Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Itthon nem lehet megélni

ultraviolet
Létrehozva: 2018. Április 11. 19:04

 


Melyik a legjobb ország ahova most költözni lehet?


Szempontok:


biztonság


életminőség


egészségbiztosítás


oktatás


 

  1. 2018. Április 15. 13:26126.

    Mi mindkettot probaltuk, mondjuk nem ellehetetlenules miatt.


    Erdekes, a masodik jobban sikerult, pedig tenyleg idosebbek voltunk, sot ugye mar kisgyerekesek (nekem utobbi pont sokat segitett). Eleg sok osszetevos ez, nem igazan lehet abszolut kategoriakat felallitani.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_526801 (124)
    2018-04-15  12:35
  2. 2018. Április 15. 13:02125.

    Azert 40 evesen meg siman birja az ember a fizikai melot is ha fizikailag nem beteg. 


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_526801 (124)
    2018-04-15  12:35
  3. Torolt_felhasznalo_526801
    Torolt_felhasznalo_526801
    2018. Április 15. 12:35124.

    Sokan vannak, akik 30-40 éves korukra vagy még később lehetetlenülnek el, bármilyen okból, és akik esetleg nem látnak más megoldást, mint a külföldre költözést. Nyilván fiatalon más nyakamba venni a világot, mint 40 évesen férjjel, két gyerekkel.


    Na de ez csak elmélkedés, nincs különösebb jelentősége :)

    előzmény:
    Capuccino (123)
    2018-04-15  12:27
  4. 2018. Április 15. 12:27123.

    Hat ezert kezdi idoben az ember es fejlodik folyamatosan . Akkor ennyi idosen eleg mar csak elmelkedni rajta :) mondjuk en biztos ami biztis alapon igyekzem orizni a kondim is :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_526801 (122)
    2018-04-15  12:17
  5. Torolt_felhasznalo_526801
    Torolt_felhasznalo_526801
    2018. Április 15. 12:17122.

    Cikinek nem ciki. De nekem nem bírná a hátam. Mint írtam, amit az ember 20 évesen még röhögve, azt sajnos 15-20 év múlva már nagyon nem...

    előzmény:
    Capuccino (121)
    2018-04-15  12:08
  6. 2018. Április 15. 12:08121.

    Ha figyelted errol is beszeltem ;) hogy keson kezd neki sok ember... 


    Szerintem amugy ujrakezdeni sose keso. En ha ugy alakulna igenis beallnek akar mosogatni is 42 evesen is. Abban sincs ciki.ez hulyeseg hogy egy ido utan az. Ha vki cikire hivatkozva nem dllgozik meg nehogymer ennyi idosen meg stb. Kozben meg nem vallalja el ami van. Jobbat meg nem kap, na az a ciki. Ha van munka es nem dolgozol szerintem az a gaz. Barmennyi idosen. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_526801 (120)
    2018-04-15  10:59
  7. Torolt_felhasznalo_526801
    Torolt_felhasznalo_526801
    2018. Április 15. 10:59120.

    Egyetem alatt én is borítékoltam meg nyomdában csináltam kulimunkát, meg takarítani jártam, forgalmat számláltam, ami munka jött, semmi munka nem volt büdös, csak legyen pénzem. De szerintem nagyon nem mindegy, hogy tanulás mellett jársz el mondjuk mosogatni, ami buli is, mert egy fiatalnak minden buli, vagy az életed az, hogy mások szennyesét mosod. Persze nincs szégyellnivaló munka, a munka az munka, de ahogy az ember öregszik, egyre kevésbé élvezni ezt. Arról nem is szólva, hogy 20-25 évesen simán álltam 8-10 órákat egy asztal mellett, manapság ha 1-2 órát vasalok, úgy fáj a hátam, hogy majd meg halok. Ha elképzelem, hogy nem 1-2 órát kell állnom,  hanem 8-at egyfolytában... Nem, inkább nem képzelem el.

    előzmény:
    Capuccino (114)
    2018-04-14  18:10
  8. 2018. Április 14. 18:42119.

    Akkor remelem, hogy sok ilyen van es meg több lesz, hogy legalabb azoknak, akik akarnak dolgozni, jo / jobb legyen.

    előzmény:
    Capuccino (118)
    2018-04-14  18:34
  9. 2018. Április 14. 18:34118.

    Nem nincs mindenhol igy. De ez cege valogatja. Van ahol igy van. 


    Es az egesz  vilagon ez munkaltatofuggo.  A virgin galactiknal pl tok masok a feltetelek mint a philipsnel... 


    Amit irtal peldat az total ceg es fonokfuggo. 


    En pl evekig dolgoztam nyaranta egy cukraszdaban. Ha embertelen tomeg volt akkor lejott a tulaj ha nem lehetett mashogy de akkor is minden alkalmazott nyugiban ebedelhetett pl. Az x ora x ora volt stb (naluk pl most is ez van)  masik helyemet meg 4 nap utan kozoltem nem. Mert ott meg hat majd vege lesz hja nincs ido ebedre stb.... 


    Szoval ez cegfuggo. 

    előzmény:
    Sushi (116)
    2018-04-14  18:25
  10. Torolt_felhasznalo_151823
    Torolt_felhasznalo_151823
    2018. Április 14. 18:28117.

    A lanyom ugyanez, o rengeteget sportol, edz, a munkahelyen ulni akar, direkt olyat keresett:)

    előzmény:
    Caithleen (115)
    2018-04-14  18:21
  11. 2018. Április 14. 18:25116.

    Erre mondanam, hogy nem ugyanaz, mint otthon. Lehet hogy en vagyok csak nagyon kiraly helyzetben, de nalunk a napi nyolc ora, az nyolc ora. Ha valami van persze, lehet több is es kevesebb is, isten eltesse a rugalmas munkaidöt.


    A fönökeink kifejezetten kernek, hogy ügyeljünk arra, hogy ne legy semmikepp több, mint 10 ora netto. Söt akik a call centerböl a 24oras szolgalatot vallaljak, az utolso Telefon es a munka felvetele között 11 ora pihenöidönek meg kelle lenni.


    Ha beteg vagy, es dolgozni mesz, a fönök hazaküld, hogy pihend ki magad - 3 napig otthon maradhatsz papir nelkül. es akkor Sem mondanak fel ha 6 hetnel hosszabb ideig vagy beteg.


    Van ilyen otthon is? En szemelyesen nem tapasztaltam, talan az utolso munkahelyem lett volna ilyen, de akkor mar ismertem a mostani ferjemet, es az összeköltözesen gondolkodtunk.


    Ha otthon valoban ilyen a  helyzet, akkor tenyleg mindegy hogy hol, mert dolgozni igy is ugy is kell. Akkor egyetertek veled.


     

    előzmény:
    Capuccino (112)
    2018-04-14  17:59
  12. 2018. Április 14. 18:21115.

    Ezzel a gimis gyerekem is igy van. Marmint a suli mellett, ha penzt akar keresni, inkabb fizikai munkat szeret csinalni. Olyat, ami nem bent van, hanem a szabadban. Tok szerencses, hogy talalt is ilyet, raadasul nem is rosszul fizet. De probalta a helyi pub-ban a konyhaban melozast is egy darabig. Illetve onkenteskent heti egyszer korhazban dolgozik, ezt fokent a felvetelije megtamogatasa miatt.


    Itt nalunk eleg nagy hangsulyt fektetnek arra, hogy igenis legyen munkatapasztalata a fiataloknak, mielott pl. egyetemre mennek. Ez nekem nagyon szimpatikus.

    előzmény:
    Capuccino (114)
    2018-04-14  18:10
  13. 2018. Április 14. 18:10114.

    Nyilvan vannak teruletek hogy nehez. Most tepepul ki epp egy baratunk. Meloja mar van kinnt eleve a parjanak. De nyilvan neki is bennevolt hogy volt munkatapasztalata. 


    Azert itthon ez kemenyen benne van hogy ezt meg azt nem vallalom el. Meg semmit se csinalj fiam csak suliba jarj... es akkor 20 evesen eszmelni hogy hoppa mar hatranyban vagy... marha nehez.  Es igen minden melo. Attol mert vki diplomat szeretne nem lesz baja ha mosogatott/felszolgalt/takaritott/raktarban volt.  En pl szellemi melobol elek. Diakkent direkt nem szellemi melokat vallaltam hogy kikapcsolhassam az agyam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (113)
    2018-04-14  18:03
  14. Torolt_felhasznalo_151823
    Torolt_felhasznalo_151823
    2018. Április 14. 18:03113.

    Ha van hol es a fizetes is korrekt, munkakorulmenyek+ emberi tenyezo is tureshataron belul (mondjuk orditozos fonok hianya). akkor igen, eleg kemenyen dolgozni otthon is. De azert nem mindegy, hogy kezdo ovonoi fizetes=egy szoba egyhavi berleti dija, kaja, utazas, ruhazkodas nuku, vagy a fizu legalabbis fedezi a letezes koltsegeit.

    előzmény:
    Capuccino (112)
    2018-04-14  17:59
  15. 2018. Április 14. 17:59112.

    Mi egyrol beszelunk ebben a kerdesben nagyon. ;) abszolut igy van. Munka es kesz. Csinalni kell. Amugy itthon is ugyanez csak pepitaban. Dolgozni kell. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (111)
    2018-04-14  17:45
  16. Torolt_felhasznalo_151823
    Torolt_felhasznalo_151823
    2018. Április 14. 17:45111.

    Tok irrelevans, hogy mit gondolsz az 'Angliaban mosogatni/szendvicset gyartani'rol, ha egyszer nem kell csinalnod, mert az elet, amiben vagy neked jo. Csak mert volt egy dokumentumfilm, ami bemutatta egy szendvicsgyar egy napjat, kozel sem jelenti azt, hogy az pont ugy van---mint mindig, a valosag arnyaltabb, osszetettebb, csak az emberek szeretik a sablonokat, mert azokban konnyebb gondolkodni, vagy meg jobb!-nem is kell.


    1. Van az az ember, aki mondjuk melyszegenyseg vagy kozmunka elol elment Irorszagba szendvicsuzembe dolgozni. Kap normalis fizetest, felre is tud tenni vagy hazakuldeni--ez mar elorelepes az otthonihoz kepest. Ha ertelem nulla kreativitas, nyelvtudas nulla, akkor ott marad a futoszalag mellett nyugdijig.


    2. Van, aki azert 'mosogat' (ertsd: gyarban dolgozik/kavezoban felszolgal/hotelban agyat huz, stb), mert nem akarja felelni az osszes tartalekat, fizetni a koltsegeket kell, de kozben keres, gondolkodik, tervei, otletei vannak. Amig ezek megvalosithatova valnak, elvallal kb barmit, mert rajon, hgy a nagy magyar ontudat 'nemazer'tanultam-hogymosogassk' rohadtsokba kerul.


    3. Van, aki azert 'mosogat', mert azzal megkeresi a fix kiadasait, fennmarado idejeben pedig foglalkozik azzal, amit szeret/tud, de nem megbizhato jovedelemforras. Eletbol vett peldak: X mosogat heti 3 napot, tobbiben zenel rendezvenyeken, metroban, zsurokon. Y 'mosogat'+ sajat vallakozasban rendezvenyek teremdisziteseit vallalja, de meg nincs annyi megrendelese, hogy ebbol eljen, Z 'mosogat', mert varja a diplomaja honositasat, V pedig addig mosogatott, hogy most epp Indoneziaban tanul jogaoktatonak.


    Semmilyen munka nem szegyen es itt nincs a levegoben a hulyenagy virtus, ami otthon meg mindig erzekelheto. Elni akarsz, celjad vannak? Akkor ne valogass, csinald es meglesz, amit szeretnel. Unalmas? Bird ki es kozben bujd a netet, jarj interjukra. Egy biztos: nagypofanak, hoborgesnek, neveletlen stilusnak helye nincs. Es ha megis ugy gondolod, neked lehet, akkor eleg rendes osszeggel fogsz fizetni a szablytalankodasokert, kirugassal a nagy ontudatert es ha nem tanulod meg, amit kell, mehetsz vissza terjeszteni a nagy klasszikust, hogy 'ott sincs kolbaszbol a kerites' (amely mondatot legszivesebben BTK paragafusba foglalnam es 2 ev letoltendot adnek erte.)

    előzmény:
    etilany (107)
    2018-04-14  13:25
  17. 2018. Április 14. 17:02110.

    Sajnos ezt en magam tapasztaltam, hogy sokan nem hiszik el, hogy nemcsak mosogatas van, bar ezek az en esetemben mind csökkent ertelmü medvebocsok voltak, bar rosszindulattal füszerezve. A masik, hogy azonnal mondjal valamit, hol lehet dolgozni, de legalabbis ott, ahol en vagyok. Ja hogy csak cefeteül meg cudarul beszelnek, angol meg nemet helyett az nem baj.


    Nekem eletem leghosszabb 4 honapja volt, amig ment a felveteli procedura, es nem dolgoztam.


    De ez mondjuk en vagyok, es halistennek ilyen a gyerekem is. Azt hiszem manapsag nem arra tanitjak a gyerekeket - tisztelet a kivetelnek -, hogy dolgozni kell, mindenhol.

    előzmény:
    Capuccino (109)
    2018-04-14  16:28
  18. 2018. Április 14. 16:28109.

    Nem. Itt arra irtak peldat csak hogy barmi van DOLGOZNI kell. Mindegy mit. Ha mas nincs ilyet. Es el lehet indulni. De a munkat nem lehet kikerulni. 


    Es ez arra is peldahogy igen ezek a melok is min 4 szereset fizetik. Ha dolgozol. 


    A manna az nem nagyon hullik sehol....


    Bar a topiknyito videken allitolag mondig van kaja 

    előzmény:
    Sushi (108)
    2018-04-14  14:34
  19. 2018. Április 14. 14:34108.

    Nem ertem, a külföldi munkakkal kapcsolatban csak a mosogatas meg szalagon dolgozas marad meg a fejekben. Valoban olyanok eseteben akik talan nem tudjak a nyelvet? Es utana otthon megy a fikazas.


    Kerdezzetek masokat, akik ovonök, pedagogusok, pl, vagy esetleg meg nagyobb kepzettseget kivano allasokban vannak, mert vannak. Brüsszelben pl nemcsak a politikusok dolgoznak, van az adminisztracioban dologozo eleg sok ismerösöm, együtt vegeztük a tolmacskepzöt.


    De azok akik, akik ilyen hübelebalazs modjara kirohannak, nos azok örülhetnek, ha egyaltalan kapnak munkat.


    En melyen megertem azokat, akik el vannak keseredve, hogy igy alakult, ahogy alakult, valoszinüleg az elmult negy evet azert csinaltak meg vegig, mert biztak a valasztasban. Nem, valoban nem lesz varazsütesre ketszeres a fizetes, de lehet hogy a hangulat mas lesz, lehet remenyed esetleg palyazatot nyerni pl., mert ha annak csak a fele igaz, ami a neten terjed (es Kapok hireket megbizhato forrasokbol is), akkor mar nagyon rossz a helyzet.


    Nekem,  itt ahol elek, a nyugalom is szamit, az ellenörzött munkaidö, kivehetö tulora, söt ha egy hetnel több tulorad van bent, mar szolnak, hogy jo lenne, ha kivennel par napot.


    Söt nalunk az is müködik, hogy különbözö partok szimpatizansai egy asztalnal ülnek, es normalisan beszelnek egymassal, politizalnak is. Nekem egy  hianyzik otthon: az elfogadas a maskent gondolkodokkal, mert ugye meg demokracia van Magyarorszagon?

  20. 2018. Április 14. 13:25107.

    :)))))))). Na igen. A sógorom íországi húsüzemben dolgozott, nem tudom mennyi volt a  bére, nem is érdekel, de ugyanez volt a  felállás. Ment futószalagon a  hasított disznó, és mindenki egyetlen mozzanatot csinált. Hogy mégse unják olyan nagyon, voltak heti váltások. Pl egyik héten a combot vágod le, másikon a karajt, stb:))). Rohadt izgalmas:)))). Sokan mondják, hogy kit érdekel, ha mosogatni kell, ha egyszer jól megfizetik. Hát ilyen szalagmunkát nekem nem tudnának eléggé megfizetni. Ahhoz minimum éheznem kellene, hogy azt csináljam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_526801 (104)
    2018-04-14  13:02
  21. 2018. Április 14. 13:16106.

    Tudod ezzel csak az a baj, hogy ezt nem csak jeles topiktársunk írja, hanem több helyről is ez ömlik. Egy idő után pedig kezd zavaró lenni. Főleg azért, mert ahelyett, hogy levonnák a  konzekvenciát a  sikertelen pártok és azon agyalnának, hogy mit lehetett volna másként és hogyan lehetett volna megcélozni szélesebb szavazói réteget, nekiálltak bűnbakot keresni és a vidéki lakosságot lehülyézni .... és bocs, de én nem szeretném, ha pl. anyugati sajtót elkezdi majd bejárni a  hír, hogy a magyar vidék hülye emberek tömkelege.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_526801 (101)
    2018-04-14  12:47
  22. 2018. Április 14. 13:07105.

    A topikindito   forumokon rendszeresen mas nickeken tanacsot ad sajat maganak vagy vedi a mundert. Egyszer udvarolt is sajatmaganak es bebukott mert nem valtott nicket ,:)))) az viccesen vllt szanalmas

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_526801 (102)
    2018-04-14  12:53
  23. Torolt_felhasznalo_526801
    Torolt_felhasznalo_526801
    2018. Április 14. 13:02104.

    Múltkor láttam (olvastam?, nem emlékszem) valami riportot azt hiszem, angliai munkahelyről. A lényeg az volt, hogy futószalag mellett állsz, és szendvicseket raksz össze. (Ilyen előre csomagolt szendvicsek.) De mindenki csak egy munkafolyamatot csinál. Pl.  amikor teeléd ír a szendvics, akkor raksz a közepére két uborkakarikát. Állómunka, azt hiszem, naponta 2x kérhetsz kiállást (pl.  ha pisilni kell). Forintba átszámolva nettó 400 fölött volt a fizetés, ami azért nem rossz bér. De belegondolva, szerintem fénykoromban is kb. egy hétig bírtam volna, aztán elvittek volna a gumiszobába, mert megbolondultam a monotonitástól.

    előzmény:
    etilany (103)
    2018-04-14  12:58
  24. 2018. Április 14. 12:58103.

    Én annak is tekintem. Lehetőségnek. Mindaz, amit írtam a rakcióm a  TI felvetésére...miszerint hol lenne jó élni, most hogy újra nyert a  Fidesz? Érted, hogy azért merül fel az elköltözés, mert nyert a  F., és ez így nettó hülyeség. És nyilván neked nem kell magyarázni, hogy dolgozni külföldön is kell a  pénzért.......csakmert sokan meglepődtek ezen. :DDD


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (74)
    2018-04-14  10:18
  25. Torolt_felhasznalo_526801
    Torolt_felhasznalo_526801
    2018. Április 14. 12:53102.

    Ki az a Poppy?

    előzmény:
    Capuccino (98)
    2018-04-14  12:38

Címlap

top