Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Idősödő szülő segítése

pöttyöspanni
Létrehozva: 2018. Április 29. 18:54

Anyám a hatvanas évei végén jár, nyugdíjas, jópár éve özvegy, egy vidéki városban él, tőlem cirka 200 km-re. Annyira nem idős, hogy gondozásra szoruljon, teljesen önellátó, de van egy nagy hétvégi telke, amit egyedül már nem képes annyira szépen rendben tartani, amennyire szeretné. Itt jönnék a képbe én, úgy érzi, hogy nekem kutya kötelességem lenne az ő kertjét gondozni. Nagyjából negyedévente elmegyek a szőlőjébe dolgozni, néha kicsit többször, de terhemre van, én ezt nem érzem feladatomnak.


 


Hogy miért? Nekem erre nincs sem időm, sem erőm. Negyvenes, egyedülálló nő vagyok, 2 kamaszt nevelek. Középvezetőként dolgozom egy multicégnél, az ezzel  együttjáró "rugalmas munkaidőben". Ez ugye a gyakorlatban annyit tesz, hogy nem heti 40 órát, hanem esetenként sokkal többet dolgozom. Van egy családi házam egy nem nagy, de nem is kicsi kerttel. A kevéske szabadidőmet gyakorlatilag kitöltik a házi- és a ház körüli munkák, a saját kertem rendben tartása, és a gyerekeim, valamint némi sport, az ülőmunka miatt ezt fontosnak tartom.


 


A másik ok, hogy amikor a gyerekeim kicsik voltak, és nekem lett volna rá szükségem, akkor bizony ő sem volt sehol.  A gyerekeim úgy nőttek föl, hogy gyakorlatilag semmilyen kapcsolatuk nem volt vele. Soha,egyetlenegyszer sem vitte el őket még a játszótérre sem. De az életem más szakaszaiban sem segített nekem (talán a válásomat kivéve, na akkor az egyszer azért odatette magát), a testvéreim valahogy mindig fontosabbak voltak. "Te olyan talpraesett vagy, majd úgyis megoldod" - ezt hallottam tőle folyton....


Emiatt időnként anyám és köztem elég feszült a helyzet, folyamatosan megjegyzéseket tesz, célozgat, munkám közben hívogat...


Ti mit gondoltok? Elsősorban a hozzám hasonló helyzetben lévők véleménye érdekelne.

  1. 2018. május 1. 14:0326.

    1. Miért is kellene kapnia a vételárból? A kert az anyjáé, ha eladja, akkor amit kap érte az övé. 


    2. Mi a bajotok? Annyi topik van itt mindenféléről, kinek a  peteéréséről, másnak a terhességéről, harmadiknak a macskájáról, negyediknek a  házassági problémáiról, aztán megcsalásról, beteg gyerekről, "milyentévét/hűtőt/mosógépet vásároljak?" stb. Pont ez nem fér el?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (25)
    2018-05-01  13:30
  2. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2018. május 1. 13:3025.

    A következő topikod meg arról fog szólni - ha sikerül anyáddal eladatni a telket a barinőid tanácsára - hogy  ki mennyit kapott a vételárból?

  3. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2018. május 1. 13:2324.

    Igen.


    Felnőtt emberként ez az abszolút  kiindulási alap  kellene hogy legyen, még nekik is. Nekik akik  megérhették  a mostani korukat, az anyjuk odaadó szeretete,gondoskodása miatt.


    De, milyen rohadt szemét is az anya, aki a gyerek(ek) érdekeit/kényelmét/biztonságát/egészségét helyezte előnybe a a saját igényeit félretéve annyira gyarló volt hogy felnevelte őket.


    Ez a vállveregetős nagy egyetértés  - ami  itt már "tradicionális" és  bandába verődött némberekből áll - sokszor olvasható,  anyák/anyósok/testvérek állandó kibeszélésére létrejött   szűk csoport ámokfutása.


     


     


     


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (22)
    2018-05-01  09:05
  4. 2018. május 1. 10:2723.

    Minden szavaval egyetertek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (22)
    2018-05-01  09:05
  5. 2018. május 1. 09:0522.

    Ez az egész egy nagy mocsok.


    Idáig eljutni egy családban????????????


    Hogy a nyavalyában lehet  állandóan azt  nézni/vizsgálni/vizslatni hogy ki mit és hogy adott: szűlő a gyereknek-gyerek a szülőnek.


    Hányás.

    idézet:
    Csendike+ (20)
    2018-04-30 19:31:11

    Pontosan ez a problema : a csalad.
    A "belso szfera" , amit nem tereget a normalis ember.
    Normalis ember nem teszi pellengerre a maganéletét.
    Normalis ember "szereti" a szuleit , mert tudja, hogy a szulo nevelte fel, a szulo ult ejjel az agya mellett , amikor lazas volt, a szulo  vonta meg a szajatol a falatot , az utazast , a "wellnest" , amikor keves volt a penz ...
    Es a szulo kapalta azt a szar szolot, amikor összel uj csuka es erettsegire szep ruha kellett a kislanynak...
    Nem hiszem, hogy "anno" azert kapalta azt a szolot az anyja , mert imadott kapalni...
    Gondolom , hogy amikor szölöt kapalt az az anya ,  -amikor a madame nagypofaju, szulotfikazo akarki GYEREK volt-  , akkor olyan idok futottak,hogy a penz , amit az a szolo hozott , szukseges volt ennek a csaladnak.
    Kihozta az a szolo a kis pluszt ennek a csajnak , aki most olyan "masodik" okot ad a nemsegitesnek , nyilvanos forumon szarba taposva a sajat anyjat , hogy "O se segitett " , es "csinaljak a tesoim"...
    Nem nyit topikot az edesanyjarol , nem fikazza a testvereit a normalis ember.
    De nem is ez a csaj a fontos : anyja tehet rola ...
    Engem a hozzaszolok vallveregetese rettent el ....
    ....es ez a topik nekem sem "kituno" , nem "jeles",  nem " jo" ,  nem" elegseges" , hanem "hanyas"

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (20)
    2018-04-30  19:31
  6. 2018. Április 30. 22:2421.

    Mert az durva, ha az ember a kevés szabadidejében nem földet szeretne túrni?


    Nem a magatehetetlen anyjának nem segít, csak a hobbijában nem akar részt venni...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (3)
    2018-04-29  20:23
  7. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2018. Április 30. 19:3120.

    Ez az egész egy nagy mocsok.


    Idáig eljutni egy családban????????????


    Hogy a nyavalyában lehet  állandóan azt  nézni/vizsgálni/vizslatni hogy ki mit és hogy adott: szűlő a gyereknek-gyerek a szülőnek.


    Hányás.

  8. 2018. Április 30. 16:5519.

    Dehát kéremszépen,azt hiszem a mult héten olvashattuk itt az NLC-n,hogy a kertben mindíg van ennivaló,a gyengébbek kedvéért pedig azt mondom,hogy ott csak nől magától minden mint a gomba az erdőben.


    Csalódott vagyok,mert akkor rövidesen ásnom kell.De hogy a classzikus derekam mit fog hozzá szólni.....

    előzmény:
    Kövesdiági (18)
    2018-04-30  15:54
  9. 2018. Április 30. 15:5418.

    Én Anyádkorú vagyok  - de én is azt mondom, hogy   ne tedd,  erőn felül, ha nem szereted a kertészkedést  !  Ha arra kérne Anyukád, hogy nem tud magának bevásárolni-nap mint nap megfőzni....akkor biztos tennél érte valamit.....de egy nyavalyás kapalásért ne legyen már feszültség köztetek!  Adtak ötleteket  - adja ki, adja el....Ezért ne legyen lelkiismeret furdalásod!


    Nekünk is van kertünk,  a férjem csinálja  - aki szereti  - csinálja , én nem szeretem, felőlem állhatna benne a gaz nyakig!   Éppen elég  - még sok is a   "betakarítás", a sok zöldborsó megpucolása, befőzés....stb...

  10. Torolt_felhasznalo_704026
    Torolt_felhasznalo_704026
    2018. Április 30. 11:5317.

    Ki kell adni művelésre a kertet, esetleg megegyezni a földművessel, hogy mama is használhatja a kertet valamilyen mértékben, illetve némi terményt is kap cserébe. Csak alku kérdése az egész. Vagy eladni.

  11. 2018. Április 30. 11:3216.

    Egyáltalán nem szemet szemért. Szerintem azt csak azért írta, hogy átlátható legyen, hogy az anyja viselkedése nem éppen olyan volt, hogy mély hálára kötelezze. És mai napig is dolgozik a szőlőjében, tehát nem a   dögöljön meg az ő lova is esete áll fenn.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (5)
    2018-04-29  20:35
  12. 2018. Április 30. 11:2515.

    Mi az, hogy nemsegítése? Segíti, csak nincs kedve az életéből időt áldozni a kertimunkára. A telek az anyjáé, ha nem bírja megdolgozni adja el. Arról már nem is beszélve, hogy a  szülő sem volt egy nagy segítség, akkor milyen alapon várja, hogy a lánya a kevés szabad idejét arra áldozza, hogy a telken dolgozzon?


    TI: nem én, de a  férjem volt hasonló helyzetben annyi különbséggel, hogy nem 200 km-re lakott az anyjától. De egyszerűen rohasnás volt az élete, hogy a szőlőt is megdolgozza, ráadásul ami haszon volt belőle az az anyjáé volt,a  férjemnek csak a munka jutott. Megunta, közölte az anyjával, hogy ennyi volt, csináljon amit akar. Eladta a  szőlőt az anyja és ennyi. Szerintem ne legyen lelkifurdalásod. Mindenki annyit vállaljon, amennyit elbír. Ha édesanyád nem bírja már megdolgozni a telket adja el, de ne téged zsaroljon. Azt már csak halkan jegyzem meg, hgoy ha régebben inkább a testvéreidet segítette, akkor esetleg tán menjenek most a testvéreid földet túrni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (3)
    2018-04-29  20:23
  13. 2018. Április 30. 11:0414.

    Tudod.. ha a másik bajban van, az ember segít... akármibe kerül is


    de azt elvárni, hogy a szórakozásomban  segítsen.. hát az már kevésbé nyerő. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (13)
    2018-04-30  10:50
  14. Torolt_felhasznalo_151823
    Torolt_felhasznalo_151823
    2018. Április 30. 10:5013.

    Pontosan. De asszem meg inkabb a 'senki nem tartozik senkinek 'elve kell, hogy ervenyesuljon a szulo-gyerek kapcsolatokban. Minden mas esetben zsarolasos jatszmat jatszanak a felek.

    előzmény:
    bánat (12)
    2018-04-30  09:58
  15. 2018. Április 30. 09:5812.

    Maximálisan egyetértek az előttem szólókkal: ne hagyd magad zsarolni! Anyagilag sem kell hozzájárulnod semmihez, miért is kéne?


    Csak úgy mellékesen: herótom van ettől a "gyerek tartozik a szülőnek" szövegtől. SENKI nem kérte, hogy világra jöjjön. Ha valaki gyereket csinál, Ő TARTOZIK NEKI ANNYIVAL = KUTYA KÖTELESSÉGE, hogy felnevelje. A gyerek nem tartozik semmivel, mivel - mint már egyszer leírtam - nem kérte, hogy világra jöjjön!!! (három gyermekes anyuka vagyok)

  16. 2018. Április 30. 09:5411.

    Szar ember ír ilyen megjegyzést...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (5)
    2018-04-29  20:35
  17. 2018. Április 29. 20:5510.

    Egyébként munka közben fel sem venném a telefont


     


    Egyértelműen érzelmi zsarolás ha valakit a munkahelyén zaklatnak külső emberek.. legyen az a kedvesmama vagy partner. 

  18. Torolt_felhasznalo_151823
    Torolt_felhasznalo_151823
    2018. Április 29. 20:429.

    Termeszetesen nem varhato el toled, hogy a sajat es a gyerekeid eletenek rovasara hetvegente kaplni menj mert mama erzelmileg zsarol. Inkabb azon a vonalon indulj el, hogy talalni kell valakit helyben, aki megcsinalja, te pedig a lehetosegeidhez merten besegitesz anyagilag. 


    Ha mama zsarolasbol csinalja, hogy figyelmet es idot csikarjon ki toled, akkor ez nem fog mukodni, de ha tenyleg kertkapalas a cel, akkor igen. ( a telefonokbol es a feszultsegbol sajna arra lehet kovetkeztetni, hogy erosen zsarolasszagu a dolog...:(

  19. 2018. Április 29. 20:418.

    Sihu! A kákán is csomót guberálsz .:-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (5)
    2018-04-29  20:35
  20. 2018. Április 29. 20:417.

    ???????????????


    Elnezest kerek : nem szoltam hozzad


    A topikinditora valaszoltam

    előzmény:
    Melanna (6)
    2018-04-29  20:38
  21. 2018. Április 29. 20:386.

    Azzal én pont elégedett leszek.


    Mint mondtam értelmes dolgokra kapható vagyok. Főztem, mostam rá, ápoltam, gondoskodtam a biztonságáról.


    De földet nem túrok, majd ha vakondként születek ujjá. Pláne nem feleslegesen.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (3)
    2018-04-29  20:23
  22. 2018. Április 29. 20:355.

    Elirtad a cimet : Idosodo szulo nemsegitese jobban illik ide...nem ?
    Majd a gyerekeid visszaadjak .... ugy fognak viselkedni veled aggkorodban , ahogy lattak , hogy viselkedsz a szuloanyaddal

    idézet:
    Mozdonj (3)
    2018-04-29 20:23:36

    Az rendben van , hogy faradt vagy es nem akarod csinalni...

    Az nincs rendben , hogy " O sem segitett " .... ez egy kicsit olyan , mint a "megdoglott a lovam ,  dogoljon meg az O lova is... " vagy az az undok "szemet szemert , fogat fogert "...


    Szarember nyit ilyen topikot


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (3)
    2018-04-29  20:23
  23. 2018. Április 29. 20:304.

    Hogy viselkedik vele??

    nem rohan minden hétvégén 400km .t  hogy hétvégén is kidolgozza a belét??


    és nem dob ki minden hétvégén többtizer forintot minden hétvégén benzinre??


     


    itt egy tipikus szülői önzőségről és érzelmi zsarolásról van szó


    ha a mama nem bírja a telket, adja el és menjen el belőle welnessezni vagy utazni.. 


     


    Egy gyereknek sem feladata, hogy az életét a szülő hülyeségére áldozza. 
    Ja.. és a TInek vannak saját felnevelendő gyerekei... tehát a pénzének van sokkal jobb helye is mint az anyja hülyesége. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (3)
    2018-04-29  20:23
  24. 2018. Április 29. 20:233.

    Elirtad a cimet : Idosodo szulo nemsegitese jobban illik ide...nem ?
    Majd a gyerekeid visszaadjak .... ugy fognak viselkedni veled aggkorodban , ahogy lattak , hogy viselkedsz a szuloanyaddal

  25. 2018. Április 29. 20:162.

    Voltam tök ilyen helyzetben.  No a dolog megoldása az volt, hogy a telek eladásra került.


    Nem mondom, volt némi vita, akkor még finoman fogalmaztam.


    Értelmes dologban szivesen segítek. De, hogy egész napi meló mellett, hét végén a földet túrjam, megjegyzem feleslegesen, no azt már nem, senkinek az örömére.

Címlap

top