Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Strandolás, szórakozás

rockcica
Létrehozva: 2018. július 31. 12:19

Az egyik ismerősöm osztotta meg ma reggel a Facebookon a következőt. : (szó szerint idézve)"


Plage 18, Tihany. Megújult a tavaly ezer forint körüli strand. A napi belépő hétköznap 4000, hétvégén 5000, mindenkinek három év felett. Amit nyújtanak cserébe: Kivágták az árnyat adó fákat, lebontották a játszóteret. Strandra való sátrat nem lehet bevinni. Belépésnél biztonsági okokra hivatkozva átvizsgálják a táskákat, és elveszik az esetleg bevinni kívánt ételt, italt. Bent a legolcsóbb ital a három decis ásványvíz 600 forintért, a 2,5 decis kóla 750 forintba kerül. Egy cézár saláta 3800 forint körül mozog. Étteremben lehet menüt enni, 9900 forintért (nem, nem írtam el a nullákat). A füvön labdázni tilos. Levegőt venni még szabad, de lehet, hogy jövő nyáron már légzésszámláló is lesz, és távozáskor ezért is fizetni kell. Nem tudom, mert soha többet nem tesszük be oda a lábunkat. Szeretlek, Magyarország!"


Vélemény? Én speciel mikor elolvastam, elöntötte az agyam a mérhetetlen düh, hogy amit itt már megengednek maguknak némely szolgáltatók, az több mint felháborító..Nem elég, hogy a semmiért emeltek árat(nem keveset) még nem engednek bevinni napozósátrat, (ha valaki kicsi babával megy, vagy idős, nem bírja annyira a napot, nyugodtan kapjon napszúrást, ki a fa..t érdekel..de ugye az árnyat adó fák is eltűntek..)


Mi az hogy elveszik az ételt italt, és rákényszerítenek az aranyáron mért szarjaikra???  (azok után hogy a semmire elkérik a négyezret..)Ha én lettem volna ott, be sem megyek az biztos, és a mögöttem állókat is felhergeltem volna az tuti..Minden strandra eddig az ember kivitte a kis üdítőjét, sörét, szendvicsét.. eddig nem volt baj, (úgyis mindig vesz pótlást, úgyis mindig megmelegszik az üdítő, sör, (még a hűtőtáskában is) és ezek csak hidegen jók, úgyis megkívánja az ember a sülő hekket, a saslikot, a gofrit, a fagyit..nem hiszem hogy olyan szarul éltek az árusok..))Miért kell ez??? Tényleg itt  arra megy ki a játék,  hogy az összes pereputty meggazdagodjon, szemét módon ami jó, olcsó, vagy ne adj isten ingyenes megszüntessék, mindent eladnak, kicsesznek az emberekkel..(ugyanez Dunaharaszti strand, ugyanez a Szigetes Gerendás Lupa strandja, (ami egy homokos gyönyörű rész volt eddig is, ingyen.most meg gondol egyet aztán belépőt szed, mert megvette??? (ami egy szabad vizű elhagyatott bányató volt?


más de a témához tartozik


.a Zöld pardon, ahová ezer forintért(régebben 400 -ért, illetve még előbb INGYEN be lehetett menni nagy koncertekre , utána rock zene hajnalig, belépő lefogyasztható volt)most helyette a Barba Negra, Park a négy- ötezres jegyeivel))) világi..Én személy szerint kifizetek hétezret is ha ahová megyek,(Pl. Gyulai várfürdő, Nyíregyházi aquapark, stb) több medence van élményelemekkel tarkítva, csúszdák, hullám, sodrófolyosó, stb. szaunák, normális áru büfék, zárható szekrények..na de erre..ha milliomos lennék sem fizetnék, már csak elvből sem...

  1. 2018. augusztus 5. 17:2351.

    Sosem engedném be a gyerekem..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (48)
    2018-08-05  16:11
  2. 2018. augusztus 5. 17:2250.

    Hát persze..jövök megyek nyáron a negyven fokba..felfedezek egy tiszta, megközelíthetň tavacskát ahol nincs ott senki,és nem megyek bele lehűteni magam hanem felhívom az illetékes elvtársakat(önkormányzatot) hogy bocs nem tudom hol de itt van egy tó..kié,bele lehet menni???hagyjuk már..száz emberből nyolcvan belemenne..ja és sosem tettem tönkre sehol semmit..

    előzmény:
    antironia (47)
    2018-08-05  11:09
  3. 2018. augusztus 5. 17:1649.

    Egy: nem engedném meg a gyerekemnek hogy egyedül belemenjen. Kettő: miért nem  volt ezer évig körbekerítve?(ha nekem a tulajdonomban van valami azt körbekerítem ne tudjanak bemenni,ennyi..)három: ha látok egy gyümölcsöst amin látszik hogy gondozva van,. Nyilván nem " lopok"belőle.. de ha csak úgy van akkor pl.leszedek egy darab almát,az nem nagy kaland..(és nem,én nem ugatnék egy egy darabér,nyilván egy kamionnyiért igen,de egy pár szemtől nem lesz csóróbb az illető)

    előzmény:
    antironia (46)
    2018-08-05  10:54
  4. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2018. augusztus 5. 16:1148.

    Igen, elszálltak az árak.De vannak más lehetőségek is kulturált strandrészekkel végig a Balatonon.Az Ezüstpart pl épp megújúl,nincs belépődíj,gyönyörű a környezet.Pl ahol lenn voltunk a víz is bőségesen volt.Máskor lábszárközépig,most derékig ér.


     


    Végigolvasva a hsz-t,megrettentem.


    Van még valaki aki képes  magát -jó hát képes -, na,de a gyerekeit egy bányatavi fürdőzésnek kitenni, amikor konkréten  TILOS A FÜRDÉS!?


    Olyan helyre menni  ahol a HALÁL 24 órás szolgálatban van.


     

  5. 2018. augusztus 5. 11:0947.

    Tájékozódj, mielőtt hülyeségeket beszélsz! 


     


    Sokkal kedvezőtlenebb a helyzet a 11-es főút Duna felőli oldalán lévő hatalmas, nyolc kilométer kerületű bányatónál. Ezen a területen aktívan folyik a víz alóli kavicskitermelés, vagyis számos esetben kotróhajók, munkagépek, hatalmas kamionok használják a bányát.


     


    A terület két bányavállalkozója az Óbuda Szövetkezet és az Önkormányzat, utóbbi nemrég a bányászati tevékenység felhagyásáról határozott és megkezdte a bányaterület bezárását annak érdekében, hogy rekreációs övezetté alakíthassa azt, ami azonban még évekig elhúzódhat. A magánkézben lévő bányaterületre a tiltás ellenére három irányból is bejuthatnak az illegális fürdőzők, akiket a vízfelület nagy kiterjedése miatt eddig kevés eredménnyel próbált visszatartani a két bányavállalkozó. Bár táblákkal jelezték a bányaterületet, felhívva a figyelmet a fürdőzés tilalmára, a táblákat a behatolók sorra tönkretették.


     


    – A bányatavat az idelátogatók fürdőzésre és vízi járművekkel, jet skivel is használják annak ellenére, hogy ezt jogszabály tiltja és táblák is jelzik – mondja Szigeti Ferencné helyi képviselő. – A tulajdonosok eddigi kezdeményezései a helyzet megoldására nem vezettek a megfelelő eredményre, és több esetben előfordult a fürdőzők felelőtlen magatartásából eredő haláleset. Az önkormányzat ennek kiküszöbölésére úgy döntött, lezárja a bányatóhoz vezető utakat – mondja a képviselő.


    forrás: http://www.demokrata.hu/cikk/tiltott-tavak

    előzmény:
    rockcica (45)
    2018-08-05  10:16
  6. 2018. augusztus 5. 10:5446.

    Mi az, hogy "szabadon álló"???????


     


    Ha valami nincs körbekerítve, az számodra szabad préda....????


    Simán bemész gyümölcsöt lopni, ha a terület nincs körbekerítve…?


    Az a terület a KAvicskotró vállalat (és jogutódjai) tulajdonában / koncessziójában állt. 


    Plusz: ha megfullad benne a gyereked, akkor persze elkezdesz óbégatni, hogy ki a felelős.....


    Olvasgasd a törvényeket!!!


    Nem véletlenül razziáznak a vizirendőrök végig a Dunán is! 


     

    előzmény:
    rockcica (45)
    2018-08-05  10:16
  7. 2018. augusztus 5. 10:1645.

    Ez is durva..mi az hogy illegális belemenni egy szabadon álló vízbe??? Sosem foglalkoztam ilyen faszságokkal ezután sem fogok..fizesse meg akkor a gazdag köcsög ha ilyen hülye..most nézem a fityeszes mészárosé lett ez is..így abszolut érthető..mindent ezek zsebelnek be 

    előzmény:
    antironia (41)
    2018-08-02  17:29
  8. 2018. augusztus 3. 09:0644.

    Pont az a  lényeg hogy ha idemész, nem kell asztalkát, napernyőt meg napozóágyat vinned. Amúgy igen, szerintem is marha sok a  4ezer, meg külön wtf, hogy strandra nem lehet bevinni kaját, meg innivalót. Viszont, nyilván azoknak találták ki a ezta   strandot, akik nem sokallják a  belépődíjat és akik hajlandók megfizetni az étterem árait. 


    Amúgy meg igen, megvett egy létesítményt, belefeccölt egy csomó pénzt, és most azt csinál amit akar, tetszés szerint alakítja az árakat. Akinek nem tetszik, van még ezer másaik strand, nagy a  Balaton partja, tele olcsó, sőt ingyenes strandokkal. 

    előzmény:
    rockcica (7)
    2018-07-31  17:06
  9. 2018. augusztus 2. 23:0243.

    "És ki nem szarja le, hogy te mit kedvelsz?"


    Hát ez az, én is pont ugyanezt kérdeztem  Miért kell mindenkinek hatalmas szenvedések, anyázások közepette kinyilvánítania hogy mit kedvel/nem kedvel, mi nem tetszik neki? Mármint joga van hozzá, persze, csak az értelmét nem látom. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_220790 (35)
    2018-08-02  09:31
  10. 2018. augusztus 2. 18:2942.

    haha.. ez nagyon jó meglátás

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_220790 (34)
    2018-08-02  09:18
  11. 2018. augusztus 2. 17:2941.

    1) akkor is illegális volt


    2) egyetlen régi tapasztalat alapján próbáltál itt hangulatot kelteni. 


     


    Pffff…..

    előzmény:
    rockcica (40)
    2018-08-02  17:13
  12. 2018. augusztus 2. 17:1340.

    Čn mondjuk kb 12 éve voltam..akkor egy érintetlen, gyönyörű rész volt, szinte fehér homokkal, ember alig volt ott kutya meg végképp...

    előzmény:
    antironia (27)
    2018-08-01  11:18
  13. 2018. augusztus 2. 12:1039.

    Meg egyszer szeretnek ramutatni: ez a bizonyos strand soha nem volt nyilvanos. Zartkörü volt, csak kivalasztottaknak. Senki bejaratott strandjat nem vettek el. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_220790 (35)
    2018-08-02  09:31
  14. 2018. augusztus 2. 11:4838.

    előzmény:
    Babyface83 (33)
    2018-08-02  03:40
  15. 2018. augusztus 2. 11:4737.

    Van ott három másik strand, plusz kettő INGYENES. 


    Mi a sírás oka...????? 


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_220790 (35)
    2018-08-02  09:31
  16. 2018. augusztus 2. 09:4036.

    Értelmezted, amihez hozzászóltál? Babyface annyit írt, hogy ő a csendesebb, eldugott részeket keresi, de elfogadja, hogy van aki ezeket a drága, puccos helyet szereti. És hogy felesleges ezen kiakadni. Jogos lenne a felháborodásod, ha Tihanyban csak ez a drága strand lenne, de erről szó sincs. Van(nak)  másik lehetőség(ek), lehet oda menni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_220790 (35)
    2018-08-02  09:31
  17. Torolt_felhasznalo_220790
    Torolt_felhasznalo_220790
    2018. augusztus 2. 09:3135.

    És ki nem szarja le, hogy te mit kedvelsz? Egy csomó mindenki mást kedvel, illetve szeretne kicsit kényelmesebben pihenni, pici gyerekekkel, hogy ők is élvezzék - és ehhez képest megszüntették a jól bejáratott strandjukat. De persze Magyarországon minden babillatú és rózsaszín mostanság, tehát nem szabad megszólalni, ha valami nem tetszik. Én nem sokat adok, és a fél banda fegyverrel fog rohangászni, mert másképp nem tudja majd megvédeni magát, illetve kijárni a jogait. Biztos lesz majd nemzeti fegyverbolt, a nemesség számára... csak nemzeti budi nem lesz soha! Szarjatok a bokorba! Te is szarj a bokorba, te úgyis azt jobban szereted!

    előzmény:
    Babyface83 (33)
    2018-08-02  03:40
  18. Torolt_felhasznalo_220790
    Torolt_felhasznalo_220790
    2018. augusztus 2. 09:1834.

    Úgy látom, vesztésre állunk (a magyar társadalom is, de hát úgy kell neki). Egy idő után az ember rájön arra, hogy tényleg felesleges idegesítenie magát, egyszerűen le kell lépni és kész. A maradék ötmillió meg élvezze a röghözkötést minimum 2030-ig...


    Nyelvében él a nemzet, a nyelv meg tovább élhet a neten is, nem igaz? Virtuális nemzet - ilyen még nem volt, a magyarok lesznek ebben is az elsők!

  19. 2018. augusztus 2. 03:4033.

    Soha nem értettem miért kell olyasmi miatt nyavalyogni, amiben nem kötelező részt vennünk, és nincs ránk hatással, ha nem akarjuk.


    Ne menj oda, ilyen egyszerű.


    Én utálom a strandokat, mármint a "rendeltetés-szerű" strandokat. Mert sokan vannak, mert olyan mű. Zavar a tömeg, a nyüzsi meg a zaj. Úgyhogy ha tehetem nem megyek ilyen helyekre, hanem oda megyünk kirándulni, fürdeni, ami nem direktben kiépített strand. Nincsenek szolgáltatások, de van nyugis természet, vízpart. Nekem megéri. Vannak ilyen helyek, csak kicsit keresgélni kell. De végülis cirkuszolhatnék is, hogy miért van ennyi ember a strandokon, miért kerül pénzbe stb, amikor az én igényeimhez ez nem passzol, tényleg sokkal jobb lenne :)

  20. 2018. augusztus 1. 15:3232.

    minden annyit er, amennyit valaki hajlando kifizetni erte.


     


    Pontosan erről beszélek, a topik legeleje óta. Kapitalizmus van, a kereslet határozza meg az árakat.


    A már hivatkozott Gresham hotel, katt a reggeli menüre: http://kollazs.hu/?lang=hu


    Sima  kávé + croissant-vaj-lekvár - 3.900 ft. Egg benedict 5.900 ft. 


    A demagógok ezt biztos rablásnak minősítik. Pedig a jelek szerint van rá kereslet, mert szinte lehetetlen szobát kapni itt. 


     


     


     

    előzmény:
    Sushi (30)
    2018-08-01  12:00
  21. 2018. augusztus 1. 15:2831.

    A jános kórházhoz... legfelső két komment, nem is kell tovább szemlézni a kommenteket.


    Lédienn  Sylvia Eszter • egy órája
    Számold ki,hogyha megveszel egy 10-es vagy 16-os csomag 3 vagy 4 rétegű WC papírt ( nem kínaitól) cca. 1200-1600 forintért,akkor mennyibe kerül egy guriga! OK,nem 200forint/guriga,de automatából a lötty kávé is sokkal drágább,mintha otthon készítenéd.
    Az óvszer és a tampon/betét is drágább,ha automatából kell venned.



    Muc@ • 8 órája
    Nem értem ezt az örökös kórházi wc-papír mizériát.
    A kórházakban 70 évvel ezelőtt, 50 éve, 25 éve és most sincs wc-papír, mert ha véletlenül kitesznek, azonnal ellopják. Mindig is a beteg vitte magával, ahogy a poharat, zuhanyozó papucsot, evőeszközt, zsebkendőt, törölközőt és sorolhatnám.


     






     
     



    előzmény:
    Sushi (30)
    2018-08-01  12:00
  22. 2018. augusztus 1. 12:0030.

    Nos, a Plage18 helyen soha nem volt szabad strand. Emlekeim szerint a yachtkikötö volt ott, es az ahhoz tartozo füves resz. Soha nem volt a "kisember" strandja.


    Egyebkent meg minden annyit er, amennyit valaki hajlando kifizetni erte. 


    Ami miatt inkabb el kene durranni ember agyanak, akkor az a cikk a Janos korhaz WC-papir automatajarol. Ha igaz.

  23. 2018. augusztus 1. 11:4329.

    Itt van összehasonlításként a Wörthi tó. Ezek a strandok vannak, szinte mind fizetős. Az ún. szabadstrandok max. 5-10 m-es partszakaszok, távol a városoktól, max. egy stéggel, és persze nincs kiirtva a vizinövényzet. 


     


    https://www.woerthersee.com/de/strandbader-am-worthersee/


    A belépő 5-6 EUR minimum, ehhez képest a balatoni 250-500 ft-os strandbelépők igazán baráti áron vannak. 


     


     

    előzmény:
    Lillaréka (20)
    2018-08-01  06:45
  24. 2018. augusztus 1. 11:2028.

    gyűlölöm az agyrakós semmirekellő lusta gyökér embereket..azok döglenének meg elsőnek egy apokaliptikus eseményben az biztos mert életképtelenek a luxus nélkül..


     


    Szerintem strand helyett egy pszichológust keress magadnak! 


     


     

    előzmény:
    rockcica (23)
    2018-08-01  10:01
  25. 2018. augusztus 1. 11:1827.

    Nem azt akarom mondani, hogy legyen minden fizetős! 


    De ha megnézed, azért a párszáz ft-ért (ami átlagosan van bármelyik Balaton-körüli önkormányzati strandon), kapsz takarítást, rendes illemhelyet, kabint/öltözőszekrényt, stb. stb. 


    Visszatérve a TI által említett Budakalászi kavicstóra: amíg illegális volt, és gyak. eltűrte az önkormányzat, hogy oda járjanak az emberek, tele volt a part kutyaszarral, szeméttel, az illegális fürdőzők által teremtett káosszal. 


    Ha valakinek ez az igénye, ma is talál magának ilyen lepusztult helyet. :( 

    előzmény:
    asztanaviszta (21)
    2018-08-01  07:14

Címlap

top