Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Társat találni - de hol???

Mártis
Létrehozva: 2016. augusztus 4. 16:24

Tudom, lerágott csont - de azért megpróbálom...
Szóval TÁRSKERESÉS - társkereső oldalak... internetes társkeresés...
pro és kontra ....
Tapasztalatom elég lesújtó.... , de gondolom többen vagyunk, akik keresgélünk. De HOL???? Hol lehet most ismerkedni?
Sok társkeresőn nem az ismerkedésre, beszélgetésre, hanem a szexre terelik a férfiak a szót. Elismerem, szükséges, sőt jó dolog, de addig el is kell jutni!
Azon már meg sem lepődök, amikor álló fütykösökről kapok képet... bár erre mindig reagálok, hogy "élőben jobban szeretem" és a képpel nem tudok mit kezdeni, de tényleg ez a színvonal?
52 évesen még úgy gondolom, most van itt az ideje, hogy élhessem életem, és élvezhessem annak minden szépségét, de partner nélkül nehezebb elindulni, és egyedül nem is olyan élvezetes.
Ja... és eljárok szórakozni, táncolni, biciklizni... próbálom keresni a lehetőségeket, de.... :( - a meccsek, kocsmák nem az én világom...
Várom a hasonló cipőben járók véleményét!
 a TV2-ben beszélgettek az internetes társkeresésről... érdekes és tanulságos beszélgetés volt!

  1. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. augusztus 14. 12:2826.

    Sziasztok, bár én nem vagyok érintett a problémában, azért gondoltam, leírom, amit ezzel kapcsolatban gondolok, pusztán csak azért, mert talán érdekes lehet megvilágítani a problémát nem érintett szemszögéből is (akinek azért vannak gondolatai a témával kapcsolatban).


    Szerintem társkeresőn társat találni zsákutca. Ennek két okát látom: 1. amit már írtatok is, hogy sokan simán szexpartnert keresnek. Hallottam olyat is, hogy házas férfi akarta kicsit feldobni a szexuális életét - de nem a feleségével. Ez bosszantó, de én ezt tartom kisebb "bajnak", végül is ezek elég hamar kiszűrhetők. 2. A másik viszont szerintem fontosabb. Szerintem nem lehet társat keresni pusztán objektív adatok alapján. A társkeresők kicsit olyanok, mint az autókereskedő oldalak. Vannak mértékegységhez köthető adatok (autónál évjárat, futott kilométer, technikai adatok stb., embernél életkor, magasság, szemszín, súly stb.), és ez alapján kellene egy testi-lelki társat találni. Csakhogy az ember nem autó! Amik egy autónál fontosak lehetnek, épp ezek az adatok számítanak a legkevésbé egy párkapcsolatban. Most őszintén: el tudtok képzelni egy komoly kapcsolatot, ahol a legkevésbé is számít, hogy egyiknek vagy másik milyen színű a haja? Vagy hogy szabadidejében olvasni szeret vagy keresztrejtvényt fejteni?


    Nézzük az én kapcsolatomat: ami minket összetart, és amiért nagyon jól működik, az a nagyon hasonló világnézet, a hasonló humor és a hasonló értelmi szint. De ha a hobbinkat nézzük, nincs a kettőnek metszete (eltekintve természetesen az olyan alapdolgoktól, hogy mindketten szeretünk sétálni, beszélgetni, jó zenét hallgatni, olvasni  - de hát ki nem?) Más a végzettségünk, más a hobbink - ha ez alapján kerestem volna társkeresőn, úgy hagyom ott a profilját, hogy csak úgy porzik.


    Ráadásul a társkeresős társkeresésnek mindig van egy görcsös, "na, ez az utolsó reményem" fílingje, és ez szerintem nem kedved a párkeresésnek.


    Persze ezek után logikus a kérdés, hogy akkor hol keressen az ember párt? Az én válaszom erre, hogy ne "keressen". Minél inkább "keres", annál görcsösebbé válik, és annál kevésbé fog sikerülni. Egy szembe fog jönni, és rá fogsz ismerni.

    előzmény:
    Mivanma? (19)
    2016-08-12  17:53
  2. 2016. augusztus 13. 21:2825.

    Hát ez nagyon jó!



    Ide figyelj, öcskös!


    Tudsz olvasni? Akkor betűzd már ki légy szíves ennek a topiknak a címét. Tudod, mit jelent benne az a szó, hogy társ? Ha nem, akkor nézd meg az Értelmező szótárban.


    A hülyeségeiddel meg menj máshova.

  3. 2016. augusztus 13. 19:4424.

    A két hónap után visszacuccolós nem a társkereső hibája hanem a pasié....:(( Amúgy igen, gáz.


    Emancipációról meg ugye ennyit, ha nők állnának így a témához, az urak halálosan fel lennének háborodva.

    előzmény:
    Mártis (23)
    2016-08-13  14:10
  4. 2016. augusztus 13. 14:1023.

    A hozzászólásod nagyon tetszett. Érdekes, hogy neked is ugyanolyan tapasztalatod van, mint nekem.
    ELITTÁRS-  beregiztem - bár voltam rajta már 1 évig és nulla eredménnyel, mert akkor nem reagáltak a férfiak. Most megint megpróbáltam, de most kezdeményezek is, megpróbálom megszólítani, kérdezni a "partner jelöltjeimet" - de eddig még nem kaptam egytől sem reakciót.
    BADOO - igen, tényleg elég jó - én is pozitívan csalódtam benne. Bár bőven lehet ott is kapni férfi "ékszerekről" fényképet, de ott legalább időnként lehet beszélgetni. Volt is onnan kapcsolatom, de a pasi 2 hónap után rájött, hogy az előző barátnőjét szereti, aki egyik napról a másikra összepakolta a cuccát, és kirakta. Ha neki így jobb, én nem fogom a lelkét ápolni. Nem szeretem, ha a férfi nem tudja mit akar!
    TWO - én katasztrofálisnak tartom, igénytelen férfiakkal.
    Nagyon sokszor én is úgy érzem, hogy a férfiak a szex iránti éhségükre keresnek a társkeresőkön megoldást, de akkor tényleg jobb lenne, ha szexoldalakon keresnének, és nem úgy kezelnének minket, mint az utcalányokat...
    Férfi vélemény? Tényleg jó lenne, de nem hiszem, hogy ilyenhez hozzászólnak.
    Én is megkérdeztem az egyiktől, aki rögtön az első találkozásnál szexet is akart, hogy olyan barátnőre vágyik, aki mindenkit kipróbál? Belátta, igazam van, de ennyi. Na meg vissza is kérdeztem, mit szólnának a férfiak, ha a nők is azt írnák első levelükben, hogy "kipróbáljuk milyen a szex, és ha működik, akkor lesz következő alkalom is"... - na ezen ki is akadt férfi levelezőpartnerem, de nem is értem miért? Csak ők kérdezhetnek ilyet?

    előzmény:
    Mivanma? (19)
    2016-08-12  17:53
  5. 2016. augusztus 13. 12:4522.

    De be ámúj lakás is nagyon bevált, szeretjük, szép-kényelmes, jól érezzük magunkat kicsinyemmel. És megjött a megadott időben a megadott paraméterekkel rendelkező herceg is Minden kerek. Soha rosszabbat.

    előzmény:
    kekelefant (20)
    2016-08-13  00:55
  6. 2016. augusztus 13. 12:4221.

    Én is negyven felé... és legnagyobb meglepetésemre nekem a badoo-val abszolút pozitív tapasztalataim voltak, pedig nem sokra tartottam... sőt az egész netes társkeresést úgy ahogy van elutasítottam, lenéztem, na én ezt aztán biztos nem, nem árulom magam... Aztán gondoltam egyet regisztráltam és teljesen normális palik teljesen normálisan írtak. Ami még fontos tapasztalat, hogy szombaton nagyon ráérnek az urakolyankor nagy-nagy levelezések vannak.


    Aztán egy hét után találkoztam két sráccal, egymás után egy óra különbséggel beszéltem meg velük randit - ne írogassunk, inkább lássuk élőben csak annak van értelme alapon -, már amikor elindultam hazulról tudtam, hogy a második lesz az "igazi" és tényleg


    Az első randin megbeszéltük,hogy igen, jó lesz ez :) a következő után meg leíratkoztunk a badoo-ról. Szóval esetleg meg lehet próbálni ott is...

    előzmény:
    Mivanma? (19)
    2016-08-12  17:53
  7. 2016. augusztus 13. 00:5520.

    Igen,koszi!csak erdekelt,hogy milyen az uj hazad,es bevallt a joslat?

    előzmény:
    Eperke2222 (13)
    2016-08-11  09:20
  8. 2016. augusztus 12. 17:5319.

    Mártis - nem tudom, megnyugtat-e, de én negyven évesen pontosan ugyanazt tapasztalom, mint te.


    Az Elittárson SEMMI, de az ég világon SEMMI kommunikáció nincs.


    Napi szinten dobálják a képeket, meg a "Megnézte az oldalad" üzenetet, de ennyi. Amikor én kezdeményeztem, akkor sem jött semmi reakció.


    Valahol olvastam, hogy néhány profil csak generált.... nem lennék meglepve, hogy ez így igaz.


    A Randivonalon meg az van, amit szintén leírsz.


    Kb az első levélben, de ha nem az elsőben, akkor a másodikban már a szex a téma. És a vicc az, hogy a férfiak ezt elképzelik. Leírja, hogy neki KELL a szex, neki az alap. Mintha én, a vonal másik végén levő ember egy robot lennék, akinek felszólításra kellene hanyatt vágnom magam neki.


    Az utóbbi időben begorombultam. Két ilyen jómadarat lemartam.


    Az első a képek alapján normális volt. Az első levele teljesen emberi. Aztán mintha megbolondult volna. Számítástechnikusként kiszedte az IP címemet a rendszerből és megkeresett facén. Utána kb úgy viselkedett, mintha MÁR együtt élnénk, mert még aznap este közölte, hogy később JÖN haza, mert a haverokkal lesz. Másnap reggel - ez kb a harmadik üzenetváltás volt közöttünk - közölte, hogy olyan rosszul aludt, mert nem szuszogott mellette valaki. Ekkor beállt nálam a mutató. Vita lett e-mailben. Kiderült, hogy  szexhiánya van. Na de akkor basszus, miért nem megy el kurvához vagy swinger klubba? Egy dugási kényszerre miért húzunk rá egy társkeresést?


    A másiknál is ez volt a helyzet. Nagymellű nő vagyok, a képemen normál, nem csöcskirakós pólóban vagyok és szoknyában. A második levél csak ennyi volt : Sex érdekel? Mert nekem az alap!


    Az ilyen miért társkeresőzik? Miért nem szextárskeresőzik? Miért kell "szeretek túrázni és gitározni" blablával előjönni akkor, amikor csak baszni akarok?


    Jó lenne, ha egy férfi itt elmondaná, hogy mi a francért kapnak teljesen normális kinézetű nők egyből olyan leveleket, mintha az utolsó sarki kurvánál adnák le a megrendelést a szolgáltatást illetően?

  9. 2016. augusztus 12. 13:5018.

    Mikor váltál el és ehhez képest mióta keresel?

    előzmény:
    Mártis (17)
    2016-08-12  11:42
  10. 2016. augusztus 12. 11:4217.

    Igen, hasonló véleményen vagyok én is...  :)

    előzmény:
    Eperke2222 (16)
    2016-08-12  07:34
  11. 2016. augusztus 12. 07:3416.

    Szinte minden férfi megpróbál azonnal ágyba vinni:))) legalább is a többsége. De egyáltalán nem biztos, hogy ha nem sikerül neki már ma-holnap akkor el is szalad. Ha elszalad, akkor meg úgyse kár érte.

    előzmény:
    Mártis (15)
    2016-08-11  22:04
  12. 2016. augusztus 11. 22:0415.

    Igen, vannak olyanok akik rögtön tiltólistára kerülnek..., de sajnos a férfiak többsége úgy gondolkodik, hogyha valaki fenn van egy társkeresőn, akkor azt meg kell próbálni ágyba vinni.
    Sokan elfelejtik, hogy mindenhez idő kell... na meg nekem érzelem is...

    előzmény:
    Eperke2222 (14)
    2016-08-11  09:22
  13. 2016. augusztus 11. 09:2214.

    Van egy ilyen része igen, tudom én is, de azért vannak még "normális" emberek, férfiak is. Ezekkel nem kell foglalkozni, ez nem a mi "pályánk". Ők is biztos megtalálják a célközönségüket, tovább lehet lapozni...


    Nagy dicsőség igen, hogy még egyáltalán feláll csak fizet érte. Ők tudják.

    előzmény:
    Mártis (11)
    2016-08-10  20:24
  14. 2016. augusztus 11. 09:2013.

    Szia, kedves tőled, hogy érdeklődsz:) Igen, minden OK, minden kiegyenesedett.


    Veled mi a helyzet, jól vagy??

    előzmény:
    kekelefant (12)
    2016-08-10  21:54
  15. 2016. augusztus 10. 21:5412.

    Szia Eperke,de reg nem hallottam rolad,minden  rendben?

    előzmény:
    Eperke2222 (10)
    2016-08-10  11:06
  16. 2016. augusztus 10. 20:2411.

    Igen, én is úgy gondolom, hogy ami rajtam múlik azt megteszem, de...
    A velem egykorú férfiak nagy többsége a társkeresőkön a 20-as 30-as nőket keresik. Olykor még olyanba is belefutok, aki nyíltan felvállalja, hogy akár támogatást is nyújt... És ilyenkor forog a gyomrom.
    Elhiszem, hogy a férfiaknak nagy dicsőség, hogyha náluk fiatalabbakkal sikerül a randit összehozni és egy ideig próbálják is a tempót tartani, de...

    előzmény:
    Eperke2222 (10)
    2016-08-10  11:06
  17. 2016. augusztus 10. 11:0610.

    Mártis, szerintem mindent megteszel, ott vagy ahol kell, figyeled a herceget, meg kell jöjjön... Egész biztos!!:)) Mást egyelőre nem tudsz tenni mint mindezeket folytatni és várni.

    előzmény:
    Mártis (8)
    2016-08-08  21:50
  18. Torolt_felhasznalo_785782
    Torolt_felhasznalo_785782
    2016. augusztus 9. 17:029.

    Mit lehetne tanácsolni? Társkeresőn fent vagy, eljársz táncolni, biciklizni.. passz. 


    A tőled telhetőt megtetted, hinni kell abban, hogy létrejön a nagy találkozás. 


    Igazából nincs ötletem, ha hasonló helyzetben lennék, én is azokat a közösségi oldalakat keressném, ahol társat keresnek, esetleg valamilyen hobbival összekötve.

    előzmény:
    Mártis (8)
    2016-08-08  21:50
  19. 2016. augusztus 8. 21:508.

    Továbbra is várom a témával kapcsolatos ötleteket, javaslatokat.... :)

    előzmény:
    Mártis (1)
    2016-08-04  16:24
  20. 2016. augusztus 4. 22:047.

    Igen, elvált vagyok...
    Az Elittárson nem tudtam egyetlen pasival sem kommunikálni.... 1 évig voltam ott fenn... Hiába próbáltam kezdeményezni, kérdezni (ott vannak sablon kérdések, amiket meg lehet kérdezni) de választ nem kaptam. 
    Másik társkeresőn meg aki rám ír az a köszönés után a második mondatban a szexre tereli a szót. El szoktam mondani, hogy nekem sincs ellenemre, sőt.... de nekem ahhoz érzelem kell.
    Nagyon sokszor futok bele olyanba, amikor közlik, hogy első randin szex, "kipróbáljuk" hogy működik-e és majd utána kitaláljuk hogy lesz-e folytatás. Én meg az ilyeneket mind elhajtom a melegebbre..
    Voltak kisebb nagyobb próbálkozásaim - én azon a véleményen vagyok, hogy találkozzunk (én merem vállalni magam) mert ügye a személyes találkozó az pótolhatatlan. Írni mindent lehet, de... a találkozáson kiderül az is, ha a kép nem az akkori tulajt mutatja.
    (itt is próbáltam lecserélni a képem de hiába állítom be a mostani képet profilnak, mindig a régit mutatja :( ami elég torz is, de már nincs is feltöltve a profilomba :(A nős emberek - elfogadom, ha keresgélnek, ha kezdeményeznek beszélgetek is velük, de ennyi - ha nincs lerendezve a kapcsolatuk, akkor mehetnek a levesbe


     

    előzmény:
    Aliana (6)
    2016-08-04  21:42
  21. 2016. augusztus 4. 21:426.

    Nem értem, mi az, hogy a férfiak nem mernek kezdeményezni? Előtte azt írtad, hogy nyomulnak a szexre.


    Szerintem olyanokkal próbálkozz, akik frissen váltak el. Azok a pasik, akik már voltak házasok, egyébként is jobbak.


    Te elvált vagy?

    előzmény:
    Mártis (5)
    2016-08-04  19:54
  22. 2016. augusztus 4. 19:545.

    Az életet megtanultam egyedül is élvezni, de igen, minden szebb, jobb, ha van hozzá egy társ is - ki tudom, valahol ott van.... és ha itt az ideje jönni is fog... pozitívan élem életem.


    Elittárs... próbáltam, nem sikerült pozitív tapasztalatot begyűjteni onnan.... a férfiak ott sem mertek kezdeményezni, ahogy más társkereső oldalon sem... Nagyon sokszor próbáltam kérdezni, de falakba ütköztem az férfiak többsége még annyi választ sem volt hajlandó írni, hogy bocsi, de mást keresek.... Szóval hiába Elittárs, ha az intelligencia hiányzik...


    Az életem attól nem állt meg, hogy egyedül vagyok, van baráti társaságom, rendszeres heti programjaim vannak, a szürke hétköznapokat igyekszem színessé varázsolni. Tudom türelem... azt hiszem, nekem még ezt kell megtanulni, de ettől függetlenül várom a javaslataitokat, hogy hova merre lehet elindulni, illetve milyen tapasztalataitok vannak.

  23. 2016. augusztus 4. 19:394.

    Szerintem jól csinálod, mozogj, forogj tovább társaságokban, és közben a netes társkeresést se hagyd abba. Hátha akad valaki.


    Nem tudom, a netet mikor kezdted, de egy idő után kialakul a tapasztalat, kivel érdemes élőben is megismerkedni. Ezt a levelezés során kell kiszűrni lehetőleg, mert elég fárasztó és sok idő elmegy a randizgatással.


    Aztán persze előfordulhat, hogy mégis egyedül maradsz - de legalább szórakoztál egy kicsit.

    előzmény:
    Mártis (1)
    2016-08-04  16:24
  24. 2016. augusztus 4. 19:053.

    Próbáld meg ezt az "Elittárs" nevezetű izét, amit minden kattintásnál a képünkbe nyom. Ha már ennyi pénzt kidobtak a reklámra.

    előzmény:
    Mártis (1)
    2016-08-04  16:24
  25. 2016. augusztus 4. 17:112.

    Csak úgy keresgélsz, vagy a TÁRSADAT keresed?


    Nagyon nem mindegy. A férfiak jönnek-mennek, próbálsz normálisat kifogni. A leendő TÁRSAD viszont rád vár. Teljesen mindegy hol találkoztok, egymásra fogtok ismerni. Őt nem kell keresni, jön magától. Neten főleg nem lehet "megrendelni".


    Partner nélkül is lehet élvezni az életet, partnerrel viszont dupla öröm, ugye erre gondoltál? Ha arra vársz hogy majd valaki kiegészíti az öröm érzetet az élet iránt, akkor csakis olyanokba fogsz botlani mint ezidáig.

    előzmény:
    Mártis (1)
    2016-08-04  16:24

Címlap

top