Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Idős és beteg egy szülő..

bienebaba
Létrehozva: 2018. február 28. 22:53

Egy barátnőm anyukája 87 éves és gyenge ápolni kell. Az unokák eltüntek, mellesleg a lakását már régen rájuk iratta. A barátnőm most nem dolgozik éppen, de egyedül sok neki ápolni. Ti mit tennétek? 

  1. 2018. március 1. 13:0926.

    akkor te is még életedben ajándékoztál


    ezzel sincs ba, ha nem az egyetlent adják oda időelőtt


     

    idézet:
    ugyintezo.a (25)
    2018-03-01 12:51:50

    Így van,ezért nagyon röviden csak azt fűzöm hozzá,hogy akkor nekem az kb.nullát jelentett,akkor én már a tözsdét játszottam.........'70-es évek.
    Megjegyzem mégegyszer azt,hogy ahogyan lassan klasszikussssssssssá válunk,úgy tanulunk előző melléfogásainkból.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (25)
    2018-03-01  12:51
  2. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2018. március 1. 12:5125.

    akkor te is még életedben ajándékoztál


    ezzel sincs ba, ha nem az egyetlent adják oda időelőtt


     

    előzmény:
    Sheriff-2 (24)
    2018-03-01  12:28
  3. 2018. március 1. 12:2824.

    Az én szüleim nagyon fiatalon meghaltak,amit örököltem azt azonnal ajándékoztam/átírattam a Magyarországon élő lányomnak.Nemzetközileg dolgozó ögyvéddel intéztettem,aláírásom pedigközjegyzővel igazoltatva,bélygezve.(notary public)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (23)
    2018-03-01  12:20
  4. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2018. március 1. 12:2023.

    voltak régebben örökösödési adók egyeneságon is


    azért rakták át az öregek még életükben a tulajdonjogot a fiatalokra, jobb volt %


    hogy kijátszák az államot


    az apám után én is a fél vagyonára jogosut voltam, de lemondtam az anyám javára (ők keresték az övék, nekem nem kell)


    szóval én se akarok örökölni mert még él az anyám


    az is oké, hogy a rendes szülőket öregen majd támogassák az utódok (de az nem hogy alanyijogon) sok nem érdemli meg


    20 évvel ezelőtt én se tudtam volna otthonról 7000km-re elutazni az anyám dolgait intézgetni


    te hogy csináltad anno? mert ugy a szüleid nem szöktek el veled?


     

    előzmény:
    Sheriff-2 (19)
    2018-03-01  11:50
  5. 2018. március 1. 12:1322.

    "Aki azt mondja hogy Ő tudja a jövőt,az nagyon buta."


    Vagy nagyon nagy gazember......


     

    előzmény:
    Sheriff-2 (21)
    2018-03-01  12:08
  6. 2018. március 1. 12:0821.

    Nem kövezlek meg,hanem hozzáteszem az én példám,amit lehet találni bármikor,bármire.


    Egy nagyon jó barátom 56-éves korában haza,(M.O.-ra) látogatott.Mielőtt indult vissza,bejelentette a szüleinek,akik a 80-as éveikben voltak,hogy "Most voltam itthon,ha esetleg a közeljövőben valami történik,pl. meghalnak,Ő bizony nem jön megint a temetésükre."


    Pár hónap mulva szívszélütést kapott,összeroskadt és kész.A szülei jöttek az Ő temetésére......


    Egy másik nagyon jó barátom szavajárása volt az,hogy a következő szívdobbanásunk nincs garantálva.Be is bizonyította.Az évi kivizsgálásnál azt mondta neki az orvos,hogy minden rendben.3 nap mulva meghalt,69-éves volt.


    Aki azt mondja hogy Ő tudja a jövőt,az nagyon buta.

    előzmény:
    November5 (20)
    2018-03-01  11:50
  7. 2018. március 1. 11:5020.

    Én pont ezt próbálom a saját 75 éves anyámnak mondani, de hiába. Ne írassa rá senkire a vagyonát, mert még gyökeresen változhat az élete. A háza a vagyona/tőkéje. Velünk, a gyerekeivel bármi történhet. A férfiak átlag életkora 65 év. Mi van, ha én is. tesóm is előbb halunk meg, mint ő. Neki a vagyona lesz a tőkéje egy bentlakásos intézménybe, ahol élete végéig élhet majd. Persze én vagyok a gonosz, mert nem akarom ápolni anyámat - ezt hozták ki belőle. Hát... Nézőpont kérdése. Az unokákra meg ne testálja magát senki. Sokan képzelik el életüket tanulás után külföldön, karriert építve, jobb megélhetésre vágyva. Már most tudatosítsuk a gyerekekben, hogy hiába tanulsz jó gimiben, egyetemen, a seggeden maradj, mert bizony felmenőidet itthon kell ápolni? Elvárható az unokától ilyen? Vagy gondolhat egy idős ember arra, hogy tehermentesítse a családját - amennyire csak lehet - és gondoskodjon magáról önmaga döntve a sorsáról? Pl: önkéntesen vállalva, hogy idős otthonba megy, mert úgy segít a még aktívan dolgozó gyerekeinek? 


    Szerintem erről időben kellene mindenkinek beszélnie őszintén, hogy mit is szeretne. Mellesleg ebből az őszinte beszélgetésből lesz a hatalmas családi vita, összeveszés és örök harag, mert az örökség az örökség... Én nem látom tragédiának, ha nem öröklök semmit az anyámtól, költse magára a vagyonát, még életében, ha az kell, hogy jó/szép/szebb/emberibb idős kora legyen mindamellett, amiben mi is tudunk segíteni. A tesóm meg a vagyon, a ház, az örökség bűvkörében él. Persze könnyű azt kijelenteni, hogy majd ő ápolja az anyját, főleg annak, aki a saját gyereke alatt nem cserélt pelenkát, fenekét sem törölte ki kakilás után. Nemhogy tudná milyen 0-24-ben idős embert ápolni. De a pénz mindent visz... Van ígéret bőven...


    Én halálom előtt senkinek nem adnám a vagyonom, halálom után meg úgy is annak jut, akinek... De az idős embereknél divat még életükben szétosztani mindenüket. Aztán tessék...


    Ezért most biztosan sokan megköveznek. :) 

  8. 2018. március 1. 11:5019.

    Az én véleményem ugyanaz,megjegyeztem abban a hsz.-ben hogy hiba volt rájuk hagyni.Nekem az sem tetszik,hogy a fiatalok örökölnek a tulajdonos halála előtt,mert ami könnyen jön,az könnyen megy.Az élet folyamatos változás.Az idősöknek azt kellene tudni.......


    Nekem tetszik a Japán kultura,miszerint a fiatalabb generáció segiti/eltartja a idősebbeket,akik segítségre szorúlnak.


    Ezenkívűl,ha én lennék a "király-1-napra",az általános iskola első évében kezdeném a gyerekek fejébe verni azt,hogy azok voltunk akik ti vagytok,azok lesztek amik mi vagyunk.


    A gyerekből az lesz,amit életének első 8-10 éveiben tanul/lát.(önérdek ugye?)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (17)
    2018-03-01  11:32
  9. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2018. március 1. 11:3818.

    Lakás tulajdonjogát.


    Új végrendeletre gondoltam.

    idézet:
    Sheriff-2 (16)
    2018-03-01 11:23:39

    ha már nem az ő tulajdona, akkor miről beszélsz?


     


    szokás eltartási szerződést csinálni


    a lakásért gondozzák


    vagy életjáradékos


    akkor x összeget kap havonta, de nem pesztrálják és amikor meghal kerül át a lakás tulajdonjoga


     

    előzmény:
    Sheriff-2 (16)
    2018-03-01  11:23
  10. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2018. március 1. 11:3217.

    olvasd el


    lakását már régen rájuk iratta


    ebből a konyhanyelvi sorból nem lehet tudni, hogy is volt


    miben is álapodtak meg


    lehet ajándékba adni, vagy eladni, lehet haszonélvezeti jogot bejegyeztetni


    hogy történt azt nem tudni


     


    az én izlésemnek a vissza a babaruha nem felel meg


    ha valaki ad, akkor számoljon minden eshetőséggel a rosszal is


    és döntse el, ad vagy nem ad


    ha rosszul döntött azt meg viselje méltósággal


    (tudod mint a tróger nemesember, amikor elkártyázza a vagyont és főbelövi magát, nem kuncsorog)


     

    előzmény:
    Sheriff-2 (15)
    2018-03-01  11:15
  11. 2018. március 1. 11:2316.

    Lakás tulajdonjogát.


    Új végrendeletre gondoltam.

    előzmény:
    Sheriff-2 (15)
    2018-03-01  11:15
  12. 2018. március 1. 11:1515.

    Nem ismerem a magyar törvényeket,esetleg a ház tulajdonjogát lehetne vissza vonni.(?)


    "Az unokák eltüntek, mellesleg a lakását már régen rájuk iratta"=hiba volt.

  13. 2018. március 1. 11:0314.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (13)
    2018-03-01  09:45
  14. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2018. március 1. 09:4513.

    nekem nem kell anyagilag gondoskodni, így pontos, van elég rendes nyudíja és az apám gondoskodott róla (és ők se herdálták el azt amit a nagyapáméktól örököltek)


    mindig is a tenyerén hordta, mondhatjuk így


    nekem az apám utáni ügyeket kellett kézbevenni, mert az anyámnak azokról fogalma se volt, élt mint a hal a vízben, lehet így mondani


    ja, nekem természetes, hogy nem hagyom magára, nem feledtem velem hogy bántak


    jószándékú rendes embereknél lehet nagy gond, ha nincs miből


     


    de valszeg sok ugynevezett "szülőnek" én is szarnék a fejére, mert azt érdemlik

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (11)
    2018-03-01  09:28
  15. 2018. március 1. 09:4312.

    Csatlakozva a két előttem szólóhoz, a baráti-ismeretségi körömben is egyre több a hasonló helyzet. Ötvenesek vagyunk, a szülők - ahol még élnek - 80 fölött. Jó esetben a korukhoz képest jó állapotban, viszonylagos egészségben. De egyre több családban van szükség külső segítségre. Még akkor is, ha a (ez egy konkrét példa) a 90-es szülő együtt él a gyerekekkel-unokákkal.  Napközben mindenki dolgozik, és nem lehet felügyelet nélkül hagyni.


    Erdélyi-kárpátaljai "nénik" jönnek, őket még egy átlagcsalád is meg tudja fizetni. Bentlakással, ellátással. Párhetente váltják egymást.


    Nyilván ott könnyebb, ahol 3-4-5 gyerek van, akik összedobják a pénzt. Emlékszem, egy nagyon kedves barátnőm nagymamája mondta jó sok évvel ezelőtt, hogy "az én társadalombiztosításom a 8 gyerekem".


    Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy mindenkinek legyen sok gyereke...

  16. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2018. március 1. 09:2811.

    Igen, de akárhogy is van, a családi összetartozás késztetett téged is arra, hogy  az idős anyukádról gondoskodj.


     


     


    Úgy össz általánosságban, szerintem: ha nem kell a felelősség, ne kelljenek a javak sem, amit  a "vénektől" ki lehet csalni/el lehet venni.


    Amúgy pedig, egy normális családban felnövekedett emberpalántát külön nem is kell ezekre a dolgokra rávezetni , ennek természetesnek kell(ene) lennie.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (10)
    2018-03-01  09:21
  17. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2018. március 1. 09:2110.

    Ugyintezo a normalis itt : maradjon sajat kornyezeteben az idos ember 


     


    mondjuk én haza se vihetném törvényesen, törvényt meg nem sértek


    de nálam is kellene dada, 


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (9)
    2018-03-01  09:11
  18. 2018. március 1. 09:119.

    Ilyenkor mindig arra gondolok, hogy az anyak ha gyerekeikkel van problema nem ismernek lehetetlent. Erdekes modon ha anyakkal van problema a gyerekeik nem birjak a terhelest.

    idézet:
    terdszelikatica (2)
    2018-03-01 05:51:14

    Azert ez a kijelentes valahol nem igaz... az az anya , aki nem ismert lehetetlent a sajat gyerekevel , az most az a gyerek , akinek csalaDja van , nem ismer lehetetlent a sajat gyerekevel , de/es a raszorulo  anyja/apja  apolasa megduplazza a tennivaloit...
    Idosek otthona ? Itt a statisztikak azt mutatjak, hogy hat honap alatt belehal az idos ember a szokasai megvaltoztatasaba...
    Szeretet-otthon  ? Abban is csak a nev a szeretet. Az intezmeny az intezmeny. Pisiszag es ingerult valaszok : Varjon, most nem magan van a sor...
    S hany helyuk van ezekben az oregraktarokban ? Hany korrekt intezmeny van ?
    Itt franciaknal nincs eleg hely az erre raszorulo korosztalynak , pedig  sokkal jobbmodu orszag , mint Mo.
    S van az is , hogy nemigen onkentes az idos ember arra , hogy bezarjak egy intezmenybe...
    Az idos ember otthon szeretne meghalni , a sajat agyaban , nezve a csipkefuggonyon a hatvan eve nezett napfelkelte arnyekjatekat...vagy hallani akarja a hazmester megszokott morgasat , amikor kihuzza reggel negykor a kukat az utcara...
    Szetrobbant a CSALAD . Ez a problema .
    Regen harom generacio elt egy helyen s az idos embert az unoka vigyazta , itatta , a kozepsok dolgoztak es az elso generacio cukorkat szopogatva boldogan  vegetalt a csaladi hazban halalaig....
    Ma szetszorodva , sokszor messze telepednek le a csaladtagok es kenytelenek dolgozni... Ezt mindenki tudja
    Kulonben a topikindito "baratno"-je  valoszinuleg a gyerek , akinek budos az elmenofelben levo szulo apolasa...
    Megis hogyan tartsa el a csaladjat az az unoka, akinek haza kell jonnie pesztralni a nagyit?
    Mindenki adjon be penzt es fel kell venni valakit . Bravo ugyintezo: jo gyerek vagy.
    Nincs penz ?
    Le kell mondani az oroksegrol , hipotekot kell felvenni es ebbol gazdalkodni...
    De meg olyan is letezik , hogy eltartasi szerzodes...
    Ha nem tetszik az , hogy foglalkozni kell valakivel , akkor penzert/hazert/lakasert elvallalja valaki ...
    Ugye Te mondtad : kereszthez van ero , ad a Joisten ?
    Ugyintezo a normalis itt : maradjon sajat kornyezeteben az idos ember  .
    Ehhez a megoldasahoz penz kell : dobja ossze a csalad .


    előzmény:
    terdszelikatica (2)
    2018-03-01  05:51
  19. 2018. március 1. 09:068.

    Az az elkeserítő,hogy nagyon sokan vannak így és az elkövetkezendő években sajnos egyre többen lesznek ilyen helyzetben. Az idős,beteg,gondozásra szoruló emberek ellátása nem megoldott itthon. Azok az emberek vannak jobb helyzetben,ahol magas az idős,ellátásra szorulók nyugdíja és/vagy a család anyagilag segítik és nem kihasználják és nem kifosztják őket. Ők meg tudják fizetni a színvonalas idősotthonokat,vagy az otthoni privát ápolókat,segítőket. De a hazai társadalom nagy része nem tud és nem is hajlandó az idős szüleik,nagyszüleik,rokonaik ellátásában részt venni. Logikusnak tűnő magyarázatokat,kifogásokat találnak a arra,hogy miért nem képesek,hajlandók segíteni. 


    Az ütős kifogás az,hogy "érdemtelenek a szüleik,nagyszüleik" arra,hogy segítsenek nekik,meg különben is önzőek azok az idősek,akik elvárják,hogy a gyerekeik,unokáik segítsenek nekik. Mert a szülőknek kutya kötelességük ellátni a gyerekeiket,mer' ugye nem a gyerekek akartak megszületni és mekkora "pofátlanság" az idős szülők részéről,ha cserébe elvárják a segítséget.


    A többség elfelejti,hogy a jelenlegi idősek is voltak aktív fiatalok,akik munkájuk mellett is megoldották a gyerekeik ellátását,taníttatását,sőt, néhány évtizede természetes(!) volt számukra az is,hogy a rászoruló,idősekről gondoskodjanak. Az akkori még létező polgári társadalom is elítélte,megvetette azokat az embereket,akik elhanyagolták az idős,rászoruló embereket,rokonaikat!


    Itthon a "ratkósok" most mentek nyugdíjba és a fiatal,aktív generáció véleménye szerint -kevés kivételtől eltekintve- "írtani kellene a sok hülye,semmirekellő,haszontalan nyuggert",mert csak útban vannak és úgyis a fiataloké a jövő.


    Olvastam az utóbbi időben már olyan véleményt is,hogy tömegesen kellene őket elaltatni(!),mert semmire nem jók,ráadásul az aktív korosztálynak kell/ene eltartani őket és ezeken ráadásul senki nem háborodott fel!


    És most,a választások előtt hallottam olyan véleményeket is,hogy meg kellene vonni a szavazati jogukat is,mert biztosan nem úgy fognak szavazni,ahogy az a fiataloknak,az aktív korosztálynak jó.


    Ahol nyíltan és büntetlenül lehet ilyen primitív kijelentéseket tenni,ilyen véleményeket komolyan(!) hangoztatni,ahol kevés kivételtől eltekintve ilyen mérhetetlenül gyűlölik az idős,nyugdíjas korosztályt,ahol a fiatal,aktív korosztály ennyire embertelen és primitív,az a társadalom halálra van ítélve. Önmagukból kifordult,embertelen,züllött,primitív proli társadalomban élünk,ahol egyre kevesebb a kivétel. Ez van!


     


     

  20. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2018. március 1. 07:307.

    mi mást lehetne? fel kell venni bentlakásos dadát


    úgy kevesebb pénzt kell adni, lakhatás + kaja - a bérből


    az anyámnál is így van a dada kis mellékesért hetente 3x2órát átmegy a barinőjéhez

  21. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2018. március 1. 07:056.

    Sajnos sok ilyen van.


    Az öreg szülő ottmarad a szintén  öreg gyerekével......Gyakran  nyakig eladósodva és a korábbi életvitel miatt legatyásodva a "gyerek" is..


    Na, és persze ne feledjük, hogy  nincs meg a jószándék  az unokák részéről sem  -írja a TI.


    Nem lehet ehhez sokat hozzátenni, részemről csak  ennyit: gyalázatos eljárás, megérik a pénzüket.


    Fogjatok össze, találjatok megnyugtató megoldást.


     


     

  22. 2018. március 1. 05:555.

    ha minden kotel szakadna nincsenek Életfa otthonok ahova nyugodt szivvel be lehet a nenit adni es barmikor ha ugy gondolja hazavinni egy hosszabb vagy rovidebb idore ?

  23. 2018. március 1. 05:534.

    Gondolom van gondozonoi szolgalat is akik megfelelo berezes elleneben atvallalnak dolgokat.

  24. 2018. március 1. 05:523.

    Nincsenek onkentes egyhazi vagy allami szervezetek akik nehany orara hetente egy ket alkalommal besegitenek ?

  25. 2018. március 1. 05:512.

    Ilyenkor mindig arra gondolok, hogy az anyak ha gyerekeikkel van problema nem ismernek lehetetlent. Erdekes modon ha anyakkal van problema a gyerekeik nem birjak a terhelest.

Címlap

top