Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szülők! Tudnátok segíteni?

AngélaSNagy
Létrehozva: 2019. február 7. 17:46

Sziasztok, én olyan szülők segítségét várom, akik hozzám hasonlóan szigorúan nevelik a gyerekeiket, és mindent elkövetnek annak érdekében, hogy a gyerek előtt jó példa legyen. Ezek a szülők értik miről beszélek most.


A baj azzal van,hogy a 16 éves lányom előtt egy nagyon nagyon rossz példát képviselő lány van, akire már nem tudok hogy hatni. Próbáltam vele szépen, próbáltam csúnyán,de sajnos nem lett megnevelve, ezért lekezelő, visszafelesel, én meg már nem tudok nyugodtan állni a helyzethez. Az a baj, hogy kezdi a lányom is átvenni ezt a fajta viselkedést.


Tehát! 


Olyanok segítségét várom, akik nagyon jó meggyőzőképességgel rendelkeznek, és tudnak, illetve szívesen elbeszélgetnének az említett hölgyeménnyel. Aki úgy érzi szívesen segítene nekem az írjon, és facebook elérhetőségemet megadva, facebookon elmondom neki a részleteket! 


Előre is köszönöm a segítséget!

  1. 2019. február 13. 07:3251.

    Nem lettél okosabb....


    Szervezz Anya-lánya programot....amit Ő szeret, próbáld megnyerni  -hogy Anyja vagy....

  2. 2019. február 13. 07:1750.

    Nem nem van koztuk ilyen is meg olyan is. Pl olvastam hogy homosexualisakat nem lattak le. Mas vilag az Mozdonj. En szoktam jelezni a moderatornak hogy ez vagy az off topic deolyanokat hogy ki miben hisz nem veszi le.


    Ezert is jutott eszembe hogy hatha a TI maskent szocializalodott.


    Engem privat uzeneteikben nemes egyszeruseggel albinonak beceznek


    Kulonben meg tanulmany hely is lehetne


    https://www.facebook.com/groups/1770696449890880/


    https://www.facebook.com/groups/1770696449890880/


     


    https://www.facebook.com/groups/775599119248562/


    előzmény:
    Mozdonj (48)
    2019-02-13  06:02
  3. 2019. február 13. 06:0449.

    Az egyhazak nagyon jol ertenek az ilyen problemak megoldasahoz.

    idézet:
    terdszelikatica (2)
    2019-02-07 18:28:19

    .

    előzmény:
    terdszelikatica (2)
    2019-02-07  18:28
  4. 2019. február 13. 06:0248.

    Te  europai vagy ? En  a facebookon  vilag orvosai topicban szoktam latni es olvasni az azsiaiak es afrikaiak kozott olyan kepeket hogy egy feher boru punk frizuras , pirciges ,tetovalt ,festett haju , sminkelt lany es egy burkaban levo szuzi lany kepet egyutt teszik ki, es megkerdezik :Te melyiket  valasztanad? Ott olvasok a nyugati "fertorol" amit meg kell valtoztatniuk . Kerdezem : Te is mas kulturaban szocializalodtal ?

    idézet:
    sabangela (47)
    2019-02-13 05:16:10

    ??? Vilag orvosai ??????????? Nem valami extremjobb rasszista oldalt latogatsz ?


    .....es mit gyogyitottak ilyen fenykepekkel azok az orvosok ??

    A hippokrateszi eskujukkel mi lett ezeknek a facebookodon?


     
    Dr Mengele ota , anno a naci idoben , nemigen letezik orvos , aki ilyen tesztekkel  szorakozik ....
    Az elso hozzaallasod jobb volt a masik neveden : azt tanacsoltad , hogy erkolcs/moralis/engedelmesseg stb  elsajatitasahoz egyhazi iskola kell....


    Pecsi egyetemen igy szol ma az esku :
    ".....A betegek és hozzátartozóik emberi méltóságát és jogait tiszteletben tartom. Bizalmukkal nem élek vissza, titkaikat nem fedem fel. Tisztelek minden emberi életet faji, nemzeti, vallási, politikai és szociális megkülönböztetés nélkül...." /reszlet//

    előzmény:
    sabangela (47)
    2019-02-13  05:16
  5. 2019. február 13. 05:1647.

    Te  europai vagy ? En  a facebookon  vilag orvosai topicban szoktam latni es olvasni az azsiaiak es afrikaiak kozott olyan kepeket hogy egy feher boru punk frizuras , pirciges ,tetovalt ,festett haju , sminkelt lany es egy burkaban levo szuzi lany kepet egyutt teszik ki, es megkerdezik :Te melyiket  valasztanad? Ott olvasok a nyugati "fertorol" amit meg kell valtoztatniuk . Kerdezem : Te is mas kulturaban szocializalodtal ?

  6. 2019. február 13. 05:0846.

    Vegig olvastam mindenkit .Megertem az aggodalmadat .Kerdesem lenne : Te europai vagy?

  7. 2019. február 12. 06:4945.

    Te tényleg ennyire agyalágyult vagy, hogy nem fogod fel... SEMMI KÖZÖD EGY MÁSIK EMBER MAGÁNÜGYEIHEZ


    sem az öltözékéhez, sem a hajához vagy ahhoz mekkora szempillát hord... és ahhoz sincs hol dolgozik


     


    Te valami- gyalázatos istenszolga- szektás lehetsz.. azok képzelik, hogy belepofázhatnak egy másik ember életébe. 


    Nem lepődnék meg, ha valakitől kapnál egy óriási pofont, amikor megpróbálkozol a beledumával. 

    előzmény:
    AngélaSNagy (41)
    2019-02-11  10:42
  8. 2019. február 12. 06:4944.

    Te tényleg ennyire agyalágyult vagy, hogy nem fogod fel... SEMMI KÖZÖD EGY MÁSIK EMBER MAGÁNÜGYEIHEZ


    sem az öltözékéhez, sem a hajához vagy ahhoz mekkora szempillát hord... és ahhoz sincs hol dolgozik


     


    Te valami- gyalázatos istenszolga- szektás lehetsz.. azok képzelik, hogy belepofázhatnak egy másik ember életébe. 


    Nem lepődnék meg, ha valakitől kapnál egy óriási pofont, amikor megpróbálkozol a beledumával. 

    előzmény:
    AngélaSNagy (41)
    2019-02-11  10:42
  9. 2019. február 11. 14:1343.

    Bevallom őszintén, jobban érdekelne, hogy te hogy nézel ki. Mert lehet, hogy nem véletlen, hogy a lányodnak a másik nő kinézete jobban tetszik.

    előzmény:
    AngélaSNagy (41)
    2019-02-11  10:42
  10. 2019. február 11. 11:4442.

    Én biztos nem. Engem nem érdekel, ki hogy néz ki.


    + pontosan tudom, hogy nincs hozzá közöm.


    Tényleg érdekel: Te miből gondolod hogy bárki kinézetéhez bármi közöd van? + Miből gondolod, hogy az általad elfogadott kinézet a követendő?


    + Kíváncsivá tettél: Légyszi mesélj, hogy néz ki.

    előzmény:
    AngélaSNagy (41)
    2019-02-11  10:42
  11. 2019. február 11. 10:4241.

    Jogos a felháborodásom, ha látnátok hogy néz ki az említett lány, ti is ugyanazon a véleményen lennétek.

  12. 2019. február 10. 19:0540.

    Ha hozzám jönne valami idegen, hogy nem tetszik neki az öltözékem / viselkedésem, biztos nagyon elhajtanám a sunyiba...


    Elég vicces, ha valaki a fél világot meg akarja nevelni, mert az ő jól nevelt kis 16 évesére rossz hatással van...

    előzmény:
    etilany (39)
    2019-02-08  18:29
  13. 2019. február 8. 18:2939.

    Majd pár hét esetleg hónap múlva valamelyik firkász szép kis cikket kerekít belőle:)))


    TI: Normális vagy? Mégis milyen alapon lépjen oda bárki egy vadidegen felnőtt nőhöz, hogy most akkor milyen már az öltözéke,a  ruhái, a sminkje,a  tetkói... stb... Vetted, hogy senki nem is ismeri? Még neked volna legtöbb lehetőséged beszélni vele, mert mégiscsak ott laksz, megmondhatod, hogy zavar és hogy a lányod fejét megzavarja. De hogy bárki aki itt tartózkodik odamenjen és magyarázzon neki...  Végiggondoltad ezt??? Anyám borogass! Tényleg inkább beszélj egy pszichiáterrel, vagy valami. 


    Amúgy meg a lányod vsz. azért mondja, hogy ez a lány a példaképe, mert látja, hogy téged ezzel lehet húzni. Normális kamaszkori lázadás. Inkább a lányoddal beszélgess sokat, ne csak szigorkodj és tilts. A szomszédék baráti köréhez tartozó csajt meg ne zargasd. Ő teljesen rendben van, a hiba a te készülékedben van, ugyanis te csak a saját gyerekedért vagy felelős.

    előzmény:
    Lillaréka (34)
    2019-02-08  06:23
  14. 2019. február 8. 14:4738.

    Ha TE személyesen nem tudtál rá hatni   -   miből gondolpd, hogy egy idegenre egyáltalán szóba áll???


    A saját gyerekeddel törekedj jó kapcsolatot alakítani....

  15. 2019. február 8. 13:3637.

    Igen, hát itt az a szokás, hogy nagyon keményen fogalmaznak, de sajnos, egyet kell értenem az előttem írókkal. Ha Te a saját lányodat nem tudod már befolyásolni -  ez ebben a korban  teljesen természetes - csak a saját véleményedet hangoztathatod - azt is csak óvatosan. 


    Ha ne adj isten rossz irányba fordulna a lányod sorsa - na, akkor kell még egyszer a szülői segítség. Mi, szülők a nagykamasz gyerekünkért bizony többnyire csak szoríthatunk - ez van!


    előzmény:
    AngélaSNagy (32)
    2019-02-07  21:38
  16. 2019. február 8. 10:1936.

    Nem vagy más, mint egy kontroll mániás frusztrált nő, aki azt hiszi, hogy ő tud a világon mindent a legjobban! Ne aggódj, a lányod le fog lépni és mindezt hamarosan! Megérdemled.


    És hidd el, tudom, miről beszélsz. Anyám is ilyen volt. Nem is beszélek vele. Meg a bátyám se. És ember lett mindkettőnkből, nem is akármilyen, az ő "jó példája" nélkül is. 

  17. 2019. február 8. 10:0735.

    Elsődleges példának a szülőnek kell lennie.


    Ha az én lányomról lenne szó és már semmilyen szó nem használna, akkor csak annyit mondanék cinikusan hogy leszarom mit csinálsz, ha akarsz élj úgy ahogy a másik. A te életed nem az én életem. Ha odáig valamiképp jól nevelted, akkor tudni fogja a helyes utat. Ha viszont nem, akkor nem tudsz mit tenni mivel az önértékelése alacsony.

  18. 2019. február 8. 06:2334.

    Te egyébként tényleg épelméjű vagy??


    és komolyan gondoltad, hogy megkérsz egy vadidegen embert, hogy beszéljen egy felnőtt - dolgozó nővel, arról, hogy miként öltözik milyen frizurát hord és milyen sminket visel... és miért az a munkája ami


    Ha ezt komolyan gondoltad... akkor nagyon sürgősen keresd fel a háziorvost, hogy adjon beutalót a pszihiátriára, mert üldözési mániád van


    Csak ez lehet az oka annak, hogy azt képzeled-- bárkinek joga van beledumálni egy felnőtt ember magánügyeibe. 


    Ami meg a lányodat illeti.. hát minél jobban tiltod.. annál inkább utánozza majd a 20 éves leányzót... 
    mivel kamasz és lázad.  
    ellened. 
    2 év múlva lelép majd a vaskalaposság elől és lesheted mit csesztél el... de rá nem jössz, mert ahhoz butus vagy


     


    Vagy egyszerűen csak kamutopik-- 


    akkor meg kár volt ennyi időt forditani rá

    előzmény:
    AngélaSNagy (32)
    2019-02-07  21:38
  19. 2019. február 8. 05:4633.

    Remelem nem megverőembert verbuvalsz

    idézet:
    Mozdonj (13)
    2019-02-07 19:54:05

    Szó sincs erről, én csak egy értelmes szülőt keresek, aki elbeszélget a hölgyeménnyel.

    idézet:
    AngélaSNagy (14)
    2019-02-07 19:57:22

    Olvasom a szoveget , amit a valaszkereson nyomsz .


    Megis mit kellene mondania a Teged asszisztalo "ertelmes szulonek " ? Segitsel !


    "Holgyem, en vagyok az alsobb emeleti szomszedno altal  megbizott ertelmes szulo , aki segit : ne fesse a szempillait , es vigyazzon a kulalakjara  ! "


    " Ne tessek szives lenni akkor felmenni a barataihoz , amikor az engem megbizott edesanya lanya a lepcsohazban van ! " ?
    " Tessek szives lenni elkoltozni a panelbol , mert zavarni tetszik az alsobb emeleti lakasban lako peldasan es szigoruan nevelt kislany anyukajat ! " ?


     


     

    előzmény:
    AngélaSNagy (14)
    2019-02-07  19:57
  20. 2019. február 7. 21:3832.

    Én segítséget kértem, nem leszólást.

  21. 2019. február 7. 21:1431.

    Tompa Mihály már megírta azt a cikket.


    Ez már inkább tompa mint Mihály.

    előzmény:
    terdszelikatica (25)
    2019-02-07  20:57
  22. 2019. február 7. 21:0830.

    Meg vannak olyanok is akik másképpen oldják meg a problémákat.

    idézet:
    Sheriff-2 (28)
    2019-02-07 21:05:18

    előzmény:
    Sheriff-2 (28)
    2019-02-07  21:05
  23. 2019. február 7. 21:0829.

    Te meg vagy buggyanva?

    idézet:
    Csend Ike (7)
    2019-02-07 19:09:52

     "Aki úgy érzi szívesen segítene nekem az írjon, és facebook elérhetőségemet megadva, facebookon elmondom neki a részleteket! ..."


     Ki van fenn? Megerne egy miset 

    előzmény:
    Csend Ike (7)
    2019-02-07  19:09
  24. 2019. február 7. 21:0528.

    Meg vannak olyanok is akik másképpen oldják meg a problémákat.

    előzmény:
    terdszelikatica (26)
    2019-02-07  21:01
  25. 2019. február 7. 21:0527.

    "  Nem iskolatársról van szó, a társasházban ahol lakunk ott él ennek a lánynak a barátja és így állandóan a lányom szeme előtt van. Tényleg botrányosan viselkedik..."


     


     


    na es akkor mi van ?


    Remelem nem akarod kiuritetni a tarsashazat ? Az eletben az ember annyi de annyi hulyevel es kevesbe hulyevel talalkozik


    hogy elobb utobb meg kell tanulnia veluk egyutt elni dolgozni,= meg kell tanulni/a kezelni Oket mint ahogy gondolom Teged is.


     


     

    előzmény:
    AngélaSNagy (8)
    2019-02-07  19:18

Címlap

top