Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A nők védelmében

Torolt_felhasznalo_407541
Torolt_felhasznalo_407541
Létrehozva: 2017. október 29. 12:49

Mindenek előtt a címről néhány szó: Gyermekkoromban találkoztam egy ilyen című könyvvel, és bár teljesen más volt a témája, most valamiért mégis ez jutott eszembe. A "Megoldás" helyett ezért választottam ezt a címet.


Lányos apaként, akinek a leánya a színházi biznisz világában érintett, sokat foglalkoztat a Marton-Sárosdi ügy kapcsán előtérbe került téma. Rengeteg cikket, és még több véleményt elolvastam, miközben magam is leírtam gondolataimat. Általános tapasztalatom a zsigeri, érzelmi alapú véleménynyilvánítás, amit megértek, mégis nagyon károsnak tartok. Meggyőződésem, hogy megoldást csak a józan ész talajáról lehet találni, persze nincsenek illúzióim arról, hogy a jelenség teljes egészében felszámolható.


Leírt gondolataimért, véleményemért két dologgal vádoltak meg. Az egyik az áldozathibáztatás, a másik az elkövető védelme, az ügy bagatellizálása volt. Ezen vádakat határozottan visszautasítom és remélem, hogy vannak olyanok, akik meg akarnak érteni, és a megoldás keresését látják szavaimban. Nem a nők ellen, hanem értük szólok, amikor véleményemet, tanácsaimat, javaslataimat megfogalmazom. A megoldást keresem, mert a vadabbnál vadabb, már-már szélsőséges felvetések mellett előremutató, valós megoldás jelentő mondatokkal csak elvétve találkoztam.


Le fogom írni, hogy én miben látom a megoldást, de a félreértés elkerülése érdekében néhány dolgot tisztázni akarok. Az aljasság, a gerinctelenség, a bűnözési hajlam sajnos olyan emberi tulajdonság, amitől soha nem fog megszabadulni az emberiség. Intézményesen küzdeni az aljas, gerinctelen, bűnös cselekedetek ellen lehet, és e küzdelemben is - mint minden másban - a prevencióra kell fektetni a hangsúlyt. A megelőzésben viszont nagy szerepet kap a veszélyeztetett réteg. Ha e szerepre felhívjuk a figyelmet, sokak szemében áldozathibáztatókká válunk, és az elkövető cinkosa, pártolója lesz belőlünk. Szó sincs ilyesmiről! Gondoljunk az autókat feltörő tolvajokra! Senki nem ütközik meg azon a tanácson, hogy ne hagyjunk értékeket látható helyen a kocsiban, és egyetlen ember sem tekinti azt az elkövetőre nézve enyhítő körülménynek. Az erőszakoskodókat, zaklatókat, szeméremsértőket meg kell büntetni és el kell látni bélyeggel, ami a büntetéssel amúgy is együtt jár. A büntetés a prevenció egyik eszköze, de visszatartó ereje csak akkor van, ha elkerülésének esélyeit minimalizáljuk. A sértettek közreműködése nélkül viszont ez nem lehetséges.


Még három dolog: Szexuális sérelem döntően a nőket éri, ezért az Ő oldalukról közelítem meg a problémát, illetve tágabb térbe szeretném helyezni a témát. Ha nem is lehet hallgatni Martonról és Sárosdiról, próbáljunk a problémára a maga komplexitásában tekinteni! Harmadikként: Hinnünk kell abban, hogy a férfiak többsége illően viszonyul a nőkhöz, a molesztálást, zaklatást ugyanúgy elítélik, mint a sértettek!


Miben látom én a megoldást?


Mindenek előtt hiszem, vallom és állítom, hogy a megoldás kulcsa a nők kezében van! Sajnos teljes biztonság nincs, de ha a nők ezt a kulcsot használják, és jól használják, a tömegjelenség jelentősen visszaszoríthatóvá válik.


1. A nőnek legyen tartása! Viselje nőiességét úgy, mint ahogy egy uralkodó viseli a koronáját! Higgyétek el, ennek nagyon nagy visszatartó ereje van!


2. Kezelje a helyzetet helyesen!


3. Vegyen elégtételt azonnal az őt ért sérelemért!


E két utóbbi tanács váltja ki a legnagyobb vitát. Lebénul, fél, és hasonló érvek jelennek meg. Vitán felül áll, hogy e dolgok léteznek, és teljesen meg lehet érteni őket. Nem vagyunk mindannyian egyformán talpraesettek vagy lelkileg erősek, ezért hinni kell a társadalom támogatásában, és itt látok megjelenni egy ördögi kört. A nők nem érzik a társadalom támogatását, ezért hallgatnak. A hallgatás viszont lappangóvá teszi a problémát, az kvázi kezelhetetlen státuszba kerül.


A családnak, a szülőknek, de hatványozottan az anyának óriási szerepe van. A nevelésben példát, mintát kell adnia, a tartást be kell építenie leánya személyiségébe! Az önmagunkért való kiállásban az egész családnak ott kell állnia a sérült mögött! Ez egy olyan erő, ami biztonságérzetet ad, és általánossá válása esetén képes lesz  a társadalom szemléletformáló erejévé válni.


Sokakban talán felmerül a kérdés, hogy és a férfi? Őt fogadjuk el olyannak, az ő viselkedése természetes? Szó sincs erről! Hangsúlyozom, hogy itt nem a férfiakról van szó, hanem az aljas, gerinctelen emberekről! Sajátos dolog, hogy e kérdésben - a dolog természeténél fogva - férfiként jelennek meg, noha éppen a férfi mivoltuk kérdőjeleződik meg. Itt a jelenséget, a sértő magatartást kell szembeállítani a sértettekkel, és a hitványság megnyilvánulása ellen kell megtalálni a védelmet!


Vannak, akik a jogtól várják a megoldást, de félek, hogy az soha nem lesz olyan hatékony eszköze a megelőzésnek, mint az általam fent leírtak. Kíváncsi vagyok arra, hogy ti, nők mit gondoltok erről a problémáról akkor, amikor képesek vagytok az - egyébként érthető - érzelmektől elszakadni, és a józan ész irányából megközelíteni a témát.


Szerintetek mi lenne a megoldás?


 

  1. 2017. november 6. 01:00351.

    Lásd az előző válaszomat.. Többek között azért sem lehet előbbre jutni a megoldás keresésében, mert sokan ennyire bagatellizálják a szexuális zaklatással, erőszakkal kapcsolatos történéseket.  Pedig jelentősen lehetne növelni a felderített esetek számát, lehetne tenni ellene... :( 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_178203 (343)
    2017-11-05  09:45
  2. 2017. november 6. 00:48350.

    Azért nem írok róla, mert nem ez a téma. :) Ne keverjük a szezont a fazonnal!  De ha már szóba került, majd holnap. Most 0.46 van, én meg holnap dolgozom. Majd... 

    előzmény:
    etilany (347)
    2017-11-05  15:50
  3. 2017. november 6. 00:36349.

    30 éves vagyok.


    Ha "elég öreg" vagy, bizonyára ismered Cserháti Zsuzsa életét, akit ma is az egyik legtehetségesebb énekesnőnek ismer el a magyar zenészvilág.  Nem feküdt le a nagy hatalmú Erdős Péterrel, ezért kiszorították a szakmából. Lehetett bármilyen tehetséges, nem kapott lehetőséget, nem léphetett fel jelentős helyen, nem jelenthetett meg lemeze. Depresszió, pszichiátriai kezelés, öngyilkosság.


    Figyeled a mostani zaklatási botrányt? Az áldozatok, a szemtanúk még mindig annyira félnek Kerotól ill. a "barátaitól", hogy senki azaz senki nem meri vállalni névvel a történetét, mert pontosan tudja, hogy tönkretehetik a karrierjét. Még mindig. Még akkor is, ha Kero lemondott. Marton esetében is egy ember, történetesen Sárosdi Lilla vállalta fel névvel a vele történteket. Nem véletlenül.


    Gondolod, hogy ezek az emberek, ha mind olyan "bátrak", mint te vagy, mind olyan "karakánul" viselkednek, akkor megúszták volna a zaklatást, az erőszakot? 


    Rendkívül leegyszerűsítve látod a dolgot. Mert a te főnököd így viselkedett, úgy gondolod, hogy minden főnök így viselkedik, és elég nagyot ordítani az abúzus elkerüléséhez. Sajnos, a világ kissé bonyolultabb. Eléggé nagyképű kijelentés részedről, hogy azt feltételezed, ha mindenki úgy viselkedett volna hasonló helyzetben, mint te, akkor elkerülhették volna a velük történt eseményt. 


    Ezek szerint elképzelhetetlennek, nevetségesnek tartod az általam felsoroltakat, pedig sajnos ilyen esetek a múltban is rendszeresen előfordultak és manapság is megtörténnek. A homokba dugott fejek nem hogy nem segítenek, hanem konzerválják azt az áldatlan helyzetet, aminek a csak a csúcsát jelentik azok a történések, amivel az utóbbi hónapban foglakozik a sajtó. És tévedés, hogy ilyen esetek csak a művészvilágban fordulnak elő.


    De legalább nyújtottál egy példát arra, hogy az áldozatok miért nem beszélnek - többek között. Mert a környezetük rögtön azzal jön, ha "nagyot ordítottak volna", elkerülhették volna a velük történteket, és őket fogja elítélni. Mert gyáva volt. Mert lehet, hogy igazából akarta. Pedig a zaklatók többségét ezzel nem lehet elriasztani, sőt néhányukat épp az erősek "betörése" izgat fel.


    Ugye, tudod, hogy irgalmatlanul lenézed a zaklatás és az erőszak áldozatait? 


     


     


     

    előzmény:
    Dapazso (341)
    2017-11-05  08:58
  4. 2017. november 5. 21:25348.

    Megint hoztam egy tanulságot arról- miért nem mernek semmit tenni az áldozatok


    http://24.hu/belfold/2017/11/05/ha-mar-felhuztal-be-kell- fejezned-gyermekeket-molesztalnak-kovetkezmeny-nelkul/

  5. 2017. november 5. 15:50347.

    Egyetértek veled. Az érem egyik oldala, hogy sok nőt zaklatnak, megalázó helyzetbe hoznak,a másik meg az, hogy sok nő beveti a "fegyvertárat", ha előrejutásról, előnyszerzésről van szó. Valóban jó lenne minden munkahelyen egyfajta szabályzat, ami rögzíti a kívánt viselkedést és öltözködést. Igen, nem lehessen munkahelyen beszólogatni, hogy "de megb...", vagy de jó a s....d"...stb. De egyúttal rögzítse azt is, hogy ne járjanak be csöcs-fenék-combvillantós göncökben dolgozni. Illik a férfiakkal is tekintettel lenni, minekutána kikérjük magunknak a  szóbeli zaklatást. (Mellesleg jobb helyeken van is szabályzat...).


    Egyébként, sok iskolatársam, meg egyetemen évfolyamtársaim (lányok) nagy kuncogások közepette mesélték, a miniszoknya, dekoltázs trükköt érettségin, szóbeli vizsgán. És érdekes, ezeken soha egyetlen nő sem szokott fönnakadni. De aztán utána nehogyámcélzásttegyennekemafaszfejprofmertmitképzelmagáról. ...


    Ágneskamilla, te pl. ezt minek neveznéd? Mert ezek fölött te pl. elsiklasz, és csak azt a verziót ismered, amikor "főnökúr" fogdossa Mancika fenekét/mellét, akármijét.


    Dapazsó, ahogy  a fiad nyitott ajtó mellett tárgyal, úgy pl. Az USA-ban, iskolai szabályzatban van rögzítve, hogy ha egy tanár valamit meg akar négyszemközt beszélni egy diákkal, akkor csakis nyitott ajtóval tartózkodhat egy diákkal kettesben a teremben. 


    Ja...anno nálunk a középsuliban, egyik tanárnak olyan híre volt, hogy "szereti a szép lányokat"... és ebből annyi igaz volt, hogy bájos mosollyal és pillarebegtetéssel fűszerezve a feleletet legalább két érdemjeggyel jobbat kaptunk, mint a fiúk...ill. jobbat, mint amit reálisan érdemeltünk....de közben meg úgy beszéltek csórikámról, hogy simogatja a  léányok kezét, haját, hátát...meg fogdosást, mindenfélét suttogtak róla....éééééééééééééés mindennek ellenére a tanár nem tudott úgy nyugodtan kimenni az udvarra szünetre, hogy máris köréje ne gyűljön 5-6 vagy akár több lány, akik ott illegették magukat, dobálták a hajukat, nevetgéltek a  poénjain...egyébként senkire nem tette rá a kezét soha.... Annyi volt a  dolog lényege (szerintem), hogy a lányok viselkedéséből azt szűrte le, hogy jó pasi még így ötvenen túl is, ez meg hízelgett az egójának. 


     

    előzmény:
    Dapazso (346)
    2017-11-05  13:51
  6. 2017. november 5. 13:51346.

    Olvastam,de annyira már ismerhetsz(sok-sok-sok éve!) hogy nem akarok vitatkozni,mert semmi értelme.Segíteni csak azon lehet aki szól.hogy segítségre szorul.Mindenféle ember van(patkányforma is) ez nem társadalmi probléma,ill.csak annyiban,hogy elrendelhetik,hogy milyen a keresztény,konzervatív nő,és férfi ...és az mint ilyen, hogyan viselkedjen.Na,ezt lehet gyorsan...mert amúgy ezt is tanulni kell ha már nem hozzuk otthonról.Sok minden belefér hogy milyen a kultúránkat többek  között :,szokásaink,intelligenciánk..viselkedésünk adja és ez  is ,csak lassan változik.


    Amúgy ,Karinthy írta,hogy ha valaki  egyedül vagyok  egy szobában akkor   ember vagyok ,de ha bejön egy nő,akkor férfi lesz belőlem,és annyira leszek férfi amennyire nő az aki bejött..


    Nem tudom szó szerint idézni ezért nem tettem jel közé.


    Van aki nőként akar érvényesülni,és van aki ösztönösen hívja fel magára a figyelmet..olyan a kisugárzása.Náluk nekik kell kezelni   ha ebből probléma lesz.


    De


    a kis koruakért a szülők a felelősek,bármi éri őket csak mi tehetünk róla ha bántják.Sajnos a világ olyan,hogy tele van veszéllyel.Féltjük őket és mindent megteszünk,ha észrevesszük,és akkor vagyunk jó szülők ha észrevesszük,és el is mondja nekünk.Itt nem zárkózottságról van szó,hanem arról,hogy úgy neveltük,bizalommal mondhat bármit nekünk,mert minden körülmények között mellette vagyunk.Intézkedni is mi tudunk.


    De ne áltassuk egymást,némelyik nőtársunk úgy megy be a munkahelyére,mintha szórakozóhelyre menne,fiam szokta mondani,ha valaki kipakolja elém amije csak van...vagy kizavarom,vagy szólok neki hogy öltözzön fel,mert álló f@...al nem lehet dolgozni.


    Bizony némelyik nőtársunk ezt is megalázónak tartja.Pedig csak szereptévesztésben van.Ugyancsak ez a fiam csak tárt ajtóknál tárgyal ..elkerülvén a "félreértéseket",mert némelyik nőtársunk bizony használja a fegyvereit az előmenetel szempontjából...vagy csupán brahiból,fogadásból...ezek ellen valahogy védeni kell magát.


    Nos,nem ragozom,vessetek a mókusok elé,de én nem vagyok híve az efféle siránkozókibeszélésnek...visszamenőleg már nehéz dolog.Akkor ,rögvest kell elintézni.


    De a gyerekkoru,vagy kiskoruaknál nem vagyok elnéző,ha azokat vegzálja valamely állat,annak a tökét vágnám le.Azonnal .


     

    előzmény:
    Lillaréka (344)
    2017-11-05  09:48
  7. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. november 5. 09:49345.

    Egy  gyerek megfelelő felvilágosítással felvértezve nagy esélyjel mindezt elkerülheti.


    Arról már nem is beszélek hogy a szülők isznak mint a gödények, várandósan is bagóznak....


    Mégis  milyen ember az akinek a saját gyereke is csak nyűg a köbön:((((((


     


    De, gondolj bele.Amúgy mennyi gyáva nyúl  él.


    Hisz a közértben/piacon sem mer megszólalni,  a saját érdekét sem tudja képviselni.A szeme előtt csapják be és hallgat mint a  kupac a fűben.


    Hogy tudna ilyen megszólalni ha sarokba van szorítva.

    idézet:
    Csendike+ (61)
    2017-10-29 19:31:05

    Egy  gyerek megfelelő felvilágosítással felvértezve nagy esélyjel mindezt elkerülheti.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (61)
    2017-10-29  19:31
  8. 2017. november 5. 09:48344.

    Szia. :-)


    Szóval a kedvencek.. az oldal .LEfejlesztése során eltüntek.. - úgy néz ki végleg


    A téma.. a link amit küldtem.. - azért küldtem, hogy lásd.. mennyire sok a családon belüli vagy ismeretségi körben elkövetett abúzus.. - és hogy milyen az a család ahol megtörténik.. nagyon nagyon sokszor kislányokkal. 
    És a lelki oldala.. hogy mit érez- érzett a kislány.. és hogy mennyire nem mert szólni. 
    Azok a kislányok is áldozatok akik 12- 14 éves korukban mennek bele- egy aktusba... mivel ők még nem mernek védekezni.... többnyire félelemből. 

    Nem véletlenül írtam azt hogy akik nem elég erősek lelkileg azokkal történik meg a zaklatás vagy abúzus. Ők születtek a "mimóza jegyében" 
    18-20 évesen az én munkahelyem is volt egy patkányfajzat.. Ő csak a női öltözőbe nyitogatott be... Mi együtt mentünk öltözni.. ha ott volt. Csak így tudtunk védekezni ellene... 

    Az én lányaimat is úgy neveltem, hogy mindent elmondjanak... - és  legyenek inkább vagányak mint mimózák. Igenis merjenek visszaszólni akár egy felnőttnek is.. vagy főnöknek is..  ha olyan éri őket aminek ott helye nincs 


     


    Anno keringett egy legenda a sulinkban..- lehet nem is ott történt..A puskázásról. A diáklány térdén volt a puska.. amikor a tanárúr odament.. és így szólt.. Mint férfi nem tehetem meg- de mint tanár igen-- és elvette a puskát a lány combjáról... - mire a lány így szólt... mint diák nem tehetem meg, de mint nő igen.. és felpofozta a tanárt. (gőzőm nincs.. igaz-e -- de legendának nagyon jó)


     


    Megint más.. Linkeltem az ELTE-profját.. amikor elolvastam azonnal tudtam kiről van szó.. A lányom ott végzett. -Felhívott amikor elküldtem neki a linket.. és mondta.. igen-.. ő az. 
    A lányom ennek a profnak az óráját fél év után leadta...azt mondta.. inkább csúszik.. de nem megy többet az ő előadására. A prof az első héten már közölte a lányommal- hogy maga itt nem fog diplomát szerezni- megbuktatni nem tudta...  sőt.. ötösre vizsgázott.. mégsem akart a köv szemeszterben is ehhez a tanárhoz járni. Diploma meglett.. nem is akármilyen. 
    Egyébként egy éven át- szabin volt a prof.. amikor a lányom odajárt- 
    Egy egyetem is zárt világ.. mindent tud mindenki csak nem beszél róla
    Egyébként a lányom is jár önvédelmi sportra.. ill ez inkább harcművészet.. és már segédedző. 
    DE ő a vagányabb. A kicsi sokkal mimózább-- pedig egyformán neveltem őket ..


     


    A nagyobbiktól tanultam.. 


    -utcai leszólitásra alkalmazható 


    -szia cica van gazdád? 
    -van! és nem szereti a patkányokat 

    előzmény:
    Dapazso (342)
    2017-11-05  09:17
  9. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2017. november 5. 09:45343.

    Erről beszéltem...

    előzmény:
    Dapazso (342)
    2017-11-05  09:17
  10. 2017. november 5. 09:17342.

    Szia bogaram,rég láttalak!Vitázhatunk ,de szerintem nem érdemes.Leírtam avéleményemet,és akár pro-akár kontra lehet példát hozni esetekről.Mondjuk a lányomat úgy neveltem,hogy vannak-lesznek olyan pasik akik(mi csak nyálcsorgatoknak neveztük az ilyeneket egymás között) minden alkalmat megragadnak,hogy hozzáérjenek.Az első "véletlen" alkalommal szóljon nekünk.Amikor már nagyobb volt sokat beszélgettünk,és megmutattam neki hogyan védekezzen.paprikaspré nélkül nem engedtem még buszra se,hiszen Bp.-en volt kollegista fősulisan,és előtte is bejáró aKossuth Zsuzsába.Meg lehet magyarázni,megbeszélni hogy mi az ami kezelhető szóval és mi az amikor már fizikai "válasz" kell.Megtanulta.


    Az egyik lányunokám önvédelmi sportra járt  mert volt  iskolatársa akit nem zaklattak,hanem egy vasúti aluljáróban megerőszakoltak. .Igaz hogy csak egy évig tanulta...,amúgy neki is elég nagy szája van,ember legyen aki olyat tesz ami neki nem tetszik.


    Már 20 éves lesz,és remélem tudja majd kezelni,és soha nem lesz rá szüksége.A kicsi 15 éves,csak annyit mondok,hogy jégkorongozik,és gyönyörű,de talán a sportnak köszönheti,hogy (meg a hokiütőnek ,ha kell) kemény csaj.Most Belfastban játszik,egy szem lány a csapatban.


    Amit még fontosnak tartottam mindig és nekik is elmondtam,hogy bátrak legyenek,ne avval törődjenek,hogy mit szólnak mások,csak védjék magukat attól ami megalázhatná őket.Sokat beszélgettünk ilyesmiről kiskoruktól,hiszen nem csak szexuális zaklatás utján lehet megalázni az embert.Talán használt.Különben a család ,az anya fontosságát nem lehet kihagyni...hogy el akarja és el is tudja mondani bármi éri ami számará furcsa,vagy érthetetlen,undorító stb.Amúgy esetek különbözőek,de biztosan nem jó egyik esetben sem ha csöndben maradunk,és elviseljük.Nincs az a munka ami megérné,de semmi más sem.


    Nem lehet lehajtott fejjel élni.


    Off.:tényleg mi van itt.segíts már elvesztek a Kedvencceim,míg nem vol

    előzmény:
    Lillaréka (340)
    2017-11-04  18:53
  11. 2017. november 5. 08:58341.

    Úristen,ezt komolyan kérdezted??Hány éves vagy??


    Mert én elég öreg ahhoz,hogy bizony bepróbálkozzanak a munkahelyemen..is.


    Ezért emeltem ki a munkahelyi zaklatást külön is.


    .Igen akkoriban a rendszerváltás idején nagyon sok pártból szalajtott fejes kapott termelőüzemekben magas poziciót.


    Nekem is lett egy ilyen főnököm,aki megszokta valszeg ott ahol addig volt,hogy bármit megtehet egy nővel.Nos amikor előszőr nyúlt a mellemhez "véletlenül" olyat ordítottam rá,hogy zenget az Anyagosztály.Tök meglepődött,mert elmondása szerint ezt szeretik a nők,szeretik ha megfogdossák őket,szeretik ha dicsérik a csinosságukat ect..ect.


    Nos,akkor elmondtam,mit mondtam üvöltöttem,hogy ha még egyszer hozzám nyúl megyek a személyzetire,és biztos lehet benne mire odaérek..látszani fog rajtam,hogy meg akart erőszakolni....Meglepődött,és azt hebegte ..hát tőled kitelik..


    Nos..engem békénhagyott,de én felhívtam a csajoknál erre a viselkedésére a figyelmet.Azt hiszed,hogy nem volt aki ezek után  a "megtiszteltetéstől " egy intésére mégis beült az autójába??


    Nem is kevesen.


    Rólam meg azt gondolt mindenki amit akart,azt tudtam,hogy még egyszer nem fog próbálkozni.Nem érem meg neki.


    Vagy túlóra esetén,a vállamig nem ért a pasi,csak ülve tudott a székem mögött dörgölőzni..az első után "véletlenül" leöntöttem hibajavítóval az ágyékát...magyarázhatta...Fiatal,mutatós nőnek ezer ilyen esete lehetett...de erre írtam,hogy kezelni kell tudni,igen határozottan,és sokszor akár durván is ,de siránkozni,panaszkodni nem érdemes...pláne nem évek múltán.

    előzmény:
    ágneskamilla (339)
    2017-11-04  18:45
  12. 2017. november 4. 18:53340.

    Ne máááárrr. Dapa!!


    gondolj bele egy picit.. mit mondanál akkor ha a félig- meddig gyereklány vagy akár csak a kamaszkorból kinőtt unokádat zaklatná valaki... elkezdené taperolni vagy hasonló.


    akkor is őt hibáztatnád??
    és ne gyere már azzal, hogy ilyesmi vele nem történhet meg.. (ja.. tudom, hogy már nem.. de tegyük fel hogy mégis mert idehaza maradnak) 


    olvasgass te is.. hogy valamennyit megérts abból mit éreznek az áldozatok


    beszeljrola.hu

    előzmény:
    Dapazso (334)
    2017-11-04  11:40
  13. 2017. november 4. 18:45339.

    "Ha meg valakit a munkahelyén vegzálnak arról tenni kell ,hiszen nap mint nap találkoznak.Arra is van módszer,és le lehet állítani."


    Ok. Én vagyok a főnököd, és az irodában túlórázni kell, neked esek és jó alaposan megfogdoslak. Aztán azt mondom, hogy ha valakinek el mered mondani:


    1. Természetesen letagadom. Bárki előtt. úgyis kiállnak mellettem a kollégák, mert függnek tőlem. Egyébként is mindenki tudja, hogy én rendes ember vagyok, családapa.  A te szavad az enyém ellen. Na, ki mellett fognak kiállni?


    2. Feljelentelek becsületsértésért, mert úgysem tudod bizonyítani. Senki előtt.


    3. Negatív megjegyzéseket teszek a munkádra, és azon vagyok, hogy ellehetetlenítselek a cégnél. Nincs olyan ember. akinek tökéletes a munkája, a  hibáidat felnagyítom,  lelki terror alatt tartalak. A legrosszabb feladatokat kapod.


    4. Ha elmész, utánad nyúlok, rossz híredet keltem. Megvádoltad a főnöködet, ráadásul úgy viselkedsz a munkahelyen, mint egy kurva. Szűk nadrág van rajtad, egyfolytában kelletted magad nekem, a hajadat rendezgetted, ahelyett, hogy dolgoztál volna. A munkád semmit sem ér. Persze, ha egy ingyenmatracot akarnak, vegyenek csak fel nyugodtan. 


     


     

    előzmény:
    Dapazso (334)
    2017-11-04  11:40
  14. 2017. november 4. 17:54338.

    A topikindító koronát rak a nők fejére, te meg ajándéknak nevezed... Szerintem mindannyian emberek vagyunk, és egyik nem sem nagyobb ajándék a másiknál. 


    A vonalat mi húzzuk meg, mindannyian, hogy mi a bunkóság és mi a zaklatás, nincs olyan, hogy öröktől való.


    Néhány évtizede még természetesnek tartották, hogy a férj megveri a feleségét. A társadalom is szemet hunyt felette, magánügynek tekintették. Ha a feleség hazaszaladt a szüleihez, azok csitították, visszaküldték, tűrjön. Ma pedig nem így van.


    Miért kellene természetesnek venni, hogy bunkón beszólnak neked? Ha változna a jogértelmezés, és garázdaságnak venné az ilyen eseteket, tulajdonképpen már most is lehetne szankcionálni. Én nem hiszem, hogy egy "De megbasz...lak", vagy egy 'Az hiányzik neki, hogy jól megb...ák, nem lenne ilyen búval bélelt" dolgot akár utcán, akár munkahelyen el kellene viselni egy nőnek. A dolgok megváltoztathatók! Ha valami zavarja az embert, az ellen tenni kell. Pl nemrég Ausztráliából voltak vendégeink, és egy autóból "tetszést nyilvánítottak", ahogy mentünk az utcán. Azt mondta, náluk ilyen esetben felírják az autó rendszámát, és feljelentik az illetőt, így ez a dolog ott gyakorlatilag megszűnt.


    Azt pedig, hogy miért most jönnek elő ezek a zaklatásos történetek,  sokszor, sokan leírták. Már érzékenyebb a társadalom az ilyen témára, mint akkor. Már aki. Vagyis x évvel ezelőtt, ha a szomszéd verte a feleségét, szemet hunytál. Most meg hívod a rendőrséget (mondjuk nagyjából hiába),  és elítéled a dolgot. Már aki.


     

    előzmény:
    Dapazso (334)
    2017-11-04  11:40
  15. 2017. november 4. 17:27337.

    Vonatkoztasd magadra a dolgot, akkor talán könnyebb megérteni a különbséget. A szomszéd néni lekurváz téged, mert szerinte  a tisztességesnél hosszabb ideig beszélgettél a postással. Negatív vélemény vagy gyalázkodás? 


    A kommentelők jó része sokkal rosszabb, mint mikor anno a vénasszonyok kiültek a padra,  a padra... 

    előzmény:
    cabron (327)
    2017-11-03  09:02
  16. 2017. november 4. 17:23336.

    Vettem a fáradságot, sőt  közben is figyeltem. Nem csodálom, hogy nem tudtad érdemben megvédeni az álláspontodat. :)

    előzmény:
    cabron (326)
    2017-11-03  08:48
  17. 2017. november 4. 11:54335.

    Bocs.az OFF-ert de hova tüntek a Kedvencek????Mi lett az nlc-vel??


    Valaki segítene??


     

    előzmény:
    Dapazso (334)
    2017-11-04  11:40
  18. 2017. november 4. 11:40334.

    Kicsit visszaolvastam,mert nem voltam itthon az ominózus történet kipattanása idején,...és maximálisan egyetértek cabronnal.


    Nőnek lenni ajándék és nőként viselkedni tanulható,de lehet ösztönös is.Minden nőt ért az élete során un" zaklatás"..bár amint látom ebben a témában is nagy akáosz.Nálam nem volt zaklatás,vagy megalázó ha utánam szóltak ,vagy füttyögtek,olvastam,hallottam egy riportban,hogy volt olyan akit ez mélységesen megalázó dolog volt.Nos ,nekem nem és a lányomat is úgy neveltem,hogy kezelni tudja az ilyen helyzeteket.Vagy reagálok,vagy sem.ez a fajta viselkedés bizonyos férfiaktól megszokott,nem kell vele törődni,szerintem ez nem zaklatás.bizonyos múveltségü,vagy intelligenciahiányos  férfiak sokféle képpen reagálnak a nőkre.Szerinte amíg világ a világ így is lesz.Szoktam mondani,hogy aki kirakja a "portékát" az ne csodálkozzon,hogy "meggusztálják"Viselje.


    Ha meg valakit a munkahelyén vegzálnak arról tenni kell ,hiszen nap mint nap találkoznak.Arra is van módszer,és le lehet állítani.


    Csakhogy van  aki fegyverként használja a nőiségét,előnyt szeretne ennek révén,bármiben....úgy öltözik a munkahelyén,úgy viselkedik,hogy "kivivhatja" a nem kívánt reakciókat.


    Meg kell tanulnia kezelni.


    Nem évek múlva panaszkodni,mesélgetni,hogy akkoriban mi történt,vele,aminek ő is szereplője volt.Szóval ha egy nőt zaklatnak,azt nem évek múlva kell "kitárgyalni" hanem a lehető legrövidebb időn belül lerendezni.


     

  19. 2017. november 3. 20:34333.
  20. 2017. november 3. 19:03332.

    " ..... Az általános iskolákban nem arra kellene fektetni a hangsúlyt, hogy minél több lexikális tudásanyagot halmozzon fel a gyerek, fontosabb, hogy megtanítsuk a gyerekeinknek a világban való eligazodást, az egymással való kommunikációt, a személyiségfejlődésüket tartsuk elsősorban szem előtt. ..."


    Hol elsz Te ?  ANYAM BOROGASS !!!   Atestetek a lo masik oldalara ?


    es mi a vihart csinalnak a szulok , nagyszulok csaladtagok es azoknak baratai ......

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_785782 (328)
    2017-11-03  09:24
  21. 2017. november 3. 17:02331.

    De ehhez kellenek a szülők is, akik ne arra kondicionálják elsősorban a gyerekeiket már 3 éves kortól, hogy majd többdiplomás agytröszt legyen belőle, netán arra, hogy bármi lehetsz, csak hinned kell benne, valósítsd meg az álmaidat stb. Ezzel is csak akkor van baj, ha köszönőviszonyban sincs a valósággal. Hiába van az embernek célja, ha nem ismeri a határait, nem képes elfogadni, hogy vannak dolgok, amikről le kell mondania, hogy nincsenek automatizmusok.


     


    Hajkurásszuk azokat, akik szexuális ajánlatokat tesznek a nőknek, netán zaklatják őket, de azokat nem, akik elhitetik velük, hogy akkor tudnak érvényesülni, akkor NŐK, ha szépek, csinosak, szexisek. 


     


    Igen. ebben maximálisan igazad van! 

    előzmény:
    cabron (329)
    2017-11-03  10:28
  22. 2017. november 3. 16:22330.

    Jók a meglátásaid. 

    előzmény:
    cabron (329)
    2017-11-03  10:28
  23. 2017. november 3. 10:28329.

    Aki úgy szocializálódott, hogy a saját igényeit háttérbe kell szorítania, az nem biztos, hogy egyáltalán felfogja, mit kell tennie.


    Alapjaiban kell, hogy megváltozzon a társadalmi szemlélet, ehhez viszont már az oktatási-nevelési intézményeinkben kell változásokat eszközölni, és ehhez nem csak a hatalomra van szükség, hanem ránk is, a társadalom tagjaira.


    Az általános iskolákban nem arra kellene fektetni a hangsúlyt, hogy minél több lexikális tudásanyagot halmozzon fel a gyerek, fontosabb, hogy megtanítsuk a gyerekeinknek a világban való eligazodást, az egymással való kommunikációt, a személyiségfejlődésüket tartsuk elsősorban szem előtt. 


    De ehhez kellenek a szülők is, akik ne arra kondicionálják elsősorban a gyerekeiket már 3 éves kortól, hogy majd többdiplomás agytröszt legyen belőle, netán arra, hogy bármi lehetsz, csak hinned kell benne, valósítsd meg az álmaidat stb. Ezzel is csak akkor van baj, ha köszönőviszonyban sincs a valósággal. Hiába van az embernek célja, ha nem ismeri a határait, nem képes elfogadni, hogy vannak dolgok, amikről le kell mondania, hogy nincsenek automatizmusok.


    Hajkurásszuk azokat, akik szexuális ajánlatokat tesznek a nőknek, netán zaklatják őket, de azokat nem, akik elhitetik velük, hogy akkor tudnak érvényesülni, akkor NŐK, ha szépek, csinosak, szexisek. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_785782 (328)
    2017-11-03  09:24
  24. Torolt_felhasznalo_785782
    Torolt_felhasznalo_785782
    2017. november 3. 09:24328.

    Nem mindenki tudja kellőképpen képviselni a saját érdekeit. Van, akinek alapból megy, mert olyan a személyisége, de aki a mimóza jegyében született - ahogy Lilla írja - annak már eleve nehezebb az önérvényesítés. Tehát Adagio javaslata, mint olyan nem igazán használható, mert akik kellően talpraesettek, azoknak nincs rá szükségük, akik viszont nem, azok nem tudnak élni vele. Nem azért mert nem fogják fel, hogy mit kellene tenni, hanem mert vagy úgy szocializálódtak, hogy a saját igényeiket háttérbe kell szorítaniuk, vagy mert olyan személyiségek, hogy könnyen elnyomhatók, félrelökhetők. Nem tanulták meg, hogy hogyan viselkedjenek ilyen és bármilyen más hasonló helyzetben. 

    előzmény:
    ágneskamilla (325)
    2017-11-02  19:14
  25. 2017. november 3. 09:02327.

    Vajon mi a gyalázkodás?


    Ha szerintem, egy nő buta tyúk és kimondom, hogy buta tyúk, az gyalázkodás, vagy negatív vélemény?


    Ha valaki szerintem bunkó, tahó és ezt kimondom, az gyalázkodás, vagy negatív vélemény?


    Ha valaki szerintem prostituált és azt kimondom, az gyalázkodás, vagy negatív vélemény?


    Nem feltétlenül gyalázkodás, ami nekünk rosszul esik.


    Ha nekem bénák a kezeim és valaki azt mondja rám, hogy rokkant vagyok, akkor az nem gyalázkodik, az egy tényközlés, csak nem PC. Viszont, ha valaki ennek okán nekem ugrik, hogy még arra sem vagyok jó, hogy kitöröljem a seggemet és jobb, ha leugrom az emeletről, az gyalázkodás.


    Szerintem.

    előzmény:
    Lillaréka (322)
    2017-11-02  17:44

Címlap

top