Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mi tévő legyek

meleg
Létrehozva: 2004. augusztus 18. 15:03
A kapcsolatom barátommal már 12 éve tart. Mindkettönknek rosszul sikerült a házassága.Amikor egymásra találtunk azt hittem megtaláltam azt az embert akivel le kellene élnem az életem. A házasságból született gyerekek érdekeit figyelembe véve egyikünk sem vált el. A gyermekek elfogadták, szeretik jelenlegi "páromat". A probléma amiben tanácsot kérnék az az idei nyáron július hónapban kezdödött. Január óta mindketten nagy izgalommal készültünk az idei nyári szabadságra! Már megvettük a vonatjegyeket is tehát megvolt a biztos indulási időpont. minkettönknek megkezdődött a visszaszámlálás. Indulás elötti napon kaptam egy értesitést, hogy a jegyet irassam át egy nappal késöbbi indulásra! Az értesitésben persze az is benne volt, hogy ne keressem mobilon mert nem tudom utol érni. Abban a pillanatban azt hittem itt a világ vége, de szivemre hallgatva megtettem azt amit kért. Megbeszéltem magammal, hogy biztosan nyomos oka volt tetteire. A megbeszélt idöpontban találkoztunk és elmondta indokait, amelyek az alábbiak voltak:
-gyermekkori barátnöje kereste telefonon, hogy itt van Bécsben nagyon betegen és látni szeretné!
Én ugyan nem értettem a dolgot hiszen több mint 35 éve nem jelentkezett, akkor most miért.
A szabadságunk letelt, de végig ott nyomasztott a gondolat, hogy miért?
Aztán azóta minden hétvégén jön a jelenlegi férj és viszi-hozza barátomat a régi barátnöhöz. Nem tudom feldolgozni! Talán ti tudtok segiteni! Köszönöm a válaszaitokat!
Az első alkalmat megbeszéltem magammal, hogy emberségből, de mi van tovább, és velem?
  1. 2004. augusztus 27. 09:50101.
    Ezen nem a hazugságot értem persze. Hanem hogy mirő mennyi idős gyerekkel beszél az ember, nem mindegy!!!
    előzmény:
    Suchi* (100)
     
  2. 2004. augusztus 27. 09:50100.
    Attól függ, mennyi idősek a gyerekek!!!!!!!!!!
    előzmény:
    Lenti (99)
     
  3. 2004. augusztus 27. 09:4399.
    Az hogy kit von bele az mindenkinek magán ügye, dehát az ember nem hazudik saját érzéseiröl a gyermekének!
    előzmény:
    Suchi* (96)
     
  4. Torolt_felhasznalo_447834
    Torolt_felhasznalo_447834
    2004. augusztus 27. 09:4298.
    sztem meg jobb ha én beszélek meg a gyerekkel mindent, minthogy másképp derüljön a dologra fény, és pillanatok alatt összeomojjon körülöttük az addig tökéletesnek gondolt világ.
    előzmény:
    Suchi* (96)
     
  5. 2004. augusztus 27. 09:3997.
    Nem hiszem, hogy a gyerekek ezt nem értik meg! Nekik is jobb a béke a családban mint a naponkénti civakodás!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_474934 (95)
     
  6. 2004. augusztus 27. 09:3896.
    Egyetértek veled! Én sem tudnék így élni. A gyerekemet meg főleg nem vonnám ebbe így bele. Önző dolog.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_474934 (95)
     
  7. Torolt_felhasznalo_474934
    Torolt_felhasznalo_474934
    2004. augusztus 27. 09:3595.
    Nem is kell velem egyetérteni. Csak a véleményemet írtam le, hisz ezért vannak a topicok.

    Vissza kérdeznék: Szerinted mennyire erős az a házasság, amelyik kibirja azt, hogy tizenkét éve szeretője van a férjnek? Mennyire szeretik a szülőket a gyerekek, hogy még ezt is "lenyelik"?? Nem irígylem őket! De az igazi szeretet ott van, abban a családban.

    Egyébként hallottad, hogy Csernus szerint az nem hűséges, akinek önmagával nincs kibékülve?
    előzmény:
    Lenti (94)
     
  8. 2004. augusztus 27. 09:3094.
    Attól, hogy többször is elküldted nem igazán kedves hozzászólásodat még nem értek veled egyet! Remélem idövel másképpen fogod látni a napfényt amely a szerelemtől sugárzik! Lehet, hogy te már réges régen kiléptél volna egy olyan kapcsolatbol amely 12 éve tart! Igaz hogy papir nélkül de nap mint nap talákoznak és ez ad eröt nekik a továbiakhoz!
    Nem gondolod milyen erös lehet ez a kapocs, ha igy is müködik?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_474934 (79)
     
  9. 2004. augusztus 27. 09:2593.
    Remélem félre értettem: azt kívánod, hogy a párom mellett legyek szerelmes másba? Első olvasatra így tűnik! (Tényleg pasi vagy???)
    előzmény:
    Lenti (90)
     
  10. 2004. augusztus 27. 09:2592.
    Remélem félre értettem: azt kívánod, hogy a párom mellett legyek szerelmes másba? Első olvasatra így tűnik! (Tényleg pasi vagy???)
    előzmény:
    Lenti (90)
     
  11. Torolt_felhasznalo_474934
    Torolt_felhasznalo_474934
    2004. augusztus 27. 09:2391.
    Megkérdezhetem, hogy mennyi idősek a gyerekek?
    előzmény:
    Lenti (88)
     
  12. 2004. augusztus 27. 09:2390.
    Nem minden esetben lehet ellenállni a szerelemnek! Itt nem a testiségre gondolok. Mert az ilyen alapon lévö dolgoknál valóban lehet ellenállni! De ha jö a nagy szerelem akkor lehetetlen! Remélem sokan átérezték már akik meg még nem azoknak kivánom, hogy minnél elöbb találkozzon az érzéssel.
    előzmény:
    Suchi* (87)
     
  13. 2004. augusztus 27. 09:2089.
    Kedves Gigicino!

    Nagyon örülök, hogy ezt a mondatot felvállaltad! Gratula Neked! Hiszen vannak olyan erök amelyek ellen az ember nem tud védekezni!
    előzmény:
    gigicino (86)
     
  14. 2004. augusztus 27. 09:1688.
    Kedves Normandiai!

    Jó hogy kiderült te himnemü egyed vagy! Akkor meg végképp nem értem a reagálásodat! Vannak esetek amikor bizonyos esetek nem adottak és ezért nem tehetjük meg! Azért mert valaki válás nélkül tart fenn egy másik kapcsoltot még nem szemét! Ha te igy gondolod az egész világ tele van ilyen kapcsolatokkal! Lehet ugy is élni, hogy tisztességben hagyom a feleségemet mert nincs más lehetőség. Nekem is van pont két gyermekem akiknek a kapcsolatunkat már nagyon régen öszintén elmondtuk. Akik megértették. A soraidból azt olvasom, hogy még nagyon a házasság elején tartatok! Örülj neki és kivánom, hogy még sokáig örülj, de ne szidj másokat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_474934 (83)
     
  15. 2004. augusztus 27. 09:1587.
    Mindenki ki van téve a kísértésnek:(

    De attól leszünk többek, ha ellenállunk nekik:))
    előzmény:
    gigicino (86)
     
  16. Torolt_felhasznalo_447834
    Torolt_felhasznalo_447834
    2004. augusztus 27. 09:1486.
    én is így gondolkodom, akármennyire is furcsa:)) de nem tagadom, h előfordultak mán megingások
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_474934 (85)
     
  17. Torolt_felhasznalo_474934
    Torolt_felhasznalo_474934
    2004. augusztus 27. 09:0885.
    Nem vagyok fehér holló. A barátaink többsége így gondolkodik. Szerencsére. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_474934 (83)
     
  18. Torolt_felhasznalo_447834
    Torolt_felhasznalo_447834
    2004. augusztus 27. 09:0384.
    akkor te vagy a fehér holló:)) mindenesetre gratula
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_474934 (83)
     
  19. Torolt_felhasznalo_474934
    Torolt_felhasznalo_474934
    2004. augusztus 27. 08:5883.
    Az mentség ha előbb a másik lépett félre? Azért mert sokan mocskosak, még nekünk (Nekem) nem kell mocskolódni.

    Egyébként sosem csaltam meg a feleségem, és biztos vagyok benne, hogy ő sem engem. Ha pedig belép az életünkbe egy harmadik, akkor nem párhuzamos kapcsolatban fogunk élni, hanem lezárjuk azt, amelyik már nem a jövőbe vezet.

    Ennyi. Kár hogy nektek ez nem jut eszetekbe!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2004. augusztus 27. 08:5882.
    Kedves Normandiai!
    Senki nem mondta és nem kérnek arra, hogy hazudjál, De azt sem kérte senki azt hogy itélkezz mielött alaposan elolvastad volna a forum minden hozzászolójának beirását!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_474934 (80)
     
  21. 2004. augusztus 27. 08:5481.
    Igaza van Cintányérnak talán magadba kéne nézni! Gondolom te is elcsábitottál néhány himnemü egyedet valakitöl a jelen állapotig. Örülj a mának és ne szidjál másokat pontos információk nélkül, Hogy irhatos, hogy a barát csalja a feleségét mivan ha elöször mondjuk ö csalta meg a férjét! Vagy ez szerinted lehetetlen? Na látod elöbb gondolkodj és nézz mélyen magadba azután itélkezz!! Kivánom a párnak, hogy mindent tudjanak tisztázni és még sok közös órákat tudjanak együtt eltölteni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_474934 (77)
     
  22. Torolt_felhasznalo_474934
    Torolt_felhasznalo_474934
    2004. augusztus 27. 08:4980.
    Véleményeket vár. Miért kellene hazudnom? Te talán ismered őt személyesen, hogy tanácsokat osztogatsz egy ilyen tisztességtelen történetben?

    Te írtad: őszíntén megnyílt ITT. Akkor tartozom annyival, hogy én is őszintén leírjam a véleményem.

    Mi keresni valója van a kórházban egy idegen nő mellett egy szeretőnek? És szerinted attól, mert elmondta a gyerekeinek, hogy az apjuk mellett szeretőt tart máris szentesítette ezt a státuszt? Te sem gondolod komolyan.
    előzmény:
    cintányér (78)
     
  23. Torolt_felhasznalo_474934
    Torolt_felhasznalo_474934
    2004. augusztus 27. 08:4979.
    Véleményeket vár. Miért kellene hazudnom? Te talán ismered őt személyesen, hogy tanácsokat osztogatsz egy ilyen tisztességtelen történetben?

    Te írtad: őszíntén megnyílt ITT. Akkor tartozom annyival, hogy én is őszintén leírjam a véleményem.

    Mi keresni valója van a kórházban egy idegen nő mellett egy szeretőnek? És szerinted attól, mert elmondta a gyerekeinek, hogy az apjuk mellett szeretőt tart máris szentesítette ezt a státuszt? Te sem gondolod komolyan.
    előzmény:
    cintányér (78)
     
  24. 2004. augusztus 27. 08:3778.
    Soha ne itélkezz olyan emberek felett akiket személyesen nem ismersz! Szégyenkezni valója neked van! Ha ök a saját gyermekeik elött felvállalták ezt a nem könnyü kapcsolatot akkor neked nincs jogod itélkezni, vagyis csak saját magad dolgaidról!
    Arról nem is beszélve, ha ö öszintén kitárta fájdalmát nem ilyen válaszokra van szüksége ebben a számára nehéz idöszakban!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_474934 (77)
     
  25. Torolt_felhasznalo_474934
    Torolt_felhasznalo_474934
    2004. augusztus 27. 08:3077.
    Nincs miért szégyenkeznem. Mint évtized óta kettős életet élő szerető, milyen alapon számoltatja el a szeretőjét? A szeretője felesége az aki, bármit is számonkérhet. Önző nek és tisztességtelennek tartom azt, aki így él. És igenis szégyellje magát!!!!!
    előzmény:
    fenyöfa (75)
     

Címlap

top