Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Vastagbéltükrözés 2017

Lucys26
Létrehozva: 2017. március 2. 20:39

Sziasztok!


Pár nap múlva kell mennem tükrözésre de rettegek tőle! Leginkább a bóditástól (mellékhatásoktól) illetve attól is félek, hogy érezni fogom a vizsgálatot, de inkább szeretném átaludni.  Tudom, hogy vannak már tükrözéses topikok de egyik sem aktív már. Tudna valaki valami pozitívat vagy biztatót esetleg tapasztalatot írni? És az is érdekelne ki milyen tünettel végeztette el a vizsgálatot? Nekem volt egy pozitív M2pk eredményem és emellett hónapok óta fáj a hasam. Nagyon félek, hogy komoly a baj. 

  1. 2017. március 9. 18:1376.

    Évi! Igen jogos a lebaszás! Kaptam is itthon érte! Volt nagy veszekedés! Sajnos rosszul jött ki minden mert aznap mikor már tisztítanom kellett volna magam egész délelött rohangálnom kellett előtte éjjel szinte semmit nem aludtam nagyon kivoltam..egyszerűen azt éreztem nem ez az a nap mikor ezen túl kell essek! Másnap össze szedtem magam és legyűrtem némi félelmemet! Most tartok a 2.-ik hashajtó megivásánál! Mellette rengeteg teát meg szűrt levest iszom..mivel alapból hónapok óta diétázom így már szinte csak víz jön belőlem!


    Lesz aki elkísér, párom és az anyukája! Nagyon türelmesek velem! Ez sokat segít! Vidéken lesz a történet egy órás útra kb. reggel!


    Amúgy én nem a vizsgálattól félek hanem bármi féle beadott szerektől rettegek! Hát a hashajtót alig mertem meginni mert a mellékhatástól féltem..ami tudom hülyeség..leizzadtam miközben megittam de sikerült! Hála ég! Ennél jobban félek az altatástól! Kis pici gyenge nő vagyok testileg meg érzékeny minden fenére.. Félek hogy allergiás leszek..ez az igazság! De le fogom most már gyűrni!


    Én tudom, hogy ez sokak számára csak rutin..de számomra ez egy óriási dolog!!! Ha ezt legyűröm akkor nagyon büszke leszek magamra! 

    előzmény:
    évi* (74)
    2017-03-09  17:24
  2. 2017. március 9. 17:2975.

    A hashajtás rész a rossz-dolog, ha altatnak akkor nem fogsz tudni semmiről. Pl. én viccelődtem velük, azt mondtam nekik hogy hiába írigykednek mert én aludni fogok miközben ők dolgoznak.

    előzmény:
    Lucys26 (70)
    2017-03-09  12:07
  3. 2017. március 9. 17:2474.

    Lehet, hogy rosszul esik, de ez esetben jogos a leb...ás. :-(

    előzmény:
    Lucys26 (68)
    2017-03-09  09:53
  4. 2017. március 9. 17:2373.

    Lesz, aki elvisz a családból? Nem ártana, ha elrángatna, akkor is, ha tiltakozol...

    előzmény:
    Lucys26 (66)
    2017-03-09  00:14
  5. 2017. március 9. 16:5172.

    Totyogoka nagyon köszönöm! Így lesz, így kell lennie, bízom benne! :)

    előzmény:
    totyogoka (71)
    2017-03-09  15:20
  6. 2017. március 9. 15:2071.

    Drukkolok Neked!


    Jó egészséget és  ne izgulj! Gondolj arra , hogy minden rendben lesz!!!!!!

    előzmény:
    Lucys26 (70)
    2017-03-09  12:07
  7. 2017. március 9. 12:0770.

    Legyél büszke Magadra! 


    Senki döntését nem bírálhatjuk felül! Nem ismerhetjük a körülményeket..és stb. .. Elég durva amit írtál ...... Legyen egészséges az életed! Sose legyél beteg! És mindenki másnak is csak jót kívánok! 


    Még egyszer köszönöm azoknak akik időt szántak rám! Már csinálom a hashajtást remélem sikerülni fog minden rendben! 


    Sziasztok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (69)
    2017-03-09  11:35
  8. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. március 9. 11:3569.

    Te rúgtál bele abba a személybe, akitől elvetted a vizsgálati időt és te meg nem mentél el megcsináltatni. A nyavalya sem törődik vele élsz e halsz e.


    Még 6.-án éjjel itt hülyítetted azokat akik jószívvel segítettek..............Ne legyél annyira nyugodt afelől hogy ez így jó ahogy itt rinyálgatsz és időpontot foglalgatsz le mások elöl.

    előzmény:
    Lucys26 (68)
    2017-03-09  09:53
  9. 2017. március 9. 09:5368.

    Köszönöm a kedves hozzászólásod! Mindenképp rugjunk még azon aki ennyire fél a vizsgálattól.. Nem én vagyok az egyetlen aki lemondja ezt a vizsgáltot csak én ezt megosztottam Veletek! Hozzá teszem időben mondtam le nem aznap! És ha valaki el akar jutni a vizsgálatra az el is jut! Ez nem sztk! Nem kell senkinek hónapokat várnia! 


    Azt hiszem nincs is már mit írnom ide... Ezt se akartam leíirni mert nincs miért magyarázkodnom, de azokat tartom ennyire akik meghallgattak! 


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (67)
    2017-03-09  06:01
  10. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. március 9. 06:0167.

     


     


    Azokat nagyon  sajnálom, akiktől elvetted  a vizsgálat mielöbbi megtörténtét. Te lefoglaltál egy időpontot - és nem mentél el - olyan emberek elöl   elvéve  időpontot akik komolyan gyógyulni akarnak.


    Felelőtlen vagy.Légyszíves ne játszadozz mások lehetőségeivel, mások kárára. A tieddel lehet, az a te dolgod....................

    előzmény:
    Lucys26 (66)
    2017-03-09  00:14
  11. 2017. március 9. 00:1466.

    Tudom nagyon gáz de nem mentem el :( nagyon bepánikoltam.. De persze a család nem hagyta annyiban meg tegnap este és ma is nagyon rosszul voltam ugyhogy azonnal kértek egy új időpontot és péntek reggel el kell mennem... Nagyon nehezen tudom legyűrni a félelmem..


    Ott nem volt új időpont csak 2 hét múlvára így egy másik helyre megyek ahol viszont nem bóditásban hanem altatásban fogják csinálni. Valahogy oda erőszakolom magam majd péntek reggel!


    Nagyon jól esik az érdeklődésed! Szégyellem magam hogy így beijedtem..nem vagyok rá büszke de borzasztó nehezen tudom legyűrni a félelmem..ma megint annyira nem voltam jól, hogy felfogtam nem szabad tovább "játszanom" ezzel! Nyílván nem halt még senki bele ebbe a vizsgálatba és nem is én leszek az első..

    előzmény:
    Sheriff-2 (65)
    2017-03-08  17:01
  12. 2017. március 8. 17:0165.

    Lucys,


    Amikor jónak látod, szeretném tudni hogy hogy volt. Rövid összefoglaló nekünk is, meg azoknak is akik majd később fogják olvasni.


     

  13. 2017. március 7. 02:5364.

    Köszönjük az információt, jó ha van valaki itt aki ért hozzá, mert pl. én nem sokat tudok róla.

    előzmény:
    évi* (61)
    2017-03-07  00:23
  14. 2017. március 7. 02:5163.

    Akkor mivel Kedd van, ma délután/este lesz a rossz része a dolognak, Szerdán reggel már túl leszel rajta, szerintem sokkal vidámabban.

    előzmény:
    Lucys26 (57)
    2017-03-06  19:24
  15. 2017. március 7. 00:2462.

    Nem fogja. 

    előzmény:
    Lucys26 (59)
    2017-03-06  22:32
  16. 2017. március 7. 00:2361.

    Dormicum NEM fájdalomcsillapító. Max. fogászati altatáshoz használják, de akkor is kell mellé fájdalomcsillapítás. Szerintem Te a Lidocainnal kevered.


    Mennyiségtől is függ a hatás hossza, én a lábműtétem alatt nem kaptam annyit, hogy kiterüljek tőle, viszont pontosan éreztem, hogy józanodok, és olyankor kaptam még. Mire az ágyba kerültem, már nem éreztem a hatását.

    előzmény:
    Sheriff-2 (58)
    2017-03-06  20:05
  17. 2017. március 7. 00:2060.

    Jó lesz az a Dormicum, nyugi. Megkapod, és pillanatok alatt nem érdekel semmi. Komolyan mondom. És utána sem okoz semmi rossz érzést, simán "kijózanodsz".

    előzmény:
    Lucys26 (57)
    2017-03-06  19:24
  18. 2017. március 6. 22:3259.

    Ráadásul 2 napja nagyon fáj a torkom.. Egy csomó szopogató tablettát megettem de nem jobb inkább rosszabb.. Pedig egész télen elkerült mindenféle megfázás..és akkor pont most :/ remélem ez nem fogja befolyásolni a bódítást.. :/

    előzmény:
    Sheriff-2 (58)
    2017-03-06  20:05
  19. 2017. március 6. 20:0558.

    Az előkészűlet tényleg nem írigylésre méltó, biztos vagyok benne hogy már pontosan tudod hogy miről van szó.....


    De abban is biztos vagyok hogy abszolút semmiféle félnivalód nics. Te is azt fogod gondolni, miután túl leszel rajta. Fel a fejjel, és mielőbbi gyógyulást kivánok.


    A Dormicum tulajdonképpen úgy tudom hogy altató, aminek a hatása kb. 3-4 órahossza. Pár óra mulva már nics hatása, foghúzásnál is használják, másnap pedig már semmi hatása. Pontosan azért használnak ilyesmit, mert nyugtató is. Van aki naponta használja mint segítség alváshoz.


                 Dormicum - drug review: dosage, side effects, action, buy Dormicum


                 Use of Dormicum sleeping pills in everyday practice. - PubMed - NCBI


             

    előzmény:
    Lucys26 (57)
    2017-03-06  19:24
  20. 2017. március 6. 19:2457.

    Kedves Sheriff!


    Szerdán reggel lesz a nagy esemény! Ma bent voltam a rendelőben saját megnyugtatásom végett és megérdeklődtem mivel altatnak stb. .. Mondták, hogy Dormicumot fognak használni. Hétvégén próbáltam kicsit kikapcsolódni és nem rá gondolni..talán picit sikerült..de most megint be vagyok tojva rendesen. 

    előzmény:
    Sheriff-2 (56)
    2017-03-06  18:47
  21. 2017. március 6. 18:4756.

    Az is lehet hogy mostanában van a tükrözésed. Ha igen, akkor kivánjuk hogy minden rendben legyen.

    előzmény:
    Lucys26 (53)
    2017-03-04  23:12
  22. 2017. március 5. 11:3655.

    Nekem a műtét után semmiféle fájdalmam nem volt az égvilágon, amíg a fekvőgipsz volt visszarakva. Csak amikor azt levették, feltették a járógipszet (5-6 kiló) és hazaengedtek a kórházból, onnantól volt rossz. Pedig boldog voltam, hogy nem kell feküdni tovább. Mondták, hogy egy 24 óráig nem szabad ráállni a járógipszre, csak ha teljesen megköt és "kopog". No, alig vártam, hogy leteljen az idő és végre tudjak közlekedni. No, nem tartott sokáig az örömöm, mert tényleg fájt, de nem is ez volt a legrosszabb, hanem a nehéz gipsz. Meg az, hogy november volt, esőben nem volt szabad kimenni. Egy zacskót húztam rá néha, ha muszáj volt kimennem. Mindenki le volt döbbenve, hogy mindenféle házimunkát elláttam vele és nem rendeltem oda anyámat segíteni. Az volt a karácsonyi ajándékom abban az évben, hogy előtte pár nappal vették le a gipszet. Juhéjjj.. Utána elmentem egy szilveszteri buliba és hajnalig roptam, holott megmondták, hogy csak óvatosan, lassan szabad terhelni. Nem hallgattam rájuk, rá is fáztam. Az áttáncolt éjszaka után cipó méretűre dagadt fel a lábam és úgy fájt, hogy majdnem bevizeltem.


    Azóta óvatosan közlekedem és soha nem szaladok a lépcsőn....

    előzmény:
    évi* (51)
    2017-03-04  17:12
  23. 2017. március 5. 03:1654.

    "..és ezt a vizsgálatot a tünetek mellett már november óta húzom.."


    Az én véleményem szerint nagyon rossz ötlet hogy halasztgatod a vizsgálatot. Az ilyenfajta problémát mielőbb megtalálnak, annál nagyobb az esély a gyógyulásra. Nem lehet gyógyítani, mielőtt tudják hogy mit gyógyítsanak.


    Ne vedd ezt dorgálásnak, hanem csak jó tanácsnak. Pl. én aránylag nagyon egészséges vagyok, de mégis járok, mert az anyám oldaláról rák van a családban. Állítólag olyan vagyok mint a nagyapám, akit 94 éves korában ütött el a teherautó, aki ment haza az 50 éves barátnőjétől......de ő ugyanaz, aki fél napig kereste a pipáját, de nem találta meg, mert a szájából lógott.Jobb félni mint megijedni. Inkább legyünk túl óvatosak, mint felelőtlenek.

    előzmény:
    Lucys26 (53)
    2017-03-04  23:12
  24. 2017. március 4. 23:1253.

    Évi azt megköszönném! Lehet kicsit megnyugtatna! Altattak már...de gyerekkoromban.. Epidurálisan is volt már műtétem.. Bőr rákom is volt..de ott úgy emlékszem csak helyileg érzéstelenítettek... Most azért félek annyira mert sok féle allergiám van..aszthmás is vagyok..na meg pánik beteg.. Gyógyszert se szedek be csak ha már nagyon muszáj.. De akkor is panikolok tőle.. Lehet gáz de én nehéz eset vagyok sajnos. 


    Amúgy ugyan úgy félek persze attól is, hogy mit fognak találni! Mindig is hasfájós voltam de ez most teljesen más..ráadás folyamatos véres székletem van.. Elolvastam a cikket a hasfájás okokról de nálam már sokkal durvábbak a tünetek..és ezt a vizsgálatot a tünetek mellett már november óta húzom..

    előzmény:
    évi* (24)
    2017-03-03  22:55
  25. 2017. március 4. 20:1652.

    Velem nagyon megszenvedett az anesztes, amikor sikeresen terhesen törtem rommá a combcsontomat és műteni kellett. Altatást ugye el akarták kerülni, gerincközeli érzéstelenítés nálam nem játszik, így a lábamban az idegeket próbálták blokkolni. Órákat tökölt vele, de nem sikerült minden ideget telibe találni. Nagyon rendes volt, tényleg mindent megtett, már vért izzadtunk mindketten. Aztán mégiscsak altatás lett belőle.

    előzmény:
    évi* (51)
    2017-03-04  17:12

Címlap

top