Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fizucsökkentés felállsz?

sioorange
Létrehozva: 2017. december 16. 19:43
Hány százalékos fizetéscsökkentés az ami miatt azonnal felállnál a munkahelyen?

Ha a munkáltató olyat tesz hogy szerződéssel mindennel ellentétesen egyoldalúan lecsökkentené a fizetésed nem érdekes hozzájárultál -e
-akkor hány százalék ami munkanélküliség ide vagy oda nem nyelnél le hanem azonnal felállnál?

  1. Torolt_felhasznalo_526801
    Torolt_felhasznalo_526801
    2017. december 19. 13:28126.

    Erre sincs fekete-fehér válasz, mert ugyanolyan sok összetevős a kérdés, mint az, hogy hány százalék fizetéscsökkentést "tűrnék el" mint munkavállaló. Ha önálló lennék, és fiatal, és lenne még egy kis megtakarításom, forró fejjel biztos felnyomnám a hatóságoknál, és egy médiakanyart is tennék, hadd tudja minél több ember. Vezérelne a lánglelkű igazságérzet. A nyugdíj előtt néhány évvel lehet, hogy eltűrném, számolva a napokat, amíg még ott kell dolgoznom. Többgyermekes anyaként nekiállnék másik állást keresni. Erre sincs egyértelmű válasz. Ahány ember, annyi sors, annyi élethelyzet. Hogy lehetne egy ilyen kérdésre egyértelmű válasz adni?

    előzmény:
    sioorange (125)
    2017-12-19  13:19
  2. 2017. december 19. 13:19125.

    Igazából tényleg nem kell itt százalékolni. Elég csak annyi hogy keresel bőven 100 felett nettóban és egyik napról a másikra belemarkol a főnök a lóvédba és kikap egy marék tízezrest. Kinek 20 kinek 30 kinek 40.000-et. 


    És amikor közlöd vele hogy ezt azért mégis hogy és a szerződés??? -akkor ő meg közli hogy hát ez van majd elmész ha nem tetszik.


    Hogy ehhez ki mit szólna.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_526801 (124)
    2017-12-19  13:06
  3. Torolt_felhasznalo_526801
    Torolt_felhasznalo_526801
    2017. december 19. 13:06124.

    Azért nem választ senki konkrét százalékkal, mert a kérdés ennék százszor összetettebb. Rengeteg mindentől függ, hogy az ember meddig engedi "elmenni" a munkáltatóját. Nem lehet olyat mondani, hogy 10 százalékot még engednék, 15-öt már nem. Nem is értem, hogy ezt hogy nem tudod magadtól, ha már ennyi oskolád van.

    előzmény:
    sioorange (123)
    2017-12-19  12:55
  4. 2017. december 19. 12:55123.

    Mert  a kérdésem eredetileg csupán arra irányult hogy ki hogy reagálna ha  a dicső munkáltatója ELLOPNÁ a fizetése egy részét.


    És ezt szembesítem azzal a nagyon is gyakorlati ténnyel hogy persze mindenki hőzöng hogy nem hagyná meg azonnal felállna meg bíróság stb közben meg azt látom hogy nálunk mindenki remegve kussol még ekkor is....


    Miközben itt is fogadkoznak hogy ez meg az lesz feljelentik itthagyják ... aztán persze csak kussol és marad mindenki.


    Tanulságos.


     


    "Miért nem válaszolsz egyetlen konkrét kérdésünkre sem? Pl. hogy milyen végzettségeid/szakmáid vannak, van-e nyelvtudásod, egyéb hasznosítható


    ismereted (szg-használat, jogosítvány) stb. Nem tudunk segíteni, ha egyetlen konkrét adatot sem mondasz."

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_526801 (122)
    2017-12-19  12:43
  5. Torolt_felhasznalo_526801
    Torolt_felhasznalo_526801
    2017. december 19. 12:43122.

    Miért nem válaszolsz egyetlen konkrét kérdésünkre sem? Pl. hogy milyen végzettségeid/szakmáid vannak, van-e nyelvtudásod, egyéb hasznosítható ismereted (szg-használat, jogosítvány) stb. Nem tudunk segíteni, ha egyetlen konkrét adatot sem mondasz.

    előzmény:
    sioorange (121)
    2017-12-19  12:40
  6. 2017. december 19. 12:40121.

    "Nekem kevesebb végzettségem van"


    Ez semmit se jelet van kőgazdag vállalkozó ismeretségi körön belül aki még a középsuliból is kibukott és még egy szaros érettségije sincs, mert hülye volt még a kettes szintű tanuláshoz.


    Helyette kocsikat hozott be innen onnan ma kőgazdag alkatrész-kereskedő. Ha azt mondod neki Arany János megkérdi ki az... 


    Na erről ennyit.

    előzmény:
    cabron (119)
    2017-12-19  11:59
  7. 2017. december 19. 12:35120.

    "aki bevállalja az időszakos szart, "


    10 éve vagyok ezen a sutyerák helyen. Nem elég ez "időszakos" szarnak???


     


    Bele se merek gondolni ha ez nem elég a szarból akkor mi elég. Bele se merek gondolni,


    Meg aztán elmúltam 45. Ha nekem 8-10 éveket kell MÉG várnom hogy TALÁN jó/jobb legyen-tudod mit?


    Akkor inkább kötél faág.

    előzmény:
    cabron (118)
    2017-12-19  11:53
  8. 2017. december 19. 11:59119.

    Nekem kevesebb végzettségem van, mint állításod szerint neked. Mégsem én vergődök itt egy topikban, hogy a qrva anyját mindenkinek. :)


     

    előzmény:
    sioorange (117)
    2017-12-19  10:39
  9. 2017. december 19. 11:53118.

    Hát, akkor edd a kefét. :)


     


    Pont erről beszéltem. Hoztam egy átgondolt döntést, ami kutyavilágot eredményezett, amit pontosan tudtam! Ennek ellenére meghoztam a döntést, mert megláttam a lehetőséget, hogy hosszú távon jobban jöhetek ki a szituból. Nem könnyű dolgok ezek.


     


    De nem vagyunk egyformák. Van, aki belesüpped egy helyzetbe, ami örök életére megkeserítheti az életét, és van, aki bevállalja az időszakos szart, hogy aztán jólesően hátradőlhessen. 


    Ez egy döntés. A tied.


     

    előzmény:
    sioorange (116)
    2017-12-19  10:37
  10. 2017. december 19. 10:39117.

    "benned rejlő értékkel"


     


    Bocsánat. Bennem rejlő értékről én NEM beszéltem. Már megint költünk amit én sose mondtam.


    AMit állítok hogy ezt meg azt elvégztem (diploma stb) ez így van.


    Ezt állítom. Értékről egy szót se szóltam,


    Milyen értékem van nekem-semmi.


    Lóf**sz az.


     

    előzmény:
    cabron (115)
    2017-12-19  10:35
  11. 2017. december 19. 10:37116.

    "hogy ebből jól jöhetek ki. "


     


    Ha agyonvernek se értem! Ha agyonvernek se.


     


    Ha én ezt a szart itthagyom akkor jön el csak az igazi kutyavilág!!! Ez a mostani semmi ahhoz képest ami akkor jönne ha ez se lenne!!


    AKkor mi lenne? Minimálbér egy szalag mellett? Még az se? A közmunka havi 57-ért? Vagy mi a lótököm lenne?


     

    előzmény:
    cabron (115)
    2017-12-19  10:35
  12. 2017. december 19. 10:35115.

    Azért van benned a hiba, mert állításod szerint millió végzettséggel, tapasztalattal, benned rejlő értékkel képes vagy búgócsiga módjára azon pörögni, hogy a jelenlegi munkáltatód egy fostarisznya. 


     


    És igen, VAN lehetőséged. Csak meg kell látni. Lehet, hogy kényelmetlen többet utazni, netán ideig-óráig elviselni az életszínvonal csökkenést, ha hosszú távon ez lehetőségeket, a szarból kilábalást jelenti.


    Én 9 évvel ezelőtt bevállaltam egy mélyrepülést, mert megláttam a lehetőségét annak, hogy ebből jól jöhetek ki. Mert alázatos voltam, tanultam még, bíztam magamban, a tudásomban, tapasztalatomban. 8 évet kvázi szívtam. És most ott tartok, hogy 1 éven belül 2x emelték a fizumat összesen bruttó 200.000 Ft-tal, és amikor csak lehetőség van rá, kapom a bónuszokat. Miért? Mert nem topikokat nyitogattam, hanem léptem, amikor lépni kellett és szívtam, amikor szívni kellett. TUDTAM, hogy miért csinálom. Benned többek között ez hiányzik. 


     

    előzmény:
    sioorange (112)
    2017-12-19  10:13
  13. 2017. december 19. 10:27114.

    "Ezt fel kell tudni ismerni, lenyelni bizonyos békákat és"


     


    10 éve semmi mást se teszek csak ezen a suttyóparauzst helyen nyelem a mocskot a szart!!!!


     


    Itt olyan dolgok történtek hogy el se mesélem mert senki se hinné el!!!


    Csak mondjuk egy történet. Mindennapos. Nyomtató papír az nincs. Mert az pénzbe kerül. De azért nyomtatni kéne... főnök nagy találmánya: Hát hozzál otthonról! Hát mi az a csomag papír!!! De kapkodd ám magad holnapra legyen papír mert ha nem ki vagy rúgva!!!! belefér neked nem a csomag papír!


     


    Vagy egy másik örök kedvenc. 1 hét szabadság. MIre visszahövök ordítás és fegyelmi fogad. Ugyanis valaki odab***ott az asztalomra egy határidős levelet (amiről persze nem szólt arra már nem futotta....) és nem adtam fel (nem is adhattam mert szabin voltam) és ki a hibás?


    Én. Fegyelmi.


    Mert miért nem kérdeztem rá!!! Arra nem kérdeztem rá amiről nem is tudtam....


    És ha rá is kérdezek (mert ugye gondolatolvasó vagyok ám....) akkor mi lett volna? Szabin vagyok menjek be .. vagy hogy?


     


    Na ezek ilyen mindennapi mocsokságok amiből minden napra jut egy/több.


    Jó kis hely ez. ALkoholista vadparaszt vénember főnök megfélemlített remegő dolgozókl és kussolj és nyelj és állj vigyázzba ha a főnök bejön.


    Majd ha nem állsz vigyázzba majd nem kapsz fizetést.....


    Ez van.


     


     


     


     


     

    előzmény:
    cabron (111)
    2017-12-19  09:56
  14. 2017. december 19. 10:14113.

    "és nincsenek lehetőségeid."ú


     


    Vannak... mehetek 3 műszakba minimálbérért bohóckodni meg közmunkázni.


    Vannak ám lehetőségek!

    előzmény:
    cabron (111)
    2017-12-19  09:56
  15. 2017. december 19. 10:13112.

    "Nem gondolod, hogy elsősorban benned van a hiba?"


     


    NA NE!!!! NA ÁLLJJ!!!!!!! A leghatározottabbna nem gondolom úgy hogy bennem van a hiba!!!!!

    Komolyan nem is értem hogy vetődhet ez egyáltalán fel!!!!


     


    Hát a munkáltató csalásaiért miért lenne BENNEM A hiba??
    Hátha bezárom reggel az ajtómat és mire hazaérek feltörték a lakást és kirabolnak azért tán én vagyok a hibás???
    De miért is???

    Komolyan vagy te vagy hülye vagy én!!!


    (Most lehet trollkodni lehet helyeselni !!! hajrá)


     


    Hát ha én kötök egy szerződést és az egyiok fél szarik bele és meglop és kiröhög azért BENNEM VAN A HIBA????

    AZTÁN MIÉRT IS????????

    előzmény:
    cabron (111)
    2017-12-19  09:56
  16. 2017. december 19. 09:56111.

    Állításod szerint Budapesten élsz, felsoroltál egy raklap végzettséget, amivel rendelkezel, és arra futja, hogy dolgozol egy ruppótlan helyen, ahol a pofádba röhögve elveszik a fizud 1/3-át, és dühöngsz, hogy mindenki szemétláda és nincsenek lehetőségeid.


     


    Nem gondolod, hogy elsősorban benned van a hiba?


    Az életminőségedért áldozatot is kell hozni időnként. A tanulás, tudás, munka hosszú távú befektetés, amihez alázat is szükséges.


    Bizony, időnként szívni is kell, hogy elérd a célod és a helyeden legyél. Kizárólag attól, hogy elvégeztél egy raklap iskolát, hogy eltöltöttél x időt egy munkahelyen, még nem feltétlenül vagy a helyeden. Ezt fel kell tudni ismerni, lenyelni bizonyos békákat és bizonyítani, hogy tovább léphess. A hozzáállás, amit képviselsz, rossz. Ha így folytatod, soha nem fogja úgy érezni egy munkáltatód sem, hogy te kellesz ahhoz (kölcsönös érdekérvényesítés révén), hogy haladjon a szekér.


     


    Ha viszont úgy érzed, hogy a cég, ahol melózol nem is akarja, hogy működjenek a dolgok hosszú távon, vagy tehetségtelen ahhoz, hogy eszerint tervezzen, onnan lépni kell. Még akkor is, ha pillanatnyilag szívás. Ha tisztában vagy vele, hogy mit érsz, ha valóban olyan tudás, tapasztalat birtokában vagy, ami értékelhető, megbecsülhető, jól megfizethető, akkor ezt fel fogják ismerni. De ehhez Te is kellesz.


     


    Kicsit el kell felejteni az egót!


     

    előzmény:
    sioorange (91)
    2017-12-18  18:43
  17. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. december 19. 07:45110.

    "Akkor még férfinak vallottad magad, "


     


     


    ??? Már megint költünk.....


     


    ÍRTAM ÉN ENNEK ELLENKEZŐJÉT? HOL? IDÉZD!!!


    HM? Te barom. Hol írtam én mást? Hm ? HOL?


     

    idézet:
    sioorange (109)
    2017-12-19 07:29:32

    Azért fogd vissza magad.


    A másra használt jelző inkább téged illet!!!


     


    Te jöttél ide, a hsz-k meg elmondták a véleményüket ami arról amit ideborítottál.Ha nem tetszik, töröld magad.


     

    előzmény:
    sioorange (109)
    2017-12-19  07:29
  18. 2017. december 19. 07:29109.

    "Akkor még férfinak vallottad magad, "


     


     


    ??? Már megint költünk.....


     


    ÍRTAM ÉN ENNEK ELLENKEZŐJÉT? HOL? IDÉZD!!!


    HM? Te barom. Hol írtam én mást? Hm ? HOL?


     

    előzmény:
    antironia (104)
    2017-12-18  21:03
  19. 2017. december 19. 07:24108.

    "Lehet, csupa "büfé-ruhatár" szak...... "


     


    ÖÖÖÖ madárkám.


    Amiket soroltam az egyik sem SZAK.


    Hanem intézménynév/kód.


     

    előzmény:
    antironia (105)
    2017-12-18  21:06
  20. 2017. december 19. 07:24107.

    "Mit jelentenek azok amiket vegzettsegeknek beirtal. Lehet hogy azok alapjan,"


     


     


    ÖÖÖÖÖ van aki tt él ebben az országban és az ELTE betűszót nem tudja feloldani?


    Komolyan van ilyen? Részvétem....


     

    előzmény:
    terdszelikatica (103)
    2017-12-18  20:55
  21. 2017. december 18. 21:11106.

    Te valami gyorstalpalos firkasz vagy, hogy allandoan a  velt vagy valos serelmeken lovagolsz es nem azon hogy hogy lehetne megvaltoztani a helyzetedet ?


     


    TEILITALÁLAT! 


    Nézd meg a másik topikját is... Ugyanígy a vélt sérelmeit óbégatja világgá, de se továbblépni, se változtatni nem akar, egy ENERGIAVÁMPÍR! 


    Remélem, segít valaki linkelni, nekem egyszerűen nem megy még a saját hsz-aim kilistázása sem. GRRRR....

    előzmény:
    terdszelikatica (103)
    2017-12-18  20:55
  22. 2017. december 18. 21:06105.

    Lehet, csupa "büfé-ruhatár" szak...... 



     

    előzmény:
    terdszelikatica (101)
    2017-12-18  19:57
  23. 2017. december 18. 21:03104.

    Milyen érdekes, hogy neked is pont PPKE-s diplomád van, meg további tanfolyamaid, mint a pár nappal ezelőtti kamutopik indítójának....


     


    Fura egybeesések...!  


     


    Akkor még férfinak vallottad magad, és szintén "rangon aluli" munkahelyen dolgoztál, ahonnan szinteén nem mertél felállni... 


     


    Micsoda véletlenek! 

    előzmény:
    sioorange (84)
    2017-12-18  18:31
  24. 2017. december 18. 20:55103.

    Te valami gyorstalpalos firkasz vagy, hogy allandoan a  velt vagy valos serelmeken lovagolsz es nem azon hogy hogy lehetne megvaltoztani a helyzetedet ?


    Mit jelentenek azok amiket vegzettsegeknek beirtal. Lehet hogy azok alapjan,


    meg annyit sem erdemelnel amennyit fizetnek ?

    előzmény:
    sioorange (102)
    2017-12-18  20:15
  25. 2017. december 18. 20:15102.

    Már ne haragudj de mi ez a bullshit szar?


     


    Hát ha van egy btto 250 alapbéres szerződésem és hasunkra ütnek és a nekem  járó nettó 160 helyet kapok nettó 120-at azért mert "miért ne ha nem tetszik majd elmész ez van" alapon akkor mi ez a szar maszlag duma visszatartott információkról.



    Azt mondd meg nekem a btto 250 alapbérből hogy lesz 120 nettó????


     


    Hm?


    Úgy hogy laza 40et ELLOP AZ A SZEMÉT TŐLEM (tőlünk) úgy és még meg is mondja. Ezt elvesszük ezentúl nettó 120-at kapsz és ha nem testzik majd elmész. Meg is mondja.


    És ne kezdjük el könyörgöm hogy "és akkor miért nem mész el" mert leírtam miért nem.


     


    "merlegnek tobb oldala van. Az is lehet hogy a vezetes  nem ad megfelelo informaciot es a dolgozok ezert erzik magukat megvezetettnek. de az is lehet hogy a vezetes tisztaban van 


     


    azzal hogy nagyon sokan nem is ertenek meg a problemat es ezert tart vissza informaciokat."

    előzmény:
    terdszelikatica (99)
    2017-12-18  19:51

Címlap

top