Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Beszélgessünk...!

Torolt_felhasznalo_407541
Torolt_felhasznalo_407541
Létrehozva: 2019. március 30. 01:03
  1. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2019. Április 5. 20:3176.
  2. 2019. Április 5. 17:5475.

    Sejtettem.


     

    előzmény:
    jotudni22 (74)
    2019-04-04  20:15
  3. 2019. Április 4. 20:1574.

    Az  elobbi  annak  a  "Mozdony"-nak  szolt.    Az  az  illeto  sok-sok "forum"-ban  kritizal.  kotekedik,   es  probalja  bantani a beirokat.

    előzmény:
    jotudni22 (73)
    2019-04-04  20:12
  4. 2019. Április 4. 20:1273.

    EZE'RT  kotekedsz  mindenkivel,  minden  forumban??????????


    Miert  szidod  folyton  Amerikat????   Bantottak  azok  teged????

    előzmény:
    Nikita 666 (72)
    2019-04-04  19:38
  5. 2019. Április 4. 19:3872.

    Én még azért kérdeznék.


    Azt irod a korodbéli társadalmi szabályok szerint élsz, és ez neked jó, megfelel.


    Nekem már nem felel meg. Semmiféle társadalmi szabálynak nem hódolok be, vagy önszántamból teszek valamit, vagy semmit. Az hogy ez gyakran azonos a társadalmi szabályokkal, biztos hogy nem a véletlen műve. De én nem birom elviselni ha engem iratlan vagy irott szabályokra kényszeritenek.


    Téged egyáltalán nem zavar, hogy idegen emberek szabják meg a viselkedésedet?


    Habááár, igy már érthető az, hogy miért nyitottad a Nyikita topicot. Úgy gondoltad, hogy ha rám szólsz szégyellni fogom magam. Ez az elgondolás logikus, működik is azoknál akik betartják a szabályokat, akik tartanak másoktól.

    előzmény:
    Mozdonj (68)
    2019-04-04  10:37
  6. 2019. Április 4. 19:2471.

    Most mit mondhatnék?


    Teljesen igazad van.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (57)
    2019-04-03  22:03
  7. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2019. Április 4. 10:4370.

    Isten őrizz! Dehogy lettél! A világon semmi bajom veled, csak az irányon szeretnék változtatni. A többit rajtad áll. 

    előzmény:
    Mozdonj (68)
    2019-04-04  10:37
  8. 2019. Április 4. 10:3869.

    https://www.youtube.com/watch?v=0DYTjFSmwro


    Nem ment at a bucsu-video

    előzmény:
    Mozdonj (68)
    2019-04-04  10:37
  9. 2019. Április 4. 10:3768.

    Baaaa Ki lettem tessekelve . Teret nyerhettem


     


    Tovabbi jo forumozast kivanok .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (66)
    2019-04-04  09:59
  10. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2019. Április 4. 10:1167.

    A világon semmi. 

    előzmény:
    Mozdonj (63)
    2019-04-04  09:43
  11. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2019. Április 4. 09:5966.

    Engem nem érdekel Tolle csillaga, és túlságosan a személye sem. Egy fillérembe sem kerültek a könyvei, kizárólag az foglalkoztat, amit azokban olvastam.


    Harari könyveiért fizettem, de nem ez a lényeg. Számomra a kettő alkot egy egészet, és ehhez jönnek még hozzá mások, illetve a saját gondolataim. Mindegyikböl annyit teszek magamévá, amennyit be tudok fogadni. Nem vagyok elvakult, egyszerűen a megismerés, és a megértés motivál. Harari, Tolle és sok más gondolkodó adott nekem valamit, ami által többet tudok a világról, az életről, és ez a tudás kiegyensúlyozottabb emberré tett. Hosszú és bonyolult lenne leírni ennek az összefüggéseit, és picit feleslegesnek is érzem. Sok mindent nem értenél meg belőle.


    Megismertem a véleményedet, és azt tiszteletben tartom. Sok dologban egyetértek veled, de nem az általad követett irányba szeretném elvinni ezt a témát. Korábban sem szerettem, most meg már főleg nem akarok más emberek bírálásával, minősítésével foglalkozni. Egy általam indított fórumban még vélemény szintjén sem!

    előzmény:
    Mozdonj (60)
    2019-04-04  08:56
  12. 2019. Április 4. 09:4865.

    // off a nyugdijbavonulas ?.... hirtelen ertelmet/tartalmat vesztett az eleted  //

    előzmény:
    Mozdonj (63)
    2019-04-04  09:43
  13. 2019. Április 4. 09:4664.

    orokeleto=orokeletu

    előzmény:
    Mozdonj (62)
    2019-04-04  09:10
  14. 2019. Április 4. 09:4363.

    S nekem is beugrik egy kerdes a guru-imadasod miatt .
    Teged milyen nagy trauma ert , mi az , ami  a misztika/csodavaras/vilagmegvaltas  fele iranyitott ?

    előzmény:
    Mozdonj (60)
    2019-04-04  08:56
  15. 2019. Április 4. 09:1062.

    Steiner, Horatius, vagy Descartes valamiben közösek


    Igen . Gondolkodok voltak .
    Csak Steiner es muve , az anthropozofia ma szekta statusznak orvend , a masik ketto valodi orokeleto igaz szaki , akik voltak/vannak/es lesznek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (56)
    2019-04-03  22:01
  16. 2019. Április 4. 09:0561.

    Harari nem guru , nem misztik es teljesen mas kategoria . Vele buzat keversz az ocsudba

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (56)
    2019-04-03  22:01
  17. 2019. Április 4. 08:5660.

    szerintem nem szabad egy-egy gondolkodónál leragadni,


    Leragadtal Tolle megelhetesi guru urnal.
    A kerdeseid mind mind az O relaxalasi agymosasi  gyakorlataibol jonnek .
    En szerettem jatszani papas-mamasat , szerettem kozerteset jatszani , vagy doktorosdit.
    Gyerekkoromban .
    Gurusdit jatszani Veled , felnottkoromban , nem fogok .
    Benott a fejemlagya , a korombeli tarsadalmi szabalyok szerint elek es jol erzem magamat a boromben .
    Tudod , kikhez szol a sok mai "amerikabol jottunk ket betut hoztunk " eletmod-guru ? A Happy-ipar ?
    Sajnos azokhoz , akiknek problemaja van .
    Es ezek szenvedesebol hasznot huzni meg szemetebb .
    A ketsegbeesest aknazzak ki a"kocsok"  : gyasz , munkahely elvesztese , vallalkozas csodbejutasa , hazastars/tars elhuzasa...stb .
    Ugyanaz a hazug sarlatan banda el meg ebbol , mint amelyik azt hirdeti , hogy a rakot a laeteril gyogyitja , a ganaderma gomba , a léböjt es a homeopatia meg a kezratetellel attolcserezheto Universum energia...


    Tolle csillagat  a nagy media-sztar , Oprah,  az amerikai TV-ben az egünkre feldobta , s 2010-ig  Tolle eladando Cd-in a kovetkezo nem eppen szereny , s sajat igazsagat AZ IGAZSAG- nak kepzelo feliras volt talalhato:*****Ť Quand vous écoutez ces entretiens, veuillez vous rappeler que le contenu informatif, aussi utile il peut ętre, n’est que d’importance secondaire. Au-delŕ de l’information qui est transmise, quelque chose de plus profond s’opčre. Alors que vous écoutez, un état de calme apparaît lŕ oů il n’y avait que le bruit du mental. Vous entrez dans un état de présence. Cela devient possible car les mots qui sont dits ŕ partir de cet état de présence portent une fréquence énergétique qui peut éveiller cette męme dimension de conscience chez celui qui écoute. Ici réside le pouvoir de tout véritable enseignement spirituel. ť
    Ez nem a lecso , hanem az agymosas receptje .


    Ez azert erdekes , mert Eric Pearl , a pranagyogyitas feltalaloja es akinek reszesedest fizet minden altala "beavatott" pranagyogyasz ma is , s aki egy masik nyomorult hazudozo , szinten depresszio utan vilagosult meg s szinten egy ejszakajaba kerult a lukrativ  project kitalalasa  : O egy strandon sirdogalt , amikor egy ciganyasszony felvilagositotta...
    Szoval a vagyonalapito recept letezik . O talalta azt ki , hogy beavatott atadhatja a csi-t ... es Tolle a kezdet kezdeten ezt a fogast is alkalmazta
    *** Amikor ezt a beszelgetest hallgatjak , legyenek szivesek emlekezni arra , hogy informacios tartalma , barmilyen hasznos is , csak masodlagos fontossagu. Az atadott informaciokon kivul valami melyebb dolog is tortenik . Mikozben a felvetelt hallgatjak , nyugalom/csend all be ott , ahol addig zaj volt a mentaljukban. A most-ba lepnek be. Ez azert van , mert ezek a szavak "most" allapotbol erkezve magukkal hordjak a most allapot energiafrakvenciajat es ezt a dimenziot ebresztik fel abban , aki hallgatja. Ebben van a hatalma a valodi spiritualis tanitasnak.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (56)
    2019-04-03  22:01
  18. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2019. Április 4. 08:2159.

    Értelek, de mégsem...

    előzmény:
    Mozdonj (58)
    2019-04-04  07:19
  19. 2019. Április 4. 07:1958.

    pikírt kiszólásoknak, mint a "fodros birkanyáj",


    ????????? haboru , halal , tarkoloves , emberiseget  fenyegeto diktatura - erre asszocial egy koraval halado ertelmisegi amikor a Razglednicakbol idez valaki


    Kilenc kilométerre innen égnek
    a kazlak és a házak,
    s a rétek szélein megülve némán
    riadt pórok pipáznak.
    Itt még vizet fodroz a tóra lépő
    apró pásztorleány
    s felhőt iszik a vízre ráhajolva
    a fodros birkanyáj.

    Cservenka,1944. október 6.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (56)
    2019-04-03  22:01
  20. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2019. Április 3. 22:0357.

    Ok! Akkor azt mondd meg, miért reagálsz az írásaira! 

    előzmény:
    Nikita 666 (53)
    2019-04-03  09:57
  21. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2019. Április 3. 22:0156.

    Tolle nem akar kiirtani semmit... mint ahogy én sem.


    Steiner, Horatius, vagy Descartes valamiben közösek. Mindannyian gondolkodók voltak, akik a - lehető legtágabban értelmezett -  értelmet, a valóságot, az igazságot keresték, és magyarázatokat adtak. Csakúgy, mint az Ókor, a felvilágosodás korának valamennyi tudósa, filozófusa, vagy a mai kor gondolkodói. Az ember az értelemmel együtt megkapta az éntudatot és mulandóságának terhét. Az éntudat még egy súlyos dologgal járt együtt; az elkülönültséggel. Én, aki élek, aki egyedi és megismételhetetlen vagyok, aki különbözöm másoktól, és aki meg fogok halni. Vagyok én, és vannak ők, a többiek! Hogyan is van ez? Hogy működik ez a dolog? Miért van ez így? Mi ennek az értelme? Érteni akarom! Az élet, és a halál gondolatának rabjai vagyunk. Keressük helyünket és szerepünket az Univerzumban. Kit kevésbé, kit jobban foglalkoztatnak ez a gondolatok, de minden ember életében ott vannak azok a pillanatok, amikor rájuk találnak.


    Ősidők óta keressük a kapaszkodókat, küzdünk az elkülönültséggel és az elmúlással. Isteneket teremtünk, kívülről várunk segítséget... vagy befelé fordulunk. Elemezzük önmagunkat, kapcsolódási pontok után kutatunk, a megértéstől reméljük a megváltást. Minden elkülönült ember a saját útját járja, a maga módján igyekszik megszabadulni a terhektől. Vannak, akik valamely vallás tanításaiban, mások a spiritualizmusban, megint mások azok keverékeiben, vagy valami teljesen egyéni dologban találnak magyarázatokat, és velük teremtik meg belső békéjüket. Vannak, akik számára e béke értelmezhetetlen. Sok millió ember, sok millió igazsággal, és senki nem tudja, kinél van, létezik -e az egy és abszolút igazság.


    Vajon számít ez? Fontos, hogy saját békémet mi teremti meg? Fontos, hogy - mint része annak - a világ békéjéhez mi által járulok hozzá? Azt gondolom, nem. Annak ellenére mondom ezt, hogy talán önámításnak, önbecsapásnak nevezi valaki azt a belső meggyőződést, ami szemben áll a sajátjával, vagy különböző embercsoportok gondolkodásával.


    Tolle csak egy azok közül, akik utat mutatnak. (Mellesleg tanításai sokkal közelebb állnak a keleti filozófiákhoz, mint a nyugatihoz, aminek Steiner egy prominens személye volt, és Tolle a reinkarnációt meg sem említi.) Többször elolvastam a könyveit, mint ahogy másokét is. Legnagyobb hatással Ő, illetve Harari voltak rám, noha merőben másról írnak. Steinerrel nem tudok mit kezdeni, számomra értelmezhetetlenek a tanításai. Ez nem jelenti azt, hogy az egyik igazabb a másiknál! Soha nem voltam - a klasszikus értelemben vett - istenhívő, de olvastam olyan könyvet, ami nem tudtam befejezni. Úgy éreztem elvesz tőlem valamit. Valami megfoghatatlant, de amit csak Istennel tudok azonosítani. Nietzsche keresztényellenes filozófiája számomra az elveszettségről szól. Megöltük Istent, önmagunkat állítottuk az Univerzum középpontjába, és megbuktunk. A sort a végtelenségig lehetne folytatni, de szerintem nem szabad egy-egy gondolkodónál leragadni, és az Ő hitelességét elemezni. Ennek én nem sok értelmét látom. Még annyit sem, mint az olyan pikírt kiszólásoknak, mint a "fodros birkanyáj", és a hasonlók.


    Nem válaszoltál a kérdéseimre, pedig azok sokkal inkább szólnának arról, amit témául szántam. 

    előzmény:
    Mozdonj (52)
    2019-04-03  08:52
  22. 2019. Április 3. 18:1255.

    amint latod, az olvasas tul Nehez munka egyeseknek. szovegertelmezes meg egyenesen lehetetlen 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (47)
    2019-04-02  23:15
  23. 2019. Április 3. 10:0654.

    A 39-es hosszú, az élet rövid, nem olvasom el.


    A hozzászólásokból csak azokat olvasom el, amelyekben valami érdekeset találok. Ránézésre rendezi az agyam, egy hosszabb verziónál szavakat emelek ki véletlenszerűen a környezetéből, és az alapján döntöm el hogy a teljes szöveg tartalmaz-e számomra valami hasznosat. Mozdonyé ritkán, ő szeret másolgatni, idegen anyagot felhasználni, ami néha hasznos ám gyakran unalmas. Jobban érdekelnek az emberek saját gondolatai, mint holmi bemásolt adatállomány, némi helyesléssel vagy ellenkezéssel megspékelve.


    A te hozzászólásaidat inkább olvasom, de meglepetést ritkán okozol, könnyen kiismerhető vagy. Akadnak nickek, akiket habár nem szivlelek, de a hozzászólásaik elgondolkoztatóak, értelmesek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48)
    2019-04-02  23:17
  24. 2019. Április 3. 09:5753.

    Meg fogsz lepődni, semmit nem éreztem, ugyanis nem olvastam el.


    Keresetem egy hozzászólását, hogy neki cimezve irjak.


    Most elolvastam illetve átfutottam, de szintén semmi, mert jelenleg zajlik az élet körülöttem.


    De emlitettem már neked többször, én vagyok az na ritka kivétel a nők között, aki nem lelkizik. Nem tudok mit kezdeni az emocionális beállitottsággal. Ha valaki elbőgi magát előttem, szenved, kiadja a lelkét, én csak nézek hogy mi van, nem vagyok képes értelmezni a túláradó örömöt, túlzott lelkesedést, rajongást. De ennek van egy óriási előnye, amikor valaki kiönti nekem a lelkét, mivel racionálisan gondolkodok minden érzelmet kizárva, sokkal jobb tanácsokat adok mint az érzelmektől túlfűtött nők. Hm, még egy előnye van, érzelmileg zsarolhatatlan vagyok.


    Tehát engem érzésekről kérdezni olyan, mint amikor egy világtalant arról kérdezel hogy ruhapróbánál melyik szin áll neked jobban. Amikor én valamire azt mondom hogy nem érdekel, magasról teszek rá, az valóban úgy van.


    Őszinte voltam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (47)
    2019-04-02  23:15
  25. 2019. Április 3. 08:5252.

    Nem .
    Felrevezeted az olvasot . /A konyv alcime A Guide to Spiritual Enlightenment = Ut a spiritualis megvilagosodashoz/
    Horace a  "gondolkozom , tehat vagyok " , a cogito ergo sum bandaban van .
    Tolle pedig ki akarja irtani a gondolkozast .

    Tolle belecsipegetett az antropozofiaba : sokat vagy mindent , de zanzasitva , atvett Steinertol .
    Steiner kezdte meg Eckhart Tolle bedobasat a news age porondra...
    Nem a mai Eckhart Tollerol beszelek .
    Letezett egy valodi Tolle , 8 evszazaddal ezelott...
    Steiner halalosan ertelmes es tajekozott , TANULT volt . E miatt el meg mindig tanitasa ... sajnos.
    Szerinte  A 13. szazadi Eckhart Tolle bolcsesseggel teli eletevel megalkotta jovendo reincarnatiojanak a magjat , de nem ismerven a reincarnatio mechanizmusat , ezt a magot a bennunk elo Isten megtalalasanak nevezte...
    Mit predikalt a nagytudasu 13. szazadban elo filozofus es teologus ?
    Azt , hogy ha a bennunk levo Istent meg akarjuk talalni , akkor mindenrol le kell mondani... a sarban elo kisemmizett terepember sorsaba valo beletorodesre lett felszolitva .
    Jon a news age-i emberke , az Ulrich Leonard Tolle .
    O nem tökölödött tanulassal , nem kutakodott lepesrol lepesre filot emesztve , hanem hip-hop  megvilagosult egy ejszaka alatt s azonnyomban ott talalta magat a nagy misztikus KAPU elott .
    Atkeresztelte magat sebesen Eckhart-ra. 
    Kijavitotta a 13. szazadi baklovest , s beledolgozta a cuccba mindazt , amit az antropozofusok hirdetnek...


    CAVEAT EMPTOR! ...hogy a megvasarlo vigyazzon !...
    Itt  Antropozofiat hirdetnek nyajasan , a fodros birkanyajnak.


    Katicam , terdszelim ! Most kellene tiltakoznod : Adaggio itt militalva a gurujanak , be akarja tiltani az egot !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (50)
    2019-04-02  23:32

Címlap

top