Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tornázni, de mire?Kezdő.

mazsola7
Létrehozva: 2015. február 24. 16:44

Középkorú,túlsúlyos nő vagyok, kb 10 kg ot le szeretnék adni...Segítséget szeretnék kérni, milyen dvd-re kezdjek el tornázni?



Ha tudtok hozzá letöltő linket adni, nagyon megköszönném...



Jó tanácsot is szívesen fogadok:)

  1. 2015. június 16. 21:5426.

    Ajánlom a biciklizést! Nem olyan megterhelő és legalább halad valahova az ebmer!

  2. Torolt_felhasznalo_382042
    Torolt_felhasznalo_382042
    2015. május 25. 08:3225.

    De jól összefoglaltad, tetszik :)

    előzmény:
    cucugia (9)
    2015-02-24  20:07
  3. 2015. május 24. 23:3024.

    Ditrói Mária: Callanetics-re érdemes, heti 3-szor minimum megcsinálni a programot és persze mindemellett odafigyelni a táplálkozásra. Kevesebb szénhidrát, több hús, tejtermék, zöldségek, gyümölcsök..... édesség csak nagyon kevés, vagy leginkább semmi. Néhány éve megcsináltam, 3 hónap alatt 12 kg ment le. Nem terheli az izületeket, mégis formálja az alakodat. Én a neten rendeltem a DVD-t és érdemes megrendelni a könyvet is hozzá, a google-val megtalálod.


    http://callanetics.hu/spd/VIDEO005/Callanetics-Yoga-leto ltheto-video



     

    előzmény:
    mazsola7 (1)
    2015-02-24  16:44
  4. 2015. Április 27. 16:2323.

    Szia!


    Szeretném veled megosztani a tapasztalatom. A mozgásformák közül nekem a Leslie Sansone- féle torna vált be. 


    Fiatalkorom ellenére sajnos korábbi sérülésekből adódóan nem bírtam huzamosabb ideig a Rubint Réka, Béres ALexandra- féle edzéseket. A Leslie Sansone- félét igen. Hangulatos felvételei vannak, a gyaloglással megtett távot mérföldekben méri, nekem nagyon tetszett.Csak javasolni tudom!


    Örömteli edzéseket kívánok!


    V.

    előzmény:
    mazsola7 (1)
    2015-02-24  16:44
  5. 2015. Április 20. 09:1922.

    Szerintem bármelyik alakformáló DVD megteszi, amid van, arra tornázz. A lényeg azon van, hogy heti 3-4 alkalommal tedd. Vedd figyelembe menet közben az állóképességed, és ehhez képest emeld alkalmanként azt a mennyiséget, amennyit meg tudsz csinálni...és ez egyre több lesz.:)

  6. 2015. Április 19. 13:1121.

    Ó anyám

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_239524 (18)
    2015-04-06  04:09
  7. 2015. Április 6. 23:2120.

    Az mellesleg steak (nem stake), de mit egyen az, aki pl. vegán???


    Én nem vagyok az, de vörös húsokat egyáltalán nem eszem. Csirkét és halat is heti max. 1-2x.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_239524 (18)
    2015-04-06  04:09
  8. 2015. Április 6. 17:3019.

    Először válts életmódot!


    Teljesen új étrend, új alapanyagok! Ha rosszul táplálkozol, semmit nem fog érni a mozgás. Az oldalamon találsz hozzá néhány receptet: www.evyfogyas.com


    Itt van egy jó kis hasgyakorlat sor is a formálására, de a legjobb rá a futás. Heti 3-4 alkalommal kb fél óra kocogás, a maradék napokon torna. Nem feltétlenül kell dvd, állítsd össze Te magad nyugodtan. Nem tudom, hol van a felesleged nagyobb részben, de a futás nagyon szépen fogyaszt mindent. De mondom, mindez semmit nem ér a megfelelő táplálkozás nélkül! Hidd el nekem, mert sikerült lefogynom.


    Sok sikert!

    előzmény:
    mazsola7 (1)
    2015-02-24  16:44
  9. Torolt_felhasznalo_239524
    Torolt_felhasznalo_239524
    2015. Április 6. 04:0918.

    A  LEGESLEGNAGYOBB  HIBAT,  kedves  Holgyek,  ott  kovetitek  el,  hogy  valaki  bebeszelte  nektek,  hogy  sokat  kell  "mozogni".  Higyjetek  el  nekem,  hogy  ez  NEM  IGAZ.



    E H E Z N I KELL!!!  Kevesebbet  enni.   Es  ha  tul  sokat  "mozogtok"   vagy  tornasztok,  akkor  a  testeteknek  me'g  TOBB  kaloria  kell!!


     


    Szoval,  tessek  1-2  het  vakaciot  kivenni  a  munkabol,  es  felmenni  a  Kekesre,  es  OTT  naponta  kicsit  setalgatni,   de  alig-alig  barmit is enni!! 


    Elso  nap,  8  alma


    2-ik nap  egy  5  dekas  stake  es egy   fel  tanyerka  zoldbab


     3-ik  nap  megint  az  alma,


    stb  felvaltva.


     


     ezt  14  napig!!!!!!!!!!!!!!!!!


     


    Olyan  szepen  lefogytok  majd  mint  a  csuda!


     


    A Hollywod  filmszineszek  mind  ezt  csinaljak.


     


    Drasztikus,  de  praktikus!!!!


    SENKISEM  FOG  BELEHALNI  !!!!!!!!!!!!!


    No, meg  ami  a DVD-t  illeti,  NEM  FONTOS!!  Ne  tancolj!!   


     


    Persze,  a  gyengek es  az  oregek  maradjanak  otthon!!

    előzmény:
    mazsola7 (1)
    2015-02-24  16:44
  10. 2015. március 5. 12:4917.

    Szia! Én a blogilates honlapra bukkantam rá nem túl régen, ott ingyenes edzéstervet is kapsz ha regisztrálsz, valamint a youtube-on is vannak elérhető videók, nagyon változatos én megkedveltem ezt a mozgásformát, de régebben sokáig tornáztam Rubint Rékára, és Tracy Andersonra is. Én is fogyni szeretnék kb 10 kilót, de 5-öt mindenképp. Jó tornázást! Sok sikert!

    előzmény:
    mazsola7 (1)
    2015-02-24  16:44
  11. 2015. március 4. 11:1916.

    Szerintem is nagyon jók a Péntek Enikő videók, valamint Rubint Réka is jó..


     

  12. 2015. február 26. 06:5015.

    igen,ha lenne lehetőség rá,mennék is, de ez egy kicsi kisvároska, semmi ilyen nincs..:(


    Sőt, úszni is jó volna, de csak akkor tudok, ha elmegyünk valamerre fürdőbe, ott én még a melegvizes medencében is úszkálok...

    előzmény:
    altamira (13)
    2015-02-25  17:04
  13. 2015. február 25. 23:1214.

    Szerintem is Péntek Enikő! 

    előzmény:
    mazsola7 (1)
    2015-02-24  16:44
  14. 2015. február 25. 17:0413.

    Tudom, hogy nem ilyen válaszra vársz, biztos jól lehet tornázni otthon is, de ha csak teheted, menj inkább valami csoportos mozgásformára. Lehet ez aerobic egy fitness teremben vagy egy iskolai tornateremben, de még az sem rossz, ha többen összeállnak kocogni.


    A kezdő egyedül hamar elveszti a lelkesedését, főleg mert a "csoda" nem hamar következik be, és úgy érzi, hogy magányosan szenved. Ha viszont társaság van, zene, esetleg egyszerű koreográfia, ez mind elvonja a figyelmet a "szenvedésről", nincs időd sajnálni magadat és a közösség szinte húz magával. Van, aki azért nem megy, mert szégyelli a túlsúlyát, pedig normális helyeken mindenki tudja, hogy pont azért megy, hogy megszabaduljon tőle. Egy előző hsz már javasolta, hogy kardió jellegű lihegős:) mozgást válassz, szerintem is az a hatásos. Egyedül, főleg a szobában ezt hamar abbahagyja az ember, de ha vidám társaság van körülötte, már csak azért is csinálja azután is, amikor azt hiszi, egy perccel sem bírja tovább. És fix időpontok vannak, amikor "muszáj" menni, ez nem rossz, mert a családdal is meg kell értetni, hogy erre az időre szükséged van: magadra!


    Jó, vannak nagyon flancos helyek műanyag csajokkal, de ha azt elkerülöd és találsz magadfajta sors- és sporttársakat, jó hangulatban, akár röhögcsélve szabadulhatsz meg a kilóktól:)  

    előzmény:
    mazsola7 (1)
    2015-02-24  16:44
  15. 2015. február 25. 14:4412.

    Minden attól függ, mennyit bírsz mozogni, milyen az állóképességed, és mennyire vagy elszánt. :)


    Ahogy már írták, fő a fokozatosság, mert a kezdeti nehézségek könnyen elvehetik az ember kedvét. 


    Tapasztalat: fogyáshoz nagyrészt az étrendváltozás vezet, a mozgás csak segít. (én hízni is tudtam akkor, amikor a legaktívabb korszakomban voltam)


    Amikor elkezdtem mozogni sok év tespedés után, a Norbi Duci tréningje volt, amit csináltam. Amikor ez már simán ment, haladtam tovább: Béres Alexandra, Rubint Réka, Péntek Enikő - őket szeretem - bár Béres A. nekem túl monoton. ("akkor ebből csináljunk meg nyolcvanat" 


    Az a lényeg, hogy ne menjen el a kedved mindjárt az elején, mert aztán úgy hozzá lehet szokni a mozgáshoz, hogy elvonási tüneteid lesznek, ha valamelyik nap nem csinálod. Sok sikert!


     

    előzmény:
    mazsola7 (1)
    2015-02-24  16:44
  16. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2015. február 25. 09:4611.

    Leslie Sansone tornáit is eléred Youtube-on. Az nagyon jó. Lassabb dinamikájú, de hatásos.

    előzmény:
    mazsola7 (7)
    2015-02-24  18:13
  17. 2015. február 24. 20:1210.

    Péntek Enikő oldala: http://zonaedzes.hu/


    dvd-ből a gyakorlatsorok rövidítve a : https://www.youtube.com/user/tornavideo

    előzmény:
    cucugia (9)
    2015-02-24  20:07
  18. 2015. február 24. 20:079.

    Szia! :)


    Én Péntek Enikő edzéseit ajánlom, nagyon kedves nő, az edzései pedig hasznosak, változatosak, hatékonyak.


    Egy csomó jó dvd-je van, de röviditett formában minden fent van a neten, youtube-n. Az oldalán pedig, étrendekről is ír.


    Fontos, hogy nagyon fokozatosan kezdj hozzá az edzésnek!


    Én huszonéves vagyok, de annyira edzetlen voltam, hogy az elején kiakadtam a bemelegítéstől is. Így azt találtam ki, hogy addig, amíg a bemelegítés nem ment olyan flottul, hogy tényleg csak bemelegítésnek érezzem, csak azt csináltam. :) Szóvval fokozatosság! És tornázás elött melegíts be rendesen, ne rögtön a gyakorlatokkal kezdj! Ha ezeket nem tartod be megsérülhetsz és olyan izomlázad lesz másnapra, hogy abba is hagyod, amit elkezdtél.


    Ne tornázz minden nap, csak mondjuk hétfőn, szerdán és pénteken, mindig érdemes pihenőnapokat hagyni.


    Másik: már írták, az étrend. Ezen, ha nem változtatsz, akkor semmit sem ér az egész. Én itt is a fokozatosságot javaslom Neked, ne úgy állj neki, hogy egyiknap még kacsatepertő, olajbansült krumpli, másnap már csak saláta. Ezeket a diétákat hamar fel szokták adni. Ezen kívül állítólag a szervezet a drazstikus diétákra úgy is reagálhat, hogy elkezd eszeveszetten raktározni, mert úgy érzi, hogy szűkös idők jönnek. :)


    Érdemes napi 5 x enni, kevesebbet. Evés alkalmával lakj jól, de ne edd degeszre magad! Elég, ha csak elveri az éhséged egy időre, amit ettél és utána 2-3 óra múlva újra ilyen kisebb adagot egyél. Sok fehérjét fogyassz, főleg torna után. Tudom lejárt szöveg mindenhonnan ez folyik, de tényleg így van :)


    Ne keseredj el, ha nem látszik gyorsan az eredmény!
    Ennek idő kell. Meg kell szoknod az új étrendet míg át áll a szervezeted a többszöri evésre, más fajta ételekre. Meg kell szoknia a testednek a rendszeres mozgást. Eleinte nehezen megy, aztán a fokozatosan nő az állóképességed és egyszercsak azon veszed észre magad, hogy észre sem vetted, hogy felmentél azon a lépcsősoron, ahol eddig lassan, meg-megállva másztál fel. Megváltozik a hangultod, fittebb leszel. Aztán lassan a testeden is látszik majd a változás, de ez lehet, hogy hónapok kitartó munkájának, lesz csak az eredménye.


    Igazából nem akartam okoskodni, de a saját tapasztalataimból merítettem ezeket a tippeket és persze rengeteget olvastam utána.


    Én is rengetegszer mondtam, hogy holnaptól "új életet" kezdek, belefogtam drasztikus diétákba, bírtam egy hétig feladtam.
    Belefogtam hirtelen testedzésbe, rögtön kézi és lábsúllyal nyitottam, meg 50 guggolással, hogy másnap az ágyból alig tudtam kimászni az egy dolog, de egy hét után az ízületeim is nagyon megfájdultak. Abbahagytam.Volt, hogy azért hagytam abba, mert 2 hét mozgás és diéta után még semmi változást nem láttam, "akkor meg mi értelme" gondoltam...


    Minden esetre, nagyon jó, hogy eldöntötted, hogy mozogni fogsz , úgyhogy HaJRÁ!!! MINDENTBELE!!!


     


     


     


     


     


     


     

    előzmény:
    mazsola7 (1)
    2015-02-24  16:44
  19. 2015. február 24. 18:518.

    Kezdésnek gyors gyaloglás és bicikli.


    Futás csak akkor, ha már csökken a súly és jobb a kondíció.


    Túl a negyvenen túlsúllyal a futás nem ajánlott, mert tönkre vágja az izületeket.

    előzmény:
    mazsola7 (7)
    2015-02-24  18:13
  20. 2015. február 24. 18:137.

    Koszi mindenkinek a valaszt.


    160 cm,es most 70 vagyok...ingadozo a sulyom...5 eve lefogytam 57 re.


    Alt.ban 63 vagyok.de felszedtem 10 kg.t..


    Par hete kevesebbet eszem,es futottam parszor,de lomhanak erz magam.


    Setalni,biciklizni szoktam,tornazni ritkan,tancolni imadok...:)


    Ja,46 vagyok....:)


     


     


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (5)
    2015-02-24  17:51
  21. 2015. február 24. 18:126.

    Én még mindig ezt használom alapnak.


    https://www.youtube.com/watch?v=TsCCC16VUx4


    Ősrégi, de nekem bevált és jól érzem magam ettől a tornától. Nézd végig elsőre, kicsit hosszú, de a magyarázatok miatt, hogy mire figyelj torna közben.


    Utána kialakíthatod a szériákat a teljesítőképességedhez, keresel zenét hozzá és mehet.


     


     

    előzmény:
    mazsola7 (1)
    2015-02-24  16:44
  22. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2015. február 24. 17:515.

    Youtube-on sok Norbis Duci tréning van, az kezdésnek nagyon szuper!Próbáld ki!


    Mennyire vagy túlsúlyos? Mert 10 kiló azért még nem az.


    És mennyire vagy fitt? Menne ugrálósabb torna is vagy inkább amolyan lassúnyanyatempóval kezdenél?

    előzmény:
    mazsola7 (1)
    2015-02-24  16:44
  23. 2015. február 24. 17:394.

    Szóval ha fogyni akarsz, az a lényeg, hogy jó izzadtra-lihegősre fáraszd ki magad minél jobban, és ha nagyon fáradt vagy, akkor se nagyon tarts szünetet, akkor egy nagyon minimálisat vegyél vissza az intenzitásból, de ne hagyd abba, folytasd, aztán mikor már kipihented magad mozgás közben, akkor erősíts rá megint!

    előzmény:
    mazsola7 (1)
    2015-02-24  16:44
  24. 2015. február 24. 17:363.

    Szedd elő a fiatalkorod diszkóslágereit és táncolj rájuk jó intenzíven kb. 1 óra hosszat minden nap. Vagy minden második nap. És próbáld meg az étrendedet egy kicsit átrendezni. Pl. 1-2 hétig csak írd össze, mikor miből mennyit eszel. Aztán a leírtak alapján lehet racionalizálni.

    előzmény:
    mazsola7 (1)
    2015-02-24  16:44
  25. 2015. február 24. 17:292.

    Nem tudom, mennyire szeretsz "tornázni" és mennyire sürgős a plusz kilóktól való megszabadulás, illetve hol laksz és mennyi időt tudsz szánni a fogyókúrára, de ha nekem 10 kg túlsúlyom lenne, akkor sétálnék. Minden nap (vagy minden másnap) pl. 3-5 km-t a szabad levegőn (a távot persze lehet idővel növelni). Plusz, természetesen, odafigyelnék az étkezésre (de ezt a torna mellett is meg kell tenni)


    A DVD-kkel az a baj, hogy ha nem mozogtál eddig, akkor többet kell venni, hogy fokozatosan terheld magad. A sétáláshoz pedig csak egy jó kis cipő kell (ami lehet, hogy van is) és te magad tudod szabályozni az "adagot".


    Minden esetre sok sikert!

    előzmény:
    mazsola7 (1)
    2015-02-24  16:44

Címlap

top