Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2017 otthon melege program

rockcica
Létrehozva: 2017. június 7. 15:40

Figyelemfelkeltő felhívás az egyik internetes hírportálon: "Ingyen pénz kazáncserére".. Hurrá!


Örülök nagyon, mert a kombi cirkónk dögledezik, négyszer volt kin a szerelő pali, és még mindig nem tudja mi a baja, panel lett cserélbe, valami relé, ki van pucolva, légtelenítve. Amikor kijönnek, megy egy két napig, majd újra leáll. (Nincs meleg víz, piros a led rajta..)


Szóval itt örülök hogy akkor most nekem  jóval olcsóbb lesz a kazán vétele.(mert ugye azt rögtön tudtam hogy a cím hatásvadász, ingyen semmi sincs már, max a levegő, az is ki tudja meddig)


Rámegyek párom ügyfélkapujára, kikeresem a pályázati feltételeket.


Ugye kell tul. lap. Ez megoldható, lekérem tíz  perc alatt. Energetika van, mert három éve vettük.(mondjuk azóta szinte újjá lett építve, lehet új kéne) És itt jön az a pont amikor tovább olvasom, hogy inkább szarok az egészre, tudniillik :


előbb kell "megterveztetnem" szerelővel a cserét,  papíron leszerződni hogy akkor ő csinálja, ugye összeget feltüntetve)


majd el kell kocsikázzak megvenni (megrendelni, tök mindegy)  alsó hangon három kiló egy kombi-cirkó kazán)


Tehát meg kell hogy legyen rá a pénz, és majd ha ez mind teljesült,


akkor baszakodjak a pályázat benyújtásával, és várakozzak, hogy megkapom e a negyven százalékát.


Ami ugye 120 ezer lenne,(mármint a támogatás)és "csak" 180 ezerbe kerülne a kazán+ a szerelés olyan ötven. (ha az olcsóbbak között nézelődöm) és nem biztos, hogy az ember megkapja. Rendkívül dühítőnek tartom ezeket a nesze semmi fogd meg jól  pénzbeli támogatásokat, aminek a feltételeit csak azok tudják teljesíteni, akiknek amúgy is van pénzük..(mert ugyanez a felújítási program is, és a Csok is, csókosoknak..(mert ott is kaphatsz tíz millát, ha még tízet hozzáteszel, és minimum három kölyköd van, amit eleve ebbe a mai világban épeszű ember akkor vállal, ha megfelelő az anyagi háttere,(magyar emberekről beszélek) tehát pont nekik nincs szükségük rá) Az ember cigánykodjon előre, izguljon,  írogasson, stb, és vagy sikerül vagy nem. Ugyanez lakáskasza.. annak éri meg akinek legalább kettő van, a legmagasabb díjért és akkor is hitel kel a végén, hogy tudj belőle kecót venni. 


Miért nem tudják úgy kitalálni, hogy az ember bemegy a tulajdoni lappal, a régi kazán papírjaival, energetikával, jövedelemigazolással, elmondja mi a baj, és akkor megelőlegezik azt a 120 ezret, a többire meg kap részletfizetési lehetőséget? ( a 180 ezer forintra , persze ha többért vásárol kazánt, akkor arányosan növekedett támogatással...) Túl egyszerű lenne.. agyrém


 

  1. 2017. június 13. 12:4851.

    Ezt sose fogja megérteni aki az átlagnál jobban él...kár minden szó

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105571 (43)
    2017-06-11  14:05
  2. 2017. június 13. 12:4750.

    Neked pedig a szádba ...Milyen jogon ugatsz nekem hogy semmit sem csinálok b.. meg? akkor mi az anyám picsájából élek szerinted? Nincs anyuci apuci- vén fasz kombó mellettem, baszódj meg..)Gyökér seggfej..  vagy qrva? (mert annyira sunyi vagy hogy egy képet nem mersz felrakni magadról, mint itt sok más nagypofájú úri erkölcscsősz, akik a legjobban ugatnak..) Nem azokra vagyok irigy akik tényleg tesznek érte, maradjunk ennyibe.. hanem akiknek a picsájuk alá van rakva minden gyerekkoruk óta, 

    előzmény:
    Trafógyöngy (46)
    2017-06-11  17:37
  3. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2017. június 12. 08:4249.

    rendes ez a törvény a hozzádhasonló elmaradottakhoz


    ti még kaphattok az ócska konvektor cserére is még vagy 30 évig füstölhettek az új konvektorral


    amit a régi cirkósoknak, kazánosoknak már nem engednek meg


    ők ha a régi elromlik, nem rakhatnak fe helyette ugyanolyan elavult szart, mint ti a konvektorosok


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105571 (43)
    2017-06-11  14:05
  4. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2017. június 12. 08:3648.

    A lakosság széles rétegeinek energiamegtakarítását ennyire új technológiával nem lehet itt elérni. Azt támogatják, ami sok ember számára elérhető és megvalósítható. 

    idézet:
    Büdösbogár (41)
    2017-06-09 21:25:02

    magyarország adottságaitól fogva


    tömegesen létezhetne sokkal korszerűbb energia felhasználás a háztartásokban is


    HA nem elmaradott gyökerek vezetnék a népet


    erra akartam kilikadni

    előzmény:
    Büdösbogár (41)
    2017-06-09  21:25
  5. 2017. június 11. 17:4347.

    :))))))))))Jó ötlet!


    Ezek még egy jancsikályára valót se tudnak összehozni.Impotens banda.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (38)
    2017-06-09  06:54
  6. 2017. június 11. 17:3746.

    Lófaszt a seggedbe. Semmit nem csinálsz és mindenből a legjobbat akarod.Ez az ami nem megy.Élj, b+, de ne ugass másokra, ha arra sem van hajlandó és képes, hogy belásd a legegyszerűbb dolgokat.


    Azokra vagy irígy akik tesznek a boldogulásért, és még le is mondanak dolgokról annak érdekében.


    Menj  és kezeltesd magad, a kisebbségi érzésed  oka valódi lehet,tényleg semmi nem vagy.Csak egy  pofázó HP.

    előzmény:
    rockcica (34)
    2017-06-08  16:24
  7. Torolt_felhasznalo_105571
    Torolt_felhasznalo_105571
    2017. június 11. 17:0345.

    Nem hőbörögtem :)

    előzmény:
    antironia (44)
    2017-06-11  16:39
  8. 2017. június 11. 16:3944.

    Mi lenne, ha hőbörgés helyett utánaolvasnál...?????


     


    Senkit nem kényszerítenek a működő régi kazánja lecserélésére.


    Csak új kazán vásárlása esetén már nem lehet kapni a régifajtát...


    Ennyi meg egy bambi.


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105571 (43)
    2017-06-11  14:05
  9. Torolt_felhasznalo_105571
    Torolt_felhasznalo_105571
    2017. június 11. 14:0543.

    Arra mondjuk én kíváncsi lennék, hogy azok a családok, aki a szó szoros értelmében hónapról hónapra élnek, miből fogják a kazáncsere árát kipengetni. Nem demagógiából írom, tényleg kíváncsi vagyok. Nyilván lesz egy határidő. Ha nincs meg a csere, egyszerűen lekapcsolják a régit? Vagy itt is lesz moratórium, mint a kilakoltatásnál? "Tessenek gyorsan pénz szerezni valahonnan, mert különben meg tetszenek majd fagyni."

    előzmény:
    etilany (40)
    2017-06-09  17:18
  10. 2017. június 9. 21:4042.

    Hát igen. A CSOK-kal való bezzegelést sem igazán értem. Azt sem vágják csak úgy az emberhez a semmire, hogy ha majd egyszer lakást vesz, akkor majd jól fog jönni. A CSOK-ot is csak akkor adják (ha adják), ha már megvan az adásvételi szerződés.

    előzmény:
    etilany (40)
    2017-06-09  17:18
  11. 2017. június 9. 21:2541.

    A lakosság széles rétegeinek energiamegtakarítását ennyire új technológiával nem lehet itt elérni. Azt támogatják, ami sok ember számára elérhető és megvalósítható. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (38)
    2017-06-09  06:54
  12. 2017. június 9. 17:1840.

    Te is el vagy tájolva. Ha elromlott a kazánod, mindenképp ki kell cserélni, nem? Így is úgy is ki kell csengetned a 300 ezret (vagy amennyibe a kazán kerül). Van ez a program, kis szerencsével visszakpahtod a vételár 40%-át...ha nem lenne ez a  program, akkor semmit sem kapnál vissza és úgy is meg kellene venne a kazánt, mert ami van, elromlott. Igen, utólag kapod vissza a pénzt, de ha nincs ilyen lehetőség. akkor sem előbb sem utóbb nem kapsz vissza semmit. Akkor hol a probléma, miért is a gazdagoknak van kitalálva? Homályosíts fel, légy szíves. 

    előzmény:
    rockcica (16)
    2017-06-07  20:45
  13. 2017. június 9. 10:0639.

    akinek ez már megvan, 80 %-érezhetően lenézi azt akinek nincs


     


     


    ezt max. te képzeled be magadnak....


     


     

    előzmény:
    rockcica (34)
    2017-06-08  16:24
  14. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2017. június 9. 06:5438.

    itt az új kőmérges


    de orbán még a kondenzációs kazánnál tart


    meg atomerőmű

  15. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2017. június 8. 18:2437.

    azzal nagyon is tudok azonosulni, hogy 1x élünkjó családok, kérót, golfot, dől a léé üzletet meg egyebeket is hátrahyagytam, mert ez mind szar helyen volt és ugye csak 1x élünk


    azért ilyen csodanők sincsenek túl sokan, banda gyerek és még okos is


    inkább a síkhülyéknek van banda gyerek


    megnyugtatlak, azzal amit az egyetemen tanultam, soha 1 fillért se kerestem


    viszont ma is 1000 esetben van hasznomra, mert nem költök faszságra, nem basznak át szakik


    nem veszek KONDENZÁCIÓS kazánt amikor már sokkal modernebb jobb dolgok vannak


    satöbbi


    parasztiából, prolinegyedekből kikerült felsőfokú végzettségűekkel nem nagyon kell foglalkoznod, hogy lenéz


    semmivel nem elegánsabb az életvitele a modora.... mint a tied


    csak pár évvel többet jártak iskolába


     


    gyűjtsd a pénzed és akkor modernizálj, amikor van miből


    és nem rászorít egy szarra a pénzhiány


     


     

    előzmény:
    rockcica (34)
    2017-06-08  16:24
  16. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2017. június 8. 17:5836.

    már jó vén vagy ahhoz, hogy ne a hírekre kezdj hurrázni


    alaposan át kell a dolgokat gondolni, értő emberrel konzultálva


    de különben ez a kondenzációs cuccal is csak konzerválják a magyarok elmaradottságát


     

    előzmény:
    rockcica (33)
    2017-06-08  16:13
  17. 2017. június 8. 16:2935.

    Persze, nem is tagadom, ez így volt..volt abortuszom, mert felelőtlenül a semmire nem akartam szülni, és amikor már vállaltam volna nem sikerült. De mondjuk akkor is egyet max.kettőt szerettem-szerettünk volna..Ítélkezni nem hiszem hogy lenne mire, szerintem elítélendőbb ha valaki segélyért szül, meg a csóróságra..

    előzmény:
    Babyface83 (23)
    2017-06-08  03:00
  18. 2017. június 8. 16:2434.

    Minden elismerésem Nekik.De ugye legfőképp a nőnek. Van aki képes erre, van aki nem.. Vagy dolgozom, vagy tanulok, vagy gyereket nevelnék..nekem  nem férnek össze, nekem szükségem van arra hogy meglegyen az elegendő időm a pihire, a szórakozásra, arra hogy együtt legyünk a párommal és a barátokkal. Ugyanis egyszer élek, és nem azért élek, hogy az életem háromnegyedét avval töltsem, amihez nincs kedvem...Amikor gimibe jártam belefért hetente kétszer négy órás meló, de többet nem is akartam vállalni. Most hogy dolgozom és rohangálok egész nap, nem lenne kedvem még mellette diplomát szerezni. Neked elmondom mert te lazábban állsz a dolgokhoz és nem vagy bunkó, hogy nem irigylem én a három-négy diplomát, tudom hogy piszok sok meló megszerezni, csak attól kapok hülyét, hogy akinek ez már megvan, 80 %-érezhetően lenézi azt akinek nincs. És nem mindig lesz tőle több az ember,(sok egyetemet végzett ügyfelem van, de a kommunikációjuk szinte nulla!!! ) lehet hogy némely dologban okosabb, de én úgy gondolom az élet iskolája a legjobb nevelő...A sok lét sem irigylem attól, aki maga erejéből, éjt nappallá téve dolgozik.. és aki nem kérkedik vele.. még ha könnyen jött neki akkor sem...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (24)
    2017-06-08  06:21
  19. 2017. június 8. 16:1333.

    Nem is lázadok..


    csak  nem szeretem amikor hangzatos szalagcímekben olyat olvasok, ami nem is úgy van..Meg annyi hogy azt hittem hogy egyszerűbb..Faszim gyógymasszőr, festeni, vakolni, szerelgetni tud, de azért a gáz, és villanyszerelés az tényleg szakit igényel.


    Meg most amúgy is kicsit agresszív kismalac voltam az elmúlt időben, különféle dolgok miatt, de ma az egyik fele megoldódott..már csak a kazán van..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (30)
    2017-06-08  10:21
  20. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2017. június 8. 12:5132.

    minden modernizálás a buxának jó tesz, persze előbb a ráforditás van


    mennyi villanypazarló klímát látsz ugye utólag beépítve a kérókba


    pedig már sok éve van nagyon takarékos is


    aki tud az spórol, aki nem tud az szórja a pénzét


    az absorption hűtés a 20as években lett kitalálva


    te is találkoztál vele még a régi kompresszor nélküli lehel hűtőkben


     


    ez van átdolgozva ma kéróhűtésre is a napocska munkábafogásával


     


     

  21. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2017. június 8. 10:2831.

    és már a 6. ban is mutattam, hogy van puszihitel is


     


    egyébként meg az ilyen dolgokkal nem átlagnőknek kellene foglalkozni


    a suszter maradjon.....


    az a nő meg aki műszaki az felfogja hogy ez az egész megéri most vagy nem, neki


     

    előzmény:
    rockcica (29)
    2017-06-08  10:08
  22. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2017. június 8. 10:2130.

    te cica


    puffogni minek?


    ha a faszid nem ért ilyesmihez, akkor kell valaki aki bemegy hozzátok és megtudja itélni pontosan milyen masina lenne jó és milyen füstelvezetést lehet, érdemes megcsinálni


    mert elég sok variáció van


    de normális ember kell, aki átlátja neked mi lenne jó és a legolcsóbb


     


    van 2 lehetőséged


    vagy puszipénzzel nekiállsz most


    vagy amikor beszarik az ócska cirkod


    nekiállsz csak a zsebedből


    egyébként most miért is lázadsz????


     

    előzmény:
    rockcica (29)
    2017-06-08  10:08
  23. 2017. június 8. 10:0829.

    Olvastam ezt már..de itt is meg kell lenni a hatvan százaléknak,plusz ha nincs meg,köss lakástakarékot ami ugye megelőlegezi a pénzt,de ugyanúgy törlesztgetni kell. /és akkor jár jól aki a havi húszezrest válassza../Akkor ennyi erővel jelzáloghitelt is felvehet..mert az is ok hogy elintéznek mindent,de azt is meg kell fizetni..ha jól értelmezem öt százalék..ha csak ötmilliót igényel akkor is kettőszázötven..ugyanott van.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (27)
    2017-06-08  09:27
  24. 2017. június 8. 10:0328.

    Pontosan erről beszélek...csak nem értik néhányan

    előzmény:
    sanyinak (20)
    2017-06-07  21:17
  25. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2017. június 8. 09:2727.

    ........................................................... ................


    További szolgáltatásaink a pályázat mellé:

    1.    Igény szerint támogatási előfinanszírozással együtt, azaz Önnek csak a felújítás 60%-át kell kifizetnie, azaz az önerőt, a támogatási részt mi megelőlegezzük Önnek. Mi megelőlegezzük Önnek 100%-ban a támogatási részt, és lebonyolítunk Ön helyett mindent. Kap egy kulcsrakész felújított rendszert. Ezzel mentesül minden kockázat alól, amit mi vállalunk át, és ez arra ösztönöz minket, hogy a pályázat gyorsan és precízen valósuljon meg.
    A támogatás előfinanszírozása a kivitelezés ár 5%-a.

    2.    Igény szerint az állami támogatások széles körét kihasználva a szükséges önerőt részletekben is megfizetheti, további 30%-os állami támogatással lakástakarék pénztáron keresztül. Ezt is teljes körű ügyintézéssel vállaljuk. Ebben az esetben szabad adóazonosító jellel rendelkező magánszeméllyel lakástakarék szerződést kötünk, így a lakástakarék pénztár fizeti Ön helyett az Önrész mértékét és Ön havi részletekben törleszti a pályázati kivitelezés önrészét. Az lakás-takarékpénztári 30%-os állami támogatás miatt újabb 30% támogatáshoz juthat ez által.

    Sikeres pályázatok benyújtásának a titka: megfelelő információ, a megfelelő időben!

    Köszönettel: az energiapályázat.hu csapata

Címlap

top