Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fizucsökkentés felállsz?

sioorange
Létrehozva: 2017. december 16. 19:43
Hány százalékos fizetéscsökkentés az ami miatt azonnal felállnál a munkahelyen?

Ha a munkáltató olyat tesz hogy szerződéssel mindennel ellentétesen egyoldalúan lecsökkentené a fizetésed nem érdekes hozzájárultál -e
-akkor hány százalék ami munkanélküliség ide vagy oda nem nyelnél le hanem azonnal felállnál?

  1. 2017. december 19. 18:02151.

    Szia!


    Én pontosan tudom, miről beszélsz, hogy sehova sem hívnak be interjúra az önéletrajzod alapján. Segget csinálhatsz a szádból, cifrázhatod, mint Bözsi a csárdást (hogy így írod meg, űgy írod meg, jó, hogy a nevedet nem kell lecserélni, bár ki tudja?!), de nem lesz jobb a helyzet. Én ugyanígy vagyok, csak én most dolgoztam egy viszonylag jó helyen, tényleg mindenki összetenné a kezét ilyenért, és mégis otthagytam egy év után. Elegem lett a 8 órából, hogy 2,5 órát utazom naponta keresztül a városon, és gyakorlatilag használhatatlan vagyok, és még csak nem is olyasmivel foglalkozom, ami előrébb vinne. Ennyi részemről, kiléptem, és hogy nem bántam meg, az túlzás, mivel hiába keresek számomra megfelelő munkát, nem találok. Én már lemondtam Magyarországról, itt változás egyhamar nem lesz, ha pedig a Fidesz kormányon marad, akkor ez csak még rosszabb lesz. Nem látok más megoldást, mint külföld. Végre lesz értelme a nyelvvizsgáimnak is, meg annak, hogy új nyelveket tanuljak. Neked is ezt ajánlom, de előtte a helyedben még jól beperelném a céget, (amiért nem fizetik ki a szerződéses összeget), mert megérdemlik!


    Ne várj, mert nincs mire várnod! Az élet csak elmegy melletted, ha itt maradsz.

  2. 2017. december 19. 17:56150.

    Ja, keress olyan állást, ahol kifogásokat kell találni, mert abban viszont qrva jó vagy!


     



     


    Az egész topik legfrappánsabb kommentje! :-) 


     


    Ajánlom neki olvasgatni: 


    www.kifogasokvilaga.hu 


     


    Megtalálja benne az összes kifogást, amit valaha felhasznált önmentegetésre. :-D

    előzmény:
    etilany (144)
    2017-12-19  17:01
  3. 2017. december 19. 17:53149.

    MESE-MESE-MESKETE....


     


    KAMUTOPIK, ezer százalék! 


    És magában ott röhög, hogy hányan ráugrunk az abszolút irreális hazugságaira... :-s 


     


     

    előzmény:
    etilany (130)
    2017-12-19  14:09
  4. 2017. december 19. 17:51148.

    Uramatyám! 45 éves elmúltál, állítólag férfi vagy, és úgy rovázol mint egy ötéves óvodás...????? 


    Neked valami qrvára elromlott ott nyakon felül, de jó régen! 


     


    Felsorolsz egy rakat diplomát meg szakmát - és Bp-en nem találsz EGYIKKEL SEM munkahelyet...??


     


    Na ezt az se hiszi el, akinek hat anyja vót! :-D


    EGy sima energiavámpír vagy, aki abban leli örömét, hogy az ÁLPROBLÉMÁIT mások elé teregeti. 


     


    BROÁF:


     


     

    előzmény:
    sioorange (120)
    2017-12-19  12:35
  5. 2017. december 19. 17:47147.

    Ilyen picsogást, tehetetlen, impotens nyafogást nem szoktak férfiak előadni...


    FŐleg nem nyilvánosan... 


     


    Lehet, hogy hímnemű vagy, de hogy férfi NEM, az egészen biztos. 

    előzmény:
    sioorange (109)
    2017-12-19  07:29
  6. 2017. december 19. 17:45146.

    https://www.youtube.com/watch?v=YbKZ3JaL4ww&has_verified=1


     


    Remélem, nem okoz gondot a beazonosítás, hogy mi a barlang, valamint hogy ki a medve, és ki a vadász..... :-DDDDD

    előzmény:
    sioorange (114)
    2017-12-19  10:27
  7. 2017. december 19. 17:33145.

    Nem. A munkáltatódnak joga van új szerződést ajánlani akár új munkakörrel, akár új fizetéssel (a minimálbért vagy garantált bérminimumot kell megkapd, azt meg megkapod). Ezt neked jogod van vagy elfogadni, vagy nem.


     


    Ha nem fogadod el, nem írod alá az új szerződést, az annyit jelent, hogy az új szerződés hatályával megszűnik a munkaviszonyod és pont. A munkáltatód ott baszhat rá, hogy egy nem kölcsönösen elfogadott szerződés alapján tovább foglalkoztat. Ha felnyomod. 


    Az meg, hogy 10 éve ülsz a kakában gyerek nélkül és mindenki hülye, csak te vagy a helikopter, téged minősít. Sok végzettség ide, vagy oda.

    előzmény:
    sioorange (143)
    2017-12-19  16:58
  8. 2017. december 19. 17:01144.

    Pedig igaz amit Petra írt. Nagyon leegyszerűsítve, ha valahova asztalost keresnek, (és mondjuk van ilyen szakmád), akkor ne azt emeld ki az önéletrajzodba, hogy "egyébként" Oscar díjas színész vagy meg kémia Nobel díjat ítéltek meg neked, (mert ott ez senkit sem érdekel) hanem olyant, ami azzal a meghirdetett állással kapcsolatos. HR-es, "általánosságban" szerintem nem tud igazán segíteni azzal, hogy milyen az önéletrajzod. Amikor munkát kerestem, megnéztem mindig, hogy mik az elvárások, és olyasmit próbáltam kiemelni, ami ahhoz illeszkedik. (mondjuk ezek triviális dolgok, csak azért említem, mert szerinted a HR-sek hülyék, pedig nem azok, csak ugye egy HR-esnek sokszor azt is mérlegelnie kell, hogy amellett, hogy szakmailag megfelelsz, beleillesz-e a  csapatba ezért aztán, "általánosságban" egy karriertanácsadó nem sok mnident tud kezdeni az önéletrajzoddal). 45 évesen ezt akár át is kellene látnod, ha már olyan sok diplomád és OKJ-s szakmád van.


    Ja, keress olyan állást, ahol kifogásokat kell találni, mert abban viszont qrva jó vagy!

    előzmény:
    sioorange (136)
    2017-12-19  14:56
  9. 2017. december 19. 16:58143.

    Többen ugatták már nekem hogy miért nem jogász...... na kérlek akkor elmondom mit mondott a jogász.


    Mi lenne a jogszerű eljárás csak hogy lássuk mekkora csaló mocsok a munkáltató.


    Tehát anyagi nehézségei vannak nem tud annyit fizetni. Oké.
    felajánlja az új szerződést kevesebb bérrel. Ha aláírom = elfogadtam,ezzelé téma zárva.


    De ha nem írom alá!! És nem írtam alá!!


    Akkor a munkáltatónak kötelessége


    a) a régi bérrel foglalkoztatni (ezt nyilván nem fogja tenni)


    b) felmondani nekem ( ő nekem és nem én neki!!!!) fizetni a felmondási időt és a VÉGKIELÉGÍTÉST!! Esetemben laza 850.000 lenne a fizetésen felül.....


    ÉS erre már nem indok a fizetési nehézség se. Akkor is ki kell fizetni.


    Na ezt lopja el a munkáltató. Nem mond fel ugyannakkor nem is fizet ki rendesen.


     


    Na? Egyéb szar bullshit a munkáltató csalásának védelmében?


     


     

    előzmény:
    etilany (142)
    2017-12-19  16:42
  10. 2017. december 19. 16:42142.

    Szorozd fel 10 évvel. Én egész pontosan úgy írtam, hgoy a  10 év alatt csak találtál volna mást.


    Más: 2008-as válságot követően Romániában az IMF hitel miatt azt a  megszorító intézkedést hozták "központilag", hogy minden közalkalmazott fizetését 25!!! %-kal csökkentik. Mindegy, hogy ő a Román Nemzeti Bank elnöke sokmilliós fizuval, vagy csóró tanár, ápoló, utolsó  kitisztviselő valahol, (ad absurdum, ha valaki iskolai takinéni volt, az övét is csökkentették, stb). Az ország szarban volt, ezt "találták ki". Ellopták-e vagy sem a fejesek azt nem tudni, mnidenesetre, a nehéz helyzetre hivatkoztak, és akinek nem tetszett el lehetett menni. Vagy maradt és kussolt, nem azt kérdezgette, hogy mi köze a nehézségekhez? Na és képzeld, képzeld, a munkaidejüket nem csökkentették 25%-kal (ha már a  beteg rokon példát hoztad). Sokan elmentek (tanárok pl.) a  versenyszférába, mert azt mondták, hogy azért mindent neeeeem (az amúgy is alacsony bért mégjobban megnyirbálni), és volt, aki azt mondta, szereti a  munkáját/vagy kényelmes a kis közalkalmazotti lét/ nem tart örökké a megszorítás (nem is tartott "csak" kb két évig). Veled is közölték, hogy mi a  szitu, és ha nem tetszik, el lehet menni de te nem akarsz, mert még nem találtál jobbat. Ez rendben, akkor húzd meg magad és maradj és ne pofázz, mert még így is jobb dolgod van, mnit sok másnak. 

    előzmény:
    sioorange (141)
    2017-12-19  16:12
  11. 2017. december 19. 16:12141.

    "hogy azt máshol ne kaptad volna meg, "


     


    Mondd azt a helyet. Mondd.


    Holnap ott kezdek.

    előzmény:
    etilany (139)
    2017-12-19  15:38
  12. 2017. december 19. 16:11140.

    "a  csökkentés azért van, mert "ellopják", általában átmeneti nehézség miatt szokott ilyen lenni.) "


     


    Ez mellébeszélés bullshit.... te is tudod. Ha nekem van egy szerződésem benne btto alapbér 100 ft akkor annyit és nem 8, meg 9, meg 7 ft-ot kell adni.


    Ennyi ezen nincs mit ragozni. Átmeneti nehézség és ahhoz nekem közöm?


    Tessék akkor fordítva a szitu csak lássuk mekkora abszurd ez:  beteg rokonom miatt ezentúl csak minden másnap tudok bejárni melózni, mert csak...de azért a full fizetést azt elvárom!!! és kuss főnök mert ez van és kész!! Na???


     


    Ugye? Mert itt elvettek a pénzemből de azért teljes időben teljes melót végezzek kevesebb pénzért. És kussoljak mert ez van nem tetszik mehetek!!


    Na?


    Erre valami?


     


    "Nos, akkor miért nem jelented fel őket? Ha januártól minden borul nincs veszítenivalód. "


     


    És ha mégsem? Akkor?? Az a biztos ami megtörtént.


     


     

    előzmény:
    etilany (139)
    2017-12-19  15:38
  13. 2017. december 19. 15:38139.

    Azt írtad mindig is szar hely volt, emberi kapcsolatok szempontjából, főnök-beosztott kommunikáció szempontjából, stb. A 140-160 kis irodai melóért tényleg nem rossz, de annyira jó sem, hogy azt máshol ne kaptad volna meg, ha már annyira "szutyok" az a cég.


    Más: valamelyik hsz-ben azt írtad, csiripelik a madarak, hogy januártól bezár a bazár. Nos, akkor miért nem jelented fel őket? Ha januártól minden borul nincs veszítenivalód. Azt írtad, beszéltél munkaügyi jogásszal, és "sima ügy". Mi tart vissza?


    Petra egyébként jól összefoglalta  a kérdésedre a  mérlegelési szempontokat. Mindenkinek az egyéni helyzetétől függ, hogy mit tenne. Meg még attól is, hogy mennyi gerinctelenséget bír elviselni. Egy régi munkahelyemen volt egy kolléganőm, aki nem jött ki jól az ügyvezető csajjal. Fiatal volt, és gyakorlatilag csakis személyi ellentét miatt felmondott a  semmire...nem volt még másik helye, amikor elment, de elege volt, hogy olyan csaj ugráltatja, kéri számon és ellenőrzi, aki alig 3 évvel idősebb tőle... Másik kollégám, pasi, korai 40-es, gyakorlatilag engedte fát vágni a hátán és csak akkor mondott fel, amikor lehetősége adódott váltani. Amúgy ez jó hely volt, azoknak akik személyiség szempontjából passzoltak az ügyvezetővel. (pl. nem bírta a lassú embereket, még akkor sem, ha egyébként alapos munkát végeztek, inkább szerette, hogy ha nagyobb hibaszázalékkal is, de gyorsan-gyorsan..stb.). Későbbi mnukahelyemen is volt egy nő, (38 éves gyerekes anyuka) aki elment egy másik munkahelyre alacsonyabb bérért, a várostól 30 km-re "Mucsröcsögére" ahova csak autóval tudott eljutni, míg ahonnan elment, oda gyalog 15 perc volt neki....mindezt azért, mert zavarta, ha d.u. 4 órakor nem tud felállni az íróasztal mellől. Ez olyan hely volt, ahol voltak dolgok, amiket aznap el kellett intézni, és ha nem sikerült 4-ig, akkor addig maradtunk, amíg meglett (azért 5kor legkésőbb mindig el tudtunk jönni). Mindenkinél más a  szint amit tolerálni tud, ami személyiségtől és egyéni élethelyzettől is függ. És ugyanígy igaz ez a  fizetéscsökkentésre is. (megjegyzem, szerintem elég ritka,hogy a  csökkentés azért van, mert "ellopják", általában átmeneti nehézség miatt szokott ilyen lenni.) 

    előzmény:
    sioorange (133)
    2017-12-19  14:26
  14. Torolt_felhasznalo_526801
    Torolt_felhasznalo_526801
    2017. december 19. 15:06138.

    Nos, mivel mindenre van egy frappáns visszavágásod, viszont semmi olyan konkrét infót nem osztasz meg velünk, amit tudva esetleg tudnánk segíteni, részemről feladom. Azt hiszem, igen kitartó voltam, és őszintén akartam segíteni. De van, akin nem lehet. További kellemes önsajnálatot.

    előzmény:
    sioorange (137)
    2017-12-19  14:57
  15. 2017. december 19. 14:57137.

    "Valamit pedig rosszul csinálsz."


     


    Ja. még élek. Ezt csinálom rosszul vszínűleg.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_526801 (134)
    2017-12-19  14:28
  16. 2017. december 19. 14:56136.

    "Nem az lényeg, hogy hány önéletrajzot küldtél el, hanem hogy hány jó önéletrajzot."


     


    Na ne. Ez egy maszlag nincs olyan hogy "jó " önéletrajz. Nincs.


    Voltam két karriwertanácsadónál az általam megírt életrajzzal és amit az egyik belejavított írt hogy "ezt így meg úgy kéne azt a másik kihúzta hogy "na ez nem kell bele". No comment.


    2 HR-es "szakember " (LOL) az egyik almát mond a másik körtét.... de persze se ezzel se azzal nem érdeklek senkit.


     


    És ugye  a profession online tanácsadója szerint meg teljesne jó az életrajzom nem kell hozzá egy vessző se.


     


    No comment.


    És ez egy "szakma" állítólag.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_526801 (135)
    2017-12-19  14:36
  17. Torolt_felhasznalo_526801
    Torolt_felhasznalo_526801
    2017. december 19. 14:36135.

    Minden álláshirdetésre ugyanazt az önéletrajzot adod be? Mert az hiba. A cégeket nem életed nagyregénye érdekli, hanem hogy ők mire tudnak majd használni. Bármilyen fárasztó is, minden egyes jelentkezéshez testre kell szabni az önéletrajzot. Nem az lényeg, hogy hány önéletrajzot küldtél el, hanem hogy hány jó önéletrajzot.

    előzmény:
    sioorange (133)
    2017-12-19  14:26
  18. Torolt_felhasznalo_526801
    Torolt_felhasznalo_526801
    2017. december 19. 14:28134.

    Valamit pedig rosszul csinálsz.

    előzmény:
    sioorange (129)
    2017-12-19  13:52
  19. 2017. december 19. 14:26133.

    " 10!!! év alatt semmi más nem akadt volna a 3 műszakos sormunkán kívül."


     


    nem keresek melót 10 éve.


    Azért ott nem tartunk. Az elején úgy voltam vele jó darabig szar hely szar hely de nem is rossz a fizu (140-160 nettók nem olyan rosszak azért!).

    előzmény:
    etilany (130)
    2017-12-19  14:09
  20. Torolt_felhasznalo_151823
    Torolt_felhasznalo_151823
    2017. december 19. 14:10132.

    Rinya helyett miert nem huzol el kulfoldre?

    előzmény:
    sioorange (129)
    2017-12-19  13:52
  21. Torolt_felhasznalo_151823
    Torolt_felhasznalo_151823
    2017. december 19. 14:10131.

    Rinya helyett miert nem huzol el kulfoldre?

    előzmény:
    sioorange (129)
    2017-12-19  13:52
  22. 2017. december 19. 14:09130.

    Na hagyd a süketelést. Azt írtad, 10 éve vagy ott és hogy ilyen meg olyan szutyok hely. Ne akard már bemesélni hogy 10!!! év alatt semmi más nem akadt volna a 3 műszakos sormunkán kívül.

    előzmény:
    sioorange (114)
    2017-12-19  10:27
  23. 2017. december 19. 13:52129.

    Mi az hogy "pusztán " panaszkodással? Ezt hogy érted???


     


    Öntöm az életrajzokat küldöm  a maileket fenn vagyok profession cv online jobpilot stb stb.


    Naponta akár 10et is.


     


    Mást mégis mi a tökömet csináljak?


    Nem ülök ölbe tett kézzel.
    Eredmény? Ez. Kutyának se.... betanított meló azonnali kezdéssel nettó szarért húgyért mucsaröcsögén 5 műszakban de azonnal. Na ilyenek. Kösz nem kell.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_526801 (128)
    2017-12-19  13:45
  24. Torolt_felhasznalo_526801
    Torolt_felhasznalo_526801
    2017. december 19. 13:45128.

    Ha úgy állsz hozzá, hogy nincs, akkor nem is lesz. Egyvalami rájöttem már (néha a saját káromon okulva): pusztán panaszkodással még soha semmilyen probléma nem oldódott meg.

    előzmény:
    sioorange (127)
    2017-12-19  13:38
  25. 2017. december 19. 13:38127.

    " Többgyermekes anyaként nekiállnék másik állást keresni."


     


    Na erre írtam én hogy ezt csinálom és (bár nem vagyok anya...) arra sajnos rájöttem hogy tíz körömmel kell kapaszkodnom még ebbe a szarba is mert amit találtam volna helyette na az kapsából még ennél is szarabb.


    Nettó 120 ból átmehetnék 3 műszakba nettó 85-ért vagy tán nettó 100-ért bohóckodni.


    Más meg nincs.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_526801 (126)
    2017-12-19  13:28

Címlap

top