Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2005 áprilisi babák

Torolt_felhasznalo_770932
Torolt_felhasznalo_770932
Létrehozva: 2004. augusztus 3. 15:32
Gondoltam nyitok egy ilyen topicot...

Ma, a ciklus 31. napján poitív lett a teszt. Remélem nem lesz semmi baj, mert nagyon nagyon örülünk a kismanónak. Amúgy már van egy 18 hónapos kislányom!

Írjatok!
  1. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2009. július 13. 12:25122876.

    Sziasztok!

     

    Pocakosok remélem szépen kerekednek lassacskán! :)

     

    Del, nagyon klassz képek, Lilus valóban nagyon hasonlít rád, és biztos korábban is mondtam már, de nekem mindig úgy tűnik, mintha sokkal idősebb lenne a koránál, olyan kis komoly arca van. Milán is egész nagyfiú már. :)

     

    Na, úgy tűnik, az egész fórum együttalszik. :) Mi is. :) Mondjuk ha zavarna, én lelkifurdi nélkül tennék ellene, de nem szoktunk felébredni éjjel sosem, szóval biztos nyugodtan elvagyunk egymás mellett, addig meg hadd legyen így. Gondolom, húszévesen már nem akar köztünk aludni a gyerek. :) Pont a minap ütötte meg a fülem egy kifejezés, gondolhatjátok, nem mai gyerek szájából: "amikor aludni küldtek...". Akkor jutott eszembe, hogy nálunk (meg ahogy olvasom, mindenki másnál) ez inkább melléfekvést, tutujgatást, mesélést stb jelent, de régebben valóban nem így volt: minket még valóban aludni küldtek. Változnak az idők... aztán kérdés, hogy melyik szemlélettel teszünk majd jobbat a gyerekeinknek... Mondjuk a túlzásba vitt új szemlélet is meglátszik már a mai tiniken: abszolút nincsenek hozzászokva, hogy nemet mondjanak nekik. Meg se értik. Jó, nem mind, de azért jórésze. Azért ebbe a hibába nem akarok beleesni, szóval bár próbálok mindent megtenni azért, hogy a gyerekem jól érezze magát a neki adatott körülmények között, de azért azt is jó lenne megtanulnia, hogy nem minden az ő elképzelései szerint zajlik. Néha mondjuk már eddig is "lázadtam", pl. ha ő erőszakosan közölte, hogy most ezt és ezt kell csinálni, pont akkor, amikor én tök mást akartam, akkor azért néha durvábban is odaszóltam, hogy bocs már, én is élek. Szóval azért nem lehet mindent a gyerek akaratának alárendelni. VAgy ez már önzőség? Nem hiszem, hisz a tesójaival (ha lenne neki) is megvívná ezeket a csatákat. Így meg, mivel nincs, ezért néha vívja meg velem, még ha ez esetleg azt a látszatot kelti is, hogy én vagyok a gyerekes vagy kicsinyes. Alapból persze, hogy ráhagyná az ember, néha magamat is figyelmeztetni kell, hogy ha ő szól, hogy x zenét akarja hallgatni, akkor ne állítsam le azonnal, amit amúgy hallgattam, és ne teljesüljön azonnal hercegkisasszony óhaja, hanem vegye már észre, hogy én is döntéssel rendelkező lény vagyok. Na, most megint belementem egy nagymonológba, bocsi, de hátha értitek, mire akartam kilyukadni...  Ja, és azért indultam ki az alvásból, mert ebben is olyan gyengének érzem magam néha, hogy ha szól, hogy feküdjek mellé, akkor hiába van még a kedven filmem a tévében, ő győz, és mellé kell feküdnöm... régen ezért szerintem kiröhögtek volna más szülők. Azzal kezdtem, hogy nem lenne lelkifurdim változtatni, ha zavarna az együttalvás, de lehet, hogy mégis lenne. És a nagymonológnak végül is ez volt a lényege, hogy elpuhult, nemet mondani nem tudó, ezáltal zsarnokokat nevelő szülőnemzedék vagyunk, vagy ez a normális, a jó? Várom a véleményeket... :)

     

    Örülök, hogy elveszett barikák is előkerülnek!

     

    Mi megvagyunk, a szokásos problémákkal és örömökkel.

     

    Na, remélem, mennyiség kipipálva. :)))

     

    Pusz mindenkinek

    előzmény:
    del (122874)
    2009-07-13  08:28
  2. 2009. július 13. 11:09122875.

    Sziasztok!

     

    Del

     

    Lilus hogy hasonlít rád! Édes a cápavadászod is!

     

     

    Nyaralás hogy sikerült?

     

     

    Olive

    Köszi, a tegnap éjjel már jobb volt kicsit és reggel fél 7-ig szunyáltunk. Na nem ébredés nélkül, de műsor nem volt legalább.

     

     

    Áron foltját kezeltetitek még? Mi még október végén megyünk Mátéval.

     

     

    Érdekes, nálunk nem nagyon van hiszti, míg ovi volt, addig kezelhetetlenebb volt Máté.Most kint a kempingben arany élete van apával és Ricsivel a kis piszoknak.

     

    Bár ha én etetem jobban eszik, és látom milyen jól esik neki ha csak vele vagyok és rá figyelek.Sajna a nyár nálunk húzós, egyedül vagyok Botira, Máté keveset van itthon, ez nekem nem olyan jó. Neki igen, mert nem uncsizik velünk itthon.

     

    Azért várom az őszt, hogy vele is tudjak többet foglalkozni, úgy mint régen.

     

    Nem is mondtam, megtört a jég, szombat éjjel volt az első, hogy Máté nem aludt itthon. Ricsivel anyukámnál aludtak.

     

    Olyan fura volt, eddig még nem akart menni sosem. Olyan nagyfiú már.....brühühü...

     

     

    Na megyek, Botim már kibőgte magát a kiságyból, itt fekszik a nagyágyon mellettem.

     

     

    Gyertek, sokat!

     

    Szép napot!

    előzmény:
    del (122874)
    2009-07-13  08:28
  3. del
    del
    2009. július 13. 08:28122874.

    SZiasztok!

     

    Lélek: szeretettel gratulálok nektek! 

     

    Együtt alvás: hozzánk is vándorolnak a gyerekek éjjel, most már mind a kettő általában, ilyenkor apa kiszorul sajna... De legalább mindenki jókat alszik.

     

    Maminti: sátorozással bátrak vagytok, én is kacérkodom a gondolattal néha.

     

    Sea: Botikánk javulást, nektek meg nyugis éjszakákat kívánok.

     

    Gyuruj: a hiszti biztos Milán miatt van, nálunk is ez volt a terhesség végén és kb Milo 3 honapos korától. Igaz, hogy Laura már nagylány, de azért mégsem olyan nagy a kis drága, figyelmet akar. Nyilván figyeltek rá, de akkor is osztozni kell... Pont a házban beszéltem egy csajjal, neki van egy 13!!!! éves fia és a kicsi pedig 2. A 13 éves szokott bújni hozzá és ilyeneket mond, hogy őt már nem is szereti az anyja. Szóval csak azt mondom, hogy türelem, lesz még jobb és roszabb is 

     

    Nálunk is van még hiszti néha, de inkább nyávogás, de sajnos ezt az oviból is hozza a lányzó.
    Most egyébként Lilus ottmaradt anyósomnál, mennek minden nap lovagolni és strandra. Ki van nyalva a kis feneke, nem hiszem, hogy gond lenne. Milán még nem maradt, ő még nem bírná.

     

    Rakok néhány képet a nyaralásról és a még hosszú hajú Lilusomról. 

     

    Lesznek még nyaralási képek, csak még a másik gépről is le kell tölteni. 

     

    Szép napot mindenkinek, kismamik pocakosodjatok! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. július 12. 17:16122873.

    Sziasztok!

     

    Lélek! Gratulaaaaa!!!Gyorsak voltatok! :)))

     

    Köszöntéseket köszönjük, mi is boldog névnapot kivánunk utólag Liliknek, mára Vizának ( ha olvas) és Makro Dalmájának.

     

    Maminti! Jó, hogy jöttél! Sátorozás, nem semmi!! Tényleg jó hideg van esténként. Tegnap csak a teraszon üldögéltünk este, én bizony fáztam nagyon.

    Alvás remélhetőleg innen már könnyebben rendeződik!

     

    Sea! Nálatok is! Szegény Boti! Ilyen érzékeny a pocakja? Infacol és társai?

     

    Szép hetet mindenkinek! Hideg nem lesz ..:))

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. július 12. 12:16122872.

    Halihó!

     

    Maminti

     

    Éljen az együtt alvás.Mi is négyesben nyomjuk.

     

    Anyukám is azzal vigasztal, hogy majd ketten jobban meglesznek később egy szobában. Remélem is...

     

    Épp csak Ricsi nem fér már közénk.  De ő nem is vágyik. Vajon mér?

     

    Blue

     

    Aranyosak a fiúk.

     

     

    Ja, sátrazás. A kempingben van egy baráti társaság, a csajszival együtt kórházaztunk 8 hónapja. Itt vannak a 8 hós fiúcskával sátorban.

     

     

     

    Gyuruj

     

    "na most irigykedek, hogy a hisztik másnál így elmaradtak, nálunk most is van néha több, néha kevesebb... egyébként olyan okos, kedves, egyre önálóbb is, csak ne lenne olyan hisztis néha..."

     

    Ne legyél ám telhetetlen..... A hiszti is elmúlik egyszer. Gondolj arra, ez a pillanat már nem jön többet vissza.

     

     

    Én is erre gondoltam éjjel, amikor kétszer másfél órás műsort nyomott Boti.

     

    Olyan vagyok mint a mosott sz@r.

     

     

     

     

    Komolyan csajok, most a foga miatt megy nehezebben a pukizás vagy meg kéne nézetnem Botit dokival? Normális az hogy még 8 hósan is felébred éjjel hogy nem jön ki a puki, mire kinyomja addigra már annyira ordít és a végére meg fel is ébred.

     

    Most épp alszik a kiságyban, legalább megebédeltem nyugiban. 

     

    Megyek is punnyadok, amíg tehetem.Pá

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_830777 (122868)
    2009-07-10  17:00
  6. 2009. július 10. 21:37122871.

    Sziasztok!

     

     

    Lélek, gratulálok! 

     

    Maminti, jó nagy ágyatok van! Bátrak vagytok a sátrazással! Bálint is akkor szól, pisi, kaki miatt, ha nincs rajta se pelus se bugyi. 

     

    Olive, mi vasárnap megyünk füredre, így elkerüljük egymást.

     

     

    Én is rakok fel egyképet a fiúkról.

     

     

    előzmény:
    gyuruj (122870)
    2009-07-10  21:26
  7. 2009. július 10. 21:26122870.

    Sziasztok,

     

    Lélek, szívből gratulálok vigyázz magadra!!! hűűűű.... 3 gyerkőc, bátor vagy :-)) pedig én is kacérkodom a gondolattal, hogy  MAJD mi lenne ha.... :-)) remélem Benivel megoldódik a bepisilés, főleg, hogy most már tudjátok mire figyeljetek. majd azért írj a fejleményekről.

     

    maminti, de jó hogy te is benéztél, borci ügyes a szobatisztasággal. :-)) együttalvás húzós lehet, de sztem azért írom ezt, mert én a kialvatlanságot elég rosszul tolerálom. Amúgy mindenki azt mondja, milyen türelmem van a hisztihez, meg egyébként is a gyerekekhez, de aludni azt kell :-)  képeket várjuk

     

    boldog Nóri és Lili napot mindnekinek.

     

    Sea, éjszakázást sajnálom, én Lauránál nagyom is emlékszem erre az időszakra... szóval együttérzek veled, bár gyanítaom ez vigasztal legkevésbé :-))  Boti nagoyn ügyi a bilizéssel :-) kéepket meg ne mtudok nézni, mert tök lassú a net most... :-((

     

    trivi, ne csak irigykedj, cselekedj is :-)))

     

    set, tényleg mi lehet vele? 

    sztem split járt még erre nagyon rég...

     

    na most irigykedek, hogy a hisztik másnál így elmaradtak, nálunk most is van néha több, néha kevesebb... egyébként olyan okos, kedves, egyre önálóbb is, csak ne lenne olyan hisztis néha...

     

    olive, jó nyaralást. :-))

     

    monik, csini a lánykád, és nem tudom megdícsértem e mát trivi rövidhajó leányzóját :-))  meg lélek fiait, mind olyan szép. többiek is tegyenek csak fel soksok nyári képet, oylan jó nézni :-)

     

    most megyek, párommal mindjárt bedinnyézünk :-))

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. július 10. 19:31122869.

    Nagyon az eleje, tegnap teszteltem, épp csak kimaradt a mensim, szóval még 5 hét sincs.

     

    Maminti, üdv újra! Bátrak vagytok a sátrazással! Ügyes Borci a szobatisztasággal! Hűű, ez az együtt alvás kemény lehet, hozzánk Beni mászkál, egy jó ideig egész éjszaka ez ment, most visszaparancsoltuk a saját ágyába. Mivel Domit egyedül elalvásra/alvásra szoktattuk, nem szeretném, ha Beni miatt (utána) kezdene átmászkálni. Várjuk a képeket!

    előzmény:
    Sea74 (122867)
    2009-07-10  13:36
  9. Torolt_felhasznalo_830777
    Torolt_felhasznalo_830777
    2009. július 10. 17:00122868.

    na még egy elveszett bari, be-e-e-e-e:)

     

    szívből gratulálok a kismamiknak, és utólag hadd köszöntsek minden név- és szülinapost, aki az utóbbi időben ünnepelt!

     

     

    mi jól vagyunk, gyerekek tündérek, nálunk is sokkal inkább Borika a hisztipanka, Matyus már okos nagyfiú (általában:)). tegnap elmentünk sátrazni, de már itthon vagyunk:D eszméletlen hideg volt éjjel (Mátrában voltunk), 7-8 fok, hiába a vastag ruha+hálózsák+polárpokrócok, így is szétfagytunk, bugyikat húztunk a fejünkre:), de sajna gyerekek jól betakisodtak így is:( És egyébként is baromi kemény volt, szóval rég vártam enynire a reggelt, mint ma:) azért asszem még megpróbálkozunk egyszer idén a sátrazással...de kicsit alábbhagyott a lelkesedés:) Borcika kb 2 hete nem hajlandó az ágyában aludni, így el is pakoltuk a kiságyat (1 éves kora óta külön szobában aludt, és még betegség idején sem hagyta magát a mi ágyunkba tenni, csak a saját ágyát követelte), úgyhogy most 1 hete összeköltöztünk Matyus szobájában, két bazinagy matraca van a földön (340cm széles:D), faltól-falig ágy, és ott alszunk mindannyian:) Egyelőre nagyon élvezzük mindannyian, de az a terv, hogy majd ha már megszokják, hogy együtt vannak, akkor mi szép fokozatosan "kikopunk" mellőlük, aztán kapnak 1-1 külön ágyat oda, és az lesz a gyerekszoba. Egyébként hihetetlen, hogy csak mostanra értük el azt, hogy 1 ember elég a két gyerek altatásához...hihi. Borcika már mindent beszél, mindketten folyamatosan magyaráznak, édesen eljátszanak (általában), Borci kezd szobatiszta lenni, kb 1 hete bent bilibe pisil (de csak akkor, ha tökpucér a popója, ha rajta van bugyi, akkor sztem még azt hiszi, hogy pelus), annyira várom, már 4 éve pelusozok, jó lenne egy kis szünet:)

     

    együttföldönalvás miatt van egy eladó 160-as fenyő antikolt ágykeretünk hátha érdekel valakit (Matyus ágya volt, néhány hónapja vettük, tök szép állapotú)

     

     megyek kipakolni, próbálok majd képeket hozni:) megirigyeltem tőletek, tök édes képeket tettetek fel!:)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. július 10. 13:36122867.

    Hurrá Lélek! Gratulálok Hanyadik hét?

     

    A pocakos élet tényleg szééép!

     

    A Liliket én is elfelejtettem. Annál szebbet Nekik!

    előzmény:
    Lélekszem (122866)
    2009-07-10  13:06
  11. 2009. július 10. 13:06122866.

    Köszi a gratut. Még nem érzek különöset, bár egy kicsit meg van puffadva a hasam, ráfeküdni kényelmetlen, és kezd jönni az álomszuszi időszak is, de még nem vészes.

    Remélem, minden oké lesz!

     

    (Miért nem tudok szmájlit beszúrni?  Ennyit az nlc-ről!)

     

    Hopszi, a Liliket elfelejtettem köszönteni, Isten éltesse őket is!

     

    pusza

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (122864)
    2009-07-10  11:24
  12. 2009. július 10. 11:29122865.

    Sziasztok!

     

    Megvagyok én is, csak megint a 3-ik nemalvós éjszakázós hétnél tartunk, így állandóan vagyok. Két foga van Botinak, most jön a többi gondolom emlékeztek még erre az időszakra ti is.

     

    9kg és 73 cm, tegnap méretkeztünk. Kaki, pisi továbbra is bilibe megy  Aztán egyszer majd alszunk is biztosan éjjel.

     

    Tettem fel új képeket   http://picasaweb.google.com/pedit74/BotiEsMate#

     

    Rohanok is, háztartok míg Ricsi Botizik.

     

    Mindenkinek jó pihenést aki nyaral- vagy most készül.

     

    Próbálok majd jönni sűrűbben.

     

    Nórit Isten éltesse!

    előzmény:
    Lélekszem (122863)
    2009-07-10  08:39
  13. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2009. július 10. 11:24122864.

    Sziasztok!

     

    Jajj Lélek! Csak nem??? Szívből gratulálok, nagyon ügyesek voltatok! És hogy vagy? Érzel már valamit?

     

    A kérdés vonatkozik Emcsire is! :)

     

    Komolyan, már kezdek kicsit irigykedni. :) Na jó, nem komolyan ám, meg néha tényleg éppen az ellenkezőjére gondolok, hogy milyen könnyű már így, hogy egyre önállóbb, ügyesebb a lányom, egyre többet foglalkozhatok magammal vagy mással is, de azért én se mondtam még le teljesen arról, hogy lesz ez még így se. :) De tényleg csak hosszú évek múltán, ha egyáltalán... Addig meg csendben szurkolok nektek. :) Hálisten mindig van kinek. :)

     

    Én is köszöntöm a Nórákat, Liliket!

     

    MOnik, édes a lánykád az új hajával! Nagyon modern kiscsaj. Mint az anyja. :))

     

    Huh, fekvős hiszti elég erős lehet, hát igen, a nagykönyv szerint nem kell észrevenni, de azért mégis minden gyereknél egy picit más jön be a gyakorlatban. Reméljük, mihamarabb leszokik róla.

     

    Lívi mostanában papának hívja az apját, vagy kis papámnak. Nem tudom, honnan szedte, de nagyon jól hangzik a szájából, főleg, ha azt nézem, hogy a fiatal, kölyökképű apjának mondja! Mondjuk engem hálisten nem hív mamának, talán azért, mert mamája van igazi is (biológiai ) Nekem viszont egyszer azt mondta: de szép az én kis anyám. :)) Szóval én is kicsi vagyok. :)

     

    Nyaralóknak jó időt kívánok, kellemes időtöltést!

     

    Itthon levőknek pedig jó fórumozgatást legalább napi egyszer!

     

    előzmény:
    Lélekszem (122863)
    2009-07-10  08:39
  14. 2009. július 10. 08:39122863.

    Sziasztok!

     

    Trivi, nekem is pont a minap jutott eszembe, h Set elvileg már megszült. Hahó, Set, mi újság?

     

    Viszont az már biztos, h nem csak egy kismamink van :))))))

     

    Érdekes ez a nem elsietős dolog, mivel Beni is 3 évesen lett szobatiszta. Bár azt kell mondjam, nem egészen saját akaratából, vagyis amikor mondtuk neki, h a kis barátnője is bugyit hord, akkor mondta, h ő is azt kér és nem fog bepisilni, de szerintem ez nem egészen az a verzió, amikor ő saját maga kéri a bugyit. De vszínű ez is több dolog függvénye, ahogy a dokinő is mondta.

     

    Hiszti, dac: nálunk elvétve még van, bár tény, h kevesebb, illetve más jellegű, mint pl 2 éve.

    Domival leszek bajban, amilyen angyal kisbaba volt, meg tulképpen most is az, már látszik, h elég hisztis lesz, méghozzá földre fekvős verzióval! Ezzel mit lehet kezdeni? Gondolom, ne vegyek róla tudomást, aztán csak felkel.

     

    Monik, lánykád tündéri!

     

    Olive, akkor jó nyaralást a jövő hétre! Nórinak pedig boldog névnapot!

     

    És  Vizának is boldog névnapot vasárnapra!

     

    Jövő héten én se vagyok, Trivi, tartsd életben a fórumot! :)))) Azért monik is szorgalmasan jön, hajrá fórummentők!

    Sea? Gyuruj? Ágóca? Macs?

    Ágica, Split, Red, Psandi? Többiek?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. július 9. 21:14122862.

    Sziasztok!

     

    Csak bejelentkezem én is, nálunk is beindult a nyaralás.

    Ma jöttünk meg Füredről, gyerekekkel voltam csak, szóval megyek is lassan apázni :))

     

    Szombaton tratunk egy bográcsozós Nóra napot, majd hétfőn indulunk Lillafüredre, immár apástól 5 napra.

    Szóval jó pihenést , nyaralást, szép időt mindenkinek!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. július 9. 21:13122861.

    Sziasztok!

     

    Csak bejelentkezem én is, nálunk is beindult a nyaralás.

    Ma jöttünk meg Füredről, gyerekekkel voltam csak, szóval megyek is lassan apázni :))

     

    Szombaton tratunk egy bográcsozós Nóra napot, majd hétfőn indulunk Lillafüredre, immár apástól 5 napra.

    Szóval jó pihenést , nyaralást, szép időt mindenkinek!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. július 9. 13:11122860.
    és még egy
    előzmény:
    monikmam (122858)
    2009-07-09  13:03
  18. 2009. július 9. 13:11122859.
    és még egy
    előzmény:
    monikmam (122858)
    2009-07-09  13:03
  19. 2009. július 9. 13:03122858.
    ...és még egy nyári kép
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. július 9. 11:18122857.

    Szép napot Mindenkinek4!!

    Ajjaj, kitört a nyár!!!

    Mi is megyünk a hétvégén a Tiszára. Tiszafüreden töltjük a hétvégét egy baráti házaspárral.

    Remélem kitart a jóidő, bár nekem még fürdőruhám sincs.

    Trivi: dac és  hiszti most nálunk is alábbhagyott. Lilo is tiszta nagylány, locsog fecseg, nagyon választékosan beszél, és ahogy gesztikulál, be lehet pisilni....

     

     

    ma pedig örökbefogadunk egy igazi kiscicát. Lujzika lesz a neve, és ma megyünk kiválasztani. Lilo választotta a nevet, majd hozzá a cicát. szal ha fiú ha lány, Lujzi lesz.

     

    szép napot mindenkinek. és tényleg hol van mindenki, rég látott ismerős.....

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2009. július 8. 13:27122856.

    Szia Lélek, hát úgy látom, ketten maradtunk... :)

     

    Múltkor, mikor írtam, hogy jelentkezzen le a kismami, elgondolkodtam, hogy vajon egy van-e még, de már szerintem igen. Nem tudom, mikor jön a nagy hír a legifjabb kisasszonyunk születéséről, vagy lemaradtam volna? Rangidős kismami, hírt kérünk!!!!

     

    Érdekes ez a bepisilős dolog, köszi, hogy megosztottad velünk, Lélek. Nálunk véletlenek sem voltak, igaz, hogy nem is hamarkodtuk el a szobatisztaságot. De pont múltkor jutott eszembe, hogy régebben azért a fő témáink mindig a gyerkők voltak, ki mennyit iszik, pisil, hízik, beszél mittodomén, most meg kb. minden más... :)) szóval illik néha róluk is szót ejteni... :)))) Remélem, mihamarabb megoldódik ez a kis probléma! Következő projekt hogy halad? :))) Apa jeleskedik a kivitelezésben? :))))

     

    Na és hogy hű maradjak az előbbi soraimhoz: Lívi mostanában egyszerűen imádnivaló. Hisztikorszak, dackorszak már nyomokban sem lelhető fel, segítőkész, kedves. Azt hiszem, ez lesz az a kor, amit 14 évesen hangosan zokogok majd vissza! :)) Vagy mégse? :) Többiek: a többi négyévesünk hogy áll e lelki témában? :)

     

    És tényleg, Maminti nagyon eltűnt mostanság. Mi van veletek, azt ne mondd, hogy egy háromsoros beszámolóra sincs időd, Kati! Irgum-burgum...!!!! :)

     

    Na pussz, jelenésem van a családnál.

     

     

    előzmény:
    Lélekszem (122855)
    2009-07-08  13:13
  22. 2009. július 8. 13:13122855.

    Sziasztok!

     

    Bocsánat, reggel másodszorra elfelejtettem köszönni, kissé pipa voltam.

     

    Szóval Beni kapcsán azt taglaltam, hogy többször előfordul, h bepisil, nem teljesen, csak becsurgatja, vagyis igazából az a probléma, h nem "ér rá" elmenni pisilni, nem akarja abbahagyni a játékot (legtöbbször a játszón fordul elő). Illetve másik részről némi figyelem felhívás, addig is vele foglalkozunk. Most az utóbbi időben egész jók vagyunk, de nem az igazi. Tegnap a dokinál nem volt közremüködő, de a dokinő nem vette zokon. Továbbra is azt mondja, mint eddig: testvérféltékenység (Benit sokszor dicsérjük meg, Domit szidjuk le a jelenlétében), szorongós típus (gyógynövénytea fogyasztását javasolta feszültségoldásra), plusz genetikai hajlam (érdekes, h jobban örökölhető a hajlam nagynénitől, -bácsitól, nagyszülőtől - nővéremmel és apukámmal is voltak ilyen gondok). Mindent összevetve a doki szerint nincs gáz, a fent említettek mellett kb 4 és fél, 5 éves korig normális dolog a bepisilés, ha utána is fennáll a dolog, akkor menjünk vissza. Mindemellett azért lehet az is belejátszik, h kicsi a hólyagkapacitása, mivel ahhoz képest, h elég kevés folyadékot iszik, sokszor pisil. Egyszer le kell mérjem, mennyit pisil egy-egy alkalommal.

    Nagyjából ezt írtam.

     

    Gyuruj, az idei nyarat akkor érdemes kihasználnotok, ha Milán ilyen türelmes. Állítólag augusztusban lesz kánikula.

     

    Most megyek is, Domi alszik, Benivel játszok egy kicsit.

    előzmény:
    Lélekszem (122854)
    2009-07-08  08:54
  23. 2009. július 8. 08:54122854.

    Basszus, írtam egy hoszzút, és mielőtt elküldtem volna, elszállt!

    A francba, annyira utálom az nlc!!!!!!

     

    Szóval megdicsértem Trivi csini csajsziját, meg örültem Gyuruj jó hétvégéjének, plusz írtam, h tegnap Benivel megint voltunk a gyerekideggondozóban a bepisilés miatt és ezt bőven kifejtettem. Most viszont nem fogom újra leírni, mennem kell!

     

    pusz

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (122853)
    2009-07-07  13:51
  24. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2009. július 7. 13:51122853.

    Sziasztok!

     

    Örülök, hogy mindenkinek strandolósan-nyaralósan teltek a napjai. Lélek, nagyon klassz képeket töltöttél fel! Mi is változatlanul az egynapos, olcsóésnemráz, családilag-rokonilag együttlevős programokat részesítjük előnyben, bár munka sajnos még mindig nincs. :( Most már nagyon ideje lenne találni, mert bár borszasztóan megérdemelte már ezt a pihenést az uram, de azért jóból is megárt a sok... meg aztán egy idő után az már nem is jó. Szóval továbbra is nagyon reménykedem valami pozitív változásban e téren.

     

    Írtátok, hogy többen is nyáriasítjátok a gyerkőcök frizuráit, hát mi is ezt tettük, mert Lívinek is inkább bozontos-loncsos volt a haja, mintsem szép hosszú, szóval annyira nem is sajnáltam, hogy egy picit vágattunk belőle. Mondjuk neki is olyan haja lesz, mint az enyém, hogy mivel természetesen hullámos, a belőtt, tépett divatfrizukat kapásból el lehet felejteni, mert úgyis arra áll, amerre akar. Mikor kész lett az új haja, kb. 22 másodpercig állt úgy, ahogy beszárították, utána már göndörödött is magától. Elméletileg olyan volt, hogy bubisan megemelve a teteje, az alja meg kifelé, tépetten állt. Most már mosás utáni képet tudok felrakni, én szárítani se vagyok képes senki haját, mármint fésűvel, magamnak is úgy szoktam, ha néha megkísérlem, hogy jól beleragasztom a fésűt, amit utána nagy sikítozások közepette műtök ki a hajamból. Szóval csak úgy, ahogy megszáradt... ----->

     

    Tök jó, hogy mindenkinek jól sikerült a nyaralás.

     

    További beszámolókat is várom, akik voltak valamerre kimozdulni. :)

     

    A régen írókkal már megint mi van? khm-khm

     

    Kismami, tessék lejelentkezni! :)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. július 7. 08:40122852.

    sziasztok,

     

    látom mindenkinek kirándulós strandolós napjai voltak :-) mi is voltunk mindenfelé, egy napot az őrségben töltöttünk,  aztán mentünk anyósékhoz utána két napra, odafelé megálltunk a sümegi várnál, este párommal és sógorékkel lementünk a Badacsonyi borozósorra, pont utcabál volt, tök jó volt :-))) másnap meg de. balcsiztunk, szigligeten, (sztem nagyon jó kisgyerekeknek, babáknak a strandja) persze ez utóbbit Milán nélkül, őt a nagymaminál hagytuk két etetés között (kocsival kb 20 perc az út). Szóval felért egy nyaralással az a 3 nap :-) Szerencsére Milán minden ilyesmit nagyon jól és nyugodtan visel, mosolyog mindig, pl. Laurával nem lehetett volna egyszerre ennyi felé menni, ő nem szerette a nyüzsit, pláne nem ha máshol aludtunk, még akkor is, ha csak a nagymamiéknál.

    még majd megyünk Kapolcsra meg aug.-ban 3 napot Kehidára :-)))  Az az igazság, hogy kb 4 éve nem voltunk sehol, Laura még nem is volt igazi nyaraláson, már nagyon várja :-)) így most kiélvezzük a nyár minden percét, és nagyon sok egynapos kirándulást is  szervezünk.

     

    mennem kell Milán nyöszizik, még jövök, puszi,

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
9 10 11 12 13

Címlap

top