Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2005 áprilisi babák

Torolt_felhasznalo_770932
Torolt_felhasznalo_770932
Létrehozva: 2004. augusztus 3. 15:32
Gondoltam nyitok egy ilyen topicot...

Ma, a ciklus 31. napján poitív lett a teszt. Remélem nem lesz semmi baj, mert nagyon nagyon örülünk a kismanónak. Amúgy már van egy 18 hónapos kislányom!

Írjatok!
  1. del
    del
    2009. augusztus 19. 08:25122976.

    Sziasztok!

     

    Nagyon sajnálom Lélek! Mihamarabbi gyógyulást kívánok én is, kívánom, hogy hamarosan újra boldogok legyetek egy picikével a pocakodban. 

     

    Trivi: ügyintézéstől/ügyintézőktől mentsen meg a jó sors. Gyors lezárást kívánok :-)

     

    Andi: hívlak majd a dííííínókkal kapcsaolatban, mindenképp menjünk el.

     

    A hétvégénk nagyon jól sikerült, tiszta pihi volt az egész. Átugrottunk Parndorfba, vettem egy farmert 9 Euro-ért és egy nagyon jó napszemüveget is ennyiért. Ez volt a nagy vásárlás, de most csak tényleg ezekre volt szükségem. A múltkori turizás alkalmával már kielégültem vásárlás terén (ráadásul kevesebb, mint 250 Ft/db áron). Engem aztán könnyen ki lehet elégíteni, mi??? :-))))))

     

    Mennem kell sajnos, 1000 dolgot kell ma elintéznem és bébiszitterem csak 3 órára van délelőtt.

     

    Szép napot mindenkinek! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (122975)
    2009-08-18  13:33
  2. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2009. augusztus 18. 13:33122975.

    Sziasztok! Sajnos rossz hírekkel jövök, Lélek írt sms-t, hogy már nincs vele a kisbabája... :( Nagyon sajnálom, és ahogy írtam is neki, mielőbbi testi-lelki felépülést kívánok! :(

     

    Lélek, gyere mihamarabb, és segítünk egy picit felvidítani, erőt adni. Ide tartozol. Remélem, mihamarabb jó hírekkel örvendeztetsz meg minket újra! :)

     

    Nálunk is ezer az idegeskednivaló, mindenféle hivatali mizériák, nem is írom le, marhaság az egész, de arra jó, hogy az ember napját tönkretegye a sok modortalan, hozzá nem értő, idegbeteg ügyintéző... 

     

    A többieknek jobb napot kívánok!

     

    Ja, köszi a köszöntéseket, én is minden jót kívánok azoknak, akik mostanság ünnepelnek! 

     

    Andi, megkaptam a lapodat is, válaszig még nem jutottam, de a "burkolt" üzenetet megértettem... :))) többiek gondolhatják, milyen fajta köszöntés lehetett... :))

     

    Pusz mindenkinek, és tényleg szebb napot! :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. augusztus 18. 08:57122974.

    Jó reggelt Mindnkinek!!!!

     

     

    mindenkinek van legalább 1 icája; isten éltesse őket!!!

     

    nagyon nagy a csend, hol van mindenki??  kávé valakinek? én épp azt kortyolgatom.

    de jó lehettt vásárolgatni, del, andi! én ma kozmetikushoz megyek, már rám fér egy alapos renoválás...

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. augusztus 18. 08:57122973.

    Jó reggelt Mindnkinek!!!!

     

     

    mindenkinek van legalább 1 icája; isten éltesse őket!!!

     

    nagyon nagy a csend, hol van mindenki??  kávé valakinek? én épp azt kortyolgatom.

    de jó lehettt vásárolgatni, del, andi! én ma kozmetikushoz megyek, már rám fér egy alapos renoválás...

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. augusztus 14. 22:35122972.

    Drágáim! Mivel holnaputántól 3 hétig a Balcsiban fogom áztatni tekintélyes méretű hátsómat, megragadom az alkalmat még írni egy kicsit.

    Először is, Trivi, Isten éltessen sokáig, míg a Duna ki nem szárad bokáig és a többi!!!

    Aztán gondoltam, a tanító kollégákat is meg kéne védenem egy kicsit, már ha rászorulnak egyáltalán. Olvasni minden iskolában a kötelezően (igazgató által, aki ált. orosz és/vagy tesi szakos...) melegen ajánlott tankönyvcsalád olvasókönyvéből tanítunk. Ez szerencsésebb esetben NEM az Apáczai kiadó könyve. A többi azért jobb egy kicsit, mert NEM akar mindenáron levelet íratni a Télapónak. Az én kedvencem, és tapasztalatom alapján a leggyerekbarátabb és legprofibb e témában a Dinasztia kiadó olvasókönyve. Sajna ma még a szülők nem válszthatnak, ideális esetben jófej igazgatók a tantónénire bízzák, ugyan neki melyik passzolna. Ami a lényeg, és amúgy ezt bármilyen diri és bármilyen könyvcsalád mellett bármelyik tanító megteheti/-né/meg kellenne tennie, hogy legalább 10 hét alapozóidőszak előzze meg a konkrét betűtanítást. 10 hét, az ugye durván november vége, mivel őszi szünet is van már. Ennek ellenére karácsonyra az elsőseim olvastak, annyira jó sorrendben tanitja a dinasztia a betűket, h tök hamar lehet sokféle variációval értelmes szavakat, mondatokat alkotni. Mind megtanult év végéig folyamatosan olvasni, és ami nekem külön fontos volt: szépen írni. (ma ugye senkitől nem kérdezik meg interjún, hogy elsőben karácsonykor olvasott-e vagy májusban, mert tök mindegy, ha TUD...)

    És hát sajna ez csak a technika. Azt, hogy egy 6-7 éves gyerek első könyvélménye maga az olvasókönyv, avagy netán fogott már a kezébe gumimesekönyvet fél évesen, és leporellóból épit kuckót, és úgy alszik-e el, hogy az ágyban nem fér el, mert behurcolja az összes thomasos könyvet, azt sajna tanító néniként nem tudom befolyásolni...

    Hát ennyit a pedagógiáról ma este dióhéjban. Olvassatok velük, azt, amit szeretnek!!! Mi épp a Kököjszit! Barnim imádja.

    Benézek még holnap, addig puszik!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. augusztus 14. 15:27122971.

    Sziasztok!

     

    Hát köszi mindenkinek a képdicsiket, aranyosak vagytok :)

     

    Del, én is szeretném megnézni a dinósat a kölykökkel, megbeszélünk vmit? 24-25 nem dolgozom, elmegyünk vmelyik nap? VAn egy rahedli kultúra utalványom én azzal szeretnék fizetni, csak úgy tudom, a helyszínen nem fogadják el, de akkor vennék elővételben vmi jegyirodában jegyet rá.

     

    Örülök, hogy belendült a sminkes üzem :) és hogy nem fogsz rászorulni genyópannonékra

     

    Olvasás: már hálisten nem alkalmazzák ezt a szóképes olvasástanulást, rájöttek, hogy az nem a magyar nyelvre való, ahol szinte fonetikusan írunk, hanem inkább az angoloknák, franciáknál hasznos. Nálunk szótagolva tanlnak majd a gyerekek én is így tanultam, bár én is folyékonyan olvastam már nagycsoportban és marhára untam a aszótagolást, de tény, hogy ezzel szépen meg lehet tanulni olvasni és nem utolsó sorban helyesn írni.

     

    Sea, látom, jól fog esni neked egy kis kikapcs-tanítás :) heti hány órádat veszi majd el? képeidet most nem, de amint lesz kis időm megnézem!!!

     

    Trivikém, neked boldog szülinapot holnapra, ha addig nem lennék, de igyekszem majd a napodon is köszönteni :):)

     

    Én most értem haza a melóból,     hazafelé beugrottunk egy kolléganőmmel a kedvenc cipőboltunkba, tök jó kis leárazások vannak (Ecseri úti olasz cipőbolt, ha vkit érdekel) vettem 2 pár cipőt, de már a múlt héten is vettem ott 2 párat  de mentségemre, nagy részét el tudom számoltatni és így majdnem nullszaldós vagyok , tiszta haszon

    Na megyek letusolok gyorsan aztán apu lassan hozza haza a gyerekeket

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. del
    del
    2009. augusztus 14. 12:14122970.

    Jaj még azt akartam írni, hogy voltam szerdán turizni a Nagyvárad téren, szétvásároltam magam pólók és hosszúujjú pólókból a gyerekeknek. Vettem nekik összesen 25 db-ot, Lilinek ruhákat, szoknyát, övet, magamnak 2 felsőt, öveket... Összeszámoltam, összesen 35 db-ot vettem 8000 Ft-ért. És csupa kifogástalan darabot vettem, nagyon jó volt a felhozatal. Nekünk kell a rövidujjú póló télre is, mert az ovi és a bölcsi is nagyon meleg, póló rövidgatyó elég télen is.

     

    Na húzok, mert éhesek a pulyák :-) 

    előzmény:
    del (122969)
    2009-08-14  12:09
  8. del
    del
    2009. augusztus 14. 12:09122969.

    Sea: megnéztem a képeket, a picurid már hatttalmas! :-) És persze a nagyokról már nem is beszélek... nemrég születtek.

     

    Monik: csinálnék én is kv-t, de nem tudok berakni hangulatjelet... 

    Nekem is szükségem lesz rá az éjszakázás miatt, na meg ez a nyomi idő is csak kedvez az álmosságnak.

    előzmény:
    Sea74 (122966)
    2009-08-14  10:49
  9. del
    del
    2009. augusztus 14. 12:03122968.

    Sziasztok!

     

    Én is itt, csak rengeteg a dolgom...

     

    Andi: szuper lehetett a tenger, már én is nagyon vágyom.

    Jövőre  mi is tengerhez megyünk, megígértem a családnak.

     

    Olvasással kapcsoladban: én is úgy gondolom, hogy túl nagy a követelmény főleg az általános iskolában. Én szégyen ide vagy oda de pl. az Egri csillagokat is utáltam, mert nem kötött le, amikor kötelező volt. Persze legyűrtem, de szenvedtem, mint a kutya... Aztán szerencsére a szüleim jó példája és az, hogy megfelelő könyveket adtak a kezembe behozott az olvasni imádók táborába. Meg lehet nézni, hogy hány könyvünk van. :-) Majd én is próbálom megértetni a gyerekekkel, hogy mi az ami kötelező és muszáj, és mi az, ami az érdeklődésüknek és a koruknak megfelelő.

    Nálam az is probléma volt, hogy én nagycsoportos koromban folyékonyan olvastam, majd bekerülve az általánosba nem szótagolva, hanem szóképekkel vagy mi a frásszal tanultunk olvasni, így teljesen összezavartak. Nem hiszem el, hogy egy tanítónéni ne tudna arra figyelni, hogy akkor azoknak a gyerekeknek, akik már olvasnak valami más feladatot adjon.

    És már látom, hogy Lilinél is ez lesz, már tökre érdeklik a betűk...

     

    Olive: jó, hogy visszavesznek 6 órában egyelőre.

     

    Nekem is sok dolgom van szerencsére, esküvőkön sminkelek főleg, de van 1-2 sminktanácsadásom is. Illetve a barátnőmmel elkezdtünk dolgozni egy alkusz cégnek, és életjáradék programot ajánlunk családoknak. Ezt is nagyon szeretem, mert tök jó dolgot adunk, csakis olyat, amilyen nekünk is van. Szerencsére elég jól megy, nem valószínű, hogy vissza kell mennem a pannonhoz.

    Most azon gondolkodunk, hogyan kéne kiszálnom ebből az egész pannonos dologból, hogy jól is járjunk. Na de ez mejd csak szeptember-október környéke.

     

    Lilus nagyon várja az ovit, már a héten voltunk bent puszit adni az óvónénijének :-). Milán is várja a bölcsit, a múlt héten először ott tudtam hagyni Lili barátnőjééknél délután. Persze Lili is ott volt, de eddig soha nem maradt még nélkülem (persze kivéve a bébiszitter, de az is más, mert itthon van).

    A szobatisztaság azóta is teljes töretlenséggel megy a nagyfiúnál :-) Minden nap elmondja 100-szor, hogy már "naffijú vagyok".

     

    Ma mennek le anyósékhoz Lajossal, ott hétvégéznek, majd Lilus marad lent megint, mennek lovagolni. Én ma lánybúcsúba megyek, holnap meg 3 napra Sopronba welnessezni a barátnőmmel. Aztán meg pénteken megyünk anyósékhoz ismét, lesz valami nagy buli is a haverokkal.

     

    Apropó valakinek nincs kedve kijönni a 24-i héten a BNV-re a Dinó kiállításra? Rohadt drága a jegy, de hétköznap délelőttre gondoltam, akkor olcsóbb. Én szeretném, ha látnák, hogy mekkorák voltak ezek a dögök, mert mindenhol ez a dinómánia van és fingjuk sincs a gyerekeknek, hogy ezek nem holmi játékszerek voltak...

     

    Na puszi mindenkinek, azt hiszem egyszerre ez sok is volt belőlem :-))) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. augusztus 14. 11:06122967.

    itt vagyok , csak úgy teszek mintha dolgoznék.....

     

     

    előzmény:
    Sea74 (122966)
    2009-08-14  10:49
  11. 2009. augusztus 14. 10:49122966.

    Az már rég kihűlt.

     

    Itt van neked egy friss, gőzölgő . Egészségedre!

    előzmény:
    monikmam (122965)
    2009-08-14  10:13
  12. 2009. augusztus 14. 10:13122965.

    hol a kávé????

     

     

    előzmény:
    Sea74 (122962)
    2009-08-14  09:17
  13. 2009. augusztus 14. 09:22122964.

    ...nahát ez a reggeli kis filózás; teljesen elfelejtettem. Andi, nagyon szép helyen voltatok, gyönyörű...és ez a  rékanéni tud valamit..tényleg nagyon csini vagy....

    a fiuk pedig nagyon édesek, dehogy Dani már sulis lesz?! Pancsuszkám még mindig emlegeti őket.

    előzmény:
    monikmam (122963)
    2009-08-14  09:20
  14. 2009. augusztus 14. 09:20122963.

    Jó reggetl!!!

    Nagyon jókat írtatok az olvasásról.Bár szerintem nem feltétlenül az olvasás meg nem tanulásával van a baj. Hiába tanul meg valaki olvasni, ha nem gyakorolja az olvasást soha sem fog szépen, értően olvasni. De sajna én tapasztalatból mondogm, hogy inkább később 4-5 és a felső tagozatban főleg, annyira túlterheltek a gyerekek, hogy olvasni alig- alig marad idejük, ha meg van, akkor az "okosan" kiválasztott kötelező olvasmányokat kell olvasni. Amelyek meg nem feltétlenül az ő korosztályuknak való, de valki egyszer kitalálta, hohy 14 évesen Antigonét kell olvasni és punk-tum. most őszintén, szerintetek egy 14 éves felfogja az Antigonét. ha igen akkor az enyéimmel baj van. vagyis elolvasták, de a nyakamat teszem rá, hogy már nem tudja mit olvasott. és nem azért mert hülye, hanem mert nem ennek a korosztálynak íródott..... 

    de általánosba is van jó néhány olyan kötelező amit én egy általános iskolás gyerekkel biztos nem olvastatnék el, mert egyszerűen enm az ő koruknak való. Persze legyen kötelező, csak gondosan meg kellene válogatni, hogy minden korosztály a számára megfelelő könyvet olvashassa.

     

     5. osztályban a Kőszívű ember fiai-t. ???sztem ez nem ennek a korosztálynak íródott. vagy csak én látom rosszul?

     

    Bezzeg az olyan könyvet, ami meg érdekli őket az ki sem lehet venni a kezükből. Lehet, hogy nem a Világirodalom remekei sorozatből, nem szépirodalom, de legalább olvasnak. Majd aztán ha felnőnek, és még mindig szeretnek olvasni, biztos előveszik a szépirodalmi könyveket is....

    szóval mindenki megszeret olvasni, csak hagyni kellene, időt engedni, hogy olyanokat olvasson ami érdekli, és akkor alakul ki az olvasás iránti igény, aztán korukból adódóan az olvasmány minősége is biztos megváltozik. Nyilván kell őket terelgetni, de Bene pl(ez tudom, hogy már személye, de csak a saját tapasztalataimat írom) most éppen Müller Péter Jóskönyvét olvassa. Pedig mi meg tankcsapda szövegekkel kezdük, aztán a nagy focisták életútja, aztán volt még Guns'n Roses könyv, volt már ..áh már nem is tudom. aztán ez így formálódik......

    előzmény:
    greenolive (122961)
    2009-08-13  20:30
  15. 2009. augusztus 14. 09:17122962.

    Halihó!

     

    Andi

    Asztaaafúúúújdenagyonirígyvagyok.   Gyönyörű helyen voltatok, édesek a fiaid, Te nagyon csini vagy. 

     

    Ja, az' urad is rendben van.

     

    Akkor lassan készülődtök a sulira? Olvasom, táska már lesz, aztán füzetek, könyvek......húúú, hát furi lesz azért az ovi után, ugye?

     

     

    Olive

    Vissza a melóba? Várod már egyébként?

     

    A tali helyszínre a felajánlásom még áll, ha esetleg.....

     

     

    Trivi

     

    Látod, szépen sorban előkerül mindenki.

     

     

    Monnyuk nálunk most frankó esős idő van, Mátém apjával, Botim alusz.Nekem lenne háztatartani valóm....de ejj, ráérünk arra még.

     

     

    Múltkor kérdezted, igen, pár órára vissza megyek tanítani szeptembertől és van pár magán jelentkezőm is.Nem is bánom, mert nem esek ki annyira belőle, meg őszintén jó is lesz kicsit mást csinálni.

     

    Mivel apa ezerrel melóz nyáron, tényleg Botival  voltam szinte mindig és kicsit hiányzik a kikapcsolódás.

     

     

    Vannak képek, vegyesen ha esetleg valaki megnézné

     

    http://picasaweb.google.com/pedit74/BotiEsMate #

     

     

    Csinálok egy kér valaki?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. augusztus 13. 20:30122961.

    Psandi! Szuperjók a képek. Kicsit irigykedek is:), hogy már 2 éve nem voltunk tengerparton.Bár elég sokfelé megyünk így is. Másfél hét múlva még megyünk Kőszegre pár napra.

     

    No akkor három egy ellen :))) nem is kérdéses a kimenetel :))

     

    Trivi! Érdekes, amit írsz ( mint mindig :))

    Bennem valahogy nem hagyott ilyen mély nyomott az első osztály, sőt igazából a tanulásra nem is emlékszem...csak osztálytársakra, játékokra,stb. Emlékeztek akkoriban minden lány gumizott:)) és nem rosszra gondolni :))

    Az olvasást szerintem nem elsőben szeretettik meg a gyerekekkle vagy veszik el a kedvüket tőle. Én kb.9-10 éves voltam mikor igazán elkezdtem olvasni. Addig csak kötelezőket gyűrtem, de nem szerettem. Öcsém és húgom viszont a mai napig nem olvasnak. (Mondjuk én sem sokat mostanában:()

    Azt sem tudom milyen módszerrel tanulnak mostanában olvasni elsőben. lehet, ebből is van többféle nézet. Mint, ahogy ez enni szokott.

     

    Én sem tudom mi lett Red-del és sajnálom, hogy sokan eltüntek megint.

    Tud vki valakiről még, aki nem ír, de régebben jöttek azért? pl.:Split, Ágica, Lélek, Katica...stb.

    Vagy szervezhetnénk egy talit is valamikorra, hátha...vagy inkább ősszel?

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2009. augusztus 13. 16:15122960.

    Húúúúúúúú, ki az a fehér nacis bombázó ott a képen??? És még te akarsz tornázni? Na jó, ártani biztos nem árt, de hogy ezen javítani már nem nagyon van mit, az tény... (most látom, ha firefox-szal lépek be, enged szmájlit, ha explorerrel, akkor nem...)

     

    Nagyon szép hely, és Ti is azok vagytok. :)

     

    Huh, tényleg drága a sulitáska, én most sporttáskákban láttam márkás akciósakat, de tudom, hogy nekik még az a hagyományos sztájl kell. Biztos egészségesebb is, meg persze nem gyűrődnek úgy a cuccok. Én mondjuk kicsit sajnálok a lelkem mélyén minden kis elsőst, talán azért, mert én rohadtul utáltam az első osztályt. Remélem, mára már más szemlélet van, mint akkortájt. Meg persze, elsősorban gondolom tanítónéni-függő a dolog. De ami nekem az első osztályból emlékem megmaradt: én vagyok 18 kg, a táska 10, hülye műanyagtartókból kihulló kivágott papírbetűk, amiket képtelenség visszapakolni a helyükre annyi idő alatt, szóképkártyák, amiket szintén nem lehet a gagyi műanyagtartóba visszagyömöszölni anélkül, hogy ne legyenek tiszta szamárfülek, leeső ceruzák, amiket ki kéne hegyezni, de nincs rá idő, egyáltalán: soha semmire nincs idő. Mondjuk még most is azt hallom, hogy nagyon sietnek a tanítók, ezért a sok áldiszlexiás pl, mert Télapónak már levelet kell írni, miközben begyakorolni a betűket nincs idő... aztán csodálkoznak, ha még középsuliban, mire hozzánk kerülnek a gyerekek, se tud a 90%-uk olvasni, írni...  Valami nagyon el van rontva már itt... bocs, hogy most ebbe belementem, szívből kívánom, hogy ti legyetek a kivétel!!!!! 

     

    De komolyan mondom (innentől már nem magára venni senkinek, csak elkezdtem filózgatni) : előző tanévben én kaptam meg a legjobb 9. osztályt, a magasépítőket. Év elején még mitológia az anyag, én szeretek elolvastatni velük pár történetet a görög regékből, egyrészt mert érdekesek, másrészt mert közben észrevétlenül felmérem az értő olvasás szintet. Ebből az úgynevezett jó osztályból, akik amúgy tényleg értelmes kis banda, komolyan, a legértelmesebb osztályom eddig, kb. 95% botrányosan olvasott! Élvezhetetlenül, akadozva, félreolvasva, kb. úgy, mint első osztály első felévében egy kisgyerek. Nem tudom elhinni, hogy ennek nem az az oka, hogy az első osztály eleve egy rémálom. Nem az lenne egy tanítónő feladata, hogy normálisan megtanítsa őket írni-olvasni? Ha semmi más, de legalább ennyi kéne... Mert azt nem magyarázza be nekem senki, hogy egy harminckét fős osztály mind egy idegi rendellenességgel, valódi diszlexiával küzd... egyszerűen nem tanították meg őket olvasni, és pont. És ez már nem az én feladatom lenne, egyrészt mert nem is kaptam ilyen képzést, halvány gőzöm nincs, hogy kell olvasni tanítani egy gyereket, másrészt meg mert nekem már mást kéne velük tanítanom... de ezek után ne csodálkozzam, ha nem fognak nekem Antigonét olvasni......... 

     

    Na, szómenés leállítva, zuram is szólt, hogy mit verem már annyira ezt a gépet...

     

    Pussz mindenkinek, hátha vki ihletet kap még...

    előzmény:
    Psandi (122958)
    2009-08-13  15:09
  18. 2009. augusztus 13. 15:12122959.
    még...
    előzmény:
    Psandi (122958)
    2009-08-13  15:09
  19. 2009. augusztus 13. 15:09122958.

    épp egyszerre   :)

     

    na jó, akkor csak most, csak neked... :) bár nincs sok tájkép, lévén a szállodából szinte ki sem tettük a lábunkat, azért keresek pár szánsájnvájtszendszíszájdos képet

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (122956)
    2009-08-13  14:49
  20. 2009. augusztus 13. 14:49122957.

    Köszi :)

    hát képzeld, férjem és már a gyerekek is!!! folyamatosan fűznek, hogy legyen harmadik, de én még tartom magam.   Szerintem túl kényelmes vagyok, olyan jó, hogy már nagyobbak, rugalmasak, okosak, önállóak..... :) persze egy pici baba tündéri meg minden, de nem vágyom most sajátra.

     

    Gyerekek tényleg összenőttek, egyre jobban elvannak együtt, persze testvérharcok azért vannak, de kibírható.

    Sulit nem annyira várja Dani, sokan mennek abba a suliba, de az ő osztályába csak egy kislány az oviból, de remélem hamar beilleszkedik majd!

    KÉpzeljétek, most jöttünk az Árkádból, majdnem megvettem az iskolatáskát, mikor a pénztárnál láttam, hogy vasárnap minden termékre 10% kedvezmény! Úgyhogy félrerakattam a táskát fű alatt, mert nem lenne szabad, de tök rendik voltak! Azért ez már jelentősebb összeg lesz, 11590 a táska! így meg lesz 10 ezer. Ami szintén nem kevés, de mivel anyóstól pont kaptunk egy tízest táskára... 

     

    Igen, láttam, hogy csak decemberig leszel 6 órában, de így is tök jó, épp egy kis idő, hogy mindenki beleszokjon az új életvitelbe :)

     

    Trivi, Monik,  hajrá tornázás, most , hogy erőt adtatok, én is elkezdem újra! De én maradok rékanéninél (még Redhot hívta így, emlékeztek?)

    előzmény:
    greenolive (122955)
    2009-08-13  13:27
  21. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2009. augusztus 13. 14:49122956.

    Naggggyon helyes, hogy beijedtetek a káromkodástól. :))))) Tudok én kemény lenni, ha akarok! :))))

     

    Andi, de arik a gyerkőcök, tényleg, hogy egymáshoz nőttek! Azért még tehetnél fel több képet is, hogy a környéket is lássuk! :)

     

    Ha eljuttok Balcsira, jó nyaralást!

     

    Monik, sztem véletlen a klubos üzi, csak hülyeségből írtam a paranoiát, bár... :))) "kelet-európai paranoia: az ember azt hiszi, hogy figyelik, és tényleg figyelik." :)))

     

    REdhot is lehet, hogy vmi ilyesmi miatt törölte magát. Most néztem, nagyon régen belépett felhasználók regjeit sem törlik, csak ha valami iszonyat dolgot "művel". Szóval sztem önkéntesen törölte magát. De nem tudom, mi miatt... Tud róla vki vmit?

     

    Támad a gyerek, elküldöm

     

    előzmény:
    Psandi (122952)
    2009-08-13  11:14
  22. 2009. augusztus 13. 13:27122955.

    Sziasztok!

     

    Psandi! Jó hogy jöttél, tényleg ezer éve nem voltál.

    Jók a képek a gyerekekről! :)))

    Nyarlás jó lehetett!

    Dani/Levi teljesen összenöttek, nem?

    Várja a sulit Dani? Lesz akivel együtt megy oviból vagy akit ismer majd?

    Férjed nem vett még rá harmadikra? :)))

     

    Meló csak kezdetben lesz 6 óra, decembertől 8, de nekem már ez is álmaim netovábbja!

     

     

    Monik! Lilo milyen kis okos, hogy ilyeneket mond!

     

    Trivi! Nincs mese, mostmár tornázni kell! :)) Mondom én, aki sültkrumplit és fagyit ebédelt....:))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2009. augusztus 13. 12:22122954.

    Sziaaaaaaaa!

    szup lehetett a nyaralás, édesek a gyerekek.  Jó pihenést továbbra is......

    előzmény:
    Psandi (122953)
    2009-08-13  11:32
  24. 2009. augusztus 13. 11:32122953.
    képek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. augusztus 13. 11:14122952.

    Sziasztok!!!

     

    Jajjjj én most úúúúúgy megijedtem Trivi káromkodásától, hogy azonmód beléptem és gondoltam, írok egy rövidet Nektek :)

     

    Ne tudjátok meg, már milyen régóta tervezem, de vhogy sosem jutok el idáig :(:(

    Sajnos totál le vagyok maradva mindenféle infokról, néha 1-1 hsz-be beleolvastam, és láttam pl, Hogy Olive, szeptembertől meló??? Tök jó, végül hol? 6 óra szupi lesz!!!

     

    Aztán láttam még, hogy Emcsiék legújabb babókájával minden ok! ennek is nagyon örülök :)

     

    Meg hgy sokan nyaraltatok sokfelé és jól éreztétek magatokat :)

     

    Mi Tunéziában voltunk 1 hetet, nagyon jól éreztük magunkat, Dani megtanult stabilan úszni mélyvízben is, nagyon büszkék vagyunk rá,  és hát csokibarnák lettünk, de már sajnos totál le is koptunk, pedig még csak 2 hete, hogy itthon vagyunk.  Keresek pár képet, mert már nagyon régen tettem fel.

     

    MIt is írjak még?

    Készülünk Danival a sulira, már csak isitáskát kell vennünk, minden más megvan. MÉg jövő héten leszek pár napot szabin, talán leugruunk 3 napra a Balcsira, szerda-péntek, jó lenne.

     

    Na hirtelen ennyi :) mindjáőrt jövök a képekkel

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (122950)
    2009-08-13  10:06
5 6 7 8 9

Címlap

top