Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Több hónapos ingyenmunka?

elekne
Létrehozva: 2018. május 16. 08:16

Több hónap fizetetlen munkaidő és marad a cég vagy bérfizetés és bedől a cég? Mit választanátok?


 


Mit választanátok a helyünkben? A teljes munkahelyi kollektíva döntés elé van állítva.


 


A munkáltató nem tud bért adni, már az előző havi se jött meg.


 


Két opciónk van


 


- belemegyünk hogy 3-4 akár 5 hónapig nem kapunk bért és akkor megmarad a cég (perzse a kiesett bért sose fogják már odaadni, csak túléli a cég a hónapokat)


 


- ragaszkodunk a bérhez , de akkor az utolsó tartalékok kifizetésével be is dőlt a cég, és mehet mindenki utcára. Kapunk bért még utoljára aztán mehetünk is kifelé.


 


Ez a két opció.


 


Választani kell nagyon záros időn belül.


 


Ki mit választana?


 


És nem feketemeló. Bejelentett szerződéses fix alapbéres munkahely.


 


Az egész jogi szempontból egy teljes abszurdum ezt tudjuk. Úgy ahogy van nem is létezhetne az egész kérdés, ezt tudjuk.


 


Mégis dönteni kell.

  1. 2018. május 19. 12:17126.

    Áhh, most nézem, hogy már megelőztél... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (123)
    2018-05-19  11:31
  2. 2018. május 19. 12:17125.

    Szóval innen fúj a szél......  Hogy egy lusta némber vagy, és inkább dagonyázol a langyos szarban...


    De akkor meg ne panaszkodj, és ne írd tele a fórumot a hülyeségeiddel!!!!


     


     

    előzmény:
    elekne (121)
    2018-05-19  09:14
  3. Torolt_felhasznalo_704026
    Torolt_felhasznalo_704026
    2018. május 19. 12:07124.

    Nézőpont kérdése. Szerintem az is maszturbál, aki érdemesnek találja erre a topikra/egyénre ennyi hsz-t pazarolni.


    De ahogy gondoljátok... Én már lassan tanulmányt írok belőle, hogy mivel tud titeket ez a tehetséges senki itt tartani!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (123)
    2018-05-19  11:31
  4. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2018. május 19. 11:31123.

    Undortó egy fazon!


    Inkább elmaszturbál a langyos melegben mintsem lépne és dolgozna.


    ...ja, és még csodálkozik hogy nem megy semmire.


    Nem is azért, de valóban, a vizet sem érdemli az ilyen görényfazon.....

    előzmény:
    antironia (120)
    2018-05-18  22:16
  5. 2018. május 19. 11:30122.

    Csak szeretnem emlekezetedbe idezni, hogy itt a munkahelyeden nem kapsz eppen penzt. Ha minden igaz, egesz szeptemberig.

    előzmény:
    elekne (121)
    2018-05-19  09:14
  6. 2018. május 19. 09:14121.

    "És miért fújjolsz, hogy szalag mellé nem állsz be...?"


     


    Megpróbálom újra elmagyarázni hátha sikerül felfogni.


    Azért nem állok be szalag mögé (nem azért mertt leesik az aranygyűrű az ujjamról) mert ha beállnék akkor 3 műszakban kapnék anynit vagy még annyit se (!!!))mint így 1 műszakban, és ott még tán csinálni is kéne valamit,. míg itt hát mondjuk úgy moderált a munkamennyiség.


    Na ezért. Tán ezt sikerül felfogni.


    Vagy nem?


     


    És most jöhet a szólam. hoyg akko' meg ne sííírjááááá" uyge? na hadd halljam.


     


     


     

    előzmény:
    antironia (120)
    2018-05-18  22:16
  7. 2018. május 18. 22:16120.

    akkor minek proccolsz vele, hogy te diplomás vagy...???? És miért fújjolsz, hogy szalag mellé nem állsz be...?


    Semmit sem ér a diplomád, tekintsd úgy, mintha nem lenne. És állj be dolgozni! Síránkozás helyett. 


     

    előzmény:
    elekne (119)
    2018-05-18  22:08
  8. 2018. május 18. 22:08119.

    igy van porfogo csupan. semmitero. de h egy vadidegen liba (te.....)ezen mit karal karorvendve- neked ez jo vagy mi? hat neked nem tok8?

    előzmény:
    antironia (118)
    2018-05-18  21:23
  9. 2018. május 18. 21:23118.

    Ezek szerint a diplomád max. WC-papírnak jó....

    előzmény:
    elekne (117)
    2018-05-18  19:38
  10. 2018. május 18. 19:38117.

    " úgyhogy nem csak olyan munka van. "


     


    Én se írtam soha ezt. Én csak azt írtam hogy engem hova vennének fel.


    Ezer és ezer állás van de mi az ami nekem reális? Ahova fel is vesznek? Közmunka és sormeló.


    Máshova mégis hova kellek? Sehova.


     

    előzmény:
    etilany (114)
    2018-05-18  17:17
  11. Torolt_felhasznalo_526801
    Torolt_felhasznalo_526801
    2018. május 18. 17:59116.

    Egy vissza-visszatérő gondolata van: ő sokkal többet érdemelne, és méltatlan, hogy ott kell lennie.

    előzmény:
    etilany (111)
    2018-05-18  16:48
  12. 2018. május 18. 17:26115.

    Én olyant nem állítottam, hogy ilyen intézmény nem létezik. Én csak azt írtam, hogy most már a  többedik topikod, ami valamilyen "sulis" munkahely. Valamiért kibuktál erre a szektorra? :)))). Sok mindent mesélhetnék arról, miket tapasztaltam a szociális szférában, de azért soha nem gondoltam, hogy erről topikot kellene nyitnom, meg még rinyálnom is, hogy de gagyi a  bérem, igaz, szart sem csinálok, de fizethetnének jobban is:))))

    előzmény:
    elekne (113)
    2018-05-18  16:57
  13. 2018. május 18. 17:17114.

    Aha! Akkor ez volt a  cél? Fikázni bizonyos területen dolgozó embereket? Igen, a családsegítőkben konkrétan alig csinálnak valamit... és van pár olyan munkahely, ahol szintén ez zajlik. Én onnan felálltam egy év után, pedig nem akarták elvenni sem csökkenteni a  béremet, egyszerűen csak hányingerem volt attól, ami ott zajlott. Meg persze szart sem kerestünk, hát én inkább hajlandó voltam értelmes munkát keresni, és ezzel több bért is és mivel előtte is dolgoztam versenyszférában, nem ért meglepetésként, hogy ott dolgozni is kell. Így legalább értelmes munkám lett normális bérrel. Ti meg "szenvedjetek", ha ennyire semmilyen motivációtok nincs értelmes munkát végezni, és nem, képzeld, nem szalag mellett dolgozom, és nem is közmunkás vagyok, úgyhogy nem csak olyan munka van. 

    előzmény:
    elekne (110)
    2018-05-18  16:33
  14. 2018. május 18. 16:57113.

    "sokkal szórakoztatóbb lenne egyébként. :)))) "


     


    Gyere hozzánk melózni és marha jól fogsz szórakozni első kézből.


     

    előzmény:
    etilany (111)
    2018-05-18  16:48
  15. 2018. május 18. 16:54112.

    "gyébként most már többedik topikja az egyesületi/alapítványi, stb. jellegű oktatási intézmény...ja most szociális is..."


     


    És hol itt a gond? Bár nem mi vagyunk de tessék. Oktatási is szociális is, és kht szektor....


    https://21.kerulet.ittlakunk.hu/holmi/oktatas/burattino- altalanos-es-szakkepzo-iskola


     


    , amelynek diákjai családias hangulatban, kis létszámú osztályokban, a munkát örömmel végezve élhetik mindennapjaikat. Iskolánkban kizárólag rászoruló gyermekekkel foglalkozunk, természetesen tandíjmentesen. Kiemelten fontosnak tartjuk az esélyteremtést, hiszünk abban, hogy a hátrányok kinőhetőek és hogy mindenki tehetséges valamiben. A Burattino gyermekek, családok és pedagógusok közössége, ahol örömet találunk az együttlétben és a közös munkában.

    előzmény:
    etilany (111)
    2018-05-18  16:48
  16. 2018. május 18. 16:48111.

    Azért legalább jobban öszeszedhetné a  sztorit. Mindig ezer sebből vérzik, kb. 3 hsz után kilóg a lóláb (OK, így hogy már az ezredik ilyen topikot nyitja, már a nyitón is érzik a kamuszag). Egyébként most már többedik topikja az egyesületi/alapítványi, stb. jellegű oktatási intézmény...ja most szociális is... Ha kicsit jobban kitalálná a kamut, sokkal szórakoztatóbb lenne egyébként. :)))) 

    előzmény:
    cabron (104)
    2018-05-18  14:55
  17. 2018. május 18. 16:33110.

    ", igaz, hogy kis pénzért, de konkrétan xart sem csináltunk, ezért megértem én, miért a  ragaszkodás. Lusta semmire való banda, akinek esze ágában sincs dolgozni."


     


    nem vitatkozom!Maximálisan igazad van!! Tudom én is az itteniek noha szinte mindegyike diplomás miért nem húz el máshova. Totál érthetőek az okok.


    1: mert hiába diplomás kb sehova se kell


    2: ahova meg kéne hát ott dolgozni is kell ám... ott nem belibbenünk 9re és 14kor hazalibbenünk.... hát az úgy mr nem jó ha másutt dolgozni is kell...


     


    Mit gondolsz az itteniek eleve miért jöttek anno ide, erre a területre? Mert tudták hogy a versenyszférában más helyen csinálni is kéne ám valamit. Itt meg megy a szarakodás bohóckodás, 1 hét mire 1 igazolás elkészül, kolleganő minden héten 2 napot "beteg"... hát hol tűrik el az ilyeneket? Itt.


    Másutt nem.


    AZ itteniek ezt tudják ezért is ragaszkodnak foggal körömmel, és maradnak majd akár 40%-os pénzért is, csak el ne kelljen menni DOLGOZNI!


    Igen, ez így van.


    Aláírom.


     

    előzmény:
    etilany (108)
    2018-05-18  16:26
  18. 2018. május 18. 16:28109.

    "Persze nem lett belőle semmi, a suli bezárt és passz."


     


    És ő ugye (már a férjed...) követve az itteni "trendet" persze már másnap a bíróságon volt és munkaügyi perben követelte az elmaradást? Ugye így volt? És aztán vitte tovább végrehajtóhoz...


     

    előzmény:
    cabron (102)
    2018-05-18  13:46
  19. 2018. május 18. 16:26108.

    Na helyben vagyunk! Múltkori kollégáid is hülyék voltak, akik nem mondtak fela  fizucsökkentés ellenére sem, utána a főnök megalázó bánásmódja ellenére sem, és ott is valami oktatási akármi, ez meg most szociális. Muhaha. A diplomád lehet, hogy lószart sem ér, az alapvégzettségem nekem is szociálpedagógia. De tudod mit? Van élezt a  szoc szférán kívül is, én isa  versenyszférában dolgozom, nem szociális területen, a  bérem sem az a szar, amit akkor kerestem, amikor a szakmámban dolgoztam, hanem a háromszorosa. Amikor a családsegítőnél dolgoztam, igaz, hogy kis pénzért, de konkrétan xart sem csináltunk, ezért megértem én, miért a  ragaszkodás. Lusta semmire való banda, akinek esze ágában sincs dolgozni.

    előzmény:
    elekne (58)
    2018-05-18  11:27
  20. 2018. május 18. 16:26107.

    "Mivel állami normatívát kapnak, a KJT. szerint kell bért fizetni,"


     


    Ez HÜLYESÉG!! Úgy ahogy van fulll baromság. Ismerősöm alapítványi suliban tanár, állami normatíva jön mivel közokt tevékenységet lát el, és NEM Kjt szerintiek ők se. Nem azok soha nem is voltak azok.


    Állami normatívát az összes közokt tevékenységet ellátó nem állami suli  is kap (per pill kb 350 az országban ld AME.HU...) és ezek EGYIKE SEM KJT szerinti!!


    Nem hiszed?
    Na akkor: ame.hu, elnöke Bak Zsófia, felhívod a jogászukat és megkérdezed:


    el.: (70) 949-3035. E-mail: ame@maganiskolak.hu


    Dr. Klausmann Kornél
    dr. Klausmann Kornél Ügyvédi Iroda


     


     


     


     


     

    előzmény:
    cabron (99)
    2018-05-18  13:33
  21. 2018. május 18. 16:21106.

    EMBER! ISTEN VAGY! Isten!
    leírtad szóról szóra azt ami nálunk megy.


    Nem állami de közokt megállapodás révén állami normatívát is kapó intézmény vagyunk, mely nagyrészt egyéb kicsi bevétele mellett az állami lóvéból él.


    De ha az állami pénz kiesik, a saját kis pénzecske kb a villanyszámlára se elég.


    És ha nincs állami pénz nincs bér se. Igen, ez ennyi. És megy a hitegetés hogy most nincs de majd ősszel lesz és maradjunk már addig.


    És az alkalmazotti gárda zöme ha nem az egésze bizony maradni fog.


    Bizony bármilyen hihetetlen maradni fog.


    És senki se fog menni se bíróságra se sehova, hanem kussban van és reméli nem kamu az egész őszi helyerázódás.


    Aztán ha mégis akkor beszoptuk. És ennyi.


    És akkor dolgoztunk fél évet kb inygen a semmiért.


    Ezt midnenki aki itt van és van egy csöpp esze az végigtotózhatja magában.


    És akkor is maradnak akkor se mennek el. És ha ősszel tényleg bedől az egész akkor majd ez a csomó hülye (engem is beleértve) csendben végképp elkullog majd és téma akkor majd zárva. De addig meg megy a diliház a mnka a semmire. És seni nem mer felállni. Senki.


    Ha hiszi a "T" közönség, ha nem.


    ÉS AHOGY OLVASOM MÁSUTT IS VAN ILYEN !!!! lD A PÉLDA.


     


    Igen, így vagyunk mi is.


    Ellenvetések?


    "


    Férjem hamar lelépett, amikor előjöttek ezek a gondok, de jó néhány tanár húzta egy ideig annak ellenére, hogy nem kaptak fizetést, mert mindig ment a hitegetés, hogy majd innen és onnan lesz pénz, támogatói ígéretekre hivatkoztak stb. Persze nem lett belőle semmi, a suli bezárt és passz.


     


    Szóval elképzelhető, hogy van ilyen, de mivel tudom, hogy hogyan működnek a nem állami fenntartású, de közfeladatot ellátó intézmények, erősen kamuszaga van a dolognak azok alapján, amiket előadott."

    előzmény:
    cabron (102)
    2018-05-18  13:46
  22. 2018. május 18. 15:59105.

    Ha még nem húztál el:


    Ez roppant érdekes!


    Tehát, ha a többség úgy dönt, hogy mindenki kapja meg ami jár és vége a cégnek akkor van pénz, de ha te egyénileg úgy döntesz, hogy felmondasz, akkor nincs? x ember bérére lenne, a  tiedre nincs? Érdekes, de  nagyon. És hogy mit tehetsz? Világítsd meg a  többiek számára azt, hogy ma nincs bér, de semmi nem garantálja, hogy szeptemberben lesz. És ha lesz is, tényleg mindenki tudja majd' fél évig nélkülözni a  bérét?  Ez viccnek is rossz. Itt nincs valós dilemma, mert egy hónapot még csak kihúzna az ember, ha látná a  főnökség részéről a  hozzáállást és valós lehetőséget lát, hogy tényleg csak egy hónap. De így? Ennyi idő alatt simán találhatsz másik munkát és ha nem is kapod meg a cégtől a  pénzed, akkor kapsz munkanélkülit és még sem vagy teljesen pénz nélkül. Én egy percet nem maradnék ilyen "ígéret" mellett, pláne, hogy a kiesett béreteket utólag sem óhajtják megfizetni. Tényleg, ez miért dilemma? Csak egy jó döntés van, elmenni, és én speciel leszarnám, mit dönt a  többség.

    előzmény:
    elekne (24)
    2018-05-17  12:09
  23. 2018. május 18. 14:55104.

    Hát, hogy rinyáljunk együtt, vagy csak szórakoztatni akarja a közönséget. De ennek a topiknak is vége, túl sok konkrétumot írtunk, volt egy-két konkrét kérdés, már nem valószínű, hogy visszajön. Legalábbis a sorminta alapján ez következik.


    Én nem vagyok egy kamutopik kiáltó valaki, de tényleg teljesen felismerhetően ugyanaz az ember nyitogatja ezeket a szarmunkahely, szemétfőnök topikokat, csak mindig más néven.

    előzmény:
    évi* (103)
    2018-05-18  14:34
  24. 2018. május 18. 14:34103.

    "És mielőtt megkérdeznénk hogy ki az aki ezt aláírja: mindenki itt."


    Te tényleg szívatsz minket?


    Annyira szeretném megérteni, hogy mi céllal született ez a topic? Rinyáljunk közösen? Mert valóban, bármit mondunk, azt nem lehet. Hát akkor szívjatok tovább közösen, annak nincs akadálya.

    előzmény:
    elekne (91)
    2018-05-18  12:49
  25. 2018. május 18. 13:46102.

    Igen. Ettől függetlenül lehet elképzelhető ilyesmi. Az állami normatíva és a nem normatív támogatások nem elegendők egy intézmény fenntartásához, konkrétan a bérre sem elég, kellenek más bevételek is, ami ha nincs, akkor nagy problémák lehetnek. A férjem tanított egy egyesületi suliban, ott is ment a vergődés, hogy nincs pénz, már normatívát sem utaltak, mert nem tudták befizetni a járulékokat stb.


    Férjem hamar lelépett, amikor előjöttek ezek a gondok, de jó néhány tanár húzta egy ideig annak ellenére, hogy nem kaptak fizetést, mert mindig ment a hitegetés, hogy majd innen és onnan lesz pénz, támogatói ígéretekre hivatkoztak stb. Persze nem lett belőle semmi, a suli bezárt és passz.


    Szóval elképzelhető, hogy van ilyen, de mivel tudom, hogy hogyan működnek a nem állami fenntartású, de közfeladatot ellátó intézmények, erősen kamuszaga van a dolognak azok alapján, amiket előadott.


     

    előzmény:
    antironia (101)
    2018-05-18  13:36

Címlap

top