Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pránanadi

Levena
Létrehozva: 2004. július 20. 00:20
Sziasztok!
Szeretnék véleményeket és tapasztalatokat olvasni erről az energetikai irányzatról. Mi különbözteti meg a többitől, mint pl. a Reiki? Elég keveset tudok az ilyen dolgokról, de szeretnék ezen változtatni. Végignéztem a már meglevő topikok címét, de nem találtam olyat, ami a Pránáról szól, ezért úgy döntöttem nyitok egyet. :) Ha minden sikerül, akkor talán hamarosan részt fogok venni egy ilyen tanfolyamon, de addig is szeretnék minél többet hallani róla.
  1. 2004. október 27. 12:25251.
    csak azért kérdeztem a fokozatot, hogy olvastam már tartasz tanfolyamot. De csak 1-es, 2-est vagy már mesterire is lehet hozzád menni?
    előzmény:
    nonamona (250)
     
  2. 2004. október 27. 12:22250.
    Én Bodolai Évihez jártam, járok. Sajnos az időm nagyon nem engedi, hogy mostanában tanuljak, de ha minden igaz, most megyek 6-ra. Bár én utálom a fokozatok emlegetését. Amit én a fokozataimmal megcsinálok, azt Te is megtudod a 2-essel. Semmi különbség nincs a tudásunk között. Csak én már öregebb vagyok- a nadiban.
    előzmény:
    eryka81 (248)
     
  3. 2004. október 27. 12:19249.
    Budapesten nagyon sok avatómestert találsz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_429455 (247)
     
  4. 2004. október 27. 12:13248.
    Te kihez jártál? Hanyadik fokozatnál jársz?
    előzmény:
    nonamona (246)
     
  5. Torolt_felhasznalo_429455
    Torolt_felhasznalo_429455
    2004. október 27. 12:12247.
    köszi! azt hiszem, hogy a budapest kézenfekvőbb lenne, mert könnyebben tudok szállást szerezni.
    előzmény:
    nonamona (244)
     
  6. 2004. október 27. 12:11246.
    Ismerem őket!
    előzmény:
    eryka81 (245)
     
  7. 2004. október 27. 12:09245.
    Igen, Révbíróékhoz.
    előzmény:
    nonamona (243)
     
  8. 2004. október 27. 12:09244.
    Pécsett most kérdeztem meg, nincs avatómester, de valamivel közelebb, Szolnokon tudok neked ajánlani, a világ legjobb mestere (Ő tanított, tanít engem is) csodákat tudsz tőle megtanulni!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_429455 (241)
     
  9. 2004. október 27. 12:07243.
    Most mész mesterire? Kihez?
    előzmény:
    eryka81 (242)
     
  10. 2004. október 27. 11:40242.
    Hol tartasz tanfolyamokat? Nekem Márc-ban lez aktuális a 3. tanf.
    előzmény:
    nonamona (235)
     
  11. Torolt_felhasznalo_429455
    Torolt_felhasznalo_429455
    2004. október 27. 11:35241.
    pécsett?
    előzmény:
    nonamona (239)
     
  12. 2004. október 27. 11:35240.
    hát épp ezért! beszélgessünk! :D
    előzmény:
    nonamona (238)
     
  13. 2004. október 27. 11:35239.
    Budapest, de az ország bármely területén tudok neked avatómestereket, klubokat ajánlani, akiket megkereshetsz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_429455 (237)
     
  14. 2004. október 27. 11:34238.
    Nagyon szívesen, de ezt nem lehet egyszerűen levélben leírni!! Minden gondolathoz újabb gondolatok, kérdések csapódnak, hisz látod, egyik kérdés jön a másik után!!!!De ha tudok, bárkinek szívesen segítek!
    előzmény:
    baloghzs (236)
     
  15. Torolt_felhasznalo_429455
    Torolt_felhasznalo_429455
    2004. október 27. 11:31237.
    melyik városban?
    előzmény:
    nonamona (235)
     
  16. 2004. október 27. 11:29236.
    Szerintem az lenne jó, ha itt osztanád meg a tapasztalataidat velünk, nem privátban, mert biztos többeket is érdekelne!
    MEg biztos vannak olyanok is, akik csak olvasgatnak és nem szólnak hozzá.
    előzmény:
    nonamona (234)
     
  17. 2004. október 27. 11:27235.
    Igen, minden hónapban tartok tanfolyamokat!
    előzmény:
    ezisen (230)
     
  18. 2004. október 27. 11:26234.
    A csoda nálam, mint írtam 8 éve tart. Remélem nem 3 napos lesz nálatok sem!!! És hidd el, hogy annyira örülök, hogy felfedeztelek titeket, hisz nekem az életem a nadiba van ágyazva. Evvel kelek, evvel élek. Szerintem az energia maga a csoda. Kérdésedre válaszolva: először is ne keress szűrőt az energia közt. Ez minden emberben létezik, mindenki tudja használni, csak nem mindenki tudja ezt magáról. A technika pedig "csak" - és én komolyan mondom, hogy csak arra kell, hogy legyen egy eszközöd amivel megmozgatod, elindítod az energiát. Később már erre sem nagyon lesz szükséged. Igen, az univerzális is egy energiaágazat, én csak a nadis barátaimtól hallottam róla, én nem végeztem el. De kezeltek vele és nekem brrrr, nem volt kellemes (ellentétben a nadi!!!! Imádom) A táltosok ugyanazt csinálják, mint a nadisok, reikisek, csak más technikával. Ők nem tibeti, japán formát használnak, hanem a régi magyar hitvilághoz nyúlnak vissza, a régi táltosok tudását fordítják gyógyításra. Látom hallottál már a beavatásokról! Te vettél már részt benne? Van valamire beavatásod? Ha erről többet szeretnél tudni, akkor a privin szívesen mesélek neked, mert ez nem csak 3000 karakter, hanem napok, hetek, hónapok, évek!!!
    előzmény:
    galathien (229)
     
  19. Torolt_felhasznalo_429455
    Torolt_felhasznalo_429455
    2004. október 27. 11:25233.
    lehet, hogy rosszul látom, de ezeket a különbségeket - mármint hogy közötte várni kell meg nem szabad keverni. . . - az találja ki, aki a sajátját akarja bizonygatni. ennek pedig semmi értelme, mert egyikünkké sem! kölcsön kapjuk, használjuk és csak az lehet igazán a miénk, amit el is tudunk engedni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_429455
    Torolt_felhasznalo_429455
    2004. október 27. 11:22232.
    igen, arról itt már sok szó esett, hogy az energia is mint minden: EGY. én abban értek egyet, hoyg enm kell mindent annyira túlbonyolítani, túlmisztifikálni! én egyszerűen csak kérem az energiát aztán a végén megköszönöm. és eddíg még mindig oda ment, ahol szükség voltz rá. az már csak plusz jó, ha közben hidegnél-melegnél többet érzékel az ember.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2004. október 27. 11:22231.
    Szia Nonamona!

    Köszi amit irtál! Én is így sejtem, hogy az energiának "egynek" kell lennie, de a párom állítja hogy érez különbsééget. Ezek szerint lehet hogy csak a "selymes" és az "intenzivebb" közti különbséget érezheti?

    Egyébként én eddig még csak olyat hallottam, hogy ez nem ugyanaz. És azt is, hogy kb 6 óra szünetet érdemes tartani a 2 technika között. (???????)
    Hát nem mondom, hogy értem! :))))

    3 star: az az igazság, hogy galathienhez hasonlóan nekem is van tisztulnivalóm a petefészek, ill alsó területek környékén, de nem gondoltam hogy ezt támogatom vele! DE most belegondolva. . . Tök jó! :)))))
    előzmény:
    nonamona (227)
     
  22. 2004. október 27. 11:14230.
    Szia üdvözöllek itten!
    Nem pontosan értem mit tartasz butaságnak? Úgyhiszem egyetértünk abban amit írtál.
    lásd 190-es hozzászólás. Az energia ugyanaz, de a hozzá vezető út lehet különböző ezt Te is megerősíted.
    Egyébként avatsz is?
    előzmény:
    nonamona (227)
     
  23. 2004. október 27. 11:10229.
    Milyen az az univerzális? Az is egy technika? És a táltosok? Ma is vannak? Azt is lehet tanulni?
    A beavatás hangolja fel az ember egyfajta szűrővé? Akkor ha több technikát ismernék, lehet, hogy ezek maguktól összekombinálódnának és a két szűrőn át egy harmadik féle módon áramlana az energia?

    Bocsi a sok kérdésért. . :))
    előzmény:
    nonamona (227)
     
  24. 2004. október 27. 11:04228.
    Szia! Örülök, hogy jöttél:)
    Szerintem mi is így gondolkozunk, mint ahogy leírtad, de nézd el nekünk, még tart a csoda 3 napja;) és ezért izgalmas arról beszélgetnünk, hogy milyen érzés, ha ilyen, vagy ha olyan szűrőn (technikán) áramlik keresztül az energia.
    előzmény:
    nonamona (227)
     
  25. 2004. október 27. 10:28227.
    Sziasztok! Ne haragudjatok, de ezek nagy butaságok. Pránanadi avatómester vagyok. kb 8 éve foglalkozom energiával. Az energia egy és ugyanaz. Akár nadival, akár reikivel, akár univerzálissal kezelsz, de említhetném a táltosokat is. Egyedül a technika a különböző. Aki nagyon érzékeny, fogékony, és ismeri a saját testét, az különbséget tud tenni a technikák között. A nadi lágy, selymes, a reiki egy kicsit intenzívebb, míg az univerzális (szerintem) kibirhatatlan erős, nekem már kellemetlen! Tehát ne gondolkozz, hogy mivel kezelsz, csak használd az energiát. Az energia maga az inteligencia, ő tudja mikor mivel kell dolgozni. Ha mindkét tanfolyamot elvégeztek, akkor szerencsés vagy, hiszen két technika van a kezedben. S mindig az fog dolgozni, amire a betegnek, páciensnek szüksége lesz. Csak egy jó tanács! Ne keress mögöttes dolgokat, ne állíts filozófiát az energia mögé, csak használd, akkor fogod igazán megérteni az értelmét.
    előzmény:
    baloghzs (188)
     
  26. 2004. október 27. 09:58226.
    Sziasztok!
    Erre a szivárványos dologra még nem is gondoltam. A sárgát kifelejtetted:)
    Zsé, én is ott érzek mindíg kifejezetten forrót a kezelésnél (főleg a méh-petefészek tájékon, de ez ugye az esetemben várható is volt). Nem vagy mostanában nagyon kreatív? Az is oda tartozik.
    3star, hogyhogy jobbak, mint az eredeti? Mitől? És milyen színűek? Láthatja valaki a saját auráját is?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  27. Torolt_felhasznalo_975598
    Torolt_felhasznalo_975598
    2004. október 27. 09:10225.
    Tényleg szexcsakra!
    Bár én úgy tudom sok emberé eltér ettől a színskálától. Nem mindenkinek van mondjuk lila 3. szeme meg fehér koronacsakrája!Ezek a színek sztem csak az ideális, rendbe tett nyitott csakrák színei.
    Az én csakráim is eltérnek pár helyen, de nem bánom mert jobb mint az eredeti:)
    Én is tűzjegy vagyok, de nálam fordítva van:nyugtatni kell magam különben bajok vannak. Sok kéket hordok.
    Bzs, sztem lehet azért van ez a narancsdolog mert lehet volt valami piszok vagy dugulás a szexközpontban, ami most tisztulgat. tökjó.
    előzmény:
    ezisen (224)
     
  28. 2004. október 27. 08:55224.
    Lehet, hogy másnak ez nyilvánvaló, de én múltkor csodálkoztam rá a dologra, hogy a csakrák színei és sorrendje megegyezik a szivárvány színeinek sorrendjével, (vörös, narancs, zöld, kék, ibolya, fehér) minő véletlen.
    előzmény:
    galathien (218)
     
  29. 2004. október 27. 08:54223.
    Szívesen látunk bármikor.
    előzmény:
    doandy (221)
     
  30. 2004. október 27. 08:53222.
    Szia Galathien!

    És a 2-es a felülről vagy alulról 2-es? (gondolom alulról, de nem vagyok biztos benne)
    Az a szexcsakra???
    Zs
    előzmény:
    galathien (218)
     
  31. 2004. október 27. 08:44221.
    szia, azért köszönöm kedvességed, hát az egyik vizsga vacak lett, a másik végülis jó. Próbáltam Rá sokat gondolni, "vele lenni", hát ennyire sikerült. Legközelebb kerítek egy fotót! :-) :-)
    előzmény:
    ezisen (220)
     
  32. 2004. október 27. 08:04220.
    Szia!

    Sajna mi csak akkor tudunk küldeni, ha valahogy be tudjuk azonosítani az illetőt, egyszóval legalább egy fénykép kellene hozzá. Remélem a párodnak sikerült a vizsgája. Bár BZs lehet hogy reikivel tud.
    előzmény:
    doandy (216)
     
  33. 2004. október 27. 07:59219.
    Jaj de jó neked, hogy ilyen melóhelyed van, nálunk jó esetben sajnálkozva néznek rám, hogy szegény má megin miket beszél.
    Helyi kezeléshez pontosan megfogalmazom mire kérem az energiát. pl. az itt előttem fekvő Gipsz Jakab hasfájásának enyhítésére, megszüntetésére.
    Ha már ennyire előjött a nyakad, a hátad problémája, nincs aki megcsipizné, hogy könnyebben megszabadulj tőle?
    Hol laksz?
    előzmény:
    sanadan (217)
     
  34. 2004. október 26. 20:25218.
    Sziasztok!
    Itt vagyok, olvasgatlak benneteket, csak az írásig nem jutok már el többnyire. .
    A narancs a 2-esé Zsé!
    Megyek is, mert még hátra van a kezelés (tegnap is elaludtam. . ).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. 2004. október 26. 16:28217.
    Szia
    Igen rápakoltam a hátamra és anyakamba mindent, és most, előjött keményen szó szerint.
    Kezelés közben kértem segítséget Fentről, és kaptam is, ennek leküzdésére. Már sokkal jobb voltam tegnap, tudtam lazítani. A kezelés is jobban ment. A meditáció is eszembe jutott:-) De egyre gondolunk itten:-))

    Ma este megkérdezem miért akarok ennyire bagózni! Hátha lejön a válasz. . . .
    Melóhelyen elmondtam hogy gyógyítást tanulok. Kértek is segítséget, és én szivesen adtam. Na de ezzel kapcsolatban kérdezem: helyi kezelésre határozom elmagam, és erre kérek energiát. Kapok is. . Csakhogy a helyi kezelés mindenkinél más testrészt érint. Hogy csináljam, hogy jól csináljam?

    Az auralátással kapcsolatban: egyre jobban kezdem látni, ez azért érdekes, mert nem is foglalkozok vele különösebben. Nagyon jó érzés segíteni. . .
    előzmény:
    ezisen (213)
     
  36. 2004. október 26. 15:18216.
    tudom, hogy nem jó helyen járok, de belestem a topicba, és láttam itt is vannak reikisek, valaki segítsen lécccciii! a párom 15-tól vizsgázik és a többi topicon nincs senki, küldjön neki valaki legyen szíves energiát, ha tud. . . Nagyon köszönöm: Csepelre kell küldeni, S. B-nek, segítsetek! :-)
    nagyon-nagyon hálás lennék, legyen szép napotok: da
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. 2004. október 26. 14:46215.
    Ezisen, bizonyára igazad van!
    Ezeket már mind végigettem :)))) És a beavatás óta pl. zabálom a csípőset (zöldpaprika), a fűszeres kajákat és vettem egy csomó napsárga meg narancs színű cuccot. A feketét nem bírom elviselni. (bár előtte sem nagyon hordtam). A múltkor felvettem egy fekete bugyit, és 10 perc múlva ki kellett cserélnem egy kékre :))))) Szóval ezek a szinek (narancs pl) , a fűszerek, meg a csipős is mind a tűz energiát / tűz jegyet serkentik, ami én vagyok. (yang tűz) valószínű ilyen módon is táplálnom kell most magamat. Gondolom.

    Vagy melyik csakra szine a sárga-narancs?
    előzmény:
    ezisen (214)
     
  38. 2004. október 26. 10:37214.
    Biztos, hogy nem hiányod van, hanem inkább az ízekre vágysz, próbálj rántott sajtot, tököt, gombát, lecsót,
    előzmény:
    baloghzs (206)
     
  39. 2004. október 26. 10:36213.
    Szia

    Bíztatásként, amikor elkezdtem nadizni egy doboz cigi nem volt elég egy napra, villámcsapásként ért a hír a 21 napról, a hús a kávé és a többi nem okozott gondot, de a cigi…. . panaszkodtam is rendesen a mesteremnek, hogy én ezt nem fogom bírni, akkor felajánlotta, hogy ha nagyon rágyújthatnékom lesz, csak próbáljam, ki gondoljak rá és majd Ő küld nekem olyan energiát ami segít. És láss csodát, úgy hagytam abba a dohányzást, hogy alig szenvedtem tőle. Azóta egy szálat sem szívtam. Az izomfeszülésedre egy jó kis tibeti masszázs biztosan jót tenne, nem tudom van e a közeledben valaki aki elvégezte? De azthiszem bármilyen masszázs jót tenne. Ez a fizikális része, a másik, hogy gondold végig, mi az, amitől ennyire megfeszülsz? Az ember azokat a dolgokat pakolja a hátára, amikkel nem akar szembenézni. Van az a meditáció, amit gondolom Ti is csináltatok a Találkozás a lámával, aki elviszi testei lelki nyavalyáidat, vagy a palackos, amikor berakod a bajaidat a palackba, és a víz elsodorja.
    előzmény:
    sanadan (209)
     
  40. 2004. október 26. 08:54212.
    Szia Adrenalin!

    Én is Reiki 1-es ( is ) vagyok, beszélgethetünk erről ha gondolod, de sok okosságot nem hiszem hogy tudok irni. . . :)
    ZSé
    előzmény:
    andrenalin (205)
     
  41. 2004. október 25. 21:34211.
    Biztosan nagyon helyes gyerek a fiad:-)
    előzmény:
    otletes (210)
     
  42. 2004. október 25. 20:33210.
    Én a kávéval küzdök, igaz már csak napi egy van. Fele mentes fele igazi, de tudom ez sem kéne.

    Azon a részen ahol húzodik nehéz önkezelést végezni, én jógáznék, vagy megkérném a fiamat hogy masszírozza meg a hátam :::))) Remélem Ezisen bölcsebb és használhatóbb tanácsokat ad majd, jobbulást.
    előzmény:
    sanadan (209)
     
  43. 2004. október 25. 18:18209.
    Magam is észrevettem, hogy amikor kevesebbet eszem, akkor a 'nyammogás' hiányzik. :-)) Ezt kivédem azzal, hogy almát lereszelek, és rendesen jól lakok vele. Másik étel a kukorica kása főételként (nekem fincsi), nagyon laktatós.
    Vagy kenyér szőlővel.
    Másrész a hús nem evés azelőtt sem okozott gondot.

    Sokkal keményebb számomra a cigi-kávé sajna, ezzel bírkózok most.

    Más: nagyon erős izomfeszülést érzek a hátamban, nyakamban, minden izmomban ha jobban belegondolok. Ez is a nadi hatása, és mit lehet sebtében ezzel kezdeni, mert nagyon zavar? Plíz valaki
    előzmény:
    baloghzs (206)
     
  44. 2004. október 25. 17:13208.
    Három hét alatt nem hiszem, hogy bármiben hiányod lehet :::)) Nekem 10 éve nincs bár azóta nem eszem húst. Talán nem árthat egy kis inaktív élesztő pehely (B12 forrás), vagy mi hiányzik? Fáradt vagy? Üres a pocid (ezen egy jó kis zöldséges kása segíthet)?

    Adrenalin
    én sem vagyok reikis így nem tudok segíteni .
    előzmény:
    baloghzs (206)
     
  45. 2004. október 25. 15:52207.
    Szia adrenalin
    Nem tudom csak a nadit kezdtem el, a reikit nem ismerem.
    előzmény:
    andrenalin (205)
     
  46. 2004. október 25. 11:58206.
    Sziasztok!

    mondjuk én meg tudom állni a 3 hetet hús nélkül, februárban is kibirtam, de most valahogy olyan érzésem van, mintha "konkrétabb" energiára is szükségem lenne, mint a zöldségek. . . pedig tök változatosan étkezem, főzőcskézek, és nem az a baj, hogy nem lakom jól, hanem ugy érzem vmi hiányom van.
    Ez februárban nem volt! Ja és persze kezelem magam rendesen, de ezt az oldalt mintha most nem pótolná, vagy töltené fel eléggé. . .
    ez lehetséges?
    mit szóltok?
    Zsé
    előzmény:
    ezisen (202)
     
  47. 2004. október 25. 10:59205.
    Sziasztok!

    Lehet, hogy már elhangzott, mégis szeretném megkérdezni, mi a különbség a Reiki és a Pránanadi között? Látszatra nagyon hasonlóak. Nagyon érdekes, amit írtok róla, és kiváncsi lennék, de sajnos - idő hiányában - nem tudtam végigolvasni minden hozzászólást. Kb. egy hónapja volt a Reiki I. beavatásom, és nagyon kíváncsi volnék. . .

    Előre is köszönöm!
    előzmény:
    sanadan (105)
     
  48. 2004. október 25. 10:25204.
    Köszi a tanácsot! Tényleg megpróbálok majd beszélni velük, esetleg egyik este kezelés közben, akkor úgyis nagyon könnyű relaxálni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975598 (199)
     
  49. 2004. október 25. 10:22203.
    Először megpróbálta elűzni őket, az nagyon gáz volt, mert elég rosszul sült el. Aztán egy imaginációs meditációval próbálkoztunk, masszírozással egybekötve, majd beszélgettünk. Ezek nagyon jók és hasznosak voltak. Erre az előző életes dologra gondoltam én is, már akkor.
    Ha többet megtudok, kiderül, hogy mi, akkor majd megírom.
    előzmény:
    ezisen (201)
     
  50. 2004. október 25. 09:48202.
    A három hét azért van, hogy azalatt kezeled magad, tehát folyton emeled a rezgésszámodat, ha ennél a húst, innád a kávét, meg bagóznál ami ugye mind alacsony rezgésű, akkor az olyan mintha nem csinálnál semmit, mert egyik kioltja a másikat. ez alatt a három hét alatt az a cél, hogy megtapasztald a változást.
    nem tilos tovább csinálni.
    előzmény:
    otletes (198)
     

Címlap

top