Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mi tévő legyek

meleg
Létrehozva: 2004. augusztus 18. 15:03
A kapcsolatom barátommal már 12 éve tart. Mindkettönknek rosszul sikerült a házassága.Amikor egymásra találtunk azt hittem megtaláltam azt az embert akivel le kellene élnem az életem. A házasságból született gyerekek érdekeit figyelembe véve egyikünk sem vált el. A gyermekek elfogadták, szeretik jelenlegi "páromat". A probléma amiben tanácsot kérnék az az idei nyáron július hónapban kezdödött. Január óta mindketten nagy izgalommal készültünk az idei nyári szabadságra! Már megvettük a vonatjegyeket is tehát megvolt a biztos indulási időpont. minkettönknek megkezdődött a visszaszámlálás. Indulás elötti napon kaptam egy értesitést, hogy a jegyet irassam át egy nappal késöbbi indulásra! Az értesitésben persze az is benne volt, hogy ne keressem mobilon mert nem tudom utol érni. Abban a pillanatban azt hittem itt a világ vége, de szivemre hallgatva megtettem azt amit kért. Megbeszéltem magammal, hogy biztosan nyomos oka volt tetteire. A megbeszélt idöpontban találkoztunk és elmondta indokait, amelyek az alábbiak voltak:
-gyermekkori barátnöje kereste telefonon, hogy itt van Bécsben nagyon betegen és látni szeretné!
Én ugyan nem értettem a dolgot hiszen több mint 35 éve nem jelentkezett, akkor most miért.
A szabadságunk letelt, de végig ott nyomasztott a gondolat, hogy miért?
Aztán azóta minden hétvégén jön a jelenlegi férj és viszi-hozza barátomat a régi barátnöhöz. Nem tudom feldolgozni! Talán ti tudtok segiteni! Köszönöm a válaszaitokat!
Az első alkalmat megbeszéltem magammal, hogy emberségből, de mi van tovább, és velem?
  1. 2004. augusztus 19. 15:2051.
    Ez így működik. Valamilyen kapcsolat biztos volt közöttük 35 évíg is, ha feltudta hívni, hogy beteg. Ne aggódj, nem lesz semmi baj. Csak legyél türelemmel, mert ha hisztizel miatta, akkor valóban elveszítheted.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_236632 (50)
     
  2. 2004. augusztus 19. 14:5250.
    Milyen sirig tartó szerelemről beszélsz amikor 35 évig nem jelentkezett! Szerintem csak visszaél a helyzetével! És nagyon is élvezi ezt a helyzetet, hogy most ő aki anyagilag megteheti ugy ugráltatja volt szerelmét ahogy ő akarja!
    előzmény:
    i.nora (48)
     
  3. 2004. augusztus 19. 14:5049.
    Meddig hadjam őket emlékezni 5. hete minden hétvégén emlékeznek? Nem érdekelve mi történik a többiekkel?
    előzmény:
    i.nora (48)
     
  4. 2004. augusztus 19. 14:1648.
    Srmmi okod a féltékenységre!!!

    Reméljük, hogy meggíógyul, vagy még nagoyn sokáig fog élni a barátod barátnője, de egy ilyen barátságra soha nem lennék képes féltékenynek lenni.

    mert nincs miért! Mert egy olyan szép sírig tartó szerelem barátság az övék, ha még rá is jöttek arra, hog együtt nem működik, amit soha senki nem tud szétszakítani. Attól se félj, hogy elhagy miatta, hogy megcsal vele, hagyd Őket emlékezni, gyereknek lenni újra. Igaz ezt csak olyan valaki tudja átérezni, aki részese volt hasonlónak.

    Tudod, hozzám is jönnének, ha bajban lennék, mint ahogy mentem én is, holott szerelemről már szó sincs és nem is lehet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_236632 (1)
     
  5. 2004. augusztus 19. 13:1847.
    papiron valóban nem a férjem, de életem párja gyermekeim szeretik elfogadták. Meddig kell elfogadni, hogy hétvégeket most nem velem tölti? Kétségek között hagy vergödni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615334 (46)
     
  6. Torolt_felhasznalo_615334
    Torolt_felhasznalo_615334
    2004. augusztus 19. 09:2046.
    Az én szerény kis véleményem az , hogy mivel nem a férjed, nem a gyermekeid apja, szabad ember! Az , hogy 12 évig jól megvoltatok , nem kötelez senkit semmire.
    Ha még szeret téged a barátod, akkor elvisz bemutatni legalább egyszer a volt barátnőnek. Amitől te is megnyugodnál. Mert abban nincs semmi rossz, ha egy elmúlt, régi, szép szerelmet felidéznek, de nem újra életre keltenek! Mert van ilyen is! Én is félnék a te helyedben ettől. És ha ez történik msot velük , akkor ezt tisztázd a barátoddal, hogy válasszon köztetek! De ugye ezt félsz megkérdezni tőle?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_236632 (45)
     
  7. 2004. augusztus 19. 08:5045.
    A támaszra nekem ugyan ugy szükségem van mint mindenki másnak! Hetek óta csak nélküle töltöm a hétvégéket! Nagyon nagyon fáj!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_611274 (43)
     
  8. 2004. augusztus 19. 08:4844.
    A sugárkezelés még nem jelenti azt, hogy haldoklik. Nagyon sok ismerösöm van aki sugárterápiás kezelést kap és tovább éli napi életritmusát! Nem tudom mikor lesz vége a kiutázásoknak! Ha egy évig ott lesz akkor egy évig minden hétvégén elmegy? Szerinted ezt el lehet viselni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_985262 (40)
     
  9. Torolt_felhasznalo_611274
    Torolt_felhasznalo_611274
    2004. augusztus 19. 08:3243.
    Igazad van, de ilyenkor a legjobb, ha megpróbálod beleképzelni magad a párod helyébe. Éld át a szitut. 35 év múlva kapsz egy hívást a súlyos beteg régi barátodtól. Biztosan meglep, hiszen talán már nem is nagyon emlékszel rá, élted a magad életét, ő is a magáét. Akkor viszont miért éppen téged hív? Mi történt? Miért éppen te vagy a legfontosabb? Ezt meg kell tudnod! Egyedül, mindenkitől függetlenül. Elmégy és megtudod. Lehet, hogy semmi különös, csak egy súlyosan beteg ember zaklatott lelkivilága emel téged a "legutolsó kapaszkodó" szintjére. Esetleg átlátod, de az is lehet, hogy nem. Kezded magad is úgy érezni, hogy most tehetsz valami IGAZÁN jót. Ez nem olyan, mint mikor dobsz a koldusnak egy százast. Ez VALÓDI, komoly segítség, kiállás, felelősségvállalás. Támasz egy embernek a bajban, amit egyedül TE nyújthatsz! Pusztán azért, mert a beteg úgy érzi, hogy egyedül te nyújthatod. . . Ennyi. Elmúlik és a párod úgy fogja érezni, hogy valami nagyon-nagyon jót cselekedett, önzetlenül, nehézségek árán. Ne vedd el ezt az érzést tőle! Majd utána beszélgettek. . . Bírd ki, nem veszítesz vele semmit, csak nyerhetsz. A párod bizalmát, hogy megértetted őt. Legalábbis én így látom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_236632 (42)
     
  10. 2004. augusztus 19. 08:1442.
    Nem azon sirok, hogy 6 hónap várakozás után egy nappal késöbb mentem nyaralni, hanem azért mert nem szerintem az lett volna a tisztességes, ha tájékoztatnak az időpont változás okáról! Ugy gondolom akkor talán minden könnyebb lett volna! Talán át érzed te is milyen érzés 2 napig nem tudni hol és mit csinál a szivednek kedves társad!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_985262 (40)
     
  11. 2004. augusztus 19. 08:1141.
    Én izzig vérig nő vagyok, két nagyon szép leánynak adtam életet. A barátom 12éve ugyanaz az férfi.
    előzmény:
    snebaj (38)
     
  12. Torolt_felhasznalo_985262
    Torolt_felhasznalo_985262
    2004. augusztus 18. 17:2840.
    én így látom: van egy régi barát. . . vagy régi szerelem. mit számít ez most már? az a nő haldoklik. . . te meg azon sírsz, hogy egy nappal később mehettél nyaralni, és hogy pár hétvégét egyedül kell töltened. . . :(((( remélem, nem jut eszedbe "felvilágosítani" a férjet? aljas dolog lenne. . . ráadásul. . . sztem valószínűleg tudja. . . csak meg akar adni mindent a haldokló feleségének. . . és ugyanezt üzenem venicének is. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_236632 (34)
     
  13. 2004. augusztus 18. 17:1639.
    Snebaj!

    Én úgy értelmeztem, hogy a régi barátnő férje jön a pasiért, aki látogatja azt a bizonyos régi barátnőt.
    előzmény:
    snebaj (38)
     
  14. 2004. augusztus 18. 17:1338.
    Nekm meg mindig nem allt ossze a kep! ez a mondat valahogy bekavar:

    "Aztán azóta minden hétvégén jön a jelenlegi férj és viszi-hozza barátomat a régi barátnöhöz. "

    Ez kinek a ferje?

    meleg! A baratod valojaban no? es te valoban meleg vagy? vagyis bisex, mivel ferjhezmentel?
    Ezt nem rosszindulatuan kerdezem, csak valahogy santit a tortenet. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. augusztus 18. 16:2637.
    Nehéz, nagyon nehéz megemészteni ezt, én tudom. Élettársi kapcsolatban élek egy pasival, akinek az exét megműtötték, és az exe a betegágyáról hívta fel, hogy jöjjön azonnal, mert szüksége van rá, és a kórházban nem törődnek vele, stb. , stb. , stb.
    Párom persze rohant, és ez így megy két hete. Egyszer főztem a betegnek, csak szivességből, senki nem kért rá, és visszaküldte, hogy köszöni szépen, de nem kéri. Azóta sem tudom megemészteni ezt. Nem arról az egy adagnyi ételről van szó, hanem arról, hogy meg akartam ismerni egy szeletet a párom múltjából, ő viszont mereven elzárkózik, és páromtól sem tudok meg semmit azon kívül, hogy a csaj szintén sugárkezelést kap.
    Tudom, ilyenkor kell erősnek lenni, de hogy meddig bírom még ? Nem tudom. Nagyon sok kitartást kívánok neked.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. augusztus 18. 16:2636.
    Nehéz, nagyon nehéz megemészteni ezt, én tudom. Élettársi kapcsolatban élek egy pasival, akinek az exét megműtötték, és az exe a betegágyáról hívta fel, hogy jöjjön azonnal, mert szüksége van rá, és a kórházban nem törődnek vele, stb. , stb. , stb.
    Párom persze rohant, és ez így megy két hete. Egyszer főztem a betegnek, csak szivességből, senki nem kért rá, és visszaküldte, hogy köszöni szépen, de nem kéri. Azóta sem tudom megemészteni ezt. Nem arról az egy adagnyi ételről van szó, hanem arról, hogy meg akartam ismerni egy szeletet a párom múltjából, ő viszont mereven elzárkózik, és páromtól sem tudok meg semmit azon kívül, hogy a csaj szintén sugárkezelést kap.
    Tudom, ilyenkor kell erősnek lenni, de hogy meddig bírom még ? Nem tudom. Nagyon sok kitartást kívánok neked.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_611274
    Torolt_felhasznalo_611274
    2004. augusztus 18. 16:0435.
    Szerintem ennek semmi akadálya, mármint, hogy tisztán lásd a dolgot. Feltéve, hogy a párod is tisztán látja, mert 35 év után szerintem neki sem kis meglepetés lehetett, hogy éppen őt hívja a nő a betegágyához. Lehet, hogy még ő sem igen érti a dolgot, egyszerűen ugyanaz az érzés mozgatja, mint akkor, ha az embernek egy közeli hozzátartozója, vagy jó barátja kerül ilyen helyzetbe. Szerintem mindenképpen beszéljetek róla.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_236632 (32)
     
  18. 2004. augusztus 18. 16:0434.
    Sőt szerintem a jelenlegi férj sem jönne olyan lelkesen felesége volt barátjáért ha öszintén elmondták volna, hogy ez tőbb volt mint barátság.
    előzmény:
    *elke* (33)
     
  19. Torolt_felhasznalo_368083
    Torolt_felhasznalo_368083
    2004. augusztus 18. 15:5633.
    Mondd ezt el szó szerint neki is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_236632 (32)
     
  20. 2004. augusztus 18. 15:5532.
    Azért ugy gondolom 12 év után amikor eddig ő is igényelte, hogy minden nap találkozzunk, talán joggal várom, hogy tisztán lássak ebben az ügyben is.
    előzmény:
    Mockány (26)
     
  21. Torolt_felhasznalo_368083
    Torolt_felhasznalo_368083
    2004. augusztus 18. 15:5431.
    Itt szerintem nagyon rég el lett tolva valami, mert az elejétől fogva nem volt őszinte a pasi. Mint ahogy sana. sky is írja, meg lehet érteni az ilyen barátságokat, nekem is van ffi lelki jó barátom, és a párom is jól kijön vele. DE! Nem feküdnék le vele pl!!!
    Ha ez a fickó is tisztán kezdte volna 12 éve, most nem lenne ez a topic. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_262429 (29)
     
  22. Torolt_felhasznalo_262429
    Torolt_felhasznalo_262429
    2004. augusztus 18. 15:5130.
    Bocs, megint lassan reagáltam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_262429 (29)
     
  23. Torolt_felhasznalo_262429
    Torolt_felhasznalo_262429
    2004. augusztus 18. 15:5029.
    OK, de még így sem értem a sztorit. Mert a "pár"-t még mindig homály fedi.
    előzmény:
    *elke* (24)
     
  24. Torolt_felhasznalo_611274
    Torolt_felhasznalo_611274
    2004. augusztus 18. 15:5028.
    Szeretnék Neked elmondani valamit, figyelmesen olvasd, talán segít megérteni.
    Nekem van egy barátom, aki nagyon közel áll hozzám, de nincs és nem is volt soha semmilyen mértékű szerelmi kapcsolatunk sem. De lelkileg ő a hozzám legközelebb álló ember. Egy ideje gyakorlatilag felfüggesztettük a kapcsolatot, mert úgy éreztük, ill. én éreztem, hogy a párjainknak problémát okoz. Nem beszéltünk erről a dologról - nem kellett, úgy is értettünk mindent -, de a kapcsolatot teljesen 2véletlenszerűvé" alakítottuk. Magyarul nem keressük egymást, nem telefonálunk, semmi sms, stb. Persze, ha véletlenül találkozunk, azért köszönünk, mint régi jó kollégák. Hallgatólagosan ezt találtuk helyesnek. DE - és most figyelj! - megkértem a férjemet és a fiamat is, hogy ha bármi történne velem, ami miatt magam már nem tudom megtenni, akkor őt az elsők között értesítsék!!!
    Tudod, ez mit jelent? Hogy ha súlyos beteg lennék, kezét-lábát törné, hogy mellettem lehessen, mintha csak a testvére betegágya mellett ülne!!!
    Vannak ilyen kapcsolatok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_236632 (1)
     
  25. Torolt_felhasznalo_368083
    Torolt_felhasznalo_368083
    2004. augusztus 18. 15:4927.
    Hát azért beszélgetünk sokmindenről, mert kevés részletet ismerünk, és azt is homályosan. De tényleg segítenék, azon vagyok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_236632 (20)
     

Címlap

top