Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

KUTYÁSOK HELP!!!!

drast
Létrehozva: 2004. augusztus 14. 16:16
Sziasztok!

Az a gondom, hogy a kutyám, 6 éves, (bem.oldalon látható shar-pei/cane corso keverék) kb 2 hete sántít. nem a talpa fáj, hanem úgy megy, mint egy csípőficamos (jobb első láb). leviszem, 10 percig rendesen jön, aztán biceg, megint rendesen jön - és ez váltakozik.
Tök aggasztó, ma vittem dokihoz, jellemző, hogy nem sántított. kedden megy gerinc-csípő röntgenre, de úgy aggódok.

Arról is hallottam, hogy kutyáknak szokott lenni láb-lebénulás, de az hátsó láb!!! de azért megijedtem nagyon:-( vagy csak megrándulhatot??? amúgy folyton ugrál, meg rángat. Viszont jókedvű, sántítva is ugyanúgy repülök utána a parkban, meg csóvál folyton, stb. Akkor sem értem:-(

tapasztalt már valaki ilyet a kutyájánál?
  1. 2004. augusztus 18. 09:2951.
    na nem valószinű hogy elolvassátok tekinve hogy nincs fórumtérkép,
    de nincs komoly baja a kuntyinak.
    porckopása van a könyökén meg a vállán, de gerincileg semmi baja. mert hogy öregszik. és keveset sétáljon - jó vicc. . .

    szegény dokik olyan csövi röntgenjük volt.
    a kuty ameg kapott nyugtatót, mire hazavittem (100méter) háromnegyed óra volt, 2 x elaludt útközben:-))) még ülve is:-))) és úgy lógott a feje olyana ranyos volt:-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. augusztus 15. 21:3450.
    Szerintem nem kell aggódni, nem lesz mindig zűrös csak amik ki nem alakul egy ismeretségi kör ugyan úgy mint az embereknél. Akkor sem kell majd megijedned , ha egy idősebb kutya rámorog mert az nem bántást jelent /általában/csak megmondja neki , hogy hol a helye a rangsorban. Ha mindig ua. időben viszed sétálni , kifog alakulni egy haveri banda és nem lesz gond. Ő most ismerkedik a világgal , persze , hogy még tart az ismeretlentől. A vizsla egyébként sem egy harcias tipus.
    Nem úgy mint az én Wesztim , az egy törpe vérfarkas , képes neki menni a pitbullnak is lány létére. Na. . egy ilyen kis kutynak meg nem kéne ekkora bátorság.
    Habitus kérdése , úgyhogy ne aggódj.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_597100 (48)
     
  3. 2004. augusztus 15. 21:2049.
    sziasztok, őrűlők, hogy olvatátok. valamikor vadásztam és egy rokázo francia tacsko utodját, hoztam el mikor már elválasztották. Nagyon aranyos volt. tejecske csurgot kicsi bajszán és egyből kiválasztott, egy kis kosárban hoztam a fiam egész uton simizte, mert akkor még igy mondta megsimithetem-. -Otthon a konyhában a radiátor mellé helyeztem, Kkápzeld éjszaka bejőtt a háloszobába és ott a radiétor mellé szorult. volt ám ugrás segitség no meg minden. kivittűk a helyére, egysszercsak képzeljétek egy ki fekete casomo, meg egy pici tarka torűlkozőtmozogni, hát az én Tappancsom volt és befészkelte magát az éjjeliszekrényem és az ágy kőzőtti sarokba, Azota mindig odakisér és ott alszik, még néha horkol is velem , ha én horkolok, regényt lehetne irni rőla. ja majd irok rola ha akartok. Ha kűlőmben egy hejtetszik neki ne bántsátok, ott érzi magát biztonségban most vagyok sziasztok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_529739 (47)
     
  4. Torolt_felhasznalo_597100
    Torolt_felhasznalo_597100
    2004. augusztus 15. 20:2248.
    Sétálás közben találkoztunk kutyákkal, nagyon fél majdnem engem harapott meg a szimatolás közben, pedig először direkt egy jámbor megbízható kutyával akartam összeszimatoltatni. Aztán 15 percre rá "véletlenül " közelbe jött egy másik is borzasztóan morgott, legugoltam egy simogatva nyugtatgattam, hogy JÓl van. . erős és nyugodt hangon. MIt csináljak? Menni fog? Félek, hogy a séták ilyen "zűrösek " lesznek. Neked milyen tapasztalataid vannak a félős "kutyussal" KÖszi.
    előzmény:
    blackcath (41)
     
  5. Torolt_felhasznalo_529739
    Torolt_felhasznalo_529739
    2004. augusztus 15. 17:5247.
    Szió Pandur!
    Milyen fajta kutyusod van? Az alapján, amit írtál Róla, tündéri lehet! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_216201 (35)
     
  6. 2004. augusztus 15. 16:5446.
    de vajon akkor mineka csípőröntgen, ha első lábra sántit. mellesleg 2 napja nem is sántitott. . .

    ha figyelemfelkeltésnek szánta, rossz örlet, mert nem szereti a dokit:-)
    altatni nem fogják, csak nyugtatót kap.
    a múltkor is kapott, fülmosáson. vicces volt hazamenni vele, kb 200 méter a táv és egy óráig tartott:-))) úgy ment mint aki alszik, olyan édi volt. a nagy fiúkutyák legalább örülhettek, hogy odajöhettek, és nem lett verekedés:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_597100
    Torolt_felhasznalo_597100
    2004. augusztus 15. 16:0945.
    Ja a RONGYOT természetesen odaadtam neki.
    előzmény:
    stuci (36)
     
  8. Torolt_felhasznalo_597100
    Torolt_felhasznalo_597100
    2004. augusztus 15. 16:0944.
    Ja a RONGYOT természetes odaadtam neki.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_597100 (43)
     
  9. Torolt_felhasznalo_597100
    Torolt_felhasznalo_597100
    2004. augusztus 15. 16:0743.
    Hoztam rongyot + egy zacskó szalmát az illatukkal, de azt arra tartogatom, hogyha Végre itt lesz a háza, akkor majd beteszem, hogy jobb legyen neki, most az ajtónk előtt van , de azért a házát nem tehetjük majd oda!?
    Türelmes vagyok vele és nagyon megszertgetjük, most a férjemmel feküdt kinn a fűben. . Este felé elvisszük sétálni. Tegnap is (életében először) kint volt szerintem élvezte! Poszívó kis orrával szaglászott, de 2 méternél messzebbre nem ment el(sokat mondok, de ma reggel már bátrabb volt, sőt a vízhez is le akart szaladni, de borzasztó meredek a part. . )
    Köszönöm a tanácsokat!!!!! Még kérek!!!
    Majd teszek fel képeket ( pár nap).
    előzmény:
    stuci (36)
     
  10. Torolt_felhasznalo_597100
    Torolt_felhasznalo_597100
    2004. augusztus 15. 16:0142.
    Köszi! Nagyon jó lesz a segítség, mert Én jó kutyás akarok lenni és szuper gazdi. Reggel lementünk a Tisza-partra sétálni, már bátrabb volt. A nevére már hallgat. Sőt NÉHA már a labdát is visszahozza és leteszi elém( nem találok neki való jó jutalomfalatot, a száraz kutyatápot ette az előző helyen). Kertes házunk van, a bejárati ajtó elé vette be magát( ott alszik éjjel is) a terasz kb. 10 m2, de alig akar lejönni. . Bár ma önállóan is lement és kifeküdt a fűbe. .
    Szóval vannak kis jelek. .
    előzmény:
    blackcath (33)
     
  11. Torolt_felhasznalo_525976
    Torolt_felhasznalo_525976
    2004. augusztus 15. 15:2241.
    nem , az egyik szukám nekem is elég félős , csak ha mellette vagyok akkor bátor, a kölykei meg épp az ellenkező tulajdonságúak.
    előzmény:
    Milu (40)
     
  12. 2004. augusztus 15. 15:1540.
    A jobb tenyésztőknél nincsenek kennelben, főleg a vizslák nem. De ha kennelben van, akkor is foglalkozni kell velük, nem csak belökni a kaját. Ezzel a szegénnyel meg a jelek szerint ez történt:-(
    előzmény:
    blackcath (39)
     
  13. Torolt_felhasznalo_525976
    Torolt_felhasznalo_525976
    2004. augusztus 15. 14:4839.
    a tenyésztőknél általában kennelben vannak a kölykök, sok szeretettel sok mindent el lehet érni a kutyáknál, de rengeteg türelem kell hozzá, ha Krókusznak van elég , akkor remek társa lesz a kutyus, és nagyon sok öröme lesz benne
    előzmény:
    Milu (38)
     
  14. 2004. augusztus 14. 23:0738.
    Már hogyne lehetne? Túl van a legfontosabb szocializációs időszakon és ha eddig egy kennelbe volt bezárva, akkor nem sok jót várhat tőle szegény Krókusz. Ami eddig kimaradt, már nem nagyon lehet bepótolni:-((
    előzmény:
    blackcath (33)
     
  15. 2004. augusztus 14. 22:0237.
    Szia!
    Régi kutyás lévén, mikor még nekem is volt egyszerre 2 kutyim én is tapasztaltam hasonlót. Meg is ijedtem , szokásos rohanás az osvoshoz , de a végén
    kiderült , hogy csak egy kicsit jobban törődtem a másikkal és az én drágám azért produkált ilyen tüneteket , hogy felhívja a figyelmem. Írtó trükkösek tudnak lenni a kutyák. :-)))
    Remélem , hogy a Tiédnek sincs komoly baja!!!!
    előzmény:
    drast (1)
     
  16. 2004. augusztus 14. 21:5236.
    Szia Mindenkinek!

    Krókusz!
    Nem tudom hoztál -e a kutyi eddigi lakhelyéről egy darab rongyot v. játékot amin a régi illatok rajta vannak?Az nagyon hasznos mikor egy kis állat új helyre kerül és teljesen idegenek számára az új szagok. Az némi biztonságot ad neki.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_597100 (27)
     
  17. 2004. augusztus 14. 21:2435.
    Sziasztok nézztek el ha hibásan irok mert ágybol angol betűzettel vagyok megáldva. Na én imádom a kutyát, nálunk családtag. sajnos mindenki elmegy a dolgára és én már nehezen járok le vele, mert beteg a gerincem. De ha nem lenne nemtudom mit csinálnék. Aranyos megért mindent. ha rosszul vagyok azt is tudja. még a csládtagjaimat is leellenőrzi itthon vannak e, Sok szeretettel akutya beszédes társad lesz. Még sokat tudok irni a Tappancsom1992 ben szűletett gondolhatjátok akkor ugye-_
    előzmény:
    blackcath (33)
     
  18. 2004. augusztus 14. 21:2434.
    Sziasztok nézztek el ha hibásan irok mert ágybol angol betűzettel vagyok megáldva. Na én imádom a kutyát, nálunk családtag. sajnos mindenki elmegy a dolgára és én már nehezen járok le vele, mert beteg a gerincem. De ha nem lenne nemtudom mit csinálnék. Aranyos megért mindent. ha rosszul vagyok azt is tudja. még a csládtagjaimat is leellenőrzi itthon vannak e, Sok szeretettel akutya beszédes társad lesz. Még sokat tudok irni a Tappancsom1992 ben szűletett gondolhatjátok akkor ugye-_
    előzmény:
    blackcath (33)
     
  19. Torolt_felhasznalo_525976
    Torolt_felhasznalo_525976
    2004. augusztus 14. 21:0933.
    egy 4 hónapos kutyát még nem lehet elrontani most kell elkezdeni vele foglalkozni a többit majd holnap folytatjuk ha van kérdésetek szívesen válaszolok régi kutyás vagyok már. sziasztok
    előzmény:
    Milu (32)
     
  20. 2004. augusztus 14. 20:5632.
    Szerintem nem az új hely miatt van, hanem mert az előző gazdája nem foglalkozott vele eleget, nem szocializálta. Ennyi idősen már kemény meló lesz hozzászoktatni a világ dolgaihoz, de ha nagyon sokat foglalkozol vele és viszed mindenhova, akkor biztosan sikerülni fog.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_597100 (27)
     
  21. Torolt_felhasznalo_525976
    Torolt_felhasznalo_525976
    2004. augusztus 14. 20:3531.
    általában 2 hetente szokták az oltásokat adni és azután évente megismételni a legfontosabbakat, szerintem vidd el , hogy semmi baja ne legyen, lehetőleg ne kényeztesd el a kutyust már a legelején el kell dönteni ki a falkavezér, mert különben nem fog szót fogadni, ha már megszokott teljesen akkor elkezdheted tanítani az alap dolgokra pl. ülés , fekvés, helybenmaradás, hogy az ételt vezényszóra vegye el, de idegenektől egyáltalán ne!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_597100 (30)
     
  22. Torolt_felhasznalo_597100
    Torolt_felhasznalo_597100
    2004. augusztus 14. 20:2530.
    Köszi. Bevette magát az ajtónk elé a teraszra. Most ott alszik. Kislány kutyus és olyan drága. . Parvo-c, + még 2 oltása van eddig+ féreghajtás. . Elvigyem a jövő héten dokihoz? Hátha kell neki valami.
    előzmény:
    blackcath (29)
     
  23. Torolt_felhasznalo_525976
    Torolt_felhasznalo_525976
    2004. augusztus 14. 20:1329.
    még jó pár nap kell amíg megszokja az új helyet, keress neki egy olyan helyet ami csak az övé és eltud húzodni sok türelem kell majd hozá a vizsla egy örökmozgó, lehetőleg csak akkor vidd több kutya közé ha már az oltásait megkapta, mert a fertőző betegségek el is vihetik, különben nekem 4 kutyám van és már fialtattam is, mert 3 szukám van
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_597100 (27)
     
  24. Torolt_felhasznalo_525976
    Torolt_felhasznalo_525976
    2004. augusztus 14. 20:0728.
    milyen kutyád van mert lehet, hogy elaltatják előtte legalább is itt nálunk( a röntgen felvétel előtt), a csípő felvételt úgy készítik , hogy a kutyát a hátára fektetik és mozdulatlanul kell tartani felvétel alatt
    előzmény:
    drast (23)
     
  25. Torolt_felhasznalo_597100
    Torolt_felhasznalo_597100
    2004. augusztus 14. 20:0527.
    Friss kutya tulajdonos vagyok(2 napos) a magyar vizslánk szegényke nagyon félénk. Szerintetek ez még csak az új hely miatt van? 4 hónapos lesz. Összerezzen mindentől. Mondjuk az első természeti séta jól ment.
    Van itt vizslás? , mert más fórumra alig járnak az emberkék. .
    Előre is köszi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top