Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Takarítőnőnek nincs virág?

taka
Létrehozva: 2019. március 9. 16:59

Nőnapra ajándék a női alkalmazottaknak? De a takarítónőknek nem? Azok nem nők? Azok nem alkalmazottak?

Kis munkahely főnök egy szál virággal köszönti a női alkalmazottakat. Van két takarítőnő + 1 konyhás néni. Ők semmit se kapnak. Ők le vannak sajnálva.

Miért, ők nem nők? ők nem alkalmazottak?

miért kell őket ennyire semmibe venni? Nyilván annak szól ez hogy az „csak „ egy takarító van 8 általánosa nem kell semmibe se venni ha megsértődik majd elmegy kit érdekel holnapra lesz a helyére. Annak nem jár virág az csak egy kis senki egy lábtörlő arra miért figyeljünk oda, az nem ér meg 1 szál virágot se.


Nyilván ez a logika van mögötte?

Mindezt nem érintettként csak szemlélőklnt kérdezem.

  1. 2019. március 10. 09:5851.

    Na nicsak, ezert mondjak olykor az ostobak, hogy ellentmondok magamnak. Mert ez pont igy van. Ja, csak ezt a csupan okoskodok, felmuveltek honnan is tudnak. 


    Masik megjegyzesedhez: ezek a ferfiak mar nem azok a ferfiak. 

    előzmény:
    sabangela (48)
    2019-03-10  09:31
  2. 2019. március 10. 09:5250.

    "Talan megkertem volna egy ferfi kollegamat"


     


    egyet se találtál itt volna aki erre hajlandó lett volna. mind be vannak szarva a főnöktől.

    előzmény:
    sabangela (49)
    2019-03-10  09:34
  3. 2019. március 10. 09:3449.

    Magamat ismerve en nem adtam volna vissza, de mindenkeppen jeleztem volna nemtetszesemet negyszemkozt. Talan megkertem volna egy ferfi kollegamat hogy hozasson viragot es a ferfiak adjak at a kimaradtaknak .

    előzmény:
    taka (46)
    2019-03-10  09:22
  4. 2019. március 10. 09:3148.

    TI. Nikitanak igaza van, de Te ne minosits! Soha nem tudhatod ki all egy nick mogott !  Aki tanult vagy akit erdekelt a retorika az ugyanarrol allitani es ugyanazt tagadni is tudja . Ezert probalj meg csak a temanal maradni .

    előzmény:
    taka (46)
    2019-03-10  09:22
  5. 2019. március 10. 09:2547.

    "13 ember ket takaritonovel es egy konyhassal az valami allomasi resti , vagy import-export kamionosok ...miert kellene egyetemet vegeznie minden vallalkozonak?"


     


     


    1. A "taka" az Takács lenne .... és nem taknő. Már irtam az elején én érintett nem vagyok. de ez mindegy.


     


    2. és mi ez a hely? ez egy ALAPÍTVÁNYI ISKOLA. ezért van itt két takarító (1 délelőttös 1 délutános) és 1 db konyhás.


    És a "főnök" akiről az egész szól? Ő meg az iskola igazgatója egy ELVILEG doktori címmel rendelkező hetven feletti alkoholista majom.--- doktor!! Egy részeg vén szar.


     

    idézet:
    taka (43)
    2019-03-10 09:11:59

    Ez hogy az erintett munkahely egy alapitvanyi iskola ez azert igencsak meglepett , de en mar annyi "hulyevel " talalkoztam a valos eletben hogy eggyel tobb vagy kevesebb nekem mar nem szamit .off :TI ne menj szemelyeskedesbe ! interneten ne menj omigazolo harcba a nickkekkel. Szelmalo harc !!Mindenkinek joga van sajat velemenyehez akar tetszik nekunk akar nem . Egy szal viraggal tobb nem penztarca kerdese.

    előzmény:
    taka (43)
    2019-03-10  09:11
  6. 2019. március 10. 09:2246.

    "Én nem visszaadtam volna, hanem szólok a főnöknek hogy ezt a takaritónak és konyhásnak adom."


     


    Ezt ne nekem mondd hanem az itt dolgozó nőknek akikben ez még csak fel se merült.


     


    És más téma de tartom: sok itt a baszatlan k**va. Alig vannak már itt, de aki még itt van annak 90%a egy baszatlan k**va.


     

    előzmény:
    Nikita 666 (45)
    2019-03-10  09:15
  7. 2019. március 10. 09:1545.

    Én nem visszaadtam volna, hanem szólok a főnöknek hogy ezt a takaritónak és konyhásnak adom.


    Az intelligencia olyan dolog, amit sehol nem lehet megvenni. Akiknek nincs, azok viszont nagyon érzik hogy valamiben hiányt szenvednek, de soha nem fognak rájönni hogy mi az.


    Figyeld meg, egy napon belül én leszek ebben a topicban a nagyparaszt, mert szólni merészeltem hogy nem kellene veszettül káricálni.

    előzmény:
    taka (41)
    2019-03-10  09:07
  8. 2019. március 10. 09:1444.

    Tegnap az egyik centerben osztogattak virágot, előtte a másikban ... mi akik kaptunk, nem dolgozunk ott.


    Nők vagyunk, ez nem elég?


    A nőnap nem helyhez és kapcsolatokhoz kötött, a nő az nő, akár picurka, akár idős mamika. Akár hercegnő, akár takaritónő. Akár fehér bőrű, akár sötét bőrű.


     

    idézet:
    Nikita 666 (39)
    2019-03-10 08:53:42

    előzmény:
    Nikita 666 (39)
    2019-03-10  08:53
  9. 2019. március 10. 09:1143.

    "13 ember ket takaritonovel es egy konyhassal az valami allomasi resti , vagy import-export kamionosok ...miert kellene egyetemet vegeznie minden vallalkozonak?"


     


     


    1. A "taka" az Takács lenne .... és nem taknő. Már irtam az elején én érintett nem vagyok. de ez mindegy.


     


    2. és mi ez a hely? ez egy ALAPÍTVÁNYI ISKOLA. ezért van itt két takarító (1 délelőttös 1 délutános) és 1 db konyhás.


    És a "főnök" akiről az egész szól? Ő meg az iskola igazgatója egy ELVILEG doktori címmel rendelkező hetven feletti alkoholista majom.--- doktor!! Egy részeg vén szar.


     

    előzmény:
    Mozdonj (38)
    2019-03-10  08:13
  10. 2019. március 10. 09:0942.

    Sheriff, köszi, kedves vagy!


    Drága Mozdonyom! Ez nem a megbecsülésről szól, hanem a gesztusról. És mivel nem Sheriffel élek együtt, tőle nem várhatom el hogy az év minden napján köszöntgessen mint nőt, de ezen az egy napon jólesik. Az hogy ő hogyan vélekedik a női megaláztatásról, nem érdekel, velem szemben még soha nem volt sértően bántó.


    A többiek néhány kivételtől eltekintve szégyelljék magukat.


    Nem csalódtam, mindig ugyanazok kötekednek, szócsatáznak. Ha férfi lennék, ezen az egy napon kapnának tőlem virágot. Az év többi napján viszont nem, hiszen a női nemhez méltatlanul kotkodálnak, szidják egymást.


    Viszont köszönöm nekik ezt a piaci kofa stilust, van mitől elhatárolódnom.

  11. 2019. március 10. 09:0741.

    Ja és még valami !!!


     


    Többen felvettették hogy akik kaptak virágot azok ugye visszaadták amit kaptak amikor látták hogy a takarítók semmibe lettek véve és ők nem kaptak? Már csak szolidaritásból? Hogy jelezzék vagy mindenki kapjon vagy akkor senki? Mert ennyi szolidaritás a saját kollegája irányában már csak van bennük??

    Hát nem. Senki se adta vissza. Ez még csak fel se merült. Szóval nem a főnök az egyetlen itt aki egy baromállat úgy tűnik.


     


     


     

    előzmény:
    Sheriff-2 (36)
    2019-03-09  21:41
  12. 2019. március 10. 09:0440.

    Sabangéla valami idosotthont vezethet, ott van szukseg konyhasokra, apolokra, takaritokra.


     


     

    előzmény:
    Mozdonj (38)
    2019-03-10  08:13
  13. 2019. március 10. 08:5339.

    Tegnap az egyik centerben osztogattak virágot, előtte a másikban ... mi akik kaptunk, nem dolgozunk ott.


    Nők vagyunk, ez nem elég?


    A nőnap nem helyhez és kapcsolatokhoz kötött, a nő az nő, akár picurka, akár idős mamika. Akár hercegnő, akár takaritónő. Akár fehér bőrű, akár sötét bőrű.


     

    előzmény:
    cool (7)
    2019-03-09  18:31
  14. 2019. március 10. 08:1338.


    A "taka" az takaritono ?
    Ok , megertem, hogy meg lett sertodve a topikindito .
    Igaz a tortenet igaz vagy csak beszelgetni akar ?
    De mirol akar beszelgetni ?
    Azon sirdogal , hogy O egy nagy semmi es ez noknapjan faj a legjobban .
    Mennyi erdekes es tisztelt , harcolo norol emlekeznek meg marcius 8'an  mindenutt : ujsagban , Neten , Tv-ben....
    Anyaknapja is faj azoknak , akiknek nincs gyereke... az a sok anya , akit mindenki eltet es unnepel az erre eloirt napon....
    Az faj neki , hogy takaritono s fejebe vette hogy a takaritono a tarsadalmi letran senki sem ? 
    Ugye nem gondolja komolyan a topikindito , hogy attol van valaki megbecsulve , mert marcius 8-an kap egy szal viragot... ugye ?

    / off .... Munkahelyen  is igy viselkedik : rozsa helyett kigyo-beka ugrik ki a szajabol beszedrenyitaskor , mint a nepmeseben a Holle anyoeknal...? /


    Nem osztom meg sabangela hozzaszolasait.
    Valahol igaza van , de nem stimmel az , ahogy lenyeletné ezt a békat a "hallgatosaggal" .
    Hipokreta illat van : hamis amit mond...mert a kovetnivalo "jo pelda" szisztematikusan sajat maga...
    Ezt "szalmabab ervelesnek " hivja  az igazi vitazo.
    Megosztja a csoportot/tarsalgast , oldalt valaszt : az uralkodik , ugye , aki megoszt ?
    13 ember ket takaritonovel es egy konyhassal az valami allomasi resti , vagy import-export kamionosok ...miert kellene egyetemet vegeznie minden vallalkozonak?
    Miert kell az nlc nehanyra csokkent  resztvevojenek orra ala kenni , hogy Isten azert teremtette az allatokat /nlcafe forum resztvevoit/ hogy az "ember" =Ő sajat maga , felsobbfokunak ereztesse/mutassa magat ?
    Ezelott 50 eve ,valahol , valamikor,  a nagy mindentudo voltal , semmi nem igy volt , a lonak is nagyobb volt a feje stb ... Jo van .
    Mondtad mar .
    Sokszor.
    Sherif egy csillagos napon rozsaval noket koszont ?
    Es a tobbi napokon ?  : az Usa  politikai topikban normalisnak tartja, hogy gazdag es befolyasos maffiozo a vedtelen nok puncijahoz nyul , ellenzi a terhessegmegszakitast , a fekete szinu no az nem no , ha egy nö megeroszakolasrol beszel akkor az hazudik.... es nem beszelek pl kekelefant nick edesanyjanak arcvorositoen kozonseges tragarhangu emlegeteset...
    A Rochefoucauld-nak van egy jo mondasa : a hipokrizia a romlott tisztelgese az erenynek ..

    Szoval amit mondani akarok : a topikindito azt szeretne , ha ismeretlenul az itteni lanyok leszednek a szenteltvizet egy fonokrol . Mert akkor jobban erezne magat egy csillagos napon = jobban "onmegbecsulne". Ennyi.

  15. 2019. március 9. 21:4537.

    Mindenkinek.

  16. 2019. március 9. 21:4136.

    Óhhhhh,virágot kivétel nélkül minden nőnek.

    idézet:
    Sheriff-2 (33)
    2019-03-09 21:33:44

    Eljen minden bajos szep no ... /tovabb nem tudom /

    idézet:
    sabangela (35)
    2019-03-09 21:39:29

    Így van.Mindenkinek jut is meg marad is...

    előzmény:
    sabangela (35)
    2019-03-09  21:39
  17. 2019. március 9. 21:3935.

    Óhhhhh,virágot kivétel nélkül minden nőnek.

    idézet:
    Sheriff-2 (33)
    2019-03-09 21:33:44

    Eljen minden bajos szep no ... /tovabb nem tudom /

    előzmény:
    Sheriff-2 (33)
    2019-03-09  21:33
  18. 2019. március 9. 21:3734.

    " Nyilván annak szól ez hogy az „csak „ egy takarító van 8 általánosa nem kell semmibe se venni ha megsértődik majd elmegy kit érdekel holnapra lesz a helyére ..."


     


    Nem tudom innen megitelni. Egyet tudok. Az en teruletemen mindenkire szukseg van es hogy ez mukodokepes legyen ,sikeresek legyenek  a " foszereplok " 


    szukseg van egy jol mukodo teamra. Olyan teamra amiben a takaritono, a levelkezbesito , a technikus, a szerelok, az adminisztratorok,, az udvaros , a betegszallito, a mosonok, a konyhasok az aszisztensek ........ es mindenki benne van. 

  19. 2019. március 9. 21:3333.

    Óhhhhh,virágot kivétel nélkül minden nőnek.

  20. 2019. március 9. 21:3032.

    OFF: Ne menj bele szemelyeskedesbe barmilyen nehez is megtenned. Maradj a nyito temanal.


    A tema jo es elgondolkodtato.


    Nalunk ilyen elo sem fordulhatna. 

    előzmény:
    taka (12)
    2019-03-09  19:59
  21. 2019. március 9. 21:2631.

    Itt nincs semmi logika


    amivel a helyzetet menteni lehetne. Egy munkahelyen barmennyire is hihetetlen mindenki szamit.Ezt nehyn egyetemen tanitjak is. Ugy latszik a fonok valahol gyorstalpalon vegzett 

  22. 2019. március 9. 21:2330.

    Nekem ez valahogy szomoru. 

  23. 2019. március 9. 21:2229.

    Kedvenc mondatom :  "... in a theater production it is not just the lead actor who matters but everyone on the stage."  

  24. 2019. március 9. 21:2128.

    Ez akkor sem valtoztatna a helyzeten. Itt a fonok egy unintelligens majom volt.

    előzmény:
    Csend Ike (9)
    2019-03-09  19:32
  25. 2019. március 9. 21:2027.

    "Itt lenne az ideje,hogy a főnök rendet vágjuk köztük"


     


    ÓÓÓÓÓÓÓ rendet vágott itt már az élet!! Nincs már itt ki között rendet vágni.


    Két éve még voltunk majdnem 40-en most vagyunk tizenpáran. Az emberek háromnegyede elhúzott máshova.


     


    Ki között vágna itt rendet a főnök?: Alig vannak itt.


    Örülhet ha bárki is ezen a trágyadombon maradt még.

    előzmény:
    Csend Ike (24)
    2019-03-09  20:29

Címlap

top