Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mi tévő legyek

meleg
Létrehozva: 2004. augusztus 18. 15:03
A kapcsolatom barátommal már 12 éve tart. Mindkettönknek rosszul sikerült a házassága.Amikor egymásra találtunk azt hittem megtaláltam azt az embert akivel le kellene élnem az életem. A házasságból született gyerekek érdekeit figyelembe véve egyikünk sem vált el. A gyermekek elfogadták, szeretik jelenlegi "páromat". A probléma amiben tanácsot kérnék az az idei nyáron július hónapban kezdödött. Január óta mindketten nagy izgalommal készültünk az idei nyári szabadságra! Már megvettük a vonatjegyeket is tehát megvolt a biztos indulási időpont. minkettönknek megkezdődött a visszaszámlálás. Indulás elötti napon kaptam egy értesitést, hogy a jegyet irassam át egy nappal késöbbi indulásra! Az értesitésben persze az is benne volt, hogy ne keressem mobilon mert nem tudom utol érni. Abban a pillanatban azt hittem itt a világ vége, de szivemre hallgatva megtettem azt amit kért. Megbeszéltem magammal, hogy biztosan nyomos oka volt tetteire. A megbeszélt idöpontban találkoztunk és elmondta indokait, amelyek az alábbiak voltak:
-gyermekkori barátnöje kereste telefonon, hogy itt van Bécsben nagyon betegen és látni szeretné!
Én ugyan nem értettem a dolgot hiszen több mint 35 éve nem jelentkezett, akkor most miért.
A szabadságunk letelt, de végig ott nyomasztott a gondolat, hogy miért?
Aztán azóta minden hétvégén jön a jelenlegi férj és viszi-hozza barátomat a régi barátnöhöz. Nem tudom feldolgozni! Talán ti tudtok segiteni! Köszönöm a válaszaitokat!
Az első alkalmat megbeszéltem magammal, hogy emberségből, de mi van tovább, és velem?
  1. 2004. augusztus 27. 08:2976.
    A nem figyelmesen olvasot sorok mindig félreértésre adnak okot. én olvastam, hogy a meleg szeretett volna együtt utazni, de nem került rá sor. Nyilván a barát nem is akarta feltárni a jelenlegi kapcsolatát! Hiszen hazudik most is a jelenlegi barátnőnek és legfőképpen a férjnek aki nyilván semmit nem tud, csak kedveskedni szeretne a "beteg feleségének"
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_985262 (72)
     
  2. 2004. augusztus 27. 08:1775.
    Igazságtalanul itélkezel! Nem tudhatod, hogy a férj és a feleség között milyen viszony volt amikor ök egymásra találtak! Talán te szégyelhetnéd magad, hogy ismeretek nélkül itélkezel!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_474934 (73)
     
  3. Torolt_felhasznalo_611274
    Torolt_felhasznalo_611274
    2004. augusztus 26. 10:3674.
    Valahogy elterjedt a "köztudatunkban, " hogy haldoklik. A vitaindítóban is az van, hogy súlyos beteg, meg ahogy a férj viszi-hozza a barátot, szóval, eléggé valószínűsíthető.
    De ahogy elolvastam az egész problémát, az az érzésem, hogy a topic indító ezeket a sorokat nagyon feldúltan, az első sértődésében írta vagy egyszerűen nem tett meg mindent a dolog rendezése érdekében. Úgy értem, beszélnie kellett volna a párjával erről, esetleg elmenni velük, még akkor is, ha nem megy be a kórházba, csak megvárja a barátját valahol. Később meg akár találkozhat is a nővel, persze nem ez a lényeg. Sokkal inkább az, hogy beszéljenek róla a barátjával, mert akár még az is kiderülhet, hogy nem olyan vészes a helyzet, csak szokatlan. Attól még nem kell azonnal drámát csinálni belőle. Lehet, hogy ha a barátja elmagyarázza neki a helyzetet, érthetővé válik a számára.
    előzmény:
    kapufa (69)
     
  4. Torolt_felhasznalo_474934
    Torolt_felhasznalo_474934
    2004. augusztus 26. 10:3673.
    Ebül szerzett jószág ebül vész el! Mit vár a barátjától? Aki a feleségét csalta vele éveken át? Most őt csalja. Mindenki azt kapja vissza az élettől, amit ő ad!!! Mit csodálkozik? Szégyellje magát!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_985262
    Torolt_felhasznalo_985262
    2004. augusztus 26. 10:3172.
    még egy gondolat. . . ha a párod nem akar beszélni erről a dologról, az is rendben van szerintem. . . nem kell mindenről "beszámolni", mit és miért tesz egy másik felnőtt ember. igenis mindenkinek lehet "magánélete", olyan dolgok, amit még a párjával sem oszt meg. és ezt tiszteletben kell tartani. tényleg próbálom elképzelni a helyzetedet. . . : a férjem múltjából felbukkan egy súlyosan beteg régi szerelem/barátnő. . . minden hétvégén meglátogatja. . . koncentrálok az érzéseimre, tényleg. . . hááát, különbözőek vagyunk, te meg én. . . én nem találnék benne semmi felháborítót, bántót, kirekesztőt, okot a féltékenységre. . . talán mert én tudom, hogy a párom mostani életében a régi szerelem csak "nosztalgia"-szinten van? mert nálunk természetes, hogy mindkettőnk életének van egy kis szeletkéje, amit nem oszt meg a másikkal? és nem is tolakszunk egymás "legbelőbb szentélyébe". . . vagy mert TUDOM, hogy mi, a családja vagyunk fontosabbak (úgy összességében), és ezért nem "nagylelkűen", hanem teljesen természetesen mondanám, hogy menjen oda, ahol most nagyobb szükség van rá. . . mit gondolsz, a barátnő férje mit gondol magában? mért tudja megtenni hátsó gondolatok nélkül, hogy ő fuvarozza a barátodat a feleségéhez? mert SZERETI, elfogadja, és azt nézi, mi a jó neki. . . ezt hívják empátiának. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_236632 (57)
     
  6. 2004. augusztus 26. 10:2871.
    Reméljük nem olyan borus a helyzet ahogy te látod, ugyanis senki nem tudja, azt hogy haldokolna! Ne siess a dolgok elébe.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_611274 (66)
     
  7. 2004. augusztus 26. 10:2670.
    A " beteg" barátnő nem kórházban fekszik. A sorokból kiolvasható, hogy együtt vannak a lakásban. Azért is merem gondolni, hogy nem annyira sulyos a betegsége.
    Hány nö sirathatné el magát aki nap mint nap kezelésre jár pl. mell kemoterápia miatt.
    előzmény:
    Suchi* (68)
     
  8. 2004. augusztus 26. 10:2369.
    Nem akarunk senkit eltemetni. Ki tudja, hogy haldoklik? Vagy csak arra késztett egy kapcsolatot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_611274 (66)
     
  9. 2004. augusztus 26. 10:2168.
    Évekkel ezelőtt volt egy szerelmem, aki aztán jó barátom lett. Ha hívna, hogy haldoklik biztos elmennék hozzá.

    Elsősorban a barátjával kellene megbeszélnie melegnek, hogy most mi történik. De aki éveken keresztül becsapja a feleségét, szeretőt tart, az mért ne csalja meg a szeretőjét is? (Ill ne csalhatná meg, ezt értem úgy hogy lelkiismeretfurdalás nélkül megtenné, meg tudná tenni)

    Ha így igaz, ahogy a barát állítja, hogy kórházba jár, és ott alszik a férjnél, furcsa, de hihető. Ezt meg kell beszélni, (a baráttal) mert itt, a topicon csak a kattogás van.
    előzmény:
    fenyöfa (63)
     
  10. 2004. augusztus 26. 10:2167.
    Nem tudhatjuk, azt, hogy milyen beteg. Egyáltalán nem derül ki a fórum soraiból, hiszen a barát nem beszél róla öszintén. Egyébként is a nök és nem akarom ezzel a "beteg" barátnöt megbántani sok mindenre képesek. Talán elgondolkodhatot volna ö is, hogy barátjának van kapcsolata és nem ő rá várt 35 évig. Százszónak is egy a vége szerintem nagyon csunyán jellemtelenül viselkedik mint a "beteg" barátnő mint a meleg barátja . Nem érdekli öket, hogy milyen komoly sebeket okozhatnak másoknak. Szegény melegnek és a férjnek akinek talán még az elmulás pillanataiban sem lehet tisztán látni nagyon sok eróre és kitartásra van szüksége. ettöl függetlenül kivánom, és remélem, hogy a barátnő meggyógyul és " kigyógyul" nem tép fel sebeket, amelyek meggyógyulásához mások hozzájárultak!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_985262 (58)
     
  11. Torolt_felhasznalo_611274
    Torolt_felhasznalo_611274
    2004. augusztus 26. 10:1666.
    Szabó Magda ezt írja a Katalin utcában: "Minden embernek csak egy valaki jut az életben, akinek a nevét elkiálthatja a halál pillanatában. "
    Én mindenkit megértek, de egy haldokló akaratát megkérdőjelezni egyszerűen ízléstelennek tartom.
    előzmény:
    fenyöfa (63)
     
  12. Torolt_felhasznalo_985262
    Torolt_felhasznalo_985262
    2004. augusztus 26. 10:1565.
    milyen kár, hogy semmi egyéb javaslatod nincs (és nemcsak neked, ez, attól tartok, "korszellem") mint megszakítani egy "jól működő kapcsolatot. . . :((( ahelyett, hogy beszélnél, megtudnád az okokat, és annak tudatában döntenél a továbbiakról. . .
    előzmény:
    fenyöfa (62)
     
  13. Torolt_felhasznalo_611274
    Torolt_felhasznalo_611274
    2004. augusztus 26. 10:1264.
    Látod, ebben azért én nem vagyok biztos! Az, hogy az emberhez ki áll közel, nem feltétlenül azonos azokkal az emberekkel, akiket a közvélemény közeli hozzátartozónak nevez. Egy felnőtt ember mdegválaszthatja, hogy ki legyen mellette a legnehezebb pillanataiban. Az én nővérem pl. 6 hónapig kűzdött a rákkal, senkit nem engedett magához közel, csak a fiának a feleségét, aki gondozta. Nem engedte, hogy meglátogassuk, külön megkért mindenkit, hogy hagyjuk, mert nem akarja, hogy úgy emlékezzünk rá. Az utolsó napjaiban viszont elhívta egy középiskolai osztálytársnőjét! Nem minket, a testvéreit, nem a szomszédját, nem a legközelebbi barátait, hanem egy középiskolai osztálytársnőjét! A világ legtermészetesebb módján ment is hozzá a nő, ahányszor a nővérem hívta.
    AZ EGÉSZ CSALÁD A LEGNAGYOBB TISZTELETTEL VETTE TUDOMÁSUL A DÖNTÉSÉT!!!
    előzmény:
    Suchi* (61)
     
  14. 2004. augusztus 26. 10:0463.
    Te sem tudtat értelmezni a sorokat nem barátságról van szó! Régen szeretök voltak! Miért most jelentkezett ennyi év után?
    Nem az a baj, hogy elment, hanem miért ennyiszer és hogy van képe ott aludni ahol a jelenlegi férj is ott van. Vagy lehet hogy ez sem igaz.
    előzmény:
    Suchi* (61)
     
  15. 2004. augusztus 26. 09:5862.
    Sziasztok! Szabadságon voltam és csak most olvastam e szomorú forúm témát amelynek szerintem egyedüli nagyon komoly szenvedő alanya meleg. Volt olyan hozzászólás aki merte öt hisztisnek nevezni mielött átgondolta volna, hogy öt hasonló esetben ezek a pofonak hogyan érintették volna. Röviden leirom véleményemet az esetröl amelyeket kitudtam olvasni és értelmezni a sorokból.
    Van egy barátnő és barát régi kapcsolattal amely a meleg vallomása szerint szépen müködött hiszen még gyermekei is elfégadták és szerették öt. A sors ugy hozta, hogy ennek ellenére nem tul sok idüt tudnak rendezett körülmények között együtt tölteni. A szabadságok eltöltése jelentett számukra legalábbis a meleg számára a kedves egymásnak örülés lehetőségét. Igy volt ez ezen a nyáron is. tervezés, izgalom készülédés a várva várt együttlétre. Indulás elött kapni egy üzenetet, hogy tedd át a hellyegyet késöbbre amit megsem indokolok ugyszólván nagyon durva. Képzeljétek el mit érezhetet meleg hiszen azt sem tudta hol van a párja? talán balesetet szenvedet? Ezek után az első találkozás óta sem adott elfogadható magyarázatott tettére! Én is ugy látom és azt gondolom nem vagyok egyedül, hogy melegnek ennyi idő után tisztán kellene látnia. Vajon miért nem mer öszinte lenni? És igen egyszer ellehet bucsuzni, nem heteken keresztül hétvégeken . Jól látja egyik fórum társunk, hogy ez a barát mindenki megcsal. Nemcsak testileg lehet valakit megcsalni. Nekem is az az érzésem hogy a meleg barátja kint is eljátsza a szegény aki még mindig a beteg barátnöt szereti különben kivitte volna magával a jelenlegit. A másik valóban igaz az is, hogy vannak és sajnos egyre többen akik kemoterápiás kezelést kapnak és emelt fövel viselik. tovább dolgoznak és élik lehetőség szerinti életüket, de nem válnak gonosszá, mert sajnos vannak olyan betegek is, remélem ez a hölgy nem olyan, és lesz mersze elmondani a férjének is a teljes igazságot. A barátnak ezt már az első alkalommal meg kellett volna magyarázni a beteg barátnőnek, hogy 35 éve lementél nekem jelenleg van egy "jol müködö" kapcsolatom és nem áll módomban neki és gyermekeinek fájdalmat okozni, mert hogy ebben az esetben avval is számolni kell. Összefoglalva véleményem az, hogy a melegnek a kapcsolatát meg kell szüntetni a barátjával még akkor is ha ez nagy fájdalmat okoz számára! Ja és külön nagyon sajnálom a beteg barátnő férjét akit mindketten vagyis a felesége és a volt barátja szépen átvert. Számomra ez undoritó!
    előzmény:
    kapufa (60)
     
  16. 2004. augusztus 26. 09:3861.
    Hedgehog nak igaza van.

    Az én legjobb barátom egy fiú, és nem hiszem, hogyha kemoterápiás kezelést kapna, akkor a közeli hozzátartozóin (és nagyon jó barátokon) kívül ebben a kiszolgáltatott helyzetben ott, a betegágya mellett másnak keresni valója lenne.

    Meleg-nek el kellene gondolkodnia, és finoman megbeszélnie a barátjával, hogy ez neki rosszul esik. (Bár én őszíntén nem értem miért?) Én féltékeny biztos lnem lennék. Ezt csak ő tudja mi váltotta ki belőle. De önző dolognak tartom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2004. augusztus 26. 09:2960.
    Teljesen egyet értek cintányér hozzászolósával! Milyen alapon tarthatnák meleget hisztisnek amikor csak jogos elvárásai vannak a barátjával szemben! Át tudom érezni min mehet át most a jelenlegi barátnő. Hány irányba cikázhatnak a gondolatai? Egyszerüen gyomorforgató a jelenlegi helyzet és nem lehet látni a végét, csak sejteni, hogy az jelenlegi barátnő besokal és kidobja joggal a partnerét. Én sem türném, hogy heteken keresztül visszajárjon egy régi kapcsolatba! Abban az esetben ha hónapokig kezelik Bécsben akkor annyi ideig le kellene mondania arról a kevésröl ami öt illetné meg. Hogy lehet igy ezek után megbizni a barátban ha egy alkalommal sem vitte magával öt is. Nincs abban semmi kivéve ha van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_985262 (58)
     
  18. 2004. augusztus 26. 08:4659.
    A lehető legjobban megvigasztaltad! Te nem látsz világosan nem tudod kiolvasni a sorokból azt a fájdalmat amit a jelenlegi barátnő érezhet! Hát öszintén én már réges régen kidobtam volna a páromat ha ilyen önzöen viselkedik! Mégis mit képzel magáról? Mi a keresni valója van egy olyan helyen ahol ott a férj is. Milyen alapon fészkeéi be magát más szobájába és hogy van bátorsága ott is aludni. Ez a barát mindenkinek hazudik még saját magának is. Tovább megyek ez a barát megcsalja a volt barátnöjét, a jelenlegi barátnöjét, ahogy az elejét olvasom mivel nem vált el a feleségét is, és nem utolsó sorban a beteg barátnő férjét is. Kérdezem én töled, töletek hogyan tud ez a barát a férj szemébe nézni, netán jopofáskodni? Ö lehet hogy valóban szereti a feleségét és azért utaztatja a régi kedvest, amiről ő persze nem is tud. Az ilyen barátot sok és ide vagy oda el kell küldeni! Itt már nem lehet és nem is volt öszinte kapcsolat .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_985262 (58)
     
  19. Torolt_felhasznalo_985262
    Torolt_felhasznalo_985262
    2004. augusztus 25. 17:0258.
    te sem gondolod (remélem) komolyan, hogy valaki 35 év távlatából azért bukkan fel, sőt lesz olyan súlyos beteg, hogy kemoterápiás kezelést kap, hogy a téged bosszantson, ártson neked és a barátodnak. . . (akkor ő sem menne oda, nem gondolod???) a jóisten áldjon meg, ülj le és beszélj a barátoddal. . . nem számonkérve, csak hogy tisztában legyél, mi miért történik. bár ha neki is csak azt hajtogatod, amit itt ezen a fórumon, (és olyan hisztisen) hát nem sok jót jósolok :(((((( kicsit több megértést és toleranciát kellene nem mutatnod!! hanem érezned. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_236632 (57)
     
  20. 2004. augusztus 23. 08:2457.
    Napi találkozásaink kb. 1 vagy másfél óra! A hétvégéket sem szállodai szobában hanem a szabad ég alatt sétával töltjük. Ezért volt "mindkettönknek" fontos a nyaralás, hogy egymást közelebről is tudjuk szeretni! Azt, hogy haldoklik senki nem tudja pontosan azért mert kezelést kap még nem velejárója! Azt már inkább, hogy kihasználja a helyzetét és irigy arra, hogy volt régi "barátja" évek óta másnak a társa amit most ö szeretne lerombolni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_985262 (52)
     
  21. Torolt_felhasznalo_671582
    Torolt_felhasznalo_671582
    2004. augusztus 19. 20:5156.
    Meleg türöképessége valszeg ennyi, ilyen alapon én nem ítélném el. És abban sem vagyok biztos, h a párja csak tájékoztatta az ügyröl, vagy leültek +beszélni. Ugyanis nem mindegy. . . :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_608355
    Torolt_felhasznalo_608355
    2004. augusztus 19. 19:4255.
    hát ha 'meleg' barátja hét közben annyit tud a párjával lenni mint pl én és a kedvesem akkor nem csoda hogy kezd kiakadni.
    előzmény:
    i.nora (54)
     
  23. 2004. augusztus 19. 19:3354.
    Hét közben vele van, csak hétvégén utazik a barátnője férjével Bécsbe. Hogy miért oda, nem tudni, de nem is érdekes.
    előzmény:
    montaana (53)
     
  24. Torolt_felhasznalo_608355
    Torolt_felhasznalo_608355
    2004. augusztus 19. 19:2753.
    igaz egy kicsit kapkodva de végigolvastam a topikot.
    nekem azt tűnt fel hogy a kedves úgy segíti a régi barátnőt hogy a jelenlegivel egyáltalán nem foglalkozik. nem kellene egyszerre mindkettőre tekintettel lenni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_985262
    Torolt_felhasznalo_985262
    2004. augusztus 19. 19:1652.
    a hozzászólásaid, a reagálásaid egyre inkább önzőek, hisztisek, rosszindulatúak. . . gondolkodj el egy kicsit. . . nézd a másik oldalt, ne csak a magadét hajtogasd. . . többen is írtuk neked szinte ugyanazt. . . lehet, hogy igazunk van? mennyire szánalmasnak tűnik a te problémád (4 hétvége egyedül) azzal összevetve, hogy a barátod egy régi barátja az életéért küzd :((((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_236632 (50)
     

Címlap

top