Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Itthon nem lehet megélni

ultraviolet
Létrehozva: 2018. Április 11. 19:04

 


Melyik a legjobb ország ahova most költözni lehet?


Szempontok:


biztonság


életminőség


egészségbiztosítás


oktatás


 

  1. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2018. Április 12. 17:5626.

    A mai Magyarországon  sikeres aranyásó minden szakember, aki mer vállalkozni.Mindezt úgy, hogy ,meg sem szakad bele.


    Még azok is sikeres díjbeszedők, akik nem mernek vállalkozni, hanem feketén bütykülnek.


    Olyan keresett szakembereket kajtat az egész ország, aki és ami  fizikálisan alig érhető el, bármennyit is rohangálsz utánuk.Árat olyat mondanak, hogy hasra esik tőle az ember, de mert kell - hát kifizeti mindenki, mert a kell nagyúr!Legyen villanyszerelés, kőműves munka, lakatos, ács/tetőfedő.Egyszerűen nélkülük nem megy semmi (no, persze ez némi túlzás), de lényegében így van.


    Takarítói vállalkozások tele vannak megrendelőkkel,szintén.


    Úgy, hogy közben sírnak/rínak és a kért díjjal egész egyszerűen taccsra vágják a  megrendelők/háztartások akár évi  költségvetését is.Sőt, nem egyszer hitelből fedezik a megrendelők a szakik szaktudását, munkák lepapirozását, mert fontos.(Gondolom ezért is élnek vissza a  munkadíjjal kapcsolatban, a megbeszélt időben történő meg nem jelenéssel), stb.........


     


    Mindegy is, a lényeg a lényeg, aki akar az talál jó munkát jó pénzért, ez ma nem vitatéma.


     


    Lusta dögök, siránkozók, nyavalygósok mindig voltak és lesznek.Várnak a sültgalambra, amit - elvárásuk szerint - más sütött meg részükre.


    Na és hogy ne is beszéljünk a "majdnem örökbe adtam a gyerekem" típusú  takony nőkről is, akik szintén csak  vauzni tudnak..........


     


     

    előzmény:
    Sushi (24)
    2018-04-12  16:36
  2. Torolt_felhasznalo_526801
    Torolt_felhasznalo_526801
    2018. Április 12. 17:0625.

    Nem annyira rossz a közhangulat, mint amennyire egyesek szeretik azt gondolni, vagy népszerű terjeszteni. Az értelmesebbje előre látta az eredményt, nem kellett hozzá sok ész, hogy az ember megjósolja, a kevésbé értelmesebbje meg eddig sem értett sokat az egészből, és ezután sem fog. Minden csoda három napig tart, a negatív csodák is. Épp megjött az igazi tavasz, gyönyörű az idő, süt a nap, árad az energia a természetből, még a legrosszabb kedvű ember is kicsit jobb kedvre derül. Az élet megy tovább, élni kell és küzdeni kell, mint eddig is. Én nem látom magam körül azt a hű de nagy rosszkedvet meg kilátástalanságot meg letörtséget, hiába próbálják ezt belém sulykolni.

    előzmény:
    Sushi (24)
    2018-04-12  16:36
  3. 2018. Április 12. 16:3624.

    Szoval azt en sem gondolom, hogy nem lehet otthon megelni. Azt elhiszem, hogy a hangulat nem jo, most meg rosszabb lett, lehet, hogy en elgondolkodnek a menetelen. Nalam mar nem szamit. En mas okbol is jöttem el, volt egy privat hatter, ami megvedett, es eltartott, amig nem talaltam munkat. Ugyanis ami munka miatt kijöttem, arra nem vettek fel, mert csak jol tudtam angolul, franciaul es hollandul, de nem anyanyelvi szinten


    Igy nyugodtan kerestem allast. De nemcsak a munkalehetöseg volt a fontos akkor, hanem a mostmar ferjem.


    Nekem otthon is mindig jo allasom volt, nem panaszkodom. Most azonban erzem a különbseget. Nyugodtabban elek, nincsenek anyagi gondjaim, nem okoz gondot varatlan kiadas, ha mosogep vagy tüzhely elromlik. En az itteni eü megoldasokra sem panaszkodom, bar otthon sem voltam nagy hasznaloja.


    Gyerekem is kiegyensulyozott, de otthon is az volt. Megis hatarozottan allitom, hogy nyugodtabban elünk. 

  4. Torolt_felhasznalo_151823
    Torolt_felhasznalo_151823
    2018. Április 12. 16:2723.

    En, aki mar megleptem (a lepest is es az orszagbol is) es eletem legjobb dontesenek bizonyult, mondanek par dolgot.


    1. Csak mert valasztasok voltak es minden jozanul gondolkozo ember szamara elkeserito eredmeny szuletett--ez nem elegendo ok a felkerekedesre. A masik orszagba koltozes nem indulatbol kell, hogy tortenjen, foleg nem csaladdal, hanem atgondolt dontes eredmenyekeppen.


    2. Eleve az, hogy egy forumon kerdezed meg , hogy most micsinalj, eleg jol jelzi, hogy onallotlan vagy, masoktol varod a valaszt, pedig a sajat helyzeted osszes tenyezojet csak te ismerheted.


    3. Van nyelvtudasod es hasznalhato szakmad? Tudsz dolgozni a gyerekektol? Van parod, akivel egyutt toljatok a szekeret kint is?


    4. Es foleg: van eleg penzed az ujrakezdesre? Berleti dij+kaucio+ munkakereses hetei-honapjai+gyerekek koltsegei+ kaja+utazas+ esetleges tanulas+munkabajaras stb koltsegei? Nagyon laza iranyelvnek az 1 millio per fo jo lehet.


    5. Fel vagy keszulve az erzelmi oldalra? Maganyos lehetsz, a parkapcsolat is meginoghat (erosodhet is, persze), az itthonmaradottakat sokaig nem latod esetleg....millio nehezseg lehet, ezeket megint csak te tudhatod.


    6. Eleg nyitott vagy egy masik orszagban, kulturaban elesre, vagy Angliaban az idojarason, Nemetorszagban az izetlen kolbaszon fogsz haborogni meg azon, hogy ilyenek meg olyanok az angolok, nemetek, franciak csak te vagy a jo fej? Hajlando vagy sokat ugyintezni, mas szabalyokhoz alkalmazkodni, csak elore nezni, ha valami nem azonnal sikerul, kitartani a vegsokig vagy csak keseregsz es megfutamodsz? Ha utobbi, maradj a fenekeden.


    Siman lehet, hogy kamu a topik, de ettol meg a tema jo es hasznos lehet a felhaborodasbol kikoltozesben gondolkodoknak. Menni nem azert kell/erdemes, mert X part van, hanem mert a szemelyes eletunk olyan egyuttallast mutat (ennek EGY eleme a politika), amiben es amiert erdemes belevagni.


     

  5. 2018. Április 12. 15:3322.

    Igen, van aki úgy gondolja:)))). Van, aki a mindenkori kormánytól várja a megoldást a problémáira. Ilyen topik, csak mert nyert a Fidesz. Beszarás! :))))

    előzmény:
    évi* (18)
    2018-04-12  08:08
  6. 2018. Április 12. 15:0121.


    Épp tegnap olvastam...


    "Magyarországon a szavazópolgárok felének érettségije sincsen (KSH). Ezeknek az embereknek egy reménye van, hogy valaki tartsa el őket! Mivel önmagukat nem akarják képezni, ezáltal nem tudnak magasabb fizetéshez jutni, egy dolgot tehetnek, az államtól várnak el mindent."


    + a vége:


    A hozzáállást kell megváltoztatni, ez a legelső lépcső, és nem a politika hibáztatása, vagy a politikától történő csodavárás.


     


    http://kifogasokvilaga.hu/vege-a-valasztasoknak-elore-mon dtam-hogy-igy-lesz-ertsd-meg-a-lenyeget/


     

    előzmény:
    évi* (18)
    2018-04-12  08:08
  7. 2018. Április 12. 10:2120.

    Te mit tudsz ?  Hany idegen nyelven beszelsz ?  Milyen vegzettseged van ? Mi az a plussz amit mint munkavallalo adni tudsz ?

  8. Torolt_felhasznalo_526801
    Torolt_felhasznalo_526801
    2018. Április 12. 09:4819.

    Rengeteg cég szakosodott arra, hogy a külföldi munkavállalásban segít. Néz szét az interneten. Az, hogy melyik országba érdemes menned, az függ a végzettségedtől, a szakképesítésedtől, nyelvtudásodtól, korodtól, a megtakarított pénzedtől stb. Nincs egyenválasz.

  9. 2018. Április 12. 08:0818.

    Ha valamelyik másik nyert volna, akkor következő hónaptól több bért kapsz?


    Értem én, hogy nem jófej a Fidesz, de ezt komolyan gondolja bárki is, hogy a másik 2 kézzel osztaná a penzt?

    előzmény:
    ultraviolet (2)
    2018-04-11  19:12
  10. 2018. Április 12. 07:0717.

    Aki kivándorol a nehézségekről a legritkább esetben és a legszűkebb körben beszél csak. Menj oda ahol kolbászból van a kerítés

  11. 2018. Április 12. 04:2516.

    A gyerekem is majdnem örökbeadtam, szóval várom a tippeket, melyik országban nem kell aggódni minden nap.


    router login

  12. 2018. Április 11. 22:1115.

    Relatív, hogy hol lehet jobban megélni.


    A lányom Angliában él  már húsz éve, angol állampolgár. Azt mondja, a gyerekvállalás ott is olyan nagy teher, hogy belerokkannak a párok a gyerek felnevelésébe, és a létfenntartás költségeibe. Az egészségügyi ellátás nem sokkal jobb a mienknél /!/ a klimát pedig nem lehet megszokni. Párja tősgyökeres angol, és ez neki is nagy nehézségeket okoz.


    Az itteni állapotok semmi derűre nem adnak ugyan okot, de sajnos, máshol sem sokkal jobb a helyzet. Nagy elszántság kell egy újrakezdéshez.


     

  13. 2018. Április 11. 21:4014.

    Azzal valahogy nem büszkélkedett, hogy milyen végzettsége, szakértelme, referenciái és kompetenciái vannak...... 


    Én remekül megélek itthon, pedig már közeledek a 60-hoz. 


    Igaz, van két diplomám, három felsőfokú nyelvvizsgám, és viszonylag széleskörű tudásom a szakmámon belül. 


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (13)
    2018-04-11  20:06
  14. Torolt_felhasznalo_151823
    Torolt_felhasznalo_151823
    2018. Április 11. 20:0613.

    Ahol van munkaeropiaci erteked+ beszeled a nyelvet.

  15. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2018. Április 11. 20:0512.

    Jó sok lyuk van rajta 

    idézet:
    ultraviolet (11)
    2018-04-11 20:01:09

    Aha.


    Már bocsánatot is kérhetsz a gyerekedtől, hogy egyáltalán felmerült benned egy ilyen aljas gondolat, még ha csak ilyen degenerált  topikindítás is volt az apropó..

    előzmény:
    ultraviolet (11)
    2018-04-11  20:01
  16. 2018. Április 11. 20:0111.

    Jó sok lyuk van rajta 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (9)
    2018-04-11  19:56
  17. 2018. Április 11. 19:5810.

    Dehogy, ott megtartottam volna.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (8)
    2018-04-11  19:55
  18. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2018. Április 11. 19:569.

    Hát, ja.


    Valahol lyuk lett a kerítésen.

    előzmény:
    antironia (5)
    2018-04-11  19:46
  19. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2018. Április 11. 19:558.

     


    A gyerekem is majdnem örökbeadtam


     


    Miért,gazdagabb országban már örökbeadtad volna?


    Vagy szülés előtt vagy és helyet keresel a babának?


    Kiárusítás előtt állsz?!


     


    Lehetségesnek tartom hogy éppen nem is a hellyel van a baj, hanem veled.


     

    előzmény:
    ultraviolet (2)
    2018-04-11  19:12
  20. 2018. Április 11. 19:507.

    Miért?


    Nem érdekes téma?

    előzmény:
    antironia (5)
    2018-04-11  19:46
  21. 2018. Április 11. 19:486.

    Arra az oldalról is szívesen hallanék érveket, hogy miért jönnek haza annyian, miért jobb mégis itt?

  22. 2018. Április 11. 19:465.

    Menj bárhová, nem érdemlünk meg téged....

  23. 2018. Április 11. 19:204.

    (Azon kellett túllenni, hogy miért kellett megszületnem egyáltalán, fos az egész)

  24. 2018. Április 11. 19:153.

    Ki meri leírni, hogy külföldön is ugyanolyan?

  25. 2018. Április 11. 19:122.

    Ide még szülni se érdemes.


    A gyerekem is majdnem örökbeadtam, szóval várom a tippeket, melyik országban nem kell aggódni minden nap.


    Örülünk, hogy életben maradtunk egyáltalán.


    Ha megint teherbe esnék, pillanatok alatt elkelne a következő gyerek is.


    Mondjuk azt, miatta volt kedvem élni egyáltalán.


    Melyik országba érdemes most költözni, hogy újra nyert a FIDESZ?


    egy előnye van a vidéki életnek, hogy mindig van kaja.

Címlap

top