Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pránanadi

Levena
Létrehozva: 2004. július 20. 00:20
Sziasztok!
Szeretnék véleményeket és tapasztalatokat olvasni erről az energetikai irányzatról. Mi különbözteti meg a többitől, mint pl. a Reiki? Elég keveset tudok az ilyen dolgokról, de szeretnék ezen változtatni. Végignéztem a már meglevő topikok címét, de nem találtam olyat, ami a Pránáról szól, ezért úgy döntöttem nyitok egyet. :) Ha minden sikerül, akkor talán hamarosan részt fogok venni egy ilyen tanfolyamon, de addig is szeretnék minél többet hallani róla.
  1. Torolt_felhasznalo_429455
    Torolt_felhasznalo_429455
    2004. szeptember 20. 15:05101.
    könnyítsd a döntésemet, vagy tőled kapjam meg azt a jelet vagy mi. nem is tudom. . . persze ennek nem így kell működnie.
    na, mindenesetre örülök, hogy ezen a fórumon ki lehet mondani, ami kijön.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_429455
    Torolt_felhasznalo_429455
    2004. szeptember 20. 15:01100.
    még valami a privát beszélgetéshez ezisen, ami viszont ide is tartozik.
    elgondolkodtam azon, hogy vajon miért esketnek meg valakit azért, hogy ne keveredjen más energetikai ágazattal. és nem tudok rá magyarázatot adni a saját logikám szerint. eszerint minden irányzat jó, ha azt tiszta szeretet és energia vezérli. ha meghallgatok "mestereket" vagy irányzatok képviselőit, akik valminek a kizárólagosságát hirdetik, akkor komolyan elgondolkodtat, hogy mit is akarnak ott az embertől. csak az az enyém, amit jószívvel át is tudok adni, el tudok engedni. és ha az tényleg tiszta, akkor az nem túlmisztifikált. és én azt gondolom, hogy az embernek kutya kötelessége élete végéig kételkedni, megkérdőjelezni dolgokat, hiszen ez a tanulási folyamat lényege. mindazonáltal nem tartozom a tanfolyamhalmozók közé, "csak" prána egyet végeztem.
    egy susan salzberg nevű írónőnek van egy könyve, a HIT. a buddhizmuson keresztül bezsél a hitről, de tartozhatna akármelyik vallási felekezethez is, mert a könyv pont arról szól, hogy mindegy. van benne egy gyönyőrű szimbólum, amit lehet, hogy ezen a fórumon egyszer már leírtam, de akkor még egyszer: az egyes vallások olyanok mintha szalmaszálak lennének az ember kezében, hogy azon keresztül nézze az eget. lehet róla elmélkedni, hogy melyik szalmaszál idősebb, szélesebb, tartósabb stb, de ha levesszük szemünk elől a szalmaszálat, akkor látjuk az eget teljes valójában.
    (nyilván nem hiszem, hogy a prána vallás, csak a hozzáállás végett)
    nem gondolom, hogy amit írtál, az teljesen ellentétes azzal, amit én gondolok. de nem azért szeretnék kettes szintre menni, mert azt mondták, hogy ne keverjem, meg mert ez a legjobb stb. a pránanadit én mindenkinek ajánlom és nagyon sokat köszönhetek neki, félreértés ne essék. egy belső késztetésre várok, egy jelre/érzésre/lehetőségre/arra hogy megérjek rá stb stb. és az is biztos, hogy olyan mestert szeretnék találni, aki a pránanadit képviseli és nem önmagát.
    talán nem teljesen idevágó a történet, de a barátnőmnél voltam, amikor becsöngettek hozzánk a mormon egyház képviselői. én nagyon húztam a számat, de a barátnőm beengedte őket és a lényeg az, hogy heteken keresztül beszélgettünk nagyon jókat a mátrixtól a dalai lámáig mindenről. nem tolakodtak, és rengeteget tanultunk egymástól. aztán mindenképpen el akartak hívni a templomukba, amihez viszont már nem éreztem késztetést. ők pedig azt hajtogatták, hogy imádkozzak afelől, hogy ez a vallás igazi -e, és arról, hogy közéjük tartozzak -e. bár a vallás igazisága felől nem volt kétségem, azt biztosan tudtam, hogy nem tartozom hozzájuk. de lesz ami lesz alapon imádkoztam a kérdésről. a válasz mindjárt másnak három különböző helyről érkezett, két barátnőm ajánlotta fent említett könyvet, majd teljesen más miatt bementem a könyvesboltba és szó szerint nekimentem, levertem a könyvet. el is olvastam és ebben találtam meg az idézetet, amiről fent is írtam.
    közben már azon jár az eszem, hogy vajon mit vártam, milyen választ
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. szeptember 20. 10:4799.
    Nem ismerem a könyvet, de kiváncsivá tettél, bár valszínű ez másfajta gyógyítás. Leírod a pontos címét?
    előzmény:
    sanadan (98)
     
  4. 2004. szeptember 17. 21:1798.

    Kipróbáltam a prána öngyógyítást Choa Kok Sui könyve alapján, és sikerült is, majd később a prána áramlását is láttam kristályon keresztül. Növényemet szoktam ezzel a kristállyal gyógyítani, emberre nem irányítottam még sohasem.
    előzmény:
    ezisen (97)
     
  5. 2004. szeptember 17. 06:4997.
    Kiváncsian várom a beszámolót a tapasztalataidról.
    VJ sajna nem ismerem
    előzmény:
    sanadan (95)
     
  6. 2004. szeptember 16. 16:0896.
    privi ment
    előzmény:
    ezisen (94)
     
  7. 2004. szeptember 16. 16:0395.
    Október hó. Már csak a telefonálást várom és indulok.
    Lakóhelyemen lesz. A neve VJ nem tudom kiírhatom-e a teljes nevét, inkább nem írom:-)) egy 7. fokozatú tanítványa ajánlotta.

    előzmény:
    ezisen (94)
     
  8. 2004. szeptember 16. 06:5294.
    Azt írtad mész tanfolyamra. Mikor mész és kihez?
    előzmény:
    sanadan (93)
     
  9. 2004. szeptember 15. 18:2793.

    De csak piszkálj nyugodtan:-))
    Igen, de nem mondanám rétegesnek, inkább azt mondanám, hogy ahhová figyelek (vagy ahová a tudatomat irányítom) annak megfelelő részeket látok.
    Nem vagyok önjelölt, tényleg látom.
    Sokkal jobban vigyázok a gondolataimra, ez is része ennek.
    Tanulmányoztam amit ajánlottál, és még amit tudtam másokat is.
    Köszi Mindenkinek
    előzmény:
    ezisen (89)
     
  10. Torolt_felhasznalo_429455
    Torolt_felhasznalo_429455
    2004. szeptember 15. 08:0792.
    köszönöm, ezisen!
    elképzelhető, hogy a közeljövőben jelentkezem mester ügyben. még rágódom egy kicsit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. szeptember 15. 07:4591.
    Szia!
    A reikisek általában azért jönnek PN tanfóra, mert itt kaphatnak olyan védelmet, hogy ne vehessenek át betegséget. Úgytudom, ez egyik energetikai ágazatban sincs így. Nagyon jó módszer a reiki is, olyan mondta aki mindkettőt végezte, hogy a PN-nek finomabb rezgése van.
    előzmény:
    vyvett (84)
     
  12. 2004. szeptember 15. 07:4190.
    Nem pénteken nem megyek, bár szívesen tenném, de most hétfőn is kint voltam mester klub volt, a lányomat kísértem, jövő hétfőn meg nekem lesz klub, akkor meg ara megyek, így már a péntek nem fér bele.
    előzmény:
    otletes (83)
     
  13. 2004. szeptember 15. 07:4089.
    Jól van na.
    Ígérem többet nem piszkálunk. És látod a különböző aura rétegeket is? Egyébként azt tapasztaltam, hogy akikről a tanfolyamon kiderül, hogy látnak ezt azt, azokkal a mestereink kicsit külön is foglalkoznak. Persze nem rögtön az elején. Tudod mióta felkapott lett az ezotéria, azóta sok önjelölt megvilágosodott van, és olyanok is bőven akadnak akik el vannak szállva maguktól, mert van valamilyen képességük.
    Pedig ha az ember olyan szerencsés, hogy megadatott neki, valami ehhez hasonló azt megfelelő alázattal kell fogadni. A www. prananadi. hu a Petrezselyem Mester könyvében olvashatsz bővebben, és persze szívesen látunk itt is.
    szeretettel: ezisen
    előzmény:
    sanadan (87)
     
  14. Torolt_felhasznalo_429455
    Torolt_felhasznalo_429455
    2004. szeptember 14. 20:4388.
    szia! sok helyen olvashatsz a pránanadiról! talán egyszerűen csak üssd be egy keresőprogramba és egy csomó cikket találsz. ha szubjektív tapasztalatokat szeretnél, akkor ha gondolod, érdemes végigolvasni a topicot, mert sokminden elhangzott már, talán találsz válaszokat.
    előzmény:
    sanadan (87)
     
  15. 2004. szeptember 14. 18:4487.

    Rejtélyes ember, minimális info:-)
    Tudom nem lehet erről beszélnetek, vegyétek úgy hogy nem is kérdeztem:-))
    előzmény:
    ezisen (81)
     
  16. 2004. szeptember 14. 18:4186.

    Lehet virgonckodni meg poénkodni nem bánom:-))
    Nem vagyok türelmetlen. Látom az aurát kb. 1 m-re a csakráimat is (ha jól ráhangolódok). Na ezért kérdeztem
    hogy tanítják-é a csakra-nádi-aura energia rendszert, vagy csak energia vevést-adást-küldést. Csatornázás helyett írhattam volna beavatást is, akkor nem lenne min derülni:-))



    előzmény:
    ezisen (79)
     
  17. 2004. szeptember 14. 12:5985.
    Szia én nem vagyok reikis, de azt hallottam, hogy sok reikis elmegy PN, aztán sokan ott is maradnak Magánban írom Mesterem elérhetőségét.
    előzmény:
    vyvett (84)
     
  18. Torolt_felhasznalo_193515
    Torolt_felhasznalo_193515
    2004. szeptember 14. 11:0784.
    Sziasztok.
    Ma "leletem" Rátok. Ahogy végigolvastam a fórumot eszembejutottak azok az érzések amiket a reiki beavatás után éreztem. Valahogy békésebb lett a világ!
    A hétvégén azt hallottam valakitől, hogy amióta a pn-t használja többen gyógyulnak, mint a reiki-től. Vajon ez miért van? Van köztetek aki mind a kettőt elvégezte?
    Kérhetek nadi mester címet?
    Előre is köszönöm.
    Üdv. Yvett
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2004. szeptember 14. 08:1983.
    Én is így gondoltam, pénteken találkozunk?
    Azért virág és kutya kezelés nálam is volt. A névnapi csokrom majdnem két hétig szép volt, pedíg kedvenc napraforgóimból készült amik amúgy igen könnyen búra hajtják fejüket :::))) Férjem nagyon büszke volt magára milyen tartós csokrot vett, nem akartam kedvét szegni, hogy bizony én is besegítettem. Másik változás, hogy a jóga órán tapasztaltam, hogy sokkal lazábbak lettek főleg a csípő és térd izületeim.
    előzmény:
    ezisen (80)
     
  20. 2004. szeptember 14. 07:5882.
    Neeeeeem!! A társkezelés nem helyettesíti az önkezelést, de ha letelik a három hét ami ugye már itt van mindjárt, akkor egy egy nap kimaradhat és akkor lehet a családot kézre kapni.
    előzmény:
    otletes (73)
     
  21. 2004. szeptember 14. 07:5581.
    Bocsi az előző kis poénkodásért, szóval a második szinten ami négy hónapra az egyes után lehetséges megtanulod az energiákat távolba is küldeni.
    A harmadik szinten nagyon sokféle gyógyításra alkalmas energiát ismerhetsz meg. És mire idáig eljutsz fogod tudni a többi szintről is, hogy mit kaphatsz ott.
    előzmény:
    sanadan (76)
     
  22. 2004. szeptember 14. 07:5180.
    hi-hi-hi az energiát nem kell oktatni az már nagyon okos és tudja a dolgát.

    Ezer bocsi, de nem bírtam kihagyni
    előzmény:
    otletes (78)
     
  23. 2004. szeptember 14. 07:4979.
    Türelmetlen ember! Még csak most kezded(mikor mész?). Az egyes tanfón képes leszel az ön és a társkezelésre, és igen csatorna tisztító munkás lehetsz a saját nadi csatornáidat tudod kitisztítani az ott felgyülembett blokkoktól. Ha látod az energia áramlását az nagyban segítségedre lesz, de nem feltétele, ugyanis az energia fütyül arra, hogy látják-e merre megy.
    előzmény:
    sanadan (76)
     
  24. 2004. szeptember 14. 07:4478.
    Ez a "csatornázna" aranyos::))))
    Mit értesz energia áramlás oktatás alatt? Bevallom én a kérdést sem igazán értem de remélem a többiek segítenek neked.
    előzmény:
    sanadan (76)
     
  25. 2004. szeptember 14. 07:4277.
    Az nagyon jó ha így érzékeled, az áramlást, és a kettes tanfolyamon arra is választ kapsz majd, hogy egyik embernek miért vékonyabb a sugár amit érzel, mint a másiknak.
    Az önigazolást úgy értettem, hogy sajna mindannyian hajlamosak vagyunk magyarázatot találni arra amikor az egónk győzedelmeskedik. Miután ugye egyikőnk sincsen olyan nagyon jó állapotban, hogy ne lenne szüksége kezelésre, tehát az a valószínűbb hogy egyszerűen csak elaludt aminek nem kell túl nagy jelentőséget tulajdonítani.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_429455 (75)
     
  26. 2004. szeptember 13. 20:3376.
    A pránanadiban nem oktatják az energia áramlást (nadik, csakrák stb. . ), csak csatornáznak? Ezt, most tényleg fontos, hogy tudjam!! Egyes szinteken, miket lehet tanulni, vagy ez nem elmondható? Mondjatok valami konkrétat, kérlek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_429455 (75)
     
  27. Torolt_felhasznalo_429455
    Torolt_felhasznalo_429455
    2004. szeptember 13. 19:2975.
    egy barátnőm, akivel együtt végeztük a pránát, azt mondta, hogy ha kezelés közben gondolatban megköszöni, hogy rajta keresztül áramolhat az energia, akkor úgy érzi, hogy még egy löketet kap. próbáljátok meg.
    ha kezelés közben becsukom a szememet, akkor szoktam látni, ahogy egy fehér csatornán keresztül áramlik az energia. érdekes, hogy attól függően, hogy kit kezelek, erősebb vagy vékonyabb "sugárban" érkezik. nem igazán tudom ahhoz kötni, hogy mennyire "súlyos" a páciens, talán attól függ, mennyire képes az illető befogadni? ezisen van ötleted?
    hogy értetted, hogy önigazolás szagú?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  28. 2004. szeptember 13. 16:0474.

    Szia Mindenki

    Most szeretném kezdeni a prananadit.
    Segít-e a tanulásban ha valaki látja a prána áramlását, vagy csak a kéz érzékelőképessége számít?
    Erre szeretnék választ kapni, ha lehet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. 2004. szeptember 13. 14:4773.
    Nem az az igazság hogy az önkezelés mellett nincs fölös másfél órám. Esteleg helyettesítheti a társkezelés az önkezelést. Mindenesetre a családdal megdumáltam hogy a 3 hét után szépen sorban kapnak 4-4 kezelést aztán ahogy adódik majd a többi.

    Tegnap találkoztam egy fiatal barátnőmmel aki járatos az ezoteriában, Buddhista Főiskolát végzett stb. Kiváncsi voltam hallott-e a PN-ről? S ha igen mi a véleménye róla. Válasz a cégtársnője és annak barátja nagyon sokszor gyógyították a PN segítségével :::))) A cégtársnő a prána táplálkozást is kipróbálta.
    előzmény:
    ezisen (72)
     
  30. 2004. szeptember 13. 14:3872.
    Nem egy látogatott topik az már biztos.
    Otletes nem baj, ha nem pontosan tartod be a kezelési időt az emberlánya, ahogy fejlődik az érzékelése, egyre inkább kezdi érezni, hogy hol húzza jobban az energiát és akkor ott nyugodtan, ott tarthatod akár húsz percig is. Vitatkoznék azonban Naivanna azon megállapításával, hogy ha elaludt, akkor nincs is rá szüksége, ennek bizony igencsak önigazolás szaga van. Ezzel együtt nem kell ebből sem lelkiismereti problémát csinálni, a pránanadi arra szolgál, hogy a saját (mások) életét könnyebbé tegyük, nem pedig arra, hogy a meglévő görcseink mellé begyűjtsünk még többet, Tehát ha elaludtál, hát elaludtál. Ha nagyon meg akarod magad nyugtatni egy kis plussz kezelés mindig, jól esik az embernek.
    És próbáltál e már mást kezelni? Én pl, nagyon szeretem a társkezelést, mert eszméletlen jól tudok közben töltekezni.
    előzmény:
    otletes (70)
     
  31. Torolt_felhasznalo_530988
    Torolt_felhasznalo_530988
    2004. szeptember 13. 14:2771.
    A kávémegvonás nekem is nehéz volt az első időkben, de a 3 hét letelte után nem is hiányzott. Azóta csak nagyon ritkán iszom, kakaóval helyettesítettem, reggelente most is azzal indítok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  32. 2004. szeptember 13. 13:4770.
    Hát persze hogy érdekel a véleményed, csak mostanában Ezisen volt az ügyeletes válaszadó mert kevesen jártak erre. Bár olvastam hogy te akaratodon kívül voltál távol :::))
    Az én vérnyomásom is alacsony így még a Mate teát is segítségül hívtam :::)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_429455 (69)
     
  33. Torolt_felhasznalo_429455
    Torolt_felhasznalo_429455
    2004. szeptember 13. 12:1469.
    szia!
    bár én csak az első fokozaton vagyok, azért talán érdekel az én véleményem is.
    őszintén szólva én egy ideje egyáltalán nem mérem az időt. nem lustaságból, hanem azért mert az érzéseimre hallgatok. már a tanfolyamon is előfordult, hogy társkezeléskor egy helyen érzésemre hagyatkozva több időt maradtam, máshol viszont nem éreztem szükségét a két percnek.
    én azt mondanám, hogy kezelésbe belealudni olyan szép mint amikor ima közben elalszik az ember. talán onnantól lefelé nem volt szükséged rá.
    a kávéról pedig őszintén szólva én a három hét alatt sem mondtam le, hanem kezembe vettem és néhány percig rajta tartottam a kezem és olyan energiát kértem, ami semlegesíti azokat a dolgokat, amelyek a tisztulásomat hátráltatják.
    nekem elég alacsony a vérnyomásom (nyilván tűz természetem ellensúlyozására), ezért szükséges fenékberúgás a kávé reggelente.
    előzmény:
    otletes (68)
     
  34. 2004. szeptember 13. 08:2768.

    A második hét jól ment már kávé nélkül, néha ha nagyon hiányzott akkor ment a koffein mentes, de a gabona kávé is bevált.
    A húsos fazék magamra borítása kizárt mert kb 10 éve nem eszem húst, 3-4 éve tojást, csak az a reggeli kávé volt a gyengém :::))) de tudom hogy nem túl egészséges így nem bánom a búcsút.
    Nem tudom az hogyan élheti meg ezt a három hetet akinek szinte minden kedvencét elvették (hús ital kávé stb. )
    Azt a 2 percet nagyon pontosan kell ilyenkor is mérni? Megvallom ha nem az órát lesem hanem magamat és úgy megyek végig a kezelésen fogalmam sincs mennyi idő megy egy pontra? Sajnos a múlt héten egy kezelést a felétől átaludtam. Volt ilyen tapasztalatod, vagy másoknak?
    előzmény:
    ezisen (67)
     
  35. 2004. szeptember 13. 07:3867.
    Örülök neki, és hogy bírod kávé nélkül? Csak arra vigyázz ha letelik a három hét ne essél neki a koffeines meg a húsosfazéknak! Csak módjával!
    előzmény:
    otletes (66)
     
  36. 2004. szeptember 12. 20:1366.
    Kedves Ezisen!
    Nagyon jól telt a második hét, egyre jobban érzem magam. Köszönöm a segítségedet.
    előzmény:
    ezisen (63)
     
  37. Torolt_felhasznalo_429455
    Torolt_felhasznalo_429455
    2004. szeptember 9. 20:5665.
    sziasztok!

    sajna elszállta a gépünk, ezért tűntem el, de most már leszek.
    csak kicsit rátokhangolódom.
    csók
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  38. 2004. szeptember 6. 09:0364.
    Köszönöm Ezisen, már egyre jobban bírom ::)))

    Az V -ös tanfolyamot én is ilyen meggondolásból szeretném elvégezni, csak én nem tudtam ilyen szépen idézni :::))))
    előzmény:
    ezisen (62)
     
  39. 2004. szeptember 6. 07:1863.
    Ne hagyd magad, mi neked drukkolunk.
    Jó második hetet.
    üdv ezisen
    előzmény:
    otletes (61)
     
  40. 2004. szeptember 6. 07:1662.
    Kedves eMeF!

    Csak helyeselni tudok. Gyanítom nekünk egy a Mesterünk, nézzél be máskor is, és ha megjártad az V-ös tanfót jelentkezzél.
    Ez az a tanfó amire Mestereink azt mondták, hogy "ha semmit nem tudsz felmutatni eddigi életedben, csak azt hogy elvégezted a Pránanadi V. fokozatát akkor elmondhatod, hogy mindent elértél amit ember akarhat"
    én igazat adok nekik, kiváncsi vagyok, majd a véleményedre.
    szeretettel: ezisen
    előzmény:
    eMeF (60)
     
  41. 2004. szeptember 4. 19:5361.
    Szia Emef!

    Nagyon biztatóak a soraid, most amikor az 1- es fokozat 3 hetének első hétvégéjét töltöm, s az egóm nagyon berzenkedik minden ellen. Kávé megvonásra fejfájást és punnyadtságot, este a kezelés idejére egyéb vacakságot produkál, szóval próbálkozik de nem hagyom :::)))

    Az 5-ös szintig én is szeretnék majd eljutni, te nemsokára megtapasztalod mindazt amit én csak hallottam róla.
    Írjál ha van időd gyakrabban, Ezisen sorait is nagyon jó olvasni.
    előzmény:
    eMeF (60)
     
  42. 2004. szeptember 3. 10:5760.
    Mindenkinek csak ajánlani tudom, az én életem 180 fokos fordulatot vett azóta, mióta elkezdtem! Most szeptemberben megyek 5-ösre, nagyon várom már.
    Olvastam, hogy vkinek gondja van a mesterével. Ilyen estben nem csak azt kell megvizsgálni, hogy őbenne mi a rossz, hiszen eleinte nekem sem volt túl szimpi az én mesterem, de aztán rájöttem, csak tükröt tart elém. Hiszen mindenkit az zavar a legjobban másban, ami benne is megvan. . . Van egy ismerősöm, aki megkapta a láma avatást, kint Nepálban, azt mondta, neki hihetetlen élmény volt.
    Részemről mikor elkezdtem, teljes depresszióban éltem, nagyon mély lelki válságban voltam évek óta. De lassan, ahogy kezeltem magam, és elkezdtem némi önkritikát gyakorolni, javulni kezdtek a dolgok, mára már teljesen jól érzem magam. Nem mondom, hogy tökéletesen, hiszen az Ego amint lehet, támad, de hol vagyok már attól, aki akkor voltam. . . Tényleg, így visszanézve, hatalmas utat tettem meg, a nadi segítségével.
    Viszont tévednek azok, akik ezt vmi különlegességnek gondolják. Nem az. Mindenkiben megvan a képesség a gyógyításra, számtalan esetet ismerünk a keleti, de a nyugati világból is. Részletesebben lásd www. prananadi. hu (Petrezselyem József honlapja).
    Az igazi hiányosság igazából a HIT. Na nem a Vidám Vasárnapra gondolok, hanem az önmagunkba és Istenbe (Buddhába, Mohamedbe, etc. ) vetett hitre.
    Na persze az Ego nagyonis hajlamos a hitet felcserélni a nagyképűséggel. Ez mindenkinek a saját útja, megtalálni az igazi valóját, és a pránanadi ehhez nyújt nagyon hatásos eszközt. Hiszen ha másokat gyógyítasz, azzal magadat is gyógyítod, ez az együttérzés lényege. Részei vagyunk az Egésznek, ugyanakkor az Egész megtalálható bennünk a maga teljességében. Mivel a részek - illúziók. Ezért ha az Egész egy más, rajtad kívülállónak tűnő részét bántod, magadat bántod (karma törvénye), ha segíted, magadat segíted.
    A nadi egy csodálatos eszköz lehet a kezünkben, ráadásul ártani nem lehet vele.
    Érdekes, hogy én is nagyon érdeklődtem előtte az agykontroll, reiki, sámánok, meg hasonlók iránt, de csak a nadi vonzott annyira, hogy el is mentem. Ettől függetlenül a többi energatikai ágazat is ugyanazzal az energiával dolgozik, így nem mondom, hogy bármelyik jobb lenne a másiknál, de a keverésüket nem tartom szerncsésnek.
    Szóval mindenkinek ajánlom.
    Ja, és kifogást, hogy miért ne menj (beteg a gyerek, fáj a fejem, sok a munka, stb. ) mindig fogsz találni, de ilyenkor gondolj arra: a kifogások nem visznek aelőre, csak a tettek. Inkább tégy egy rossz lépést, hiszen korrigálni bármikor lehet, de ha el sem indulsz?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  43. 2004. augusztus 30. 23:1259.
    Köszönöm. :)
    előzmény:
    ezisen (53)
     
  44. 2004. augusztus 30. 23:1158.
    De még milyen jó. Anyu nélkül néha teljesen elveszett lennék. :)
    előzmény:
    galathien (57)
     
  45. 2004. augusztus 30. 14:2157.
    Szia Levena:)
    Milyen jó lehet, hogy édesanyáddal ilyen jól lehet ezekről a dolgokról beszélni! Remélem a mi gyerekeink is így lesznek majd velünk!
    előzmény:
    Levena (46)
     
  46. 2004. augusztus 30. 14:1756.
    köszi!
    előzmény:
    ezisen (52)
     
  47. Torolt_felhasznalo_637675
    Torolt_felhasznalo_637675
    2004. augusztus 30. 13:4955.
    Elfelejtettem, hogy ha lehet priviben, mert most sokaig nem leszek. Koszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_637675 (54)
     
  48. Torolt_felhasznalo_637675
    Torolt_felhasznalo_637675
    2004. augusztus 30. 13:4854.
    Sziasztok!
    MegkernelekBenneteket, mar aki tud, hogy segitsen. En Izraelben elek, de Mo. -n csinaltam meg az agykontroll tanfolyamot. Ez is nagyon erdekelne, meg tudnatok-e kerdezni, hogy itt mi a telefonszam? Hol lehet erdeklodni. Az agykontrollosok is meg tudtak mondani. Elore is koszonom a segitseget. Muris
    előzmény:
    ezisen (53)
     
  49. 2004. augusztus 30. 12:5553.
    Levena!
    Küldöm a kazit.
    előzmény:
    Levena (46)
     
  50. 2004. augusztus 30. 12:3752.
    Persze, tegnap tegnapelőtt volt egy, úgyhogy várnod kell kb egy hónapot. Priviben írom a pontos időt és helyet
    előzmény:
    galathien (51)
     

Címlap

top