Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A nők védelmében

Torolt_felhasznalo_407541
Torolt_felhasznalo_407541
Létrehozva: 2017. október 29. 12:49

Mindenek előtt a címről néhány szó: Gyermekkoromban találkoztam egy ilyen című könyvvel, és bár teljesen más volt a témája, most valamiért mégis ez jutott eszembe. A "Megoldás" helyett ezért választottam ezt a címet.


Lányos apaként, akinek a leánya a színházi biznisz világában érintett, sokat foglalkoztat a Marton-Sárosdi ügy kapcsán előtérbe került téma. Rengeteg cikket, és még több véleményt elolvastam, miközben magam is leírtam gondolataimat. Általános tapasztalatom a zsigeri, érzelmi alapú véleménynyilvánítás, amit megértek, mégis nagyon károsnak tartok. Meggyőződésem, hogy megoldást csak a józan ész talajáról lehet találni, persze nincsenek illúzióim arról, hogy a jelenség teljes egészében felszámolható.


Leírt gondolataimért, véleményemért két dologgal vádoltak meg. Az egyik az áldozathibáztatás, a másik az elkövető védelme, az ügy bagatellizálása volt. Ezen vádakat határozottan visszautasítom és remélem, hogy vannak olyanok, akik meg akarnak érteni, és a megoldás keresését látják szavaimban. Nem a nők ellen, hanem értük szólok, amikor véleményemet, tanácsaimat, javaslataimat megfogalmazom. A megoldást keresem, mert a vadabbnál vadabb, már-már szélsőséges felvetések mellett előremutató, valós megoldás jelentő mondatokkal csak elvétve találkoztam.


Le fogom írni, hogy én miben látom a megoldást, de a félreértés elkerülése érdekében néhány dolgot tisztázni akarok. Az aljasság, a gerinctelenség, a bűnözési hajlam sajnos olyan emberi tulajdonság, amitől soha nem fog megszabadulni az emberiség. Intézményesen küzdeni az aljas, gerinctelen, bűnös cselekedetek ellen lehet, és e küzdelemben is - mint minden másban - a prevencióra kell fektetni a hangsúlyt. A megelőzésben viszont nagy szerepet kap a veszélyeztetett réteg. Ha e szerepre felhívjuk a figyelmet, sokak szemében áldozathibáztatókká válunk, és az elkövető cinkosa, pártolója lesz belőlünk. Szó sincs ilyesmiről! Gondoljunk az autókat feltörő tolvajokra! Senki nem ütközik meg azon a tanácson, hogy ne hagyjunk értékeket látható helyen a kocsiban, és egyetlen ember sem tekinti azt az elkövetőre nézve enyhítő körülménynek. Az erőszakoskodókat, zaklatókat, szeméremsértőket meg kell büntetni és el kell látni bélyeggel, ami a büntetéssel amúgy is együtt jár. A büntetés a prevenció egyik eszköze, de visszatartó ereje csak akkor van, ha elkerülésének esélyeit minimalizáljuk. A sértettek közreműködése nélkül viszont ez nem lehetséges.


Még három dolog: Szexuális sérelem döntően a nőket éri, ezért az Ő oldalukról közelítem meg a problémát, illetve tágabb térbe szeretném helyezni a témát. Ha nem is lehet hallgatni Martonról és Sárosdiról, próbáljunk a problémára a maga komplexitásában tekinteni! Harmadikként: Hinnünk kell abban, hogy a férfiak többsége illően viszonyul a nőkhöz, a molesztálást, zaklatást ugyanúgy elítélik, mint a sértettek!


Miben látom én a megoldást?


Mindenek előtt hiszem, vallom és állítom, hogy a megoldás kulcsa a nők kezében van! Sajnos teljes biztonság nincs, de ha a nők ezt a kulcsot használják, és jól használják, a tömegjelenség jelentősen visszaszoríthatóvá válik.


1. A nőnek legyen tartása! Viselje nőiességét úgy, mint ahogy egy uralkodó viseli a koronáját! Higgyétek el, ennek nagyon nagy visszatartó ereje van!


2. Kezelje a helyzetet helyesen!


3. Vegyen elégtételt azonnal az őt ért sérelemért!


E két utóbbi tanács váltja ki a legnagyobb vitát. Lebénul, fél, és hasonló érvek jelennek meg. Vitán felül áll, hogy e dolgok léteznek, és teljesen meg lehet érteni őket. Nem vagyunk mindannyian egyformán talpraesettek vagy lelkileg erősek, ezért hinni kell a társadalom támogatásában, és itt látok megjelenni egy ördögi kört. A nők nem érzik a társadalom támogatását, ezért hallgatnak. A hallgatás viszont lappangóvá teszi a problémát, az kvázi kezelhetetlen státuszba kerül.


A családnak, a szülőknek, de hatványozottan az anyának óriási szerepe van. A nevelésben példát, mintát kell adnia, a tartást be kell építenie leánya személyiségébe! Az önmagunkért való kiállásban az egész családnak ott kell állnia a sérült mögött! Ez egy olyan erő, ami biztonságérzetet ad, és általánossá válása esetén képes lesz  a társadalom szemléletformáló erejévé válni.


Sokakban talán felmerül a kérdés, hogy és a férfi? Őt fogadjuk el olyannak, az ő viselkedése természetes? Szó sincs erről! Hangsúlyozom, hogy itt nem a férfiakról van szó, hanem az aljas, gerinctelen emberekről! Sajátos dolog, hogy e kérdésben - a dolog természeténél fogva - férfiként jelennek meg, noha éppen a férfi mivoltuk kérdőjeleződik meg. Itt a jelenséget, a sértő magatartást kell szembeállítani a sértettekkel, és a hitványság megnyilvánulása ellen kell megtalálni a védelmet!


Vannak, akik a jogtól várják a megoldást, de félek, hogy az soha nem lesz olyan hatékony eszköze a megelőzésnek, mint az általam fent leírtak. Kíváncsi vagyok arra, hogy ti, nők mit gondoltok erről a problémáról akkor, amikor képesek vagytok az - egyébként érthető - érzelmektől elszakadni, és a józan ész irányából megközelíteni a témát.


Szerintetek mi lenne a megoldás?


 

  1. 2017. október 29. 16:4926.

    Nagyon fontos dologra világítottál rá. Egyébként a  pszichológiában ma már külön témaként tárgyalják az apa szerepét a  gyereknevelésben. Különben az apák szerepe nemtől független. Fiúnak, lánynak egyaránt fontos az apa, mint férfiminta. 


    Más: a prevenció fontos, de nem csak úgy ahogy Adagio gondolja, miszerint tartás meg egyebek. Azt gonbdolom, otthon is el kellene mondania  gyereknek, hogy senkinek nincs joga őt taperolni, ha ő arra nem ad engedélyt. Nem érdekes, hogy idősebb, nem érdekes, hogy rokon. És hogy szóljon, ha bármi ilyesmi történik. Akár a keresztapja, akár a  nagybátyja akárki teszi. (Mondjuk, az  a gond, hogy amiket leírtam, az is feltételezi a  normális családi légkört)...


     


     

    előzmény:
    Lillaréka (9)
    2017-10-29  15:08
  2. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. október 29. 16:2225.

    Valószinűleg.


    Most térjünk vissza a témára.

    előzmény:
    Sheriff-2 (24)
    2017-10-29  16:20
  3. 2017. október 29. 16:2024.

    Dolgom van, csak azt teszem hozzá, amin gondolkodjatok el, hogy az ember a fegyver.


    Hogy milyen szerszámot használ támadásra vagy védekezésre, az egy másik téma. Mióta a világ világ, az emberek bántják egymást. Legyen az furkósbot, vagy égből potyogó bomba.

    előzmény:
    Sheriff-2 (22)
    2017-10-29  16:16
  4. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. október 29. 16:1623.

    Az erdekelne , hogy amikor kioltozol/atoltozol masik nemuve  es a noiesseget veded a sok szerinted ribi no helyett, akkor szexualisan megnezett-e valaha is valaki ? Feltekeny vagy-e igazi nokre ?


     


     


    Ez engem is érdekelne.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (10)
    2017-10-29  15:22
  5. 2017. október 29. 16:1622.

    Egyet értek Lillarékával, pontosan úgy van.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (19)
    2017-10-29  16:10
  6. 2017. október 29. 16:1421.

    Idézet egy új Nemzeti dalból.....


    "A magyar nép szavaz róla:
    Nem kell nekünk migráns-kvóta!
    Megvédjük a lányainkat,
    Kultúránkat, házainkat!
    A magyarok Istenére esküszünk,
    Esküszünk, hogy szabad préda
    Nem leszünk!"

  7. 2017. október 29. 16:1020.

    Pontosan így van!!
    nagyon sokszor-.. túl sokszor fordul elő.. hogy amikor a bántalmazott   és/vagy megerőszakolt, zaklatott nők a hatósághoz fordulnak... akkor a kihallgatótól a bíróig.. mindenki érezteti velük.. ők a hibásak azért  ami velük történt. 
    nem is beszélve a környezetükről.. 
    a legijesztőbb ez a fajta gondolkodásmód.. amikor egy gyerek az áldozat

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (18)
    2017-10-29  16:07
  8. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. október 29. 16:1019.

    Nem kellene összemosni dolgokat!


    Az áldozat mindig áldozat. Az elkövetőnek semmi nem szolgál mentségül!


     

  9. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. október 29. 16:0718.

    Igen, részben egyet is értek azzal amit írtál.


    Viszont a  cselekmények retorziója valójában szinte semmi. Olyan ítéletek születnek hogy égnek áll az emberek haja tőlük.


    Ezeknél valahogy ki lehet  érzeni a  FÉRFI ÖSSZETARTÁST - túl a jogon és az igazságon.


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (10)
    2017-10-29  15:22
  10. 2017. október 29. 16:0417.

    Kicsit erős volt a leb@szás szó, ezért azt az egy szót visszavonom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (15)
    2017-10-29  16:01
  11. 2017. október 29. 16:0116.

    Sajnos igazad van. Ezért mondjuk mi itt, hogy az Isten megteremtette az Embert, Colt pedig egyenlővé tette őket.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (13)
    2017-10-29  15:59
  12. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. október 29. 16:0115.

    Nekem az a véleményem, hogy a T.I. jó indulattal indította ezt a topickot, valóban segíteni akar/szeretne, eddig még nem érdemelte ki a leb@szást.

    idézet:
    Sheriff-2 (14)
    2017-10-29 15:59:18

    Mert ki tett olyat?

    előzmény:
    Sheriff-2 (14)
    2017-10-29  15:59
  13. 2017. október 29. 15:5914.

    Nekem az a véleményem, hogy a T.I. jó indulattal indította ezt a topickot, valóban segíteni akar/szeretne, eddig még nem érdemelte ki a leb@szást.

  14. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. október 29. 15:5913.

    Részben igazad van.Másrészt ma már a kötözködő  felszereli magát szúró/vágó szerszámmal és többen együtt lepik meg a kiszemelt(eket), sajnos.Mert neki ez a program, ez az élet.A mások élete mi neki?Semmi.


    És ott már nem segít az erőfölény............


    Van rá számos példa........

    előzmény:
    Sheriff-2 (11)
    2017-10-29  15:46
  15. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. október 29. 15:4812.

    Köszi, ezt mind próbálta.


    Ha nem jön az az aktiváló link, hát nem jön.


    Annyi csak az egész, hogy van itt néhány kedves ismeretlen ismerőse és gondolta HOGY............


    (Rosszul gondolta...- mondom ezt én )

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_178203 (4)
    2017-10-29  13:28
  16. 2017. október 29. 15:4611.

    Az "én-időmben" sokkal nagyobb rend volt,pl. amikor a villamoson kötöszködött valaki valakivel, akkor egy izmos férfi elkapta a grabancát, kilógatta az ajtón, és megkérdezte tőle hogy akar-e kirepűlni a macskakőre ebben a pillanatban, vagy leszáll magától a következő megállóban.


    Azóta nagyon sokat változott a világ. A megoldást a bűnözők sokkal szigorúbb büntetésében látom.

  17. 2017. október 29. 15:2210.

     


    1. A nőnek legyen tartása! Azert eroszakoltak meg , mert nincs tartasod
    2. Kezelje a helyzetet helyesen! Azert eroszakoltak meg , mert nem kezelted helyesen a helyzetet.


    3. Vegyen elégtételt azonnal az őt ért sérelemért! Azert eroszakolnak meg, mert passzivan elviseled


    ???????????????????????



    Itt ösztönröl van szo.
    A szexualitasunk ösztön.
    Az ösztönnek van "tudat alatti ereje".... s ez a kielegulesig tolja az eroszakolot. 
    Mindenki nem eroszakol.
    Normat/viselkedest , maganmegoldast  akarsz raeroltetni az osszes nore , a helyett , hogy azon tökölödnél , hogy egyes emberek miert lepik at a "Tilos"-t .
    Ha igy kozelited meg a kerdest, hogy van torveny, van annak tudatos atlepese , akkor rogton nem kell megbelyegezned a Szabo Evit , vagy a megeroszakolt Szabo Lajost , mert magarol az eroszakrol kellene agyalnod.
    Hiaba kalimpal es tiltakozik Szabo Eva , amikor a masikat elökapja a szexualis oszton : meg lesz eroszakolva...
    Hacsak nem erösebb , mint az eroszakolo.
    Hiaba billegeti Szabi Eva ilyen-olyan eliten a feneket , tartja fel az orrat es a noiesseget ... az ösztön ellen nincs semmilyen orvossag ..
    Az eroszakolok , lebukva , elitelve , dutyi utan , ujra szabadon , ujra elkovetnek szexualis agressziot.
    Franciaknal van errol statisztika : valami 90 szazalekon feluli a visszaeses . Sot : masodjara eletveszelyben is van a soros Szabo Evi , mert az osztonenek engedo eroszakolo nem akar ujra dutyit s gyilkol. 
    Majd mindjart keresek hozza konkret dolgot .

    Nagyon erdekes olvasni azt, hogy jelentse fel azt aki szexualis agressziot kovet el rajta...
    Pontosan a hozzad hasonszoruek miatt , akik nyilvanosan mentegetodznek , hogy szerintuk nem bunos a Szabo Eva , fogja be a szajat a megeroszakolt Szabo Eva  : nem vett/vesz elegtetelt mert letezik sok olyan  akinek van "mersze" arra , hogy olyat kovetel Tole, a masik osztonenek kiszolgaltatott aldozattol ,  hogy legyen "noies tartasa"... hogy "kezelje a helyzetet helyesen" /?????????????/
    Mert ebben a harom pontban , "A" szerintedi "kulcsban"benne van az, hogy akivel szexualis eroszak megtortenik , az bunos benne...
    Persze , ha arrol szol a topik , hogy a filmes-szineszpalyara lepes ...
    Igen , igazad van.
    Ott a kislanyoknak lett volna lehetoseguk azt mondani : nem szopok , inkabb nem jatszom abban a filmben.
    Nem szopok , inkabb leszek penztaros, vagy körmös .
    Ennyi
    Az erdekelne , hogy amikor kioltozol/atoltozol masik nemuve  es a noiesseget veded a sok szerinted ribi no helyett, akkor szexualisan megnezett-e valaha is valaki ? Feltekeny vagy-e igazi nokre ?


    /Folosleges felhivnod a figyelmemet : latom en , hogy leirod , mint a valodi rasszista: " en nem vagyok rasszista , de ..."/

  18. 2017. október 29. 15:089.

    még valami eszembe  jutott.. 


    - lehet, hogy azért nem érted a marton- ügy áldozatainak lelki állapotát, mert te magad olyan apa vagy aki tűzön - vízen keresztül mindent megtesz a lányáért


    A lányod egyszerűen tudja, hogy számithat rád.. bármiben.. mert te mindig ki fogsz állni mellette és érte  És bár az anyai minta is nagyon fontos.. egy lányka önképének kialakulásában - szerintem az apa sokkal fontosabb. Azaz az apa viselkedése az anyával és általában a nőkkel szemben.. Hogy egy lányka.. úgy nő fel.. hogy van előtte egy kép mi a normális. Hogy az apja  - és egyéb férfi családtagok is tisztelik a nőket... nem bántalmazzák nem alázzák meg , sem szóval, sem tettel. Akkor lesz tartása -- és akkor tudja megvédeni magát és talán másokat is. 


    Pl.. amikor a nagyobbik lányomat bántotta és piszkálta egy fiú a suliban(egész pontosan hanyatt lökte.. a lányom tiszta kék zölden jött haza  mert a székekre esett rá háttal) .. 12 évesen.. az apja bizony bement..az ofőhöz.. és azt kérte.. előtte és a diri előtt szeretne beszélni a sráccal. Meg is történt.. - soha többet nem bántotta. Tudod.. ezt el lehetett volna intézni egy legyintéssel is. 
    De volt más is.. az első szerelem.. miatta sírt és amikor több átverés után vissza akarta magát könyörögni.. az illető. .. fel lett neki téve a kérdés.. -(fej vagy gyomor) 
    Ma már 23 éves.. és ma már meg tudja védeni magát..és igen.. volt hogy molesztálni akarták.. de a fiatalember kapott két egyformát.. +beígérve egy tökönrúgást is.. Mára már tartanak is tőle kissé... mert tudják évek óta harcművészetet űz. Ugyanígy a kisebbik és tudja bármikor számíthat az apjára és bármiben. 

    És biztos vagyok benne, te is  ilyen apa vagy!
    Na-- de képzeld el.. nem minden férfi ilyen.. 
    Nagyon sokan egyszerűen leszarják a saját gyereküket
    vagy bántják.


    Mindig azt mondom a lányoknak.. hogy ha megismernek egy fiút... nézzék meg azt is.. hogy ha tehetik.. az apa hogy bánik az anyával. Mert a fiúk elött is a szülői példa amit továbbvisznek a párkapcsolatba. 


    és még egy-- sok lány igyekszik az apjához hasonló pasit találni.. ill azt a mintát követni amit otthon látott. 
    ezért fordulhat elő... -bár trivial- is írta.. hogy egyik bántalmazó kapcsolatból mennek a másikba..  ha abban nőttek fel. 
    És ők biztosan nem tudják megvédeni magukat. 

  19. 2017. október 29. 14:148.

    én hozzád csatlakozva csak egyetlen linket hozok


    beszeljrola.hu


     


    és miután kedves Adagio! sikerült itt néhány történetet elolvasnod... remélem megérted.. miért is mondtam azt, hogy áldozathibáztató vagy. 
    (martontól elvonatkoztatva kérlek olvass bele)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (7)
    2017-10-29  14:02
  20. 2017. október 29. 14:027.

    Először is köszi, hogy intelligens és átgondolt módon törekedtél megfogalmazni ezt egy kihalófélben lévő női fórumon. A megoldási javaslataid azonban mégse jók, el is mondom, hogy miért nem:


    "Egy nőnek legyen tartása!" -írod.  - Hm. Sok nőnek van. Nekem is. De ez  nem jelenti azt, hogy egy 13éves kislányhoz nem fog odadörgölőzni a buszon a perverz, sőt azt sem, hogy ha teljesen ismeretlenül jön szembe velem valaki, az azonnal látni fogja, hogy van tartásom, és eszerint viszonyul rögtön hozzám. Kezdem ezért egy metoo-sztorival rögtön: nagykabátban mentem az úton, szembejött velem két teljesen ismeretlen férfi. Az egyik leplezetlenül megbámul, majd odaszól a másiknak, mintha én nem hallanám, pedig hát ő is tudta, hogy hallom: ugye, milyen gyönyörű arca van? Taknyosra szoptatnám. Mire a másik: én is. Soha többé nem láttam őket szerencsére, előtte se... ennyiből vajon honnan tudhatták volna, hogy nekem van-e tartásom vagy nincs? A verbális abúzust mégis megengedték maguknak.


    Tovább megyek: barátnők szóban elmesélt metoo-sztorijai, csak úgy, a teljesség igénye nélkül: amikor otthon elmesélte, hogy 12 évesen leszagatták a ruhája gombjait az utcán, otthon megverték érte, mert biztos kihívóan viselkedett! Egy 12 éves,  érted... VAgy amikor a postás bácsi az egyedül maradt 10 éves lányt kezdte fogdosni... vagy a korrepetáló tanár a 11 évest... hol lehetne itt tartásról beszélni? Vagy azonnali elégtételről, amikor otthon még őt verték meg érte, ha elmondta az ilyen sztorikat! A "kedvencem", mikor a dörgölőzős perverzről beszélve az apja a lánynak adott pofont, mert egyáltalán honnan tudja a lány, hogy ez valami rossz dolog... 


    Órákig, hetekig lehetne folytatni a fenti sztorikat, de szerintem egy a lényeg: létezik viktimológia, de nem olyan értelemben, hogy kihívó az áldozat. Hanem olyan értelemben, hogy látszik rajta, hogy védtelen. Hogy esetleg otthon is bántalmazó közegben él, hogy nem fog merni segítséget kérni, sőt, még elmondani sem.. a szexuális ragadozók ezt használják ki, nem a villanó dekoltázst és a szexuális magabiztosságot. Attól inkább félnek. Aki engem ismer valamilyen szinten is, már nem merne velem kikezdeni, mert tudja, hogy magabiztos vagyok. De sajnos nem minden nő ilyen, sőőt... a kislányok meg még életkoruknál fogva naivak, és ezt is bűn kihasználni. 


    Az én megoldási javaslatom inkább a felvilágosítás és a tabudöntögetés lenne. Amire nagyon jó a mostani metoo-mozgalom első lépésként. Az ezer lépésből, ami még ránk vár társadalmi szinten. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (6)
    2017-10-29  13:47
  21. 2017. október 29. 13:476.

    Na, látom, mégiscsak idetette, akkor írom a választ. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (5)
    2017-10-29  13:46
  22. 2017. október 29. 13:465.

    Azt írja ki, hogy új topik, szóval ezt csak próbaként küldöm el, utána szólok hozzá a topikhoz, amihez akartam. (Olyan sokáig tart már ez a "ráncfelvarrás", hogy ezalatt lassan az nlc bokájának ráncait is feje tetejére lehetett volna varrni... és kb. tényleg olyan szintű is lett a fórum. 

  23. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2017. október 29. 13:284.

    Szerintem kérje a lap üzemeltetőinek segítségét, de előtte nézzen körül a "Spam" fiókban, vagy próbálkozzon más szolgáltatóknál címet regisztrálni. A Google tűnik a legmegbízhatóbbnak, de lehet, hogy a Freemail, vagy valami más fog működni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (2)
    2017-10-29  13:03
  24. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. október 29. 13:053.

    Mennyire egyedi eset ez?


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (2)
    2017-10-29  13:03
  25. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. október 29. 13:032.

    Itteni egyik ismerősöm  keresett telefonon, hogy elfelejtette a jelszavát és az email címét is (mert azt nem szokta használni, így az is veszendőbe ment)  és nem tud belépni hiába regisztrált új emailcímmel.


    Mi lehet a gond?


    Van új email cím. 2-t is készített.


    Van új regisztráció a Nlc .n - 2 is, mert az elsőre a megígért  aktiválási linket kb 2 hete várja.


    A napokban újra elkezdte a hajcihőt, de csak nem jött a  megerősítő email másodszorra sem


    .Belépni meg éppen ezért nem tud, mert a rendszer  visszajelez neki hogy még nem erősítette meg azt amit meg sem kapott :(((((((((((


    Esetleg aki hasonlóképpen megszenvedett ezzel a belépési procedúrával tudna segíteni?


    Olvassa a fórumot a  kedves nlc barát, de csak ennyi :(((((((


     


    Mit tegyen???????????????????????


     


     

Címlap

top