Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

KUTYÁSOK HELP!!!!

drast
Létrehozva: 2004. augusztus 14. 16:16
Sziasztok!

Az a gondom, hogy a kutyám, 6 éves, (bem.oldalon látható shar-pei/cane corso keverék) kb 2 hete sántít. nem a talpa fáj, hanem úgy megy, mint egy csípőficamos (jobb első láb). leviszem, 10 percig rendesen jön, aztán biceg, megint rendesen jön - és ez váltakozik.
Tök aggasztó, ma vittem dokihoz, jellemző, hogy nem sántított. kedden megy gerinc-csípő röntgenre, de úgy aggódok.

Arról is hallottam, hogy kutyáknak szokott lenni láb-lebénulás, de az hátsó láb!!! de azért megijedtem nagyon:-( vagy csak megrándulhatot??? amúgy folyton ugrál, meg rángat. Viszont jókedvű, sántítva is ugyanúgy repülök utána a parkban, meg csóvál folyton, stb. Akkor sem értem:-(

tapasztalt már valaki ilyet a kutyájánál?
  1. 2018. június 7. 21:0984.

    Sziasztok!(hatso jobb) Van egy máltai selyem kiskutyám ma reggel vettem észre hogy egy kicsit sántit mi utan levittem egyesz delelot nem santitot aztan delutan megint miutan felhoztam ra egy 30-45 percre vidam szalad eszik iszik teljesen normalis! futashoz lerakja setanal le -le rakosgatja hallotam hogy akkár a beton is sutheti a talpat neztuk nem szurta nem alt neki belle semmi szerintem meghuzhata mert nagyon szeret az agyon ugralni futkarozni szerintetek meghuzhata? NAGYON NEM SZERETNEM HA KOMOLY BAJA LENNE szerintem meg huzta! Remelem csak annyi max... 

  2. 2018. június 7. 21:0583.

    Sziasztok!(hatso jobb) Van egy máltai selyem kiskutyám ma reggel vettem észre hogy egy kicsit sántit mi utan levittem egyesz delelot nem santitot aztan delutan megint miutan felhoztam ra egy 30-45 percre vidam szalad eszik iszik teljesen normalis! futashoz lerakja setanal le -le rakosgatja hallotam hogy akkár a beton is sutheti a talpat neztuk nem szurta nem alt neki belle semmi szerintem meghuzhata mert nagyon szeret az agyon ugralni futkarozni szerintetek meghuzhata? NAGYON NEM SZERETNEM HA KOMOLY BAJA LENNE !💔💔💔 szerintem meg huzta! Remelem csak annyi 💔💔💔💔💔

  3. 2007. május 16. 20:3982.
     
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_462220
    Torolt_felhasznalo_462220
    2004. szeptember 9. 10:3381.
    Idős gordon szetter kutyus keresi eredeti vagy befogadó gazdiját sürgősen!
    2004 szeptember 3-án du. a Nagykovácsi úton Pest határában találtam egy idős (10 év feletti) gordon szetter (?) kan kutyát, aki már onnan többé nem mozdult volna el. Két hétig lehet nálam, különben kivágnak az albérletből kutyástól. Állatorvos látta, szteroidokat és vitamint kapott, féregtelenítve lett. Kikeféltem, megmosdattuk, nem sok vizet zavar, sokat pihen. A legjobb lenne, ha keresnék és nem az öregség miatt kidobták, nagyon keresi az otthonát. Sokat fekszik, nehezen jár, egyszóval öreg. Én jövő nyáron vissza tudom venni, addig semmiképp. Jutkánál lehet jelentkezni a 30/4476492-es telefonszámon, vagy a jutka@bardo. hu email címen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2004. szeptember 7. 13:2780.
    Nálunk is volt ilyen probléma, de a játékai kinthagyásával megszüntek, ha unatkozott játszott velük, ezeket hurcolászta szerte szét.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_796486 (78)
     
  6. Torolt_felhasznalo_886483
    Torolt_felhasznalo_886483
    2004. szeptember 6. 20:4179.
    Adagolj neki a síma bio-boltban kapható neurosan nevű táplálékkiegészítőt a kajájához. ez helyre fogja hozni az emésztését, és megszűnik a kő éhsége :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_796486 (78)
     
  7. Torolt_felhasznalo_796486
    Torolt_felhasznalo_796486
    2004. szeptember 6. 11:2378.
    Hogyan lehetne leszoktatni egy 2 hónapos német juhász kutyust a kerti kavicsok rágcsálásáról, időnként lenyeléséről? Amikor látjuk, elvesszük tőle, de néha ő a gyorsabb. Van valami ötletetek, hogyan lehet lenevelni erről?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. augusztus 27. 21:5277.
    Régebben már írtam , hogy használtan kaptam, a kis drágám 6 hónapos volt . Miután én rendes főtt kajával etettem a vakarózás megszünt csak a lábrágás maradt meg , az is csak időnként. Ilyenkor próbálom elterelni a figyelmét . Sajnos az előző gazdija pont abban az időszakban mikor még nem lett volna szabad , egész napra magára hagyta. Ezért mikor hozzám került már kialakultak nála rossz szokások.
    Mondjuk ő is egy helyre járt retyózni , csak az volt a baj , hogy a szőnyegpadlóra a fotel mögé az ablak alá. Végül is azt viszonylag hamar megtanulta , hogy ha nem elég neki a napi 10 séta akkor legalább a kövezett helyen csinálja. A rágásal nálunk se volt gond , nem úgy mint elötte a Yorkimal , Ő jó pár cipőmet leamortizálta.
    Egyébként egy nagyon barátságos kis kutyi , képes az utcán leállítani embereket egy kis simogatáért. Bezeg ha én akarom szeretgetni . . . . hát nem mindig van hozzá kedve . Elég vaddisznó módon tudott velem viselkedni néha. Még az egyik fogamat is kimozdította a helyéről mikor puszit adtam a búbjára. Úgy felcsapta a fejét , hogy dőlt a vér a számból. Mostanság már , hogy második éves , azért szelidült valamelyest. Lehet , hogy bennem is van a hiba , de szelídebb fajtához voltam szokva.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_886483 (76)
     

Címlap

top