Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Iskolát váltsunk? elsős...

hutchinson
Létrehozva: 2016. december 10. 10:32

Sziasztok!


Kislányom szeptemberben kezdte az első osztályt. Körzetes iskola,"sima" tantervvel,nem járatom különórára. Kb az első két hét volt jó és azután elkezdődtek a gondok. Reggeli hisztik,hogy nem akar suliba menni,utálja az iskolát. Ez egyre jobban fokozódott,otthon mindig fáradt és agresszív. A suliban "tanügyileg" jól teljesít, csupa piros pont és matrica, de érzem rajta hogy lelkileg nincs rendben. Novemberben egyszer kifakadt,sírt, hogy utál iskolába járni,nagy erőfeszítésébe kerül,hogy délelőtt figyeljen és a napközis tanártól fél,mert mindig kiabál,és nincs egy igazi barátja sem  Én ezeket elmondtam férjemnek,családnak,iskolatárs anyukának, de mindenki lehurrog,hogy ez normális,nehezen szokik be


A tanító néni és a napközis tanár is tojik rá nagy ívben,szerintük is csak nehezen szokik be,majd megszokja.


Váltsak iskolát vagy ne? Én egyszerűen nem tartom normálisnak,hogy a gyerek ennyire kivan az iskolakezdéstől.

  1. 2017. június 19. 12:4684.

    Milyen jó, hogy megismerjük a történet végét is! Köszi, kedves tőled, hogy megírtad!


    Örülök, hogy boldogok vagytok!

    előzmény:
    hutchinson (83)
    2017-06-19  10:53
  2. 2017. június 19. 10:5383.

    Sziasztok!


    Habár a topikot fél éve indítottam,de azóta nagy változások álltak be nálunk. Iskolát váltottunk. Köszönöm szépen azoknak akik erre biztattak.Félév után átirattam egy közelebbi suliba,ahol jól érzi magát. Itt a tanitó néninek még természetes,hogy kicsik és gyakran jár simogatás és ölelés annak aki igényli. Jópofa motivációs dolgokat talál ki,hogy igyekezzenek. Egy hónap után szólt a gyerek,hogy délutáni különórára is szeretne járni(művészeti is az iskola). Az évvégi bizonyítványa jó lett: egy négyes,mert az írása csúnya(ezt vettük ki a szöveges értékelésből).


    Mégegyszer köszönöm a biztatást,azt hiszem jól éreztem hogy baj van. Lelkiismeretfurdalásom van,mert nem ismertem fel a gyereknek való pedagógust azonnal. De most boldogság van.

  3. 2016. december 15. 09:4282.

    Megtehetnem, megse dobom vissza a labdat, mert latom, az fol sem merul, hogy esetleg nem az ertes oldalarol van a problema;-))
     
    Nekem nem derogal me'g egyszer, kisse atfogalmazva elmondani, ha ugy erzem, felreertett valaki vagy feluletesen olvasott (lasd nem is egy elozo hsz). 

     

     

    előzmény:
    Sissi52 (78)
    2016-12-14  12:59
  4. 2016. december 15. 09:3981.
    Nagyon felreertettel vmit. Hol irtam, hogy fel kell nyalabolni a gyereket a dolgok tisztazasa nelkul?
    Vegig azt probaltam mondani, hogy fontos koruljarni a temat: beszelni a tanarral, a gyerekkel es a tobbi resztvevovel is. Mindegyik egy-egy szempont, amibol osszeall a kep.
    Ami viszont szerintem kisse tul optimista (naiv?) feltetelezes, hogy pusztan attol, ha leulnek harman (gyerek-szulo-tanar), rogton egyertelmuve valik a szulo szamara a helyzet. Ah, dehogy! Egy gyerekekkel kiabalos tanar teljesen mas kepet tud hozni egy ilyen beszelgetes alatt. Ezt boritekolni tudom. Attol, mert teszemazt delutanonkent orditozik a napkoziben, nem fogja ugyanezt eloadni egy maganbeszelgetes alatt. Sot.
     
    Mondom ezt ugy, hogy nem szeretnem total leirni a tanart, mert az sem igazan az o hibaja, ha nem bir a delutan mar faradt, legszivesebben csak jatszani, pihenni akaro gyerekekkel:-(
    Latom, kesobb te is ezt irtad, hogy a rendszerben sokkal nagyobb a hiba: nos, en ugyanigy gondolom, egyetertunk! Es igen, probaltam belulrol is, nem csak elmeletben.
     

     

    előzmény:
    Sissi52 (77)
    2016-12-14  12:54
  5. 2016. december 14. 13:1580.

    Ha problemat akarok megoldani, kiasom az okot. Nem a kovetkezmenyeket probalom meg kuralni. Te nem? Akkor egyebkent mirol is beszelunk?


    Ez az anyuka egyebkent nagyon jo meglatassal sima okitasra adta be a gyereket. Es ez is tul sok, folosleges. Nem csupan ez az egyetlen gyerek az aldozat. A tanitot meg felulrol nyomjak, hogy hol a teljesitmeny? Baromsag, csak akiknek a kezeben van, azok meg nem lattak eloben gyereket. Nem a tanar a hibas, ot alulrol meg felulrol is nyomjak.


    Aki itt okosabbnak hiszi magat, menjen be csak egyetlen napot tanitson elsoben, meg utana napkoziben. Ugy telik le a kb 8 oraja, utana meg ha hazamegy, min 4 ora a masnapra valo felkeszules. De most nem a tanarrol van szo. Az csak adalek, hogy a tanar is, a gyerek is lehetetlenne van teve. Nem mindenki birja, a kiabalos se nagyon, meg ez a szegeny gyerek sem, meg meg sok masik sem. Aztan a felmeresek silany eredmenyt mutatnak.

    előzmény:
    Caithleen (69)
    2016-12-13  15:30
  6. 2016. december 14. 13:0679.

    Nem rossz irany, hanem felesleges kor. Hogy az osztalyban Pistike meg Fanika fel sem veszi a kiabalos tanart, az o gyereke meg padlora kikeszul, ez nem old meg semmit. Az o konkret gyerekevel van baj. Az o gyereke keszul ki az iskolaban. Mellesleg sanda gyanum van, hogy nem a kiabalos az egyetlen ok. Mar kohogorohamot kapott a gyerek a delelotti tanarnal is. Elsoben egyenletet megoldani, stb... abszolute folosleges hulyeseg. Ott ultetni oket egesz nap, minek, hogy majd felsoben tokhulye eredmenyeket erjenek el? A tulteher mindennek az oka, a kiabalos szerintem meg hab a tortan. Mellesleg egytlen eszkoze sincs a tanarnak mar a fegyelmezesre, hat neha odakiabal, ha mar 100-szor elmondta. Mondjatok jo otleteket, mivel nevelhetne meg a tanto az osztalynyi, na jo, majdnem osztalynyi neveletlen gyereket??? Mert hiaba mond valamit, annak a gyereknek otthon nem mondank meg semmit, hogy kell. Nincs hozzaszokva.


    A problema itt az egesz gepezet.

    előzmény:
    Caithleen (69)
    2016-12-13  15:30
  7. 2016. december 14. 12:5978.

    Akkor gyakorold  a szakmadat. A jo szakertelemhez sok ev kell.

    előzmény:
    Caithleen (68)
    2016-12-13  15:27
  8. 2016. december 14. 12:5477.

    Ebben csupan az a boki, hogy a gyerek nap mint nap szemebsul atanarral. Mivel o meg kiskoru, ugy lesz egyenjogu a tanarral szemben, ha az o jogi kepviseloje, a gondviseloje is jelen van, amikor is nyilvanvalova valik a szituacio a tanar es a gyerek kozott. A felelossega szuloe. A szulonek kell LATNIA, mi a gond agyerek korul. A kiabalos csupan egy ok, vagy a fo ok a gyereknel az iskolaundor miatt? Fel lehet nyalabolni amugy a gyereket a dolog tisztazasa nelkul is, aztan ugyanigy lehet vele vegigjarni Budapest osszes altalanos iskolajat. Anelkul, hogy az ok tisztazva lett volna.

    előzmény:
    Caithleen (76)
    2016-12-13  19:47

Címlap

top