Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Energiavámpírt megfékezni

erdomelletthaziko
Létrehozva: 2018. február 26. 09:53

Épp könyvet írok, aminek az egyik karaktere energiavámpír. (Nem fő karakter, a történet se köré fonódik.)


Elkezdtem keresgélni az Interneten de, mivel nem találtam az nlcafe-n ilyen topikot (lehet, hogy létezik, csak béna vagyok :D ), gondoltam nyitok egyet.


Mint mindenki életében, az enyémben is tűntek fel ilyen személyek, de igazából sosem kezeltem őket jól; mindegyik kapcsolat az energiavámpírok mai napig kitartó mélységes haragjával végezte - így az én eseteim nem szolgálnak jó alapként.


Valahogy azt tapasztaltam idáig, hogy, ha az illető érzékeli, társa a sarkára állt, megálljt parancsolt és nem tud több energiát elszívni tőle, sértetten leakaszkodik róla és másik emberhez vándorol és az ő energiájából táplálkozik tovább. Vagy tévedek? Lehet pozitív végkimenetellel megfékezni egy energiavámpírt?


A kérdésem az volna, hogy lehet egy energiavámpírt úgy visszafogni, hogy megmaradjon egy kedves viszony a két fél között? 


Nem történeteket lopni jöttem a regényhez, csak valami ötletet kialakítani, szóval nem a hozzászólásokat ollózom össze hozzá :)


Köszönöm a válaszokat!

  1. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2018. február 26. 17:1351.

    savanyú banyák

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (47)
    2018-02-26  16:45
  2. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2018. február 26. 17:1150.

    Halál komolyra fordítva a szót: a mindennapi életben ért megpróbáltatások során ezer meg egy ilyen lerázhatatlan kullanccsal találkozol.Van aki szófosó, levegőt sem lehet venni mellette.Van aki egyfolytában picsog,nyavfog vagy egyenesen nyavalyog a figyelmedért.


    Hogy tudsz tovább lépni, hogy tudod ezeket a szitukat megoldani?


    Ha csak erre a pár kérdésre van  válaszod, már magjából kész is a karaktered lelkivilágának lényege.


     


    A legfontosabb mégis, olvass sokat, és képbe kerülsz hamarosan.Írni sem tudsz szókincs és beleérző képesség nélkül.


    De, gondolom ezt már te is tudod, hiszen a sikertől még oly messze vagy..............


     

  3. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2018. február 26. 16:5849.

    Örülök, hogy nem csak én látom így. 
    De ha most jót akarsz magadnak, akkor sipirc innen, mielőtt széttépnek. A Barátok közt-be én is be szoktam nézni, majd ott találkozunk.

    idézet:
    Dnanga1 (43)
    2018-02-26 16:26:03

    Agyilag pont odavalók vagytok.Az aztán nagyon éleselméjű szerencsétleneknek való, mint vagytok.


     

    előzmény:
    Dnanga1 (43)
    2018-02-26  16:26
  4. 2018. február 26. 16:5448.

    Valasszuk kette mi az ami  narcisztikus szemelyisegzavar es mi az "energia vampir kozotti kulonbseg .  Energia vampirnak tobbfkle tipusa van. Pl idetartoznak a narcisztikusok is, az allando negativ beallitodasuak , aki sem onmagaval sem a vilaggal nincs kibekulve , akinek semmilyen valasz nem jo , akik haraggal kellnek es haraggal fekszenek, akik mindenkit meg akarnak menteni, ha kell, ha nem, akik mindenkibe belekotnek es nem erzik mennyire terhesekk a kornyezetuknek es az idegeneknek akik, ha kell ha nem bosszantanak masokat ...manipulativak, hiuak, arogansak, passziv agresszivek , akiknek ha mgdicsered a ruhajat azt a valaszt kaphatod :talan nekem nem lehet ? :-D ... ezek tobbnyire erzelmileg eretlen emberek meggyozodesuk, hogy a vilag korulottuk forog , keptelenek a helyzetet vilagot a masik szemszogebol ertekelni. Igy leallitani oket nem lehet. Amit tenni lehet sajat erzelmi kapacitasunk felmerese. /stressz kezelesi eljarasaink, tipustanok ismerete es el kell kesziteni a "vampir "ertekelesunket, megkuzdesi modszereinket / pl mit akar hallani egy narcisztikus ...? / vagy ki lehet lepni a jatszmaikbol.

  5. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2018. február 26. 16:4547.

    Írj könyvet a fórumos energiavámpírokról, akik hajánál fogva előrángatott problémákról, egyszerű google kereséssel elérhető információkért napi több topikot nyitnak...

    idézet:
    antironia (5)
    2018-02-26 11:40:32

    + +


    kérdezgetik, hogy milyen betegségük van, hasfájástól az aranyérig


    pedig itt írásban csak az agybajt lehet megállapítani


     


     

    előzmény:
    antironia (5)
    2018-02-26  11:40
  6. 2018. február 26. 16:4246.

    Na látjátok, ez már trollkodás, ezt elismerem. De mindent, amit ezelőtt írtam, a legszigorúbb szakmai alázat hatja át.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_745347 (45)
    2018-02-26  16:39
  7. 2018. február 26. 16:3945.

    A TI arra kíváncsi, hogy neked volt-e ilyen személyes élményed az életből, hogy megállítottad az őrjöngő vámpírt pusztán a két kezeddel megragadván szarvát. Kéri, hogy írd le az élményedet 10-20 oldal terjedelemben és ígéri, hogy nem fogja kikopizni, csak ötletet merít belőle, hogy hogyan építse fel a karaktert (tök másik ruhát fog viselni a regényben és a haja is más lesz!) és mi legyen a párbeszédek vezérfonala (természetesen a regénybeli energiavámpír szövegére sem fogsz ráismerni, hiszen teljesen átírja majd palóc és szögedi tájszólás keverékébe).

    előzmény:
    terdszelikatica (42)
    2018-02-26  16:24
  8. 2018. február 26. 16:2944.

    Helyes, irány a Barátok közt és az irodalmi Nobel!

    előzmény:
    Dnanga1 (43)
    2018-02-26  16:26
  9. 2018. február 26. 16:2643.

    Örülök, hogy nem csak én látom így. 
    De ha most jót akarsz magadnak, akkor sipirc innen, mielőtt széttépnek. A Barátok közt-be én is be szoktam nézni, majd ott találkozunk.

    előzmény:
    Carpaccio (38)
    2018-02-26  16:02
  10. 2018. február 26. 16:2442.

    Hogy lehet megfekezni ?


     


    Konfliktuskezelesi modszereket kell/lene megtanulni. ennyi .


     


     

  11. 2018. február 26. 16:2141.

    Hány lába van ennek a lónak?

    idézet:
    Sheriff-2 (32)
    2018-02-26 13:08:53

    Lassitva ketto de gyorsitva 4

    előzmény:
    Sheriff-2 (32)
    2018-02-26  13:08
  12. 2018. február 26. 16:1940.

    Akinek volt mondanivalója a témához, az hozzászólt. Nem tehettek róla, hogy nektek nincs mondanivalótok, mi pedig arról nem tehetünk, hogy a TI nem érti a válaszokat. Szerintem egy írónak ennél több fantázia kell, mint ami TI-nek van, de végülis valami szárazabb történelmi regényt még ki tudok nézni belőle, ha jól utánaolvas...

    előzmény:
    Carpaccio (38)
    2018-02-26  16:02
  13. 2018. február 26. 16:1539.

    Még egy energiavámpír.

    előzmény:
    Carpaccio (38)
    2018-02-26  16:02
  14. 2018. február 26. 16:0238.

    Az ecsetelt okból kifolyólag már jó ideje alig-alig nézek be ide, és akkor leginkább csak a Barátok közt fórumot nyitom meg, mert Gerdamamával az élen eszméletlen jó kommenteken lehet szakadni. Az oldal technikai hátterére még azt mondtam, üsse kavics, elnézem, de ahogy buldózer keménymag agyonüti a topikokat seperc alatt, az vállalhatatlan. Ennyire elhanyagoltan már nem is értem, miért toldozzák-foldozzák néha a fórum funkciókat, vagy ha már hozzányúlnak, miért nem moderálnak legalább minimálisan. Szerintem az lesz a sorsa a fórum oldalnak lassan, mint a megsúgomnak: egy szép reggelen  "ez az oldal megszűnt" felirat tölt be a helyén.

    előzmény:
    Dnanga1 (33)
    2018-02-26  14:23
  15. 2018. február 26. 15:5937.

    Akkor te mehetsz is, ugye? 


    Úgy látszik, nekem kell megírnom az évszázad két legnagyobb vámpírregényét... is...

    előzmény:
    Dnanga1 (36)
    2018-02-26  15:50
  16. 2018. február 26. 15:5036.

    És bingó! Együtt a csapat!

  17. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2018. február 26. 15:3735.

    Hugyos  Józsi néninek már megint bilibe lóg a feje

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_745347 (34)
    2018-02-26  15:22
  18. 2018. február 26. 15:2234.

    Attól tartok, a TI már felhívta a figyelmet arra, hogy ne untasd őt az ilyen haszontalan hozzászólásokkal, amiben az NLC fórumozókat szidod. Ahelyett, hogy valami építő hsz-t alkottál volna - de hát ugye a topik témájához nem tudsz hozzászólni, köszönjük, Emese!


    Én amondó vagyok, hogy legalább két regényre való anyagot szolgáltattunk a TI-nek - de hát lehet, hogy én vagyok itt a legnagyobb író, mert ezt csak én látom?


    Elég gáz, hogy ti nem látjátok, én a helyetekben felkötném a gatyámat, meg a pennát!

    előzmény:
    Dnanga1 (33)
    2018-02-26  14:23
  19. 2018. február 26. 14:2333.

    Figyelj és láss. Energiavámpírokról akartál írni és lám. Nyitottál egy topikot, ahova rögtön odagyűlt az NLC összes energiavámpírja. Ők azok, akik, bármikor nyílik is egy topik, rögtön ott teremnek hárman négyen. Ők azok, akik a mások lefikázásából, földbedöngöléséből nyerik az energiáikat. Ők azok, akik az összes frissen nyitott topikot hazavágják, mert tévedhetetlennek és szakértőnek érzik magukat bármilyen magánéleti, vagy életviteli problémában. Ha véletlenül halvány lila fingjuk sincs a témáról, akkor jön a "kamúúúúúúú" bélyeg, mert ők bármiről, bárkiről tévedhetetlenül megállapítják, hogy az illető halandzsázik, reklámoz, hazudik, ferdít, feketít, pszihológiai eset, stb, stb.. Veterán NLC-s már régen nem nyit topikot, mert ezek mindent tönkretesznek. A jelenlétükkel elejét veszik akármilyen építő, támogató vagy megnyugtató beszélgetésnek. Elviháncolgatnak hárman négyen és ha már feltöltődtek, elhagyják a terepet, megnyugodva,, hogy megint sikerült valamit tönkretenni. Hol vannak már azok a több ezres jó kis beszélgetések...Mivel topik már alig nyílik, a tagok már óvakodnak a beszélgetésektől, észrevettem, hogy szivárognak át a cikkekhez, amelyek hasonló sorsra fognak jutni. És az NLC szerkesztői nem tesznek semmit, csak majd akkor ha már nem lesz munkájuk, mert kihal a fórum. Energiavámpirt akarsz leírni? Olvasd vissza a beszélgetéseiket és olyan témád lesz, hogy a tíz ujjad megnyalod utánuk. 
    Halgass rám. Magam is írogatok, itt olyan karaktereket találsz, amilyeneket az életben soha nem találkozol, mert ott a nevük szerint élik az emberek az életüket. Itt viszont kijön belőlük a valódi énjük.


     

    előzmény:
    erdomelletthaziko (27)
    2018-02-26  12:40
  20. 2018. február 26. 13:0832.

    Hány lába van ennek a lónak?

  21. 2018. február 26. 12:5231.

    Van amikor komplikált a válasz.


    Rossz kérdés nincs,de van amikor "érdekes" válaszokat kapunk.


    Szép napot mindenkinek.

    előzmény:
    Sheriff-2 (30)
    2018-02-26  12:48
  22. 2018. február 26. 12:4830.

    Cső, Váz nélkül.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_745347 (28)
    2018-02-26  12:44
  23. 2018. február 26. 12:4629.

    Jobb ha tudod azt,hogy a Google -nak is megvan a saját érdeke,ezért azt hozza fel elsőknek,akik a legtöbbet fizetnek neki.


    Surprise.

    előzmény:
    erdomelletthaziko (27)
    2018-02-26  12:40
  24. 2018. február 26. 12:4428.

    Hát te tudod, de én a helyedben inkább értékelném azt a tudást, amit itt felhalmoztunk neked röpke fél óra alatt...


    Na csőváz!

    előzmény:
    erdomelletthaziko (27)
    2018-02-26  12:40
  25. 2018. február 26. 12:4027.

    Köszönöm a "hasznos" hozzászólásaitokat. Gondolkodóba estem, érdemes volt e ide felregisztrálnom, elvégre új topikot nyitva ritkán szembesülök értelmes válaszokkal - magát a kérdéseimet se veszik komolyan; mondván nem azokat a témákat hozom fel, amiről érdemes diskurálni.


    Nem csak velem van ez így, más felhasználók is megkapják ezt; mivel vagy picsogásnak vélik a többiek, vagy Google a barátunk, meg akad, amit már megnyitottak előzőleg a fórumon ; pedig az ezen háborgók topikjai közül is kapásból mondanék párat, ami bizony egy Internetes kereséssel meg se kellett volna, hogy szülessen...


    (Még had tegyem hozzá, néha úgy támadtok rá emberekre, hogy már nyílt ilyen topik, hogy Google csak a 2. vagy 3. oldalon adja ki a találatok között és a fórumon kutatva lehetetlen rálelni).


    Nem jó érzés úgy feltenni a kérdést, hogy utána támadások érkeznek reakcióként - azért, hogy csak némán létezzek itt és semmihez se szólhassak hozzá, ne tehessek fel kérdést felesleges belépnem. Most lehet írni, hogy nyithatok topikot, csak ésszel, de amit én alkalmasnak találok azt a hozzászólók nem.


    Nem mártírkodás, nem hiszti - szimplán az, hogy másokkal felvegyem a kapcsolatot nem nekem való - mint, ahogy Müge is írta, nehéz természetem van - szóval szerintem okosabb részemről, ha meghúzódok csendben, nem lépek be, mellőzöm a fórumot; így Ti se olvastok tőlem számotokra nem tetszőt és én se tengődök valahol, ami nem illik hozzám.

Címlap

top