Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Főnök vagy vezető? Előbbi?

lacika@usa.com
Létrehozva: 2018. január 4. 11:24

A főnök és a vezető közt a különbség hogy a vezető a csapat része a főnök meg a csapat felett áll?



Mi a két vezetői mentalitás közti különbség?

A vezető a csapat részének tekinti magát, nincs olyan hogy „ők“ meg „én“ hanem csak „mi „ létezik, és felfogja ami a csapatnak jó az jó a cégnek ami a csapatnak rossz az rossz a cégnek, és mivel ő is a csapat része ha a csapatnak rossz neki is rossz. Érdeke hogy akár az elemi dolgozónak is jó legyen, mert ha annak rossz a csapatnak rossz ha annak rossz a cégnek rossz.
Érdeke hogy amennyire lehet jó legyen a dolgozónak mert ha rossz neki elmegy és az csak a cégnek rossz végső soron.

Míg a főnök szerint vannak a dolgozók, az „ők“, a pórnép a csicskák és vagyok „én“ az atyaúristen, és mindenki úgy táncol ahogy én fütyülök mert én vagyok a „főnök“ és köszönjék meg hogy velem egy levegőt szívhatnak.
Nem érdekes mi a jó nekik, ha rossz is nekik leszarom, az a lényeg hogy nekem jó legyen iroda fizetés céges kocsi. Hogy a végeken minimálbér van és ostorcsapkodás és naponta mennek el emberek emiatt mit se számít amíg az én székem megvan.
Hisz ők csak dolgozók kit érdekelnek- a lényeg itt én vagyok a főnök, rólam szól az egész, a nap is miattam kel fel.

Ennyi lenne a különbség?


Valamint még kérdés hogy melyikből van több? Vezetőből vagy főnökből?

Mondjuk én a saját életemben a melóhelyeimen 1 db vezetővel találkoztam eddig és vagy 10 atyaúristen főnökkel.


  1. Torolt_felhasznalo_526801
    Torolt_felhasznalo_526801
    2018. január 5. 16:2751.

    Én az ilyeneken már csak mosolygok... A wifit azért megvédeném: manapság már az internet biztosítása majdnem olyan alapszolgáltatásnak számít, mint mondjuk az, hogy van villany meg meleg víz. Jó, egy kicsit túlzás, de azért efelé megyünk. Aki alapból olyan életet él, aminek az informatika a napi része, vagy a munkája miatt úgy használja az internetet, mobiltelefont, mint bármi más alapeszközt, az nem fog elszakadni ettől a mentalitástól nyaraláskor sem. Azért tudom, mert én is ilyen vagyok. Nekem pl. azért lett mobilinternetem, hogy ne függjek a wifitől. Én is minden reggel e-mail-ellenőrzéssel kezdek, nyaraláskor is, de ettől még prímán el tudom engedni magam a nap további részében.


    Az más kérdés, és ebben nagyon igazad van, hogy aki ilyen ember, az utazás előtt 10x is ellenőrizze, hogy ahová megy, van-e wifi. Nem a helyszínen kell hőbörögni.

    előzmény:
    cabron (50)
    2018-01-05  15:55
  2. 2018. január 5. 15:5550.

    Az a baj, hogy egyre több a hülye.


    Nem témába vág, de leírom.


     


    A minap olvastam egy Welness szállodáról értékeléseket. A szálloda egy eleve völgyben fekvő városban van, azon belül is gyakorlatilag az erdőben.


    A legfőbb kritikája a szállodával szemben (!) a legtöbb hozzászólónak, hogy szar a térerő és a Wifi. 


    Egyrészt, miért nem nézte meg, hogy hova megy? Másrészt, elmegy valaki az erdőbe welnessezni egy szállodába hétvégére, tényleg olyan rohadt fontos a Wifi? Ha agyonütnek sem fogom megérteni. Pihenni, áztatni magát, stb. megy oda az ember, tényleg olyan szörnyű internet nélkül maradni?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_526801 (48)
    2018-01-05  15:29
  3. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2018. január 5. 15:3649.

    Igen, bizony.


    Némelyik olyan volt,hogy napokig dőltünk a rötyögéstől.


     


     

    előzmény:
    antironia (35)
    2018-01-05  11:42
  4. Torolt_felhasznalo_526801
    Torolt_felhasznalo_526801
    2018. január 5. 15:2948.

    Semmi baj az emberekkel, csak kerülni kell a hülyéket.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_745347 (45)
    2018-01-05  15:23
  5. 2018. január 5. 15:2747.

    Miért nem mész Ausztriába dolgozni? Ott pont az ilyeneket várják, mint te.

    előzmény:
    lacika@usa.com (44)
    2018-01-05  14:38
  6. 2018. január 5. 15:2446.

    Van zuhanyzó?

    előzmény:
    lacika@usa.com (44)
    2018-01-05  14:38
  7. 2018. január 5. 15:2345.

    Egyetértek. A legjobb a pusztaságban egy kis tanya, néhány kecske meg tyúk. Az emberek tök feleslegesek.


    Ma is hálát adtam séta közben, amikor olyan helyre érkeztem, ahol több száz méter távolságban nem volt körülöttem senki. Istenem, micsoda élmény volt! Kár, hogy nincs jó idő, mert akkor lefeküdhettem volna a földre és ottmaradtam volna még... úgy örökre...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_526801 (39)
    2018-01-05  12:19
  8. 2018. január 5. 14:3844.

    "És neked mi közöd van ahhoz, hogy a tulajdonos kit alkalmaz, kinek mennyit fizet....?"


     


    Csak akkor ne pofázzon legalább hoyg "azért nincs fűtés az öltözőben meg a zuhanyzóban mert nincs jjajjj nincs pénzzzzzz"


     


    Hogy nem szakad rá a plafon a hazug szemétjére!!!


     


    Zuhanyozzunk 5 fokban......


     


    De a haversógorkoma kamu állásaira van pénz!!


     


    Akkor mondja azt: lenne pénz légkondis öltözőre meg jakuzzira is de a haversógorkomák kamu állásai sajnos elviszik a pénzt....


    Te a melós aki az értéket termeled aki a megélhetést adod a szemétjének, te fagyjál meg.


    Az ő haversógorkoma raokszopkodója meg 10 milliós céges kocsiban feszít.... erre kell a pénz. De egy gázkályhára már nem fussa.....


     


    HM??? hogy is van ez?

    előzmény:
    antironia (36)
    2018-01-05  11:44
  9. 2018. január 5. 14:3443.

    "Ha lenne normális szakmája, és egy morzsányi önbecsülése, "


     


     


    erre röviden


     


    1) szakmám van több is hogy normális avgy nem az nézőpont kérdése. az egyik szakmám cnc-s maró van kereslet rá de annyi van belőle mint  a szemét így mit ér? minimálbért.


    2) önbecsülés. kérem. az volt. VOLT. de 10 év a magyar munkaerőpiacon az UTOLSÓ morzsáját is kiölte.


    Tudod ha évekig azt hallod hogy kussolja vagy kirúglak 10en vannak a helyedre és ez igaz is!! akkor milyen önbecsülésről beszélsz?


     


    Hova "önbecsüljek"???

    Aztán a villanyszámlát azt ki fizeti be ha a nagy önbecsülésemmel kivágtak?

    előzmény:
    antironia (37)
    2018-01-05  11:46
  10. 2018. január 5. 13:5942.

    Igen, ez egy szerencsés helyzet. A tulajdonos nem pénzmosónak használja a cégét, hanem érdekli is. :)

    előzmény:
    Dnanga1 (40)
    2018-01-05  13:13
  11. 2018. január 5. 13:5841.

    Hát igen. No, meg azt sem árt tisztába tenni magunkban, hogy milyen nívón vagyunk képesek teljesíteni és akarunk-e, tudunk-e ezen változtatni, fejlődni. 


    Vagy akarok-e egy kicsivel több fizuért napi 2-3 órát utazni stb. Sok mindent kell mérlegelni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_526801 (39)
    2018-01-05  12:19
  12. 2018. január 5. 13:1340.

    Igen, van ilyen is. De ha mi nem dolgoztunk volna erőnkön felül, sokszor reggel hattól délután hatig, ami aztán ki sem lett fizetve, akkor még itt sem tartanánk. Ez a vezetőség úgymondd "saját malomra dolgozott" és "túlélt". Ilyen, olyan képzésekről szóló papírokat kellett aláírnunk, ahol nem is voltunk ott. Munkaruha nyilvántartást kellett aláírnunk és közben a saját göncünkben dolgoztunk. És ez csak két példa. A vezetőségből a régiek, az értelmesebbje már elment máshova. Felvettek egy új termelési igazgatót, aki aztán beszámolt a tulajdonosoknak sok dologról itt, ő nem sokáig maradt, mert a G. úr a vezetőnkkel egyetemben kitúrták. Azt gondoljuk, lényegében ez inditotta el a tulajdonosokban azt, hogy körül kell itt nézni, mert valami rohadtul bűzlik. Reméljük, jobb lesz.

    előzmény:
    cabron (34)
    2018-01-05  10:36
  13. Torolt_felhasznalo_526801
    Torolt_felhasznalo_526801
    2018. január 5. 12:1939.

    Bár ezt a gondolatot már elcsépeltek, és tényleg már közhelyszámba megy, de a saját bőrömön tapasztaltam meg annak az igazságát, hogy mennyire fontos a hozzáállás. Hogy az élet dolgai hogyan hatnak rád, hogy mennyit engedsz be magadba, és ezáltal mennyire leszel elégedett/boldog..., az kb. 80 százalékban a hozzáálláson múlik. Amíg ezt valaki nem realizálja magában, és nem próbál meg a saját hozzáállásán változtatni, addig nem fog megváltozni az élete, mert csodák nincsenek.

    előzmény:
    cabron (38)
    2018-01-05  12:07
  14. 2018. január 5. 12:0738.

    Én egy percig nem mondom, hogy normális egy munkáltató részéről, hogy kihasználja azokat, akiknek nincs tudás, komoly szaktudás a birtokukban, de ezeknek az embereknek meg fel kell tudni dolgozni, hogy nemigen válogathatnak.

    előzmény:
    antironia (37)
    2018-01-05  11:46
  15. 2018. január 5. 11:4637.

    Ha lenne normális szakmája, és egy morzsányi önbecsülése, akkor nem ilyen helyen dolgozna.


     


    De a jelek szerint ezek nincsenek meg nála... 


     


    De eszébe se jut önvizsgálatot tartani, hogy _ő_ miben javíthatna a saját helyzetén.


    Mindig MÁÁÁÁÁÁÁS a hibás.


     


    Na ezért tart ott, ahol.....  És tényleg csak szánni lehet... :-s 

    előzmény:
    cabron (33)
    2018-01-05  08:35
  16. 2018. január 5. 11:4436.

    És neked mi közöd van ahhoz, hogy a tulajdonos kit alkalmaz, kinek mennyit fizet....??? Az ő pénze, szíve joga eldönteni, hogy hány autót vesz az alkalmazottjának, vagy hány rokonának biztosít állást (ha papíron is...)


     


    Egyedül ő döntheti el.


    Tudod, akinél a pénz, az fújja a passzátot. :-D

    előzmény:
    lacika@usa.com (31)
    2018-01-05  08:28
  17. 2018. január 5. 11:4235.


     


    (visszasírom a régi kamutopikokat, amin legalább röhögni lehetett....) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (28)
    2018-01-04  21:04
  18. 2018. január 5. 10:3634.

    Van ennek egy másik oldala is. Mégpedig az, hogy adott esetben a vezetőség a lelkét is kiteheti, ha a munkavállalók nem tudnak mit kezdeni egy olyan helyzettel, hogy a vezetők csapatmunkát akarnak. Ennek lehet oka az is, hogy kvázi leszarják, meg az is, hogy úgy szocializálódtak, hogy van a góré, akinek mindig igaza van, és vannak a beosztottak, akiknek kuss, ami rohadtul kényelmes is tud lenni. Lehet szidni a főnököt, nekem meg nem kell semmit tenni. :)


    Én belefutottam ilyenbe, amikor vezető lettem. 

    előzmény:
    Dnanga1 (30)
    2018-01-05  00:31
  19. 2018. január 5. 08:3533.

    Jó, most ezzel mit kezdjünk?


    Keress másik melót. Bár én a helyedben elgondolkodnék azon, hogy miért csak olyan munkahelyet találsz, ahonnan egy-két hónapon belül le kell lépni, mert annyira szar. 

    előzmény:
    lacika@usa.com (31)
    2018-01-05  08:28
  20. 2018. január 5. 08:2932.

    "Itt picsogsz egy női fórumon, ahelyett, hgoy a tettek mezejére lépnél...??? szánalom.'


     


     


     


    ööö olvass vissza. Liba.

    előzmény:
    antironia (26)
    2018-01-04  20:52
  21. 2018. január 5. 08:2831.

    " a cég termel annyit, hogy simán tudna fizetést emelni, vagy csak rendeléstől rendelésig él? "


     


    Hát azt ki tudja én csak azt tudom hogy a "nagyfőnök" összes családtagja itt dolgozik papírkkamu beosztásokban látni még soha egyiket se látta senki a főnök fia úgy dolgozik itt hogy a jelentléti ívben naponta szerepel hogy ott van 8 órát velünk... még soha senki 1x se látta 5 percre se...


    Most vettek novemberben új céges kocsit a főnöknek mert az kell ki is próbálta elment 2 hétre szabira az új céges kocsival... semmi gond benzint is a cég állja..


    És ugyanezen a helyen nincs fűtés az öltözőben mert arra nincs pénz omlik a vakolat mert arra nincs pénz béremelés nuku mert arra nincs pénz...


    kb jól leírtam a céget??


    Szerinten igen.


     


     

    előzmény:
    Kercsi (29)
    2018-01-04  22:12
  22. 2018. január 5. 00:3130.

    Azt hiszem nálunk főnökök voltak. Voltak, mert most rúgták ki a vezetőséget. Az új évben már nem voltak a cég alkalmazásában. A karácsonyi vacsorán sem voltak már ott. Ésszel éltek a tulajdonosok, mert idehozták a saját embereiket.  Fél évig velünk jártak munkába, nézegettek, beleszóltak ebbe, abba, majd az igazgatótól, üzemvezetőig megköszönték mindenkinek a munkáját. Előre tervezett volt minden, mert már vannak itt vannak új emberek. Az üzemvezető azért repült, mert úgy beszélt az emberekkel, mint a kapcaronggyal. A külföldi, de magyarul tudó ember szerint külföldön még eddig sem lett volna főnök, mert senkinek nem hiányzik egy esetleges per. A vacsorán a tulajdonosok, megköszönték, hogy kitartottunk, Günther úr nem jön többet ellenőrizni a vállalatot, az ő munkájára sem tartanak a továbbiakban igényt. Kapunk jelentős béremelést, a Cafeteria is emelkedik, a bérletet is kifizetik.  Az ideiglenesen kinevezett holland igazgató, a héten minden nap az üzemet járja, és írogatja fel, hogy mit kell cserélni, mire van szükségünk a normális munkamenethez,  mert mint mondta, ahol a munkások nem érzik jól magukat, ott nem is fog kialakulni a kötődés a céghez. Már most érezhető a változás a hangulaton. Remélem még nem késő, mert igen a vég határán billegtünk.

  23. 2018. január 4. 22:1229.

    Nem értem, hogy ebben az esetben miért foglalkoztat a különbség főnök és vezető közt, ha a főnököd észre sem vesz, mert annyira a hierarchia alsó fokán állsz. Ha te lennél főnök, mit tennél másképp? nagyobb fizetést adnál magadnak, több felelősséget - több munkát, jobb csapatot hoznál létre? a közvetlen főnököddel van baj vagy a felsőbb vezetőkkel? a cég termel annyit, hogy simán tudna fizetést emelni, vagy csak rendeléstől rendelésig él? 

    előzmény:
    lacika@usa.com (25)
    2018-01-04  20:29
  24. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2018. január 4. 21:0428.

    SZERINTEM ez ugyanaz a troll, akivel kifizettették a céges karácsonyi bulit, meg aki nem talál melót 200 km-es kkörzetben négy diplomával..... 


     


    idézet:
    antironia (24)
    2018-01-04 20:11:49

    Ilyen melósokkal, megértem..............


    Csepp esze lenne a FŐNÖK-nek, azért is fizettetne hogy dolgozhat nála ez az emberszabású.

    előzmény:
    antironia (24)
    2018-01-04  20:11
  25. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2018. január 4. 21:0127.

    Igen.

    előzmény:
    antironia (24)
    2018-01-04  20:11

Címlap

top