Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Elmondjam az első randin?

Anne12
Létrehozva: 2016. október 14. 19:12

Sziasztok!


A véleményetekre lennék kíváncsi. Van egy srác akivel még nem igazán ismerjük egymást és randira hívott. Én sajnos látássérült vagyok és nem tudom hogy ezt rögtön az elején elmondjam-e vagy várjak vele amíg bizalmasabb lesz a kapcsolatunk? Talán jobb lenne ha minél hamarabb tudna róla, ha esetleg nem fogadna el így akkor nem rabolnánk egymás idejét. Néhány találkozás után úgyis kiderülne a dolog. Igazából távolra nem látok jól, illetve bizonyos kiírásokat csak elég közelről tudok elolvasni (pl.: egy fagyizóban vagy süteményesnél vagy pékségben a kirakott áruk mellett a nevét már nem látom elolvasni, attól félek hogy ha ilyen helyre visz akkor kellemetlen helyzetbe kerülhetek a rendelésnél.) Tényleg nem tudom, hogy mikor és hogy mondjam el neki. Hányadik randin? A randi elején, vagy inkább a vége felé? Teljesen tanácstalan vagyok, mert eddig nem voltam még ilyen helyzetben.


Ti mit tanácsoltok?


Válaszaitokat előre is köszönöm!

  1. 2016. október 16. 17:4726.

    Hat ami igaz, az igaz. Elso randi tulajdonkeppen meg csak ismerkedes nagyjabol es roviden, hogy ki kicsoda. A nagy kitarulkozas, hogy kinek mi problemaja van, vagy nincs, annak kesobb van itt az ideje, ha ugy nez ki, hogy komolyra fordul TALAN a dolog.


    Akinek ma LATSZOLAG semmifele egeszsegugyi vagy egyeb problemaja sincs, annak holnap lehet 200. Vagy tobb.

  2. 2016. október 16. 11:5525.

    Bocs de nem vagy normális..mi történne ha valami oknál fogva megvakulnál,felakasztanád magad?és mit szólnál ha emiatt a pasid/férjed elhagyna...

    előzmény:
    Lillyke55 (13)
    2016-10-15  11:05
  3. 2016. október 15. 23:2724.

    Szerinted a rövidlatas betegseg?  A ti meg raadasul operalhato, es ezzel megszünik a problema. 


    Csak azon gondolkodom, hogy nalad mit kene operalni?

    előzmény:
    Lillyke55 (18)
    2016-10-15  21:29
  4. 2016. október 15. 23:1923.

    egyetemen találkoztatok???órarendetek???


    hol élsz, az amishek közt?  vagy volt egy film, a Falu. még illik is rád..bár az a csaj teljesen vak volt. 

    előzmény:
    Anne12 (6)
    2016-10-14  20:26
  5. 2016. október 15. 22:1322.

    és ha a fiadnak egy cseppnyi esze van, akkor úgy húzna el tőled hogy többet sose látnád. és remélem, hogy meg is fogja tenni függetlenül attól milyen lesz az a lány akit hazavinne. 

    előzmény:
    Lillyke55 (13)
    2016-10-15  11:05
  6. 2016. október 15. 22:1121.

    A beteg az te vagy, 


    És a te betegséged nem gyógyitható


     

    előzmény:
    Lillyke55 (18)
    2016-10-15  21:29
  7. 2016. október 15. 22:1020.

    A legelső pillanatban


    Akit ez zavar azzal nem érdemes foglalkozni.


    megkérdezhetem mennyi az annyi??? mi a  dipotirád??


    én is rövidlátó vagyok.  10-11es a szemüvegem. 

    előzmény:
    Anne12 (6)
    2016-10-14  20:26
  8. 2016. október 15. 21:4219.

    És azért tisztázzuk, hogy NEM TÉGED hívott randira, hanem egy lányt, akit ő egészségesnek gondol! Nagy különbség!


    Ha valaki Tokaji aszút vesz, aztán rájön, hogy csak savanyú zavaros lőre, akkor jóhogy mérges lesz, de nagyon!


    Szégyeldd magad, amiért átvered őt, még ha csak 1, 2 vagy 3 randi erejéig is! Véleményem szerint ez egyrészt gyávaság, de mindenekelőtt gusztustalan csalás, a másik szándékos félrevezetése.

  9. 2016. október 15. 21:2918.

    Akárhogy is nézzük, a beteg emberek selejtek és mindenki egészséges társra vágyik. Még ha valaki el is fogad szánalomból, nem érzed megalázónak azt?


    Tanácsom: keress magadhoz való beteg embert! Ha elfogadásra vágysz, akkor te is légy elfogadó másokkal és ne egy egészségestől várd a szánalmat!

  10. 2016. október 15. 19:3617.

    Ha Te beszélsz erről / a látásproblémádról - akkor fontos lehet Neked . Én elmennék arra az "első randira", ha eddig szimpatikusnak találtátok egymást  - nézd meg azt a pasit közelebbről , beszélgetés-ismerkedés  közben ,ha úgy jön -említsd meg a nehézségeidet...Látod majd a reakcióját, a személyes találkozóban minden kiderül....főleg az , lesz e 2. randi....Ha lesz - örüljetek egymásnak,  ha nem ...nem biztos, hogy ez lesz a legnagyobb probléma....

  11. Torolt_felhasznalo_286997
    Torolt_felhasznalo_286997
    2016. október 15. 15:5616.

    En meg a hozzád hasonló náci anyukát nem viselek el 


    Éljen a szabadság 

    előzmény:
    Lillyke55 (13)
    2016-10-15  11:05
  12. Torolt_felhasznalo_286997
    Torolt_felhasznalo_286997
    2016. október 15. 15:4615.

    Ne. Majd később. Adj esélyt annak, hogy hiányosságok említése nélkül hova vezet az egész. Lehet fölösleges az egész stressz mert nem lesz belőle semmi... ha még valamit latnod kéne de nem látod, mellékesen mondd, bocs, nem tökéletes a szemem, nezd már még kérlek te. Ha te nem csinálsz belőle nagy ügyet ő se fog jó esellyel. 


    Mondjuk ahogy oregszik az ember, egyre kevésbé van türelme takargatni a hiányosságait, ismerkedeskor, vagy éppen a nézeteit de azért nem kell még mindig uzemorvosi verkepes vizsgálat es igazolás az alkalmassagra egy randihoz 

  13. 2016. október 15. 11:5914.

    Ez is egy vélemény... Én akkor se penderíteném ki a fiam, ha történetesen nem lányt hozna haza... de nem vagyunk egyformák.

    előzmény:
    Lillyke55 (13)
    2016-10-15  11:05
  14. 2016. október 15. 11:0513.

    Én nem járnék látássérült pasival és ha a fiam ilyen lányt hozna haza, úgy kipenderíteném...


    De kinek a pap... Döntse el mindenki maga, ez egy szabad ország.

  15. 2016. október 15. 10:5912.

    Szerintem ez nem olyan téma, amit az első találkozáskor "be kéne vallani". Se nem különösebb fogyatékosság, se nem bűn, vagy pl. én biztos rögtön tisztáznám, hogy van ám gyerekem. Ezeket jobb rögtön megosztani, a mihez tartás végett. A Te problémádra menet közben úgyis fény derül, nem hiszem, hogy nagy hangsúlyt kell fektetned rá. Ha kijön szóra, nem tagadod le, ennyi.

  16. 2016. október 15. 08:2111.

    Egyszerűen kezeld teljes természetességgel. Nem látsz jól, na és. Nem kell erre külön felhívni a figyelmét, hanem amikor olyan a szitu, akkor egyszerűen magától úgyis előkerül, hogy nem látsz jól. Nem hiszem, hogy egy normális embernél ez probléma. Ha meg igen, akkor nem éri meg vele foglalkoznod, ennyi.

  17. 2016. október 15. 00:5210.

    El nem hinnem, hogy emiatt egy valaki, aki komoly kapcsolatot akar es bejossz neki, szoval emiatt problemazna. Ha meg nem akar komolyat, akkor megint nem problema. Rengeteg szemuveges ember van. Ki nem lat jol, ki nem hall jol, kinek mas prolemaja van, senki sem tokeletes. Plane, ahogy irod, a te problemad korrigalhato.  Megsem falabat rejtegetsz a nadragod alatt. Bar az sem szegyen, csak valahogy ki tudja, talan nagyobb problema. Szerintem ez a dolog teged feszelyez, hat mondd el, es akkor tudsz termeszetesen vielkedni. Egyebkent talan eppen azon szurnad el, hogy nem tudna kitalalni, megis mi a fene baja van ennek a nonek? Kulonben is egyebkent is nem egy pasit el kell engedni ahhoz, hogy megtalad azt, akinek ugy vagy jo, ahogy vagy. Tehat ne parazz, ha nem vagy jo igy, akkor nem kar erte. Menj a randira es erezd jol magadat.

  18. VIK
    VIK
    2016. október 14. 22:259.

    Szerintem ne aggódj emiatt! Gyanítom, többen vannak, mint hinnéd, azok, akiknek nem tökéletes a látása. Hidd el, a fiúk nagy részét az érdekli a legkevésbé, hogy hány %-os a látásod. Ha tetszel neki (ami valószínű) és jó fej, akkor udvariasan a segítségedre lesz, ha pedig nem jó fej, akkor ne is foglalkozz vele.


    Én, ha esetleg kérdeznekvalamit ezzel kapcsolatban, azt szoktam mondani, hogy azért beszélek sokat, mert így tájékozódok :) 


    Szóval ne stresszelj emiatt! Inkább viccesen említsd meg, hogy ne érje váratlanul!


    Sok sikert és érezd jól magad :) ! 

  19. 2016. október 14. 20:598.

    Én is azt mondanám, hogy légy őszinte. De ne úgy, hogy most akkor te megosztod a legszemélyesebb titkodat, mert te becsületes vagy és úgy tartod tisztességesnek, hogy ezt a randi elején illik tisztázni, hanem, hogy az első adandó alkalommal, amikor a látássérültséged akadályoz valamiben, akkor ezt mondod mint tényt és kéred, hogy segítsen. Például a süti kiválasztásában.


    Aztán persze az is eszembe jut, de ezt ne vedd zokon, hogy ha a randi csak annyit jelent manapság, hogy pasizni szeretnél egy kicsit, akkor nem kell feltétlenül a fiú orrára kötni a dolgot. Ezt azért is mondom, mert nem tudhatom (és talán Te sem), hogy a fiú milyen szándékból hívott randira? Mert ha netán csak a szép őszi estéit szeretné vidámabbá tenni általad, akkor az ágyban a legkevésbé sem fogja zavarni, hogy ha nem találod elsőre a villanykapcsolót. Ha viszont nem alkalmi partnert keres a fiú (és te sem), akkor komolyabb megfontolás tárgyát jelenti, hogy vállalja-e, hogy szemed helyett szemed legyen.


    Remélem, nem érted félre amit írtam.


    Beszélgessetek, beszélgessetek és beszélgessetek. És akkor tudni fogod mit gondol rólad.

  20. 2016. október 14. 20:557.

    Te ezt nagyon túlstresszeled. Nem a lábad hiányzik, hogy a srác esetleg zavarban érezze magát, szimplán nem látsz jól, ami a későbbiekben korrigálható lesz. 


    El nem tudom képzelni, hogy valakit ténylegesen zavarjon, hogy nem látsz tökéletesen. Majd elütöd egy poénnal, hogy "bocs, egy kicsit közelebbről kell meglesnem a szöveget, mert nem látok jól.". Ennyi. A srác, ha tényleg érdekled, ilyeneken nem fog fennakadni.


    Szerintem. 

  21. 2016. október 14. 20:266.

    Sajnos szemüveggel sem jobb a helyzet. Később műtéttel javítható lesz a látásom, de az orvos még korainak tartja. Pár évet még várni kellene.


    Az egyetemen találkoztunk, bár nem sokat tudtunk beszélgetni, mert mindkettőnknek elég sűrű az órarendje.:)

  22. 2016. október 14. 20:075.

    Szerintem is mondd el az elején. Én úgy gondolom, hogy ezzel semmi gáz nincs. Nem hiszem, hogy ezen fog múlni bármi is :)
    Megkérdezhetem, hogy hol ismerted meg?

  23. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2016. október 14. 20:034.

    Szemüveg nem segít? Tudom, vannak olyan esetek, amikor nem... 

  24. 2016. október 14. 19:393.

    + szeműveg


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (2)
    2016-10-14  19:27
  25. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. október 14. 19:272.

    egyből mond el

Címlap

top