Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2005 áprilisi babák

Torolt_felhasznalo_770932
Torolt_felhasznalo_770932
Létrehozva: 2004. augusztus 3. 15:32
Gondoltam nyitok egy ilyen topicot...

Ma, a ciklus 31. napján poitív lett a teszt. Remélem nem lesz semmi baj, mert nagyon nagyon örülünk a kismanónak. Amúgy már van egy 18 hónapos kislányom!

Írjatok!
  1. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2009. július 31. 08:32122926.

    Sziasztok!

     

    Emcsi, örülök a jó híreknek, bár a szex-és fürdésmentesség nem igazán tartozik ezek közé. Na de a kis pöttyért mindent. :) Jó nyaralást kívánok nektek Erdélyben, de klassz lehet! Ez vmi egyházi szervezésű út?

     

    Del, azért kérdeztem, hogy itt vagy-e még, mert majd egyszer dumálhatnánk msn-en, mindjárt letelik az "egy év". :))

     

    Én ma szívesen kimozdultam volna valahova, de ez mostanában  nálunk úgy zajlik, hogy eltaláljuk, hogy de jó lenne, aztán osztunk-szorzunk, és maradunk a sejhajunkon... khm. Nem baj, legalább haladok a munkámmal, kidolgozok pár tételt még a kölkeimnek.

     

    Szép napot mindenkinek!

    előzmény:
    Sz-emcsi (122922)
    2009-07-30  14:40
  2. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2009. július 31. 08:26122925.
    Del, itt vagy még?
    előzmény:
    del (122924)
    2009-07-31  08:19
  3. del
    del
    2009. július 31. 08:19122924.
    Ez a -3 évet letagadhatok mondtat kicsit túl van ragozva, szóval helyesen: 3 évet letagadhatok...
    előzmény:
    del (122923)
    2009-07-31  08:17
  4. del
    del
    2009. július 31. 08:17122923.

    Jó reggelt!

     

    Szemcsi: vigyázz a pici babócára... olyan jó lehet megint kis szívdobogást hallani :-)))

    Lélekben fiatal vagy és olyan aranyos családod van, nyilván ez a kisugárzás, ami miatt fiatalabbnak néznek. És ez a fáradtságon, nyúzottságon keresztül is átsüt az emberen szerintem.

    Jó nyaralást nektek! 

     

    Azért írok ilyen szépeket :-))), mert nekem is 2 hasonló élményem volt. Barátnőm mondta még régebben, hogy figyeljem meg, hogy gyerekenként -3 évet letagadhatok majd... én erre csak röhögtem. Erre az edzőterem tulaja azt mondta múltkor, hogy kb 26-27 éves lehetek  (a minap voltam 33).

    Illetve tegnap a barátnőm nagyija - aki kb 3 éves korom óta ismer - mondta, hogy én semmit nem öregedtem. Úgy 2-3 éve nem találkoztunk. Eléggé őszinte a nagyi, nem szokott feleslegesen szépeket mondani, szóval biztos nem csak a kedvemben akart járni...

     

    Szóval hajrá fiatalodó mamik! Erősen gondolkodom egy harmadikon, mire megszületik, már csak 24-nek fogok kinézni. 

     

    Szép napot mindenkinek, úgy tűnik, ma hűl egy kicsit az idő. 

    előzmény:
    Sz-emcsi (122922)
    2009-07-30  14:40
  5. 2009. július 30. 14:40122922.

    Na, csak bekukk, hogy elköszönjek, mert este indulunk Erdélybe, igaz, hogy csak keddig nyaralunk, de most ránk fér.

     

    Del, barátnődék örömének nagyon örülök, olyan jó ilyen jó hírt olvasni, könnybe lábadt a szemem. Lilusnak bejött a roller? Réka is nyúz egyért. Málnatorta

     

    Triv, zacskózás . Na igen, anyóskérdés mindig kényes, anyám és Sanyi csípkelődve elviccelődnek, de én anyósra nem nagyon mondok semmit, mert régebben láttam, hogy mennyire rosszul esik Sanyinak. Mondjuk nagyon nincs is mit mondani, mert tényleg jól kijövünk, és bírom is az anyósomat. Bár amikor el volt törve Sanyi keze, egyszer sem telefonált az 5 hét alatt, hogy mi a helyzet, hogy van a fia, azt kicsit zokon vettem, de még szerencse, hogy nem morgolódtam, mert utána kiderült, hogy a sógornőmék válnak, és olyan dolgok történtek akkortájt, ami miatt anyósom nagyon sokat idegeskedett, akkor csak velük tudott foglalkozni.

    Köszi a kérdést, dokinál minden rendben volt nagyjából, napra pontosan stimmel a méret, erős szívműködés, 1 baba (most kicsit féltem, be is mostam volna Sanyinak, ha ketten vannak ). Egyéb tekintetben a dolog a szokásos, "kifejezetten megsüllyedt méh" (szó szerinti idézet a leletből), valamint nyitva van a méhszáj, mondjuk azt mondta a doki, hogy sokadik terhességnél ez már elő szokott fordulni (no fürdés, no szex). Ja, és először, amikor még csak a hasi uh-ot csinálta, úgy beszélt velem, mintha első terhesség lenne, aztán a 2.-3. ilyen célzásnál szóltam, hogy nem az első, hanem az 5. terhesség, erre nem győzött hebegni-habogni, hogy nem gondolta volna, maximum egyet nézett ki belőlem. (mondjuk miután megvolt a bekukk, utána már ugye megvilágosodott, és többet nem mondott ilyen szépeket ). Nem tudom, hogy miért, de a napokban ő már a 4. ember, aki valahogy ezt mondja, meg azt is mondták, hogy milyen nagyon fiatal vagyok anyukának . Oké, hogy fiatal vagyok, legalábbis innen nézve, de nem nézek ki huszonnak, sajnos, tizennek meg főleg nem. Plusz itt a 20 kiló túlsúly, a doki meg még a kockás hasamat is láthatta (mármint nem az izomtól, hanem a csíkoktól kockásat). Na mindegy, most fel vagyok dobódva, bár néha elfog a kétség, hogy vajon nem viselkedem/beszélek gyerekesen, és abból gondolják...

     

    Na, látszik, hogy most ritkábban jövök közétek, mert ha meg itt vagyok, folyik belőlem a szó.

    Szóval mindenkinek jó hétvégét, pihenést, nyaralást, stb.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (122921)
    2009-07-30  09:55
  6. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2009. július 30. 09:55122921.

    hali!

     

    Na, tűkön ülök, mi volt tegnap a dokinál, Emcsi? Biztosan minden rendben, de azért hallani akarom! :)

    Ahhoz képest, hogy nem is nagyon gondolkodtál neveken, elég bő a lista. :) Én gondolkodás után se tudnék ennyi fiúnevet összehozni... :))) De talán azért nem, mert tudatalatt már én is éreztem, hogy nincs rá szükségem... :) A listádból egyedül a Zsolt nem tetszik, de az is csak azért nem, mert gyerekkoromban az volt a benyomásom, hogy "minden Zsolti rossz". :)) De tényleg, akárhány Zsoltot hozott utamba az élet gyerekként, mind borzasztó rossz gyerek volt (talán ma hiperaktívnak hívnánk), de az a seggénegymásodpercetmaradninemtudós-hajhúzgálós-játékelront ós típus. De a fura, hogy még a Zsolti tanítványaimmal is meggyűlt már a bajom. Szóval én emiatt nem, de a többi név nagyon szimpi.

     

    Del, klassz lehet most a barátaidnak, biztosan nagyon várták már a csöppséget. Cuccaik megvannak ilyen hirtelen? Vagy adtok nekik kölcsön babaholmit?

    Anyósom valóban horror, bár zuram szerint csak én hisztizem rá magam a témára, nincs vele semmi baj. Na persze, az ő anyja... Azt is hisztinek tartotta, mikor reggel azon szenvedtem, hogy hatkor ő nekiállt minden egyes cuccát külön-külön bezacskózni a banyatankjába (húzós szatyor), legalábbis én így érzékeltem félálomban azt a röpke félórás zacskócsörgetést, amit összepakolás címszó alatt végzett, és ami épp elégnek bizonyult arra, hogy kiverje az álmot a szememből... a horkolás után... Na ennyit anyósról... :)) De legalább néha már röhögni is tudok a dolgon.

     

    Redhoton én is gondolkodtam, mi lett vele: vajon törlik automatikusan a regisztrációját annak, aki nem lép be sokáig? Hát gondolom, ha így lenne, és mégis írni akarna, maximum regisztrálna újra vmi hasonló névvel. Mi meg kérnénk tőle a négybetűs jelszót, hogy azonosítsa magát... :))))) Viccet félretéve, remélem, jól vannak.

     

    Andi, ha hazaértél a nyaralásból, képeket kérünk!

     

    Lélek?

     

    Na megyek, pusz

     

    előzmény:
    Sz-emcsi (122918)
    2009-07-28  18:43
  7. del
    del
    2009. július 30. 07:35122920.

    Sziasztok!

     

    Szemcsi: szép nekvek! :-)

     

    Trivi: anyós tényleg nem semmi...

     

    Köszönöm a névnapi köszöntéseket Lilus nevében. Már megkapta nyár elején a rollert, tök jól elfogadta, hogy ez most így ment. Most hétfőn meg kapott egy kis málnatortát, mert arra vágyott.

     

    Képzeljétek, megvan a kisbaba a szomszédoknak. Annyira boldogok. Kislány, Kata :-)))

     

    Ma esküvőre megyek, a barátnőméknek most van a polgári, aug. végén meg az egyházi + a hejehuja. Én vagyok most a tanúja.

     

    Megyek, reggelizünk lassan.

     

    Szép napot mindenkinek! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. július 29. 18:22122919.
    Miért lett Redhot törölt felhasználó? És ha visszanézne? Vagy ő kérte, hogy töröljék? Tud róluk valaki valamit?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. július 28. 18:43122918.

    Ja, tényleg, akkor a név. Hát mindenképpen új dukál, ráadásul mi úgy vagyunk vele, hogy szeretjük ízlelgetni, hogy vajon melyik találhat hozzá, mondogathjuk, végigvesszük, hogy van-e olyan nevű ismerősünk, és ha igen, akkor milyen, meg hogy ha azzal a névvel szólítjuk, akkor reagál-e rá, rugdos, vagy elhúzódik, stb. Szóval ez majd csak sokára fog kialakulni, és még egyáltalán nem beszéltünk a nevekről, tudom, hogy nem kellene babonásnak lennünk, de azért... Szóval nekem vannak "első körös" neveim, de ezek még sokat változhatnak: Kolos, Péter, Szabolcs, Sebestyén, Zsolt. Ja, meg egy Emma

     

     

    Holnap szorítsatok, mert akkor megyek az első orvosi vizsgálatra, addig tulajdonképpen nem is hivatalos a dolog. (igaz, hogy irtóra elhúztam a dolgot, de hát addig biztosan nincs bajom, amíg a doki azt nem mondja, hogy van )

     

    Köszi a filmleírást, akkor marad a húgom, bár mondjuk Szili elég "edzett", látott már részeket a Gyűrük urából (szemletakarásos cenzúrával), és pl Szmeagoldtól egyáltalán nem fél, de azok a vizihullák lehet, hogy tényleg kicsit sok(k) lenne neki.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (122916)
    2009-07-28  16:28
  10. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2009. július 28. 16:30122917.

    Na, ezt már megint kifejelejtettem... szita az agyam, de tudjátok be a kevés alvásnak... :) Szóval sajnálom a Nagy Ijedtséget, de annak örülök, hogy csak vaklárma volt... :) És persze hogy berohantál vele, ez nem farkaskiáltás, mindenki ezt tette volna.

     

    Na tényleg húzok..., pusz

    előzmény:
    Sz-emcsi (122914)
    2009-07-27  19:05
  11. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2009. július 28. 16:28122916.

    hali! :)

     

    Hogy én rossz lennék? Ááááá, a világért sem, főleg, ha nem hagy anyós rossznak lenni, mert mozi után, bár hatkor hazaértünk, az ő busza-vonata pedig hét után indult, egyszóval tánclépésekben is kiért volna kétszer is az állomásra, de nem tette, hanem itt aludt.... ma egész nap ezen tépem a hajam! :) Ráadásul férfiakat megszégyenítően horkol, szóval olyan vagyok, mint aki egy percet nem aludt (hát vsz nem is lehetett alvásnak nevezni, amit mellette művelhet az ember...) Még szerencse, hogy fiacskája nem rá ütött (semmilyen szempontból... :) Nem is tudom, hogy bírják azok, akiknek horkol a párjuk. Én már a külön hálónál tartanék, az ziher. Még egy arany cselekedete volt: természetesen az alatt az évente kétszer előforduló 3 óra alatt, amíg neki kell vigyázni unokájára, nem lehet vele esetleg játszani, hanem: tévét kell nézni. (most csak azért nem rakok ide 30 dühöngő fejet, mert nem engedi az nlc). De nem is akármit! Mert ugyan egyedül él, és horrorfilmeket bármikor nézhetne EGYEDÜL, de nem tudta volna kikapcsolni a tévét, amikor látta, hogy nem gyereknek való film megy benne. Lívi azzal fogadott, mikor hazaértünK: anya, ki bántotta a kisfiút? milyen gép? milyen hangokat hallott a fejében? Na, akkor már levegőt kapkodva kérdeztem anyóst, hogy mégis mit műveltek itthon. Azt mondja ártatlan fejjel, hogy tévéztünk, de hülye film volt, egy kisfiú hangokat hallott benne...... Na akkor már csak azért nem sikítoztam, mert végül is ő tett szívességet, hogy eljött első szóra vigyázni a gyerekemre, de valahogy mégis az lett a határozott érzésem, hogy a közeljövőben ez nem fog sűrűn előfordulni.... Most se véletlen, hogy először inkább gondoltam egy barátnőmre, csak hát neki is mozijegye volt ugyibár...

     

    Na de a mozira térve: egyetlen félelmetes jelenet volt csak benne, pont mellettem ült egy kilencéves forma kislány, ennél a jelenetnél akkorát ugrott, hogy én meg már attól ijedtem meg, de a többi nem volt annyira horror. Mondjuk az egész film nekem nem tetszett annyira, mint a többi rész, nekem valahogy lezáratlan volt, plussz most nem is derült ki nagyon semmi tanulság vagy összefüggés, mint az eddigiekből. Mondjuk kihagyni úgyse tudja, aki már látta az összes többit, szóval én nem beszélek le róla senkit, de talán gyereknek mondjuk nem kellene amiatt az egy rész miatt, mikor a vízből zombik támadnak hirtelen berobbanó hangefekttel kísérve Harryre. Bár gondolom, vannak gyerekek, akik jobban edzettek már ezekhez, mint akár én. De Sziliről azért mégse hiszem. :)

     

    Emcsi, nem válaszoltál a neves kérdésre. :) A többire viszont köszi a választ, remélem, jó lesz az új hely! Majd meglátogathatlak? :) A rosszaságos dologra visszatérve pedig: persze, teljesen egyértelmű, hogy az a gyerek rosszalkodik, akivel nem foglalkoznak megfelelően, vagy alapból van vmi viselkedési problémája. MOndjuk Lívire egyik sem igaz, csak hát ilyen szitukban.... hm...

     

    Del, valóban érdekes témát hoztál. Azt hiszem, aki nem élt még át örökbefogadást, az valóban nem értheti meg ennek a lelki hátterét, csak maximum próbálkozhat vele. Első gondolatom az volt, hogy én már csak azért sem lennék képes ilyenre, mert én elég nagy jelentőséget tulajdonítok már a méhen belüli életnek is egy ember személyiségére nézve, és hát egy olyan gyereket milyen behatások érhetnek, akit egyértelműen eltaszít magától a vér szerinti anyja... De aztán továbbgondoltam, és rájöttem, hogy ez se feltétlen igaz, mert ott vannak pl. az ikrek, akik ugyanolyan hatásokat élhettek át az anyaméhben, utána még a nevelés során is, sőt, a génjeik is nagyon hasonlítanak, aztán mégis két teljesen különböző személyiséggé fejlődnek. Erről asszem Katicáék beszélhetnének okosabbakat meg bővebben... Szóval ha hajlandó lennék végre elrugaszkodni a valóságtól, hogy csak gének meg környezeti-nevelési hatások vannak hatással az emberre, akkor talán az is eszembe juthatna, hogy valami alapszemélyiséget mégis inkább "hozunk" magunkkal. De hogy honnan és hogyan? Hát ennek megválaszolására már kevés vagyok. Szóval ilyen értelemben viszont akár nem is nagy bátorság az örökbefogadás: ha egy lélek már olyan amilyen, talán úgyis az örökbefogadó szülei miatt választja ki azt az anyát, aki megszüli... vagy ez már nagyon valóságtól elrugaszkodott gondolat? Az meg szintén érdekes, hogy megérezted rajta az "anyaságot". De amilyen furcsa, egyszerre ugyanolyan természetes is. Talán már valahol ő is tudta.

    Mindenesetre gratulálok nekik, és nagyon boldog életet kívánok!

     

    Azt hiszem, most ennyit mára, majd írjatok!

     

    Sziasztok :)

     

     

    előzmény:
    Sz-emcsi (122915)
    2009-07-27  19:09
  12. 2009. július 27. 19:09122915.
    Naná, hogy nem az a kérdés, hogy Trívi rossz-e, azt úgyis tudjuk, hanem Lívion akart a költői kérdésem alanya lenni. Mondjuk igaz, hogy nem ismerem, de nem egy izgága, mindenlébenkanál nagyszájú csajnak képzelem Trivi elmondása alapján.
    előzmény:
    Sz-emcsi (122914)
    2009-07-27  19:05
  13. 2009. július 27. 19:05122914.

    Sziasztok! Lányok az apjukkal autót mosnak, Szilike meg képregényezik (így többet olvas, mint amennyi a napi "penzum", viszont észre sem veszi ), a háztartás meg megvár, úgyhogy itt vagyok.

     

    Lilusnak boldog névnapot! Del, nagyon szorítok az ismerőseidnek, hogy minden rendben menjen. Hát igen, egyszer én is megkérdeztem (még elefántaporcelánboltbanzöldfülü koromban - szerencsére jó ismerőstől, aki nem ütközöt meg rajta), hogy nem furcsa, hogy kimarad a felkészülés 9 hónapja. Ő aztmondta, hogy ő nem is 9 hónapig volt "terhes", hanem az alatt a 3 év alatt végig, amíg csak próbálkoztak, aztán jött az "áldott állapot", amikor eldöntötték, hogy akkor örökbefogadás, és belevágtak az egész eljárásba. Szerencsére ők is gyorsan kaptak babát, mondjuk úgy  vitték haza a picurkát a kórházból, hogy az anya még meggondolhatta volna magát a kicsi 2 hónapos korában. Azt mondták, hogy az volt a legnehezebb döntés, mert tudták, hogy ha vissza kell adniuk, akkor nekik végük, akkor többet nem mernek vállalni, de azt sem akarták, hogy csecso-ba kerüljön, akár csak 2 hónapra is. Hát minden tiszteletem az örökbe fogadóké . Ismerőseidnek is nagyon szorítok, imádkozom értük

     

     

    Trivi, jó volt a film?  Én is akarok menni, csak Sanyi nem nagyon jönne el velem (meg nincs is kire hagyni a kölyköket). Nagyon véres, meg komor (a könyv az)? 8 és fél évesnek? Mondjuk csütörtökön megjön a húgom, akkor 5 napra elutazunk, de szerintem a HP elég nagy durranás, hogy még a jövő hét végén is játsszák a mozikban, és akkor vele megnézem. Trívi rossz? . A mamának kellene összehasonlítási alap, nem? Na igen, foglalkozni kell a gyerekkel, és akkor nem játszik egyedül. Az enyémek rosszak, de anyám és anyám is csak annyit mond, hogy jók voltak, aranyosak, nem volt semmi gond. Mondjuk én tudom, hogy milyenek (na jó, nem rosszaság, de pl Szili egész nap édességért nyaggathatja őket, meg hasonló apróságok), de jól esik, hogy ezt mondják a mamák

     

     

    Maminti, nem lakunk még ott, augusztus közepén költözünk, elkezdtem már pakolgatni, de olyan rossz, lényegében a téli ruhákon kívül bármi kellhet a hátralevő 3-4 hétben. Szóval a kabátok és a karácsonyfadíszek már dobozolva, leragasztva. Borci ügyes a wc-zéssel. Kincső is elkezdte a bilizést, de egyelőre 1:3 arányban megy bele, és szanaszét a lakásba. A kaki kicsit gázabb, mert azt egyszer már megkostolta ( bocsi mindenkitől, aki éppen eszik, vagy undorodó, vagy mittudomén)

     

     

    Képzeljétek, a tegnapi napot kórházban töltöttük,Ki kellett sikálnom egy foltot a szőnyegből, egy negyed pillanat, és Kincső felkapta a szőnyegtisztítót. Nem láttam ugyan, hogy mit csinált, de olyan rövid ideig volt a kezében, hogy nem is aggódtam, elvettem, elraktam. Teregetek 5 perccel később, egyszercsak hallom, hogy a teregető másik oldalán öklendezik, mire odaléptem már hányt is, egy pénz is volt a hányásban. Nem tudtam megitélni, hogy a pénzt akarta legyömöszölni, és attól hányt, vagy esetleg ivott a szőnyegtisztítóból, jól megijedtem, egyből tejet itattam vele, és futás be a kórházba a 3 gyerekkel (ja, persze Sanyi ugye dolgozott, ráadásul tőlünk 2 órányira helyettesített). Ha csak az egyik, vagy csak a másik történik, akkor nem ijedek meg, de így.... Mondjuk a kórházban elolvasták a szőnyegtisztító leírását, és azt mondták, hogy ha ivott is, nem vészes, nem is csináltak vele semmit, csak vért vettek, és röntgenezték, hogy nem-e nyelt le pénzt, előbb azt mondták, hogy 24 órás megfigyelés, aztán azt, hogy elég lesz a 10 óra is, aztán 6 óra után hazaengedtek. Szóval Kincsővel is megvolt a Nagy Ijedség. Az a bosszantó, hogy nálunk tényleg semmi ilyesmi nincs elérhető helyen, még a nagyoknak, székre állva sem, szóval soha nem gondoltam, hogy ilyen miatt kell majd kórházba mennünk, de legalábbezúttal téves riasztás volt. Haegyszer menni kell, akkor inkább így, remélem ez nem olyan, mint a farkast kiálltó fiú esete.

     

    Na, már meg is jöttek, azt hittem, hogy hosszabb lesz.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. del
    del
    2009. július 27. 15:43122913.

    Sziasztok!

     

    Egy érdekes témával jöttem.

    Egy kedves szomszéd párnak nem lehet babája, így örökbe fogadnak egy babát. Szerencsések, mert épphogy elvégezték a tanfolyamot, megkapták az engedélyt és egy jó kapcsolat révén múlt héten kaptak egy telefont, hogy  lesz egy baba. Ha minden jól megy, épp az előbb mentek el érte.

     

    Én reggel tudtam meg az egészet, nagyon szorítok nekik, hogy biztos megkapják, de felzaklatott a dolog... Belegondoltam, hogy milyen szörnyen indul egy ilyen baba élete, már kapásból nem kell az anyjának. Persze másik szemszögből nagyon jó helyre kerül, inkább így, mint egy "nem akartalak" környezetben éljen.

    Aztán a pár részéről is végiggondolva, rendben, hogy listán vannak és várnak (sokszor 2-3-5 évet), de egyszer csak kapnak egy telefont, hogy akkor 3 nap múlva szülők lesztek...

    Hátborzongató, vegyes érzés és reggel óta egy gombóc van a torkomban. Ráadásul ismét bejöttek a boszis megérzéseim, mert múlt hét elején voltam lent náluk és határozottan azt éreztem, hogy babát várnak. Olyan furcsák voltak, olyan "anyás" lett a csajszi. Pedig akkor még nem tudták.

     

    Monik: hogy van a nagylány?

     

    Trivi: én imádom a F1-et, gyerekkorom óta, megdöbbentő volt a szombati baleset, ráadásul 1 héttel azelőtt egy másik nem F1-es fiatal versenyző halt meg ugyanígy, csak őt egy kerék találta el. Belegondolva, hogy Alonso is elvesztette a kerekét a futamon... nagyon durva, hogy a milliárdos fejelesztések mellett ilyenek előfordulnak.

    Nehéz lehet, hogy ennyire nem számíthattok senkire, hogy kicsit kettesben legyetek. Fura, hogy Lívi tud "rosszalkodni", amikor ott a mama, nyilván nem foglalkozik vele vagy nem megfelelően. Az enyémek mindig tündérek anyu és anyós szerint is, csak szerintem nem :-))))

     

    Szép napot mindenkinek!

     

    Mi most együnk szomszédolni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2009. július 27. 10:19122912.
    Jajj Emcsi, képeidet elfelejtettem írni: nagyon édesek a gyerkők, klassz család vagytok! El is hiszem, hogy négyeske titeket választott onnan fentről! ;) Kuki ügyben előző megérzésed is bejött, sztem most is igazad lesz! :) De azért készülj most is mindkét fajta névvel! :) Ha tényleg kiderül a kuki, akkor az előző névválasztásod mellett maradsz, vagy neki új dukál? :)
    előzmény:
    Sz-emcsi (122908)
    2009-07-23  13:50
  16. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2009. július 27. 10:16122911.

    Sziasztok!

     

    Kezdeti lendület után jelentős visszaesés? :)

     

    Ha Lilus ma tartja a névnapját, Isten éltesse!

     

    Florci, cukik a gyerekek, jó, hogy visszanéztél. Táboroztatás érdekes lehet, én is szívesen csinálnék vmi drámajáték foglalkozást, de nem ezzel a korosztállyal. Rá kellett jönnöm, hogy nekem a 6-9 éves korosztály a horror. Legalábbis töményen biztos. :))

     

    Emcsi, örülök, hogy jól vagy. Mikor költöztök (költöztetek) Pápára?

     

    Sea, várod a fejleményeket F1 ügyben? Idén voltatok kinn? Remélem, hogy meggyógyul az a Massa vagy kicsoda, bár én nem ismerem a mezőnyt, de azért ez szörnyű. Mondjuk én pont emiatt nem is tudom megérteni az ilyen sportokat, mert nekem teljesen ellentétes a felfogásommal, hogy némi adrenalinlöketért meg persze hírnévért cserébe az életemet kockáztassam szánt szándékkal. De azért ilyenkor sajnálom, aki mégis balesetet szenved.

     

    Moniknyany :), na jól van, Monikcsaj, hogy van Panna? Nagyon szenved a gipszben?

     

    Nálunk jelenleg semmi különös, néztem tegnap éjjel a Halálsoront, de ki vagyok akadva, hogy minden jó filmet olyan rohadt későre tesznek (ha tesznek egyáltalán), de majd letöltöm vhonnan, mert a legvégét már nem tudtam kivárni. Mondjuk láttam már, de nagyon szeretem ezt a filmet, ebben is (mint minden filmjében) nagyon jó Tom Hanks. Annyira jól meg tudja válogatni ezeket az érzelmes-lelkis filmeket, és mindegyiket tényleg olyan hitelesen alakítja. Csak most álmos vagyok miatta... :)))

     

    Lélek, hogy vagy?

     

    Megint jön a kánikula, pedig nekem ennyi pedig bőven elég volt a nyárból. Lehet, hogy mégis Írország a nekem való? :) Na jó, azért az az állandó szél-eső is túlzás volt, de a hőséget legalább annyira utálom.

     

    További nyaralós képeket azért szívesen nézek! :)

     

    Ma megyünk megnézni a Harry Potter legújabb részét, Lívire sajnos anyós vigyáz, mondjuk ez vicces volt, mert felhívtam a barátnőmet, hogy nagyszívességetkérekplízhelp, erre ráválaszolta, hogy mára mozijegye van a 15.15-ös előadásra... Ja, mondom, akkor ott találkozunk, mert nekem is... :))) Szóval anyóssal marad szegénykém, de már felengedtük neki a kis medencéjét, legföljebb elfürdőzget addig, míg mi nem vagyunk itthon. Anyósnak null a türelme, máskor, mikor legutóbb vigyázott rá 3 órát, azzal fogadott a hazajövetelemkor, hogy "iszonyú rossz volt". Hát elképzelésem sincs, mit rosszalkodhatott iszonyúan, mert én még soha nem láttam úgy igazán rossz fát tenni a tűzre. Aztán kiderült, hogy vmi fültisztító pálcikákat hordott be és áztatott be. Hát igen, tényleg borzasztó. Na ennyit anyós türelméről. JÓl van, nem is sokkolom be magam előre, hátha mégis kijönnek arra a néhány órára. De olyankor, mikor írjátok, hogy ti már egész éjjelekre meg napokra rá meritek bízni nagyszülőkre a gyerkőt, azért néha elfog az irigység. Persze, nekem is nagyon rossz lenne az első alkalom, de biztos én is megszoknám. De ugye anyámékkal már megint vagy fél éve nem beszéltünk (hálisten), anyós meg ilyen amilyen, tesómék még külföldön, de vele is tart még a mosolyszünet (több is ez annál, részemről sajnos ez egy életre kiható csalódás), szóval ilyen szempontból esélyem sincs arra, meg főleg Lívinek nincs, hogy másutt is "nyaraljon", ne velünk élje le minden percét. Dehát ez van, legalább anyukája meg apukája szereti egymást meg őt. :) Nem is kicsit. :) Azért gondolom, ez se minden gyereknek adatik meg.

     

    Na, ennyi elég is most, de irgurmburgum, ha nem írtok, mire hazajövök a moziból! Ja, és szorítsatok, hogy anyós ezen felbuzdulva itt ne akarjon maradni éjszakára!

     

    Még mindig nem enged hangulatjelet. T-k-m kivan nlc-vel.

     

    na nem baj, azért ti is kísérletezzetek... :)

     

    Pusz

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_830777
    Torolt_felhasznalo_830777
    2009. július 23. 14:24122910.
    ööö...persze az első megjegyzést Szemcsinek szántam
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_830777
    Torolt_felhasznalo_830777
    2009. július 23. 14:23122909.

    tündérek  a képek, Florci, annyira tetszett a nagycsaládos! és hamarosan már hatan lesztek új ház milyen? ugye már ott vagytok? mióta is?

     

    Florci, mekkorák a kiscsajszik is, hihetetlen, nagyon édesek, mind a 3 csemete:)

     

    del: tök jó, hogy Lilusnak ilyen remek nyaralása volt anyósodéknál, engem is bevállalhatna egy hétre egy ilyen programra és MIlán is nagyon ügyes a szobatisztasággal!

     

    nálunk Borci is már nagyon kezd szobatiszta lenni, már simán tudja szabályozni, de még nem szánta rá magát teljesen:) ha szép bugyit ajánlok fel alternatívaként a pelus helyett, akkor azt választja, és nincs is baleset, szól mindig. De néha meg követeli a pelust, akkor is szól, hogy akkor most belepisil a pelusba, és lőn...lefektetés után is milliószor kiabál, hogy pisilnie kell, és mindig csurrant is 1-2 cseppet a wc-be, de szerintem ez inkább annak szól, hogy nem akar még aludnimindenesetre nagyon várom már, hogy teljesen elfelejthessük a pelust:)

     

    Matyi 1-1 éjszakára szokott néha anyósnál aludni, azt nagyon élvezik mindketten, talán ha anyós vidéken lenne, akkor már Matyi is lemenne hozzá pár napra "nyaralni", de így marad néhanéha 1-1 éjszaka...meg heti 1x anyumékán van, heti 1x anyósoméknál, oviidőben délutánonként, most meg majdnem teljes napokra, tök jó!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. július 23. 13:50122908.
    Na, remélem most sikerül, vidámparkos képek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. július 23. 13:21122907.

    Sziasztok!

     

    Hát, Lélek, nagy gratula, nagyon szorítok. Kislány legyen vagy kisfiú, mit szeretnél? 

     

    Nagyon aranyos gyerekeket láttam, Liló, Lívi, Florci gyerekek, Maminti gyerekek, gyönyörűek. Mennyit nőtt minden lurkó

     

    Moniknyany . Panekot nagyon sajnálom, irtó kellemetlen a könyöktörés, ahogy láttam Sanyin (mondjuk az is igaz, hogy a pasik nagyon szeretik sajnálni magukat). Főleg így nyáron, szegény, lemarad egy csomó programról. Mielőbbi jobbulást neki. Jobb vagy bal kéz, nem figyeltem, vagy nem írtad.

     

    Florci, Del, pelusmentesség , nekem ez most kb annyira tűnik elérhetetlen, távoli jövőnek, mint a maldív-szigeteki nyaralás . Mondjuk a Florci féle 200x-os feltörlésből sejtek valamit, Kincső pelus nélkül van most egész nap, és sokat pisil szerteszét, érdekes, hogy a kis dög annyira azért tudja szabályozni, hogy ne a szőnyegre pisiljen, vagy az előszobában, vagy a szobában a parkettre intézi. Szóval tudja, hogy mikor jön, csak nem szereti a bilijét, szerintem fél tőle, mert mindig belerakja mindkét lábát, és úgy kucorodik föléje. Persze nem kimondottan szobatisztaságra szoktatási célzattal pucérkodik, csak a meleg miatt, de nem bánnám, ha néha már sikerülne neki a bilibe is, főleg így, hogy látom, hogy sokszor tudja, hogy mikor jön a pisi.

     

    Maminti, asztmát sajnálom, a wellnesshétvége miatt irigykedem (főleg a csajos buli miatt), de rád fér, nagyon jól teszed. Testi-lelki harmónia

     

    Nálunk is szereti anyám elvinni Rékát, nagyon jól elvan, ha ő áll a figyelem középpontjában (mondjuk az  utóbbi 1-2 évben elmúlt a tündérbosziság, egy szavam se lehet, egyre ritkábban boszi, és egyre gyakrabban tündér). Most már kérte anyukám Kincsőt is néhány napra, de ő még kicsi hozzá szerintem, bár anyám szerint mi ennyi idősen már több hetet töltöttünk nagyanyámnál, mégis normálisak lettünk, de ezt azért magamban vitatnám

     

    Én amúgy jól vagyok, a szokásos frontos panaszaimon kívül semmi bajom, ha nem lenne a teszt, nem is gondolnék babára, pont mint Szilinél, akkor is azt hittem, hogy ciszta, mert semmi más tünetem nem volt a menstruáció kimaradásán kívül. Szóval... talán igaz az a kukis dolog, majd kiderül, ha megszületik

     

    Mi jövő héten megyünk Erdélybe, de csak 5 napra, nagyon félek, hogy hogy fogják bírni a krampuszok az utat, mindenesetre viszünk sátort, és ha nagyon elegük lesz az autózásból, akkor megállunk valahol. 12-13 óra lenne az út.

     

    Amúgy csak kirándulás, meg strand, más nyaralás most nem fér bele, Sanyi nem tud kivenni most szabit, viszont ez olyan vacak, hogy hétköznap irtó meleg van, hétvégén meg hűvös a strandhoz. De legalább sokat mászkálunk a Bakonyban.

     

    Mennem kell, képet azért teszek fel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. del
    del
    2009. július 23. 07:28122906.

    Sziasztok!

     

    Florci: gyerekek tündériek! Nyaralások egyre kiszámíthatatlanabbak az időjárás miatt akár Magyarországon, akár Európában bárhol... Marad Azusztrália decembertől februárig 

     

    Maminti: welness a csajokkal: jól hangzik!

     

    Monik: jobbulást Panninak! Jesszum könyöktörés az nagyon durva 

     

    Tv: mi is elég keveset nézünk, már csak azért is, mert meleg. Mondjuk megy a légkondi, amikor itthon vagyunk.

     

    Gondoltam, hogy ma kimegyünk strandra, de uv riadó van, a medencék meg a napon...

     

    Milán szobatiszta lett. Éjszakára sem kapott pelust, már tegnap, mert már 1 hete száraz volt előtte. Ezt is megéltük, vége a tisztába tevős korszaknak. Maradt egy csomó pelenkánk, még nemrég vettem egy csomag bűndrága tigrises Liberot is bakker.

     

    Apánk ma elhúz Gárdonyba a haverokkal 1 hétre. Megérdemli a kikapcsolódást, sokat dolgozott értünk a cégben és itthon is. Olyan fura, mert kicsit látom rajta a lelkiismeret furdalást, hogy elmegy, pedig én is rengetegszer nem megyek el hétvégén velük anyósékhoz, elmentem welnessezni a barátnőmmel (és még megyek is valamikor).

     

    Lilus 1 hetes nyaralása mamáéknál nagyon jól sikerült. Minden nap mentek lovagolni reggel, délután strand. Hízott 1,5 kg-t! Nem a csokitól szerencsére, hanem mondta anyósom, hogy rengeteget evett.

    Reggel 8-ra mentek lovagolni, ott egy bő félórás foglalkozás volt, lefáradt rendesen agyilag is, mert sokféle dolgot kellett csinálnia a lovon, pl. karkörzések, bokafogás, felemelt kezek, meg persze "figyelj oda, húzd ki magad"...stb. Aztán mentek hazafelé, közben posta, bevásárlás, irodába is be kellett menni, ott viselkedni, bemutatkozni, "dolgozni". Aztán a nagy melegben bent voltak inkább a házban, főztek, játszottak, utána délután pedig 4-től strand kifulladásig. Szóval csúszott a kaja, sokat aludt. Drága szívem, megbeszéltük, hogy augusztusban is megy 1 hetet.

     

    Na megyek, szép napot mindenkinek! 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. július 22. 23:20122905.

    Meg kellett nyalogatniuk a vizet, hogy tényleg sós-e. :o)

    És meglepően jól bírták a 7 órás utat...

    előzmény:
    Florci (122904)
    2009-07-22  23:17
  23. 2009. július 22. 23:17122904.
    meg kell adni szöveget? húha!
    előzmény:
    Florci (122903)
    2009-07-22  23:12
  24. 2009. július 22. 23:12122903.

    Jóestét kívánok, illetve jó reggelt, vagy jó napot, ki mikor olvassa...Elnézésért esengek, hogy hatmillió éve nem jelentkeztem, de.... (tessék belegondolni a szokásos kifogásokat)

    Gyorsan összefoglalok, és remélem, most fogok kicsit megin jönni, mert jövő 7en csak kétgyerekes leszek, Barnabásom szabadságon lesz anyáméknál.  Igaz, én 9-16-ig drámatábort tartok 6-8 éveseknek, indiános témában. Már a sziúkkal kelek-fekszem, jaj, kijöttem a gyakorlatból.

    Jelentem, lányaink júniusban szobatiszták lettek, ügyesen bejelentik, majd levégzik, kitörlik, beleöntik,lehúzzák. (én meg felmosok) Naponta, fejenként 200x.

    Abban a lucskos, hideg júniusban 3 hetet lenyomtam a gyerekekkel a Balcsin, alig voltunk vízben, csak az iszapot gyúrtuk. A gumicsizma meg az esernyő többször volt elő, mint a fürdőruha...

    Majd egy hetet apástul, kerimamistul voltunk Horvátországban (Isztria, Porecs) kempingelni. 7 napból 3 volt,amikor egyáltalán nem esett...A tesómék cége állta a szállást, mert amúgy ő kicsit dolgozott ott, a telepített házaikat meg sátraikat ellenőrizte. Így mondjuk megérte, és legalább azon nem őrjöngtünk, h kifizettünk egy csomó pént és esik. Bár összességében jó volt ám! Rengeteg klassz játszótér meg gyerekpancsi, mindenhol volt gyerekbudi, naná, hogy nem kellett a pelus.

    Most a tábor után mi egy hosszúhétvégét tervezünk még Győrbe, aztán meg 2-3 hét Balcsi, remélhetőleg nem megint az esőt kapjuk meg, ha ezt a rohadt kánikulát itt az Alfőd szélén böjtöljük ki.

    Ja, tv. Mi a meleg miatt most napi 300 órát nézzük. Nincs árnyék a kertünkben, még a medencébe is csak 6 után van kedvük kimenni. Alszunk reggel sokáig, aztán csak tespedünk, mint a vizilovak.

    Próbálok pár képet, hátha engedi.

    Puszi mindenkinek, jövök még!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_830777
    Torolt_felhasznalo_830777
    2009. július 22. 13:58122902.

    sziasztok

     

    Isten éltessen, Del! és a többi név és szülinapost is persze, jó ünneplést!:)

     

    mi jövő héten megyünk Bükfürdőre pár napra, remélem szép időnk lesz. Aztán aug. elején Szomolyára 3 másik baráti családdal.  És nemrég eldöntöttük a barátnőkkel, hogy szeptemberben elmegyünk csak csajok wellnessezni (mind a hatan), most épp mindenkinél akkorák a gyerekek, hogy meg tudjuk oldani (2 éjszaka lesz), aztán többen most újra babát szeretnének, úgyhogy vagy most, vagy megint éveket kell várni a köv. alkalomra:). Gyorsan le is foglaltunk a Kolping hotelban egy bioházat, volt már ott valaki? vicces, hogy gyerekmentes hétvégére épp egy ennyire bababarát hotelbe megyünk, de pl most nyílt ott egy új csak felnőtteknek szóló relax fürdő részleg (hang és fényeffektekkel), és hát tök szuper ez a külön házas megoldás, nincsenek falszomszédok, mert bevallom, tényleg nem örülnék, ha éjszakai bababömböldét kéne hallgatninem olcsó ez a bioház, de 6 felé osztva már nagyon baráti:)

     

    monik, Paneknak jobbulást!! ó, szegény! most akkor strandolást elfelejtheti egy időre? 

     

    én épp dögrováson vagyok, a szuperül sikerült sátrazásunk óta bedurrant az asztmám, vááá, de utálom!! most megyek majd egy új kinezhez ezzel, remélem, segíteni fog (a "régi" elvileg már minden lehetséges okot feloldott - hát nem sikerült túl jól:))

    pusz

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
7 8 9 10 11

Címlap

top