Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Legzesfigyelo?

gabo78
Létrehozva: 2004. július 20. 13:00
Harom honapos babamnak szeretnek legzesfigyelo keszuleket venni. Eddig azt hallottam, hogy a Baby controll es az Angel care keszulekek vannak a legjobb arban. A Baby controll van nekunk is (igaz mi bereljuk), Van valakinek tapasztalata ezekkel a markakkal kapcsolatban? Azt tudom, hogy a Medicoros megbizhatatlan, es azt is , hogy a Madarasz utcai Baby sense a legjobb (de az 50e forint, es az altalam emlitettek 25 korul vannak)Kerlek segitsetek!
  1. 2004. szeptember 21. 20:1955.
    Sziasztok! Én egy egy éves kisfiú mamija vagyok, aki sajnos császármetszéssel született és a műtét közben tüdőgyulladást kapott. Újszülött intenzívre került és négy napra lélegeztető gépre is. Szerencsére semmiféle maradandó károsodás nem érte, ma egy vidám kis "ördög"! Az intenzíven (SOTE II. női) a BabySens készüléket használták és otthonra is "kötelezően" előírták. Persze a kezelő orvosunk kiokított mi a teendő ha baj lenne. Ezen kívűl három hetesen végeztek egy 24 órás monitorizálást, amikor is egy számítógép érzékelői azt figyelték kihagy e a légzése. És kihagyott! Engem a frász kerülgetett, de mivel kórházban voltunk próbáltam nyugodt maradni. A vizsgálat eredménye mégis az lett: nem veszélyeztetett a kicsi a bölcsőhalál szempontjából. A légzés kihagyás, pár másodpercre 6 hónapos korig élettani sajátosság! Nem elég fejlett még a légzést szabályozó része az agynak. Mivel pl. a bBabySense úgy van beállítva, hogy 25 másodperc múlva riaszt, téves riasztás kizárva. Két lapos és a 6cm vastag kókuszmatrac alatt immár egy éve, egy elem cserével, téves és valódi riasztás nélkül kitünően működik! Egyébként mivel a párom van, hogy éjszaka is dolgozik, engem tökre megnyugtat mikor egyedül vagyok, hogy csak bekukkantok a kicsihez és látom minden rendben: zölden villog a "riasztó".
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. szeptember 21. 19:4854.
    Sziasztok! Akit erdekel egy uj babysenseII legzesfigyelo joval aron alul es garanciaval kerem irjon vagy ide vagy emduan@yahoo. com cimre.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_412088
    Torolt_felhasznalo_412088
    2004. szeptember 2. 14:4153.
    Hellóka!

    Mi is kókuszmatrac pártiak vagyunk és Angel Care légzésfigyelőt vettünk és lassan 5 hónapja használjuk. A vékonyabb kókuszmatracot választottuk mi is. Az a lényeg a vastagságon kívűl, hogy a matrac ne szoruljon a kiságyba. Egy normál 60*120-as kiságyunk van és ebbe pont belepasszolt az azonos méretű matrac. Frottir lepedőt használok, azt rakva a martacra még nem szorul, de az ágyra kötözhető rácsvédőt már nem célszerű betűrni a matrac mellé, úgy már nagyon passzos. Nekünk nagyon jól működik a figyelő matracon keresztül is, pedig az érzékelő érzékenységét nem növeltük. Mielőtt még a baba megérkezett sokszor kipróbáltuk, teszteltük, hogy jól kiismerjük. Eddig egyszer kellett elemet cserélni, elvileg 3 hónapig bírta. Ne ijedj meg ha elemcsere esedékességéhez közelítve esetleg az éjszaka közepén egyszercsak elkezd pittyegni. Akkor eljött az elemcsere ideje! Én jól megijedtem, mire rájöttem, hogy miért pittyeg. Mi csak a jelzőfényt használjuk, mert az állandó pittyegés zavarta a picit. Éjszaka is kiválóan látszik a zöld fény az egész szobából.
    Remélem Ti is meg lesztek vele elégedve!

    Üdv Melitta
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_524606 (48)
     
  4. 2004. szeptember 2. 11:2952.
    Oké, köszi.
    Ez így már jobban hangzik, hogy -műszakis vagyok és nem rázhatja meg. :)
    előzmény:
    Honik (51)
     

Címlap

top