Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pránanadi

Levena
Létrehozva: 2004. július 20. 00:20
Sziasztok!
Szeretnék véleményeket és tapasztalatokat olvasni erről az energetikai irányzatról. Mi különbözteti meg a többitől, mint pl. a Reiki? Elég keveset tudok az ilyen dolgokról, de szeretnék ezen változtatni. Végignéztem a már meglevő topikok címét, de nem találtam olyat, ami a Pránáról szól, ezért úgy döntöttem nyitok egyet. :) Ha minden sikerül, akkor talán hamarosan részt fogok venni egy ilyen tanfolyamon, de addig is szeretnék minél többet hallani róla.
  1. 2004. október 12. 17:34151.
    Sziasztok!
    De jó hogy egyre többen írtok, akik mostanában végezték.
    SVali
    Az én Mesteren (aki lehet, hogy a te Mestered is, mivel én is Ezisen infoja alapján jutottam el, igaz ennek 50-50% az esélye, mert lehet hogy nem egyformán választottunk :::))) azt mondta, hogy a 3 hét letelte után heti 3-4 kezelés az ideális. Ezt elmondják majd a 3 hét letelte után az oklevél átadásakor.
    Sanadan
    Nekünk azt mondták, hogy ahol jobban érzed a meleget ott energia hiány van, (nekem is vannak olyan pontok ahol nagyon forró lesz a tenyerem) ahol szinte semmit nem érzel az a rész rendben van, de Ezisen majd pontosít ha rosszul írtam.
    előzmény:
    sanadan (150)
     
  2. 2004. október 12. 15:21150.
    Szia galathien

    Már az is jó volt, hogy sokan voltunk kezdők, és sok 2. -t végzett is eljött, valamint segítők magasabb fokozatról.

    Nálam nagy áttörés volt, hogy meg kellett idegeneket érinteni, és ilyen hosszasan, ill. hogy engem 'tapiztak'. :-)
    Úgy látszik meg kellett ezt is tudnom magamról, hogy ezzel hogyan állok. Másrészt az aura látásom a tanulás két napja alatt nem igazán működött, mert mással voltam elfoglalva.
    De most újra megy. Én is betartom az előírt önkezelést, és elkezdtem a társkezelést mai naptól. Családtag önként alávetette magát:-))
    Azt tapasztalom, hogy amikor kérem az energiát, akkor a koronacsakrám nagyon beindul, és ez kis fejfájást okoz a kezelés végén. Én este meditálásszerűen végzem az önkezelést. Néha tényleg belebólintok én is:-))

    A kezemből áradó melegérzet nem mindig egyforma. Ezisentől kérdezem, hogy ha nem eléggé meleg a kezem akkor is megy az energia, ill. mennyire kell nekem odakoncentrálnom? üdv nektek
    előzmény:
    galathien (147)
     
  3. 2004. október 12. 14:33149.
    Szia!
    Ha tudtam volna, hogy ott vagy a tanfón, csak megkerestelek volna. Ne aggódj ezzel a technikával nem, lehet ártani, sem, szándékosan sem véletlenül. A 2-es tanfolyamon már tényleg vannak olyan dolgok, amiket ha nem jól csinálsz, annak lehetnek kellemetlen következményei, hangsúlyozom kellemetlen és nem káros. Ha azonban betartasz minden olyan szabályt, amit a Mesteredtől hallasz garantáltan nem, lehet bajod. Az pedig hogy ki mit érez az egyéni, van, akinek már az első tanfolyamon mindenféle érzete van, van, aki kevésbé fogékony, nem kell túl nagy hangsúlyt fektetni erre a dologra. A pránanadiban pontosan az a jó, hogy olyan módszer, amit mindenki képes megtanulni, és nem függ semmilyen képességtől sem. Persze akinek megadatott, valami különleges képesség annak könnyebb, de mindenkinek sajátmagához képest kell fejlődni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_321190 (148)
     
  4. Torolt_felhasznalo_321190
    Torolt_felhasznalo_321190
    2004. október 12. 12:21148.
    3star!
    Mit jelent, hogy el lehet szúrni elég durván? Lehet ezzel ártani is?
    Én most hétvégén végeztem el az 1-est (ezennel köszönöm Ezisennek a segítséget!), és alig várom a kettest! De ez most egy picit megijesztett. . .
    Nekem nem volt "déja vu" érzésem, de abszolút úgy éreztem, mintha hazaérkeztem volna, olyan nyugalom volt ott rajtam.
    "Forró érzeteim" még nincsenek. Sőt igazából nem is nagyon érzek semmi különöset, de azért szorgalmasan kezelem magam.
    A 3 hét elteltével milyen gyakran érdemes kezelni magunkat?

    Vali
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975598 (145)
     
  5. 2004. október 12. 11:05147.
    Sziasztok!
    Én is voltam hétvégén 1-esen.
    Az előbb írtam Ezisennek privit, és ugyan ezt próbáltam leírni, amit itt írtál, Sanadan! (arról, hogy természetes és ismerős érzés, "déja vu"))
    Esténként jutok el az önkezelésig és kb az egy harmadánál már majd elalszom:) Aztán mindenféle testi tünetet is produkálok.
    A "diéta" nem gond, a felsoroltak közül csak húst szoktam fogyasztani, azt is csak kb hetente egyszer. Szóval nem nagy lemondás. Őszintén szólva az "állati fehérje mentes" -ből én azt gondoltam, hogy tejterméket sem lehet, szóval még pozitív meglepi is volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. október 12. 10:37146.
    Az ételallergia, mint az allergiák általában nagyon bonyolult pszichoszomatikus betegség, természetesen javítható az állapot, ideális esetben teljes gyógyulás is elérhető. A pránanadi azonban nem csodaszer, egy-két energiaküldéstől biztosan nem fogsz meggyógyulni. Valóban lehet távolságba is küldeni, de én nem tudok csak, úgy ha legalább fényképen láttam az illetőt. Távból küldött energiát csak akkor érzel meg, ha már többször gyakoroltad az ilyenfajta „adás” vételét, vagy ha különleges képességekkel rendelkezel. Az én véleményem szerint az allergia kezeléséhez, ha az illető maga is nagyon akarja, legalább heti 2-3 kezelésre van szükség. Azért írtam, azt hogy az „illető maga is nagyon akarja” mert gyakran tapasztalom azt, hogy bár szeretne meggyógyulni, de nem akar tenni érte semmit, kényelmesebb bekapni néhány szem gyógyszert, (ami a tüneteket valóban enyhíti) mint önmagára odafigyelni és változtatni az életén.
    előzmény:
    leo45 (144)
     
  7. Torolt_felhasznalo_975598
    Torolt_felhasznalo_975598
    2004. október 12. 10:32145.
    Nem azt mondom, hogy annyira nehéz volt. Kb 1 óra alatt végeztem. csak nagyonis hogy lehet hibázni, nemrég volt rá példa a közelben. el lehet szúrni elég könnyen, és elég durván.
    A küldéshez minimum fénykép keee!
    Aki most volt egyesen:érdemes figyelni, mert ahogy tisztulsz, forró érzeteid lehetnek, és akkor örülni kell, mert valami hozzád ért. olyankor kiszednek vmi szemetet vagy kosszt. én végigvigyorogtam a 3 hetet.
    előzmény:
    otletes (138)
     
  8. Torolt_felhasznalo_913046
    Torolt_felhasznalo_913046
    2004. október 11. 17:21144.
    Sziasztok!

    Ételallergiát is lehet gyógyítani pránanadival?
    Hogyan működik ez a gyógyítás? Lehet-e ízelítőt kapni belőle - szeretném kipróbálni érezni ezt az energiát. Ha akad akinek van kedve ma este 9 v. 10 kor v. holnap este küldeni. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2004. október 11. 08:07143.

    Azt kaptam amit vártam. Másrészt volt egy dézsa vú érzésem , mégpedig az, hogy ezt én átéltem már, ezért természetesnek tűnt minden. Most akciózom a 21 napos tennivalókat teljes lendülettel. Máris érzem az áldásos hatását: nem írtűózom más ember megérintésétől mint eddig, nagyon nyugodt békés vagyok. Társkezeléshez elkapom a családom tagjait, aztán annyi Nekik:-)))

    Szóval fickándozok:-))
    Tutti megyek további fokozatra is.
    üdv mindenkinek
    előzmény:
    ezisen (142)
     
  10. 2004. október 11. 07:20142.
    Gratula!

    Milyen volt?
    előzmény:
    sanadan (141)
     
  11. 2004. október 10. 22:07141.
    I-es megvan:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2004. október 8. 11:51140.
    Jesszum most látom Duddha=Buddha
    előzmény:
    otletes (138)
     
  13. 2004. október 8. 11:27139.
    Simának sima a többi is, felelősség az van az igaz, de nem kell megijedni, ez a módszer nagyon jól ki van találva, ha betartod a szabályokat nagyot nem tudsz hibázni. Az meg hogy könnyű e a kettes tananyag, szerintem nem olyan nehéz, persze ha odafigyelsz amikor a mestered elmondja hogyan tanuld meg.
    Gondolj arra, ez a tudás benned van, kérdés ki mennyire tudja kiengedni.
    előzmény:
    otletes (138)
     
  14. 2004. október 8. 07:35138.
    "Rettenetes felelősség. Nameg nem könnyű a tananyag se:)"

    Hú azt hittem az 1-2 az sima ügy, ezért végezheti el mindenki.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975598 (136)
     
  15. 2004. október 8. 07:35137.
    Sokmindenben egyetértek veled, én is az egyes után hagytam abba a bagót /is/, de nem vagyunk egyformák.
    Minket itt a földön embereket " CSAK" annyi választ el Duddhától, hogy neki nem voltak már blokkjai. Ez lenne ugye a végcél nekünk is, ezért hívják tanuló bolygónak is. Csakhogy, nem egyforma batyuval érkezünk, ezért az akadályok sem egyformák számunkra. Lehet, hogy neked, meg nekem nem volt gond letenni a cigit, biztos van helyette más amit esetleg nem tudsz megoldani, mág akkor sem ha már tudod mit kellene tenned,
    Pl. az elfogadás hm. . . ugye hogy nem könnyű, a másik ilyen iszonyúan nehéz /legalábbis nekem/ a megbocsátás.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975598 (136)
     
  16. Torolt_felhasznalo_975598
    Torolt_felhasznalo_975598
    2004. október 7. 16:26136.
    Nem az én mesterem cigizett, Ő maga a megtestesült példakép. egész nap elnézném, olyan harmonikus. hanem a többiek, akik nézték a dolgokat. Annyit kettesről, hogy jól meg kell gondolni, elmegy-e az ember. Rettenetes felelősség. Nameg nem könnyű a tananyag se:)

    A bagóval szemben meg nem leszek toleráns, mert ha én le tudtam tenni, egy mesternek nem kellene hogy gondot okozzon. na mindegy.

    Állítólag az 1es után 6 hónap, kettes után 9 hónap van. Ez azért kell sztem mert fel kell dolgozni azt a hatalmas adag energiát, különben bajunk lenne belőle. Más a nyugati ember, de hát mit várunk, ha sz*** eszünk?A vegázás nekem se gond. 7 hónapja nincs husi, cigi, kávé. nincsenek ragyáim!:)))
    előzmény:
    otletes (125)
     
  17. 2004. október 6. 16:50135.
    Jóóó, van jelentkező csak én görcsöltem a négy napon, köszi a választ ::))) Szerintem ma este elkapok valakit, így reszkessen aki utamba kerül :::)))
    előzmény:
    ezisen (134)
     
  18. 2004. október 6. 07:49134.
    Ha nem jön össze a négy nap kezeld meg egyszer ha van jelentkező. Én nagyon szeretek társkezelni, főleg az elején olyat akivel meg lehet beszélni, hogy milyen érzetei vannak.
    előzmény:
    otletes (133)
     
  19. 2004. október 5. 17:28133.
    Igenis, nagyon fogok igyekezni ::)))

    Kérdésem is lenne, ti hogyan gyakoroljátok a társkezelést, én a tanf óta nem gyakoroltam, mert nem jön össze a 4 egymást követő nap a kezelésre, félek elfelejtem a végén.
    előzmény:
    ezisen (132)
     
  20. 2004. október 5. 15:21132.
    Te is csak szépen tedd magad szabaddá dec 18-19-re.
    Egyébként én négy hónapot vártam az 1-és a 2 között.
    A mesterem azt mondja mindíg akkor kell menni a köv tanfolyamra amikor hívnak, mert az ember ha kihagyja utánna nagyon nehezen jut el.
    Anno 2, 5 éve nem mentem el az utaztatós II-re azóta se bírtam eljutni. Most meg aki tartja uccu kiment Indiába, leshetem míg visszajön.
    előzmény:
    otletes (129)
     
  21. 2004. október 5. 15:17131.
    Szia!

    Sztem ne várd meg könnyebben fogsz vizsgázni a 2-es birtokában.
    előzmény:
    jasmine84 (130)
     
  22. 2004. október 5. 08:07130.
    nekem január, akkor én megvárom a vizsgaidőszak végét :))))
    előzmény:
    otletes (129)
     
  23. 2004. október 4. 20:14129.
    Igen nálam ugyan így volt s gyanítom ez mindenkinél így volt van lesz :::)))
    Mivel 10 éve nem eszem húst ez a tiltás hidegen hagyott, a kávé hiányától viszont volt egy kis fejfájásom.

    Igen már én is várom a 3 hónap leteltét, az nálunk dec 18-19. -i hét végét jelenti ha jól emlékszem, de ez annyira Karácsony így valószínű én csak januárban tudok kettesre menni.
    előzmény:
    jasmine84 (126)
     
  24. 2004. október 4. 16:31128.
    lehet hogy ez változó. . . mert a tanárom azt mondta az első második közt 3 hónap, utána fél év - 1 év a 2. és a 3. közt
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_429455 (127)
     
  25. Torolt_felhasznalo_429455
    Torolt_felhasznalo_429455
    2004. október 4. 16:10127.
    sziasztok!

    hát én úgy tudom, hogy két szint között fél évnek kell eltelnie. aztán volt már egy hozzászólás négy hónapról. most meg már csak három???
    ezisen? én tavaly júniusban végeztem az elsőt, de még nem fogyott el a tanulnivaló. . .

    a dohányzáson én is csodálkozom, mert aki cigizik, az egyrész maga is "füstölög", másrészt pedig fizikai értelemben is burkot von maga köré, ami kevesebbet enged láttatni magából. én si dohányoztam, tudom, miről beszélek. . .
    ha egyébként meg jól érezted magad vele, akkor ne foglalkozz ezzel, légy megértő, elfogadó. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. 2004. október 4. 15:33126.
    nekem nagyon nagy élmény volt, a beavatás fantasztikus, meg persze az első társkezelés is!
    most 3 hétig mindennap magamat kell kezelni és nem szabad húst enni, ez nálatok is így van?
    kár hogy 3 hónapnak kell eltelnie az 1. és a 2. között :(
    előzmény:
    otletes (124)
     
  27. 2004. október 4. 11:09125.
    Hú ezt nem értem, én az 1-est aug végén végeztem, a mellettem ülő pont azért jött mert Nadival kezelték junius óta és azóta nem gyujtott rá. Akkor a mesteredet nem értem, vagy lehet más megvilágítása is ennek a dolognak?

    Azért ami elmondható mesélsz a 2-ről. Bár lehet hogy semmit nem lehet, na mindegy majd én is sorra kerülök ha letelik a 3 hónap.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975598 (123)
     
  28. 2004. október 4. 11:06124.
    De jó, mesélj, persze hogy csatlakozhatsz ::)))
    előzmény:
    jasmine84 (122)
     
  29. Torolt_felhasznalo_975598
    Torolt_felhasznalo_975598
    2004. október 4. 08:52123.
    Tökjó hogy egyre többen vagyunk. Most voltam kettesen, és sajnos eléggé csalódtam néhány mesterben. Képzeld el, hogy valaki ilyen szinten még olyan korlátokat állít magának, mint a bagó!Nem mondom, az átlagember még elmegy, de nehogy már olyan ember adjon nekem tanácsot, aki ennyire nem ura a testének!Akinek attól függ a lelki boldogsága, hogy elszívja e a cigijét. . . Én is dohányoztam napi másfél doboz ment el. De nem tudom elviselni, hogy úgy gyógyítsak valakit, hogy tele vagyok pumpálva nikotinnal, szóval nadi óta nem gyújtok rá. Vélemény?
    előzmény:
    jasmine84 (122)
     
  30. 2004. október 4. 08:29122.
    sziasztok!

    csatlakozhatok? :) tegnap elvégeztem az 1-es fokozatot! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  31. Torolt_felhasznalo_429455
    Torolt_felhasznalo_429455
    2004. szeptember 29. 08:19121.
    szia!
    én a hétvégén sokadszorra szembesültem azzal, hogy lehet, hogy előrébb tartok pl. szüleimnél az önismeretben, de annál nagyobb alázattal illik feléjük fordulnom. néha ők is jelzik, hogy hagyjam már a szövegemet - kivéve persze, ha bajban vannak, mert azért ők is érzik, hogy általában jó oldalról közelítem meg a dolgokat - és ilyenkor majdnem mindíg eszembe jut, hogy az empátia hasznos dolog. sajnos ezen a hétvégén ez nem jutott eszembe. de amikor a kocsiajtó a tarkómnak csapódótt, akkor ne félj, eszembe jutott.
    ugyanakkor nem új sztori, hogy az ember a saját családjában nem lehet próféta.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975598 (119)
     
  32. 2004. szeptember 28. 13:05120.
    Szia!
    Üdvözöllek körünkben, valóban azt lehet tapasztalni, hogy egyre több közöttünk a "fiatal" azért tettem ""jelbe, mert az hogy valaki hány éves az csak azt jelzi mióta van éppen ebben a testben. Tehát ne törődj vele, van erre egy jó mondás, nem túl szép, de annál igazabb. Istent nem lehet leköpni. Persze mi nem vagyunk isteni létformák, csak egyszerű emberek, ezért nehezen bírkózunk az iyen támadásokkal, de hát ez itten egy tanuló bolygó. Keresd a hozzád hasonlók társaságát.
    Üdv ezisen
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975598 (119)
     
  33. Torolt_felhasznalo_975598
    Torolt_felhasznalo_975598
    2004. szeptember 28. 11:13119.
    Van valaki aki Nyíregyi pránás és most megy kettesre? Egyébként örülök, hogy egyre többen emelkednek. Mindjárt jobb lesz a világ! Van valami, ami viszont rettenetesen zavar. Még csak 19 éves vagyok, és vannak akik a korom miatt jajtetapasztalatlanmittuccte gondolatokkal lövöldöznek. persze ez csak az ő egojának a véleménye. Föleg azt bírom mikor olyanok néznek le akiknek csak a lexikális tudása nagy, nulla tapasztalattal.
    előzmény:
    ezisen (49)
     
  34. Torolt_felhasznalo_429455
    Torolt_felhasznalo_429455
    2004. szeptember 21. 18:49118.
    hát éreztük mi is, hogy valami nem stimmel!
    igaz ezisen! ezt tettük, az elején meditációkban ölelgettük meg, most viszont már automatikus, mivel nyilvánvaló, hogy nem véletlenül hozzá kerültünk, és . . . na, mindegy, az a lényeg, hogy így kellett lennie.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. Torolt_felhasznalo_850776
    Torolt_felhasznalo_850776
    2004. szeptember 21. 14:10117.
    Sziasztok!
    Elolvastam az utolsó oldalt és nagyon meglepődtem azon, amit a mesteredről írtál. Az én mesteremnél a falra ki van függesztve egy idézet, aminek a lényege, hogy minden mester a tanítványaitól tanulhatja a legtöbbet. Épp ezért bízom meg benne annyira. És azért is, mert ugyan én is "eltűntem" már vagy 2 éve, meg előtte is többször, mnden alkalommal úgy fogadott, mintha tegnap találkoztunk volna. Az idő relatív és én nem vagyok hozzákötve. Ha szükségem van rá, úgyis odatalálok, nem?legalábbis én most így hiszem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_429455 (114)
     
  36. 2004. szeptember 21. 12:18116.
    Ez jó ez még nem volt he-he.
    volt már párnanagyi, de ez is jó
    köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_430227 (113)
     
  37. 2004. szeptember 21. 12:16115.
    Miután valszínű Ő sem egy megvilágosodott mester (mert akkor nem sértődne meg), így nincs más mint tudomásul kell venni neki is vannak blokkjai amiket neki kell lekűzdeni, nyilván tudja is, és dolgozik is rajta. Azzal tudjátok segíteni, ha a feltétel nélküli szeretetet sugalljátok felé. Negatív dolgokat csak pozitívval lehet legyűrni. Tudom nem könnyű, de legyen ez a cél. És ettől még nyugodtan kereshetsz másik mestert magadnak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_429455 (114)
     
  38. Torolt_felhasznalo_429455
    Torolt_felhasznalo_429455
    2004. szeptember 21. 11:25114.
    hát az az igazság, hogy nálunk nagyon jól indult ez a dolog a mesterünkkel. nagyon jó csapattal végeztük a tanfolyamot, ami azt jelenti, hogy nemcsak, hogy ismertük egymást, de barátok is voltunk. a mesterünkről az elejétől fogva éreztük, hogy nem a tárgyi tudása miatt találkoztunk vele, hanem mert hihetetlen jó érzés volt mellette lenni. ha felhúzta a szerzetesi öltözékét, vagy meditációt tartott, akkor megváltozott még a hangja is, az arcvonásai stb. többször is találkoztunk vele, még két tanfolyamot tartott itt, és akkor szinte mindenki összejött a reggeli meditációra és aztán persze nélkülünk kezdődött a tanfolyam. este megint visszatértünk és késő estig beszélgettünk. amúgy pedig leveleztünk is írásokkal, küldött videokazettát, pudzsafüzeteket, mi is sokmindent küldtünk. telefonon, sms-ben is tartottuk a kapcsolatot.
    aztán egy összejövetel után sokan éreztük, hogy megbillent valami, bennem felgyűltek a dolgok és írtam neki egy levelet.
    amit írsz az alázatról, az fantasztikus. én is így képzeltem és én is így állok a tanítványaimhoz! (nyelvtanár vagyok. ) a tisztelet oda-vissza kell működjön!
    sajnos nem ért célba a levél, egoista, neveletlen tanítvány lettem, és azóta másokkal sem tartja a kapcsolatot. . .
    de mint már előzőleg is többször írtam, ha rágondolok, hálát érzek, mert rengeteget tanultam tőle. viszont azt is hozzáfűzöm, hogy a szomszédasszonyomtól is rengeteget tanultam, meg a férjemtől, meg az anyámtól. . . és viszont.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. Torolt_felhasznalo_430227
    Torolt_felhasznalo_430227
    2004. szeptember 21. 11:04113.
    off: bocs. . . de ha ranezek a topik nevere mindig azt olvasom elsore h párnarandi :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. 2004. szeptember 21. 09:49112.
    Csak lesek itt ki a fejemből, amiket írsz a mesteredről, nálunk ez úgy van, aki csak a gyógyítás részét akarja magáévá tenni, elmegy a tanfolyamra, meghallgatja, amit kap, hazaviszi használja. Ha nem akar két szót nem kell váltson a mesterével két tanfolyam között, máskérdés, hogy aki hozzájuk fordul tanácsért, segítségért annak elmondják a véleményüket. Azt sem konkrétan, hanem inkább jó kérdésekkel rávezetnek vigyázva, hogy ne avatkozzanak bele túlságosan az életedbe, aztán ha megfogadod, megfogadod, ha nem, nem.
    Például tegnap történt klubon egy olyan dolog, amiről kiderült, hogy a mestereink legjobb szándéka mellett is balul sült el. Elmondták ez van, megkövetnek mindenkit, és olyan alázattal viselték a tanítványok észrevételeit, ami példaértékű volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_429455 (111)
     
  41. Torolt_felhasznalo_429455
    Torolt_felhasznalo_429455
    2004. szeptember 21. 08:13111.
    jaj, jaj, naivanna, hát nem tudsz mellékíz nélkül írni!??? :-)
    van egy reflexológus barátom, járok hozzá kéhetente, ő rejkis. nem a rejkivel van gondom (észrevételem), hanem azzal, amit hozzá kapcsolnak. . . ez sem kritizálás, csak vannak dolgok, amivel nem értek egyet. ilyen volt bizony a prána tanfolyamon is, de nem a pránával, hanem az emberekkel. pl a mesteremet elhagyta egy tanítványa, majd rájött, hogy hibázott és visszatért, elmondta, hogy mi zajlott le benne. aztán a mester nem fogadta vissza. és ekkor eszembe jutott a dalai láma arca, vagy christian weberé, és nem tudtam elklpzelni, hogy ők ne tudnának megbocsátani. mindig a gyakorlati megvalósításon áll vagy bukik a dolog.
    én nem érzem hibának, hogy nem fogadok el mindent vakon ( a mesterünk is vak bizalmat kért- és nyilván nekem ezt kellett megtapasztalnom!), hanem megcsócsálom előtte. ugyanezt teszem önmagammal is.
    a biciklikerék kiváló!!! én is hasonlóan éreztem, hogy az energia ugyanaz, csak a "technikai" rész különbözik, meg hogy ki használja, ki tanítja.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  42. 2004. szeptember 21. 07:48110.
    Azthiszem ez a gyomorkeserű hasonlat nem a legjobb, van egy kis lefikázós felhangja. Az egyik tiszta a másik meg csak hevenyészve van összeütve?!
    Miután én csak az egyik oldalát ismerem így véleményt csak az alapján mondhatok amit másoktól hallottam. Persze az energia ugyanaz kell legyen, valószínű csak a csatorna más amin érkezik. Olyannak tudom elképzelni, mint egy biciklikerék, minden küllő a középpontba vezet. Bármelyiken is indulsz el odajutsz, ha végigmész rajta. Ha azonban minduntalan visszafordulsz és mégis inkább egy másikon indulsz ujra akkor az életben nem jutsz el a középpontba.
    A tanfolyamok között eltelt idők szerintem nagyon fontosak, biztos nem véletlenül találták ki, hogy mennyi időnek kell eltelni, amit az ember ott kap annak azért van egy lecsengési ideje. Én most azon a ponton vagyok, hogy ha mehetnék sem mennék tovább egyenlőre, mert az eddigieket sem tudom mindet készség szinten használni, úgyhogy ha hívnak sem megyek csak ha már ez beépült.
    Mindegy az hogy Reiki, vagy Nadi, vagy bármi más, ha valaki nincs felkészülve az a mestere felelőssége/karmája/ ha úgy is beavatja.
    Persze ez azon nem segít aki emiatt a "vicc osztályra" kerül, de az meg valószínű az Ő karmája, hiszen mindenkinek megvan a szabad akarata, hogy elmegy e egymásután hetente avatásra.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_429455 (106)
     
  43. 2004. szeptember 20. 20:37109.
    Mindenesetre távolkeleti arc, egyébként amerikai orvos, urológus, a könyvei pedig hihetetlen okosak, használhatóak, és érthetőek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_429455 (107)
     
  44. 2004. szeptember 20. 20:34108.
    Nem ijesztő, egy kínai ember arca kellemes mandulavágású szemekkel:-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_429455 (107)
     
  45. Torolt_felhasznalo_429455
    Torolt_felhasznalo_429455
    2004. szeptember 20. 20:28107.
    júúújj, ezt a könyvet én is láttam a könyvesboltban, egy kicsit ijesztő pasi van az elején, nem?
    előzmény:
    sanadan (105)
     
  46. Torolt_felhasznalo_429455
    Torolt_felhasznalo_429455
    2004. szeptember 20. 20:27106.
    természetesen tudom, hogy nem vallás, hiszen ki is hangsúlyoztam. csupán csak párhuzamot vontam: mint ahogy minden vallás istent imádja, ha másként is, úgy nem ugyanaz -e az energia, amit kölcsön kapunk? érzésem szerint csak az emberek használta "technika" az, amiben különböznek az egyes energetikai irányzatok. és természetesen az sem mindegy, hogy milyenek az emberek, akik használják. pl ha jól tudom, a rejkiben nincs meghatározva, hogy mennyi időnek kell eltelnie két tanfolyam között (az ismeretségi körben ketten fordultak be), vagy hallottam olyan mesterről, aki azt tanítja, hogy szülőket és egyéb felmenőket nem szabad kezelni. . . szóval az EMBEREK tudnak galibát okozni.
    én nem jártam rejki tanfolyamon, soha nem vonzott és most sem vonz. de ez csak egy érzés. meg tudod nekem mondani, hogy miben különbözik a pránától? úgy értem - bevállalom, ha gyagyának hiszel - az nem ugyanonnan jön? vagy ugyanúgy az univerzum energiája, csak mivel mások kezelik réges régóta, más formában adódik tovább? úgy kell ezt érteni, mint mondjuk az gyógyító gyomorkeserű receptjét, amit az egyik család rendre leírva, pontos arányokkal átörökített az utódoknak, a másik meg találomra mérés nélkül lemásolta? és bár ugyanazok az összetevői, az egyik egy tiszta finom kivonat, a másik pedig nem jól találta el az arányokat? és nem biztos, hogy jó ötlet otthon nekiállni kevergetni, mert akár mérgező is lehet?

    remélem, hogy nem tűnök teljesen idiótának, hidd el komolyan érdekel.
    az infót pedig köszönöm, továbbítom a barátnőmnek és majd a fórumon jelentkezik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  47. 2004. szeptember 20. 19:01105.
    A csodálatos prána gyógyítás
    Felsőfokú prána gyógyítás

    előzmény:
    ezisen (99)
     
  48. 2004. szeptember 20. 16:01104.
    Érdekes gondolatok amiket leírsz, az esküt Cristian Mestermek kellett letennie nem nekünk, neki pedig azért hogy a tant tisztán tudja átadni, gondold csak el, ezt a tanítást senki nem könyvből tanulja, ha nem tartanák magukat a mesterek szigorú szabályokhoz a tanítás terén, a hatezer éves tanítás mennyi idő alatt alakulna át valami egészen mássá. Pl hozzánk nagyon sokan járnak reikisek is, senki nem mondja nekik, hogy ne használják a PN és a reikit is egyformán, de ha betartod a PN szabályait, abba nencs üresjárat, akkor nem tudsz egyszerre más energiát is lehívni. Gondolom a reikinek is megvannak a maga szabályai és nem hiszem, hogy abba beleférne más is. Még annyi a Pránanadit ie 6000 évvel ezelőttről származtatják az Atlantiszi szerzetesek gyógyítottak vele, tehát a PN nem vallás, Buddha még meg sem született akkor. Jézus születését is jóval későbbre tehetjük, nem tudom neked milyen mestered volt, de a mienk ezt mindíg kihangsúlyozza, hogy nem vallás, és nem is viselkedik senki úgy mintha az lenne.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_429455 (100)
     
  49. Torolt_felhasznalo_429455
    Torolt_felhasznalo_429455
    2004. szeptember 20. 15:12103.
    ja és még valami! a barátnőmet érdekelné egyes szint. tudnál ajánlani, hogy mikor lesz, melyik városban?
    köszönöm
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  50. Torolt_felhasznalo_429455
    Torolt_felhasznalo_429455
    2004. szeptember 20. 15:08102.
    jaj, lemaradt valami: milyen választ vártam, hogy megkönnyítsd. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top