Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Halogatás leküzdése

szilvi66
Létrehozva: 2017. Április 2. 20:29

Sziasztok!


A kóros halogatás és az időzavar leküzdéséhez keresek jó tippeket, ötleteket, esetleg szakember elérhetőségét, aki tudna segíteni.....


Köszönöm előre is!!!


 


 

  1. 2017. Április 4. 14:33101.

    Véleményed jogos, enyémet pedig tartom (ajándéknemvevőkre továbbra sem érvényes), témától elkalandozni hülyeség volt, be is fejezem.


    TI-nek ötletet adtam, privátban elérhetőséget küldtem, remélem, megkapta.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (100)
    2017-04-04  14:28
  2. 2017. Április 4. 14:28100.

    Tegnap óta ráültem a topik kapcsán a kezemre, de eddig bírtam ki. Én tudom, hogy néhányan már jó régóta fórumoztok itt, és divat azt is hangozatni, hogy ezek csak fekete betűk, nem sértenek senkit... de ez azért nem igaz. Szerintem senkit nem jogosít fel arra egy egyszerű tanácskérés, hogy letetűzzön másokat (a tetű amúgy hosszú ű, csak bizonyos tájnyelvi változatokban ejtik röviddel, de leírni még ott is hosszúval kell, mert a magyar helyesírási szabályzat meg egységes). Tök mindegy, hogy a tetű szó alatt te most oviba gyümölcsöt nem vivőt, vagy ajándékot nem vevőt, notórius későt vagy beteges halogatót értesz. Ennek a szónak az elsődleges jelentése, ha emberre alkalmazzuk: egy sértés. Szinonímái az élősködő, a szemétláda, a rohadék és sorolhatnám a "szebbnél szebb" szitkokat. Nem mondunk ilyet egy emberre. Tudom Évi, hogy nem te kezdted, hanem egy főállású kötekedő troll, de ezt ott és akkor kellett volna annyiban hagyni vagy leállítani, nem tovább ragozni.


    Mi lesz ebből a fórumból, komolyan? Aki bármiben tanácsot kér, két hozzászóláson belül megkapja, hogy tetű, hogy elmebeteg, hogy nem ért a munkájához... de az is, aki esetleg hozzá mer szólni jószándékkal.


    Tényleg ér az annyit, hogy páran minden topikban leírhassák, ők mennyire tökéletesek, hogy közben másokat alázzanak, sértegessenek, vagy ehhez asszisztáljanak?  


    Az indítónak nem tudok konkrét tanácsot adni, csak az a véleményem, hogy a probléma őszinte felismerése, kimondása már fél siker. Én úgy látom, hogy intelligens emberek ennél jóval ösztönszintűbb problémáikat is képesek legyőzni tudatos elhatározással, de ennek tényleg feltétele a tudatos elhatározás megszületése benned. 

    előzmény:
    évi* (99)
    2017-04-04  13:12
  3. 2017. Április 4. 13:1299.

    Keress vissza, valahol még helyesbítettem is, hogy ez nem a tetü kategória, hiszen nem kötelező. :-)

    előzmény:
    Babyface83 (95)
    2017-04-04  09:49
  4. 2017. Április 4. 12:4898.

    Hogy lehet idegen, aki a gyerekedet tanítja nap, mint nap 4 éven át. Gyakorlatilag többet van vele a gyerek, mint otthon (hétköznap ébren töltött idő), ha jobban meggondoljuk.


    Persze, ez nem kötelező, de ha szereti a gyerekeket, sokkal többet megtesz értük, mint a feladata lenne, stb., ahogy Évi is írja, akkor az ember legalább 4 év után csak megköszöni a munkáját.


     


    A másik pedig, hogy nem kell toronyórát láncostul. Nálunk annak idején az általánosban volt, aki még a kávét is visszaküldte, max virágot fogadott el. De egy igazi pedagógus nagyon örül annak, ha megköszönik a munkáját, pl. olyasvalamivel, amit a gyerek készített.

    előzmény:
    buksi80 (67)
    2017-04-03  19:32
  5. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2017. Április 4. 09:5797.

    milyen ember az akinek a gyereke csak élvezi az extra dolgokat a közösségben


    de ő a közösségért semmit nem tesz


     

    előzmény:
    Babyface83 (95)
    2017-04-04  09:49
  6. 2017. Április 4. 09:5396.

    Topic inditonak jol johetne meg egy idohiany / idohatekonysagi kepzes


     


    parositva doteshatekonysagi ismeretekkkel.  Keressen ra ezekre . Olvasgasson ilyeneket is.


     


     


     

    előzmény:
    Inez_Alvarez (94)
    2017-04-04  09:25
  7. 2017. Április 4. 09:4995.

    Na akkor, mint kiderült, kb ugyanazon a véleményen vagyunk :) Nekem csak az nem tetszett, hogy letetüztétek azt, aki nem akar valami különakcióban részt venni.

    előzmény:
    évi* (88)
    2017-04-04  00:56
  8. 2017. Április 4. 09:2594.

    Végre egy használható hozzászólás.


    Amúgy tényleg, én is voltam egyszer egy ilyen előadáson, ha eszembe jut ki tartotta, leírom.

    előzmény:
    sabangela (93)
    2017-04-04  08:56
  9. 2017. Április 4. 08:5693.

    Leteznek olyanok, hogy idonyomas treningek/kepzesek. Keress egy ilyet a kornyekeden, vagy olvass el ilyen tanulmanyt.

  10. 2017. Április 4. 08:5592.

    Én rettentően meg vagyok elégedve az óvónőkkel, de nem hajt semmi, hogy én külön ajándékot adjak nekik. Gyerek szereti őket, én is meg tudom velük beszélni, amit kell, ennyi. Nem spilázom túl. 3 évente új csapat érkezik, nem gondolom, hogy az én gyerekem olyan különleges, hogy külön ki kéne ajándékkal emelnem az emlékét. :)

    előzmény:
    évi* (88)
    2017-04-04  00:56
  11. 2017. Április 4. 08:5291.

    Én soha nem ágáltam a kötelező ellen. Sőt. Jobb szeretem, mert az egységes. A többi zsizsgés nem érdekel. :)


    Van minden hónapban tisztasági csomag, van, hogy kérnek lisztet vagy sót gyurmázáshoz, meg a van a gyümölcsnap, évente kb 4x jut ránk a sor. ;)


    Ami pedig plusz dolog, mint a kirándulás vagy a mikulás csomag összetétel és hasonlók, azt a face-csoportban beszéljük meg. Természetesen ott is vannak azok a szülők akik sosem szólnak hozzá, de ez engem sosem zavart.

    előzmény:
    Babyface83 (83)
    2017-04-03  23:35
  12. 2017. Április 4. 08:4590.

    Magát a feladatot kitalálni/megtalálni is fontos dolog. Nem kéne őt lenézni, mert ő "csak" kiosztja a feladatot.

    előzmény:
    évi* (84)
    2017-04-03  23:40
  13. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2017. Április 4. 07:3089.

    Értetted a szót, hogy BÚCSÚ  ajándék? Év végén odaadják mert ősztől felsősök. Többet nem találkoznak. Szerintem abból a gyerekből lesz számító kis köcsög, akinek a szülei is azok.

    idézet:
    évi* (61)
    2017-04-03 18:47:17

    ezt kijelentheted az ostobaságra a suttyóságra........


    nagyon kevés kivétel lesz normális ember tréé szülőktől


    azoknak még kiskorban kell normális emberekkel is érintkezni közelről ÉS magukban tudni kell és elfogadni, hogy a saját szüleik szarok és elrettentő példának kezelni

    előzmény:
    évi* (61)
    2017-04-03  18:47
  14. 2017. Április 4. 00:5688.

    Nekem sem szimpatikusak az ilyen jellegű ajándékok, amit Te is itt nehezményezel. Ne pénzbeli értéke legyen, hanem legyen személyes. Ha pedig nem tudunk személyeset, mert semmi közünk egymáshoz (akár osztály szinten), akkor hagyjuk a fenébe, nem kötelező.


     A gyerekem mostani óvónőinek és a dadusnak én is szívesen adnék majd valamit.  Ugye? :-) És gondolom, nem az motivál, hogy Marika néni kivételezzen a fiaddal...


    Nálunk az ilyen kiadásokra nem kalapoznak, év elején szoktunk csinálni egy költségvetést kb.: mindenki elmondja, hogy szerinte mire kell zseton a tanév során, arról szavazunk, és szétdobjuk éves osztálypénzbe. 


    Aki toronyórát akar venni lánccal, az megteheti maga.

    előzmény:
    Babyface83 (87)
    2017-04-04  00:42
  15. 2017. Április 4. 00:4287.

    Nem tudom, nekem úgy összességében nincs jó tapasztalatom az ilyen tanárajándékozósdival. Például nálunk volt olyan, hogy aranyékszert kapott a tanár búcsúajándéknak. Az intézkedős szülők kitalálták, megvették, beszedték a pénzt, és még ők húzták a szájukat, hogy nem mindenki vett részt ebben a hatalmas szervezkedésben, mégis mindenki nevében kapja az ajándékot a tanár. Pedig pénzt ugye mindenki adott rá egyenlő mértékben, és én például nem szívesen tettem, mert nem annyira csíptem azt a tanárt, én magamtól bizony nem adtam volna neki "borravalót". Mégis még én, meg a szüleim, meg a hozzánk hasonlóak kapták a flegmázást, hogy nem ültek össze értekezni, hogy a medál szívecskés vagy kisvirágos legyen... Egy másik tanárt meg hallottam panaszkodni, hogy milyen már, hogy ő valami diákok által készített emléket kapott, amikor a másik meg ékszert.


    De nyilván pedagógus és közösségfüggő a dolog. A gyerekem mostani óvónőinek és a dadusnak én is szívesen adnék majd valamit.

    előzmény:
    évi* (84)
    2017-04-03  23:40
  16. 2017. Április 3. 23:4686.

    Küldtem privátban a linket.

    előzmény:
    szilvi66 (79)
    2017-04-03  23:03
  17. 2017. Április 3. 23:4485.

    Semmivel nem jelent kevesebb segítséget a budipapír, mint a kézműves mittudoménmi. Szerintem lényeg, hogy felismered, hogy feladat van, és foglalkozol vele. Tökmindegy mit. Én úgy gondolom, hogy ha mindenki csak egy valamit vállalna magára (legyen az budipapír, pályázatírás, firkapapír, buszrendelés, tökmindegy), akkor máris jobb lenne a gyerekek kis világa.

    előzmény:
    Babyface83 (83)
    2017-04-03  23:35
  18. 2017. Április 3. 23:4084.

    Akkor valamit félreértettél: Megkapják ezt a fotókönyvet, amiben mindenkiről hasonló mennyiségű valami lesz (egyéni kép, rajz, csoportkép) + lesz egy közös bográcsos "buli".


    Amit írtam, hogy a pár gyerek készít ajándékot együtt, azt ők maguk találták ki, egyeztették, ki / mit / milyet alkot bele. Abszolút az ő ügyük, és mivel fel sem merül bennük, hogy bármilyen előnyre lennének rászorulva, így utolsó nap fogják átadni.


    Igazából nem ezzel a kérdéssel vagyok folyamatosan elfoglalva, csak kicsit kiégtem mostanában egyik anyukán a témában. Talált egy pályázatot, valami legjobb osztály témában, és megírta mailben, hogy milyen jó lenne beadni. Ezek után kiosztotta, hogy a tanítónők írják meg a szöveget, a másik fényképezzen, a harmadik adja be. Na ő pont olyan, aki soha semmit, de feladatot delegálni azt profin tud...

    előzmény:
    Babyface83 (82)
    2017-04-03  23:31
  19. 2017. Április 3. 23:3583.

    Nálunk gyakorlatilag semmi kötelező dolog nincs. Elég összetett a társaság, falu egyetlen ovijaként. Ha valaki elmarad a tisztasági csomaggal, annak sem szólnak. Gyakorlatilag "becsületkasszás" a dolog, és ha valamiből hiány van, az úgyis kiderül. Például a múlt héten bevittünk egy nagy csomag wc papírt, mert nagyon fogyóban volt. De vittünk már vízfestéket, zsírkrétát, ilyesmiket. Nálunk gyümölcsnap sincs. Ki van írva, hogy ha valaki tud hozni gyümit, szívesen veszik. Úgyhogy azt is viszünk rendszeresen. Meg még sorolhatnék egy csomó mindent, de a szervezkedés, meg a kézműveskedés nekünk nem fekszik, és nem szeretném, ha emiatt  a gyerekemet bármilyen hátrányos megkülönböztetés érintené.

    előzmény:
    buksi80 (76)
    2017-04-03  22:48
  20. 2017. Április 3. 23:3182.

    "szerinted az gáz, hogy 4 év után kapnak egy emléket, ami a gyerekekről szól? "


    Az nem gáz így önmagában, tényleg kedves dolog. Az viszont nekem gáz, ha éreztetni kell a tanárral/óvónővel, hogy a pistike meg a béluska, na meg a szüleik nem voltak ám ilyen jófejek, csak mi...

    előzmény:
    évi* (74)
    2017-04-03  22:32
  21. 2017. Április 3. 23:0981.

    Elnézést az offért, nem voltál itt, és elkalandoztunk. 


    Úgy jött szóba az iskola, hogy halogatás kapcsán buksi kérdezte, hogy vajon milyen módon lehet zavaró egy halogató ember, és példaként soroltam, hogy ovi-isi közösségben is mindig vannak, akik megvárják, hogy a feladatok "maguktól megoldódjanak", innen jött a kanyar.

    előzmény:
    szilvi66 (79)
    2017-04-03  23:03
  22. 2017. Április 3. 23:0780.

    Ezt hogy érted????? A pedagógusnak nem lehetnek problémái???? A saját személyiségemet adom minden nap és sajnos ez nem is elég...


    Manapság papírmunka mennyisége teszi a pedagógusokat kiégetté, sokan el is hagyják a pályát...Nem is beszélve erről a "minősítési rendszerről"....


    Csak egy újabb kötelezettség, állandóan bizonygatni kell, hogy érted a dolgodat... :(

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (71)
    2017-04-03  19:47
  23. 2017. Április 3. 23:0379.

    Sajnos nem értem, hogy mi köze van a pedagógusok ajándékozási kérdésének az én kérdéseimhez?????


    Én sosem vártam el, hogy ajándékozzanak és egyébként mindig akkor örültem a legjobban, ha valami saját kezűleg készített ajándékot kaptam, amit örömmel adott át a kisgyerek....


    Amúgy én oviban dolgozom, az ovisok között nagyon jó lenni.....


    Annak ellenére, hogy manapság nehezebb a gyerekekkel, mint 30 évvel ezelőtt.... 


     

  24. 2017. Április 3. 22:5978.

    Komolyan nem érted, hogy ezzel nincs gond? Te viszed a papírt, meg cseszegeted a húsvéti tojást, én meg megszervezem a kirándulást, mindenki megtette a magáét a gyerekek érdekében, és nem a tanár boldogsága érdekében. De minden osztályban van néhány, aki 6 zsák szarért sem tenne keresztbe egyetlen szalmaszálat sem, és szerintem ez az, ami nem túl jó példa a gyereknek sem.

    előzmény:
    buksi80 (76)
    2017-04-03  22:48
  25. 2017. Április 3. 22:5677.

    Ráadásul tudod, hogy engem még csak az sem érdekel, hogy mi ILLIK. Ezt a 4 évet azért köszöni meg az ember, mert tényleg hálás érte. Szívüket-lelküket kiteszik. Az a minimum, hogy segítjük a munkájukat (akár szervezéssel, bármivel), ha ők a szabadidejükben is lelkesen viszik a gyerekeket jobbnál-jobb programokra.


    Nekem az ötlet is elképesztő, hogy az ember azért segítene, mert vár valamit. Most komolyan: 6-10 éves alsósokról van szó. Totál lényegtelen, milyenek a jegyei, ha nincs mögötte tudás. Nem számít sehova. (Kivétel a felvételizők)

    előzmény:
    Nikita 666 (75)
    2017-04-03  22:42

Címlap

top