Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Beszélgessünk...!

Torolt_felhasznalo_407541
Torolt_felhasznalo_407541
Létrehozva: 2019. március 30. 01:03
  1. 2019. Április 3. 01:2151.

    ja, a technikam hataran tok halk

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (49)
    2019-04-02  23:22
  2. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2019. Április 2. 23:3250.

    Horatius Leuconoénak


    (Éld e napot)


    Nem kell kérdened azt, tudni tilos, hogy neked és nekem


    mily sorsot hoz az ég, Leuconoe, és Babylonia


    szám-titkát se kutasd. Leghelyesebb tűrni, akármi jön. Tán több évet is ad


    Juppiterünk, tán sose lesz telünk többé, melyen - ahogy


    most – habokat tört meg a parti szirt. Légy bölcs, szűrd le a bort,


    és nyesegess kurta kis utadon minden hosszú reményt.


    Míg fecsegünk, lám az irigy idő elszáll. Éld e napot,


    és a ködös holnapiban ne bízz.


    Tolle - A most hatalma
    (Élj a mostban)
    Csak a jelen a valóság. A múlt már, a jövő még nem létezik.
    Fogadd el azt, ami van!
    Tedd meg, amit az élethelyzeted megkíván, de ne keverd azt össze az élettel!


    Látod milyen hasonlókat mondanak?

  3. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2019. Április 2. 23:2249.

    Ezt nem én tettem fel, én csak belinkeltem. Hangosítani sajnos nem tudom, ezt csak te teheted meg - a technikád határáig.

    előzmény:
    Sissi52 (43)
    2019-04-02  17:36
  4. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2019. Április 2. 23:1748.

    Legyen a 39, és a 40! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (47)
    2019-04-02  23:15
  5. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2019. Április 2. 23:1547.

    Megpróbálnád leírni, megfogalmazni azt, amit Mozdonj 40. hozzászólásának olvasásakor éreztél? (De csak őszintén, vagy sehogy!)

    előzmény:
    Nikita 666 (44)
    2019-04-02  19:41
  6. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2019. Április 2. 23:0446.

    Hadd tegyek fel néhány kérdést! Mit gondolsz, te ismered, és uralod önmagadat? (Ha netán azt válaszolnád, hogy nem is akarod, akkor arra válaszolj, hogy ha akarnád, képes lennél rá?) Képes vagy úgy elfogadni azt a rosszat, amin nem tudsz változtatni, hogy nem okoz benned diszharmóniát, nem teremt negatív energiát? Mit gondolsz arról a véleményről, miszerint nincs jó és rossz. E fogalmak csak az emberi elme teremtette fikciók. Mennyire azonosítod magadat a gondolataiddal? Szerinted a gondolataid teremtenek meg téged, vagy te teremted meg a gondolataidat? Képes vagy tíz másodpercig nem gondolni semmire? (Ezt próbáld ki, és választ kapsz az előző kérdésekre!)

    előzmény:
    Mozdonj (40)
    2019-04-02  08:13
  7. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2019. Április 2. 22:4745.

    Ha utópisztikus dolognak tartod a megismerésről való beszélgetést, akkor ez a téma számodra bizony utópisztikus. Én nem találom annak.


    Nagyon leragadtál egy embernél, hát beszéljünk róla! Tolle filozófiája nagyon egyszerű, és nem is igazán eredeti. Buddha, Jézus, különböző Zen mesterek gondolataiból merít és ezen tanítások segítségével beszél az életről.


    Lényegét tekintve nem mond mást, mint az általad említett Horatius. Élj a mostban, találj rá valódi önmagadra, fedezd fel az élet mindenhatóságát! Saját békéjét és harmóniáját mindenki maga teremti meg, e teremtő erőt magunkban hordozzuk. Ott van bennünk! Ennyi az egész. A többi ránk van bízva.


    Értem amit mondasz, de hidd el, mindenért, ami körülvesz minket - de legfőképpen önmagunkért felelősséggel tartozunk! E tekintetben nincs különbség szegény, és gazdag között. Ha a gazdagság egyenlő lenne a harmóniával, a milliomosok nem lennének öngyilkosok, és nem szenvednének depressziótól. Harari egy sikeres, gazdag történész professzor, egy világhírű író, mégsem az anyagi jólét segítette hozzá a kiegyensúlyozott élethez. Megértette az életet, elfogadta azt annak, ami, és így be tudott lépni a béke világába. Ez a kapu mindenki számára nyitva van. Rajtunk áll, hogy merre megyünk... és ennek a fotelhez semmi köze!

    előzmény:
    Mozdonj (39)
    2019-04-02  07:43
  8. 2019. Április 2. 19:4144.

    Tudom , fogadok arra , hogy Antironia , Csendike , azt mondjak/mutatjak itt , amilyenek a valovilagban , azokat a cuccokat  kritizaljak , amik ellenkeznek  az ertekeikkel...
    Nincs alarc.
    Ha Neked az a vedekezesed az alpari viselkedeseddel kapcsolatban  , hogy a valovilagban nem ilyen vagy , akkor az ciki .


     


    Hogyne lenne álrac.


    Különböző helyzetekben ugyanaz az ember más és más arcát mutatja.


    Alpári lennék? Nem, nem voltam alpári már régen. Azt észrevennéd, ugyanis a mondandómat teletűzdelném a szülőanyátok nemi szervével, és a Mindenható tökével.


    Na, ez volt alpári.


    Úgy gondolod, hogy én a szeretteimmel úgy beszélek, mint itt azokkal akik tulajdonképpen lényegtelenek számomra? Vagy úgy gondolod hogy benneteket megillet az a fajta kedvesség, amivel csirkefarhátat kérek a hentesnél? Ó nem, tévedsz.


    Az pedig őszintén érdekel, hogy miért zavar az, ha egy topicban másról is szó van, mint a bevezetőben? Miért tartasz be ennyire szabályokat? Kérdezném hogy otthon is ennyire élére állitottak vagytok ... ha érdekelne. De nem, nem érdekel.


    Sissit és engem TE emlitettél. Ide nem irtam volna, mert a topic témája nem érdekel. Adagionak vesszőparipája a jóság, már megszoktam. Máskor, ha nem szeretnéd hogy kéretlenül megjelenjek ahol magasztos beszélgetést folytatsz, akkor ne emlegess mert jó szamár vagyok, megjelenek.


    Azt a hülyeséget pedig amit nyitottál töröltethetnéd, mert idővel rád nézve lesz kinos. Történt már ilyen pár éve, röhögésbe fulladt a felháborodásuk. Nem érdekelnek a fórumozók, mit is akarnék tőlük. Pár percre szoktam benézni (nem fogom leirni miért), és csak annyi. Néhány vadember mászkál utánam veszettül, lényegtelen.


     

    előzmény:
    Mozdonj (40)
    2019-04-02  08:13
  9. 2019. Április 2. 17:3643.

    esetleg fel tudnad tenni meg egyszer, annyira halk, hogy semmit nem ertek. mellesleg mullert nem szeretem, de ennek ellenere meghallgatom, amiket elsore, vagy meg masodjara sem? szimpatikus emberek mondanak.


    ha nem, nem, azert koszi

  10. 2019. Április 2. 17:2642.

    allj ki velem szemelyesen, szemtol szemben te szerencsetlen nyomorult. vagy a rendorseggel kapartassalak ki a hajlektalan szallorol? 


    mellesleg, hogy ki a tosgyokeress bolond, elfelejtettem meg megemliteni, hogy amikor utoljara irtam neked azt, hogy egyetertek a velemenyeddel, utana neztem a sajat hozzaszolasaimnak, megdobbenessel kell kozolnom veled, hogy annyira nem olvasod el az enhulye hozzaszolasait, hogy egy az egyben kopintgattad az en korabbi hozzaszolasaimat, ezekkel szerezven kesobbi dicsoseget magadnak. egy eszetlen feidiota gondolataival dicsekedtel itt. gondoltad, mar nem jovok a forumra. de baleset tortent es visszajottem akkor ki is a tokeletes bolond? foglak en szemtol szemben latni a kozeljovoben. teszek rola, vagyok olyan idiota, attol ne felj. van kozeg, ahol engem megvedenek,te meg kifejtheted az allaspontodat rolam. nem ingyen, szivi, te ezert fizetni fogsz. hogy ezt egy idiota mondja? lassuk a medvet, szivi


    ahelyett hogy itt szidsz engem meg mindig, elszunyokalhatnal bekesena priccseden. 

    előzmény:
    Nikita 666 (41)
    2019-04-02  10:05
  11. 2019. Április 2. 10:0541.

    Bájos, hogy még mindig téma vagyok Sissivel!


    Úgy ismersz mint akit érdekel?


    Óh nem, nem érdekel. Továbbá az sem érdekel hogy engem ki kedvel és ki nem, hiszen amiket irok, abból nem lehet következtetni arra, hogy én ki is vagyok valójában. Erre azért te is kinosan ügyelsz. Több arcunk van, a fórumon te is álarcot viselsz. Sokszor belém kötsz. Mások is. És itt jön képbe amiről Adagio ir, megoldható. Ugyanis, vajon miért van az, hogy elnéző vagyok veletek szemben, és van egy ember, akit nehezen viselek? Amit sokan nem láttok át, ő valóban bolond. Mást jelent a pillanatnyi mentális állapot, és mást az, amikor valaki beteg.


    Továbbá, elnéző vagyok a közvetlen környezetemben lévő huzatos emberekkel. De nem irhatja elő nekem senki azt, hogy ne vessem meg azokat, akik állandóan mások tetteit, viselkedését figyelik, és azt rosszindulatúan kommentálják. ez már az a fajta hatalmi harc, amit tulajdonképpen farkastörvénynek nevezünk. Akadnak akik poziciót akarnak szerezni másokkal szemben mert csak úgy érzik biztonságban magukat, és akadnak akik elvannak a maguk nyugis kis világában, ám több erővel rendelkeznek mint a "biztonsági játékosok", és ha nagyon irritálja őket egy ilyen farkas akkor tesznek ellene.


    Sokan hangoztatják hogy emberek vagyunk, viselkedjünk emberhez méltóan. Nos, ezt az emberek meg is próbálják, de amikor helyzet van akkor villan a foguk fehérje. Nem, nem vagyunk többek az állatoknál. Adagio ezt nem látja át. Beszélni és gondolkodni képes lények vagyunk, de vannak nálunk intelligensebb fajok is a földön. A többi faj is képes érezni, szeretni és gyűlölni, kiközösiteni ha kell, esetleg csoportban védelmezni. Jól látod, a fene nagy szeretet nem működik, nem működhet. Én speciel leszarom. Senki nem kényszerithet arra, hogy kivétel nélkül szeressem minden embertársamat. Ha ez történne, abban már sok lenne a szánalom, szeretet helyett. Szeretni csak azt vagyok képes, akit ismerek, a többi embert a tettei és a viselkedése alapján itélem meg, és úgy viszonyulok hozzájuk.


    A fórum pedig?


    Hm, nekem csak játék. Érdekes megfigyelni hogy a sok buzgómócsing sokszor úgy érzi, okvetlenül kommentálnia kell valamit akár egy cikizés erejéig is.


    A Földünk túlnépesedését pedig valami vagy valaki mindig kompenzálta. Ha az a szeretet, jóság amiről Adagio beszél létezne, már rég kipusztultunk volna.

    előzmény:
    Mozdonj (39)
    2019-04-02  07:43
  12. 2019. Április 2. 08:1340.

    "...Azt a hatalmat az emberiség léte vagy nemléte nem érdekli...."


    Félsz , mi ? Te is fiam , Brutus ?
    Horace-t olvasol ?
    O nem volt percember...A CARPE DIEM 
    Cueille le jour présent sans te soucier du lendemain... mindjart megnezem magyarul is
    Ha ez a fent bepakolt  allitasod igaz , akkor nem erdemes papolni/ijesztgetni , hogy ha nem vagyunk "jok" akkor elvisz a homokosember..ha a homokosember szarik az emberiseg létére/nem létére , akkor rezeghetunk ahogy akarunk . NEM ERDEKLI .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (23)
    2019-03-31  21:11
  13. 2019. Április 2. 07:4339.

    Sajnos lassan be kell látnom, hogy ez nem az a közeg, ahol ehhez partnereket találok


    Nehez ilyen eszelösen utopista es gyerekes dologrol "beszelgetni" .
    Az idonk , mint a konyvek szama : veges
    Rousseau agyalt ki ilyet , a XVII. szazadban : hatalmas pacifizmust , egy olyan Europat almodott meg , ahol béke , egyenloseg , egy nyelv  es szeretet uralkodott...
    Hogy mondjam el pozitv rezgesekkel azt , hogy ma is utopia az , amit felvazolsz ?
    Van a Fold , 7 milliard emberrel a hatan .
    Ezek egy szazaleka elvezi es birtokolja az osszes foldi javat.
    Van kb 20 szazalek , akik nyugodtan es kenyelmesen elnek , elvezik az eletet .
    Es van a maradek 80 szazalek igy-ugy meglopott nincstelen /lasd geopolitika/ akiknek az élet/élni nehéz .
    Hany milliard ember van ma a Foldon , akiknek problema a napi etkezes megoldasa ?
    Erre jon a fotelbol az onjelolt filozofus otlete : miert nem mosolyognak ?
    Miert nem torodnek bele abba , hogy Ok olyanok amilyenek es hogy ehen fognak halni ma ?
    Felul kell irni az osi cuccot a genjeikben : le kell allniuk a tulélésre torekvéssel. Jozanul KELL gondolkodni. ?????
    A józan racionalitás helyett a túlélés ösztöne fog vezérelni, és a holnapért feláldozom a holnaputánt
    S a masik fotelbol megitelt allitas : Sissi es Nyikita szardobalasa "tét nélküli, saját mentális álláspont" miatti bunyo s ez  osszecsapva a tobb szazezer sargazubbonyos megelhetesi bunyojaval egyenlo ezzel :
    Akkor, amikor gyakorlatilag tét nélkül, saját mentális álláspontjuk védelmében vadidegen emberek esnek itt egymásnak, nem csodálkozhatunk a sárgamellényesek erőszakos megmozdulásain. Ha nem csak a véleményünket védjük, hanem az életszínvonalunkat vagy a biztonságunkat, mennyiben várható el   j ó z a n a b b   g o n d ol k o d á s    és viselkedés?

    Miert nem gondolnak a holnapra es a holnaputanra ?
    Miert nem gondolnak a Foldre , amit negativ rezgeseikkel szetrombolnak es ! olyan hatalom lep majd kozbe , pusztija el Foldunket , ami szarik az emberekre  ?
    holnapután mindaz örökre eltűnik. Más istenekkel, más kultúrákkal együtt válnak semmivé, illetve részévé egy sokkal nagyobb hatalomnak. Azt a hatalmat az emberiség léte vagy nemléte nem érdekli.
      A konkluziod es ez a fenyegetes nem stimmel
    Mert  mi a befejezes ?
    Felvazolod a megoldast .
    Milliard es milliard emberrol beszelunk , ugye ?
    Az emberisegrol .
    Fotellal-fotel nelkul .


    A megoldas:
    Egy új emberre, egy alapvetően másként működő lényre van szüksége az emberiségnek és ha igaz, hogy a teremtés forradalma megkezdődött már csak magunkévá kell tenni a látásmódot, a mentalitást, és tovább kell adni. Így fog az elterjedni a világban, és így teremthetünk meg egy új világot. Olyan világot, mely nem a félelemre épül, hanem a béke és a harmónia alapján áll. Szimbiózisban önmagunkkal, és a természettel!
    ???


    -Uj ember ? Tarkoloves ?
    -Mar csak magunkka kell tenni a latasmodot , a mentalitast es tovabb kell adni ??? 
    Nem konnyu a millirdnyi es milliardnyi nyomorgot s a nyomor minden velejarojat orvosolni : etetni , tanitani , gyogyitani kellene  ahhoz, hogy a sok negativ rezges eltunjon... Talan be kellene tiltani a nyomort ?
    nem felelemre epul ??
    de mintha fenyegetesre epulne az egesz olvasmanyaidbol osszeollozott cuccod ... en mintha azt olvasnam ki a nagyon vilagos soraidbol , hogy a nyomorgo a tuléléséért nyig , a helyett , hogy a holnaputan sarkallna cselekedetre...
    Ez valami feltamadas-cucc ?
    Reincarnacio ?
    El kell turnie a foldi siralomvolgyet , mert ez a karmaja es igy az eljovendo eleteben..
    ....stb stb  ?



     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (36)
    2019-04-01  14:02
  14. 2019. Április 1. 14:2138.

  15. 2019. Április 1. 14:0737.

    Bocs, közben rájöttem, hogy átugrottam a korábbi hsz-odat... :-D


    Gyorsan ránéztem a wiki-n...


    Tolle napjainkban a világ tíz legvagyonosabb önfejlesztő guruinak egyike,[6] 15 millió dolláros vagyonával (kb. 4 milliárd Forint) a középmezőnyben helyezkedik el. Üzleti vállalkozása, a Tolle Teachings Inc. könyvkiadással, CD- és DVD-kiadással, előadások szervezésével és megtartásával foglalkozik, valamint saját, fizetős online televíziós csatornát üzemeltet. Előadásai a magas részvételi díjak mellett is telt házasak, és hatalmas érdeklődésre tartanak számot.[7]


     


     


    Hát látszik, mennyi hülye ember van a világon.....  Etetik az ilyen szélhámosokat....

    előzmény:
    Mozdonj (33)
    2019-04-01  13:56
  16. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2019. Április 1. 14:0236.

    Látom nagyon ragaszkodsz a "személyek vonalához". Tolle, Harari, Müller, Popper (és sorolhatnám a neveket) hány könyvét olvastad el, hány előadását nézted meg? Ha csak a négy említett emberről beszélünk (de hozzátehetjük a Dalai lámát, vagy másokat), őket olvasva, hallgatva rájövünk, hogy műveik mély tartalma harmonizál egymással. Ahogy már említettem, ez a téma vagy foglalkoztat valakit, vagy nem. Akit igen, az megtalálja a számára hiteles embereket.


    A szkeptikus vélemény is vélemény, de azzal sajnos csak akkor tudok mit kezdeni, ha az elutasítás alapja tartalmi, és nem személyi jellegű. Tolle melyik gondolát utasítod el, melyikkel nem értesz egyet, és miért? Erről tudok beszélgetni, de hogy mennyit keres valaki a műveivel, arról nem.


    (Egyébként bennem is merülnek fel olyan kérdések, melyeket szívesen feltennék egy-egy szerzőnek, de mivel nincs rá lehetőségem itt szeretnék ezekről beszélni. Sajnos lassan be kell látnom, hogy ez nem az a közeg, ahol ehhez partnereket találok.)

    előzmény:
    Mozdonj (25)
    2019-04-01  08:51
  17. 2019. Április 1. 14:0135.

    ööööö.... kiről...???  Bocs, de még az ebéd utáni kávé ELŐTT vagyok... :-D

    előzmény:
    Mozdonj (33)
    2019-04-01  13:56
  18. 2019. Április 1. 14:0034.

    Szerintem leginkább magadat kéne töröltetni innen, plusz még jó előre a beteg gondolataidat is... Amikről az elkövetkezendő időben kamutopikot szándékozol nyitni itt....

    előzmény:
    GlauHe (27)
    2019-04-01  10:57
  19. 2019. Április 1. 13:5633.

    Antiii !


    Tollerol mit tudsz ?

    előzmény:
    antironia (31)
    2019-04-01  13:55
  20. 2019. Április 1. 13:5532.

    Ha nem a temahoz szolsz , akkor legyszives masik topikba attenni a veszekedest . Koszonet

    előzmény:
    GlauHe (27)
    2019-04-01  10:57
  21. 2019. Április 1. 13:5531.

    Milyen érdekes, hogy "új" fórumozóként azonnal ott teremsz bármilyen topikban, és osztod az észt...


    előzmény:
    GlauHe (27)
    2019-04-01  10:57
  22. 2019. Április 1. 13:4730.

    Remelem levonod belole a tanulsagot.
    A rendorsegre bejelento is tanul belole/a torleskeresbol  am : legkozelebb a hazudozasaidat azonnal bekuldi a rendorsegre es nem jelenti be a forumon  .


    Ugyanis az ilyen hazudozas amit lecsaptal , terdszelikatica ugy talalja hogy hirnevet kerekit a rendorsegnek !
    Hirnevvel hogy a feszkesben vegezze a rendorseg a munkajat ?
    Nagyon jo tanacsot adott katica : ha zavar a "kovetes" es az "utanad kerdezoskodes a coop-i baratnodnel , akkor meg kell kerdezni a zsaruktol , mi a hiba .

    előzmény:
    GlauHe (29)
    2019-04-01  12:55
  23. 2019. Április 1. 12:5529.

    Ha írsz nekik, hogy túl személyes és itt már odáig elmentek a kedves fórumozók, hogy a rendőrségnek küldözgették, igenis törlik. 


    Csak meg kell indokolni, miért, nyilván rendszert nem csinálnak belőle, de lehetséges. Én arra az ügyfélszolgálatos email címükre írtam. 

    előzmény:
    Elenia.now (28)
    2019-04-01  12:01
  24. 2019. Április 1. 12:0128.

    Ez érdekes, én úgy tudtam, hogy topikot nem törölnek, legfeljebb hozzászólást. Legalábbis mintha ez lett volna a szabály.

    előzmény:
    GlauHe (27)
    2019-04-01  10:57
  25. 2019. Április 1. 10:5727.

    Igen, töröltettem, továbbá egy alapos tisztogatást ígértek ezen az oldalon... Mert ez már nekik is sok volt... 


    "Termésen". Gratulálok édesem.


    Kamutopik??! 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

    előzmény:
    antironia (26)
    2019-04-01  10:11

Címlap

top