Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

IRIGY após!?

Zsófi_
Létrehozva: 2004. szeptember 1. 09:07
Segítségetek, véleményeteket szeretném kérni a következők miatt: Párommal 1 éve vagyunk együtt, boldogan, kisebb probémákra mindig találtunk megoldást!
Tegnapelőtt egy "hiszti"-je után másfél napon keresztül nem keresett meg! Most kaptam meg az e-mail-jét! Az a helyzet, hogy nagyon zavarja, bosszantja, hogy az apukám irigy rá, azért, mert egy jól menő vállalkozása van, amiért persze eddig mindent feladott (szórakozás, haverok, nyaralások, stb.).
Apukám mindig azt kérdezi tőle, hogy na ezen mennyit keresel, és még soha nem kívánt neki szerencsét, amikor beruházott valami munkaeszközbe, vagy például azt mondta apukám, hogy biztos ha a lányomnak szerzel egy kocsit, azon is megmarad a pénzed....csak az a helyzet, hogy apukám elég gyenge felfogású, amolyan butuska üzleti téren és nem gondolja, hogy ezzel megbántja a párom! Amúgy apukámban tényleg van egy kis irigység, ez náluk amolyan családi vonás....

Ti mit csinálnátok a helyemben, mert érzem, ha így marad, akkor rámegy a kapcsolatunk....
  1. 2004. szeptember 6. 09:2526.
    Én tegnap megmondtam a páromnak, hogy rövid határidőn belül el fogok otthonról költözni, mert tegnap például azért nem jött el hozzánk, mert apu képét kellene nézegetnie. . .

    De az első reakciója: "Ezzel nem oldasz meg semmit, mi értelme van??? Tök felesleges!"

    Annyira jó voltam mindig hozzá, annyira szeretem, és most tessék. . . . .
    Az hogy apukám így viselkedik. . . . . ezen az alapon nekem soha, de soha nem lesz senkim. . . . mert egy 52 éves ember tulajdnoságát megváltoztatni nem lehet!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_585916
    Torolt_felhasznalo_585916
    2004. szeptember 6. 09:1125.
    Szia . Én a helyedben elköltöznék gyorsan otthonról. A párod ha látja, hogy eltudtál szakadni a szüleidtől, talán mégis téged választ. Ha pedig mégis elhagy akkor is így lesz a jobb, mert valószínű édesapád a következő kapcsolatodat is ugyan így megmérgezné. Én a helyedben már rég elköltöztem volna.
    előzmény:
    Zsófi_ (24)
     
  3. 2004. szeptember 6. 08:4824.
    Nagyon szépen megköszönném, ha valaki tudna segíteni tanácsával, mert nagyon kétségbe vagyok esve és nem találom a kiutat. . . .
    Úgy érzem magam, mint egy rab akasztás előtt: vagy elszakad a kötél, vagy nem. . . . de már rákészülök arra, hogy NEM!

    TI MIT TENNÉTEK A HELYEMBEN? Vagy ennyire nem tud senki hozzászólni??
    Azt hiszem. . . . . . . . az életem romokban!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. szeptember 6. 08:0923.
    Sziasztok!
    Már úgy tűnt, hogy mindent meg tudtunk beszélni a témával kapcsolatban a párommal, konkrét megoldást ugye nem tudunk, de kezdtünk "jobban" lenni csak egymással törődni. . . de tegnap megint kitört belőle! Múlt héten kibékültünk, de mégis olyan érzésem volt, hogy ez nem az igazi. . . .
    És tegnap kifakadt, hogy ő sajnos nem tud megbékélni a gondolattal, hogy apukám irigy rá és ő így nem biztos abban, hogy velem tud maradni! Szeret, tisztel, úgy gondolja, hogy soha nem fog találni olyan lányt aki ennyire szereti, de apu mindig ott fog lebegni a fejem felett!
    Én mondtam neki, hogy beszélje meg problémáját egy kívülálló emberrel, vagy olyannal, akitől értelmes tanácsot kaphat, mert ezt most neki kell eldönteni! Sajnos én már semmit nem tehetek azon kívül, hogy beszélek apukámmal! Azt mondta, kér pár napot! Aztán választ kapok. . .

    Totálisan ki vagyok bukva, utálom a szüleimet emiatt, már legszívesebben fognám magam és keresnék egy albérletet és elcuccolnék!

    Hogy mi lesz a válasza a kedvesemnek??
    Szerintetek? Van még esélye ennek a kapcsolatnak?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_198939
    Torolt_felhasznalo_198939
    2004. szeptember 1. 21:4122.
    Apukád irigy a pasidra. A pasid hisztizik emiatt. Jó ez az állapot neked?
    előzmény:
    Zsófi_ (1)
     
  6. 2004. szeptember 1. 14:0421.
    Észreveszem!!! És csakis kettőnkre és szerelmünkre fogok koncentrálni!!
    Köszönöm mindannyiatoknak a hozzászólásokat! Hatalmas segítség volt nekem!
    Már tudom mit kell tennem, mire kell odafigyelnem a jövőben. . . . csak pánikolva nehéz gondolkodni!
    Egy éve megtaláltam a párom, akivel szeretném leélni az életem, és a életben előforduló kisebb-nagyobb akadályokat együtt, egymás kezét fogva kell legyőznünk!

    Köszönöm!
    előzmény:
    Búvár_Kund (20)
     
  7. 2004. szeptember 1. 13:2620.
    Kiscsillag! Vedd már észre hogy a párkapcsolatba nem fér bele, sem apuka, sem anyuka.
    Egy pár=2ember!!!
    Mint ahogy egy pár zokni sem 3db zokni.
    előzmény:
    Zsófi_ (19)
     
  8. 2004. szeptember 1. 12:2119.
    Próbálom a mi közös békénk visszaszerzése felé terelni a dolgokat, de nagyon ki vagyok borulva. . .
    Bízom benne, hogy ez az egész kialakult ellentét párom és apukám között nem fogja felemészteni kapcsolatunkat! Tisztában vagyok vele, hogy akkor fog normalizálódni az egész helyzet (már amennyire lehet), ha leülök otthon apuval egyet, és jövőre, ha megkezdjük közös életünket! CSak addig még van egy év. . . . nehéz lesz kivárni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2004. szeptember 1. 11:5618.
    Szia! Ez nagyon nehéz helyzet, én nem tudtam megoldani. Nálunk fordított volt a helyzet. Hatalmas szerelem volt a miénk, de idővel a párom apukája megijedt, hogy egyedül marad, mert összeköltöztünk. Mindent megtett, hogy kiiktasson a képből. Másfél év küzdelem után adtam fel, utána kb. egy év titokban találkák következtek, mert a szerelmem nem mert az apjával szembeszállni. Betegesen ragaszkodik a mai napig a 32 éves kicsi fiához, mindent megadott neki (vitorláshajó, appartmanok itt és külföldön, klassz motor) azzal a feltétellel, ha elfelejt. . . most egy 18 éves marionettel él együtt és engem hívogat. A papa meg boldog. A páromnak kellett volna megoldani a helyzetet. Így sikerült. . . Én meg azóta nem voltam igazán szerelmes. Okosan oldd meg a helyzetet, ha fontos a szerelmed. Tanácsot nem tudok adni, Te ismered a feleket. Minden jót!
    előzmény:
    Zsófi_ (1)
     
  10. 2004. szeptember 1. 11:3517.
    Lehet, hogy meg van mérgezve a kapcsolat, de nem a ti kapcsolatotok, hanem a párodé és apukádé.
    Most biztos nagyon dühös a párod, pláne, ha egy napig hergelte magát ezen az egészen, de le fog nyugodni. Valószínűleg tényleg nem lesz soha jó viszony köztük, de azért normális még lehet.
    Mindenképpen éreztesd a pároddal, hogy te mellette állsz!
    És attól függetlenül, hogy ő azt mondta, ne beszélj apukáddal, szerintem azért érdemes lenne. A jövőre nézve azért jó lenne, ha legalább minimális változás lenne ebben, mert akárhányszor ilyen helyzet adódik, a párod csak dühösebb lesz. Nem szabad hagyni, hogy tovább élesedjen köztük az ellentét.
    előzmény:
    Zsófi_ (16)
     
  11. 2004. szeptember 1. 11:2916.
    Most beszéltem Vele. . . . .
    Teljesen fel van dúlva, azt mondta, hogy soha, de soha nem fog megbocsátani apukámnak és a jövő évi lakásvásárlásunkhoz semmiféle támogatást nem fog elfogadni szüleimtől, és apukámnak semmiben nem fog soha segíteni!
    Engem szeret, de legyek tisztába mindezzel! Ne beszéljek az apuval, mert őt abszolút nem érdekli mennyit változik az öreg, mert ő már túl messzire rúgta nála a labdát!

    Ezt hallgattam több mint fél órán keresztül üvöltve!
    És engem ezért nem keresett meg tegnap egész nap, mert ezen filózott!

    Úgy érzem ez a kapcsolat meg van mérgezve, de nem tudom, hogy hogyan lehetne helyrehozni. . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2004. szeptember 1. 10:5415.
    Ez hülyeség, hogy fogadja el a párod, hogy ez már így marad.
    Miért kellene neki elfogadni, mikor nem bántotta apukádat soha???
    Miért várod ezt el tőle?
    Fordított esetben te hogy reagálnál, ha a párod azt mondaná neked, hogy fogadd el az anyósodat, ő ilyen és egy lépést sem fog tenni annak érdekében, hogy ez jobb legyen!
    Szerintem te is ki lennél bukva.
    Én nem nyomnám le a helyedben ezt a torkán, mert előbb-utóbb tényleg elege lesz belőle(tek).

    Ülj le apukáddal és ha kell, akkor keményen mondd meg neki, hogy mit gondolsz a beszólásairól, és vajon azt akarja-e elérni, hogy ti ne legyetek együtt, és miért nem örül annak, hogy a lányának könnyebben mennek a dolgok, hogy miért nem becsüli meg a párodat, aki szeret, önzetlen, és a te életedet teszi könnyebbé, nem másét.

    Inkább te veszz apukáddal össze egy kicsit, mert a lánya vagy, rád úgysem tud sokáig haragudni. Ha a párod teszi ezt, akkor azt külön sértésnek fogja kezelni, és szerintem még rosszabb lesz a helyzet és az utálkozás.

    Vagy tényleg költözz el, és akkor egy kicsit észbe kap, de előtte akkoris célravezetőnek tartok egy beszélgetést.

    Hiszen ha nem adod a tudtára, hogy téged ez mennyire bosszant és bánt, akkor ő hogy viselkedne másként?
    előzmény:
    Zsófi_ (13)
     
  13. 2004. szeptember 1. 10:5214.
    Nálunk még durvább volt a helyzet mert apám engem is ott bántott ahol ért. . . Én elköltöztem otthonról 18 évesen és most is ritkán megyek haza. . . Mivel a barátaimon, meg rajtam is -tulajdonképpen mindenkin- mindig köszörüli a nyelvét, ezért megmondtam anyunak, hazamegyek, de csak néha, így keveste piszkál, mert inkább örül, viszont ha egy szót beszól, vagy cirkuszt csinál azonnal kocsiba ülünk és hazajövünk. Ez hatott :)
    előzmény:
    Zsófi_ (13)
     
  14. 2004. szeptember 1. 10:3313.
    Teljesen igazad van, hogy semmi köze hozzá a szüleimnek, meg senkinek az üzleti dolgaihoz! Csak vannak különös helyzetek, mondjuk, amikor arra szállítja épp az árut és apukám rákérdez, hogy na??? ezen most mennyit lehet akasztani?? vagy amikor megvette a párom a teherautóját és azzal jött először hozzám megmutatni, apukám egyből: Új? Új? Új? nem ám, hogy Gratulálok! Sok sikert vele! vagy valami hasonló! Szóval én ilyen dolgokról beszéltem!

    Hát most nagyon gondolkozom, hogy keresek egy albérletet vagy kiadó szobát. . . .
    előzmény:
    Búvár_Kund (9)
     
  15. 2004. szeptember 1. 10:3112.
    A topic indító azt mondta apukájáról, hgoy sajnos butuska. A butuska emberek, nem féltik a lányukat egy jómódtól, hanem 10 körömmel ragaszkodnak a fényes partihoz, amibe a lánya kerülhet.

    előzmény:
    jessica07 (8)
     
  16. 2004. szeptember 1. 10:2811.
    Az irigység nagyon rossz és csúnya emberi tulajdonság. Engem mindig taszítottak az irigy emberek, ha észleltem meszsire kerültem Őket, mert nagyon megtudják keseríteni a nem irigy emberek életét. Szerintem már a szüleid irigyáságán nem tudsz változtatni, ebben a korban már nem lehet és félő, hgoy beléd is belédívódott. Próbálj meg ellene küzdeni, mert egész életedre kihat az örökké elégedetlen irigység.

    Hogy a párod esetében mit lehet tenni? Szerintem nem sokat. Azt hiszem, bárhogy fáj ezt kimondani, nem lesz belőletek egy pár. Ha én lennék a fiú, nem mernélek felvállalni.
    előzmény:
    Zsófi_ (5)
     
  17. 2004. szeptember 1. 10:2610.
    Hát az apák gyakran féltékenyek imádott lányuk párjára, ez pontosan olyan, minthogy az anyák meg imádott fiuk kedvesét tűrik nehezen (legalább is általában) Ezért van a mennyeknek problémájuk az anyóssal, a vejeknek meg az apóssal. Szerintem ezzel kezd a beszélgetést a pároddal, ha lehet félig tréfásan félig komolyan. Hogy ezek a dolgok milyen módon jönnek azután elő az igazán változatos. Nálunk pl. a politikai és a gyereknevelési elméletekben jött elő elsősorban, azután meg, hogy ki mire költi a pénzét stb. Ha szeretitek egymást azonban ezeknek, hacsak nem túl durva nem szabad olyan nagy gondot okozni, hogy szétválasszon, vagy ha igen, akkor sem ez az igazi ok. Persze vannak durva elfajult esetek, ahol a szülők hozzáállása miatt válik szét egy pár, de azért általában szépen lassan összecsiszolódnak ezek a dolgok. Van egy tanácsom beszélj Apukáddal, de előtte jól gondold át mit mondassz és ne számíts arra, hogy azonnal sikered lesz. Legalább is az enyém 30 éven át nem értette meg, hogy miért bántja az amit mond a férjemet, aki sajnos már nem él. Fokozatosan lehet javítani a helyzeten, leginkább úgy, hogy találtok valamit amit meg édesapád tud jobban és ha csak lehet megemlítitek. Adnék mégegy tanácsot, ha a párod tényleg mindent feladott, az később lehet Neked teher is, vigyázz!!! Mindenkinek kell egy kis kikapcsolódás, szórakozás, nem lehet hosszabb időn keresztül csak a munkának élni. A pénz kell az élethez, de nem elég.
    előzmény:
    Zsófi_ (1)
     
  18. 2004. szeptember 1. 10:089.
    Kerüld az üzletről való információ átadást apád felé!
    Semmi köze a párod dolgaihoz. Soha semmilyen üzleti dolgomról sem beszélek az apósoméknak, de ha megtudnám hogy a feleségem erről beszélne egy harmadik személynek akkor neki sem mondanék semmit sem ezekről a dolgokról. Egyébként is tudok titkot tartani. Ami nem tartozik apádra, mert bármilyen ellenséges reakciót vált ki belőle, akkor inkább előtte hallgassatok. Semmi pénzért sem laknék a szülők közelében.

    Jobb így távolról szeretni, mint közelről gyűlölködni.
    előzmény:
    Zsófi_ (1)
     
  19. 2004. szeptember 1. 09:598.
    Szia. Szerintem APukad nem irigy(nem hinnem, hogy egy szulo irigykedne gyermeke jovendobreijere), egyszeruen csak nagyon feltekeny a baratodra, aki valszeg anyagilag is sokkal tobbet tud Neked nyujtani, mint amit Apukadek tudtak. . . Ez fajhat neki. . . , szerintem beszelj vele, mutasd ki Apudnak, hogy Te ot nagyon szereted, es hogy jobban esne nektek, ha jobban kimutatna boldogsagat. . . ; meselj neki a kapcsolatotokrol, hogy jo kezekben vagy-minden teren, stb. Szerintem ez segithet, fontos, hogy Apud erezze, ot szereted, es nem kell "valasztanod", tovabbra is maradhat 2 ferfi(:-) ) az eletedben. . . !:-)
    előzmény:
    Zsófi_ (1)
     
  20. Torolt_felhasznalo_820159
    Torolt_felhasznalo_820159
    2004. szeptember 1. 09:457.
    Hát, nem csodálom, hogy a barátod kiakadt. A helyében én is tök ideges lennék. Az én szüleim se értenek az üzlethez, de arra tudnak figyelni, hogy ne bántsanak meg senkit. Ez nem üzleti érzék, hanem emberi hozzáállás kérdése.
    Igazából itt nem az a kérdés, hogy mit mond az apukád, mert ő egy külön személyiség, nem Te vagy ő. Ha az apukád és a barátod nem szeretik egymást, az az ő problémájuk; ha Te mindent megteszel, hogy legalább elfogadható legyen a viszony, akkor minden OK, akkor is, ha nem kedvelik meg egymást, attól még szeretheted külön-külön őket.
    Az a fontos, hogy Te mit csinálsz. És ha Te nem állítod le az apukádat, akkor már igenis indokolt, hogy a barátod Rád haragszik. Ebben a helyzetben Neked kell lépned, és elmagyaráznod apukádnak, hogy nem bánthat meg embereket indokolatlanul, főleg, hogy ez egy olyan valaki, aki a Te párod, és ezzel konfliktust okoz köztetek.
    A párodnak éreznie kell, hogy Ti ketten alkottok egy közösséget.
    Én is jártam már hasonló cipőben (anyós), ahol a "sértett fél" voltam.
    előzmény:
    Zsófi_ (1)
     
  21. 2004. szeptember 1. 09:446.
    Így hagyni a helyzetet semmiképpen nem szabad! Ettől csak elmérgesedik, pláne, hogy a párodnál is betelt már a pohár. Nem szabad hagynod, hogy ezen ők vesszenek össze. Mindenképpen te beszélj apukáddal. Ha nem érti meg egyáltalán, akkor valóban az a megoldás, hogy távol tartod őket egymástól.
    Egyébként a költözés nem mindig menekülés a probléma elől, van amikor ez az egyetlen megoldás az ilyen helyzetek normalizálására.
    előzmény:
    Zsófi_ (5)
     
  22. 2004. szeptember 1. 09:385.
    Hát én is szeretnék apukámmal beszélni, de attól félek, hogy még durvább lesz a helyzet, mert a párom azt mondta, ha előhozza ezt a dolgot neki apu, akkor ő a szemébe mond mindent, akár megsértődik, akár nem. . . .

    Az a rossz, hogy még apuáknál élek! Legszívesebben fognám magam és csomagolnék, de azzal csak elmenekülök a probléma elöl, amit valahogyan enyhíteni kellene!!
    Mert egy 52 éves ember rossz tulajdonságait sajnos már késő megváltoztatni!!

    A párommal közöltem, hogy el kell fogadnia, hogy ez így marad. . . . de tudom, hogy így rámegy a kapcsolat!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_400110
    Torolt_felhasznalo_400110
    2004. szeptember 1. 09:334.
    Szerintem is ez az egyetlen megoldás. A párod nem tud mit tenni az ügyben. Egyedül te tudsz beszélni az apukáddal. Nem fogja megérteni, mivel írod, hogy ilyen téren nem okos. Viszont ha már annyit leszűr a dologból, hogy ez téged zavar, és mellőzi az ilyen jellegű megszólalásokat, akkor már nyertetek. :)
    De azt azért vegyétek figyelembe a pároddal, hogy apukád ilyen, és gondolni továbbra is ezekre fog. . . El kell őt így fogadni. De ha nem mondaná ki, talán kicsit könnyebb lenne.
    előzmény:
    RJudi (2)
     
  24. 2004. szeptember 1. 09:313.
    Szerintem beszéld meg őszintén apukáddal, hogy a viselkedése mennyire bántja a párodat, és hogy vegyen egy kicsit vissza. Ha ennek nincs túl sok eredménye - és fontos a párod -, akkor próbáld meg távol tartani őket egymástól, és mondd meg a párodnak, hogy sajnos apukád ilyen, nem tudsz vele mit kezdeni, és hangsúlyozd ki, hogy te nem értesz egyet vele (apukáddal), és próbáljon meg ő sem törődni a szurkálódásaival. Biztos mindig sisteregni fog még a levegő, ahányszor találkoznak, nem egyszerű helyzet, de intelligensen azért lehet kezelni valamennyire :-)). Sok sikert! pilla (én is tudnék mesélni férjem szülei és anyukám alakításairól, néha az ember agyára mennek. Még jó hogy itt a mi nyugodt kis családi fészkünk, ahol lehiggadhatunk és szépen eléldegélhetünk :-))))
    előzmény:
    Zsófi_ (1)
     
  25. 2004. szeptember 1. 09:272.
    Szia!
    Ez nagyon nehéz helyzet! Szerintem elsősorban apukáddal kellene megbeszélned. Mondd el neki, hogy téged mennyire bánt a viselkedése. Látnia kell, hogy a párod mennyire szeret téged és csak ez kell, hogy számítson. Talán inkább örüljön, hogy jó anyagi helyzetben vagytok, és nem kell nyomorognotok.
    Szépen mindent magyarázz el neki és kérd meg, hogy figyeljen oda arra, amit mond.
    előzmény:
    Zsófi_ (1)
     

Címlap

top