Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Takarítőnőnek nincs virág?

taka
Létrehozva: 2019. március 9. 16:59

Nőnapra ajándék a női alkalmazottaknak? De a takarítónőknek nem? Azok nem nők? Azok nem alkalmazottak?

Kis munkahely főnök egy szál virággal köszönti a női alkalmazottakat. Van két takarítőnő + 1 konyhás néni. Ők semmit se kapnak. Ők le vannak sajnálva.

Miért, ők nem nők? ők nem alkalmazottak?

miért kell őket ennyire semmibe venni? Nyilván annak szól ez hogy az „csak „ egy takarító van 8 általánosa nem kell semmibe se venni ha megsértődik majd elmegy kit érdekel holnapra lesz a helyére. Annak nem jár virág az csak egy kis senki egy lábtörlő arra miért figyeljünk oda, az nem ér meg 1 szál virágot se.


Nyilván ez a logika van mögötte?

Mindezt nem érintettként csak szemlélőklnt kérdezem.

  1. 2019. március 15. 11:24151.

    Kuszkusz csicseri borsóval, zöldségekkel, és fahéjas csirkével.


    Tetszik hogy mindenütt más fűszereket használnak ugyanahhoz az ételhez. A "mi" ételeink szerintem túl fűszeresek és zsirosak, nem igazán szeretem. A férfiak inkább merik aromásitani, nem is csodálom hogy a férfi szakácsok többségben vannak. A párom imád főzni, szabadban is. Olyankor bele sem szólok csak csodálom és kuktáskodok.


    Nézted a Forma1-et? Vagy nem szereted? Nálunk az megy, a foci nem. Csak a VB vége.

    előzmény:
    Sheriff-2 (150)
    2019-03-15  11:13
  2. 2019. március 15. 11:13150.

    Mi húsételekben nem használunk fahéjat,de bort elég sokat.Leginkább marha pörkölt,és hasonló mint pl.francia változata.


    Tudom hogy Ázsiában használják húsokhoz,pl.birka húsból készültekhez.Itt nálunk pedig a déli államokban,én New Mexikóban ettem ehhez hasonlót,és nagyon finom volt.Természetesen aránylag kevés kell belőle.De leginkább azért próbáltam meg mert a hús vajpuha volt,és vadrizsával szolgálták fel,amit szintén nagyon szeretek.

    előzmény:
    Nikita 666 (149)
    2019-03-15  08:43
  3. 2019. március 15. 08:43149.

    A vadakhoz isteni. Az alkohol pedig úgyis elforr, gyerekek is ehetik.


    Fahéjat is használtok husokhoz? Itt Magyarországon nem igazán tesznek bele, csak édesen képesek elképzelni.

    előzmény:
    Sheriff-2 (148)
    2019-03-15  03:30
  4. 2019. március 15. 03:30148.

    Mi szeretünk borral főzni.


    Néha az ételbe is teszünk......

  5. 2019. március 14. 11:55147.

    Virágot minden nőnek nevezett virágnak.

  6. 2019. március 14. 11:15146.

    Nem arról volt szó hogy jár vagy nem jár, hanem ha már adnak, akkor miért nem egységesen mindenkinek.

    előzmény:
    jotudni22 (143)
    2019-03-14  01:21
  7. 2019. március 14. 09:01145.

    Minek a nőknek virág?  Mert a FÉRFIAK szoktak virágot adni....!   Nőnapkor meg pláne! Még néhány üzletben, utcán is osztogat egy két pasi....Ez olyan kedves!

  8. 2019. március 14. 08:28144.

    Vagy imádkozzunk, mint a ligeti apácáknál anno.

    előzmény:
    jotudni22 (143)
    2019-03-14  01:21
  9. 2019. március 14. 01:21143.

    Miert  JAR  virag  barkinek  is????????


    Nalunk  peldaul,   (USA)     az  utcai,  e'ttermi,  iskolai,  stb  stbb  wc-KET   F E R F I A K tisztitjak.     Az  otthoni  furdoszobakat  vagy  a  lakas  tulajdonosa  vagy  annak  a  cseledje  tisztitja.


    MI  A  PROBLEMATOK??????????


    Gondoljatok  inkabb  valamire  szepre----------jon  a  tavasz------------viragok-------stb.----


     


     


     


     

  10. 2019. március 13. 19:28142.

    Tehát önértékelési zavaraim vannak, és mit is irtál? Otthagynak a búsban?


    Valóban?


    Te hogy beszélsz?


    Már csak arra lennék kiváncsi, hogy mi váltja ki belőletek ezt az indulatot. És miből gondolod, hogy a te véleményed egyezik a valósággal?


    Tudod, mindenki magából indul ki. Én például feltételezem hogy itt felnőtt, értelmes emberek olvasgatnak, és irnak véleményt.

    előzmény:
    cabron (138)
    2019-03-13  10:19
  11. 2019. március 13. 19:22141.

    Ez szép, köszönöm!

    előzmény:
    Sheriff-2 (135)
    2019-03-12  22:11
  12. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2019. március 13. 11:30140.

    Ebben a kérdésben két okból is visszakoznék. Egyrészt valóban lehet olyan helyzet, ahol az ilyesmi a viccelődés, az élcelődés egyik megnyilvánulási formájává válik, márpedig a bulik erről szólnak. Ilyen helyzetben az elvek háttérbe szorulnak. Másrészt a reagálásomban valahol ott bujkál az - általam sokat emlegetett - ego, ami ezúttal kicselezett, és teret nyert magának. Igaz, hogy hétköznapi helyzetekben nem szoktam részt venni az ilyen "keringőkben" de számít ez valamit? A valódi kérdés nem az, hogy mit írtam le, hanem hogy miért? Hadd idézzem Tolle szavait! Szerintem érdemes elgondolkodni rajta:


    "Amikor egy vitába vagy konfliktusba keveredsz, például a partnereddel vagy bárkivel, aki közel áll hozzád, kezdd azzal, hogy megfigyeled, mennyire védekezel, ha „bástyáidat” megtámadják; illetve érezd saját agressziód erejét, amikor te támadod a másik ember álláspontját! Figyeld meg a saját szempontjaidhoz és véleményedhez való ragaszkodásodat! Érezd a mentális-emocionális energiát, ami amögött az igényed mögött húzódik meg, hogy neked legyen igazad, és bebizonyosodjon, hogy a vitapartnered téved! Ez az egós elme energiája. Úgy tudatosíthatod, ha beismered, hogy létezik, és annyira átérzed, amennyire csak tudod. Aztán egy nap, egy vita kellős közepén, hirtelen rájössz, hogy dönthetsz: ha akarod, képes vagy szélnek ereszteni az ösztönös reakciódat! Ki is próbálod, csakhogy megtudd, mi történik ilyenkor. Megadod magad. De nemcsak a szavak szintjén! Tehát nem arról van szó, hogy rálegyintesz, mondván: „jól van, igazad van”, miközben az arckifejezéseden ez látszik: „fölötte állok én ennek a gyerekes tudattalanságnak...” Ez csak azt jelentené, hogy az ellenállást egy másik szintre tolod át, miközben továbbra is az egós elme diktál, és felsőbbrendűséget követel magának. Arról beszélek, hogy teljesen elengeded magadból azt a mentális-emocionális energiamezőt, amely a hatalomért küzd. Az ego igen ravasz, ezért nagyon ébernek, nagyon jelenlevőnek és önmagaddal szemben teljesen őszintének kell lenned. Utóbbi azért lényeges, hogy tudd, valóban lemondtál-e az álláspontoddal - mentális pozícióddal - való azonosulásról, és függetlenítetted-e magadat az elmédtől. Ha hirtelen nagyon könnyűnek és kitisztultnak érzed magad, valamint mély békeérzés jár át, akkor ez félreismerhetetlen jele annak, hogy valóban megadtad magadat. Ezt követően figyeld meg, mi történik a másik ember mentális pozíciójával, így, hogy ellenállásoddal immár nem adsz neki energiát! Amint sikerül föladnotok mentális bástyáitokat, megkezdődhet a valódi kommunikáció."

    előzmény:
    cabron (138)
    2019-03-13  10:19
  13. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2019. március 13. 11:04139.

    Tedd fel magadnak ugyanezt a kérdést, és ha képes vagy őszintén válaszolni, nagyjából megkapod az én válaszomat is. Ez a módszer sokkal eredményesebb, mintha magam válaszolnék.


    A többiről nincs mit mondani, az bizony így van.

    előzmény:
    jotudni22 (136)
    2019-03-13  05:37
  14. 2019. március 13. 10:19138.

    Némiképp kulturáltabb viselkedés egyszerűen megkérni valakit arra, hogy vigye ki a szemetet, mint, ahogy te előadtad. 


    Számomra például az nem FÉRFI (hogy téged másoljalak), aki nem hagyott volna ott a szemeteddel együtt a búsban egy ilyen megnyilvánulásra. 


    Nekem egyre inkább úgy tűnik, hogy önértékelési zavaraid vannak a nőiségeddel kapcsolatban. Cáfolhatod, akkor is ez marad a véleményem, és nem fogsz tudni meggyőzni, szóval akár felesleges is verned a klavit válaszolva nekem. :)

    előzmény:
    Nikita 666 (130)
    2019-03-12  19:00
  15. 2019. március 13. 05:41137.

    keztyut???????  Oh,  de  "feine"  uriholgy  vagy.......   :-)))  Vagy,  talan  me'g  nem  vetted  eszre  hogy  kikkel  beszelgetsz???



     

    előzmény:
    terdszelikatica (132)
    2019-03-12  20:08
  16. 2019. március 13. 05:37136.

    Neki  szabad  irnia,  NEKED  pedig  szabad,  hogy  elolvassad,  vagy  sem.


    Miert  jarsz  egyaltalan  a  Noklapjara????   Kellemetlenkedni???

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (133)
    2019-03-12  21:58
  17. 2019. március 12. 22:11135.

    Meg még zenét is hallgatunk.

    előzmény:
    Nikita 666 (134)
    2019-03-12  22:00
  18. 2019. március 12. 22:00134.

    ...nem minden kesztyűt...pontosan.


    Én is csak azt szoktam ami méretben jó rám.


    De nem számit, tényleg lényegtelen. Szép az élet, jó idő van, fütyülnek a madarak, nyilnak a virágok, na ez a lényeg. Most hogy igy leirtam, van még egy furcsaság. Én bármilyen időnek képes vagyok örülni, akár nap süt, akár eső esik. Még a viharnak is, lenyűgöző a természet ereje. Sok-sok embertől hallom hogy rossz kedvük van, mert vacak nyálkás az idő, szél van, hideg van. Én ezen mindig meglepődök. Miért a külső körülményektől függ az emberek boldogsága, öröme?

    előzmény:
    terdszelikatica (132)
    2019-03-12  20:08
  19. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2019. március 12. 21:58133.

    Értelek, de az obszcén megnyilvánulás, az illetlen viselkedés, a tolerancia és a megértés hiánya nem inkább az emberségről szól? Esetleg azért csinálsz belőlük nemi kérdést, mert a kívánatos viselkedésminták nemenként eltérnek?


    Az, hogy sokan támadnak nem véletlen. Van a személyedben valami provokatív. Felpiszkálod az emberek egóját, és - ha tévedek bocsánat érte - néha úgy érzem, hogy van ebben egy adag szándékosság. Hatni tudsz az emberekre. Határozottság és kiegyensúlyozottság sugárzik belőled, ami önmagában irritáló azok számára, akik ezen a téren kihívásokkal küzdenek. Ha nem a lényeddel, akkor a jól irányzott szavakkal találod telibe az egót. Egy hozzászólásban átlagosan... mondjuk tíz vélemény, vagy gondolat van, és azokból legalább egy mindig betalál. (Ehhez jó érzéked van.) Ez az egy lesz igazán fájdalmas, de általa a többiben is felsejlik egy halvány realitás. Nem számít, hogy alaptalan, az ego valóságként fogja érzékelni, és reagál rá.


    Őszintén megvallom, egy-egy hozzászólásod rám is irritálóan hat, de ilyenkor arra az érzésre figyelek, amit a szavaid kiváltanak, és nem a mondandódra. Tolle remek tisztánlátással írta le, hogy az ego nem viseli el, ha megfigyelik. A tetten ért ego majdnem felér az ego halálával... persze az újra és újra próbálkozni fog. Saját egóját bárki meg tudja figyelni, mégis nagyon kevesen teszik. Pedig még szórakoztató is. :-)

    előzmény:
    Nikita 666 (131)
    2019-03-12  19:22
  20. 2019. március 12. 20:08132.

    off.En mar olyan sokszor mondtam: nem kell minden kesztyut felvenni amit elenk dobnak

    előzmény:
    Nikita 666 (131)
    2019-03-12  19:22
  21. 2019. március 12. 19:22131.

    Nézd meg ennek a két kedves nőnek a hozzám intézett beszólását. A topic inditóról nem beszélek, nő vagy férfi nem érdekel, de hogy az ő lelkivilága is meg van billenve az biztos.


    Nos, kérdezted mi a különbség nő és NŐ között.


    Én például nem anyázok. Senkinek, soha, illetlen viselkedési forma. Mit tegyek ezzel a Csendikével, szóljak vissza neki? Nem. Akkor nem lennék különb nála. Hagyjam hadd élje ki magát, és engedje szabadjára a benne lakozó démont? Ez lesz. Az ő dühe nem az én dühöm, nekem károm az ő otromba viselkedéséből nem származik.


    Téged érdekelt hogy miért más az, amikor valakire nőként vagy NŐKÉNT utalok, hát tömören itt bemutatják hogy mit jelent a kisbetűs. A férfi és FÉRFI közötti különbség ugyanez. Nem külsőség, hanem belülről fakadó kedvesség, humor, intelligencia, megértés ... , sajnos itt a fórumon is akadnak olyan férfiak, akiknek ha nem tetszik valami, kimutatják a foguk fehérjét, milyenek is valójában. Rossz olvasni, és milyen rossz lehet azoknak hallani, akiket tehetetlen dühükben vérig sértenek. Nos, ilyenekkel nem lennék képes együtt élni. Itt most a fórumon már nem az a pár szál virág a téma, hanem az hogy én mekkora nem is tudom mi vagyok. Ha valaki ki merne állni mellettem, ugyanúgy nekiesnének. És nem értem miért. Mekkora lelki terhet kell valakinek viselnie, hogy igy nyilvánuljon meg ismeretlenekkel szemben? Nem tudom. Azt viszont igen, hogy hazánk nőnemű tagjai előszeretettel zugisznak, és nyugtatókat fogyasztanak. A baj elég nagy, mivel a férfiak átlagot vonnak, és mindenkire ráhúzzák a házsártos elnevezésű lepedőt.


    De nem baj, semmi gond. Az ő életük, az ő lelkiviláguk, amig másoknak nem okoznak kárt, addig viselkedjenek úgy ahogyan tudnak, lényegtelen.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (119)
    2019-03-11  16:05
  22. 2019. március 12. 19:00130.

    Te ezt tetted volna ... értem.


    De akkor miért akadsz ki, hogy nőnapon a kolléganők nem kapnak virágot?


    Ha te eleve igy állsz hozzá valamihez, akkor ne csodálkozz hogy a környezeted is tahó.

    előzmény:
    taka (126)
    2019-03-12  14:43
  23. Torolt_felhasznalo_265455
    Torolt_felhasznalo_265455
    2019. március 12. 17:16129.

    Ugyan, csak a bolha köhögött egyet.

    előzmény:
    Sissi52 (125)
    2019-03-12  11:40
  24. Torolt_felhasznalo_265455
    Torolt_felhasznalo_265455
    2019. március 12. 17:08128.

    "Én visszaszóltam volna hogy na anyukám akkor vigyed..."


     


    Ez a csoda is megtörtént. Egyetértek veled.


     

    előzmény:
    taka (126)
    2019-03-12  14:43
  25. Torolt_felhasznalo_265455
    Torolt_felhasznalo_265455
    2019. március 12. 17:07127.

    "Ja babám, akkor te cipekedj idegen luxus lakásban, ahol nem az ajtód előtt van a kuka, és nem a tiéd a szemét, és lakáson belül kell egy emeletet lecigölni. "


    Hja, minek mentél takarítónőnek.


     


     


    "De azon most elfilóztam hogy ha te igy állsz a dolgokhoz, az nagyon szerencsés. Hetente pár alkalommal meghivlak magunkhoz, és pusztán baráti szeretetből kiürithetnéd a szemetesünket. "


     


    Anyádat hívd meg erre.

    előzmény:
    Nikita 666 (124)
    2019-03-12  10:47

Címlap

top