Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Értelmetlen szabályok az óvodákban

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. október 27. 07:39
Huszonöt gyereknél kellenek szabályok. De miért kell az óvodásokat ágyhoz kötni nagycsoportban? És miért nem ihatnak, ha szomjasak?

Nők Lapja Café: Aludni kötelező, inni tilos?! - Értelmetlen szabályok az óvodákban
  1. 2014. október 28. 14:01151.

    nem kell tiszteld a szülőt... a munkádat kéne végezd... ennyi. a szülő nem a te a dolgod!! a te dolgod a gyerek.

    előzmény:
    didder69 (146)
    2014-10-28  13:11
  2. 2014. október 28. 13:59150.

    Vannak hozzászólók, akik szerintem szándékosan ferdítenek ki dolgokat...de már meddő vitának is rossz !


    ugye most magadról beszélsz?

    előzmény:
    didder69 (148)
    2014-10-28  13:53
  3. 2014. október 28. 13:58149.

    tudod mi a probléma a "szösszenet"eddel??


    hogy a TE dolgod nem a szülő, hanem a GYEREK!!!!


    az égegyadta világon semmi közöd hozzá, hogy ki miért megy 4 kor vagy 5 kor, vagy akármikor a gyerekéért. Neked az a dolgod, hogy a gyerekeket ellásd, felügyeld fejleszd. Nem a családok életének elemezgetése.


    De ide már több ovis, sulis topikban eljutottunk... Nem értem honnan ez a mérhetetlen arrogancia, és mások életébe belepofázás egyes pedagógusok szégyenétől... igen, aztgondolom, akik a szülők posztjain kárognak, stb azok igenis szégyent hoznak, a dolgozó fejlesztő, és tanító pedagógusokra.

    előzmény:
    didder69 (146)
    2014-10-28  13:11
  4. 2014. október 28. 13:53148.

    De bizony! Csak megerősítettelek ! 


    Vannak hozzászólók, akik szerintem szándékosan ferdítenek ki dolgokat...de már meddő vitának is rossz !

    előzmény:
    Anda39 (147)
    2014-10-28  13:18
  5. 2014. október 28. 13:18147.

    Hát nem én is ezt mondtam?

    előzmény:
    didder69 (146)
    2014-10-28  13:11
  6. 2014. október 28. 13:11146.

    Nem a 17 órára érkező Szülővel van a baj!!!!


    Szentté avatja magát a világhálón (MINT ANYA) , mert otthon van és van rá ideje, de elnézi minden nap az elkeseredett gyermeke arcát, amikor rohan elé , aki végig attól rettegett, hogy ÉRTE NEM JÖN SENKI!!!!!
    ! Higgyétek el, fájdalmasabb mint a vízhiány!!!!!!!!!!!!!!!


    Sajnálom, de az ilyen Szülőt nem, és nem tudom tisztelni , mert engem faggat a drága Gyermeke, hogy- Óvónéni!  Értem is jön az Anyukám??? Persze Kincsem!  A Te Anyukád is nagyon siet ( csak előtte még "Müllerezik" ) ..... és ezt fél percenként ismétlem...zárójel nélkül... !!!!


     

    előzmény:
    Anda39 (144)
    2014-10-28  12:55
  7. 2014. október 28. 12:57145.

    "Szerencsés" munkahelyed van... !? Nekünk a gyerekek mellett eszünkbe sem jutna a facebookon posztolgatni! Sem Müllert, sem mást .... Pedig most, hogy írod..."nem is lenne ez rossz" mondjuk alvás időben...csak tudod nekem van egy hiperaktív autista mazsolám 30 társa között, aki minden percünket leköti :) Vagy a kolléganőmnek :) Így mi  a munkánkra figyelünk... 


     


    A 17 órára érkező Szülőt illetően, megkérlek, hogy olvasd el még egyszer amit írtam, mert szerintem valami elkerülte a figyelmedet! Semmi baj! Emberek vagyunk!

    előzmény:
    évi* (142)
    2014-10-28  11:57
  8. 2014. október 28. 12:55144.

    Nem tudhatja persze, csak feltételezi. Egyébként azt már én is hallottam ismerős óvónőtől, hogy azok az anyák mennek legutoljára a gyerekért, akik amúgy otthon vannak. (Ez nem azt jelenti, hogy minden ötre érő anya ilyen!)

    előzmény:
    évi* (142)
    2014-10-28  11:57
  9. 2014. október 28. 12:37143.
    Kedves eszti0707!

    Szeretnélek megcáfolni. Közel a 40-hez tudod mi szinte az egyetlen emlékem az óvodából? Hogy szomjas vagyok. Állandóan és örökösen. Merthogy már akkor sem adtak inni. A mai napig nagyobb a folyadékigényem mint az átlagnak, legalább 4 liter folyadékot el tudok pusztítani egy nap :) Kicsiként alig vártam a telet, mert akkor ki lehetett menni az udvarra, ahol volt jégcsap, és elfogyasztottam azt, mert abból lehetett vizet csinálni.. Természetesen ebből kifolyólag minden télen szinte állandóan beteg voltam..
  10. 2014. október 28. 11:57142.

    Azt nem értem csak, hogy mire fel ítéled az 5-re érkező anyut? Honnan tudod, hogy mi dolga addig? Pl. én is "nagyon ügyesen" tudok Müller Pétert posztolni a FB-ra akár egy megbeszélés kellős közepén is. Kinek mi köze hozzá - mármint a főnökömön kívül?

    előzmény:
    didder69 (140)
    2014-10-28  09:59
  11. 2014. október 28. 11:50141.
    ...és a kiszáradás veszélye? ....ha szomjas az már a kiszáradás jele. ...naponta 1,5-2 litert meg kell inni a gyerekeknek is. ...
  12. 2014. október 28. 09:59140.

    EGY APRÓ SZÖSSZENET! Tuti kiveri a biztosítékot!


    "A gyermekem a mindenem, a legcsodálatosabb dolog Anyának lenni....igazi kincset hoztam a világra! "


    A fent leírt poszt, facebook , délután 16:35. Édesanya igazi kincse ez időben, ezekkel a "lelketlen óvónénikkel" szomjasan, magányosan, kirekesztve (már csak Ő van az óvodában)várja az Anyukáját!!!!!!!!! De jön mindjárt...csak még megosztja, Müller Péter idézeteit, vagy kitárgyalják a barátnő szépen sikerült műkörmét! Aztán 16:55-kor "lihegve" esik be az óvoda kapuján, hogy te jóóóó éééég, már megint Te vagy az utolsó?? (a héten sokadjára). Az Igaz Kincs kimászik Óvónéni öléből, mert igen...ott ül, mert MI SAJNÁLJUK Anya helyett.


    Tudjátok mi a furi? A dolgozó szülők, az ajtót felszakítva rohannak a gyermekeikért fél 4-kor...mintha már elkéstek volna... 


    Nekünk óvónéniknek igazából mindegy, hogy 17 óra előtt mikor jön a szülő, hiszen a munkaidőnk KÖTÖTT! Nem mehetünk haza hamarabb akkor sem, ha egy gyermek sincs!!!! Maximum előkészíthetjük másnapra az eszközöket, kellékeket, mert mi minden napunkat előre tervezünk! ÍRÁSBAN IS! És bizony előfordul, hogy erre a délutáni pihenőben nincs idő, mert a nem alvó gyerekeket próbáljuk valamilyen csendes tevékenységgel lekötni, hogy ne ébresszék föl a másik 25-27 alvó társukat!


    Bízom benne, hogy ezt a bejegyzést olyan szülők olvassák, akik a fél 4-es táborhoz tartoznak, mert nem az itt fórumozóknak szántam kritikaként! De egyszer jó lenne ha a tükör megfordulna! Sok szülőt érne meglepetés!


    Jelentem, a megérdemelt szabadságomat töltöm, azért voltam itt! (Viszont most ÉN IS megyek a facebookra, mert kreatív ötleteket gyűjtök az előttünk álló időszakra. Ajánlom figyelmetekbe a Kreatív Mánia, vagy a Gyereketető oldalakat...vagy az Óvodai életet! Millió ötlet van délután 5-től, este "10"-ig! 

    előzmény:
    pamacs1606 (127)
    2014-10-27  21:08
  13. 2014. október 28. 09:15139.

    nem egy rossz példa... sajnos ha 5 ből 2 rossz van, az már túl sok...(bár szerintem fordított az arány..)

    előzmény:
    maroska (138)
    2014-10-28  09:05
  14. 2014. október 28. 09:05138.

    Óvónőként dolgozom én is. Sajnos azt kellett megállapítanom, hogy egy rossz példa alapján, minden ovit elítélnek. Ez nem így van! Vegyes csoportom van, 25 gyerekkel dolgozunk. A nap bármely szakaszában a gyerekek ihatnak, ha szeretnének. Nincs tiltás!!! A pihenő idő alatt, azok a gyerekek akik nem tudnak aludni könyveket nézegethetnek, vagy rajzolhatnak stb. A 25 gyerekből általában 22-23 mindig ott alszik, illetve pihen. 

  15. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. október 28. 08:57137.

    Rájöttem amúgy, hogy mi is zavar ebben az egész intézményesített, logikátlan szabályokat levetkőzni nem tudó rendszerben: hogy hospitalizált, hogy valóban egy kórházra hasonlít (azokban az ovikban, ahol még így működödnek a dolgok, szerencsére egyre kevesebb helyen!). Amikor kórházba kerültem, csodálkozva kérdeztem a nővértől, amikor ugye hivatalosan is ráért velem foglalkozni egy fél perc erejéig, hogy miért is kell felkelteni a lázméréssel fél hatkor az amúgy pihenésre szoruló betegeket, akik sokszor örültek, hogy végre elaludtak a friss műtétjük után a fájdalmaik ellenére. Mennyi rá az esély, hogy fél hatkor lázasak legyenek? Vagy mondjuk egy megfigyelésre benntartott kismama esetén? A válasz ez volt: hatig tart a műszak, és úgy kell átadni, hogy előtte lázat mértünk. Kész. Hogy gyakorlatilag nem létezik olyan fajta betegség, aminek jót tenne, ha hajnalban felkeltik az embert egy értelmetlen cselekvést végrehajtani, és onnantól kezdődik a szöszmötölés, méricskélés, vibráló neonfényár, hangoskodás, vagyis esélye se lesz tovább pihenni, az senkit nem érdekel. Az egyik állami oviban valahogy ugyanezt a fílinget éreztem: még a kocsi is hasonló volt, ahol betolták a cukros, teaszerű lötyit, melyet nemes egyszerűséggel csak "folyadéknak" neveztek. A gyerekeknek sárga, füles műanyag csészékből szolgálták fel a dadusok, épp olyanokból, mint nekem harminc éve. Az én gyerekem ovijában normál evőeszközök voltak, a nevelés része volt az is, hogy ezekkel is megtanuljanak bánni, ráadásul magukat látták el szép fokozatosan beletanulva. Nem volt baleset egyszer sem, itthon is porcelántányérból evett, üvegpohárból ivott, itthon sem törögette. De holnap reggelig folytathatnám a sort, hogy milyen dolgok vannak, amik működhetnének másképp is, és ezt nem utópiaként mondom, hanem három év megélt tapasztalatából. Ha nem az lenne a szemlélet, hogy ez így van, a szabály az szabály, ezen nem lehet változtatni stb. Vagy hasonlíthatnám a bürokráciához is. Ott is nemegyszer kaptam már a fejembe ügyintézőtől, hogy megért engem magánemberként, azt is belátja, hogy igazam van, de ő nem tehet másképp, mint amit a szabály előír neki. Köszi, ki voltam vele segítve. Egy ovinak azonban nem kéne így működni, és számtalan élő példa van rá, hogy képes másképp is!

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-10-27  07:39
  16. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. október 28. 08:20136.

    Köszönöm a felvilágosítást, hogy a vízszintes (aláhúzva) számít pihenésnek. Attól tartok mégis, hogy elkéstél ezzel az infóval, mert már kiröppent az oviból a gyerekem, és már úgy volt minden, ahogy volt... :) Többször is leírtam egyébként, hogy hogyan: a nagyok (hat-hét évesek) voltak azok, akik már - szülői beleegyezéssel, óvónői egyetértéssel és az alvók kímélete céljából - mással foglalkoztak alvásidőben másik helyiségben vagy az udvaron. Az én lányom az utsó évben csatlakozott hozzájuk, amikor lehetett volna már iskolás is, ha nem tartjuk vissza még egy évet az oviban. Ha iskolába viszem ettől a szeptembertől, akkor a kötelező elsős napköziben már lehetősége se lett volna pihenni vízszintesen, de függőlegesen se, mert ebéd után némi udvari játék, majd délutáni leckeírás várt volna rá a napköziben. Az idegrendszere, a fejlődési szintje már nem egyezett meg a hároméves kiscsoportosokéval, akik viszont zavartalan alvásra vágytak. Azt is megnézném, hogy egy-két szuperóvónő hogyan késztetné alvásra a hiperaktív, túlmozgásos hatévest, aki már bébi korában se aludt otthon (ilyen is van szinte minden csoportban). A lányom mesélte, hogy az iskolában több fiúnak is gondot okoz a csendben, nyugodtan ülés, ha nem bírják, helyben "ugrándoznak" a székükön ülve (függőlegesen), dobognak a lábukkal, és már a rémséges fekete pont se tartja őket ettől vissza. A hét-nyolcéves már sajtkukac, mások az igényei, mint a vízszintes.

    előzmény:
    nyugger (124)
    2014-10-27  21:01
  17. 2014. október 28. 08:12135.

    Nem gondolkoztam eddig a víz témán, de kezdem látni az összefüggést - az ovis kislányom már 2 hete itthon van, és naponta maximum 3 deci vizet iszik. Egy decit reggel, egyet ebédhez, és egyet lefekvés előtt. Aggódhatok? Beszéljek az óvónénikkel, hogy próbáljanak neki többet adni? 25 gyerek mellett ugyebár nem jut külön figyelem, de most hogy biztos hogy csak ennyit iszik, mert egész nap velem van, aggasztó.

  18. 2014. október 28. 00:43134.
    eszti0707, ezek hol értelmes szabályok? Ettől fog felrúgni a gyerekem, ha átlátja, hogy ezek az óvónéni kényelmét, depláne: tekintélyét szolgáló pluszszabályok? Mert még ha csak annyi lenne, hogy az óvónő egyszerűsíteni akarna, azt érteném is - egész nap egynél több (sokkal több, főleg az állami ovikban hajaj) purdéra vigyázni nagy munka, úgy, hogy mind megtalálja a helyét, kajaidőben egyen, pihenőidőben letegye a fenekét stb. De vannak ezek a "ne vakard a füled, mert büdös lesz a kezed" jellegű szabályok, amik tényleg azt szolgálják, hogy kuss legyen, ne kérdezz vissza, bármi baromságot mondok, ugrasz. Mert milyen lenne már, ha nem.
    Délutáni altatást erős rühelltem én is, eleve ha véletlenül el is aludtam, aztán ott ébredezhettem másfél (miért pont annyi?) óra múlva, ami se nem fél órás nappali pihi, se nem elég... Enyhén minek-díjas alkotás volt az is - a cikkben nem is értem, hogy ilyenkor miért ne lehetne csendespihenő(trivial, ott a pont), olvasgatással, rajzzal, ki mit szeretne/tud, alvás helyett. A mikor szabad inni? téma meg azért furcsa, mert gyerekkorban ráállítják az embert, hogy ne igyon elég vizet. Anno engem is mitmind baszogatott Tatám, hogy kacsa vagyok, mert nem a jóuzsííros szalonnyát zabáltam doszt (ma már igen, de a vízről se szoktam le), hanem ha szomjas voltam, akkor - döbbenet - inni akartam.
  19. 2014. október 27. 23:49133.

    Hidd el, volt ez már téma itt egy másik topikban és ott volt aki kiakadt ezen is, hogy mi az, hogy az uszodában nem ihat a gyerek, vagy épp ha busszal mentek valahova akkor előtte nem hagyták őket 4-5 decit benyomni, hanem mondjuk csak kettőt. ( Egyébként az meg a vicc másik fele, hogy volt, aki azon is kiakadt, hogy a gyerek hátizsákjába belenyúlt az óvónő és kipakolta belőle az anyuci által a kért víz helyett csomagolt tömény cukorból álló lónyálat. )


    Az amiről te írsz, az tényleg felér egy gyerekkínzással és tényleg értelmetlen is. Azért remélem kevés helyen megy ez így, ahogy írod.

    előzmény:
    kutyaful (132)
    2014-10-27  23:31
  20. 2014. október 27. 23:31132.

    Szerintem nem is az ivás logikus szabályozását (uszodában ne szaladgáljon ki, stb.) kifogásolta senki, hanem azt, mikor a gyerek naponta kap két bögre vizet, és slussz. (Városunk másik óvodájából vendégeskedő kislány csodálkozott, hogy a mieink korlátlanul ihattak. Náluk jel volt a bögrén kb. a kétharmadánál, délben és alvás után a vonalig töltötték vízzel, azt kellett beosztaniuk. Többet nem kaptak, melegben sem.)

    előzmény:
    lady1986 (131)
    2014-10-27  23:00
  21. 2014. október 27. 23:00131.

    Ritkán de van ilyen is, attól függ, van e elég óvónő az óvodában, vagy nincs ( tajgaröcsöge és hasonló településekre hálóval kell fogni őket, érdemes megnézni nyáron tele a köziges állásportál dadust és óvónőt kereső falusi ovikkal. ).


    Különben nálunk is az volt a szabály, hogy feküdni kell, játszani lehet csendben az ágyban pl babázni. Így volt nagy csoportig, onnantól lehetett választaniuk, hogy miután az óvónő felolvasott nekik ( ezalatt mindenképp feküdtek ), ki kel fel rajzolgatni, ki szundít egyet. Udvar itt sem játszott, ha kinn zsinatoltak volna hangosan akkor a földszinti csoportokat zavarták volna a pihenésben.


    Vízivás: kiscsoportban ha mentek valahova, akkor nem engedték, hogy teleigyák magukat, mert mondjuk egy közeli játszótérre való kirándulásnál nem lehetett azt megjátszani, hogy majd valamelyik bokorban pisilnek egyet a gyerekek, de azt sem, hogy egyik óvónő kísérgesse őket be valami csehó wc-jébe. Ez annyit tett, hogy ittak és pisiltek indulás előtt, majd ittak és pisiltek visszaérkezéskor a gyerekek, útközben nem volt iszogatás ( azért azt az 1 órát ami közte eltellett talán ki lehetett bírni ). Középsőben uszodában dettó, annyi hogy ott az usziban még az öltözőben ivás, pisi, visszafelé szintén ivás,pisi, benn mondjuk két hossz közt nem engedték őket inni ( szintén kb 1 óra ). Viszont azt hiszem ezek ésszerű korlátok voltak a játszótéren való bepisilés és az uszoda vízbe való belepisilés ellen. 


    Haj: általában nem szóltak, de volt, hogy direkt megkértek rá minket szülőket, hogy jobb lenne ha másnap össze lenne kötve ( pl kéz és talpfestést csináltak és el szerették volna kerülni, hogy a gyerek festékes kézzel hajtogassa el a szeme elől a haját ).

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (123)
    2014-10-27  20:34
  22. 2014. október 27. 21:36130.

    Nehéz lenne lekötni a gyereket? Igen, nehéz. Gyakorlatilag a párkapcsolat rámegy erre. Este 10 után már a férjjel felnőtt dolgokról az ember fáradt beszélni, meg kell főzni, vasalni - főleg, hogy addig a gyereket próbáltam fél kilenctől tízig elalvásra biztatni mesével, énekléssel, hátvakarással, mindennel, csak aludjon már. Évekig. Kivéve, ha délután nem alszik. Akkor minden olyan, mint a mesében. Gyerek érdeke, igen, és mi a szülő érdeke? Attól, hogy szülő vagyok, nekem is kellene minimális élet. Kis beszélgetés, és hogy ne kelljen hajnalban magányosan a konyhában tevékenykednem.


    Nos igen, teljesen el lehet magányosodni, évekig csináltuk ezt, hogy a gyerek aludt délután (nagy nehezen), és este pedig mindig inkább ugrált volna, beszélt volna, játszott volna tovább. Vagy igaza van az anyósomnak? Ő elvileg hajnal kettőig házimunkázott, és 5-kor kelt, hogy mindent előkészítsen reggelre.


    Nos, a gyerekem nem álomkóros, mint minden más ismerősömé (3 órát alszanak nap közben, és este 8-kor ágyban vannak, ilyet én még sose tapasztaltam, amikor baba volt, akkor sem aludt, amikor egészen kicsi volt, akkor sem).

    előzmény:
    pamacs1606 (127)
    2014-10-27  21:08
  23. 2014. október 27. 21:27129.

    Egyébként lenne értelme nem megengedi az oviknak, hogy ott süssenek-főzzenek, és az anyukák mindenféle ételt behozzanak a csoportokba. Egyre több az ételallergiás gyerek, az enyém is, és ha belekóstol egy nem diétás dologba, amiben akár egy kicsi tej, tojás, vagy dió van (sajnos még sorolhatnám), akkor akár meg is halhatna, de minden bizonnyal kórházba kerülne tőle. 


    Volt ovis ünnepség, utána beteg is lett.


    Az óvónénik hiába intelligensek, majdnem vajjal csinálták a kókuszgolyót. (Mi köze is lenne a tejnek ehhez?) De ragaszkodtak az ötlethez, mert eddig is vajjal készítették, így a többiek vajjal csinálták, a kislányom meg készíthetett külön. Mindig, mindig külön... Ha a többiek kapnak valami gyönyörű tortát, vagy sütit, vagy csokit osztogatnak az ünnepen díjként, a kislányom sosem kaphat belőle. 


    Neki is elege van ebből, de szerintem nekem méginkább. Annyira megalázó, rossz, hogy ki van zárva az össznépi nasiból, és csak sóvárogva nézheti a cuki marcipándíszeket... 


    3 hete hasmenése van... Az őszi mulatság óta. A kókuszgolyó gyúrás óta tulajdonképpen. 


    Mi a csudát ehetett meg. Lehet, hogy szegény nem bírta, és vett egy sütiből?


    (Egyébként ma bementünk az oviba, és most derült ki, hogy a konyhások/dajkák eddig nem tudták, hogy nem csak laktózérzékenység van, hanem tejfehérje érzékenység is, és a kettő nem ugyanaz.) 

  24. 2014. október 27. 21:18128.

    Számoljunk. 


    7-kor felkel a kicsi, 12-14 óráig alszik, aztán este 10-kor lefekszik. Pont 11 órát tölt alvással. Nincs itt hiba. 


    Vagy 5-kor keltsem?

    előzmény:
    suveges.ildiko (115)
    2014-10-27  19:36
  25. 2014. október 27. 21:08127.
    Nagyon jó, hogy olyanok mondanak véleményt az óvónők munkájáról, akiknek fogalmuk nincs arról, mi zajlik egy oviban :)
    Nagyon szomorú, hogy vannak ilyen pedagógusok (mert valóban vannak), de attól még nem kéne általánosítani szerintem, ahogy én sem ítélem meg egy pincér munkáját, vagy akár egy mérnökét stb...
    én is óvónő vagyok, és imádom a gyerekeimet, bármit megteszek értük, sokszor saját pénzből, vagy épp munkaidőmön jóval felül, mivel nem véletlenül választottam ezt a hivatást, de hülyét akkor se csinálhat belőlem a gyerek. Inni nálunk akkor isznak, amikor akarnak - de amikor 10 percen belül 5-ödszörre szomjas? Na ne már! És persze jön a szülő kérdőre vonni... nem ihat, mert pisilnie kell? Az miért lenne gond nekem? Hülyeség, ha valóban van ilyen pedagógus, az v?ltson pályát!
    Kérném a Kedves Szülőket és hozzáértőket, hogy fáradjanak be egy délután, és nézzék meg, mi történik, ha egynek megengedem, hogy ne feküdjön le! Persze, lehet okoskodni meg alternatív megoldásokat javasolni, de n?lunk annyi alvós van, hogy a saját csoportunkban alig férünk el, szó szerint egymás hátán vannak szegények. Összevonni ilyen körülmények között, hogy az a 3 gyerek nehogy m?r az egész napos rohangálás után feküdjön másfél órát, aki amúgy nem aludna? Jó vicc.
    n?lunk is van persze, aki soha nem alszik, de tudja, hogy ilyenkor pihenés van - ez a szab?ly, megszokta. Fekszik, pihen, gondolkodik, 20%-ban váratlanul elalszik. Túléli ám ;) este emiatt későn fekszik? Kedves a szülőtől, hogy a saját gyerekével nem hajlandő "küzdeni" a lefekvésért, vagy lekötni a gyereket lefekvés helyett, de az óvónőtől alvásidőben ezt elvárná, 20-30 másik mellett. Nem tetszik a napirend? Haza lehet vinni a gyereket ebéd ut?n is, és akkor annyit alszik és akkor, amikor anyuka akarja. Ha ez nem megoldható, akkor meg el kell fogadni a rendszert, ugyanúgy, ahogy a boltban sem rinyálok, hogy miért nem akkor van a friss kenyér, amikor én épp menni szoktam...

    Beteg gyerek az oviban...jó téma! Azt írja valaki, "folyik az orra, mint 7 m?siknak". Mert mindenki így gondolkodik, azért :) persze most lehet mondani, hogy engem a gyerek zavar, de nekem oly mindegy, hogy 30 van ott, vagy 32, nem erről van szó! Hanem arról,hogy
    -beteg gyereknek az anya mellett a helye
    -egymást fertőzik oda meg vissza
    -engem fertőznek, és nagyon jó buli a 120 ezres fizum mellett havonta t?ppénzre menni ám!
    -a gyerek nyűgős, sír, fáj neki. Vígasztalnám én, a szívem megszakad, de a többivel addig ki van?

    Kislányok haja: azt mondja "kit zavar" - a gyereket basszus, erre nemgondoltál? Kényelmetlen a kisl?nyoknak, és nagyon zavaró, hogy folyton türögetik, sok tevékenységben és az evésben is zavarja őket.

Címlap

top