját kezünkben van.
    előzmény:
    parázs19 (73)
     
  2. Torolt_felhasznalo_635120
    Torolt_felhasznalo_635120
    2004. szeptember 8. 11:0675.
    Szerintem rögtön a fellépéséből, kisugárzásából érezhető egy embernél, hogy mennyire határozott.

    Nálunk is van a családban ilyen karakterű mint a Te párod. Abszolut önbizalomhiányos, hiányzik belőle a minimális egészséges önzés is. Egyszerűen nem tudja a saját érdekeit érvényesíteni. Illetve hát néha sikerül neki, azután amiután már jól behergelte magát egy-egy szitun. Akkor ahogy Te mondod "jól belevág valakinek a pofájába", de azután rögtön meg is bánja amit tett. Valahol megértem őt, illetve próbálom megfejteni én is a motivációit. Olyan családban nőtt fel, ahol sokan voltak testvérek, soha nem dícsérték őt eléggé. Önzésnek helye nem volt, mert ami kevésük volt, azt meg kellett osztaniuk. Egyszerűen volt előtte példa, amiből megtanulhatta volna hogy hogyan érvényesítse az érdekeit.
    előzmény:
    parázs19 (73)
     
  3. 2004. szeptember 8. 10:5274.
    Hát sajnos ezt nagyon nehéz megfejteni, de biztos, hogy azok az emberek, akik érdemtelenül akarnak előrébb jutni akár másokon is átgázolva, megérzik azt, ki a tiszta, jó ember, és "könnyű prédaként" tekintenek rá. . .
    Számtalan ilyen példa van, amikor a becsületes, jóhiszemű embert "hülyének nézik", visszaélnek a tisztességével, azzal, hogy tudják (mert ez nyilvánvalóan látszik), nem fog azonos eszközökkel visszavágni.
    Ettől függetlenül én azt gondolom, van olyan pont, amikor igenis muszáj a sarkunkra állni, és kiállni magunkért határozottan. Pl. ha lenyúlják az ötletünket, vagy érdemtelenül háttérbe akarnak szorítani. Nem szabad, nem kell "beállni a sorba" minden tekintetben, de szükség van egy egészséges mennyiségű ön-menedzselésre. (Ahogy gondolom azt Te is teszed a magad munkakörnyezetében. ) Ez kicsit olyan "segíts magadon, Isten is megsegít" dolog.
    előzmény:
    parázs19 (73)
     
  4. 2004. szeptember 8. 10:4273.
    Igen, az vagyok és nekem nincsenek is ilyen problémáim. De a férjemet olyannak szeretem, amilyen, nem lenne jó, ha megváltozna. Kifejezetten utálom az akarnok, törtető embereket. Az meg azért elég furcsa lenne, ha a férjem miindenkivel udvarias, segítőkész, csak otthon ordítozna, meg uralkodna. Nincs ilyen. De otthon én sem viselkedem így. A munkahelyem az más. Itt határozott vagyok, és magam döntök arról, kivel milyen kapcsolatom legyen. Pontosan ezért nem értem, hogy a férjemmel miért erősködik minden tehetségtelen majom.
    Tudjátok mi még az érdekes ebben? Hogy pont azok ilyen szemetek, akik lényegében a férjem elnéző természetének a legtöbb hasznát húzzák! Mert ő az, aki sohasem köt bele senkibe még akkor sem, ha az nyílvánvalóan rosszul végezte a munkáját. Inkább még megpróbál segíteni rendbehozni. Csak nem akar mindenáron bizalmaskodni.
    De mondom, az a legnagyobb problémám, hogy honnan a fenéből tudják, hogy a férjem elnéző lesz? Mitől mernek vele kekeckedni? Mert hogy azonnal tudják, az biztos!
    előzmény:
    lilivizi (72)
     
  5. 2004. szeptember 8. 09:5672.
    Bocsánat, pont ezért igyekeztem óvatosan fogalmazni, és jeleztem is, hogy ez a helyzet lehetett egyedi is.
    Bár tény, hogy Te sokkal határozottabbnak tűnsz (abból, amit itt megmutatsz a kettőtök személyiségéből), ami nem feltétlenül baj, sőt. Remélem elhiszed, hogy nem a kukacoskodás a célom. . . Csak beszélgetünk, nem?
    :)
    előzmény:
    parázs19 (71)
     
  6. 2004. szeptember 8. 09:4871.
    Jaj, ez olyan olcsó kis kukakockodás! Azért én érdeklődtem, mert vidéken dolgozott, a főnökével meg egymás mellett ültem a vezetői értekezleten. (Ez még a korábbi munkahelyén volt. ) Megkérdeztem tőle, hogy valami gond van, amiért a fizukat nem utalták? Azt gondoltam, senkiét sem. Csak akkor derült, ki, hogy a pénztáros nem is egyszerre utal. . . Mindegy. Nem ismerheted a szitut.
    előzmény:
    lilivizi (69)
     
  7. 2004. szeptember 8. 09:4370.
    Senki nem biztatja arra, hogy álljon be a bunkók közé, de tanulja meg kezelni őket! Ugyanis nem tudja kezelni a Parázs által leírt helyzeteket.
    A világ változik, és hogy ez az irány jó vagy rossz a társadalom szempontjából, hosszútávon majd az utókor tudja eldönteni. Egy biztos, az evolúció során az alkalmazkodóképtelenek pusztultak ki.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_611274 (64)
     
  8. 2004. szeptember 8. 09:4069.
    57-re:
    Bocsánat, lehet, hogy az aktuális helyzetből adódott, de:
    Ha a férjednek gondja van a fizetésével miért Te érdeklődsz?! Nem lehet, hogy otthon (is) más viseli helyette a nadrágot? Ne haragudj, nem bántásból írom, csak nagyon megütötte ez a szitu a szememet.
    előzmény:
    parázs19 (57)
     
  9. Torolt_felhasznalo_394674
    Torolt_felhasznalo_394674
    2004. szeptember 8. 09:2668.
    SAJNOS és CSAK :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_394674
    Torolt_felhasznalo_394674
    2004. szeptember 8. 09:2367.
    Befejezem az utolsó mondatomat :)))

    . . . ha azt akarjuk, hogy minket is észrevegyenek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_394674
    Torolt_felhasznalo_394674
    2004. szeptember 8. 09:2266.
    Sziasztok!

    Hogy milyen igazad van, Sana. sky! A birkákat én sem szeretem. Más kérdés, hogy sajlnos legtöbbször ők érvényesülnek. Aki a legjobban tud helyeselni. . de persze attól függ, hogy milyen alannyal kerül szembe. "Legveszélyesebbek" azok az emberek, akik tudnak szelektálni, kivel hogyan kell "viselkedni" (= lehengerelni, fölé kerülni, tehát itt rossz értelemben gondolom).

    Nagyon sokat gondolkodtam azon, hogy kit miért (vagy miért nem) vesznek észre. Sok-sok apró eleme van ennek, darabonként rakom magamnak össze.

    Egy példa. Ismerőseim között van egy lány. Nem különösebben szép, nem okosabb senkinél a szűk környezetemben. Nem jobb a humora. Nem ügyesebb. Nem látott többet a világból. ÉS MÉGIS, ha belép egy terembe, odanéznek. Ha megszólal, mindenki figyel. Ha hallanátok, hogy milyen hülyeségeket mondott már!!! De mindenki meghallgatja. Okosabb hozzászólásokat meg egyszerűen nem hallanak meg más emberektől.
    Miért lehet ez? Teljesen nem tudom. De egy mozzanatában biztos vagyok.

    A HANG.

    A lánynak éles, erőteljes hangja van. Nem nőies, nem kellemes. De HANGERŐ NÖVELÉS NÉLKÜL is a beszélő tömegből az ő hangját lehet tisztán kivenni. Ez nála adottság. És nem csak nála tapasztaltam.

    Gyakorolni kell azt, hogy a hangunkat kicsit ilyenebbé tegyük. Persze ez cak egy mozzanat. Folyamatosan elemezgetem magamban, hogy hogyan tudja ez az akármilyen értelemben vett (tehát most nem feltétlen lekicsinylő stb. ) ÁTLAGOS lány önmagát ÉRDEKESsÉ tenni. Bár nekem nem szimpatikus, de tanulni kell Tőle.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_611274 (59)
     
  12. 2004. szeptember 8. 09:1865.
    Felejtsd el! Megtartom. Pontosan azt szeretném, hogy maradjon olyan, amilyen eddig volt, még ha nehezebb is így az élete. Csak már látom rajta, hogy valamelyik otromba bunkónak el fogja igazítani a szája szélét. Ideges lennék tőle, ha az pontosan ez a szerencsétlen penészvirág lenne. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_611274 (64)
     
  13. Torolt_felhasznalo_611274
    Torolt_felhasznalo_611274
    2004. szeptember 8. 09:0464.
    Ez félelmetes! Arra bíztatjátok, hogy adja föl önmagát, legyen rosszabb, értéktelenebb, tucatember és ezt még BÁTORSÁGNAK is próbáljátok beállítani? Akkor nem állna ki magáért, ha beadná a derekát és beállna bégetni a többi birka közé!
    Ez az ember szelíd, türelmes, de EGYÉNISÉG!
    Parázs, ha megunod, én vevő vagyok rá!!!
    előzmény:
    zenevi (63)
     
  14. 2004. szeptember 8. 08:4963.
    Elolvastam a hozzászólásokat. Parázs a te férjed tényleg egy jólelkű ember. De. . . Az emberi kapcsolatok láthatatlan szabályaival nincs tisztában. Nincs önbizalma, félénk, nem mer kiállni magáért. Szeretnél segiteni neki, akkor segits rávilágitani a gyengeségére, segits visszaszerezni az önbizalmát, mindig dicsérd, támogasd, hogy sikerüljön neki megvivni a harcot (mert naponta vivjuk meg a környezetünkkel mindannyian).

    Hidd el ez sokkal könnyebb, mint a környezetetekben lévő embereket megváltoztatni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_611274
    Torolt_felhasznalo_611274
    2004. szeptember 8. 08:4562.
    Ha, ha, leesett! Ez jó! És kiáltsuk azt, hogy: hei! (Így kell írni? Németül nem beszélek. )
    De tényleg. Ilyesztő, hogy micsoda hamis ideológiákkal próbálják az emberek igazolni a saját szűklátókörűségüket!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_480346 (61)
     
  16. Torolt_felhasznalo_480346
    Torolt_felhasznalo_480346
    2004. szeptember 8. 08:3361.
    Elég ritkán írok mostanában, de ahogy ezt a topicot végigolvastam, hozzá kell szólnom, akkora hülyeség, amit írtál! Nekem az apukám ilyen nyugodt, türelmes ember, anyu sokszor mondja is, hogy nem erre az önmagából kifordult világra való. Szerintem igaza van. Olyan ostoba viselkedési formák terjednek el, hogy az már ilyesztő! Pedig az egyéniségek teszik széppé az életünket és a történelem is igazolta, hogy ha szép, egyforma ruhában, egyszerre lendítjük előre a karunkat, bizony nem biztos, hogy előre fogjuk mozdítani a világot. . .
    előzmény:
    andiamo (58)
     
  17. 2004. szeptember 8. 08:1460.
    Bocs, de veled biztosan nem tudok egyetérteni. Nem is hiszem, hogy részleteznem kellene, miért. . .
    előzmény:
    andiamo (58)
     
  18. Torolt_felhasznalo_611274
    Torolt_felhasznalo_611274
    2004. szeptember 8. 08:1059.
    Látod, szerintem meg Te vagy a rosszabb tipus. Nincs egyéniséged, beállsz a körbe, kritikátlanul elfogadod a környezeted akaratát. Vezetőként nem szívesen alkalmaználak. Ha férfi vagy, még a gyávaságodtól is tartanék. . .
    Bármit, csak egyformán bégető birkákat ne!!!
    előzmény:
    andiamo (58)
     
  19. 2004. szeptember 8. 08:0258.
    Az én meglátásom szerint a férjed egy rugalmatlan, merev gondolkodású ember, aki tudja, hogy valami nem stimmel, de a hibát a többiek viselkedésében keresi és a környezetét akarja megváltoztatni, ahelyett, hogy ő maga alkalmazkodna.

    Alkalmazkodásra, beilleszkedésre képtelen.

    (Ma már mindenhol mindenki tegeződik. Eddig még akárhány munkahelyen dolgoztam még a százhúszéveseket is tegeztem és ők is viszont engem. Ha bemegyek egy üzletbe többször tegeznek le az eladók, vagy a pincérek mint magáznak. )
    előzmény:
    parázs19 (57)
     
  20. 2004. szeptember 8. 07:3857.
    Sziasztok, tegnap el kellett rohannom, de köszönöm a sok hozzászólást. Sok a félreértés, de azért vannak nagy igazságok is. Azért indítottam a topicot, mert szeretném tudni, miből veszik észre az emberek, hogy a férjem végül is egy elnyomható tipus, amolyan "könnyű préda, " ahogy Moldova mondaná? Mert én teljesen normálisnak látom, bár az kétségtelen, hogy sokkal jóindulatúbb, mint a környezete. Sohasem tételez föl rossz szándékot senkiről és nagyon szívesen megtesz mindenkinek mindent. Csak olyan régimódi úriember tipus, aki szereti megadni módját az emberi kapcsolatteremtésnek, ezért sohasem viselkedik feltűnően. Ő az a tipus, aki mindig átadja a helyét a villamoson, előreengedi a sorban a kismamákat, átcipeli az öregeket a zebrán, meg ilyenek. Derűs ember, de az utóbbi időben furcsa dolgok történnek vele. Pl. sorakozunk az automatánál a Moszkva téren, amikor éppen rá kerülne a sor, hátulról előre rohan egy lány és közli: "Sietek!" és már dugja is a kártyáját az automatába. Más: hátulról belénk hajt egy nő az elsőbbségadás táblánál, kiugrik a kocsiból és leordítozza a férjemet, hogy minek állt meg? Megint más: kolléganő elfelejti elutalni a fizetését. Egyszerűen kimarad. Érdeklődöm, főnök lecseszi a kolléganőt, kolléganő vérig sértődik - a férjemre! De sorolhatnám. . . És most már kezdi megunni. Kezd bekeményíteni. Viszont az meg nem ő lesz. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_611274 (55)
     
  21. 2004. szeptember 7. 21:0056.
    Ebben tökéletesen egyetértek, de az alapprobléma nem a tegeződés.
    Parázs még olyasmit is irt, hogy a férje hangját meg sem hallják, az ötleteit utólag már nem neki tulajdonitják stb. Ezek önérvényesitési gondok, amik rendszerint kissebbségi érzésből, önbizalomhiányból adódnak.
    Azt sem tudjuk, hogy az illető kolléganőnek van-e jogos oka a cukkolásra. Az is lehet, hogy van.
    Az önbizalomhiányos emberek általában nehezen elviselhetők, mert ráadásul még paranoiásak is szoktak lenni, ott is lekicsinylést és bántást éreznek, ahol nincs is. Kivetitik a saját labilis és negativ bensőjüket másokra. Sokszor még rosszhiszeműek is, mert bizonytalanok, ezért mindig támadhatónak érzik magukat. (Bocs, de nincs hosszú i betűm)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_611274 (55)
     
  22. Torolt_felhasznalo_611274
    Torolt_felhasznalo_611274
    2004. szeptember 7. 18:3655.
    Ehhez (53) még akarok szólni. Alapban nem vagyok tegeződés ellenes, de szerintem a magyar nyelv gazdagságát jelzi a magázódás lehetősége, nagy kár lenne ezt hülye divat-hóbortok miatt elhagyni. Arról nem is beszélve, hogy szerintem az ember alapvető jogai közé tartozik, hogy a saját egyéniségét megőrizze. Már pedig ha ő úgy érzi jónak, hogy nem tegeződik, távolságtartó, akkor ezt a jogot meg kell neki hagyni. Utálnám, ha egyszercsak azt találnák ki a munkahelyemen, hogy mindenkinek mákostésztát kell enni, mert a társaságban mindenki szereti, csak én nem! Egyetemre járok és a tanáraink - kivétel nélkül - felajánlják a tegeződést, de mondják, hogy akinek ez nem tetszik, minden magyarázat nélkül egyszerűen csak magázódjon és akkor ők is magázni fogják azt, aki így akarja. Talán meg fogtok lepődni, de a 60 fős csoportunkból talán az egyharmada, aki végül is egy-két tanárral tegeződik. De vannak olyanok, akikkel senki. A szokásokat nem könnyű megváltoztatni és szerintem nem is biztos, hogy minden esetben kell. Az nagyon lényeges, hogy egymás jogait elismerjük, még akkor is, ha az a többségtől eltérő viselkedésben nyílvánul meg. Magam sem tegeződöm mindenkivel a munkahelyemen, és szerintem ennél a férfinál is az a baj, hogy a főnöke valami gyenge alak lehet. Ezt nem lenne szabad megengednie és - bár ez sokaknak nem fog tetszeni - a kolléganőt kellene négyszemközt figyelmeztetni arra, hogy az idősebb kollégának úgy adja meg a tiszteletet, ahogyan ő el tudja fogadni. Valahol mintha írta volna a feleség, hogy a csaj még cukkolja is a kollégát. Ez azért már annyira durva, hogy én, mint főnöke még attól is tartanék, hogy eldurvul közöttük a kapcsolat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_811454 (53)
     
  23. Torolt_felhasznalo_611274
    Torolt_felhasznalo_611274
    2004. szeptember 7. 18:0454.
    Szerintem ezek a pasik nem is akarják, hogy észrevegyék őket. Inkább csak azt, hogy békén hagyják. Valszeg bizonytalan és ezért bizalmatlan is. Ha rámásznak és erőltetik a tegeződést vagy bármi mást, amit ő bizalmaskodásnak érez, akkor a saját "magánterülete" védelmében próbál lépéseket tenni. Először megpróbál lelépni, viszont ha az nem megy, csúnyán ki tudnak támadni. Láttam én már ilyet. Volt egy kollégám, aki nem akarta állandóan fuvarozni az egyik üzletvezető nőt, de az fütyült rá, hogy mit akar és rendszeresen vitette magát oda-vissza. A pasi eleinte próbált kitalálni mindett, de a nő nem vette az adást. Egy reggel a pasi rakta az autót áruval, a nő meg elől kinyitotta, berakta a cuccát az ülésre és visszaszaladt valaminek az irodába. A pasi előre ment és csak azt láttuk, hogy kihajította a nő táskáját az iroda elé és elhajtott. Tudjátok, mi volt a legérdekesebb? Hogy a főnöknőnk a pasi pártjára áll! Azt mondta az üzletvezető nőnek, hogy sem barátságot, sem jó kollegális kapcsolatot nem lehet kierőltetni. Minden embernek joga van megválogatni, hogy a munka-kapcsolaton túl kivel tart fenn jobb kapcsolatot és kivel nem. Engem ez akkor nagyon elgondolkodtatott, és később, vezetőként magam is ügyeltem arra, hogy ne legyenek erőltetett viselkedési normák a kollektívában.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_761018 (50)
     
  24. 2004. szeptember 7. 14:3853.
    A pasinak szerintem egyszerűen csak kissebbségi komplexusa van.
    Azt kéne meglátnia, hogy a tekintély nem attól függ, hogy tegezik-e vagy magázzák.

    Egyébként én nem értek egyet ezzel a nagy tegezési mániával, de sajna a mai Magyarország mást sem tud, mint másokat majmolni. Nincs ebben a népben semmi tartás, de ez egy másik topic témája lehetne.
    Különben meg tévesen hiszik az angol nyelvről, hogy ott (mert nem tesz különbséget a tegezés és magázás között) alapból tegezésnek kell érteni. Alapból magázásnak kell érteni. Rosszul gondoljuk sajna.
    előzmény:
    sorrel (52)
     
  25. 2004. szeptember 7. 13:1952.
    Teljesen igazad van, valami hasonlót próbáltam én is írni.
    Ha valaki nem érzi jól magát a bőrében, messziről lerí.
    Márpedig ha valaki nem képes alkalmazkodni egy kollektívához, ahol általános a tegezés, akkor ő onnan kitűnik, de nem jó értelemben.
    Lehet, hogy egy jó, korrekt ember, de irtó nehézkes, merev a gondolkodása. Miért nem veszi észre, hgoy az idő elszaladt, amerikai stílusú m. helyek vannak, ahol mindenki mindenkit tegez?
    Nekem is gombóc lett a gyomromban első m. nap, amikor előző helyemen első munkanapomon bedobta magát a velem szemben lévő székbe a főnököm, aki amúgy rém udvarias, magázódós stb. volt interjúkon, és közölte velem: Szerbusz. Mivel munkatársak leszünk, jobb, ha tegeződünk. Mondta egy 52 éves hapsi :-))
    Köpni nyelni nem tudtam, csak bólogattam. Nem esett túl jól, de elfogadtam.

    Egyébként örülök, ha letegeznek, mert azt jelenti, igen, fiatal vagyok, jól nézek ki. Az idősebb kolléganőket simán lecsókolomozzák egyesek, ezzel utalva arra, nem az ő köreikből való.
    A tegezés egyfajta beolvasztást, beolvadást jelent egy közösségbe. Ha valaki nem akarja ezt, annak beilleszkedési zavarai vannak. Hiába jó szakember stb. Attól még a személyiségével gondok vannak. És a világ nem fog megváltozni sajna. . . Neki kell.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_811454 (51)
     

Címlap

top