Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ma naaagyon szomorú vagyok

Sheriff-2
Létrehozva: 2018. január 28. 12:45


Ma nagyon szomorú vagyok,mert tegnap nagyon "csúnya-képeket" láttam/ujság cikkeket olvastam.A napom úgy kezdődik,hogy magyar híreket/ujságokat olvasok,és amikor megláttam az első képet ebben a cikkben,a gyerekkorom jutott eszembe.A boron és a csirkeszárnyon vesztek össze, majdnem megölték egymást Sajóecsegen | BOON


5 éves koromban keztem "dolgozni",egy frissen fejt pohár tej,1 szelet kenyérrel volt a "fizetésem".......de itt nem rólam van szó,hanem az a kérdésem, hogy milyen nagy ma a szegénység Magyarorszégon?


Néhány cikk,van több ahol a fentieket olvastam.Vannak újabbak köztük,vannak pár évesek is.


      Lehangoló jelentés arról, milyen gyereknek lenni Magyarországon | 24.hu


            Ennyire nincs szegénység Magyarországon - Napi.hu


                   Látlelet a magyarországi szegénységről


                           Döbbenetes adatok – tovább nőtt a szegénység Magyarországon | magyarvagyok.info


 


                        


 


 


 

  1. 2018. január 28. 19:0226.

    Ja, és gyere el látogatóba, most kezdődik február közepén a kampányidőszak, szóval tök szép lesz Budapest! Akármerre mész majd, minden szép, katonás, egyforma plakátokkal lesz kiplakátolva, mintha valami külföldi delegációt várnánk, csak nem zászlókkal. Mindez azért lesz így, mert mi tudjuk, hogy mennyire jó dolgunk is van, és hogy mindennek az oka a Soros.


  2. 2018. január 28. 19:0025.

    Régebben az éééééésti a hííííííírrrrlááápot olvastam, de én most csak itt tudok olvasni.Hungary Newspapers & News Media - ABYZ News Links

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_745347 (24)
    2018-01-28  18:57
  3. 2018. január 28. 18:5724.

    Egyébként, ha az M1-et vagy az Echo TV-t néznéd, a Lokált és egyéb kormányközeli lapokat olvasnád, akkor megszűnne ez a problémád, mert azokból kiderül, hogy egy hónap alatt már megint mennyivel csökkent a munkanélküliség (várom, hogy mikor megyünk már át mínuszba!), és már megint mennyivel teljesít jobban a gazdaság (ami Gyurcsány óta dübörög!), és hogy most ezt már a családok is mennyire nagyon érzik (igazából csak azt látjuk, hogy másfélszeresére nőttek az árak)... Szóval az egyetlen probléma, hogy nem jó médiumokból tájékozódsz, különben is fordítva tartod az információhordozódat és elfelejtetted felvenni a rózsaszín napszemcsidet!

  4. 2018. január 28. 18:5223.

    Azt hiszem abba a tévedésbe estem, hogy már nem az állam a tulajdonosa mindennek,hanem magán vállalkozók,legalábbis nagy részben.Vállalkozás: Lassan mindent elöntenek az egyéni vállalkozók - HVG.hu


    Az államnak csak az a része,amit erőszakkal elvesz másoktól.Hogy hogyan osztja szét,az valóban politika.

    előzmény:
    Dáridóri (13)
    2018-01-28  17:25
  5. 2018. január 28. 18:4422.

    Egyébként ha egy kis szerencséd van, akkor egy ilyen szegény pl. ápolónő fogja majd kivinni a kacsádat a kórházban alólad. Ha nincs szerencséd (mert mondjuk nem lesz egy épeszű gazdaság- és társadalompolitikai irányvonal), akkor gazdasági migránsok fogják kivinni.

    előzmény:
    Dáridóri (13)
    2018-01-28  17:25
  6. Torolt_felhasznalo_151823
    Torolt_felhasznalo_151823
    2018. január 28. 18:4121.

    Ezt magam is irhattam volna kegyednek:)

    előzmény:
    Dáridóri (19)
    2018-01-28  18:34
  7. 2018. január 28. 18:3720.

    Azt már meg sem kérdezem, hogy ugye reggelenként a kényes seggecskédet egyedül melengeted az autóban, tehát az ökológiai lábnyomod eléggé bazinagy ahhoz, hogy legyen mire büszkének lenned...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_745347 (18)
    2018-01-28  18:33
  8. 2018. január 28. 18:3419.

     


    Megláttad a lényeget. Most mondanám, hogy fuss neki még egyszer, de talán 100X is hiábavaló lenne. Ész kell az irónia megértéséhez.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (14)
    2018-01-28  17:32
  9. 2018. január 28. 18:3318.

    A rászorulók jó része nem tehet arról, hogy ő rászoruló. Hiába okolod őket, attól még nem lesznek kevesebben, sem pedig kevésbé rászorulók. Ezzel az erővel azt is mondhatnánk, hogy te tehetsz arról, hogy olyan környéken jársz az autóddal, ahol ezt látnod kell - miért nem mész másik útvonalon? Biztosan vannak olyan utcák és kereszteződések, ahol nincsenek kéregetők...


    Azt meg végképp nem értem, hogy szerinted manapság megfagyni és éhezni sokkal jobb, mint mondjuk 100 éve. Ez értelmezhetetlen.

    előzmény:
    Dáridóri (13)
    2018-01-28  17:25
  10. 2018. január 28. 18:2817.

    Nem muszáj az nlc-re járni, pláne nem muszáj ilyen topikba írni. Miért nem választottál másikat?Pláne, ha nem tudod a megoldást... 

    előzmény:
    Dáridóri (10)
    2018-01-28  15:23
  11. 2018. január 28. 17:5916.


     


    Én is jól felhúztam magam azon a nőcin.... Már ŐSSZEL lejárt a lakásbérleti szerződése, amit két évvel ezelőtt írt alá. Ha nem kellett volna neki a fix idejű szerződés, miért írta alá...????  Pontosan tudta a legelső pillanattól fogva, hogy mi a helyzet.


    És nekiáll síránkozni, ezek a városmindekiés gittegyletes baromarcok meg adják alá a lapot. :-(((


     


    FELHÁBORÍTÓ! 


    Hol van az öt gyeermek apja (apjai?????) ???  Nem lennék meglepve, hogy ha csak papíron egyedülálló, azaz: a gyerekeit tolja maga előtt, hogy tovább folytathassa a lumpen életét. GRRRRRR


     

    előzmény:
    Dáridóri (13)
    2018-01-28  17:25
  12. Torolt_felhasznalo_151823
    Torolt_felhasznalo_151823
    2018. január 28. 17:3715.

    Hat, ez van, igen. Kb mondani ennyit lehet ra. Egyebkent tenyleg szomoru. Ha erdeke a tema, L. Ritok Noraval van jo par interju a youtube-on, o a tema 'szakavatottja' es tesz is rengeteget a hatranyos sorsu gyerekek felzarkoztatasaert.

  13. Torolt_felhasznalo_151823
    Torolt_felhasznalo_151823
    2018. január 28. 17:3214.

    Szerintem is a legjobb modszer toppantani a koromcipellonkkel, hogy minden kulfoldon elo honfitars terjen haza, vasaroljon otthon papirzsepit, parizert es sosmogyorot, hogy az afabol a Kolompar csalad tizenharom gyereke iskolaba jarhasson. Ez nem demagog, nem ostoba es foleg nem eroltetett javaslat a megoldasra. Felterjesztesre erdemes! 

    előzmény:
    Dáridóri (10)
    2018-01-28  15:23
  14. 2018. január 28. 17:2513.

     


    Mégis milyen téma akkor ez? Most megdöbbentettél kicsit, ha valóban ártatlanul pillogsz a politikai irányra. A politika az nem valamiféle misztikus, az ország lakóitól elkülönült izé, a politika egy képviseleti demokráciában mi magunk vagyunk. A politikusok a választók meghosszabbított kezei, a döntéseik a választóik döntése. A pénz, amit elvesznek én a közösbe befizetek a politikusok (azaz én magam) által kerül újraosztásra. Ha sok a szegény, ha borzalmas, zokogós szegénység gyerMekéhezés általános, tömeges, akkor ott a politika (azaz én) vagyok a hibás, olvasom a topikodat és magamra veszem.
    Ha életvezetési, spórolós témát szerettél volna, esetleg olcsón főzzünk jót topikot, akkor vagy rosszul kommunikáltad, vagy én értettem félre teljesen. Egyéb esetben ez így politika.


    Bár igaz, van más irányú gondolatom: nekem betelt a poharam a rászorulók témával. Amikor arról van szó, hogy valami pluszt lássak abból a bődületes összegből, amit elvonnak tőlem, akkor szégyenemben kössem fel magam, mert micsoda dolog, hogy úszóaréna, stadion, négyesmetró, bicikliút, stb., stb! 21. századi kényelmes, civilizált jóléthez tartozó dolgok. Annak az ára kell a szegényeknek és a betegeknek. 1 új villamos = 5 lélegeztetőgép, nekem, aki egészséges és kifizeti mások életét ugyanolyan jó lett volna a régi négyeshatos. Vagy gyalog, bár a drága cipőmből egy utcányi maszatosarcú lesoványodott kisgyermek jóllakhatott volna.
    Szerintem 2018-ban qrvajó szegénynek lenni ahhoz képest, amilyen volt mondjuk 100-200 éve! De ezek szerint ez nem elég. Hol a határ, hogy én tehetősebb, dolgozó ember ellássam őket? Mennyit adjak még, hogy ők egyenek, lakjanak, szaporodjanak? Ha arra gondolok, hogy naponta két órával dolgozok azért többet, hogy eltartsak néhány családot, azt vajon én akarom-e? Vajon kötelességem-e? S ha igen mi a maximum licit? A munkaidőm felében dolgozok magamért, másik felét idegenekért parazitákértdolgozok, majd ahogy nő a számuk úgy fordul az arány, megtarthatok egy keveset. Talán legyen egy törvény, hogy a dolgozónál a fizetése 15-20%-át ott kell hagyni? Nekem ebből a témából elég! Elég, hogy harmadikán a dugóban gyönyörködök a fizupapíromon a levont hatszámjegyben, balra nézek szeretetéhség aggyápéztmégamaradékbólis plakát, előre nézek 40-es pali botorkál a záróvonalon műanyagpohárral a kezében. Lenézek, ölemben a startlap, ahol a város mindenkié dologtalan taknyok 15 perc hírnévért segítik a bihari út 8 - hős utcai "rászoruló szegényeket".


    Te mit gondolsz, mi a generális megoldás mindkét fél megelégedésére?


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     

    előzmény:
    Sheriff-2 (11)
    2018-01-28  16:16
  15. 2018. január 28. 16:2012.

    Mielőtt megint valaki problémát látna az egy betű miatt, mint pl. tegnap, az "özött"=között.

    előzmény:
    Sheriff-2 (11)
    2018-01-28  16:16
  16. 2018. január 28. 16:1611.

    Valóban lehet úgy (is) segíteni,elgondolkodtam rajta, és akkor én elég sokat teszek érte.Most csak az első hármat árulom el.


    Sok magyar terméket vásárolok.


    Készpénzel segítem a Vörös Keresztet.


    Amiről esetleg neked még tudomásod sincs, készpénz és sokminden mással a Habitat for Humanity-t.


    Sok ezer dollárt juttatok el ismerősöknek/barátoknak mint ajándék minden évben, de én semmiféle magyar juttatást nem kapok.Amit örököltem a szüleim halála után,azonnal elosztottam,mondjuk a rokonaim özött.


    Amire nem számítottam, hogy gazdasági dologból politikai téma lett.

    előzmény:
    Dáridóri (10)
    2018-01-28  15:23
  17. 2018. január 28. 15:2310.

    Te is segíthetnéd az itthoni munkáddal a magyar szegényeket! Itthon dolgoznál, akkor itthon adóznál, akkor tennél az ellen a szörnyűség ellen, amin ma naaagyon szomorú lettél. Többek között amibe morzsolod most a könnyeidet papírzsepi, azt is itthon vásárolnád meg, és annak az áfája menne a közösbe, talán pont egy éhező magyar kisgyerMek táplálására.


     A hova teszi az állam a pénzt kérdést ki kell egészíteni azzal, hogy azt a pénzt, amit bizonyos körökhöz tartozó emberek nem lopnak el. Mert az, ahogyan kiterelik mindenféle jogcímeken, törvényes, vagy sok esetben törvénytelen módon, az ez átlagos értékrend szerint lopás. Szerintem még az érintettek szerint is. De, ha lehet, miért ne? Tegye csak! Amit meghagynak azt meg valamiféle befektetésnek lehet tekinteni, legyen mihez nyúlni holnap. És nem kell itt fideszezni, komcsizni, mindegyik ezt csinálja! Ugyanazok az arcok, ugyanazok az érdekkörök, azok a családok szerepelnek. Tegnap az apja, ma a fia, holnap a menye vagy sógora. Erre kell megoldás! Az mi? Hát majd itt az nlcén kitaláljuk közösen ilyen demagóg, ostoba és erőltetetten aggódós topikokban.


     


     


     

  18. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2018. január 28. 15:159.

    országokba


     


    országokban

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (8)
    2018-01-28  15:12
  19. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2018. január 28. 15:128.

    Szóval:saját energia nélkül semmi sem megy.


    Láttam nyugati országokba olyan szegénységet, hogy majdnem hanyatt vágódtunk tőle.Ugyanakkor olyan szociális ellátásban volt részük a retkeknek, hogy kétfelé állt az ember füle tőle.........

  20. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2018. január 28. 15:107.

    Azért mert szegény valaki, attól még tarthatna rendet.Ha takaros szegény portát látok, attól rendülök meg igazán.Ők valóban jobb sorsra érdemesek.


    Amíg valakik arra is lusták hogy budit állítsanak fel a háznál, addig mindig lesz ilyen ocsmány kép, amit a "többség" orra alá dugnak.


     


    Különben pedig hozhattad volna a mogyorómismancon összeveszi egyéb népek  kulturált viselkedéséről is képet, az is szegénységi bizonyítvány, nemde?

  21. 2018. január 28. 14:536.

    Ahogyan én látom:


    azon rétegek, ahol vállalnak gyermekeket, leszakadtak, vagy  leszakadóban vannak, kivételek azon kevesek, akik egzisztenciálisan is alkalmasak a több gyermek minőségi ellátására.


    Ahol alkalmasabbak lennének anyagilag gyermekvállalásra, ott max. 1 esetleg kettő gyermek van.


    A gyermekek zöme ott születik, ahol nem igazán van igénye a szülőknek arra, hogy minőségi nevelést, és perspektívát nyújtsanak.


    Itt vannak a sokkoló gyermekszegénységek, éhezések, és mindazok a körülmények, amik nem illenének már egy XXI. századi európai palettára.


     


    .

  22. 2018. január 28. 14:275.

    Viszont kaptunk levelet a Soros tervről a miniszterelnöktől. Egyesek nagy becsben tartják az ilyen leveleket, gondolom, még a vitrinbe is beteszik, és olvasgatják, ha valamit nem értenek a TV-ből - hátha abban benne van a magyarázat!


    Mások meg azért tekintik kincsnek, mert jó lehet gyújtósnak, amikor szeméttel kell tüzelniük, mert nincs más. 

  23. 2018. január 28. 14:234.

    Azt a pénzt, amit az állam tehetne bele a rendszerbe, azt nem tudják holmi jótékonysági gyűjtések pótolni! Gondolj bele, egy segélyszervezet mondjuk összegyűjt max. egy-két százmilliót (egy nagyobb szervezet), főleg karácsonykor, mert akkor az emberek jobban adakoznak.


    Az állam ezermilliárdok felett rendelkezik évente. Az pont hat nullás nagyságrendi különbség!

    előzmény:
    Kövesdiági (2)
    2018-01-28  14:18
  24. 2018. január 28. 14:193.

    Hát most erre mit mondjunk? Ez van. 

  25. 2018. január 28. 14:182.

    Én is szeretnék tudni a valós helyzetről....Néha látok elképesztő szegénységet, de sokszor nem tudom eldönteni  - KI A HIBÁS??? Az  állam, az állami alkalmazottak nem kielégítő-nem jól szervezett  munkája ,    az emberi lustaság-butaság- tehetetlenség....Rengetek segélycsomagot-pénzt -adományt gyűjtenek be....nem kerül a megfelelő helyre....???? Vagy a szegénység  egy betömhetetlen bendő????


     

Címlap

top