Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2005 áprilisi babák

Torolt_felhasznalo_770932
Torolt_felhasznalo_770932
Létrehozva: 2004. augusztus 3. 15:32
Gondoltam nyitok egy ilyen topicot...

Ma, a ciklus 31. napján poitív lett a teszt. Remélem nem lesz semmi baj, mert nagyon nagyon örülünk a kismanónak. Amúgy már van egy 18 hónapos kislányom!

Írjatok!
  1. 2009. szeptember 5. 14:10123051.

    Igen, furcsa lehet nagyon, az aranyos kis csöpikék ott ilyen szabályokra kényszerítve, de gondolom nem lehet máshogy megoldani...vagy nekik (mármint a gondozónéniknek) így egyszerűbb...? De tényleg olyan szívszorító lehet a saját pici babánkat látni, hoyg sorba kell állni pl. a kajáért...

    Nagyon szorítok, hogy munkakezdésre már flottul menjenek a dolgok! Nekem úgy tűnik még van egy fél évem, aztán majd ha 3 éves lesz Alíz, csak akkor megyek. Vgay ki tudja, ha addig találok valami jót, akkor váltok. De sajnos nekem 8 órűban kell visszamannam a régi helyre...nem is értem mi benne a ráció....szellemi munka, rohadtul nem számít ott vagyok-e vagy sem....mindegy.

    Olyan fura, amúgy Alíznál mot köszöntött be az abszolút anyás korszak, eddig nem volt annyira.

    Sajnos ő sem mutat semmiféle hajlandóságot a szobatisztaságra, komoylan, mintha ezzel is "kisbaba" akarna maradni, hogy "kikényszerítse" a több figyelmet....nem is tudom....fura. Luca is ennyi idősen már régesrég szobatiszta volt, éjjeli bepisilés volt csak, az azért aránylag sokáig. De pelust nem hordott már.

     

    Nálunk a nagy öröm, hoyg végre megtanult elaludni egyedul Luca (elmúlt 1,5 év rábeszélésének most jött el az eredménye ) ami biztos röhelyes, de a mi életünkben tök nagy dolog, mert ez mindig is probléma volt, melléfekvősdi, aztán kézfogás, aztán csak ott ücsörgés, aztán pont a Debrecen BL-be jutásának estéjén megtört a jég. És Aliz is elirigyelte a kapott matricákat, szóval ő is szépen egyedül elalszik az ágyában nappal is és este is. Biztos röhögtök, de hát ez van. Apró örömök...

    Köszi a sok könyvtippet, érdekes, miylen sokat olvastam már közülük. Rokonlelkek vagyunk!! Én most nem tudok ajánlani, mert az utóbbi hetekben kb. csak GEO magazint olvastam, az persze jó, csak hát... :-) 

    Trivi én is szoktam törni a fejem alternatív sulin első pár évre, mert hát valóban akkora az ugrás állítólag ovi és suli között, meg valóban az emberek....jhhaj. Tényleg maradj sokáig még lelkes, tényleg annyira jó ilyenről hallani. De sajnos a tanítók között még sokkal kevesebb jó van állítólag.

    Andi, aranyos lehet az iskolás Dani. Olyan megható!
    Sz-emsi Szili is miylen jó fej,hogy ilyen hamar barátra talált.

    Del, Lucával is olyan jó mostanában, kedvesen csacsog mindenkivel, segít a tesójának, tökre élvezem ezt az időszakot.

     

     

    Most viszont 1 hét ovi (vagy véletlen egybeesés), de betegek lettek tegnapra, szóval enniy voltam, megyek pihenni mert vacak volt az éjjel. Amúgy is már tele lesz velem a lap.

     

    Mamatali nem lesz, ha már így felpörögtek az események?

    előzmény:
    greenolive (123045)
    2009-09-04  14:40
  2. 2009. szeptember 5. 13:46123050.

    Sziasztok!

    Hurrá, mégsem fog kihalni a topik? Én benne lennék, ha zárt lenne, én is sokkal bővebben írnék 1-2 dologról, egész más érzés lenne.

    Nagyon szomorú lettem Lélek a rossz hírektől, igazán sajnálom, jobbulást kívánok! Fel a fejjel.

    Olyan furcsa ilyenkor bármi mást is írni, de hát a „műfaj” adja magát, több hét után ha ír az ember, óhatatlanul ömlesztve válaszol pokolra és mennyországra….

    Szóval örülök nagyon Split egyrészt hogy írtál, másrészt a család bővülésének, olyan cuki fiaid vannak (legalábbis kb. 1 éve amikor utoljára láttam őket), öröm lesz még egy, akár fiú, akár lány. J

    Irtó rég írtam és nem szabadkozom, mert engem egyszerűen nem engedett hozzászólni ez a vacak nlc, pedig én régebben sosem voltam így. Új gépünk van, talán ezzel van összefüggésben, valami beállítás, vagy mit tudom én…. Szóval többször írtam, de aztán nem mentegettem el a korábban megírt és el nem küldött leveleimet, mert úgyis aktualitását veszti hamar…

    Red, nagyon örülök neked is!

    Nekünk is nagyon szuper nyarunk volt, a 2 hét Horvátország tökéletesen jól sikerült, most nyár végén pedig a Zemplénben töltöttünk pár napot, meseszép helyeken jártunk! Nagyon ajánlom mindkét helyet/környéket/szállást, ha netán valakit érdekel jövőre.

    Most egyelőre ennyi, próbálok visszakapcsolódni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. del
    del
    2009. szeptember 5. 08:59123049.

    Jó reggelt!

     

    Red: hajrá topiknyitás. Jó lehet Emmának ez az osztrák iskola. 

     

    Már tegnap este nem volt időm írni. Lilus olyan aranyos lett, mert elkezdett mesélni az oviról. Tavaly nem lehetett belőle kihúzni semmit, most meg egész héten lefekvés előtt mindig beszélgetünk róla. Tegnap logopédiai vizsgálat volt, ezt is tőle tudom, az óvónők nem is mondták... Biztos a jövő heti szülőin elmondják az eredményt, de nekem Lili elmesélte már, hogy milyen szavakat kellett mondani és hogy őt nagyon megdicsérték.

     

    A bölcsitől én is tartok, nekem nagyon nehéz lesz megválnom a kicsi szerelmemtől. 14-én kezdünk, majd beszámolok (nyilván). Viszek magammal valami jó kis könyvet, mert nem fogok hazajönni a várakozások alatt.

     

    Remek a szakadó eső, ma pedig el akartunk menni... erről ennyit.

     

    Szép napot mindenkinek! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. szeptember 4. 23:55123048.

    Hétfőn megcsinálom lányok.

    Addig is kreálok még pár hozzászólást, hogyösszejöjjön a 30.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. szeptember 4. 18:47123047.

    Sziasztok!

     

     

    Olive, Bálint a 8. napon aludhatott ott, de Emese (a gondozónő) figyelembe veszi a gyerekek igényeit, nagyon rugalmasak. 

     

    Második napon már 1 órára ott maradhatott, 3. napon 2 órára fokozatosan növeltük naponta az időtartamot. Én hazajöttem, de kocsival 10 perc a bölcsi, bármikor érte tudtam volna menni, de szerencsére nem kellett. Ma is megdicsérték, milyen aranyos, közvetlen. Remélem így is marad. 

    Ők együtt esznek, együtt mennek ki az udvarra, jönnek be. 

    Pelusozás van nálunk is egyébként, ha otthon lennénk még biztos sikerülne rövid időn belül leszokni. Ha nincs rajta pelus/bugyi mindig szól egyébként.

     

    Vezetés: már 10 éve van jogsim, de eddig egyáltalán nem vezettem. Most vettem pár órát. Vettünk egy kis matizt. Muszáj, egyébként nem tudnék dolgozni járni, kb. két órát kéne vonatozni, bkv-zni reggel-este.

     

    már elkezdődik lassan a főiskola is. Egyébként sok embertől elvenném még az érettségit is, némelyeknek még a tantárgyfelvétel sem megy... Olyan dolgokat kérdeznek ami két e-maillel feljebb megválszolásra kerül. Csodálom a tanulmányi osztály türelmességét. 

     

     

    előzmény:
    greenolive (123042)
    2009-09-04  13:33
  6. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2009. szeptember 4. 16:25123046.

    Helllllóóó! :) Jaj Csajok, csatlakozom Delhez, nekem is olyan jó látni, hogy újra pörgünk!!! :)))

     

    Red, úgy látom, hogy a többség téged akar. ;) Nyissad! :)

     

    Split, olyan jól esett, amit írtál a tanításhoz való viszonyomról, nem is gondoltam, hogy ez ennyire "levehető" így kívülállóként. :) Pont ma beszélgettünk arról a kolléga-barátnőmmel, hogy az egész oktatási rendszer tényleg alapjaiban hibádzik, ma reggel is, ahogy mentem el egy ált.suli mellett, csak kihallatszott a tantónéni ideges ordibálása, hogy ülj már a helyedre Kevinke, maradjál csöndben Józsika, és az egész olyan kiábrándító volt. Teljesen leképezte az egész rendszert: sok energiától és fantáziától duzzadó kisgyerek bekényszerítve kettesével a padokba egész napra "vigyázzban", és lassan kiölnek belőlük minden természetességet, felfedezési vágyat, tudásszomjat. Ami most még bennük van... (mármint a mi gyerekeink korosztályára gondolok, a négyévesekére). A tanárra rá van bízva 35 gyerek meg egy baromi nagy anyag, amit beléjük kell önteni tölcsérrel, és ami általában egyáltalán nem úgy van összeállítva, hogy érdekelje is őket vagy hogy bármiféle kreativitást igényeljen. Nem csoda, hogy mire hozzánk érnek, már vagy közönyösek, vagy lázadnak... És igazából egy-egy emberi tanáregyéniségnek, egyéni módszernek nagyon hálásak, ha egyáltalán venni tudják ezeket a dolgokat, mert sajnos már olyanok is vannak, akiket annyira hozzászoktattak már ehhez a csöndbenülsz-életrajzotmagolsz-úgycsinálszminthafigyelnél dologhoz, hogy már igazából nem is értik, mit akarok, ha valami érdekességgel próbálkozom... Szerencsére azért még akad olyan is, aki értékeli. :) És akkor kölcsönösen adunk valamit egymásnak, jól telik az idő, nem szenvedéssel. De sok tanár és diák inkább csak gépként eltölt az életéből nem keveset az iskolában... Most én is komolyan elgondolkodtam valami alternatív megoldáson a gyerekemnek, mert a hagyományos oktatási rendszerben tényleg inkább lottó ötös számba megy egy-egy igazi pedagógust kifogni. Arról már szót se ejtek, hogy mennyi pénzért csinálják ők is ugyanezt, de legalább ők nem mondják azt, hogy ennyi fizuért mégis mit várnak tőlem, hanem belátják, hogy mégis kellemesebb mindenkinek egy normális közeg, még ha nem is fizetik meg.

     

    Oviról majd én is írok valamit még, ha zártak leszünk...

     

    Split, olvasmányként akkor mégegyszer ajánlom Gárdonyitól Az öreg tekintetest (emberi sors), Sánta Ferenc: Ötödik pecsét c. regényét, Németh László: Gyász, Kertész Ákos: Makra, Kundera: A lét elviselhetetlen könnyűsége és Az élet máshol van, A. Gide: A pénzhamisítók, és ha már szóba jött Moliére, Bulgakov: Moliére úr élete. Csak mert leszűkítetted az igényeidet, így már könnyebben ment az ajánlás. :) Ezek mondjuk nálam a sokszor olvasott best of-ok között vannak, úgyhogy bocs, ha már korábban is ajánlottam őket. Ja, meg az oroszokat úgy összességében szeretem,nekem valahogy úgy tűnik, az orosz meg a magyar mentalitásban van valami közös, szóval nekem az orosz regények bármikor jöhetnek... persze a klasszikusokra célzok. 

     

    Csokoládét csak filmen láttam (ja, meg ettem is már... ) Coelhora viszont most már tuti beruházok!

     

    Na, hajrá, záruljunk be, aztán nyíljunk ki...  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. szeptember 4. 14:40123045.

    Nagy változás lehet ez neki, ovi után, no meg a nyári szünet után is.

    Red! Szerintem is jobb lesz neki később, hogy marad, ha barátai is ott lesznek még.

     

    Igen, nálunk is ez volt ebédnél is, ez is nagyon fura, már csak azért is, mert oviban meg egyszerre ülnek majd asztalhoz.

    Nagyon szeretném, ha januárban átkerülhetne, csak a szobatisztaság oldódna meg! Ott tartunk, hogy utólag szól, ha kaksi van, pisinél nem mindig. Ha nincs rajta bugyi megmutatja hová pisil, földre, de wc-n max. üldögél, de azt sem szívesen. Ma sikerült bölcsiben kb. 2mp-re ráültetnem, gondozók lényegében nem is foglalkoznak a témával. Kemény lesz ezt megoldani meló után.

    Tippek? :)))

     

    Megyek folytatom szekrény rámolását, elteszem munkába nem hordható ruhákat, nem sok marad...bár, ha férjemet kérdeznénk szerinte biztosan sok:))

    előzmény:
    Psandi (123044)
    2009-09-04  14:33
  8. 2009. szeptember 4. 14:33123044.

    Hellósztok!

     

    TÖk jó, hogy így pörög a topic!!! :)

    felőlem is lehet zárt, vannak dolgok, amik csak ránk tartoznak :) Red megcsinálod?

     

    igen, én is vezetek, már kb másfél éve, azóta egy álom a munkába járás :) Blue, belejössz Te is hamar!

     

    Olive, bölcsiben én is ezeket a dolgokat utáltam, amit te is írsz, nálunk pl. egyesével hívták őket az asztalhoz ebédnél, aki először leült már ehetett is, aki meg utoljára, csorgott a nyála és korgott a gyomra, de a szőnyegen kellett várakoznia, amígy sorra nem került. Még bőgtem is emiatt nektek szerintem, annyira bénán oldanak meg dolgokat, hihetetlen...

     

    Red, na hogy bírja Emma a sulit? Ma is szerette volna, ha elhozod ebéd után? Tegnap óta D. is napközis, 4-re megyek érte. Érzem, hogy hosszú mé gneki, de muszáj megszokni, és sezrintem a társaság is jobban összeverbuválódik du., amikor játék van meg lazulás.

    Amúgy tegnap nagyon furcsán vislekedett D. suli után, dühkitörései voltak. MÉg szerencse, hogy erre pont a nyáron felkészített egy tanítónéni, hogy számítani lehet ilyesmire, mert bent viselkedni kell, megfelelni, és itthon így vezetheti le a feszültséget. Szóval már épp meg akartam szidni,amikor ez ezsembe jutott, úgyhogy inkább megölelgettem és este már tök aranyos volt :) Azért nehéz lehet nekik

     

    Maminti, hát téged is látni? :) örülök,. hgoy Matyi örömmel jár oviba :)

    na megyek, most jöttem haza a melóból és muszáj aludnom kicsit, ui. este csajbuliba megyek és ott illik ébren maradni  

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. szeptember 4. 13:38123043.
    Huuhh, de zagyva és nyafogós, bocsi mindenkitől, iszom egy kávét! :)
    előzmény:
    greenolive (123042)
    2009-09-04  13:33
  10. 2009. szeptember 4. 13:33123042.

    Sziasztok!

     

    Red! Még egy szavazat rád:), viszont jelszóra vmi mást javasolnék, túl egyértelmű, aki most olvas, akkor is fog tudni....

     

    Maminti! Örülök, hogy minden okés!! Jöhetnél gyakrabban is.Tesószeretet nálunk is hasonló!

     

    Split!Ovónő nem semmi. Majd, ha zárt lesz a topik leírod, mi az a necces együttlét? :)

     

    Blue! Te már ott is hagyhattad Bálintot?

     

    Könyvek: Coelcho-t én is ajánlom. Hármat olvastam tőle, majd még szeretnék is, csak angolul mindig sokkal drágábbak:(

    Moliere-t is ajánlom, Vörös és fekete nekem is nagy kedvenc volt könyvben, viszont Vígszínházban csalódás!

     

    Bölcsi szoktatás: jól megy, semmi gond (kopp kop)Nórival, viszont csak folyosóra engednek el, pedig annyi dolgom lett volna:)) Ma már ott is evett szépen. Bár számomra vannak furcsaságok.

    pl.. ha vki végez ebéddel kirakják középre gyümölcsöt, mindenki elé, így mások is befejezik, pedig még ettek volna, de ha már almához nyúlnak , elveszik ebédet. Nem értem miért nem várják meg akkor, hogy befejezze mindenki....nagy probléma tudom:)))...de Nóri ma lényegében almát ebédelt és nem csak Ő mások is.

    Meg udvarról kettesével hozzák be őket, meghatározott sorrendben, addig többi kint van, de gyerekek, mindent elsőnek akarnak, persze.

    Egyébként gondozónk aranyos, bölcsi szuper, játékok is, Nóri tényleg élvezi. Csak továbbra is attól félek, pont addigra jutunk el hisztig, mikor már dolgoznom kell.

    Red! Dolgozom 21-től, bővebben majd zártan.

     

    Vezetés: hát nekem ez megy, de pont most nézegettem bkv járatokat, mert azzal meg bajban vagyok. Ovitól férjem biciklivel jár. Kocsival nem éri meg bemenni városba, hatalmas a dugó.

    Én is gondolkozom bicin, csak szerintem egy nőnek macerásabb, igaz van fürdő, de sminkelni, szépen felöltözni macerásabb lenne....

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. szeptember 4. 09:46123041.
    a jelszó biztos l.....k lesz! :)
    előzmény:
    del (123038)
    2009-09-04  09:12
  12. 2009. szeptember 4. 09:45123040.

    Szia Del!!!

     

    Na ezt a Funtinellit már évekkel ezelőtt Maminti is ajánlotta, meg most te, asszem ma bemegyek a Libribe.

    Te is vezetsz? Tök jó, ugye? Eleinte annyira élveztem, hogy nem vagyok rászorulva más segítségére és mégis mobilis vagyok. Andi, te hogy állsz a vezetéssel?

     

    Del, pont a te képeidet láttam a múltkor, annyira szépek mindketten, MIlán zabálnivaló gyönyörű  (nagy) kisfiú!!!

     

     

    előzmény:
    del (123039)
    2009-09-04  09:16
  13. del
    del
    2009. szeptember 4. 09:16123039.

    Jaj még a vezetésről akartam írni rednek, hogy kb 1 éve én is vezetek és nagyon élvezem. Sajnos az olvasási időt ez le is rövidíti, mert ugye a remek néhány órás BKV utakat a kocsi miatt hanyagolom...

     

    Na megyünk vásárolni Milánnal...

     

    Í R J A T O K !!! 

    előzmény:
    del (123038)
    2009-09-04  09:12
  14. del
    del
    2009. szeptember 4. 09:12123038.

    Hipp-hipp-hurrráááááá!

     

    De jó volt olvasni ezt a rengeteg hozzászólást! :-)))))))

     

    Üdv az új régieknek és a régi újaknak! Nagyon szuper lenne, ha újra összekovácsolódnánk!

    Én is szavazok a zárt topikra, jelszó l.....k   :-D 

     

    Könyvek: nyáron én is Lőrinc L.-t olvastam, mert izgalmas, letehetetlen és azért mégis könnyed. Én nagyon szeretem a történelmi, de könnyedebb stílusban írt könyveket is, mint pl. Merle: Francia história és a sorozat többi tagja, Mika Waltari: Mikael sorozatát, a Szinuhe-t, a Turms a halhatatlant, de pl. ilyen Hegedűs Géza Az írástudó, a Megkondulnak a harangok és a többi rengeteg műve.

    A kötelezőket újra mozgalomnak is híve vagyok, ahogy azt múltkor is írtam, pl. az Egri csillagokat csak szenvedések árán tudtam anno elolvasni, felnőttként egész más. Mondjuk Stendal, Balzac, Goethe műveit nem kellett rámkényszeríteni, imádtam kapásból.

    Klasszikusok, amiket nagyon szerettem, kb 2 éven belül olvastam őket: Üvöltő szelek, Bovaryné, Patkányfogó, Vörös és fekete (ki tudja hányadszor).

    Feuchtwangertől pedig olvastam a Goya-t, tőle szeretném még a Zsidó háborút is eolvasni.

    Közben volt még Büszkeség és balítélet, elővettem a Moliere színműveket, még Csehovot is a hangulata miatt. 

    Vámos Miklós könyveit is szeretem. 

     

    Most hogy így végignézem nem is kevés, pedig úgy érzem, alig olvasok valamit.

    Ja és volt még Wass: A funtineli boszorkány, bár az lehet régebben, azt nektek köszönhetem, mert itt volt szó róla és maminti adta kölcsön. Imádtam.

     

    Éljen-éljen, újra beszélgetünk! :-)))))))))))

     

    Szép napot mindenkinek! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. szeptember 4. 08:02123037.

    Jóregg!

     

    Trivi, köszönöm a könyvtippeket. A klasszikusok (újra)olvasása jó ötlet.

    Én most az Anna Kareninát kezdtem el. Nyáron több Rushdie-t meg Pamuk-ot olvastam. Nagyon jók, de elég nehéz olvasmányok.

     

    A topikkal kapcsolatban: elvállalom, ha a többiek is benne vannak, bár szerintem Trivi több szempontból alkalmasabb lenne erre a tisztre. Hétvégén pl. teljesen megbízhatatlan vagyok. :)

     

    Split, szorítok egy kislányért a sok fiú mellé! Nekem- ha jól emlékszem- összevissza jött a hányinger, arra konkrétan emlékszem, hogy egyszer du. hánytam. :)

     

    Szia Blue! Ügyesek vagytok az ovival, bölcsivel. MOst kezdtél autót vezetni? Vagy újrakezdő vagy? Én is nemrég (4 éve, úristen!) kezdtem újra, és most már tök rutinos vagyok. A múlt hétvégén levezettem 800 km-t.  Szóval belejössz hamar. Nem baj, ha van benned egy pici félsz, legalább még körültekintőbb és óvatosabb leszel.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. szeptember 3. 21:42123036.

    Sziasztok!

     

     

    Még egy elveszett bárányka....

     

    Lélek, nagyon sajnálom, kitartás, kívánok mielőbbi testi leki gyógyólást!

     

    split, gratulálok!

     

    Látom mindenkinél elkezdődött az ovi, bölcsi, iskola...

     

    Red, jó Téged újra "látni"

     

    Bálint is elkezdte a böcsit a múlt héten, tegnap már ott is aludt, vagyis nem aludt, idegen volt neki a helyzet. Ma már 1 órát tudott aludni. Egyébként élvezi, reggelente pityereg egy kicsit, de napközben jól elvan. A gondozó nénije is nagyon aranyos.

     

    Balázs visszaszokott az oviba, egy-két napig mondogatta, hogy jobb itthon velem...

     

    Szeptember 14-től kezdek dolgozni, még mindig nem tudom konkrétan hová vesznek vissza...

    Elkezdtem vezetni, már a gyerekeket én viszem-hozom bölcsibe, bár a 0-ástól eléggé félék még. 

     

    Én a gyerekeknek ajánlanék egy könyvet, Bartos Erika: Zsákbamacska nagyon jó kis versikékkel. 

     

     

     

     

    előzmény:
    split (123035)
    2009-09-03  17:56
  17. 2009. szeptember 3. 17:56123035.

    Sziasztok!

    Na most meg azért tűntem el, mert az nlc azt írta hogy a szépen megszerkesztett levelem nem tudja megjeleníteni, és annyira begurultam rá hogy nem írtam meg újra. De most látom hogy mégis átjött, ez szupi!!! Szóval 8hetesek vagyunk, de időközben az orvosom annyira felkapott lett hogy protekciós időpontot kaptam jövő hétre, különben már szinte nyaki redő vizsgálattal kezdtünk volna...

    Amúgy borzasztó érdekes, mert megint megálmodtam hogy gyereket várok, gyakorlatilag pár nappal azután hogy kockázatos eset megtörtént. Szinte hihetetlen!!!

    Igen valóban 3at terveztünk, de nem mertünk volna belevágni, így azért imádkoztam hogy ha tényleg az a sorsunk hogy nagycsaládosok legyünk akkor ez a szándékunktól független kell hogy történjen. Szóval neki valamiért nagyon jönnie kell! És a legnagyobb csoda hogy nagyon jól időzített!!! Megint április. :D

    Viszont most először elgondolkoztam azon hogy mi lenne ha nem kérdeznénk meg a nemét. Félek nem fogom kibírni...

     

    Nagyon ügyik vagytok a bölcsi/ovi/sulikezdéssel, Trivit olvasva mindíg olyan melegség tölt el hogy ilyen szupi tanárok is vannak!!! Persze nekem is van az ismerettségemben, de mégis klassz!!!

    A mi óvónénink bezzeg nincs a toppon, de hát ezt kell szeretni. Az első nap még köszönni se tudott, pedig szegény Csongor olyan kis lelkesen ment be, köszönés helyett azzal fogadott hogy "be kéne fizetni az ebédet" ÁÁÁÁÁ. Szerintem megveszem neki karácsonyra Janikovszky Éva: mosolyogni tessék! című könyvét, amúgy nektek is ajánlom, rég nevettem hangosan könyvön.

    Trivi Csokoládé már megvolt? Nekem tetszett!!! Mondjuk a mondanivalója kevésbé, de a hangulata és a történet nagyon.

    Hát Lőrinc L lászló tényleg csak pár kötet erejéig olvasható.  

    Én is várok könyv ötleteket! Jó kis regény, valós vagy annak tűnő élettörténeteket, emberi sorsokat szeretem a legjobban. Lehet hogy nekem is a kötelezők felé kellene orientálódnom?

    Na megyek mert nálunk kerti parti van, csak a füstös részéről bejöttem mert nem bírom.

    Van köztetek olyan akinek csak délután volt hányingere? Nekem ilyen még nem volt....

     

     

     

      

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2009. szeptember 3. 15:54123034.

    Sziasztok, Lányok! :)

     

    Na kezdjük a gyakorlati oldallal: én úgy tudom, hogy nyitott topikot nem lehet "lezáratni", csak arra van lehetőség, hogy nyisson valaki egy újat, és a nyitásnál már eleve azt jelölje be, hogy zárt legyen. A topiknyitónak annyi plussz dolga is van, hogy ő engedheti be azokat a tagokat, akik olvashatják-kommentálhatják a topikját, tehát rá kell szánnia az időt, hogy mindenkit visszaigazoljon az itteniek közül. Én első körben Redet javasolnám :) a stílszerűség miatt, de ha nincs rá időd Red, akkor lehet, hogy beáldozom magam... de én tényleg jobban örülnék, ha te vállalnád, mert nekem mostanában kiszámíthatatlan az időbeosztásom, néha több időm van, néha semmi. És akkor ide valóban kiírnánk az új címet, linket, és ott folytatnánk tovább. :)

     

    És persze megesz a fene, hogy mit akartok írni "magunk közt... "

     

    Emcsi, de irigyellek az új házikó miatt, még ha minden kezdet nehéz is. :) Kívánom, hogy lakjátok be mihamarabb, és legyetek ott is nagyon boldogok! :) Szili barátkozós sztorija de aranyos!

     

    Maminti, örülök, hogy te is "lejelentkeztél". :) 

     

    Red, könyvvel most én is bajban vagyok, mióta nem mozgok fősulis-egyetemista körökben, nekem is egyre kevesebb "új van a nap alatt"... :( Találomra szoktam választani, és vagy bejön, vagy félreteszem... A nyáron pl. csomó Lőrincz L. Lászlót olvastam, de már besokalltam belőle, és újra visszatértem a régi Kundera regényeimhez. Most fejeztem be egyet. Amikkel most szemezek a polcon, azok: A katedrális (újra), Hawthorne: A hétormú ház (azt még nem olvastam, de hosszúnak hosszú.... :) ) Thackeray: Hiúság vására. Ebből a háromból fogom kiválasztani a következő könyvemet, de még húzom az időt, mert imádok új könyvet választani. :)Ja, meg hivatalból is újra el kell olvasnom a negyedikes kötelezőket, hogy frissek legyenek, ezek pedig Az átváltozás, Mario és a varázsló, Szép új világ... szóval unatkozni már tuti nem fogok. Egyébként a régi kötelezőket se hülyeség újra elolvasni, mert felnőtt ésszel valahogy teljesen mások. Én felnőttként még az Egri csillagokat is sokkal jobban élveztem. Meg úgy általában Gárdonyit. Kedvencem tőle az Öreg tekintetes. Kosztolányi Édes Annája is egész más volt most, mint annak idején. Szóval akár hajrá "kötelezők"... :)

    Meg szégyen, de én pl. még Coelho kötethez valamiért nem jutottam hozzá, szóval majd tőle akarok szerezni. De újabban könyvtárfóbiám lett, majd veszek egyet. 

     

    Na, szómenés leállítva, többiek szavazatát még várom új, zárt topik ügyben. 

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_830777
    Torolt_felhasznalo_830777
    2009. szeptember 3. 14:53123033.

    én is jelentkezem, sziasztok:)

     

    Lélek, nagyon sajnálom, ami történt

     

    red, jó újra "látni" téged:)

     

    split, gratulaaaa! kicsit irigykedek is, de tartom magam azért:)

     

     

    én se bánnám, ha zárt lenne a topik, akár úgy, hogy újat indítunk. Végülis ha az utsó hsz-ben ott a link az újra, akkor hajrá, vágjunk bele!

     

    Maty is jól vette az ovit, örömmel ment be, várta, seemi gond nem volt. Vagyis de, vot sírás, Borci minden eljövetelnél sír, hogy ne hagyjuk ott Matyust persze hamar megbékél, de olyan édes, hogy így hiányolja:)

     

     

    olive, drukkolok a bölcsihez, nehéz lehet, de biztos nem lesz semmi baj, szeretni fogja Nóri:)

     

    Andi, de édes lehetett Dani:) 

     

    Emcsi, jót mosolyogtam ezen a duguláson, néha én is szenvedek tőle:D

    jófej Szili ezzel a dumával, olyan aranyosak, hogy így pikkpakk megy a barátkozás:)

     

    nem is tudom, mit akartam még. Napok óta megőrülök, úgy viszket az orrom (orrlyukam), allergia lenne? borzasztó

     

    na megyek, majd még jövök:)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. szeptember 3. 08:56123032.

    Trivi,

     

    könyvötletet várok, plííííz. Valami hosszú, letehetetlen, izgi regényre vágyok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. szeptember 3. 08:53123031.

    Jóregg!

     

    Olive, nem vagyok képben. Dolgozol, és már Nóri is bölcsis?

    Nem tervezünk negyediket egyelőre. majd ha lesz zárt topic, kifejtem.

     Olyasmit is szeretnék leírni nektek, ami nagyon nem publikus. 

     

     

    Psandi, miközben olvastam Dani pityergését, összeszorult a szívem... olyan kis babák még, nem? E is könyörgött ma reggel, hogy hozzam el ebéd után. Elhozhatnám, de nem tennék jót vele, nem? MInden gyerek marad kettőig, háromig.

    Nem kéttannyelvű, német nyelvű a suli. Írni-olvasni magyarul is megtanulnak, és remélem lesz egy kis magyar irodalom meg történelem, de ebben egyáltalán nem vagyok biztos. Lesz bepótolni valónk itthon, az biztos!

    (lentebb említetted Kiscut, picit msn-eztünk, jól vannak)

     

    LÉlek, millió puszit, sok erőt és kitartást neked most!!!!!

     

    Set megszült? Kislány?

     

    Maminti eltűnt?

     

     

    előzmény:
    greenolive (123030)
    2009-09-03  07:06
  22. 2009. szeptember 3. 07:06123030.

    Jó reggelt!

     

    Bocsi, hogy tegnap csak annyi voltam, tényleg összeestem:) és még meló sincs, mi lesz később...

     

    Red!Szuper, hogy jöttél, tényleg!!!

    Örülök, hogy minden okés veletek. Emma sulija jól hangzik. Ikrek szeretik ovit? Negyedik akkor nem lesz? Örökbefogadás? :)

     

    Szemcsi! Jól hangzik az új helyetek! Kukkolás: :))

    Szuper, hogy veletek is minden rendben.

     

    Nálunk is továbbra is minden okés. Engedménnyel már pénteken megpróbálhatjuk, hogy otthagyom Nórit fél órára, ma még ugyanolyan nap lesz, mint eddig.

     

    Topik: akkor, ha mindenki szeretné, hogy zárt legyen, két verzió maradna: 1. irok az adminisztrátornak, hogy tegye Ő zártá, ha lehet, ha nem akkor, 2. új topikot kéne indítani zártan és ezt abszolút befejezni , a végére csak belinkelni az új elérhetőségét, így mindenki megtalálná, aki szeretné, de csak az akit mi is szeretnénk:)

     

    Szép napot mindenkinek!!!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2009. szeptember 2. 23:00123029.
    Én is örülök nektek, tényleg! Mennyiszer gondoltam, hogy na, most  hozzászólok, aztán nem sikerült. De nem tudom megmondani, hogy miért.
    előzmény:
    Psandi (123028)
    2009-09-02  22:00
  24. 2009. szeptember 2. 22:00123028.

    Nahát Red!!!!

    De örülök Neked!  :):) ne tűnj el megint! szuper lehet E. sulija, 2tannyelvű? hogy megy neki a német?

    én rajta vagyok a facebook-on (kb 3 napja :))  minjárt rád is keresek

     

    Szemcsi, örülök, hogy jó helyre kerültetek : ) és hogy hipp-hopp lett barátja Szilinek is! muris, hogy leintegettek  SAnyinak :)

     

    muszáj mennem, cssak Redet nem bírtam szó nélkül hagyni, holnap jövök, jóéjt!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. szeptember 2. 21:53123027.
    Szia Szemcsi!!!
    előzmény:
    Sz-emcsi (123025)
    2009-09-02  21:15
2 3 4 5 6

Címlap

top