Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Értelmetlen szabályok az óvodákban

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. október 27. 07:39
Huszonöt gyereknél kellenek szabályok. De miért kell az óvodásokat ágyhoz kötni nagycsoportban? És miért nem ihatnak, ha szomjasak?

Nők Lapja Café: Aludni kötelező, inni tilos?! - Értelmetlen szabályok az óvodákban
  1. 2014. október 27. 14:3876.

    Az ovis gyerekeimnél vegyes csoport volt.


    A "végzősök" az utolsó évben egy kis asztalnál csendben rajzoltak, olvastak (igen, van aki már ott is tud)


    Inni, mosdóba bármikor ki lehetett menni bárkinek csendben, vigyázva az alvókra.


    Senkit soha nem ébresztettek. Volt, aki a porszívózó dajkanéni mellett aludt. 


     


    A suliban elsőben kispárna be. Ebéd után kispárna padra, kispárnára gyerekbuksi. És szunya aki igényli.


     


    Valahogy így kell ezt csinálni nem?


     


    Ilyet már, hogy korlátozva van egy kisgyereknél a folyadékfogyasztás? 

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-10-27  07:39
  2. 2014. október 27. 14:1375.
    minden intézménynek meg van a házi rendje és a szabálya,le feküdni valóban le kell de ha a gyermek nem tud aludni nem szolnak rá csak talán annyit feküdjön nyugodtan ne keltse fel a mellette lévőt,ivás az meg folyamatos mert tudják,hogy a gyermek sok folyadékot igényel,tortát és a sütit meg a kőjál nem engedélyezi pontosan a romlandó habok miatt,minden óvodai pedagógus és dajka minden el követnek hogy a gyermek boldog és ki egyen súlyozott legyen sajnos egyre több feladatot kapnak a csoportok légy száma is nőt ezért van úgy hogy azt hiszik a szülök,hogy gyermeke nem kap elég oda figyelést,pedig szeretjük őket és óvjuk ahogy tudjuk egy dajka néni
  3. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. október 27. 14:0074.

    Ja igen, és azon szülők érzelmi érettségét kérdőjeleztem még meg a cikk alapján, akik ennyire képtelen kiállni a normális érdekeikért, miközben fűnek-fának-netnek rinyálnak, hogy mekkora gondok vannak. A "most kivételesen ihat" esetében már komolyan megkérdőjelezem anyuka értelmi képességeit is, nemcsak az érzelmieket, hogy miért nem lépett ott és azonnal határozottan a saját gyereke érdekében! Egészen biztosan ki merem jelenteni, hogy nem tartott volna neki többől, mint újságcikket íratni róla, amitől bizony még ugyanúgy kiszáradhat a gyereke... Ezek tényleg ilyen Darwin-díjasok, csak az a baj, hogy nem maguknak szerzik be ezt a kétes elismerést, hanem a gyereküknek. Egyik ismerősöm mindenkinek elsírta, hogy átverte a szolgáltató egy számlával. Gyanútlanul rákérdeztem: és mit mondtak, amikor bementél szólni? - nem mentem be... oké, akkor fizessél, ha ilyen hülye vagy. Hát most mit lehet erre mondani?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (73)
    2014-10-27  13:45
  4. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. október 27. 13:4573.

    Én most már bevallom őszintén, hogy elvesztettem a topik fonalát. Jöttek óvónők védekezni, szülők empátiáját kérni, holott senki nem szidta őket. Én pl. egy pozitív példát írtam a saját konkrét tapasztalatunk alapján, ami működött még a különleges bánásmódot igénylő esetekben is, de más szülők se tettek mást. Erre jöttek óvónők, és elkezdtek panaszkodni, hogy de nekik milyen nehéz, milyen keveset keresnek, milyen tiszteletlenek a mai gyerekek stb. Komolyan nem értem, hogy ezt mire is reagálták. Vagy csak úgy?


    Én nem szerettem volna meggyőzni a szülőket se, hogy nekik hogy lenne jó, biztosan tudják ők azt maguktól is. Egyszerűen annyit írtam tapasztalatból, hogy nem nagyon van olyan, ovi életével kapcsolatos dolog, amit megfelelő együttműködés mellett ne lehetne jól működővé tenni, és még csak nem is  pénz kérdése, hogy így legyen. Erre megint jöttek azok a hsz-ek, hogy de hát alvás alatt ők nem pihennek... Egyébként engem aztán végképp nem zavar,  hogy az óvónő mivel is tölti az idejét, amíg a gyerekem alszik, csak ott legyen a szobában, és ha bármi baja lenne, vegye észre azonnal. Ha pedig van olyan csoport is, ahol meg foglalkoznak az ilyen vagy olyan okból aludni képtelen gyerekekkel (szülői egyeztetés után, nem pedig a hároméves kénye-kedvének engedve), az külön jó alternatíva szerintem. Természetesen másik helyiségben, nem az alvókat zavarva. Ha nincs erre lehetőség, akkor is meg kell oldani valahogy a többiek pihenésének zavartalanságát.


    Hol van itt tiszteletlenség, nemnevelés, az óvónők meg nem becsülése? Nem értem.

  5. 2014. október 27. 13:3572.
    Egy kis oviban gondolom sokkal könnyebb megoldani az egyéni igényeket. Az én gyerekem egy 320 gyereket nevelő, 11 csoportos oviba jár, amiben az évek során, a gyerekek számának folyamatos növekedése miatt már a tornatermet is 2 db csoportszobává alakították át. A tornát megoldják máshol.
    Nem 25, hanem 30 gyerek jár egy csoportba, és csoportonként a 2 óvónő úgy van beosztva, hogy az egyik délelőtt, másik délután van a gyerekekkel.
    A dadusok a kajálás és egyéb napi feladatok körüli teendőket végzik, így is erőn felül.
    Itt számomra elképzelhetetlen, hogy nemalvósJózsikát meg Pirikét (akikből lehet hogy 40-50 is akadhat egy ekkora intézményben) külön leviszik az udvarra, vagy a folyosó eldugott végében csendben játszatják.
    A leredőnyözött szobában (mert így alszanak, sötétben), még ha kivitelezhető lenne is a többi zavarása nélkül, de nyilván elég körülményes lenne játszani. És ha a többit felkeltenék a nemalvók, akkor meg az alvók szülei kezdenének cikkeket írni.
    De inni legalább akkor isznak, amikor akarnak, az udvaron pl. minden csoportnak saját ivókútja van.
    Nem mondom hogy minden jó így, de ne legyünk ennyire részrehajlók. Vegyük figyelembe a másik oldalt is! 300 gyerek egyéni igényeihez igazodni egy óriási káoszt eredményezne, és akkor arról menne a cikk (legalábbis "mifelénk")
    Én tisztelem és szeretem az óvónőket, akik tudom hogy mindent megtesznek a gyerekemért, amíg én dolgozom, akár alszik, akár nem. Cseppet sem zavar, hogy szabályokhoz kell igazodni, amiknek nem mindegyike a szívem csücske, de a gyerekemnek is szembesülnie kell azzal, hogy a világ bizony nem körülötte forog. Ha nem így éreznék, ha elégedetlenség és harag lenne velem az ovival szemben, keresnék egy másikat.
  6. 2014. október 27. 13:2971.
    Nem szeretném védeni az ovinéniket, de...nem ücsörögnek, míg a gyerek alszik. Minden gyerekről nyilvántartást kell vezetni, pl. hogyan fejlődik, ezt folyamatosan vezetni kell, és évente minimum kétszer tájékoztatni hivatalosan erről a szülőt. Ez a kisfiam ovijában is így van. Gondolom, ezt 25-30 gyerek mellett napközben nem tudja megcsinálni, haza meg ne vigye, mert én sem tenném. Kötelező alvás: az én fiam örökmozgó, ha olyan fáradt, hogy össze tudna esni, akkor sem AKAR aludni, de ovinéni melléül, megsimogatja, és így többször sikerül elaltatni, ha nem, sajna este 7kor már a kisördög is elbújhatna mellette...Ebből azt szeretném kihozni, hogy minden gyerek és minden eset és minden ovi más és más, de nem várnám el, hogy 1, max. két ovinéni 30 gyerek egyéni igényeit teljesítse reggel 6-tól este 5-ig, még akkor sem, ha az az én tünci bünci hiperszuper édes kisfiam. Mert lehetetlennek tartom.
  7. 2014. október 27. 13:2570.
    Mi Németországban élünk, itt járnak a fiaim oviba, bölcsibe. Igen, itt jobban keresnek az óvónők, és jobban megbecsülik a munkájukat, mint otthon.De! Itt is 25 gyerek jár egy csoportba, 2 gondozónő vigyáz rájuk. Itt 2,5 éves kortól beveszik a gyerekeket. A fiam szeptemberben kezdte itt az ovit, 9 új ovis mellett, akik közül csak ő volt szobatiszta, és ez nem volt gond... Aki nem alszik alvásidőben, az egy másik szobában csendben! játszik vagy olvas, ez itt nem probléma. Az egyik szobában pedig mindig van kitéve tiszta pohár egy kancsó vízzel. Ez tenyleg penzkérdés? Nem hinném... Az óvónők sem csak ebédidőben ihatnak, mint ahogy én sem a munkahelyemen...
  8. 2014. október 27. 13:2469.

    Sok szülő nem veszi észre,hogy fáradt a gyereke!Nagyszülői tapasztalat. Ugyanis a gyerek "túlpörgött", nagyon élénknek tűnik, pedig hullafáradt.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-10-27  07:39
  9. 2014. október 27. 13:2268.
    Mi Németországban élünk, itt járnak a fiaim oviba, bölcsibe. Igen, itt jobban keresnek az óvónők, és jobban megbecsülik a munkájukat, mint otthon.De! Itt is 25 gyerek jár egy csoportba, 2 gondozónő vigyáz rájuk. Itt 2,5 éves kortól beveszik a gyerekeket. A fiam szeptemberben kezdte itt az ovit, 9 új ovis mellett, akik közül csak ő volt szobatiszta, és ez nem volt gond... Aki nem alszik alvásidőben, az egy másik szobában csendben! játszik vagy olvas, ez itt nem probléma. Az egyik szobában pedig mindig van kitéve tiszta pohár egy kancsó vízzel. Ez tenyleg penzkérdés? Nem hinném... Az óvónők sem csak ebédidőben ihatnak, mint ahogy én sem a munkahelyemen...
  10. 2014. október 27. 13:2267.
    Mi Németországban élünk, itt járnak a fiaim oviba, bölcsibe. Igen, itt jobban keresnek az óvónők, és jobban megbecsülik a munkájukat, mint otthon.De! Itt is 25 gyerek jár egy csoportba, 2 gondozónő vigyáz rájuk. Itt 2,5 éves kortól beveszik a gyerekeket. A fiam szeptemberben kezdte itt az ovit, 9 új ovis mellett, akik közül csak ő volt szobatiszta, és ez nem volt gond... Aki nem alszik alvásidőben, az egy másik szobában csendben! játszik vagy olvas, ez itt nem probléma. Az egyik szobában pedig mindig van kitéve tiszta pohár egy kancsó vízzel. Ez tenyleg penzkérdés? Nem hinném... Az óvónők sem csak ebédidőben ihatnak, mint ahogy én sem a munkahelyemen...
  11. 2014. október 27. 13:2066.
    Mi Németországban élünk, itt járnak a fiaim oviba, bölcsibe. Igen, itt jobban keresnek az óvónők, és jobban megbecsülik a munkájukat, mint otthon.De! Itt is 25 gyerek jár egy csoportba, 2 gondozónő vigyáz rájuk. Itt 2,5 éves kortól beveszik a gyerekeket. A fiam szeptemberben kezdte itt az ovit, 9 új ovis mellett, akik közül csak ő volt szobatiszta, és ez nem volt gond... Aki nem alszik alvásidőben, az egy másik szobában csendben! játszik vagy olvas, ez itt nem probléma. Az egyik szobában pedig mindig van kitéve tiszta pohár és egy kancsó víz, hogy aki szomjas bármikor tudjon inni.... Tényleg csak pénz kérdése? nem hinném... Eszti, minden tiszteletem a pedagógusoké, óvónőké, de pl a munkahelyemen én sem csak ebédidőben ihatok, hanem bármikor...
  12. 2014. október 27. 13:1565.

    A helytelen otthoni napirend, vagy éppen annak hiánya okozza ezt.


    na az ilyen megnyilatkozások húzzák ki sokszor még a pedagógus szülők zsebéből is a bicskát... mondanék sok mindent, de inkább nem teszem. Maradjunk annyiban, átlaggyerek, ami a kívánalom, csak papíron létezik. a gyerekek és családok pedig sokfélék. Amíg jólnevelt, udvarias, nem zavar másokat, stb.. addig mi is a helytelen? hja, hogy nem alszik..-. hú de elrontották otthon a napirendet...

    előzmény:
    lángszívű (63)
    2014-10-27  12:59
  13. 2014. október 27. 13:0064.
    Az alvás témaköréhez: minden óvodás gyereknek az idegrendszere elfárad napközben egy 20-25 (néhol még ennél is több) fős csoportban. Ha nem is alszik, de pihenésre szüksége van, még a nagycsoportos gyereknek is. Az, hogy "nem igényli az alvást"-több szülő is hangoztatja. Ez így nem igaz! A helytelen otthoni napirend, vagy éppen annak hiánya okozza ezt. A szülő örül, ha este minél korábban elalszik a gyerek a fáradtságtól, ezért hamar leszoktatja a délutáni alvásról. Persze, hogy az óvodában sem tud ezek után pihenni, vagy éppen ellenkezőleg: magától elalszik ott. Valóban nincs arra külön "személyzet", hogy a nem alvókat hagyják játszani, a többiek zavarása nélkül. Legfeljebb a magán óvodákban van erre lehetőség, ahol kevesebb gyerekre jut több felnőtt! De még egyszer mondom óvónőként, hogy a pihenés cél, nem a kikényszerített alvás!
    A vízivásra nagyon sok óvodában egész nap van lehetőség: a csoportszobában és az udvaron is külön tálcán elhelyezett poharakat és teli vizeskancsót mindig biztosítunk. Sőt, a meleg nyári napokon külön hívjuk is a gyerekeket inni, vagy gyakran megkérdezzük tőlük, hogy szomjasak-e. Ahol ez nem így van, ott mindenképpen a vezető óvónőnek kell ezt jelezni, ha már az óvónővel nem jutottunk dűlőre. A szélsőséges példák pedig csak azért nem jók, mert ebből gyakran általánosítanak, ami káros az óvodákra nézve. Minden problémát helyileg kell kezelni és ott keresni rá a megoldást!
  14. 2014. október 27. 12:5963.
    Az alvás témaköréhez: minden óvodás gyereknek az idegrendszere elfárad napközben egy 20-25 (néhol még ennél is több) fős csoportban. Ha nem is alszik, de pihenésre szüksége van, még a nagycsoportos gyereknek is. Az, hogy "nem igényli az alvást"-több szülő is hangoztatja. Ez így nem igaz! A helytelen otthoni napirend, vagy éppen annak hiánya okozza ezt. A szülő örül, ha este minél korábban elalszik a gyerek a fáradtságtól, ezért hamar leszoktatja a délutáni alvásról. Persze, hogy az óvodában sem tud ezek után pihenni, vagy éppen ellenkezőleg: magától elalszik ott. Valóban nincs arra külön "személyzet", hogy a nem alvókat hagyják játszani, a többiek zavarása nélkül. Legfeljebb a magán óvodákban van erre lehetőség, ahol kevesebb gyerekre jut több felnőtt! De még egyszer mondom óvónőként, hogy a pihenés cél, nem a kikényszerített alvás!
    A vízivásra nagyon sok óvodában egész nap van lehetőség: a csoportszobában és az udvaron is külön tálcán elhelyezett poharakat és teli vizeskancsót mindig biztosítunk. Sőt, a meleg nyári napokon külön hívjuk is a gyerekeket inni, vagy gyakran megkérdezzük tőlük, hogy szomjasak-e. Ahol ez nem így van, ott mindenképpen a vezető óvónőnek kell ezt jelezni, ha már az óvónővel nem jutottunk dűlőre. A szélsőséges példák pedig csak azért nem jók, mert ebből gyakran általánosítanak, ami káros az óvodákra nézve. Minden problémát helyileg kell kezelni és ott keresni rá a megoldást!
  15. 2014. október 27. 12:5362.
    Kedves eszti0707!
    Én most 33 éves vagyok, ez azt jelenti, hogy több, mint 25 éve voltam ovis. Képzeld, a fent említett dolgokkal már akkor is problémánk volt, nem is kicsi. És nem azért, mert olyan marhára "szabadelvű" lett volna a család (édesanyám 3 gyereket nevelt fel, mindhárman normálisak lettünk, rendesen tanultunk, élünk, dolgozunk, és egyikünk sem vert pl. tanárt). Mindezek mellett emlékszem, hogy soha nem aludtam az oviban. 3 évesen sem. Ugyanis nem tudtam, soha. De ott kellett feküdnöm, és majdnem mozdulatlanul nézni a plafont másfél órát, mert ha megnyikkantam megszidtak, ha mozgolódtam szintén, még akkor is, ha nagycsoportban ránéztem az órámra (igen, már volt és ismertem), hogy mikor lesz már vége, és én voltam a "fegyelmezetlen gyerek", mert nem alszom (szerintem nagyobb fegyelem kell egy gyereknek a mozdulatlan fekvéshez, mint az elalváshoz, ha sikerül...). PARANCSSZÓRA NEM LEHET ALUDNI. Valaki vagy elalszik, vagy nem. Ha nem igényli nem fog aludni. Cserébe a délutánok jó részében "nyomott" voltam, nem azért, mert nem aludtam, hanem mert már halálra untam magam, mire szabad volt felkelni (otthon sem aludtam soha, és ott nem volt bajom). Igen, van jobb megoldás. Egyik nap az egyik, másik nap a másik óvónő kimehet addig a pár nem alvóval, vagy a másik teremben lehet olvasni mesét. Vagy akár minden gyereknek olvasni szép halkan - amelyik álmos, az elalszik rajta, amelyik nem, az meghallgatja. Ja, hogy ez energia? Hát, ez van. Nekünk, többi munkavállalónak sincs napi másfél óra csendben részünk - de szép is lenne. Az ivás tiltása pedig egy agyrém, és kifejezetten egészségtelen. Egyrészt gondoljanak már bele: az a gyerek futkározik, rohangál, biciklizik, mászókára mászik, kint van a napon, és nem ihat? A mai napig emlékszem, milyen szomjas voltam, főleg nyaranta. Főleg az elején. Ebédnél sem adnak annyit inni, amennyi kellene - mennyi is jár? 1-2 pohár? Meg egyszerre nem is lehet sokat inni, akkor meg az ételnek nincs hely. Adják már össze, hogy mennyi folyadék jut így egy napra! És mennyi is lenne az egészséges? Egy 3 éves gyerek mellé nyugodtan oda lehet tenni egy vizeskancsót, ha szomjas tölt vagy szól. Ettől még nem dőlne össze a világ.
  16. 2014. október 27. 12:4961.

    Azt is írtam a legelső hozzászólásban, h ha egy gyerek alvásigénye eltér a szokásostól meg kell beszélni az óvónővel. Keresd csak vissza nyugodtan. Egyébként nem vagyok sem dilettáns, sem köpönyegforgató. Pedagógus vagyok, aki már felnevelt  sok -sok gyermeket. És nem mi vagyunk a családokért, hanem te meg az óvónő van a gyermekedért.Te a kötekedő szülők táborát erősíted, ami nem baj. Ilyen is kell. Tiszteletben szoktam tartani a vitapartnerem, most is ezt teszem. Szép napot. 

    előzmény:
    Capuccino (58)
    2014-10-27  12:36
  17. 2014. október 27. 12:3760.

    nyugi, állami ovikba se ételallergiás, se cukorbeteg gyerekeket nem vesznek fel, csak  a délelőtti foglalkozásra max... mert nem.

    előzmény:
    Reniceee (56)
    2014-10-27  12:29
  18. Torolt_felhasznalo_163973
    Torolt_felhasznalo_163973
    2014. október 27. 12:3659.

    Igen, életkori sajátosságból fakadóan (is) szükségük van a pihenésre. De az alvást senkinél nem lehet erőltetni. Sem gyereknél, sem felnőttnél.

    előzmény:
    erika.balazsne (31)
    2014-10-27  10:51
  19. 2014. október 27. 12:3658.

    ezt írtad:


    Amiben feketén fehéren mindig az a bekezdés maradt, hogy az óvodáskorú gyermek élettani szükséglete a délutáni minőségi - minimum egy óra alvás, plusz az éjszakai nyolc óra. Azért mert alvás alatt épülnek ki az idegsejtek közötti kapcsolatok és kerülnek a helyükre a gyermeket napközben ért információk, ingerek, emóciós megtapasztalások. Pont. Ezen nincs mit ragozni. Egy következetes és tudatos napirend, amihez az óvoda és a szülő is tartja magát - az alapja a harmónikus személyiségfejlődésnek. Pont. Este időben vacsi, mese, alvás - ez óvodáskorban kb. 20 óra körül a legideálisabb, felkelés pedig reggel 6 és 7 óra körül. Az a gyermek, akinek ilyen az alvási ciklusa, napközben eleget mozog, sokat van a friss levegőn, finomat, egészségeset és bőségeset ebédel, cukros ételeket nem fogyaszt délelőtt, ( mert a cukor a gyerekre úgy hat mint a felnőttekre a kávé )az a gyermek a mese végére általában elalszik


     


    most meg mást írsz.. szived joga. de én csak abból tudok kiindulni amit leírsz. Hiába forgatod a köpönyeged. Nem a szülő otthoni dolgaiba nem szólhat bele az ovónő!! max ha látja a gyereken, hogy veszélyeztetve van, köteles jelezni a gyámhivatal felé. Minden másba nem szólhat bele. ez van. ti vagytok a családokért, nem a családok vannak értetek.

    előzmény:
    ovi44 (55)
    2014-10-27  12:28
  20. 2014. október 27. 12:3157.

    csak jó oviba jár a gyereke:)


    Én is csak mások oviján vitázok, mi elkerültük az egészet. találtunk egy nagyon jó ovit.


    ahol pl nem kötelező az alvás... lefekszenek, aztán elalszanak. aki meg nem, amellé odacsüccs az óvónők, és meseolvasás van, nagycsoportban ha a gyerekek igénylik tanulás (fiam pl ezt annó imádta. ezer kérdése volt, ilyenkor volt rá idő külön). De itt simán ha többen mardnak ébren, akkor kiviszik őket az udvarra is.


    És tudják ki kevésbé alvós ki nem, és  mikor megy az ember a gyerekéért, elmondják hgy aludt e vagy nem a ygerk délben. Így én pl tudom, hogy milyen éjjelre számíthatok otthon. MErt a lánykám most ha alszik azoviban, ert kidől a délelőttön, akkor cserébe éjjel tuti felkel és  mászkál stb két órát. Igen van hogy gyurmázik, rajzol,s tb éjszaka. tudom, egy ygerek nem iylen, és a szanly az szabály, és  gondolom vagy ott kéne melette ülnöm éjjel, nehogy felébredjen hajnali egykor mondjuk, vagy ketrecbentartani hogy ne mászkálhasson. Hát nem iylen egy ygerek, tanulja meg a büdös kölke...


    Hát nem így van.. Én is ébredek éjjel, ha nem tudok aludni, akkor csendben elfoglalom magam, olvasok, akármi, hogy ne zavarjam a családot.. fú, micsoda alkalmazkodáséptelenség... mint itt az ovónénik állítják...


    a szabályok vannak értünk pedig, nem mi a szabályokért. ezt jó lenne ah tudnák akik emberekkel, gyerekekkel foglalkoznak.

    előzmény:
    WASP (49)
    2014-10-27  12:16
  21. 2014. október 27. 12:2956.
    A fiam kruppra hajlamos.... ilyenkor ősszel, van hogy 2 hetente rohama van, s nálunk az sem jött be hogy csak éjszaka jön rá.... Volt hogy hétvége volt, s semmi előjellel úgy kelt fel a délutáni alvásból hogy majd megfulladt...
    Nah mikor mentünk hétfőn az oviba, vittem a pipáját hogy ha rohama lenne esetleg valamikor akkor fujjanak be neki...
    A válasz:
    '' Tilos behozni gyógyszert az oviba, ha beteg akkor miért vittem az ovodába?''
    Kérdezem én?? Mi a fenét csinálnak vele, ha rohama lesz, előjel nélkül (aki szenved tőle, az tudja bármikor, bárhol előjöhet, s úgy is hogy egyáltalán nem látszik betegnek a gyerek)????
    S miért van az hogy elvileg akik gyerekekkel foglalkoznak, ennyire tudatlanok???
    Amikor meg elakartam magyarázni hogy milyen betegség is ez, azt a választ kaptam: nem kell túlreagálni....
  22. 2014. október 27. 12:2855.

    Húsz év tapasztalatát írtam le.  Te azonban nem tudsz olvasni a sorok között. Nem írtam arról, hogy minden gyereknek kötelező és hogy le kell őket szedálni ha nem alszanak. A tudatos szülő fogalmát próbáltam magyarázni. Vannak a természetnek törvényei, amik általában a gyermekek javára válnak.  Leírtam hogy milyen lehetőségei vannak egy szülőnek, ha a gyermeke alvásigénye eltér a szokásostól. Felül kell vizsgálnia a gyermeke napirendjét, felül kell vizsgálnia a saját nevelési elveit - a családjában kialakított szokásrendszert, és kommunikálni kell erről az óvónővel. Az óvónők többsége empatikus, ugyanakkor elhivatott is és kötelessége a szülőnek minden információt minden segítséget megadni és kompromisszumos megoldást keresni. Nem igazán értem a felháborodást. Az én óvodámban aki nem alszik, nyugodtan pihenhet az ágyában, mesekönyvet nézegethet, kedvenc játékával játszhat. Ha már nyugtalan, az egyik óvónénivel halkan tevékenykedhet az asztalnál, uram bocsá' egyéni fejlesztés keretében foglalkoznak vele. Bábjáték és néptánc a nagyoknak a délutáni pihenő ideje van, szóval a lehetőségek biztosítva vannak. Őszintén remélem, hogy minden óvodában így lesz egyszer. 

    előzmény:
    Capuccino (43)
    2014-10-27  11:56
  23. 2014. október 27. 12:2454.
    Azt lássuk már be, hogy a szabály az nem azért szabály, hogy mindenáron át akarjuk lépni. Az óvoda nem gyerek megőrző ketrec, hanem nevelő és oktató munkát végző intézmény. A szakemberek nem hiába kaptak diplomát, valószínűleg tisztában vannak egy normál napirend korosztályhoz igazodó igényeivel. ...
  24. 2014. október 27. 12:2353.

    frász, a nem alvós gyerekek nem alszanak kocsiban se, stb. este alszanak az ágyukban, és ennyi. (mondom ezt hajdani nem alvósként, és most is nem alvós anyukájaként. nem alszanak a kocsiban a gyerekek. hja és az idegi érettségükkel sincs gond.. a nagyobb simán ment 6 évesen suliba nyáriként, és köszöni, szreti a sulit, és megy neki. pedig aztán a minimális lecként felül nem tanul a sulira. figyel órán, és annyi)

    előzmény:
    illiberális (50)
    2014-10-27  12:19
  25. 2014. október 27. 12:2152.

    naná, hogy kellenek szabályok, . az tök ok, hogy pihenőidő.. de könyörgöm, értelmetlen szabályok, amikben aztán kínlódás van??


    pl egy nemalvós gyereket akkor is altatnak.. aztán otthon meg éjfélig  nem tudják sehogy se lefektetni. Persze így legalább másnap megint le fog feküdni délben az oviban. A család meg szív... ovónő meg okoskodhat anyukának, az alvás fontosságáról, amikor anyuka megpendíti, nem lehetne, hogy ne aludjon oviban a gyerek. Persze az alvás fontossága, szabályok, stb.. de így a nemalvós ygerekek családjai otthon nem alszanak. És nem azért mert nincs szabály, hanem mert tényleg, mit kéne? leszedálni a ygereket?? igen , idővel megfogja érteni, hogy pihenjen, stb... de akkor se fog az ember szülőként elaludni míg ébren van a ygerekek amíg mondjuk csak 4és él éves..


    Mert uyge senki se úgy születik, hogy ismeri az épp aktuális szabályokat... az idő...


    szerencsére mondjuk vannak tugalmasabb ovik, amik a gyerkekért vannak, és nem  csak arab nekik a gyerek. Hla az olyan oviknak, és az összes benne dolgozó PEDAGÓGUSNAK! mert ők a pedagógusok. Nem azok akik diktatórikusan szabálytkövetnek midnenféle gondolkodás nélkül.

    előzmény:
    zsofi.. (46)
    2014-10-27  12:10

Címlap

top