Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Főnök vagy vezető? Előbbi?

lacika@usa.com
Létrehozva: 2018. január 4. 11:24

A főnök és a vezető közt a különbség hogy a vezető a csapat része a főnök meg a csapat felett áll?



Mi a két vezetői mentalitás közti különbség?

A vezető a csapat részének tekinti magát, nincs olyan hogy „ők“ meg „én“ hanem csak „mi „ létezik, és felfogja ami a csapatnak jó az jó a cégnek ami a csapatnak rossz az rossz a cégnek, és mivel ő is a csapat része ha a csapatnak rossz neki is rossz. Érdeke hogy akár az elemi dolgozónak is jó legyen, mert ha annak rossz a csapatnak rossz ha annak rossz a cégnek rossz.
Érdeke hogy amennyire lehet jó legyen a dolgozónak mert ha rossz neki elmegy és az csak a cégnek rossz végső soron.

Míg a főnök szerint vannak a dolgozók, az „ők“, a pórnép a csicskák és vagyok „én“ az atyaúristen, és mindenki úgy táncol ahogy én fütyülök mert én vagyok a „főnök“ és köszönjék meg hogy velem egy levegőt szívhatnak.
Nem érdekes mi a jó nekik, ha rossz is nekik leszarom, az a lényeg hogy nekem jó legyen iroda fizetés céges kocsi. Hogy a végeken minimálbér van és ostorcsapkodás és naponta mennek el emberek emiatt mit se számít amíg az én székem megvan.
Hisz ők csak dolgozók kit érdekelnek- a lényeg itt én vagyok a főnök, rólam szól az egész, a nap is miattam kel fel.

Ennyi lenne a különbség?


Valamint még kérdés hogy melyikből van több? Vezetőből vagy főnökből?

Mondjuk én a saját életemben a melóhelyeimen 1 db vezetővel találkoztam eddig és vagy 10 atyaúristen főnökkel.


  1. 2018. január 12. 21:33104.

    Mondjuk a horoszkóp szerint elvileg mindenkinek van egyfajta "hivatása", egy cél, amelyre törekszik. És ez szerintem az egyik legérdekesebb dolog a horoszkópokban, hogy mindenkinek más a célja - nem is vagyunk annyira "egyformák"...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_745347 (103)
    2018-01-12  11:02
  2. 2018. január 12. 11:02103.

    Miért ne lehetne elege?


    Az eredeti kérdés az volt, hogy amikor valaki elmegy vakációzni, akkor megnézi-e az e-mailjeit stb. Tehát, hogy foglalkozik-e a munkájával. Én erre írtam a munka-hivatás dolgot. De szerintem pl. lehet "hivatása" valakinek a javak felhalmozása (mondjuk a biztonságunk érdekében) is, mindenféle emberek vannak, ki mit tart fontosnak... Mindegy, hogy egy mezei dolgozó, vagy egy hivatástudattal élő valaki viszi túlzásba a munkát - én csak annyit írtam, hogy utóbbi hajlamosabb túlzásba vinni, már csak azért is, mert plusz belső motivációja van rá.


    Meg mondjuk egy gyári munkás (mondjuk egy jobban kereső autógyári), ha elmegy wellnesszelni, akkor neki az internetezés a kikapcsolódás része lehet, mivel a hétköznapokban ezt elég korlátozott mértékben teheti meg.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_447735 (102)
    2018-01-12  09:31
  3. 2018. január 12. 09:31102.

    Sztem H Katinkanak is elege van idonkent az uszasbol, egy orvosnak is a betegekbol,betegsegekbol/gyogyitasbol. Nem arrol irtam,hogy az alap beallitodas,vagyis hogy szereti-e az ember a munkajat, hogy o maga minek vallja magat, hanem a szabadsag/munka kapcsolatarol (kb a kiegesrol). 


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_745347 (84)
    2018-01-10  18:25

Címlap

top